Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-29, 21:46   #1
agatka991
Raczkowanie
 
Avatar agatka991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 221
GG do agatka991

Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?


Hej dziewczyny, czy moja szefowa może odmówić mi udzielenia urlopu? Powiem tak, pracuję w Hotelu na recepcji, tak naprawdę obowiązków w recepcji mamy może z 10 % ogółu, reszta to wydawanie śniadań, szykowanie sali pod wesela, nie rzadko porządki ;/ W każdym razie, zimą szef mnie pytał kiedy wezmę urlop, bo żebym sobie nie wyobrażała, że dostanę miesiąc urlopu latem. Oczywiście idąc im na rękę wybrałam zaległy urlop w części w kwietniu. Zostało mi jeszcze 5 dni z zeszłego roku i cały z nowego. Ostatnio jak zmieniała mnie w pracy koleżanka, powiedziała mi, że rozmawiała z szefową, że chce urlop 10 dni, na przełomie lipca/sierpnia. To szefowa do niej z ironicznym śmiechem, że urlop to ona sobie może wziąć, ale w listopadzie. No normalnie mi się cisnienie podniosło. U nas sezon jest od 1 maja a kończy się ostatniego pażniernika, bo są wesela, tydzień w tydzień, nie raz nawet piątek, sobota i niedziela. Na recepcji pracujemy w 3, w zesżłym roku była nas 4 i mieli urlopy, teraz z racji oszczędności jest jedna osoba mniej i na noce 4 na czarno, stary chłop, który nic nie robi tylko pilnuje i przez to na nas spada więcej obowiązków, ledwo się wyrabiamy. Ukrócili też kucharzy, było dwóch, jest jeden, który przyjeżdza w środę rano i wyjeżdza w nd wieczorem, bo szykuje te wesela. Natomaist przez to my w poniedzialki i wtorki musimy gotowac, co prawda jest przygotowane, ale samo odgrzanie i pilnowanie tego to masakra, zwłaszcza ze mamy tez inne obowiązki. We wtorek powiedzialam do szefowej ze jest godz 21 a my nic nie mamy uszykowane na wesele, co zawsze juz w srode rano wszystko bylo gotowe. A ona do mnie "no co ja wam poradzę" ;/ masakra jest. Nie wyobrażam sobie nie mieć wakacji w tym roku, już w tamtym nie miałam, bo nie miałam wyrobionego urlopu jeszcze
__________________
"Siłą mężczyzny jest jego charakter, a siłą kobiety mężczyzna z charakterem"
agatka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:04   #2
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Musi w okresie letnim dać ci 2 tygodnie ciągiem, jednak nie masz dowolności wyboru jakie to będą 2 tygodnie
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:07   #3
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Musi w okresie letnim dać ci 2 tygodnie ciągiem, jednak nie masz dowolności wyboru jakie to będą 2 tygodnie
Chyba w roku, a nie w okresie letnim .

Tak, pracodawca może odmówić wydania urlopu w wybranym przez Ciebie terminie . Ale do końca września musisz wybrać stary urlop - przynajmniej wg przepisów .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:08   #4
wings6
Wtajemniczenie
 
Avatar wings6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 2 815
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Musi w okresie letnim dać ci 2 tygodnie ciągiem, jednak nie masz dowolności wyboru jakie to będą 2 tygodnie
??? Skąd taka teoria ?? Nie musi. Powinien 14 dni kalendarzowych w ciągu roku a rok to nie tylko lato.

Natomiast sytuacja jaką opisujesz nadaje się do Pip-u !
__________________
teraz:
http://krooopka.blogspot.com/
wings6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:09   #5
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Jak Ci tak źle to może zamień się z tym "Starym chłopem" i nic nie rób, a on niech zapiernicza za Ciebie.

Sorry musiałam, Ty też kiedyś będziesz "Starą babą"
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:16   #6
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

rzeczywiście doczytałam i musi udzielić urlopu ciągiem 14 dni, ale nie musi w konkretnym terminie.

Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale myślałam że tak jest
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:31   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez agatka991 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy moja szefowa może odmówić mi udzielenia urlopu? Powiem tak, pracuję w Hotelu na recepcji, tak naprawdę obowiązków w recepcji mamy może z 10 % ogółu, reszta to wydawanie śniadań, szykowanie sali pod wesela, nie rzadko porządki ;/ W każdym razie, zimą szef mnie pytał kiedy wezmę urlop, bo żebym sobie nie wyobrażała, że dostanę miesiąc urlopu latem. Oczywiście idąc im na rękę wybrałam zaległy urlop w części w kwietniu. Zostało mi jeszcze 5 dni z zeszłego roku i cały z nowego. Ostatnio jak zmieniała mnie w pracy koleżanka, powiedziała mi, że rozmawiała z szefową, że chce urlop 10 dni, na przełomie lipca/sierpnia. To szefowa do niej z ironicznym śmiechem, że urlop to ona sobie może wziąć, ale w listopadzie. No normalnie mi się cisnienie podniosło. U nas sezon jest od 1 maja a kończy się ostatniego pażniernika, bo są wesela, tydzień w tydzień, nie raz nawet piątek, sobota i niedziela. Na recepcji pracujemy w 3, w zesżłym roku była nas 4 i mieli urlopy, teraz z racji oszczędności jest jedna osoba mniej i na noce 4 na czarno, stary chłop, który nic nie robi tylko pilnuje i przez to na nas spada więcej obowiązków, ledwo się wyrabiamy. Ukrócili też kucharzy, było dwóch, jest jeden, który przyjeżdza w środę rano i wyjeżdza w nd wieczorem, bo szykuje te wesela. Natomaist przez to my w poniedzialki i wtorki musimy gotowac, co prawda jest przygotowane, ale samo odgrzanie i pilnowanie tego to masakra, zwłaszcza ze mamy tez inne obowiązki. We wtorek powiedzialam do szefowej ze jest godz 21 a my nic nie mamy uszykowane na wesele, co zawsze juz w srode rano wszystko bylo gotowe. A ona do mnie "no co ja wam poradzę" ;/ masakra jest. Nie wyobrażam sobie nie mieć wakacji w tym roku, już w tamtym nie miałam, bo nie miałam wyrobionego urlopu jeszcze
Cos mi sie kojarzy, ze juz pisalas o tej pracy. Znajdz sobie miejsce, gdzie nie ma wyzysku. Wzielabym urlop na zadanie + odebrala zalegy i w miedzyczasie szukala normalnej roboty.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 22:40   #8
agatka991
Raczkowanie
 
Avatar agatka991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 221
GG do agatka991
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak Ci tak źle to może zamień się z tym "Starym chłopem" i nic nie rób, a on niech zapiernicza za Ciebie.

Sorry musiałam, Ty też kiedyś będziesz "Starą babą"
"Stary chłop" - nie miało to obrażać tego Pana, po prostu chciałam przedstawić rozstrzał jaki jest u nas w pracy i mnie nerwy poniośły. On zarabia 1000 zł na reke a ja 1300 zł przy czym on nic nie robi, jak mówią żeby cos posegregował to on "nie", pozamiatał "nie". Gdybym to jak sie tak zachowywała to juz by mnie tam nie było. Z miłą chęcią bym się zamieniła, ale gdybym to ja miała robić nocki tak jak on, to nie było by "leż" tylko "rób", bo wiedzą, że potrafię a on się poprsotu do tego nie nadaje.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Cos mi sie kojarzy, ze juz pisalas o tej pracy. Znajdz sobie miejsce, gdzie nie ma wyzysku. Wzielabym urlop na zadanie + odebrala zalegy i w miedzyczasie szukala normalnej roboty.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pisałam, pisałam....szukam, cały czas, ale to nie takie proste. Zresztą teraz robię dyplom, masę czasu mi na to potrzeba. A ta praca jest taka, że pracuję 24 h a potem 3 dni wolnego i mogę nadganiac uczelnie. W normalnej pracy od pn-pt byłoby mi gorzej, bo jak kiedys tak pracowałam to o 6 pobudka a powrót o 18 i nic się człowiekowi nie chciało.

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Chyba w roku, a nie w okresie letnim .

Tak, pracodawca może odmówić wydania urlopu w wybranym przez Ciebie terminie . Ale do końca września musisz wybrać stary urlop - przynajmniej wg przepisów .

