Psy- cz. II - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 22:31   #3691
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Psy- cz. II

inga21 właśnie tego się obawiam, ze piesek będzie małym dzikuskiem. Ja z moją małą jak tylko było można od pierwszych miesięcy łaziłam gdzie podleci, pokazywałam dzieci, targowiska, koty, psy, targowiska, itp. (wg zasad "złotej 12 socjalizacji"). Po pieska będę jechać z Niemiec (kupuję w Polsce bo niemieckie hodowle to porażka a bardzo popularne jest tu robienie miksów ras, więc są dodatkowo jak dla mnie niepewne), więc nie mam możliwości zobaczyć go wcześniej na żywo. Będę musiała przedzwonić do właścicielki i popytać co i jak z sunią, co umie, co w życiu już widziała . Chcę koniecznie dołączyć drugiego pieska w tym roku, ponieważ wiem, że moja Kora jest w dobrym wieku na taki zabieg a przede wszystkim przez kilka następnych miesięcy będę spędzać praktycznie cały czas w domu, więc będę miała go mnóstwo na to aby "zadomowić" i wychować szczeniaka. Jeśli się zdecyduję to pieska będę musiała już teraz zarezerwować. Mam nadzieję, że właściciele hodowli nie trzymali małej "pod kloszem" Z drugiej strony dochodzą dodatkowe obawy, czy skoro sunia tak długo została w hodowli, to czy z jej zdrowiem wszystko jest ok. Dodatkowo zastanawiam się, czy dołączenie drugiej suczki jest dobrym pomysłem- czy może lepiej wziąć pieska. Nie wiem jaka kombinacja będzie się lepiej dogadywać - suczka+suczka czy suczka+piesek. Pewne jest, że czy piesek czy suczka drugi zwierzak w domu musi być bo jestem zdania, że ile bym z moją Korą czasu nie spędzała to nigdy nie zastąpię jej towarzystwa kogoś z jej gatunku

Edytowane przez nietoperek22
Czas edycji: 2014-05-17 o 22:39
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 22:49   #3692
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy- cz. II

Zdradzisz jaka to rasa? Dobry hodowca odpowie Ci na wszystkie pytania, ba sam wypyta Cię dlaczego akurat taki pies i wybada czy jesteś odpowiednią przyszła właścicielką. Jeśli masz wątpliwości dotyczące socjalu to dzwoń, wypytuj, badaj sprawę.
Mam w domu 4 suki, od owczarka, przez pekińczyki, kończąc na kundlu i dogadują się super Wszystkie wysterylizowane, ale to nie miało wpływu na ich relacje, więc tutaj nie ma co się martwić raczej.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 23:04   #3693
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Zdradzisz jaka to rasa? Dobry hodowca odpowie Ci na wszystkie pytania, ba sam wypyta Cię dlaczego akurat taki pies i wybada czy jesteś odpowiednią przyszła właścicielką. Jeśli masz wątpliwości dotyczące socjalu to dzwoń, wypytuj, badaj sprawę.
Mam w domu 4 suki, od owczarka, przez pekińczyki, kończąc na kundlu i dogadują się super Wszystkie wysterylizowane, ale to nie miało wpływu na ich relacje, więc tutaj nie ma co się martwić raczej.
Rasa to nie tajemnica - shih tzu Pocieszyłaś mnie tą wieścią, ze sunie się dogadują. W sumie to pewnie dużo zależy od ich charakteru i tego jak ja ich przypilnuję Wolałabym drugą również dziewczynkę (ją także będę sterylizować) a w zasadzie to mój mąż powiedział, ze drugi shih tzu oczywiście może być ale tylko dziewczynka
W poniedziałek zadzwonię do hodowcy i popytam (na priv wysyłam Ci stronkę tego hodowcy).
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:04   #3694
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Psy- cz. II

Niekoniecznie musi być tak,że skoro szczenię jest długo w hodowli,to ma jakieś wady...
U nas pierwszy raz zdarzyło się,że sprzedawałyśmy 7 miesięcznego pieska. Po prostu osoby,które wcześniej chciały go kupić okazywały się nieodpowiednimi osobami do posiadania psa w ogóle... Zabierałam młodego do miasta,jeździliśmy pociągiem itp. Przeprowadził się do centrum Warszawy i dość szybko przyzwyczaił się do wielkomiejskiego zgiełku. Ma fantastyczną właścicielkę,która do małego "przymierzała się" prawie 3 miesiące...

