Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1 - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-12, 19:48   #3781
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

U nas tez pojawil sie problem z ciemieniucha i za rada dziewczyn zakupilam pianke z ziajki efekty juz po paru myciach sa.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Co do glutenu to po 20.06 ide z mala na szczepienie wiec bede dopytywac pediatre co i jak bo poki co to dla mnie czarna magia


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Dzisiaj drugi raz podalam malej marchewke i tym razem zjadla ochoczo 3/4 lyzeczki


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 20:26   #3782
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

23Paula23 dzięki za info i cieszę się, że oliwa dała radę.

Sama też w ciąży używałam i tak mi przyszło do głowy.

Od jakich warzyw zaczęłaś? Marchewki?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 20:50   #3783
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

komorowska za wytrwałość dla was przy pobieraniu gdy Artur miał pobieraną też z główki myślałam że zemdleje-żal mi go było a musiałam główkę mocno trzymać
caillouu i puna dla Kajuszy i Karolka za traf do buzi cieknie ślina po piętach ?
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 21:05   #3784
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
U mnie pochmurno i zimno

Mamy problem otóż małemu łuszczy się skóra na glówce używalismy różnych oliwek, balsamu, kąpalismy w krochmalu, natłuszczalismy oliwka po kilka razy dziennie ale łuszczy się widać że go swędzi... może ktoraś się spotkała z czym takim? nasz lekarz skomentował tylko "natluszczac"
a to nie jest czasem ciemieniucha?
tak czy inaczej polecam tak: przed kąpielą natrzyj porządnie główkę oliwką (ja mam oliwę HIPP z migdałami), odczekaj chwilkę i wyczesz to grzebieniem dla niemowląt. Czesz tak z 10 minut i wycieraj grzebień z tej skóry co się łuszczy. Do tego szampon na ciemieniuchę (ja mam piankowy z Musteli i jest fajny)- umyć główkę szamponem a potem włoski wysuszyć ręcznikiem i poczesać główkę szczotką. Po kliku dniach powinno pomóc.

Mój mały miał też taką suchą skórę- takie jakby placki suche jak łuska na środku główki i takie zabiegi pomogły
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 21:14   #3785
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
23Paula23 dzięki za info i cieszę się, że oliwa dała radę.

Sama też w ciąży używałam i tak mi przyszło do głowy.

Od jakich warzyw zaczęłaś? Marchewki?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Na pierwszy ogien poszla marchew później jablko i oba niezbyt malemu podchodziły polubil bardzo banana, pasternaka, ziemniaka jak tylko dalam mu piewsza łyżeczke brokuła to się tak rozpłakal że do dziś nie odważyłam się sprobować kolejny raz następnie zaczełam dawać 2smakowe sloiczki 1 wyprobowany i 1 nowy np. jablko z dynią, jabłko z jagodami, ja akurat podeszłam do tego tak że dawalam mu te które lubił żeby "nauczyć" czy "zapoznać" z innym jedzeniem niż mleko stwierdziłam że jak już się nauczy jeść wtedy będziemy walczyc z nielubianymi smakami ale po miesiącu mu się samo odmieniło i zjada wszystko Jeśli smak byl bardzo intensywny np kwaśny i mały nie chciał jeść to robiłam trochę kleiku ryżowego na moim mleku i mieszałam pół na pół z warzywem i wcinał takie małe oszustwo

Aktualnie je papki z ziemniaka,pietruszki,marc hewki z kurczakiem lub łososiem i wcina aż mu się uszy trzesą sama mu gotuje niektóre warzywa kupuje bo np pasternaka u mnie kupić rzecz niemożliwa :P ale uważam za paranoje placenie u mnie 3,85zl za sloiczek w ktorym jest 1 ziemniak Większość warzyw i owoców mam swoje ekologiczne dzięki zeszlorocznym zbiorom nie mam problemu z owocami ktore ciężko dostać o tej porze roku np.malinami, jagodami jedyne co kupilam to banana i lososia bo reszta swojska :P

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
a to nie jest czasem ciemieniucha?
tak czy inaczej polecam tak: przed kąpielą natrzyj porządnie główkę oliwką (ja mam oliwę HIPP z migdałami), odczekaj chwilkę i wyczesz to grzebieniem dla niemowląt. Czesz tak z 10 minut i wycieraj grzebień z tej skóry co się łuszczy. Do tego szampon na ciemieniuchę (ja mam piankowy z Musteli i jest fajny)- umyć główkę szamponem a potem włoski wysuszyć ręcznikiem i poczesać główkę szczotką. Po kliku dniach powinno pomóc.

