Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014 cz.27 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 11:38   #2431
domar123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 191
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
My mamy ślub w rodzinnej miejscowości TŻ (ja pochodzę z Mazowsza, ślub n a Pomorzu) i będziemy wychodzić od niego z domu - był pomył, aby błogosławieństwo było na sali, ale jakoś tak mało to klimatyczne dla mnie
TŻ odbierze bukiet
A w domu u teściów będziemy się unikać w ciągu dnia
Da radę na szczęście, bo dom duży
No u nas o uniki ciężko bo mieszkanie.. Czasem coś nas tam wkurzy, ale ogólnie nie jest źle. Przeraża mnie brak swobody, ale musimy zaczekać.
domar123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:51   #2432
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Sunrise28 Pokaż wiadomość
Ja też nie widzę problemu bym sama bukiet odebrała lub by odebrał ktoś inny pytałam tylko o to jak to u Was z tym będzie
U nas najprawdopodobniej albo po bukiet podjedzie mój tata, albo florystka sama go przywiezie Albo wyląduje u mnie już w piątek wieczorem, jak florystka będzie zajmować się dekoracją sali z TŻtem będziemy się przygotowywać w jednym domu, w dodatku on nie ma prawa jazdy , więc zobaczymy jak wyjdzie Najwyżej mój tata (chcę mu znaleźć możliwie dużo rozrywek przed południem, żeby nie chodził bez celu poddenerwowany ) pojedzie po bukiet i przekaże TŻtowi

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak duże kupujecie butelki z colą?
0.5l czy 1l? 0.5l chyba lepiej wygląda na stole?
Litrowe są na promo w intermarche od jutra, przy zakupie 2szt. cena za 1 wychodzi 2,5zł.
Ja bym chyba brała 0,5l. U mnie na sali w ogóle są szklane, chyba 0,33l. Różnica jest taka, że 0,5l lepiej raczej wyglądają i łatwiej się nalewa, ale takie po 0,5l raczej każdy z gości będzie brał dla siebie i wypijał samodzielnie, a 1l byłoby "wspólnotowe" dla stołu

Muszę się wyżalić - moja biżu została wysłana 14 kwietnia, od 16 kwietnia jest już w Polsce i od 17 kwietnia non-stop w sortowni A nawet nie mam jak się skontaktować z tą firmą dostawczą... sprzedawczyni na etsy napisała, że biżuteria może iść 2-3 tygodnie, odliczając święta to jakoś w piątek miną 3 tygodnie... nie wiem co robić, czy już do niej pisać, czy czekać... a ona z kolei też nic nie poradzi, bo biżu siedzi w sortowni i tyle ale boję się, że po prostu się zagubiła lub ktoś ukradł...
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:53   #2433
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak duże kupujecie butelki z colą?
0.5l czy 1l? 0.5l chyba lepiej wygląda na stole?
Litrowe są na promo w intermarche od jutra, przy zakupie 2szt. cena za 1 wychodzi 2,5zł.
1 l, półlitrówki nie stawiałabym na stole (bo ani elegancka - zawsze to plastik ani tania), jeśli miałabym więcej kasy to te małe szklane
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:04   #2434
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

dzień dobry kobietki

Dziękuje za miłe słowa i wsparcie nt sukni
I dziękuje za opinie nt kul musujących.

Dziewczyny skończyłam Nasze menu namęczyłam się strasznie ( choć wydawałoby się to banalne) Efekt na dole.

Co do wykresu ja nic nie musiałam przynosić, u Nas to wszystko było w teorii tylko.
Alkohol my na wesele jednodniowe an 100 osób mamy 200 butelek wódki 0,5 Stock ( płaciliśmy 18,50 ) + 9 sztuk wina + 5 whisny + 5 nalewek roboty mojej mamy

Cytat:
Napisane przez Lemon_Drop Pokaż wiadomość
Atomoowka super że z suknią wszystko dobrze za brak zdjęć masz
Kule do kąpieli to bardzo fajny prezent, ja bym się ucieszyła

Miałam dzisiaj koszmar ślubny, pierwszy od kilku m-cy śniło mi się że ślub był o 9 rano bo potem ksiądz nie miał czasu, w ogóle miałam mega beznadzieją fryzurę, a w kościele nie było TŻ.. ślub mimo wszystko się osbył, a po mszy wracałam do domu z koleżanką na piechotę, obie byłyśmy w sukniach ślubnych. Pod domem czekało kilkoro gości i pojechaliśmy na grilla na wieś
hahah niezły sen