Drugiego dużego szczeniaka ekspediowałyśmy w wieku 8 miesięcy (wrócił do nas po 4 miesiącach w nowym domu - sfilcowany i wychudzony),był u nas 5 tygodni...i wyemigrował do UK. Doskonale wpasował się w swoją nową psią sforkę i zauroczył wszystkich domowników.

Co do dogadywania się,to dużo zależy po prostu od samych psów. Teoretycznie zestaw pies-suka lepiej się sprawdza,ale np. moja koleżanka ma 4 samce mieszkające razem w mieszkaniu i wszystko jest ok - a dwa dołączały do sforki już jako dorosłe psy.

anlejka
u nas z piątku na sobotę lało i potwornie wiało...znajomym wyrwało z korzeniami wielki bez i powaliło stary modrzew...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:30   #3695
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Psy- cz. II

https://www.youtube.com/watch?v=6qt42JMxBMw
widziałyście to?

super filmik
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:26   #3696
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
https://www.youtube.com/watch?v=6qt42JMxBMw
widziałyście to?

super filmik
łapie za serducho, testowanie na zwierzętach powinno być zakazane
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:18   #3697
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Psy- cz. II

Jeżeli chodzi o wypuszczanie psów samych to u mnie na osiedlu częste zjawisko.A jeszcze lepsze jest jak właściciel idzie a pies kawał przed nim bez smyczy i dolatuje,zaczepia psy-nie można przejść ,psy nie robią tego po co wyszły a koleś lub laska udaje,że nie widzi.Cholera mnie wtedy bierze a mam tak na codzień.

Przypomniało mi się jeszcze-mam sąsiadów(dokładnie 2)którzy są jeszcze na piętrze a pies mimo,że na smyczy to już dawno na parterze.
Zanim wyjdę z moja brygadą muszę wyjrzeć przez okno,rozejrzeć się na klatce....

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
łapie za serducho, testowanie na zwierzętach powinno być zakazane
Zgadzam się w 100 %
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 17:14   #3698
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Psy- cz. II

Dziewczyny pomogłybyście mi wybrać gotowe jedzenie dla mojego przyszłego psa ? (charcik włoski) czytam od paru dni o tym, fora, coś tam wiem, ale jeszcze nie do końca wszystko ;p
Nie ma różnicy czy karmić psa suchą czy puszkową karmą ? chodzi mi o to czy mokrą mozna tak samo karmić na pełen etat jak suchą, lub czy mozna mieszać, rano taka po poludniu taka?

Ile procent mięsa powinno być w karmie? wydawalo mi sie żeby ponizej 80 % nie schodzić, ale widzę że karma Acana jest dosyć polecana a ma 65%... a no i ma zboża a czytalam by lepiej zbóż nie było... jaka nie ma zbóż ?
na niektórych karmach w ogóle nie ma podanej procentowej zawartości, jest podany procent białka ale... nie wiem jak to odnieść :P


a i w niektórych w składzie widzialam ziemniaki.. a one chyba nie są zbyt dobrze trawnione przez psy,chyba w taste of the wild, ale ona niby też polecana, juz sama nie wiem

Kukurydzę też ktoś krytykował... uporządkuje ktoś mój mętlik w głowie ?
__________________

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2014-05-18 o 17:17
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:20   #3699
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. II

im więcej SUCHEJ masy mięsnej w karmie tym lepiej. Im mnie zbóż tym lepiej. I niestety jakość przekłada się na cenę karmy. Dobra jest ZiwiPeak ale bardzo droga.
Poza tym poczytaj to:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2753
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2014-05-18 o 17:21
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:29   #3700
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Psy- cz. II

wejdz sobie na ten sklep

http://zdrowypiesek.pl/category/karm...ow-wolfsblut/3

tam są fajne, bezbożowe karmy. Przy każdej skład jest opisany
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:38   #3701
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Psy- cz. II

dzieki zabieram sie zaczytanie
ale mogli podać jakieś przykłady takich karm

ziwipeak 85 zł za kg :O
jest przeedroga, to ja tak drogo nie jem xD
__________________

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2014-05-18 o 17:40
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 19:43   #3702
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Psy- cz. II