Mój mały miał też taką suchą skórę- takie jakby placki suche jak łuska na środku główki i takie zabiegi pomogły
To napewno nie cimieniucha bo ją już pokonaliśmy używaliśmy z baby cap oliwke w sprayu na ciemieniuche właśnie 10m przed kąpielą się ja nakładało, ciemieniuche zwalczylo i zaczelo się to to i zazywczaj po nalożeniu oliwki maly "drapal" glówke i po jakim czasie jak oliwka wsiąkła wychodziło spowrtotem narazie oliwa wygrywa mam nadzieje że to pomoże bynajmniej się nie drapie...
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 21:57   #3786
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość

[/COLOR]

To napewno nie cimieniucha bo ją już pokonaliśmy używaliśmy z baby cap oliwke w sprayu na ciemieniuche właśnie 10m przed kąpielą się ja nakładało, ciemieniuche zwalczylo i zaczelo się to to i zazywczaj po nalożeniu oliwki maly "drapal" glówke i po jakim czasie jak oliwka wsiąkła wychodziło spowrtotem narazie oliwa wygrywa mam nadzieje że to pomoże bynajmniej się nie drapie...
a to nie jest jakaś pokarmówka?nie pojawiło się po zjedzeniu czegoś?
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 06:16   #3787
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Dzień dobry

Jak dzisiejsze nastroje weekendowe?

Paula, u nas jest ciemieniucha, która odnawia się jak tylko uznam, że już po niej Zacznę małemu smarować główkę 3 x dziennie oliwką to może w końcu to zwalczymy.

Komorowska, współczuję pobierania krwi z główki, okropny widok jak dla mnie. Wygląda jak największa krzywda ale niestety jest potrzebny...
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 06:39   #3788
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

nastrój weekendowy? hmmm leniwy na weekend przyjeżdża moja siostra i będę mieć nianię a ja będę mogła ćwiczyć do bólu LB-zawsze tak mówie a co do czego to wynajduje 1001 rzeczy do zrobienia
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 06:56   #3789
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Magnusia

Raczej nie... Od jakiegoś czasu je te same warzywka, nic nowego nie wprowadzamy. Myśle że to chyba od nawilżenia bo maly ma suchą skóre na całym ciele ale daje rade balsam a na glowce jest mega mega suchą i jak narazie nic nie przynioslo zadowalających efektów - próbuje dalej tą oliwą

Jak tam dziś pogoda u Was? u mnie znów zapowiada się okropnie gorący dzień....
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 07:03   #3790
kOmorowska
Rozeznanie
 
Avatar kOmorowska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 529
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Witam się piątkowo
Tak potwierdzam pobieranie krwi z główki to jest masakra. Moja Natalka jest tak ruchliwa, że ja ją musiałam razem z dwoma pielęgniarkami trzymać. Przykre i źle mi z tym ale musieliśmy zrobić tą morfologię.

Ja od dziś zaczynam z glutenem-kupiłam kaszkę manną Bobovita z owocami i będę dodawać do deserku.

Czy dajecie swoim brzdącom kaszki? Bo my dajemy rano na śniadanko.
__________________

24.12.2013 - Natalia

kOmorowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 07:10   #3791
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

paula moja szwagierka miała mega problem z ciemieniuchą bo też nic nie chciało jej ruszyć,pediatra przepisała jej maść robioną w aptece na zamówienie-tłusta baaardzo ale skuteczna-Mały nie ma ani śladu po ciemieniusze,ale smaruje codziennie.Mały jest alergikiem i ogólnie ma problemy skórne.Popytaj pediatrę o kremy robione albo wybierz sie do alergologa jak z pediatrą nie możesz się dogadać bo dla mnie odp. "natłuszczać" to nie odpowiedź
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 08:08   #3792
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Komorowska - wspolczuje bardzo pobierania krwi małej

U nas weekend zapowiada sie jak zwykle . Ale czekam na koniec czerwca i mamy wakacje 2 mies na wsi.
U nas tez caly czas ciemieniucha sie utrzymuje ale maly sie nie drapie. Smaruje roznymi olejami i nie wyczesuje. Mysle ze jak nie zacznie niedlugo schodzic to zapytamy o te masc samorobna w aptece
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 08:53   #3793
Kalina27
Raczkowanie
 
Avatar Kalina27
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 175
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

U nas zapowiada się cieply, wietrzny i sympatyczny dzień .
paula doczytalam teraz, ze to jednak byl falszywy alarm. Widać tak mialo być .