Cytat:
Napisane przez mojakaren Pokaż wiadomość
Atomoowka ale fajnie, że suknia już w domu i wszystko Ci pięknie pasuje te ostatnie dni przygotowań muszą być super
Szczerze? mam ich już dość, dzień w dzień zawalony

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
chrzestna tż powiedziała, że nawet jakbyśmy dali tylko zawiadomienie to i tak by przyszła na wesele ale to było bardzo pozytywne
U Nas podobnie było z niektórymi osobami, miłe to jest

Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość


Muszę się wyżalić:
Kochana głowa do góry, wiem że jest Ci przykro ale nic na siłę serio. Nie to nie to tylko świadczy o nich. I tak będziesz miała cudowny ślub i wesele z Nimi czy bez nich

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
ży

Atomoowka, jak robisz kule musujące?
Banalnie
Kwasek cytrynowy mieszkam z soda oczyszczoną. Dorzucam jakiś fajny zapach ( ja do jednej dałam pokruszoną magnolię, do drugiej pokruszoną lawendę, do trzeciej cynamon, a do czwartek olejek waniliowy) mieszkam i stopniowo dodaję odrobinkę balsami takie zwykłego do ciała. Jak się zrobi taka fajna, mokra ( ale nie za bardzo) konsystencja formuję kule ( czy co tam chcesz) i odstawiam do noc do wyschnięcia.
Może też dodać jakiś barwnik ja mam no złoty ale tylko dwie są złote a dwie zwykłe białe.

Cytat:
Napisane przez domar123 Pokaż wiadomość
Uuu.. Z natury mam dziwne włosy bo jak jest wilgotno to mi się kręcą trochę a tak to mam proste. Chociaż widzę, że z wiekiem ta tendencja do kręcenia się słabnie. Musze iść na próbną..
Ja mam identyczny problem, jak wilgotno to się falują więc myślałam,że z fryzurą będzie łatwiej. Tymczasem zjeździłam pół Warszawy, wydałam mnóstwo kasy a o efektach lepiej nie mówić.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak duże kupujecie butelki z colą?
0.5l czy 1l? 0.5l chyba lepiej wygląda na stole?
Litrowe są na promo w intermarche od jutra, przy zakupie 2szt. cena za 1 wychodzi 2,5zł.
Wiesz co ja bym skorzystała z promo i brała te litrowe. Dla mnie 2 litrowe są za duże, czy nawet 1,5 litrowe ale litrowe są ok/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM02295.jpg (107,8 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM02296.jpg (78,9 KB, 130 załadowań)
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca

Edytowane przez Atomoowka
Czas edycji: 2014-05-07 o 12:06
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:08   #2435
bardorja
Zadomowienie
 
Avatar bardorja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 046
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

no właśniea propos tego unikania siebie
ciekawa jestem jakie macie do tego podejście?
my mieszkamy razem od 2 ;lata razem. w sobote mamy slub a ja w czwartek jade z malym do rodzicow. moze nie z jakiejs tradycji ale po prostu tam na miejscu mam wsyztsko, i jak bede wczesniej to pozalatwiam powoli ostatnie sprawy a i na sale w piatek zajrze jak wyglda dekoracja. a i tak sie zoabczymy dzien przed, bo przytsojniaka rodzice przyjezdzaja do hotelu, zaplanowany mamy wspolny spacer i obaid a wieczorem grill na balkonie rodzicow hahaha, wiec unikania się nie bedzie .
a Wy? jestescie tradycjonalistkami? czy na luzie?
logiczne też,że wiekszosc z was (jak nie wszytskie ) ktora mieszka ze soba, wspolzyje z narzeczonym, wstrzymujecie sie miesiac przed, tydzien przed, dzien przed? czy latam wam to koło ... zachowujecie czystość do ślubu czy jakos specjalnie sięnie bronicie przed seksem ?
__________________
Stylistka paznokci od 2004r-PASJA i MIŁOŚĆ
Stylistka rzęs od 2013r-ZAFASCYNOWANA

Daję z siebie 200%
bardorja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:13   #2436
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
a Wy? jestescie tradycjonalistkami? czy na luzie?
logiczne też,że wiekszosc z was (jak nie wszytskie ) ktora mieszka ze soba, wspolzyje z narzeczonym, wstrzymujecie sie miesiac przed, tydzien przed, dzien przed? czy latam wam to koło ... zachowujecie czystość do ślubu czy jakos specjalnie sięnie bronicie przed seksem ?
My razem nie mieszkamy, TŻ często u mnie nocuje, ale po pierwszej spowiedzi przed ślubnej jak będzie chciał zostać na noc to tylko w osobnym pokoju
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:17   #2437
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
no właśniea propos tego unikania siebie
ciekawa jestem jakie macie do tego podejście?