Jestem po semi z frisbee
Ręce jeszcze czuję, ale nogi mi zaraz odpadną Pies jak przyszedł tak padł i ma wywalone na wszystko.
I fajnie, fajnie. Wiem co i jak robić żeby psa jeszcze bardziej nakręcić. Co się okazało to, to że Milo jest już i tak bardzo na frisbee nakręcony, bo nawet psy nie były ciekawe jak miałam dyski w ręce. No ale wyszło nam niedopracowane posłuszeństwo I za duża ilość psów i jak któryś się mojemu nie spodobał to zaczynał się na niego rzucać ze szczekaniem i warczeniem. Także trzeba zacząć walczyć z tym i szukać zaufanych psów na spacerach.
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 19:45   #3703
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. II

jestem świnia czy zrobiłam dobrze??? Mieszkam w środku miasta, przy ruchliwej ulicy. Od kilku dni przychodził pod nasz blok pies, nie chudy, dość czysty, z obrożą. Ale bez przynależnych ludzi. Nigdy go przedtem nie widziałam. dzisiaj zadzwoniłam po straż miejską i zabrali go do schronu. A ja nie wiem czy to dobrze. Bo opcji jest kilka, może go ktoś wyrzucił albo ten pies uciekł albo po prostu lubi wędrówki. Na pewno ma albo miał dom. Bałam się, że wpadnie pod auto albo ktoś mu coś zrobi bo się pałętał bez celu po okolicy. Ale może przesadziłam z tą strażą miejską?
Uprzedzając pytania, nie mogłam go wziąć do domu na przechowani.
Dzisiaj zrobiłam mu zdjęcia i dałam ogłoszenie, że pies pojechał do schronu.
Jakieś opinie?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:02   #3704
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy- cz. II

Zakonna uczucia zawsze będą mieszane w takich sytuacjach, bo nie wiadomo w końcu co to za pies. Może komuś ucieka, albo może sami mają na niego wywalone. Może pies w schronisku ich czegoś nauczy, mam tylko nadzieję że się o tym dowiedzą i pies jak najszybciej wyjdzie. I jeszcze że to schronisko to nie mordownia. Nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu Swoją drogą czasami działają na pseudo właścicieli liściki przyczepione do obroży psa Kiedyś coś takiego stworzyłam z koleżanką, bo gość ciągle wypuszczał psa do parku samego. Postraszyłyśmy schroniskiem, zabraniem psa, napisałyśmy różne głupoty. A pies był tak przyjazny, że wczepiłyśmy mu za obroże liścik. Podziałało, pies wyprowadzany pod opieką. CO prawda bez smyczy, ale lepsze to niż w ogóle bez właściciela.

Dzisiaj zostawiłam psy same na tydzień, taaak mi się bez nich nudzi już Nawet Coffe mi brakuje, bo tak nikt nic nie psuje tutaj Teraz mam pod opieką strasznego psa. Waży 45 kg a zachowuje się jak osioł. Nauczyli go, że jak nie chce iść to nie idzie i teraz jak zrobi stop to można prosić, przekonywać, kazać, grozić, ciągnąć i nic. 45 kg psa stoi przez kilkadziesiąt minut i nie da się nic zrobić Zaraz będę walczyła żeby gnojek wyszedł na MOKRĄ łąkę się wysikać przed nocą (potrafi się nie załatwiać przez półtora dnia bo trawa jest mokra i ona NIE BĘDZIE). Dramat nie pies Za to kot jest fajny

anlejka super że się wszystko udało. No i dobrze że to posłuszeństwo wyszło, bo wiesz nad czym pracować. To się Milo wybiegał dzisiaj Tak bym chciała na jakieś semi

A ciekawe jak tam Balu i reszta ozików po frizbowaniu
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:06   #3705
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. II

ja bym przez tydzień się spłakała bez moich ogonków w piątek wyjeżdżam na trzy dni i nie wiem jak to przeżyję...
Z tym psem to mnie gryzie sumienie. Ale już po ptakach, pojechał. Schronisko jest w miarę, wiadomo, że żadne cuda na kiju ale nie mordownia. Ja nie wiem czyj to pies, znam wszystkie w okolicy (nawet etatowe psie włóczykije) a tego nie widziałam przedtem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:18   #3706
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Zakonna uczucia zawsze będą mieszane w takich sytuacjach, bo nie wiadomo w końcu co to za pies. Może komuś ucieka, albo może sami mają na niego wywalone. Może pies w schronisku ich czegoś nauczy, mam tylko nadzieję że się o tym dowiedzą i pies jak najszybciej wyjdzie. I jeszcze że to schronisko to nie mordownia. Nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu Swoją drogą czasami działają na pseudo właścicieli liściki przyczepione do obroży psa Kiedyś coś takiego stworzyłam z koleżanką, bo gość ciągle wypuszczał psa do parku samego. Postraszyłyśmy schroniskiem, zabraniem psa, napisałyśmy różne głupoty. A pies był tak przyjazny, że wczepiłyśmy mu za obroże liścik. Podziałało, pies wyprowadzany pod opieką. CO prawda bez smyczy, ale lepsze to niż w ogóle bez właściciela.