A czy mogę się nie zgodzic na urlop tylko powiedzieć, że chcę kasę?? Bo co mi po urlopie, trzytygodniowym a nawet miesięcznym w listopadzie? Kiedy jest brzydko, zimno i jednym słowem do d**y.
__________________
"Siłą mężczyzny jest jego charakter, a siłą kobiety mężczyzna z charakterem"
agatka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:42   #9
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez agatka991 Pokaż wiadomość
"Stary chłop" - nie miało to obrażać tego Pana, po prostu chciałam przedstawić rozstrzał jaki jest u nas w pracy i mnie nerwy poniośły. On zarabia 1000 zł na reke a ja 1300 zł przy czym on nic nie robi, jak mówią żeby cos posegregował to on "nie", pozamiatał "nie". Gdybym to jak sie tak zachowywała to juz by mnie tam nie było. Z miłą chęcią bym się zamieniła, ale gdybym to ja miała robić nocki tak jak on, to nie było by "leż" tylko "rób", bo wiedzą, że potrafię a on się poprsotu do tego nie nadaje.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------



Pisałam, pisałam....szukam, cały czas, ale to nie takie proste. Zresztą teraz robię dyplom, masę czasu mi na to potrzeba. A ta praca jest taka, że pracuję 24 h a potem 3 dni wolnego i mogę nadganiac uczelnie. W normalnej pracy od pn-pt byłoby mi gorzej, bo jak kiedys tak pracowałam to o 6 pobudka a powrót o 18 i nic się człowiekowi nie chciało.

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------




A czy mogę się nie zgodzic na urlop tylko powiedzieć, że chcę kasę??
Bo co mi po urlopie, trzytygodniowym a nawet miesięcznym w listopadzie? Kiedy jest brzydko, zimno i jednym słowem do d**y.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 23:07   #10
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Takie uroki pracy w turystyce, ze w sezonie ma sie najwiecej pracy i wolnego nikt ci nie da.
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 23:21   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Takie uroki pracy w turystyce, ze w sezonie ma sie najwiecej pracy i wolnego nikt ci nie da.
Bez przesady. Jak ma sie odpowiednia liczbe pracownikow to zawsze jedna osoba moze isc na urlop w danym momencie. Albo sie zatrudnia kogos dodatkowo na sam okres urlopowy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 23:22   #12
agatka991
Raczkowanie
 
Avatar agatka991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 221
GG do agatka991
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Takie uroki pracy w turystyce, ze w sezonie ma sie najwiecej pracy i wolnego nikt ci nie da.
Tylko prawda taka, że hotel znajduje sie na uboczu, zadnych atrakcji turystycznych, tylko klienci biznesowi, tu się rozchodzi o wesela, którymi notabene zajmować się powinni kelnerzy. A tak wgl to pracodawca chyba tak to powinien rozegrać żeby każdy mógl skorzystac z urlopu.
__________________
"Siłą mężczyzny jest jego charakter, a siłą kobiety mężczyzna z charakterem"
agatka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 00:07   #13
NiespokojnaP
Raczkowanie
 
Avatar NiespokojnaP
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 197
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez agatka991 Pokaż wiadomość
"Stary chłop" - nie miało to obrażać tego Pana, po prostu chciałam przedstawić rozstrzał jaki jest u nas w pracy i mnie nerwy poniośły. On zarabia 1000 zł na reke a ja 1300 zł przy czym on nic nie robi, jak mówią żeby cos posegregował to on "nie", pozamiatał "nie". Gdybym to jak sie tak zachowywała to juz by mnie tam nie było. Z miłą chęcią bym się zamieniła, ale gdybym to ja miała robić nocki tak jak on, to nie było by "leż" tylko "rób", bo wiedzą, że potrafię a on się poprsotu do tego nie nadaje.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------



Pisałam, pisałam....szukam, cały czas, ale to nie takie proste. Zresztą teraz robię dyplom, masę czasu mi na to potrzeba. A ta praca jest taka, że pracuję 24 h a potem 3 dni wolnego i mogę nadganiac uczelnie. W normalnej pracy od pn-pt byłoby mi gorzej, bo jak kiedys tak pracowałam to o 6 pobudka a powrót o 18 i nic się człowiekowi nie chciało.

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------




A czy mogę się nie zgodzic na urlop tylko powiedzieć, że chcę kasę?? Bo co mi po urlopie, trzytygodniowym a nawet miesięcznym w listopadzie? Kiedy jest brzydko, zimno i jednym słowem do d**y.
Ehem. Tego nie wolno robić, ale w praktyce jest różnie. Osobiście spotkałam się już z taką sytuacja. Kwestia dogadania.