My mieszkamy razem ponad 2 lata więc wiadomo
Piątek przed ślubem spędzamy razem na załatwianiu ostatnich rzeczy na sali, wieczorem są butelki - potem Tż zostaje u swoich rodziców a ja jade do swoich. Ostatnią noc spędzamy osobno - potem widzimy się gdy będziemy już wystrojeni i gotowi na błogosławieństwie.
Stwierdziłam że tak będzie romantyczniej
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 12:20   #2438
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Dziewczyny skończyłam Nasze menu namęczyłam się strasznie ( choć wydawałoby się to banalne) Efekt na dole.
Wkradła Ci się literówka "wszystkich gości zapraszmay..."
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:22   #2439
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
anka1897
ja sie od 10 dni próbuje umówic z moja chrzestna, która mieszka 3 ulice dalej i albo nie odp albo mi napsize ze nie ma dziś czasu.. dziwne takie, nie powiem zaczynam sie denerwować na nia delikatnie
Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Anka, współczuję ale nie smuć się, dziewczyny później będą żałować, że ominie je tak świetne wesele! a tej koleżance, która nie ma pieniędzy może powiedz, że przecież nie muszą Wam dawać nie wiadomo ile, mogą dać skromny prezent lub nawet przyjść bez, a sukienka zawsze jakaś się znajdzie.
Cytat:
Napisane przez KaMilka4891 Pokaż wiadomość
j o dokładnie to samo miałam napisać
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
anka
Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
anka nie przejmuj sie, skoro nie chcą to nie, jeszcze będa żałować
Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
Popieram say! Przecież Tobie zależy na jej obecności, a sukienki na pewno ma
Nie przejmuj się, tym którym zależy na Tobie przyjdą i to się liczy
Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
nie dziwię Ci się, że jest Ci przykro, ale będą żałować, że nie były, a Ty będziesz mieć najpiękniejsze wesele pod słońcem.
A sytuacja z wróżką mnie rozwaliła
dziękuję Wam
say powiedziałam o tym koleżance. Powiedziała,że jeszcze przemyślą i żebym się jej nie pytała więcej bo ona ma wyrzuty sumienia że nie przyjdą no ale nie mogą. Cóż uszanuję ich wolę.

alucior na wróżkę zaniemówiłam. Nie wiedziałam co mam jej odpowiedzieć.

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
Ja również napoje, soki i wody mam wliczone w cenę. Jeżeli chodzi o wódkę, to mamy Pana Tadeusza, a wino El Sol - czerwone, białe i różowe półsłodkie.
U nas również napoje zimne i gorące mamy zapewnione, bez ograniczeń, Wódka to Bols Platinum.

Cytat:
Napisane przez Sunrise28 Pokaż wiadomość

Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą
Współczuję i domyślam się jak bardzo przykro musi Ci być

My prosiliśmy o wino lub czekoladki zamiast kwiatów w zaproszeniach z mojej strony. natomiast w części Tż jest wierszyk o pieniądzach zamiast prezentów

Cytat:
Napisane przez domar123 Pokaż wiadomość
Byliśmy u florystki, która ubiera kościół i powiedziała że od 400zł ubiera ale jak jest więcej wesel w dany weekend to pary się składają. Ksiądz miał dac nam znać jak ktoś sie pojawi i cisza. Nie wierzę.. Przecież w sierpniu zawsze są śluby
Skontaktuj się z księdzem. Może ktoś jest zapisany a zapomniał do Was zadzwonić. Wczoraj zamówiłam dekorację sali i Kościoła oraz bukiety. U nas podstawowy ubiór Kościoła (duży bukiet przed ołtarz, dwa obok tabernakulum oraz pokrowce na krzesła i klęczniki) kosztuje 500 złotych.

Namisek b. ładna fryzura widać, że starannie wykonana.

Dotka90 wybrałabym butelki 1 l na stół, sądzę że lepiej będą się prezentowały od 0,5l. U nas będą małe szklane buteleczki z napojami.

Atomoowka Fajny pomysł na menu. powiedz czy wydrukowane jest obustronnie? Ramka również jest dwustronna?
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.