Dzisiaj zostawiłam psy same na tydzień, taaak mi się bez nich nudzi już Nawet Coffe mi brakuje, bo tak nikt nic nie psuje tutaj Teraz mam pod opieką strasznego psa. Waży 45 kg a zachowuje się jak osioł. Nauczyli go, że jak nie chce iść to nie idzie i teraz jak zrobi stop to można prosić, przekonywać, kazać, grozić, ciągnąć i nic. 45 kg psa stoi przez kilkadziesiąt minut i nie da się nic zrobić Zaraz będę walczyła żeby gnojek wyszedł na MOKRĄ łąkę się wysikać przed nocą (potrafi się nie załatwiać przez półtora dnia bo trawa jest mokra i ona NIE BĘDZIE). Dramat nie pies Za to kot jest fajny

anlejka super że się wszystko udało. No i dobrze że to posłuszeństwo wyszło, bo wiesz nad czym pracować. To się Milo wybiegał dzisiaj Tak bym chciała na jakieś semi

A ciekawe jak tam Balu i reszta ozików po frizbowaniu
pracujesz jako psia niania?

co do dużych upartych psów, które nie chcą się ruszać - na osiedlu babka miała kiedyś malamuta, dosyć grubawego, podejrzewam, że dociągał do 60 kg. i ten pies też miał zachowania typu "nie chcę, nie idę". i lubił tak stanąć na przykład w połowie przejścia przez ulicę

może dlatego teraz ta pani ma kieszonkowego kundelka, którego w razie czego bierze na ręce
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:23   #3707
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. II

o matko, ja bym nie wygrała przeciągania z takim malamutem, poszlibyśmy tam gdzie chce pies mój Tofi też miał takie odbicia, kładł się na chodniku i koniec, nie pójdzie i już! Na szczęście oduczyliśmy bo trudno byłoby 40 kg ciągnąć po chodniku na brzuchu
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:26   #3708
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
o matko, ja bym nie wygrała przeciągania z takim malamutem, poszlibyśmy tam gdzie chce pies mój Tofi też miał takie odbicia, kładł się na chodniku i koniec, nie pójdzie i już! Na szczęście oduczyliśmy bo trudno byłoby 40 kg ciągnąć po chodniku na brzuchu
właśnie z nim był taki problem, że on nie chciał iśc nigdzie
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:28   #3709
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. II

no to całkiem do kitu może się szybko męczył jak miał nadwagę?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 20:30   #3710
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Psy- cz. II

Inga Zacznij krzesełko ze sobą nosić Jak się zaprze to siądź i czekaj Nam dzisiaj właścicielka szkoły z której wynajmowaliśmy teren opowiadała co większe smaczki przypadków które do niej trafiają. Taki na przykład pięciomiesięczny owczarek niemiecki, który rzucił się i pogryzł swoją panią
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:32   #3711
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Psy- cz. II

myślę, że to jedna sprawa, druga jest taka, że ta pani zawsze dawała mu fory i wiedział, że może sobie bezkarnie ściemniać
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 21:18   #3712
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy- cz. II

Zakonna, moim zdaniem dobrze zrobiłaś i nie masz się co zastanawiać... Może psa by coś faktycznie rozjechało i dopiero wtedy miałabyś wyrzuty, że go nie zgłosiłaś.