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka
NiespokojnaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 06:52   #14
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Zakładając, że jesteś na umowie o pracę:
1) pracodawca nie ma obowiązku udzielenia Ci urlopu w wybranym przez Ciebie terminie
2) podczas trwania umowy o pracę nie można wypłacić ekwiwalentu za niewykorzystany urlop
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 07:30   #15
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Niestety taki jest największy minus pracy na recepcji. Musisz być ciągle do dyspozycji. Ja też pracowałam w hotelu. W Święta i w Sylwestra pracowałam, a o długim urlopie w wakacje nawet nie było mowy dopiero we Wrześniu dostawałam urlop...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 07:51   #16
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Podepnę się pod wątek
Na początku tego roku urodziłam dziecko, a z zeszłego roku zostało mi jeszcze 2 tygodnie urlopu , niby powinnam go wybrać do września ale wracam do pracy dopiero w przyszłym roku. Czy pracodawca powinien wypłacić mi ekwiwalent?
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:00   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez agatka991 Pokaż wiadomość
Tylko prawda taka, że hotel znajduje sie na uboczu, zadnych atrakcji turystycznych, tylko klienci biznesowi, tu się rozchodzi o wesela, którymi notabene zajmować się powinni kelnerzy. A tak wgl to pracodawca chyba tak to powinien rozegrać żeby każdy mógl skorzystac z urlopu.
ale każdy może skorzystać z urlopu tylko nie w okresie największego zapieprzu, tylko przed i po wakacjach, jak widać. I może Ci odmówić w terminie, który Ty chcesz a zaproponować np. listopad, kwiecień etc.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:11   #18
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek
Na początku tego roku urodziłam dziecko, a z zeszłego roku zostało mi jeszcze 2 tygodnie urlopu , niby powinnam go wybrać do września ale wracam do pracy dopiero w przyszłym roku. Czy pracodawca powinien wypłacić mi ekwiwalent?
Nie. Ekwiwalent wypłaca się tylko w przypadku rozwiązania stosunku pracy, nie wcześniej.

ale bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, możesz wykorzystać zaległy i bieżący wypoczynkowy - pracodawca jest Ci zobowiązany udzielić takiego urlopu

Art. 163.
§ 3. Na wniosek pracownicy udziela się jej urlopu bezpośrednio po urlopie macierzyńskim; dotyczy to także pracownika-ojca wychowującego dziecko, który korzysta z urlopu macierzyńskiego
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:18   #19
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Nic Ci nie poradzimy - tak samo, jak w poprzednim wątku masz sto odpowiedzi na każdą sensowną poradę dotyczącą zmiany pracy. Przyzwyczaj się, bo już najpewniej zawsze będziesz miała beznadziejne zajęcia, jeśli teraz nie potrafisz o siebie zadbać.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 09:50   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Chyba w roku, a nie w okresie letnim .

Tak, pracodawca może odmówić wydania urlopu w wybranym przez Ciebie terminie . Ale do końca września musisz wybrać stary urlop - przynajmniej wg przepisów .
Eeeeee prcujesz w recepcji i dziwisz siexe latem nikt ci nie chce dac wolnego? To tak absurdalne jakby nauczyciel upieral sie na wakacje we rzesniu
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:32   #21
agatka991
Raczkowanie
 
Avatar agatka991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 221
GG do agatka991
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Eeeeee prcujesz w recepcji i dziwisz siexe latem nikt ci nie chce dac wolnego? To tak absurdalne jakby nauczyciel upieral sie na wakacje we rzesniu
Ale dziewczyny, czy my mnie dokładnie słuchacie?? W zeszłym roku były urlopy, w tym im się odmieniło, bo zamiast dziewczyny, która miała o robocie pojęcie jest "stróż od siedmiu boleści". Druga sprawa, już pisąłam wcześniej - nie jesteśmy hotelem w kurorcie nad morzem gdzie się tłumy przewijają, to zwykły zajazd z 9 pokojami, nie raz nikt nie nocuje. Tu się rozchodzi o przygotowywanie wesel.
__________________
"Siłą mężczyzny jest jego charakter, a siłą kobiety mężczyzna z charakterem"
agatka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:33   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Ktos ci kaze tam pracowac? Jestes tam przetrzymywana?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:46   #23
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Eeeeee prcujesz w recepcji i dziwisz siexe latem nikt ci nie chce dac wolnego? To tak absurdalne jakby nauczyciel upieral sie na wakacje we rzesniu
true.

sorry ja pracowalam w hotelu i nie dziwilam sie ze w srodku sezonu nie moge wziac wolnego.

tak jest nie tylko w turystyce.