Edytowane przez anka1897
Czas edycji: 2014-05-07 o 12:29
anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:23   #2440
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
O dzięki! Mi na dwa dni i 60 osób wyliczylo 100 l wody i soków. Ale woda to groszowe sprawy(najwyżej będzie czym ogród podlewać) a soków i tak u mnie w domu dużo schodzi.
Wydaje mi się ze u Ciebie wódki akurat.
Też tam mi się wydaje
Planujemy na poprawiny wodę w dzbankach z cytryną i np. miętą, to chyba lepiej zejdzie niż sama woda

Cytat:
Napisane przez Sunrise28 Pokaż wiadomość
Tż odbiera bukiet w dniu ślubu i jedzie z nim do Was?
Czy same będziecie odbierały, ewentualnie świadkowa, siostra, bratowa itd.?
Teoretycznie tak Dobrze, że kwiaciarnia dostarczy bukiet do hotelu, bo będzie dekorować salę, więc mam nadzieję, że Tż nie zapomni

Cytat:
Napisane przez domar123 Pokaż wiadomość
Byliśmy u florystki, która ubiera kościół i powiedziała że od 400zł ubiera ale jak jest więcej wesel w dany weekend to pary się składają. Ksiądz miał dac nam znać jak ktoś sie pojawi i cisza. Nie wierzę.. Przecież w sierpniu zawsze są śluby
Do mnie miała odezwać się dziewczyna, która ma ślub przed nami. Ciekawe czy w ogóle się odezwie i kiedy. Ja niestety nie mam do niej numeru.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak duże kupujecie butelki z colą?
0.5l czy 1l? 0.5l chyba lepiej wygląda na stole?
Litrowe są na promo w intermarche od jutra, przy zakupie 2szt. cena za 1 wychodzi 2,5zł.
Cena za 1L coca coli wyniesie 2,50 zł?
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:33   #2441
Godzia_13
Raczkowanie
 
Avatar Godzia_13
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 156
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

dziewczyny nie mam już siły do siebie
ślub za 3 tygodnie a ja nie mogę zdecydować się na bukiet, przeprowadziłam selekcję i wybrałam dwa, pomóżcie który ładniejszy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet.jpg (44,3 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0138.jpg (117,3 KB, 56 załadowań)
__________________
żoneczka mężusia 31.05.2014
Godzia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 12:33   #2442
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Godzia ten drugi zdecydowanie, piękny

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
no właśniea propos tego unikania siebie
ciekawa jestem jakie macie do tego podejście?
my mieszkamy razem od 2 ;lata razem. w sobote mamy slub a ja w czwartek jade z malym do rodzicow. moze nie z jakiejs tradycji ale po prostu tam na miejscu mam wsyztsko, i jak bede wczesniej to pozalatwiam powoli ostatnie sprawy a i na sale w piatek zajrze jak wyglda dekoracja. a i tak sie zoabczymy dzien przed, bo przytsojniaka rodzice przyjezdzaja do hotelu, zaplanowany mamy wspolny spacer i obaid a wieczorem grill na balkonie rodzicow hahaha, wiec unikania się nie bedzie .
a Wy? jestescie tradycjonalistkami? czy na luzie?
logiczne też,że wiekszosc z was (jak nie wszytskie ) ktora mieszka ze soba, wspolzyje z narzeczonym, wstrzymujecie sie miesiac przed, tydzien przed, dzien przed? czy latam wam to koło ... zachowujecie czystość do ślubu czy jakos specjalnie sięnie bronicie przed seksem ?
My mieszkamy razm kilka lat, w piątek TŻ jedzie do siebie do domu z synkiem. Nie ze względu na robienie szopki, tylko ze względu na to iż w sobotę tutaj będzie niezły rozgardiasz. Moi rodzice rano już przyjeżdżają, ja na sale i małym nie miał by się kto zająć. TŻ spokojnie posiedzi z Nim u swojej mamy do soboty i dopiero przed samym ślubem przyjedzie.
Co do współżycia my ostatni raz współżyliśmy w majówkę i teraz aż do ślubu przerwa. Dlaczego? Trochę dlatego, żebyśmy w dniu ślubu byli na siebie bardziej napaleni, trochę ze względu na to iż po prostu czuje, że jakoś tak lepiej będzie.

