W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień 2014 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Wybieramy tytuł dla IV części naszego wątku.
Mamuśki sierpniowe 2014 cz. 4 13 26,53%
Koc z biedronki, szary wózek, to wyprawka jest sierpniówek. Sierpień 2014 cz. 4 3 6,12%
Szary wózek, z Biedry kocyk, w sierpniu dzidziuś z nas wyskoczy. Sierpień 2014 cz. 4 3 6,12%
Jeszcze miesiąc albo dwa, super mamą będę ja! Mamusie sierpniowe cz. IV! 16 32,65%
Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz. IV! 19 38,78%
Wyprawka już prawie gotowa bo dzidzia będzie sierpniowa! Sierpień 2014 cz. IV! 8 16,33%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 49. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-15, 13:03   #661
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Ale skad masz to info?? Pamietaj, ze w szpitalu nie moga Cie do niczego zmusic, bo jest ustawa o o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, poczytaj i pamietaj, ze to juz na cale szczecie nie sa czasy PRL-u.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20090520417
Ja mam kupiona pizamke do szpitala (specjalna do karmienia) i jedna koszule (na wszelki wypadek), ale generalnie preferuje pizame (kupie jeszcze jedna). Jak widze w szpitalu biedne rodzace z wielkimi brzuchami w koszulach nocnych (przykrotkawych, bo wiadomo brzuch podnosi koszulke) z opuchnietymi nogami, to az zal takie biedulki, dlatego ja mam zamiar zabrac pizamke.
Nie jedna z moich koleżanek rodziła już w moim szpitalu

Ja nie mam z tym problemu bo laski tu nie chodzi o to, że ktoś chce oglądać naszą małą chodzi o to, że najlepiej goi się jak się wietrzy a nie w gatkach Stąd położne kładą nacisk na to, żeby leżeć bez bielizny Wiadomo, że jak się idzie do toalety czy coś to można założyć majtki, nikt Ci tam nie będzie zaglądał co minutę ale ogólnie chodzi o to, żeby krocze się jak najszybciej zagoiło...
A co do tych kobiet, które chodzą w koszulach to nie ma nic dziwnego, w koszuli jest po prostu wygodniej, nie trzeba nic ściągać jak jest obchód i nie leży się z szanowną na wierzchu tylko jest zakryta Poza tym tak jak pisałam w koszuli jak nie masz majtek krocze oddycha a w spodniach od piżamy nie

Cytat:
Napisane przez kasiuulad Pokaż wiadomość
no ja tez urodziłam dwoje dzieci, w roznych szpitalach i nie słyszałam ze nie mozna majtek... No z tym ze miałam 2 cc... Teraz to wogole zastanawiam sie czy kupowac jednorazowe czy jakies zwykle bawełniane...

Do dziewczyn po cc, boli was w miejscu blizny?bo mnie czasem tak i sie zastanawiam czy to normalne? Dzis mam wizyte to zapytam.
Nie dotyczy to cc stąd Twoje doświadczenia Chodzi tutaj o gojenie krocza a po cc nie ma co się tam goić
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:09   #662
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Dla mnie jednak jest różnica, czy mam coś swojego, czystego i fajnego, a czy zakładam jakąś szpitalną szmatę, którą bóg jeden wie, co za fleja miała na sobie wcześniej.... no sorry.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
to rozumiem z Twojej wypowiedzi że pościel też zabierasz swoją z domu, bo "bóg jeden wie, co za fleja" wcześniej spała w tej pościeli... no sorry

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
trochę za ostro Rozumiem, co masz na myśli, ale to takie same rodzące jak Ty, tyle, że bez kasy na nowe koszule
nie koniecznie, mam wiele znajomych które właśnie mi to doradzały, a nie brakuje im kasy na koszule za 30 zł. Skoro piszecie, że kupujecie ciuchbudach i to jeszcze ciuszki dla dzidzi to obrzydza was poród w koszuli szpitalnej, która jest tak jak kołdra prześcieradło i poszewki prana w specjalnych płynach? Troche to dziwne.

Ja nie widze nic strasznego w rodzeniu w koszuli za 80 zł, którą potem się wypierze albo wyrzuci ani nic złego w rodzeniu w koszuli szpitalnej, które owszem mają wycięcia prawie po krocze. raczej poród to nie rewia mody i nikt nas tam oglądał nie będzie. chyba ze planujecie poród w towarzystwie rodziny i znajomych...
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:11   #663
pentuerka
Rozeznanie
 
Avatar pentuerka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 802
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Wiesz co ja do porodu będę miała koszulę ze szpitala raczej, ewentualnie tż-ta jakiś stary t-shirt
A oprócz tego mam zamiar zamówić 3 już po porodzie to chcę jakoś wyglądać hehe Poza tym później pewnie też się przydadzą jak będziemy karmić...

Wiadomo, że te po porodzie mogą się też ubrudzić krwią ale to wszystko będzie do sprania przecież! Ważne jest dla mnie, żebym się czuła mega komfortowo także wolę dołożyć te parę zł i być zadowolona a nie cały czas myśleć o tym, że wyglądam jak stara baba w wielkim worku
Ja byłam w takim szoku, że rodzę, że ubrałam do porodu szpitalną, a w torbę miałam 3 własne Taka byłam przerażona, położna dała mi do ręki i kazała ubrać, może pytała czy mam własną, ale była otumaniona że to już, a jak mi przeszło to było za późno na przebieranki.

