Ekstremalnie suche w³osy/skóra g³owy - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-17, 19:36   #1
Nole24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 2

Ekstremalnie suche w³osy/skóra g³owy


Cze¶æ,

Jestem ch³opakiem, mam 24 lata, mam powa¿ny problem z bardzo suchymi w³osami oraz mocno ³uszcz±c± siê skór± g³owy po prysznicu, a wygl±da to dok³adnie tak:

Golê w³osy bardzo krótko, na "zapa³kê" by by³y jak najkrótsze, ale ju¿ po trzech tygodniach odrastaj±, "stoj±" niemal¿e pionowo, wygl±da to nieestetycznie, jakby by³y naelektryzowane. Ka¿dy d³u¿szy w³osek jest doskonale widoczny...
Po dok³adnym umyciu g³owy, zmyciu szponu, delikatnie zbieram wilgoæ rêcznikiem. Staram siê nie u¿ywaæ bardzo ciep³ej wody. Mimo to przez 2 - 3 dni po myciu skóra g³owy siê ³uszczy - mocno to widaæ np. na niebieskiej poduszce.

Ogólnie moja skóra cia³a jest sucha, wra¿liwa, trochê alergiczna, ale nie a¿ tak jak ta na g³owie. My¶lê ¿e od¿ywiam siê dobrze, nie sto³ujê siê w fast foodach, nie jem chipsów ani nawet nie pijê alkoholu. W diecie uwzglêdniam zdrowe t³uszcze jak oliwa z oliwek.

Stosujê ¶wietn± piankê do twarzy Decubal - dobrze na mnie dzia³a, ale oczywi¶cie nie umyjê ni± w³osów. Z skór± twarzy, szyi jest w porz±dku.

W Listopadzie 2013 roku odwiedzi³em pani± dermatolog która wypisa³a mi Zoxiderm 150ml - stosowa³em zgodnie z instrukcj±, zu¿y³em ca³± tubkê. Nie wiele to pomog³o.
Po¿yczy³em od mojej Mamy od¿ywkê do w³osów Gliss Kur Hair Repair ( czerwona tubka ), kupi³em drogi szampon w aptece Emolium - szampon nawil¿aj±cy ale ca³y czas jest tak samo.

Serdecznie proszê Was o poradê.
Nole24 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-17, 21:09   #2
curlier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 67
Dot.: Ekstremalnie suche w³osy/skóra g³owy

Mo¿e spróbuj p³ukaæ g³owê na koniec p³ukank± z siemienia lnianego
curlier jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-18, 20:58   #3
ANKA_ANIA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Ekstremalnie suche w³osy/skóra g³owy

Na Pachnacej krainie znalaz³am specyfik o nazwie odzywka 7olei. Sprzedaj±cy sprzedaje kosmetyki naturalne bez chemii, parabenów. Jest tam te¿ du¿o od¿ywek do w³osów na bazie olei. Jak wiemy oleje nawil¿aj± skóre g³owy. Jestem zaskoczona asortymentem kosmetyków.
ANKA_ANIA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 18:59   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 11 170
Dot.: Ekstremalnie suche w³osy/skóra g³owy

Próbowa³e¶ wcierek? Polecam cerkosol albo cerkogel, wciera siê je przed myciem. Mi bardzo pomagaj±. Nie s± drogie.
kawa_zmlekiem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-20, 08:30   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 796
Dot.: Ekstremalnie suche w³osy/skóra g³owy

Jak masz takie krótkie w³osy to spróbuj smarowaæ skórê g³owy nawil¿aj±cymi kremami.
Faxu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-20, 11:32   #6
Nole24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Ekstremalnie suche w³osy/skóra g³owy

Dziêki, poszukam jej w drogerii.
Nole24 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 12:32:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.