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
Wkradła Ci się literówka "wszystkich gości zapraszmay..."

fuckkkkkkk ale jestem zła. No cóż już chyba tak zostanie.
Asik tak drukowanie i ramka są obustronne.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca

Edytowane przez Atomoowka
Czas edycji: 2014-05-07 o 13:53
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:48   #2443
domar123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 191
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
no właśniea propos tego unikania siebie
ciekawa jestem jakie macie do tego podejście?
my mieszkamy razem od 2 ;lata razem. w sobote mamy slub a ja w czwartek jade z malym do rodzicow. moze nie z jakiejs tradycji ale po prostu tam na miejscu mam wsyztsko, i jak bede wczesniej to pozalatwiam powoli ostatnie sprawy a i na sale w piatek zajrze jak wyglda dekoracja. a i tak sie zoabczymy dzien przed, bo przytsojniaka rodzice przyjezdzaja do hotelu, zaplanowany mamy wspolny spacer i obaid a wieczorem grill na balkonie rodzicow hahaha, wiec unikania się nie bedzie .
a Wy? jestescie tradycjonalistkami? czy na luzie?
logiczne też,że wiekszosc z was (jak nie wszytskie ) ktora mieszka ze soba, wspolzyje z narzeczonym, wstrzymujecie sie miesiac przed, tydzien przed, dzien przed? czy latam wam to koło ... zachowujecie czystość do ślubu czy jakos specjalnie sięnie bronicie przed seksem ?
Ta wstrzemięźliwość przed ślubem troszke bez sensu skoro i tak się grzeszyło Jak się kochamy to sie kochamy Ten do góry to wie czy sie kochamy czy nie i mam takie podejście, że do tego papierek jest potrzebny. Ja po prostu jestem taka jeśli chodzi o kościół, że nie uznaję również spowiedzi u księdza. Ale czasem ten papierek jest potrzebny że się spowiadało.. Ja spowiadam sie bezpośrednio do Niego. Jest wiele rzeczy kościelnych jeśli chodzi o seks. Niby małżeństwo współżyjąc nie grzeszy. Ale pomyślmy ile małżeństw nie stara sie o dzieci i ich nie mają, to jak to? Nie robią tego? Pewnie że robią, używają antykoncepcji a to jest grzech przecież. Mogłabym troszke pobiadolić tu ale nie o to chodzi. Takie moje zdanie

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Godzia_13 Pokaż wiadomość
dziewczyny nie mam już siły do siebie
ślub za 3 tygodnie a ja nie mogę zdecydować się na bukiet, przeprowadziłam selekcję i wybrałam dwa, pomóżcie który ładniejszy?
Ten drugii
domar123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:50   #2444
Godzia_13
Raczkowanie
 
Avatar Godzia_13
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 156
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość

Dziewczyny skończyłam Nasze menu namęczyłam się strasznie ( choć wydawałoby się to banalne) Efekt na dole.
chyba wkradł się jeszcze jeden błąd przy tym daniu o 22, powinno być chyba karkówka w sosie grzybowym z kluskami śląskimi, jest śląskich
__________________
żoneczka mężusia 31.05.2014
Godzia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:51   #2445
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak duże kupujecie butelki z colą?
0.5l czy 1l? 0.5l chyba lepiej wygląda na stole?
Litrowe są na promo w intermarche od jutra, przy zakupie 2szt. cena za 1 wychodzi 2,5zł.
Moim zdaniem 0,5l będą się szybko rozchodzić i sprzątanie nawet dla kelnerów byłoby mega uciążliwe.
1l jest dla mnie idealnym kompromisem
Cytat:
Napisane przez domar123 Pokaż wiadomość
No u nas o uniki ciężko bo mieszkanie.. Czasem coś nas tam wkurzy, ale ogólnie nie jest źle. Przeraża mnie brak swobody, ale musimy zaczekać.
My u teściów na szczęście mieszkać nie musimy (tzn ja się przeprowadzam do nich na dwa tygodnie przed ślubem, żeby już nie płacić za wynajem tego pokoju, w którym aktualnie mieszkam).
Ale nawet jak TŻ mnie zobaczy wcześniej już z fryzurą i make-up, ale nie ubraną gdzieś w międzyczasie to nie szkodzi, suknia będzie tym mega zaskoczeniem
Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Dziewczyny skończyłam Nasze menu namęczyłam się strasznie ( choć wydawałoby się to banalne) Efekt na dole.
Ja bym jeszcze się czepnęła tego: ziemniaczki, buraczki... Ale mnie osobiście drażnią takie zdrobnienia
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:54   #2446
domar123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 191
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

A robi ktoś może sam winietki?