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
Skoro planujecie tanie badziewne koszule kupić na rynku za pare złotych tylko do porodu to czemu nie weźmiecie tych szpitalnych?
Przeciez poród nie zaczyna się i nie kończy w 5 minut zdązycie się przebrać. Tym bardziej że można szpitalną koszulę mieć ciągle przy sobie a być w normalnej ładnej zacznie się akcja to przebieramy się w szpitalne a potem to i tak trzeba się jakoś odświeżyć wiec i przebrac w lepsiejszą swoją.

zuken - ta jest piękna http://allegro.pl/italian-fashion-ko...191033801.html chyba sobie zamówię takie dwie dzięki za link
Ja mam taką, ale teraz ledwo mi tyłek zakrywa, z tym że jestem wysoka 171 cm.



Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Ale skad masz to info?? Pamietaj, ze w szpitalu nie moga Cie do niczego zmusic, bo jest ustawa o o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, poczytaj i pamietaj, ze to juz na cale szczecie nie sa czasy PRL-u.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20090520417
Ja mam kupiona pizamke do szpitala (specjalna do karmienia) i jedna koszule (na wszelki wypadek), ale generalnie preferuje pizame (kupie jeszcze jedna). Jak widze w szpitalu biedne rodzace z wielkimi brzuchami w koszulach nocnych (przykrotkawych, bo wiadomo brzuch podnosi koszulke) z opuchnietymi nogami, to az zal takie biedulki, dlatego ja mam zamiar zabrac pizamke.
Dzięki dobra kobieto. Zapoznam się i nie dam sobie w kaszę dmuchać ;-)

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Oooo kochana zdziwilabys sie jakie panie przyjezdzaja rodzic do szpitala i otrzymuje szpitalna koszule.. np. takie co rodzac dziecko maja 3 promile alkoholu sa zasikane ob..... ne itd., albo bezdomne lub narkomanki... niby taka koszula idzie pozniej do prania, ale co swoja to swoja!
O matko, dobrze wiedzieć.
pentuerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:15   #664
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
Skoro planujecie tanie badziewne koszule kupić na rynku za pare złotych tylko do porodu to czemu nie weźmiecie tych szpitalnych?
Przeciez poród nie zaczyna się i nie kończy w 5 minut zdązycie się przebrać. Tym bardziej że można szpitalną koszulę mieć ciągle przy sobie a być w normalnej ładnej zacznie się akcja to przebieramy się w szpitalne a potem to i tak trzeba się jakoś odświeżyć wiec i przebrac w lepsiejszą swoją.

zuken - ta jest piękna http://allegro.pl/italian-fashion-ko...191033801.html chyba sobie zamówię takie dwie dzięki za link
ja do porodu planuje szpitalną,a swoją na przed i po, ale w szpitala, a planuje nbadziewne bo w domu nie nosze koszul nocnych

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem zaskoczona tym co piszecie o noszeniu pizamy czy bielizny w szpitalu!! Skad macie takie info??? Ja jak rodzilam Ninke, to owszem, przy porodzie bylam bez bielizny, bo raczej trudno urodzic w majtkach Ale po porodzie, to normalnie jednorazowe majtki i podklady poporodowe, bo jak one maja sie trzymac przy pupie???? Jak byl obchodz, to dziewczyny zdjemowaly bielizne, ja bylam po cesarce i tez tak zrobilam i gdy lekarze byli przy moim lozku, a ja sie odslonilam na badanie, to jeden z nich zapytal zaskoczony gdzie mam bielizne Wiem, ze jest roznica pomiedzy porodem sn i cc, ale jest tez zapis o prawach pacjenta do poszanowania godnosci i dla mnie osobiscie naruszeniem mojej prywatnosci i godnosci jest zmuszanie do urzedowania bez bielizny Moze kiedys zabranialo sie chodzenia w bieliznie po porodzie, bo nie bylo jednorazowej i z obawy przed jakims zakazeniem byla stara "szkola" nienoszenia majtek po porodzie.
ja mam to info z doswiadczenia i wiem od innych ze w niektorych szpitalach dalej nie pozwalaja -nawet tych jednorazowych, a to ze kazda i tak zaklada to inna sprawa.

jak pislaam ze jak rodzilam to lazienka była na korytazu i polozne ścigały kazdą laske ktora szła normalnym krokiem a nie kroczkiem gejszy sciskając podpaske miedzy nogami

w sumie głownie mi chodziło o to ze nie mozna pizamy miec, a co pod koszula to moze sie nikt nie bedzie zagłłębiał

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
U nas nie można i tyle Babki mniej ogarnięte to chodzą jak kaczki ze złączonymi nogami, żeby utrzymać te podkłady A te sprytniejsze mają bieliznę tylko jak jest obchód albo przychodzi lekarz zbadać to zdejmują i tyle

haha, dokladnie !
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:16   #665
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
i to mi się bardzo podoba W domu się prędzej odpocznie po porodzie, niż przez 3 dni (minimum) w szpitalu. Wyspać się nie można, trzeba względnie dobrze wyglądać, bo przychodzi rodzina w odwiedziny, itd. A poza tym nie ma jak w domu
Jak sie o tym dowiedzialam, bylam przerazona. Ale teraz wiem, ze wolalabym jak najszybciej wyjsc...Nie ma to jak w domu dojsc do siebie.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:18   #666
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
spodniach od piżamy nie