Cyska, co do karm, to mnie wet wręcz powiedział, że pies powinien mieć do 40% białka w karmie, bo jak jest za dużo to też nie jest dla niego dobrze. Trzeba pamiętać, że normalne surowe mięso nie składa się w 100% z białka, bo większość to woda - 100g piersi kurczaka to chyba 20g białka mniej więcej. Jak rozumiem psi układ pokarmowy jest przystosowany do takich mniej więcej proporcji białka i więcej nie warto mu pchać. Taste of the wild i acana to dobre karmy i IMHO nie ma co dawać się zwariować z ziwi peak, musiałabym upaść na głowę by tym karmić psa, ja też jadam znacznie taniej niż wyniosłaby mnie ta karma

Możesz o barfie poczytać, chociaż szczerze to mnie się nie chce w to bawić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 21:22   #3713
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy- cz. II

Lexie, dziękie trochę mi lepiej na duszy. Wrzuciłam na facebooka zdjęcie, jutro ogłoszenia rozwieszę.

A co do karmy to ja bym ZiwiPeak nie kupowała też, już lepiej karmić BARFem. Taste of the Wild i Acana są w porządku. Jeszcze WhiteWolf jest dobry i Orijen.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 21:34   #3714
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ja bym przez tydzień się spłakała bez moich ogonków w piątek wyjeżdżam na trzy dni i nie wiem jak to przeżyję...
Właśnie może znajdę trochę czasu, żeby je odwiedzić koło czwartku. Ciekawa jestem jak C. zareaguje że mnie tyle nie ma, czy w ogóle zauważy
Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
pracujesz jako psia niania?

co do dużych upartych psów, które nie chcą się ruszać - na osiedlu babka miała kiedyś malamuta, dosyć grubawego, podejrzewam, że dociągał do 60 kg. i ten pies też miał zachowania typu "nie chcę, nie idę". i lubił tak stanąć na przykład w połowie przejścia przez ulicę
Tak I kocia też, bo mam tutaj ful wypas pies, kot, rybki, gryzonie No właśnie ten pies ma tak samo. Staram się mu wytłumaczyć, ze ze mną sobie tak nie może, ale przyzwyczajenia psa biorą góre.
Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
właśnie z nim był taki problem, że on nie chciał iśc nigdzie
O właśnie, stanie sobie i koniec. Nie to, że coś wącha, coś ją interesuje, nieee... stoi bo lubi!
Cytat:
Napisane przez anlejka Pokaż wiadomość
Inga Zacznij krzesełko ze sobą nosić Jak się zaprze to siądź i czekaj Nam dzisiaj właścicielka szkoły z której wynajmowaliśmy teren opowiadała co większe smaczki przypadków które do niej trafiają. Taki na przykład pięciomiesięczny owczarek niemiecki, który rzucił się i pogryzł swoją panią
Próbuje jej to wybić z głowy, ale idzie opornie Szkoda mi tego psa trochę, bo jakiś potencjał ma, a zrobili z niej takiego głupola
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 01:27   #3715
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Zakonna, moim zdaniem dobrze zrobiłaś i nie masz się co zastanawiać... Może psa by coś faktycznie rozjechało i dopiero wtedy miałabyś wyrzuty, że go nie zgłosiłaś.

Cyska, co do karm, to mnie wet wręcz powiedział, że pies powinien mieć do 40% białka w karmie, bo jak jest za dużo to też nie jest dla niego dobrze. Trzeba pamiętać, że normalne surowe mięso nie składa się w 100% z białka, bo większość to woda - 100g piersi kurczaka to chyba 20g białka mniej więcej. Jak rozumiem psi układ pokarmowy jest przystosowany do takich mniej więcej proporcji białka i więcej nie warto mu pchać. Taste of the wild i acana to dobre karmy i IMHO nie ma co dawać się zwariować z ziwi peak, musiałabym upaść na głowę by tym karmić psa, ja też jadam znacznie taniej niż wyniosłaby mnie ta karma

Możesz o barfie poczytać, chociaż szczerze to mnie się nie chce w to bawić.
no wlasnie tez o tym samym pomyślałam i zaczełam czytać co robi w ciele białko, którego jest za dużo
jesli chodzi o barf.... cholera trochę jestem leniwa, że nie chce mi sie w to wtajemniczać brzmi skomplikowanie a mi zależy żeby przygotowanie bylo proste i szybkie bo jak sie zmęczonym wraca z pracy, wychodzi na dłuższy spacer wyszaleć psa, to ak wrócimy to ten jeszcze by musial z godzine czekać aż sie jedzenie zrobi
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Lexie, dziękie trochę mi lepiej na duszy. Wrzuciłam na facebooka zdjęcie, jutro ogłoszenia rozwieszę.