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
My u teściów na szczęście mieszkać nie musimy (tzn ja się przeprowadzam do nich na dwa tygodnie przed ślubem, żeby już nie płacić za wynajem tego pokoju, w którym aktualnie mieszkam).
Ale nawet jak TŻ mnie zobaczy wcześniej już z fryzurą i make-up, ale nie ubraną gdzieś w międzyczasie to nie szkodzi, suknia będzie tym mega zaskoczeniem
Ja to mówiłam o unikaniu się z teściami Jeśli chodzi o unikanie sie z TŻ w dniu ślubu to nie będziemy tego robić U nas to on mi pomagał w doborze stroju i wszystkiego Więc i tak wszystko wie Swoją drogą nie potrafimy robić sobie niespodzianek bo wszystko sobie mówimy
domar123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:58   #2447
Robusta
Wtajemniczenie
 
Avatar Robusta
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 603
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

My kilka dni przed weselem jedziemy do mnie, a w piątek najprawdopodobniej mój S. pojedzie do domu ok 70 km i przyjdzie w sobotę z rodzicami
__________________
Razem : 08.03.2012
Zaręczeni: 07.12.2013
Ślub: 18.10.2014

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20141018580820.html
Robusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:58   #2448
swiat_katarzyny
Zadomowienie
 
Avatar swiat_katarzyny
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 828
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

przyszły zimne ognie - boże jaka paka!
w weekend też jestem umówiona z koleżanka, która bedzie mi robiła papierową robotę przed ślubem - także wszystko ustalimy cos się dzieje

mam taką anginę, ze musiałam dziś klientkę odwołać na szczescie była wyrozumiała - chyba lepiej dla niej niż miałabym ją przed ślubem zarazić )
swiat_katarzyny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:13   #2449
sensuall
Zadomowienie
 
Avatar sensuall
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 1 426
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez domar123 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie PMki Jestem nową wizażanką, a zarazem PM2014Widzę, że przygotowania pełną parą Ja z moim narzeczonym swój dzień mamy 22.08.2014
Witamy
Sporo jeszcze Wam pozastalo do pozałatwiania ale najważniejsze już macie Sukienka piękna

My dziś byliśmy załatwiać w USC. 25 października o 14:00 będę ŻONĄ
Teraz na ,,spokojnie" mogę wybierać zaproszenia


namisek1990 piękna fryzurka na jakiejś konkretnej się wzorowałaś? ok już doczytałam na jakiej się wzorowałaś

Dotka90 ja przemyślałam ostatnio sprawę i uzgodniłam ze świadkową że będzie Ona miała bransoletkę z kwiatka


Świat Katarzyny Ta sukienka z pierwszymi sandałkami będzie super wyglądać!

Atomoowka aż mi serce szybciej zabiło, jak pomyślałam o tm odbiorze sukni ja nie mogę się doczekać lipca kiedy pierwszy ra zubiorę swoją

Godzia_13 mi się bardziej ten drugi podoba
__________________
Nasz dzień 25.10.2014
sensuall jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 13:17   #2450
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Wiesz co ja bym skorzystała z promo i brała te litrowe. Dla mnie 2 litrowe są za duże, czy nawet 1,5 litrowe ale litrowe są ok/
Cytat:
Napisane przez enzunio Pokaż wiadomość
1 l, półlitrówki nie stawiałabym na stole (bo ani elegancka - zawsze to plastik ani tania), jeśli miałabym więcej kasy to te małe szklane
Cytat:
Napisane przez ilussia Pokaż wiadomość
My raczej 1 litrowe.
Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Ja bym chyba brała 0,5l. U mnie na sali w ogóle są szklane, chyba 0,33l. Różnica jest taka, że 0,5l lepiej raczej wyglądają i łatwiej się nalewa, ale takie po 0,5l raczej każdy z gości będzie brał dla siebie i wypijał samodzielnie, a 1l byłoby "wspólnotowe" dla stołu
Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
u nas będa raczej litrowe
Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Litrowe nie są aż takie wielkie, ja chyba bym się skusiła
Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
Dotka90 wybrałabym butelki 1 l na stół, sądzę że lepiej będą się prezentowały od 0,5l. U nas będą małe szklane buteleczki z napojami.
Szklanych nie chcemy, są małe i drogie. Bałam się, że 1l mogą być za duże, ale jak mówicie, że ok to ok.
Ale raczej kupimy kolo sierpnia, bo jest sens kupować już teraz na wrzesień...?
Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
Cena za 1L coca coli wyniesie 2,50 zł?

http://okazjum.pl/gazetka/gazetka-pr...5-2014,6170/2/

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Blondi,racja, nie pomyślałam o kwestii sprzątania!