Nie dotyczy to cc stąd Twoje doświadczenia Chodzi tutaj o gojenie krocza a po cc nie ma co się tam goić

o! to jak bede miec cc to moge miec tylko piżamki???
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:22   #667
justa_1978
Rozeznanie
 
Avatar justa_1978
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Jura
Wiadomości: 588
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A, właśnie, już wiem czego zapomniałam.
Mam dwa pytania z serii głupich
Do szpitala to wiadomo, że trzeba się ubrać tak żeby wstydu nie było. Ale potem, w domu, to powiedzcie mi, w tych koszulach i stanikach się śpi dlatego, że to mleko się tak leje, że inaczej się nie da? Jak pisałam wcześniej, do spania nie zakładam nic na górę i teraz się nad tym zastanawiam...
A drugie, to do porodu nie można mieć pomalowanych paznokci, a u stóp też to dotyczy?
Wiesz jak bedziesz karmic (albo i nie), to musisz miec wkladki laktacyjne, bo inaczej bedziesz miala potop na dekolcie, poza tym ja juz teraz spie w miekkim biustonoszu (choc nie mam mega duzych piersi), bo inaczej mam uczucie, ze mi ten biust ciazy...

Co do paznokci u stop to nie wiem, ale u rak raczej odpada, bo gdyby poszlo cos nie tak i wskazany bylby zabieg operacyjny, to anestezjolog obserwuje plytke paznokcia, m. in. w ten sposob monitoruje pacjenta, podobnie jest z make upem.

Cytat:
Napisane przez kasiuulad Pokaż wiadomość
no ja tez urodziłam dwoje dzieci, w roznych szpitalach i nie słyszałam ze nie mozna majtek... No z tym ze miałam 2 cc... Teraz to wogole zastanawiam sie czy kupowac jednorazowe czy jakies zwykle bawełniane...

Do dziewczyn po cc, boli was w miejscu blizny?bo mnie czasem tak i sie zastanawiam czy to normalne? Dzis mam wizyte to zapytam.
Mnie czasem tez pobolewa to miejsce, takie dziwne uczucie ciagniecia...

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
to rozumiem z Twojej wypowiedzi że pościel też zabierasz swoją z domu, bo "bóg jeden wie, co za fleja" wcześniej spała w tej pościeli... no sorry


nie koniecznie, mam wiele znajomych które właśnie mi to doradzały, a nie brakuje im kasy na koszule za 30 zł. Skoro piszecie, że kupujecie ciuchbudach i to jeszcze ciuszki dla dzidzi to obrzydza was poród w koszuli szpitalnej, która jest tak jak kołdra prześcieradło i poszewki prana w specjalnych płynach? Troche to dziwne.

Ja nie widze nic strasznego w rodzeniu w koszuli za 80 zł, którą potem się wypierze albo wyrzuci ani nic złego w rodzeniu w koszuli szpitalnej, które owszem mają wycięcia prawie po krocze. raczej poród to nie rewia mody i nikt nas tam oglądał nie będzie. chyba ze planujecie poród w towarzystwie rodziny i znajomych...
Widzisz, posciel to co innego nie masz bezposredniego kontaktu z cialem, bo masz na sobie wlasnie koszule- pizame , znam wiele osob, ktore wlasnie z tej przyczyny zabieraja do szpitala swoja poszewke, zeby nie dotykac twarza poscieli szpitalnej.
justa_1978 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 13:26   #668
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość
Ja byłam w takim szoku, że rodzę, że ubrałam do porodu szpitalną, a w torbę miałam 3 własne Taka byłam przerażona, położna dała mi do ręki i kazała ubrać, może pytała czy mam własną, ale była otumaniona że to już, a jak mi przeszło to było za późno na przebieranki.



Ja mam taką, ale teraz ledwo mi tyłek zakrywa, z tym że jestem wysoka 171 cm.
oj to nie dla mnie, nie chce ledwo za tyłek, ja mam 170 cm
chyba najlepiej kupić w sklepie stacjonarnym. dotknąć, zobaczyc długośc

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ja do porodu planuje szpitalną,a swoją na przed i po, ale w szpitala, a planuje nbadziewne bo w domu nie nosze koszul nocnych
no i to ma sens
ja jeszcze o tym nie myslalam. bede sie zastanawiać w sierpniu czy szpitalna czy własna. na pewno w szpitalu bede miałą swoje koszule, ale do porodu nie wiem.
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:32   #669
justa_1978
Rozeznanie
 
Avatar justa_1978
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Jura
Wiadomości: 588
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ja do porodu planuje szpitalną,a swoją na przed i po, ale w szpitala, a planuje nbadziewne bo w domu nie nosze koszul nocnych



ja mam to info z doswiadczenia i wiem od innych ze w niektorych szpitalach dalej nie pozwalaja -nawet tych jednorazowych, a to ze kazda i tak zaklada to inna sprawa.