Mam do Was pytanie. Od dłuższego czasu sączy się Beniowi wydzielina ropna z lewego oczka. Co rano budzi sie z zaschnietą, zieloną ropką. W ciągu dnia rozmasowuję kanalik i jest lepiej ale w nocy sie nawarstwia. Bylam u pediatry, poswiecila do oczka i stwierdzila, ze to zapalenie spojowek. Przypisala sulfacetamid. Niewiele pomoglo. Boje sie, ze skonczy sie na udraznianiu kanalika. Przerabiala to ktoras? Moze inne sposoby zadzialaly, poradzcie cos
__________________
D 20.05.2007
M 01.12.2009

A 29.01.2014
Kalina27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 09:04   #3794
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
ale po miesiącu mu się samo odmieniło i zjada wszystko

To twój brzdąc już od miesiąca ma rozszerzaną dietę? Pytam, bo jest w tym samym wieku co mój Kacper...



Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość

Czy dajecie swoim brzdącom kaszki? Bo my dajemy rano na śniadanko.

Wiki i Erykowi dałam tylko kilka razy w życiu i Kacperkowi raczej też nie będę dawać. Jest tyle lepszych, zdrowszych rzeczy niż kaszki.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 09:28   #3795
saole
Raczkowanie
 
Avatar saole
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 65
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Komororowska- ja podaje ale zwykła kasze manna gdyż w składzie tych gotowych kaszek dla dzieci są słowa których nie rozumiem wiec zrezygnowałam.

U nas piękny słoneczny dzień wiec chyba wybierzemy się na chwilę do parku wodnego



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
saole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 10:00   #3796
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

jaki weekend ?? u nas weekend zaczyna się w soboty po 14 jak mój TŻ wraca z pracy... :/
Pogoda dzisiaj fajna. Ciepło słonecznie lekki wiaterek - tak w sam raz więc może uda mi się popołudniu wyskoczyć na działkę
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 10:44   #3797
kOmorowska
Rozeznanie
 
Avatar kOmorowska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 529
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Kalina ja jak byłam z małą po porodzie w szpitalu-spędziłyśmy tam 21 dni to mała też miała zapalenie spojówek i dostawała właśnie Sulfacetamid 10% i oczka przecierane solą fizjologiczną.
__________________

24.12.2013 - Natalia

kOmorowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 11:46   #3798
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
Witam się piątkowo
Tak potwierdzam pobieranie krwi z główki to jest masakra. Moja Natalka jest tak ruchliwa, że ja ją musiałam razem z dwoma pielęgniarkami trzymać. Przykre i źle mi z tym ale musieliśmy zrobić tą morfologię.

Ja od dziś zaczynam z glutenem-kupiłam kaszkę manną Bobovita z owocami i będę dodawać do deserku.

Czy dajecie swoim brzdącom kaszki? Bo my dajemy rano na śniadanko.
Mój maly dostaje na kolacje, bobovite ryżową lub kleik ryżowy/kukurydziany z dodatkiem glutenowej babydream grysikowo-bananowa lub przenna, próbowalismy jeszcze nestle zdrowy brzuszek ze śliwka ale mu nie smakuje (wcale się nie dziwie bo jest okropna)

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
paula moja szwagierka miała mega problem z ciemieniuchą bo też nic nie chciało jej ruszyć,pediatra przepisała jej maść robioną w aptece na zamówienie-tłusta baaardzo ale skuteczna-Mały nie ma ani śladu po ciemieniusze,ale smaruje codziennie.Mały jest alergikiem i ogólnie ma problemy skórne.Popytaj pediatrę o kremy robione albo wybierz sie do alergologa jak z pediatrą nie możesz się dogadać bo dla mnie odp. "natłuszczać" to nie odpowiedź
Niestety ale nasza Pani doktor uważa że taka odpowiedź jest wystarczająca zreszta ona jest wogóle dziwna

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
To twój brzdąc już od miesiąca ma rozszerzaną dietę? Pytam, bo jest w tym samym wieku co mój Kacper...