Domar
, my robimy sami zaproszenia/zawieszki/winietki.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:17   #2451
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
no właśniea propos tego unikania siebie
ciekawa jestem jakie macie do tego podejście?
my mieszkamy razem od 2 ;lata razem. w sobote mamy slub a ja w czwartek jade z malym do rodzicow. moze nie z jakiejs tradycji ale po prostu tam na miejscu mam wsyztsko, i jak bede wczesniej to pozalatwiam powoli ostatnie sprawy a i na sale w piatek zajrze jak wyglda dekoracja. a i tak sie zoabczymy dzien przed, bo przytsojniaka rodzice przyjezdzaja do hotelu, zaplanowany mamy wspolny spacer i obaid a wieczorem grill na balkonie rodzicow hahaha, wiec unikania się nie bedzie .
a Wy? jestescie tradycjonalistkami? czy na luzie?
logiczne też,że wiekszosc z was (jak nie wszytskie ) ktora mieszka ze soba, wspolzyje z narzeczonym, wstrzymujecie sie miesiac przed, tydzien przed, dzien przed? czy latam wam to koło ... zachowujecie czystość do ślubu czy jakos specjalnie sięnie bronicie przed seksem ?
Nam nie przeszła przez myśl abstynencja przed Ale kto wie, może zaproponujemy sobie tydzień bez albo coś ale my bierzemy ślub cywilny, mieszkamy razem blisko 2 lata, więc w sumie jakieś takie specjalne akcje niespecjalnie wydają nam się rozsądne Ja nawet myślałam o spędzeniu nocy przed ślubem bez TŻta, ale nie chcę - wiem, że bez niego będzie mi się źle spało. Dlatego tylko rano ja schodzę się szykować piętro niżej i TŻ zobaczy mnie dopiero jak będę w 100% gotowa.

Cytat:
Napisane przez Godzia_13 Pokaż wiadomość
dziewczyny nie mam już siły do siebie
ślub za 3 tygodnie a ja nie mogę zdecydować się na bukiet, przeprowadziłam selekcję i wybrałam dwa, pomóżcie który ładniejszy?
Pierwszy!

Dotka, co do coca-coli widzę, że jestem w mniejszości W sumie dla mnie by chyba było bez różnicy czy 0,5l, czy 1l, więc zdecydujcie się po prostu na większą oszczędność
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:20   #2452
Sunrise28
Rozeznanie
 
Avatar Sunrise28
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 591
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Godzia_13 Pokaż wiadomość
dziewczyny nie mam już siły do siebie
ślub za 3 tygodnie a ja nie mogę zdecydować się na bukiet, przeprowadziłam selekcję i wybrałam dwa, pomóżcie który ładniejszy?
Pierwszy
Sunrise28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:50   #2453
swiat_katarzyny
Zadomowienie
 
Avatar swiat_katarzyny
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 828
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

ale sie ciesze! będzie jednak gipsówka! w kościele dogadałam się z dziewczyną przede mną co ślubuje i w sumie to wyszło na to, ze obie jestesmy w niej zakochane ale boimy sie zapytac drugiej strony

no to samochód w gipsówkę (same klamki) i na sali gipsówka
swiat_katarzyny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:54   #2454
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 671
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez swiat_katarzyny Pokaż wiadomość
ale sie ciesze! będzie jednak gipsówka! w kościele dogadałam się z dziewczyną przede mną co ślubuje i w sumie to wyszło na to, ze obie jestesmy w niej zakochane ale boimy sie zapytac drugiej strony

no to samochód w gipsówkę (same klamki) i na sali gipsówka
super!
Kasiu, dałabyś mi namiar na sklep/allegro, gdzie kupowałaś zimne ognie ?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:58   #2455
Sunrise28
Rozeznanie
 
Avatar Sunrise28
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 591
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez swiat_katarzyny Pokaż wiadomość
ale sie ciesze! będzie jednak gipsówka! w kościele dogadałam się z dziewczyną przede mną co ślubuje i w sumie to wyszło na to, ze obie jestesmy w niej zakochane ale boimy sie zapytac drugiej strony

no to samochód w gipsówkę (same klamki) i na sali gipsówka
Cieszę się razem z Tobą, że tak się dogadałyście
Sunrise28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:01   #2456
swiat_katarzyny
Zadomowienie
 