jak pislaam ze jak rodzilam to lazienka była na korytazu i polozne ścigały kazdą laske ktora szła normalnym krokiem a nie kroczkiem gejszy sciskając podpaske miedzy nogami

w sumie głownie mi chodziło o to ze nie mozna pizamy miec, a co pod koszula to moze sie nikt nie bedzie zagłłębiał


haha, dokladnie !
Dlatego napisalam o tej ustawie, bo pacjenci czesto nie wiedza, ze maja swoje prawa i nikt nie moze im czegos nakazac i traktowac jak dziecko. Nikt tu nie jest ubezwlasnowolniony, ale jesli ktos nie ma problemu z tym, ze inni wydaja mu absurdalne polecenia to ok! Ja wychodze z zalozenie, ze mam swoje prawa to z nich korzystam. Rozumiem wietrzenie krocza po porodzie sn, ale w momencie gdy sie lezy a gdy chcesz wstac do toalety, to masz prawo czuc sie jak czlowiek, a nie gejsza

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

A jeszcze jedno slowo co do szpitalnych podkladow.. lekarze i polozne wlasnie dlatego zalecaja aby je stosowac w szpitalu, bo sa sterylne (tzn. powinny byc) i jest mniejsze ryzyko zakazenia. Jednak wetkne szpilke i powiem, ze o zakazenie najlatwiej wlasnie w szpitalu :P
justa_1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:33   #670
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A, właśnie, już wiem czego zapomniałam.
Mam dwa pytania z serii głupich
Do szpitala to wiadomo, że trzeba się ubrać tak żeby wstydu nie było. Ale potem, w domu, to powiedzcie mi, w tych koszulach i stanikach się śpi dlatego, że to mleko się tak leje, że inaczej się nie da? Jak pisałam wcześniej, do spania nie zakładam nic na górę i teraz się nad tym zastanawiam...
A drugie, to do porodu nie można mieć pomalowanych paznokci, a u stóp też to dotyczy?
Wystarczy u rąk. To na wypadek cesarki (i w sumie każdego zabiegu operacyjnego), trzeba mieć odsłonięte paznokcie, bo oni obserwują czy płytka nie sinieje.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:41   #671
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Wiesz jak bedziesz karmic (albo i nie), to musisz miec wkladki laktacyjne, bo inaczej bedziesz miala potop na dekolcie, poza tym ja juz teraz spie w miekkim biustonoszu (choc nie mam mega duzych piersi), bo inaczej mam uczucie, ze mi ten biust ciazy...

Co do paznokci u stop to nie wiem, ale u rak raczej odpada, bo gdyby poszlo cos nie tak i wskazany bylby zabieg operacyjny, to anestezjolog obserwuje plytke paznokcia, m. in. w ten sposob monitoruje pacjenta, podobnie jest z make upem.
U rąk to wiem, że nie można, ale zastanawiałam się czy stóp to też dotyczy
Widzisz, mi właśnie chodzi o to, czy się robi powódź sama z siebie to moje pierwsze dziecko więc nie mam pojęcia, a nigdy nikogo o to nie pytałam. Czyli bez ubrania się na noc ani rusz..ok, to wiem co dopisać do listy zakupów dzięki.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 13:45   #672
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Dlatego napisalam o tej ustawie, bo pacjenci czesto nie wiedza, ze maja swoje prawa i nikt nie moze im czegos nakazac i traktowac jak dziecko. Nikt tu nie jest ubezwlasnowolniony, ale jesli ktos nie ma problemu z tym, ze inni wydaja mu absurdalne polecenia to ok! Ja wychodze z zalozenie, ze mam swoje prawa to z nich korzystam. Rozumiem wietrzenie krocza po porodzie sn, ale w momencie gdy sie lezy a gdy chcesz wstac do toalety, to masz prawo czuc sie jak czlowiek, a nie gejsza


jak ja rodzilam to ta ustawa jeszcze nie obowiazywala,
zaraz sobie poczytam
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:46   #673
justa_1978
Rozeznanie
 
Avatar justa_1978
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Jura
Wiadomości: 588
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
U rąk to wiem, że nie można, ale zastanawiałam się czy stóp to też dotyczy
Widzisz, mi właśnie chodzi o to, czy się robi powódź sama z siebie to moje pierwsze dziecko więc nie mam pojęcia, a nigdy nikogo o to nie pytałam. Czyli bez ubrania się na noc ani rusz..ok, to wiem co dopisać do listy zakupów dzięki.
Oj tam Gosia, jak chcesz to mozesz chodzic bez gory hihihhi ale bylabys oryginalna pacjentka Bylabys taka etniczna i zapadla w pamieci pracownikow szpitala na lata!

Edytowane przez justa_1978
Czas edycji: 2014-05-16 o 09:49
justa_1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:50   #674
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Co do koszul to do karmienia myślę, że to ujdzie: http://allegro.pl/koszulka-nocna-cia...234708910.html
ale do porodu chyba jednak powinna być rozpinana?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:51   #675
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
A jeszcze odnośnie tych koszul to zauważyliście, że większość jest bardzo krótka, a modelki mają brzuszki tak na 5-6 miesiąc. Przecież jak kobieta chce je kupić do szpitala i ma wielki brzuch to jej majty na wierzch wyjdą.
Ja dlatego kupiłam XL i sięga mi do kolan Ale ja lubię jak piżama jest taka duża i luźna.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ale majtek nie można mieć po porodzie Także w piżamie miałabyś wszystko na wierzchu

Nawet te jednorazowe majtki trzeba ściągać zanim przyjdzie lekarz albo położna bo można dostać orymus

Ogólnie jest zakaz noszenia gaci na porodówce i tak jest wszędzie
A tego nie pojmuję i nigdy nie pojmę, żeby zakazywać nawet jednorazowych czy siatkowych gaci?! Chodzenie jak gejsza jest lepsze i zdrowsze niż podkład w majtach?! Niech mi tylko ktoś spróbuje burknąć, to mnie popamiętają w tym szpitalu.