A co do karmy to ja bym ZiwiPeak nie kupowała też, już lepiej karmić BARFem. Taste of the Wild i Acana są w porządku. Jeszcze WhiteWolf jest dobry i Orijen.
Tak wlasnie obstawialam najbardziej TOTW i Orjien. I od czasu do czasu jakąś puszkę evangers...? może tak być? i czasami jakiegoś kurczaczka mu zrobić...

A jak pies teraz przez hodowcę jest karmiony domowym, jakimiś jajecznicami... białym serem... jakimś mięsem juz nie pamietam bo babka mi tysiące rzeczy wymieniała To jak go przestawiać? jakoś powoli wprowadzać karmę, że będzie jadł troche tego troche tego, czy od razu niech sie przerzuca?
I czy jemu to sie spodoba ?

---------- Dopisano o 02:27 ---------- Poprzedni post napisano o 02:19 ----------

A i prosze pomóżcie mi z tym dawkowaniem http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma...of_wild/413163

Patrzymy na wagę psa jaką ma aktualnie w danym wieku? czy jaka będzie wyjściowa dorosłego psa? chociaż i tak i tak mi bez sensu wychodzi ...
szczeniak 6-12 tyg ważący 1,5 kg ma jeść 1 do 1 1/3 kubka, a jako dorosły pies będzie ważył do 5 kg i ma jeść... od PÓŁ!! do jednego kubka

ja rozumiem że pies młody sie rozwija ale no waży o wiele mniej a ma jeść dwa razy wiecej? a wręcz wychodzi 4 razy wiecej na jednostkę masy ciała :P nie kumam
__________________

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2014-05-19 o 01:34
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 03:57   #3716
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy- cz. II

Dziewczyny, widziałyście jakie 'nasze' berneńczyki już duże ?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 07:12   #3717
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Tak I kocia też, bo mam tutaj ful wypas pies, kot, rybki, gryzonie No właśnie ten pies ma tak samo. Staram się mu wytłumaczyć, ze ze mną sobie tak nie może, ale przyzwyczajenia psa biorą góre.
O ale masz fajnie . Mojego psa wyprowadzaja dwie dziewczyny bo ja jestem poza domem prawie 11 godzin. Jedna przychodzi w pon, wt, czw, piatek a druga przyprowadza swojego psa i graja w srody w ogrodzie . I zazwyczaj w srody Cookie odmawia wyjscia na spacer . Jak wracam kazdego dnia to siedzi gotowy przy drzwiach a w srody ukrywa sie za stolem z wystraszony wzrokiem "o nie, tylko nie spacer" a jak go wreszcie namowie na wyjscie to kladzie sie kolo drzwi na trawie i nie ma mowy zeby sie ruszyl... wiec wtedy juz mu zwykle odpuszczam.
Ta pierwsza to ma naprawde profesjonalna firme. Czasem sobie mysle ze fajnie tak pracowac, ale to wiele zalezy od charakteru psa czy zwierzat bo ona ma taki jakby zwierzecy hotel ale u siebie w domu albo wyprowadza psy; albo wlasnie pracuje jako psia czy kocia niania. A teraz w okresie wakacyjnym to cale lato ma juz zapelnione, kolezanka z kursu chciala jej oddac psa na tydzien wakacji i juz nie miala miejsca.
Ona ma jakis specjalne wyksztalcenia do zajmowania sie zwierzetami i bardzo czesto mi zdjecia czy filmiki wysyla na facebooku bo z Cookiem oni maja swietna relacje i ona tak samo puszcza go wolno bo wie ze zawsze wroci
I raz bylam chora i zostalam w domu na kanapie lezalam i wiecie co, Cookie od 12 wygladal przez szybe i czekal na nia mimo ze ja bylam w domu...
No i tez przez to ze codziennie ktos przychodzi do Cookiego to ten nigdy nie szczeka na gosci.

Inga jak dlugo tam bedziesz? I caly czas z nim siedzisz? Czy jedynie karmisz i wyprowadzasz? Wielu masz klientow? Czesto tak wyjezdzasz? A u siebie tez psy goscisz?
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 11:25   #3718
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
no wlasnie tez o tym samym pomyślałam i zaczełam czytać co robi w ciele białko, którego jest za dużo
Pewnie to samo co u ludzi, czyli szkodzi na nerki i nie wiem czy też nie na wątrobę.