Avatar swiat_katarzyny
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 828
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
super!
Kasiu, dałabyś mi namiar na sklep/allegro, gdzie kupowałaś zimne ognie ?
jasne - http://allegro.pl/zimne-ognie-5-szt-wesele-slub-70-cm-i4195550301.html
już z przesyłką wyszło mnie 100 zł za 100 sztuk 70 cm - to najlepsza oferta jaka znalazłam
swiat_katarzyny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:01   #2457
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez domar123 Pokaż wiadomość
A robi ktoś może sam winietki?[COLOR="Silver"]
My robimy wszystko sami, oprocz zaproszen winietki tez
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:04   #2458
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak duże kupujecie butelki z colą?
0.5l czy 1l? 0.5l chyba lepiej wygląda na stole?
Litrowe są na promo w intermarche od jutra, przy zakupie 2szt. cena za 1 wychodzi 2,5zł.
My kupujemy 1l. 0,5 będzie za małe. A w Tesco będzie od jutra 2 sztuki za 4 złote.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:18   #2459
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Cytat:
Napisane przez swiat_katarzyny Pokaż wiadomość
ale sie ciesze! będzie jednak gipsówka! w kościele dogadałam się z dziewczyną przede mną co ślubuje i w sumie to wyszło na to, ze obie jestesmy w niej zakochane ale boimy sie zapytac drugiej strony

no to samochód w gipsówkę (same klamki) i na sali gipsówka
Super Gipsówka ślicznie wygląda w dekoracjach
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:21   #2460
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Suknia już wisi, goście zaproszeni - Twój syn teściowo ze mną się ożeni! PM2014

Atomoowka Bardzo podoba mi się pomysł z kulami Menu świetnie wyszło, było warte efektu.

Opium Co do pedicure - chyba na jakiś wyrazisty kolor - koral albo malinowy (choć nie wiem, czy na dłoniach będzie taki sam odcień, czy french).

domar Calkiem dużo już macie załatwionych rzeczy, masz bardzo ładną sukienkę Co do loków - wydaje mi się, że masz podatne włosy, warto je przetestować na mocnym utrwalaczu i kosmetykach do stylizacji, moga się sprawdzić na całonocną zabawę.

Winietki i inne papeteria robimy sami (moimi rękami )

namisek Świetna fryzura, bardzo podkreśla połysk włosów

Liana Próbny miałam robiony M.A.C., wieczorowy swego czasu albo Double Wear albo jakimś Diorem i też dał radę. Zawsze była baza i utrwalacz.

rabbitka Olaboga Naprawdę nie myślą, choć i tak przyjęcie w Waszej wersji jest mniej traumatyczne od całonocnego, tradycyjnego polskiego wesela. Coś czuję, że przełom w sprawie zrozumienia idei wesela bez dzieci może zająć gościom kilka dekad

zakrecona kropka Nie martw się na zapas, jak Wam zapraszanie tak fajnie idzie, to i goście dopiszą

pysia Piękny bukiet

justynkie I jak wybrneliście z tej sytuacji?

anka Ta od wróżki wymiata Przykra sprawa, bo powody są dziwne. Ale ich strata, bardzo piękne wesele ich ominie

Sunrise Spotkałam się z tym, że pan młody odbiera - ale wg mnie lepiej niech wybierze ta osoba, która ma czas, jest bliżej. Błogosławieństwo mamy w hotelu, więc u nas nie ma różnicy, kto odbierze, skoro pani florystka dekoruje salę.

Dotka Do do butelek, spotkałam się z tym, że lepiej mniejsze, bo stolik nie jest zawalony i wygląda elegancko. Z drugiej strony mniejsze szybko się skończa i trzeba je uzupełniać (jesli robi to obsługa, to nie ma problemu). Obstawiałabym 0,5 lub 1 L.

Anesthesia W kwietniu i maju było sporo dni świątecznych, więc stąd to opóźnienie. Mam nadzieję, że niedługo będzie u Ciebie

bardorja Nie mieszkamy razem, po spowiedziach ograniczamy na maksa wspólne nocowanie, dla nas to ciężkie wyrzeczenie A że przed ślubem przyjeżdżają do mnie rodzice, to łatwiej będzie się przyzwoicie zachowywać

Godzia Mnie się oba podobają, są świeże, lekkie

swiat_katarzyny Zdrowiej I super, że się udało z gipsówką i ogniami

sensuall

Mam prośbę do Was o radę - nie wiem na co się zdecydować, czy grzebień plus welon, czy bardziej retro - opaska na włosach (nie na czole) i do tego welon upięty pod kokiem. Bardzo podoba mi się stylizacja z opaską, ale nie chcę przegiąć z dodatkami. W załączniku inspiracje i ja w sukience.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka2.jpg (90,9 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inspiracja.jpg (73,4 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inspiracja2.jpg (56,1 KB, 64 załadowań)
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 22:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.