Byłam dzisiaj w pracy, kierowniczka zrobiła wielką łaskę, że wzięła nowe dane z dowodu do umowy. Głupia krowa.

Ale poprawiłam sobie dzień zakupami. I założyłam sobie kartę rossnę w rossmanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-05-15 14.15.41.jpg (89,8 KB, 33 załadowań)
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:52   #676
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Oj tam Gosia, jak chcesz to mozesz chodzic bez gory hihihhi ale bylabys oryginalna pacjentka Bylabys taka etniczna i zapadala w pamieci pracownikow szpitala na lata!
haha, no na pewno :P jakoś o tym nie pomyślałam, miałam na myśli potem w domu, ale w sumie.. skoro szpitalne koszule odsłaniają cały tyłek a majtek mieć nie można, to może ja pójdę krok dalej i polatam z gołymi cyckami, a co :P
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:05   #677
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Wiesz jak bedziesz karmic (albo i nie), to musisz miec wkladki laktacyjne, bo inaczej bedziesz miala potop na dekolcie, poza tym ja juz teraz spie w miekkim biustonoszu (choc nie mam mega duzych piersi), bo inaczej mam uczucie, ze mi ten biust ciazy...

Co do paznokci u stop to nie wiem, ale u rak raczej odpada, bo gdyby poszlo cos nie tak i wskazany bylby zabieg operacyjny, to anestezjolog obserwuje plytke paznokcia, m. in. w ten sposob monitoruje pacjenta, podobnie jest z make upem.
w życiu bym nie pomyślała o tych paznokciach... Dobrze wiedzieć!
A jeśli chodzi o spanie w biustonoszu to też od wczoraj zaczęłam, bo brzuch już jest na tyle duży, a piersi na tyle obwisłe że jak leżę to się kładą na brzuch i strasznie mi się to miejsce poci. Bałam się jakiegoś odparzenia dlatego kupiłam miękki stanik i już jest ok
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:08   #678
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Co do paznokci u stop to nie wiem, ale u rak raczej odpada, bo gdyby poszlo cos nie tak i wskazany bylby zabieg operacyjny, to anestezjolog obserwuje plytke paznokcia, m. in. w ten sposob monitoruje pacjenta, podobnie jest z make upem.
Jeszcze raz cytuję, ale oczywiście pominęłam to o co chciałam zapytać.
Co jest podobnie z make upem? nie wolno nic mieć na twarzy? Bo pierwsze słyszę...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:08   #679
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Co do koszul to do karmienia myślę, że to ujdzie: http://allegro.pl/koszulka-nocna-cia...234708910.html
ale do porodu chyba jednak powinna być rozpinana?
fajna, a czemu rozpinana? przeciez też można wyciągnąć cyca tu. zapytam o te koszule na szkole rodzenia... bo nie rozumiem czemu ma byc rozpinana...

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Ja dlatego kupiłam XL i sięga mi do kolan Ale ja lubię jak piżama jest taka duża i luźna.



A tego nie pojmuję i nigdy nie pojmę, żeby zakazywać nawet jednorazowych czy siatkowych gaci?! Chodzenie jak gejsza jest lepsze i zdrowsze niż podkład w majtach?! Niech mi tylko ktoś spróbuje burknąć, to mnie popamiętają w tym szpitalu.

Byłam dzisiaj w pracy, kierowniczka zrobiła wielką łaskę, że wzięła nowe dane z dowodu do umowy. Głupia krowa.

Ale poprawiłam sobie dzień zakupami. I założyłam sobie kartę rossnę w rossmanie.
ludzie są dziwni, zazdrosc tak ją zżera?
ja jak pisałam przytyłam 5 kilo, nie wiem czy to widac czy nie, brzuch mam spory jak i Wy, a ost w pracy mnie przywiatala ta co zawsze mi lubi wbić szpile : "cześc gruba" ehhh
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 14:12   #680
twin--maid
Zakorzenienie
 
Avatar twin--maid
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
napaliłam sie na te staniki,ale widzę ze są same gigantyczne obwody , wogole co to za debilny rozmiar do karmienia 80 B?
powinny miec wieksze miski a mniejsze obwody...



co do koszul do szpitala to nie moge znaleźć
chce cos taniego,ale nie w miśki czy inne dziecinne obrazki, chcialam sie przekonac do nich ale nie mogę, no nie dam rady załozyc czegos takiego na siebie .
nie rozumiem wogole tego trendu ze jak cos dla ciezarnej, to we wzory jakby ta ciezarna sie automatycznie cofała do poziomu swojego nienarodzonego jeszcze dziecka
Obwodów staników nie rozumiem i ja .