piloci tez tak maja
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:46   #24
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 785
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Ale czemu Ty się uparłaś na urlop w wakacje? Po za sezonem ceny są dużo niższe, są kraje gdzie w listopadzie nadal jest świetna pogoda. Możesz wybrać fajną ofertę i mieć super urlop, za małe pieniądze w listopadzie. Ja żałuję że nie mogę jeździć na urlopy po za sezonem (pracuje w takiej branży że jest to niemożliwe). Bardzo chętnie pojechałabym na urlop w listopadzie. U nas zimo szaro i mokro, wsiadasz w samolot i masz słoneczko, za mniejsze pieniądze niż w lipcu czy sierpniu.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:54   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Ale czemu Ty się uparłaś na urlop w wakacje? Po za sezonem ceny są dużo niższe, są kraje gdzie w listopadzie nadal jest świetna pogoda. Możesz wybrać fajną ofertę i mieć super urlop, za małe pieniądze w listopadzie. Ja żałuję że nie mogę jeździć na urlopy po za sezonem (pracuje w takiej branży że jest to niemożliwe). Bardzo chętnie pojechałabym na urlop w listopadzie. U nas zimo szaro i mokro, wsiadasz w samolot i masz słoneczko, za mniejsze pieniądze niż w lipcu czy sierpniu.
Nie taka postawa roszczeniowa z punktu widzenia szefa rozwala totalnie. Pracujac w pewnych miejscach jest wrecz logiczne ze sa okresy gdzie nie ma mowy o urlopach xD a potem ryk i krzyk i jakies nieuzasadnione pretensje. No tak jest po prostu. Strazak moze wziac urlop w wakacje ale czy boze narodzenie czy sylwester jak trzeba to trzeba isc na sluzbe. Turystyka i sezonowki maja to do siebie ze w sezonie sie pracuje. Te pretensje na moj gust sa bzdurne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:44   #26
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Eeeeee prcujesz w recepcji i dziwisz siexe latem nikt ci nie chce dac wolnego? To tak absurdalne jakby nauczyciel upieral sie na wakacje we rzesniu
Eee, ale to nie do mnie było?

Cytat:
Napisane przez agatka991 Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny, czy my mnie dokładnie słuchacie?? W zeszłym roku były urlopy, w tym im się odmieniło, bo zamiast dziewczyny, która miała o robocie pojęcie jest "stróż od siedmiu boleści". Druga sprawa, już pisąłam wcześniej - nie jesteśmy hotelem w kurorcie nad morzem gdzie się tłumy przewijają, to zwykły zajazd z 9 pokojami, nie raz nikt nie nocuje. Tu się rozchodzi o przygotowywanie wesel.
No ale co to zmienia? W tym jest tak, ma prawo Ci odmówić. Koniec.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:51   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

nie, właściwie nie wiem czemu się ten post zacytował
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 12:00   #28
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Bez przesady. Jak ma sie odpowiednia liczbe pracownikow to zawsze jedna osoba moze isc na urlop w danym momencie. Albo sie zatrudnia kogos dodatkowo na sam okres urlopowy.
ja pracowalam w kilku htelach, restauracjach i nikomu nigdy na mysl nie przychodzilo by brac wolne w sezonie...
Wiadomo,ze niektorzy zatrudniaja kogos w takim wypadku ale wiekszosc woli dac wolne kedy nie ma klientow.

Cytat:
Napisane przez agatka991 Pokaż wiadomość
Tylko prawda taka, że hotel znajduje sie na uboczu, zadnych atrakcji turystycznych, tylko klienci biznesowi, tu się rozchodzi o wesela, którymi notabene zajmować się powinni kelnerzy. A tak wgl to pracodawca chyba tak to powinien rozegrać żeby każdy mógl skorzystac z urlopu.
No niestety pozostaje chyba tylko zmiana pracy
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 18:29   #29
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu?

Cytat:
Napisane przez agatka991 Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny, czy my mnie dokładnie słuchacie?? W zeszłym roku były urlopy, w tym im się odmieniło, bo zamiast dziewczyny, która miała o robocie pojęcie jest "stróż od siedmiu boleści". Druga sprawa, już pisąłam wcześniej - nie jesteśmy hotelem w kurorcie nad morzem gdzie się tłumy przewijają, to zwykły zajazd z 9 pokojami, nie raz nikt nie nocuje. Tu się rozchodzi o przygotowywanie wesel.
Powinniscie pogadac z szefową, ze ten stroz nic nie robi i moze juz lepiej wziac np jakas studentke na zlecenie, ktora by Wam bardziej pomogla? Albo jego zaczac gonic do roboty?

No niestety pracodawca moze Ci nei udzielic urlopu kiedy chcesz... u mnie w firmie urlopy w sezonie sa wstrzymane - jedyne co Cie ratuje to to ,ze mozesz sobie 4 dni urlopu w roku wziac na zadanie(w sensie bez planu urlopow, dzwoniac rano do pracodawc,ze Cie nie bedzie)
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-01 19:29:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.