Wiki i Erykowi dałam tylko kilka razy w życiu i Kacperkowi raczej też nie będę dawać. Jest tyle lepszych, zdrowszych rzeczy niż kaszki.
Zaczeliśmy powoli rozszerzać jak skończyl 3mc, za tydzień skończy 5mc.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Byłam dziś u lekarza potwierdzil że nie jestem w ciąży, wypisał mi Cerazette miała któraś z was z nim doczynienia?
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 12:41   #3799
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

3mce to strasznie wcześnie.
U mnie na wizycie ostatniej kazała nadal karmić tylko piersią. następna wizyta będzie w sierpniu, wtedy prawie 6 miesięcy będzie mieć.

W sumie przemówił do mnie wpis na blogu, że dziecko będzie miało całe życie na próbowanie pokarmów a mleko mamy dostaje tylko w pierwszych miesiącach życia. Im wIęcej przyjmuje przeciwciał w mleku tym lepiej dla niej
Więc wcześniej niż po 6 miesiącu nie będę wprowadzać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 14:30   #3800
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
3mce to strasznie wcześnie.
U mnie na wizycie ostatniej kazała nadal karmić tylko piersią. następna wizyta będzie w sierpniu, wtedy prawie 6 miesięcy będzie mieć.

W sumie przemówił do mnie wpis na blogu, że dziecko będzie miało całe życie na próbowanie pokarmów a mleko mamy dostaje tylko w pierwszych miesiącach życia. Im wIęcej przyjmuje przeciwciał w mleku tym lepiej dla niej
Więc wcześniej niż po 6 miesiącu nie będę wprowadzać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie tak do konca sąsiadka mojej mamy karmila do 4 r.ż, sama zamierzam długo utrzymać laktacje. Od pewnego momentu zacznę ściągać i podawać z kubka ale będę chciala(zobaczymy czy się to uda) utrzymac laktacje jak najdłużej (2lata może dłużej ) a jeśli w miedzy czasie zdecydujemy się na rodzeństwo to może starszy dla obojga
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 14:33   #3801
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Ostatnio próbujemy z Karolem pić z kubka i idzie całkiem nieźle. Nie leje się po bokach
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:41   #3802
Caillouu
Raczkowanie
 
Avatar Caillouu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 392
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Ostatnio próbujemy z Karolem pić z kubka i idzie całkiem nieźle. Nie leje się po bokach
Z niekapka?
__________________
"Son, your life's an open book
Don't close it 'fore it's done"

http://www.youtube.com/watch?v=4FKYsUEuvIo


_______
Kaja Kamila

Caillouu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:50   #3803
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Ostatnio próbujemy z Karolem pić z kubka i idzie całkiem nieźle. Nie leje się po bokach
Ty też pijesz z niekapka?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:59   #3804
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Kamila, Hosenka
z odkręconej butelki właściwie, nie planuję zakupu niekapka, nie chcę go przyzwyczajać do innych smoczków

Ja już z przyzwyczajenia tą liczbę mnogą uzywam :P
"idziemy, pijemy, jemy, bawimy, leżymy" nie macie tak ?
__________________
Karol - 05.01.2014

Edytowane przez punamama
Czas edycji: 2014-06-13 o 16:02
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 16:33   #3805
tridentina
Raczkowanie
 
Avatar tridentina
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość

Ja już z przyzwyczajenia tą liczbę mnogą uzywam :P
"idziemy, pijemy, jemy, bawimy, leżymy" nie macie tak ?
macie

Poza tym jak napisałaś "próbujemy" to jest to całkowicie poprawne, przecież Karol sam nie próbuje, musisz mu pomagać, więc próbujecie oboje

a w ogóle to gratulacje dla Kai i Karola za posmakowanie stópek
Antek dopiero wyćwiczył chwytanie i przyciąganie, ale do buzi sobie jeszcze nimi nie trafił.