Jak byłam w ciąży z synkiem, oprócz misiów królowały żyrafy na koszulach do karmienia

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A, właśnie, już wiem czego zapomniałam.
Mam dwa pytania z serii głupich
Do szpitala to wiadomo, że trzeba się ubrać tak żeby wstydu nie było. Ale potem, w domu, to powiedzcie mi, w tych koszulach i stanikach się śpi dlatego, że to mleko się tak leje, że inaczej się nie da? Jak pisałam wcześniej, do spania nie zakładam nic na górę i teraz się nad tym zastanawiam...
A drugie, to do porodu nie można mieć pomalowanych paznokci, a u stóp też to dotyczy?
Ja spałam potem w staniku i w koszuli, bo było mi wygodnie. W staniku miałam jeszcze wkładki laktacyjne a koszulę szybko się rozpinało do karmienia.

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość
Sliczne, gdzie kupiłaś? A dlaczego ciuszki miałby zaginąć?
Kocyk kupiłam na allegro firmy Carter's.

Bo czasem położne zabierały na kąpiel dzieci do innej sali i tam czasem mieszały im się ubranka

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Co do koszul to do karmienia myślę, że to ujdzie: http://allegro.pl/koszulka-nocna-cia...234708910.html
ale do porodu chyba jednak powinna być rozpinana?
Dokładnie w takiej rodziłam nie kupuj tylko rozmiaru s/m, bo ledwo Ci pupę zakryję. Ja kupiłam ten mały rozmiar i potem dokupowałam większy i tamtej jest ok, ale z długością i tak nie ma szału.

Pozostałe dwie koszule kupiłam w małym bieliźnianym sklepie. Kosztowały po 50zł ale są dobrej jakości i teraz będę jak znalazł.
__________________
twin--maid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:19   #681
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

I już chciałam powiedzieć "o jaka ładna i cała rozpinana" a potem zobaczyłam cenę :P
http://allegro.pl/koszulka-do-porodu...160659789.html

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
fajna, a czemu rozpinana? przeciez też można wyciągnąć cyca tu. zapytam o te koszule na szkole rodzenia... bo nie rozumiem czemu ma byc rozpinana...


ludzie są dziwni, zazdrosc tak ją zżera?
ja jak pisałam przytyłam 5 kilo, nie wiem czy to widac czy nie, brzuch mam spory jak i Wy, a ost w pracy mnie przywiatala ta co zawsze mi lubi wbić szpile : "cześc gruba" ehhh
Bo mi się kojarzy, że po porodzie kładą malucha na brzuchu i wtedy koszulę trzeba rozpiąć, porwać albo podwinąć pod szyję :P

A co do 'gruba' to też mam jedną dziewczynę w pracy, która prawie od początku ciąży lubiła mi od czasu do czasu tak powiedzieć, teraz jak mnie widzi to też mnie wita 'ale jesteś gruba'.. powstrzymuję się, bo do poziomu niektórych nie warto się zniżać ale zawsze mam ochotę jej powiedzieć, że ja jestem w ciąży, a jaką ona ma wymówkę? :P

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez twin--maid Pokaż wiadomość
Dokładnie w takiej rodziłam nie kupuj tylko rozmiaru s/m, bo ledwo Ci pupę zakryję. Ja kupiłam ten mały rozmiar i potem dokupowałam większy i tamtej jest ok, ale z długością i tak nie ma szału.
Dzięki za radę
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:29   #682
Tajgusia
Raczkowanie
 
Avatar Tajgusia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 236
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Hej dziewczyny! Przepraszam, że się wcinam w Wasz wątek ale podczytuję Was od kilku miesięcy ;-). Mam tutaj kilka znajomych. Dziewczyny jeżeli mogę Wam coś doradzić to nie śpieszcie się z tym powrotem do domu po porodzie. Po pierwsze dzieciom czego Wam nie życzę lubi wyjść jakaś np. żółtaczka w 3-4 dobie po porodzie. Wtedy trzeba wracać do szpitala z powrotem ale wtedy dziecko zostaje w szpitalu a Wy w domu...Po drugie nadkażenia, krwotoki też się lubią przyplątać. Ja wróciłam po tygodniu do szpitala ze względu na konieczność łyżeczkowania i zostałam tam na kolejne 8 dni bez dziecka. A więc naprawdę lepiej się przemęczyć kilka dni aniżeli fundować sobie ewentualne powroty i rozłąki...
Tajgusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:30   #683
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

dzisiaj w szkole rodzenia mamy mówić o porodzie naturalnym, więc może podpytam o odpowiedni strój i może jakichś innych ciekawostek się dowiem
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:46   #684
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem zaskoczona tym co piszecie o noszeniu pizamy czy bielizny w szpitalu!! Skad macie takie info??? Ja jak rodzilam Ninke, to owszem, przy porodzie bylam bez bielizny, bo raczej trudno urodzic w majtkach Ale po porodzie, to normalnie jednorazowe majtki i podklady poporodowe, bo jak one maja sie trzymac przy pupie???? Jak byl obchodz, to dziewczyny zdjemowaly bielizne, ja bylam po cesarce i tez tak zrobilam i gdy lekarze byli przy moim lozku, a ja sie odslonilam na badanie, to jeden z nich zapytal zaskoczony gdzie mam bielizne Wiem, ze jest roznica pomiedzy porodem sn i cc, ale jest tez zapis o prawach pacjenta do poszanowania godnosci i dla mnie osobiscie naruszeniem mojej prywatnosci i godnosci jest zmuszanie do urzedowania bez bielizny Moze kiedys zabranialo sie chodzenia w bieliznie po porodzie, bo nie bylo jednorazowej i z obawy przed jakims zakazeniem byla stara "szkola" nienoszenia majtek po porodzie.
Też zaraz po porodzie zakładałam majtki i podkłady poporodowe.
Co do obchodu to było to tak: wchodziła pielegniarka na salę, krzyczała: obchóóóóóóóód!!!!!, sciagać majtki!!!!!!!! no i sie podciągało koszulę, majtki w dół i lekarz plus parę towarzyszacych osób zaglądało w krocze kazdej po kolei