Cytat:
Tak wlasnie obstawialam najbardziej TOTW i Orjien. I od czasu do czasu jakąś puszkę evangers...? może tak być? i czasami jakiegoś kurczaczka mu zrobić...
Pewnie tak można, ALE może z tego powstać problem pod tytułem "pies grymasi na suchą karmę bo raz na tydzień dostaje gotowane. Potem przez 3 dni odmawia żarcia bo liczy, ze znów dostanie kurczaka"

Cytat:
A jak pies teraz przez hodowcę jest karmiony domowym, jakimiś jajecznicami... białym serem... jakimś mięsem juz nie pamietam bo babka mi tysiące rzeczy wymieniała To jak go przestawiać? jakoś powoli wprowadzać karmę, że będzie jadł troche tego troche tego, czy od razu niech sie przerzuca?
I czy jemu to sie spodoba ?
Można przestawiać powoli na przestrzeni 1-2 tygodni. Na pewno tak jest łagodniej dla układu pokarmowego psa.

Cytat:
A i prosze pomóżcie mi z tym dawkowaniem http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma...of_wild/413163

Patrzymy na wagę psa jaką ma aktualnie w danym wieku? czy jaka będzie wyjściowa dorosłego psa? chociaż i tak i tak mi bez sensu wychodzi ...
szczeniak 6-12 tyg ważący 1,5 kg ma jeść 1 do 1 1/3 kubka, a jako dorosły pies będzie ważył do 5 kg i ma jeść... od PÓŁ!! do jednego kubka

Co to za idiotyczne podawanie tego w kubkach, jak jeden kubek niby ma mieć 100g. Mam jakieś inne kubki bo ważyłam i mój kubek to sporo więcej niż te 100 g

Szczerze, to nie zwracałabym aż tak uwagi na te wypisane dawki, producenci często podają zawyżone.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 11:47   #3719
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Co to za idiotyczne podawanie tego w kubkach, jak jeden kubek niby ma mieć 100g. Mam jakieś inne kubki bo ważyłam i mój kubek to sporo więcej niż te 100 g

Szczerze, to nie zwracałabym aż tak uwagi na te wypisane dawki, producenci często podają zawyżone.
To zalezy od wielkosci karmy tych kuleczek. Kubek mierzy w litrach i mimo ze 1l wody=1kg czegos to 1l karmy nie jest rowny jej 1kg'owi.
Dlatego o ile wieksze kuleczki karmy o tyle mniej jej mierzonej w kubku wychodzi . Nie wiem czy sie spotkalyscie ale u mnie czesto sprzedaja owoce sezonowe na straganach przy sklepach w kubkach wlasnie bo wagi nie maja. I oni wlasnie mierza w litrowych kubkach. I w zaleznosci od wielkosci na przyklad truskawek wejdzie ich do tego litrowego kubka wiecej albo mniej bo te wieksze zostawiaja duze szpary...
Ja zawsze kupujac nowa karme prosze o kubek do jej mierzenia, zawsze mi daja ale trzeba poprosic . A ostatnio kupilismy na probe Brit Care. Poki co mieszamy na oko z poprzednia...

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-05-19 o 11:54
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:22   #3720
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy- cz. II

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
To zalezy od wielkosci karmy tych kuleczek. Kubek mierzy w litrach i mimo ze 1l wody=1kg czegos to 1l karmy nie jest rowny jej 1kg'owi.
Dlatego o ile wieksze kuleczki karmy o tyle mniej jej mierzonej w kubku wychodzi . Nie wiem czy sie spotkalyscie ale u mnie czesto sprzedaja owoce sezonowe na straganach przy sklepach w kubkach wlasnie bo wagi nie maja. I oni wlasnie mierza w litrowych kubkach. I w zaleznosci od wielkosci na przyklad truskawek wejdzie ich do tego litrowego kubka wiecej albo mniej bo te wieksze zostawiaja duze szpary...
Ja zawsze kupujac nowa karme prosze o kubek do jej mierzenia, zawsze mi daja ale trzeba poprosic . A ostatnio kupilismy na probe Brit Care. Poki co mieszamy na oko z poprzednia...
Ja akurat miałam tę samą karmę, którą zalinkowała Cyska
I mi tam "normalny" kubek nijak nie przystawał do tych danych z opakowania, wolałam zważyć ile tej karmy ma być. A ostatecznie daję i tak mniej, opierając się na tym jak zmienia się waga psa zależnie od dawki.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 13:06:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.