Edytowane przez tridentina
Czas edycji: 2014-06-13 o 16:34
tridentina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 18:23   #3806
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość


Zaczeliśmy powoli rozszerzać jak skończyl 3mc, za tydzień skończy 5mc.
A jeśli mogę spytać to skąd decyzja o tak wczesnym rozszerzaniu diety?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 18:59   #3807
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez Kalina27 Pokaż wiadomość

Mam do Was pytanie. Od dłuższego czasu sączy się Beniowi wydzielina ropna z lewego oczka. Co rano budzi sie z zaschnietą, zieloną ropką. W ciągu dnia rozmasowuję kanalik i jest lepiej ale w nocy sie nawarstwia. Bylam u pediatry, poswiecila do oczka i stwierdzila, ze to zapalenie spojowek. Przypisala sulfacetamid. Niewiele pomoglo. Boje sie, ze skonczy sie na udraznianiu kanalika. Przerabiala to ktoras? Moze inne sposoby zadzialaly, poradzcie cos
u nas był taki problem jak Adaś był malutki, przemywałam solą fiz i masowałam ale oczko nadal ropiało. Pediatra przepisał gentamecynę i po 3 dniach problem zniknął i do dziś jest spokój
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 19:09   #3808
cebulova
Zadomowienie
 
Avatar cebulova
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 956
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cześć dziewczynki

Dwa dni nie pisałam tylko czytałam i teraz pewnie połowy zapomnę napisać.

Po pierwsze gratuluję posmakowania stópek. Antoś dopiero odkrywa, że ma coś takiego jak stopy i zaczyna je łapać

Co do ciemieniuchy to my jak tylko się zaczęły robić zaczątki to zaczęliśmy myć główkę pianką z Musteli. Do tej pory ją używamy codziennie tak profilaktycznie. I wszystko gra.

Paula, co do planów dotyczących laktacji to z tego co słyszałam (jeśli planujecie drugiego dzidziusia) to w ciąży nie zaleca się karmienia piersią. Więc tak czy inaczej chyba będziesz musiała wtedy przerwać.

No i oczywiście już więcej nie pamiętam. Bo ja mam pamięć dobrą, ale krótką

U nas chyba ząbkowanie się zaczynana dobre. Tzn już od dawna Antoś wiecznie grzebie paluchami w buzi i ślini się na potęgę, ale od kilku dni jest mocno marudny, bywa, że ma stan podgorączkowy, dziś dodatkowo przy karmieniu cyrki, widać, że go ewidentnie bolało każde dotknięcie smoka butelki. Po kąpieli rozdarł się mocno, znów nie chciał zjeść. Zjadł dopiero po dawce ibum w syropie. Potem jeszcze posmarowałam dziąsełka żelem i jakoś zasnął.
A dobrych informacji to skubaniec podciąga się do siadu. Ciągnie główkę, a jak się mu da ręce to cały tułów podciąga. Spodobało mu się to na tyle, że teraz już leżeć nie chce. W wcale mu się w sumie nie dziwię, bo ja też wolę oglądać świat z pozycji pionowej.
__________________
Małe wielkie szczęście
Antoś - ur. 05.02.2014


A ja rosnę i rosnę
cebulova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 19:23   #3809
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez cebulova Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
U nas chyba ząbkowanie się zaczynana dobre. Tzn już od dawna Antoś wiecznie grzebie paluchami w buzi i ślini się na potęgę, ale od kilku dni jest mocno marudny, bywa, że ma stan podgorączkowy, dziś dodatkowo przy karmieniu cyrki, widać, że go ewidentnie bolało każde dotknięcie smoka butelki. Po kąpieli rozdarł się mocno, znów nie chciał zjeść. Zjadł dopiero po dawce ibum w syropie. Potem jeszcze posmarowałam dziąsełka żelem i jakoś zasnął.
A dobrych informacji to skubaniec podciąga się do siadu. Ciągnie główkę, a jak się mu da ręce to cały tułów podciąga. Spodobało mu się to na tyle, że teraz już leżeć nie chce. W wcale mu się w sumie nie dziwię, bo ja też wolę oglądać świat z pozycji pionowej.


U nas ząbkowanie trwało dobry miesiąc. Ale nie miał ani gorączki ani opuchniętych dziąseł. Teraz dopiero powoli się przebija od 3 czy 4 dni.
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 20:12   #3810
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Ja już z przyzwyczajenia tą liczbę mnogą uzywam :P
"idziemy, pijemy, jemy, bawimy, leżymy" nie macie tak ?
Nie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-01 17:47:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.