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
i to mi się bardzo podoba W domu się prędzej odpocznie po porodzie, niż przez 3 dni (minimum) w szpitalu. Wyspać się nie można, trzeba względnie dobrze wyglądać, bo przychodzi rodzina w odwiedziny, itd. A poza tym nie ma jak w domu
dokładnie, po powrocie ze szpitala człowiek od razu zdrowszy.

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Wiesz jak bedziesz karmic (albo i nie), to musisz miec wkladki laktacyjne, bo inaczej bedziesz miala potop na dekolcie, poza tym ja juz teraz spie w miekkim biustonoszu (choc nie mam mega duzych piersi), bo inaczej mam uczucie, ze mi ten biust ciazy...
Z tym róznie bywa - mnie na 13 m-cy karmienia zalało tylko 2-3 razy - wtedy gdy miałam zastój i spałam z kapustę na piersi. a tak to wkładek nie używałam w ogóle.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość

Mi się podobają w ZARA HOME, proste, piękne białe bawełniane, ale cena od 150 PLN

pokaż link do tych koszul i szlafroków.

.
Wklejam link do mojego kompletu

http://allegro.pl/3w1-szlafrok-2-kos...134295430.html

Moze przez to sa takie długie bo kupiłam duży rozmiar

U mnie nie ma w Zarze piżam. Ale ja za to jestem zakochana w bieliźnie Intimissimi i stamtąd mam wiele kompletów, halek do spania. Zawsze na wyprzedazy sie obłowię.

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-05-15 o 14:40
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:59   #685
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość
A ten, jest średnio twardy, idealny

http://sklep.naturalniewyspani.pl/ma...io-120-60.html
Dzięki . A widziałam, że pisałaś, że oglądałaś w Ikei materac piankowy TEN i że był super . A mogłabyś jakoś porównać te materace . Jutro będę w Ikea i się zastanawiam czy kupić . A oglądałaś może TEN lateksowy w Ikei?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:29   #686
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
o! to jak bede miec cc to moge miec tylko piżamki???
Możesz mieć Jak jest cc to nikomu krocza nie musisz pokazywać tylko jak już to ranę po cięciu także tutaj jest zupełnie inna polityka Przynajmniej w moim szpitalu

Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość
Dlatego napisalam o tej ustawie, bo pacjenci czesto nie wiedza, ze maja swoje prawa i nikt nie moze im czegos nakazac i traktowac jak dziecko. Nikt tu nie jest ubezwlasnowolniony, ale jesli ktos nie ma problemu z tym, ze inni wydaja mu absurdalne polecenia to ok! Ja wychodze z zalozenie, ze mam swoje prawa to z nich korzystam. Rozumiem wietrzenie krocza po porodzie sn, ale w momencie gdy sie lezy a gdy chcesz wstac do toalety, to masz prawo czuc sie jak czlowiek, a nie gejsza [COLOR="Silver"]
Wiesz co absurdem byłoby jakby kazali mi chodzić nago To, że nie powinno się mieć majtek to nie wymysł lekarzy i położnych ale dbanie o nasze zdrowie i o to, żebyśmy jak najszybciej mogły wyjść ze szpitala z wstępnie zagojonym kroczem

Ja wiem jakie mam prawa ale wiem też jaka jest rzeczywistość i zamierzam się po prostu najzwyczajniej w świecie dostosować do zasad panujących w szpitalu w którym będę rodzić Wiem, że dużo przy porodzie i po może zdziałać nasze nastawienie... Kobiety, które przychodzą rodzić, są najmądrzejsze w każdym temacie, przynoszą swoje pościele do spania i w jakikolwiek inny sposób odstają od innych są po prostu gorzej traktowane Wiem, że tak być NIE POWINNO ale JEST I trzeba się zastanowić czy idziemy tam na parę dni, żeby urodzić i przeżyjemy wszystko byleby tylko nasze dzidzie były zdrowe... Czy chcemy się kłócić na każdym kroku o swoje prawa i wyrażać swoje racje kosztem nas samych

U mnie na każdych zajęciach w szkole rodzenia położne mówią, że najważniejsze dla nich jak kobieta przyjeżdża rodzić jest właśnie NASTAWIENIE

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
fajna, a czemu rozpinana? przeciez też można wyciągnąć cyca tu. zapytam o te koszule na szkole rodzenia... bo nie rozumiem czemu ma byc rozpinana...


ludzie są dziwni, zazdrosc tak ją zżera?
ja jak pisałam przytyłam 5 kilo, nie wiem czy to widac czy nie, brzuch mam spory jak i Wy, a ost w pracy mnie przywiatala ta co zawsze mi lubi wbić szpile : "cześc gruba" ehhh
Pewnie z tą rozpinaną chodzi o to, żeby położyć dzidzię na brzuchu lub przy piersi, zależy gdzie pępowina sięgnie od razu po porodzie Taki kontakt ciała matki z ciałkiem dziecka
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:31   #687
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Pewnie z tą rozpinaną chodzi o to, żeby położyć dzidzię na brzuchu lub przy piersi, zależy gdzie pępowina sięgnie od razu po porodzie Taki kontakt ciała matki z ciałkiem dziecka
tak tak, właśnie o to mi chodzi
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:38   #688
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Możesz mieć Jak jest cc to nikomu krocza nie musisz pokazywać tylko jak już to ranę po cięciu także tutaj jest zupełnie inna polityka Przynajmniej w moim szpitalu



Wiesz co absurdem byłoby jakby kazali mi chodzić nago To, że nie powinno się mieć majtek to nie wymysł lekarzy i położnych ale dbanie o nasze zdrowie i o to, żebyśmy jak najszybciej mogły wyjść ze szpitala z wstępnie zagojonym kroczem

Ja wiem jakie mam prawa ale wiem też jaka jest rzeczywistość i zamierzam się po prostu najzwyczajniej w świecie dostosować do zasad panujących w szpitalu w którym będę rodzić Wiem, że dużo przy porodzie i po może zdziałać nasze nastawienie... Kobiety, które przychodzą rodzić, są najmądrzejsze w każdym temacie, przynoszą swoje pościele do spania i w jakikolwiek inny sposób odstają od innych są po prostu gorzej traktowane Wiem, że tak być NIE POWINNO ale JEST I trzeba się zastanowić czy idziemy tam na parę dni, żeby urodzić i przeżyjemy wszystko byleby tylko nasze dzidzie były zdrowe... Czy chcemy się kłócić na każdym kroku o swoje prawa i wyrażać swoje racje kosztem nas samych

U mnie na każdych zajęciach w szkole rodzenia położne mówią, że najważniejsze dla nich jak kobieta przyjeżdża rodzić jest właśnie NASTAWIENIE

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------



Pewnie z tą rozpinaną chodzi o to, żeby położyć dzidzię na brzuchu lub przy piersi, zależy gdzie pępowina sięgnie od razu po porodzie Taki kontakt ciała matki z ciałkiem dziecka

to chyba podpytam gina jak jest z tymi pizamkami , bo on pracuje tam gdzie chce rodzic.


co do reszty to sie zgadzam, taka rzeczywistosc...nie zamierzam tez robic z siebie jakiegos dziwadła, pare dni przezyje...szpital to nie spa i nie musi mi byc komfortowo.


jak rodzilam lata temu, byla w sali taka jedna laska co sie naogladała seriali ,
po pierwsze jak urodzila to do sali poporodowej odporwadzal ją tabun gapiów z kamerami, aparatami,i balonami, tylko flag i transparentów im brakowało, wpadli do sali, zaswiecili swiatło, gadanie, flesze..no masakra
potem laska wyskoczyla do salowej z tekstem:
-siostro! prosze mnie przeniesc! przy tym łózku nie ma dzwonka!

- siostro! siooostro!
-pielegniarka leci ze cos sie dzieje a ta:
-prosze wziąć dziecko! idę na spacer!



no moze i miala prawo..ale ze szpital był jaki byłto robiła z siebie posmiewisko, a pielegniarki potem ja ignorowały kompletnie
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:42   #689
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Hej dziewczyny . Witam się z Wami w 25t4d Podczytywałam Was regularnie od samego poczatku, ale dopiero teraz postanowiłam się ujawnic, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego (już dość zżytego ze soba) grona.
Mam 33 lata, to nasza pierwsza ciąża, na 99% w brzuszku mieszka dziewczynka Niestety jakoś ciągle nie możemy z mężem zdecydować się na imię dla naszej córeczki.
Termin porodu - 23. 08.

Edytowane przez motylek_555
Czas edycji: 2014-05-15 o 15:48
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 15:45   #690
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Sierpień

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
jak rodzilam lata temu, byla w sali taka jedna laska co sie naogladała seriali ,
po pierwsze jak urodzila to do sali poporodowej odporwadzal ją tabun gapiów z kamerami, aparatami,i balonami, tylko flag i transparentów im brakowało, wpadli do sali, zaswiecili swiatło, gadanie, flesze..no masakra
potem laska wyskoczyla do salowej z tekstem:
-siostro! prosze mnie przeniesc! przy tym łózku nie ma dzwonka!

- siostro! siooostro!
-pielegniarka leci ze cos sie dzieje a ta:
-prosze wziąć dziecko! idę na spacer!



no moze i miala prawo..ale ze szpital był jaki byłto robiła z siebie posmiewisko, a pielegniarki potem ja ignorowały kompletnie
haha idę na spacer

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny . Witam się z Wami w 26t4d Podczytywałam Was regularnie od samego poczatku, ale dopiero teraz postanowiłam się ujawnic, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego (już dość zżytego ze soba) grona.
Mam 33 lata, to nasza pierwsza ciąża, na 99% w brzuszku mieszka dziewczynka Niestety jakoś ciągle nie możemy z mężem zdecydować się na imię dla naszej córeczki.
Termin porodu - 23. 08.
Witaj

Swoją drogą to aż się dziwię, że tyle dziewczyn się ujawnia teraz, prawie w końcówce
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 12:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.