SGH - Szkoła Główna Handlowa - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-14, 18:11   #61
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 528
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Lata studiów na UEP wspominam bardzo miło. Studiowałam tam ekonomię na WE. Plusy tej uczelni to:
+ wysoki standard wyposażenia technicznego salek oraz ich jakość estetyczna; budynek główny SGH, w którym miałam większość zajęć, niestety jest nieodnowiony, większość auli jest wyposażona w stare skrzypiące ławy, a w salach lekko czuć starością i brakiem gruntownego remontu,
+ dużo zajęć praktycznych - w porównaniu z SGH miałam bardzo dużo projektów; sporo zajęć kończyło się właśnie zaliczeniem projektu, np. wykonaniem analizy ekonomicznej spółki giełdowej, przygotowaniem biznes planu z wyliczeniem różnych wskaźników i przygotowaniem prognozy przepływów, itp. itd.
+ sporo zajęć z praktykami biznesu, jednak tutaj SGH wypada o wiele lepiej, jeśli oczywiście wybierze się takich wykładowców,
+ odgórnie ułożony plan; zabrzmi to może dziwnie, bo o wiele fajniej ułożyć sobie samemu plan zajęć, jednak dla wielu studentów po ukończeniu liceum mogłoby to być trudne - rozłożenie sobie zajęć na semestry - bo trzeba dobrze znać swoje możliwości; utrudniało to jednak podjęcie jakichś praktyk pod koniec studiów licencjackich, bo do ostatniego semestru włącznie miałam ćwiczenia, i to w ciągu dnia, więc podjęcie praktyk w biznesie było niemożliwe,
+ dużo sympatycznych, wyluzowanych ludzi - nie tak mocno nastawionych na karierę jak w SGH; oczywiście nie twierdzę, że na SGH wszyscy to rekiny biznesu, robiący karierę po trupach , po prostu na licencjacie na UEP bardzo mało jeszcze się mówiło o praktykach, stażach itd.; umożliwiało to skupienie się na nauce i na korzystaniu w pełni z życia studenckiego; zresztą obowiązek wykonywania projektów w grupie uczy również pojęcia współpracy, nie tylko rywalizacji;
+ poziom wykładów - o UEP w Poznaniu mówiło się, że łatwiej wypaść z tramwaju, niż z tej uczelni, choć wiem, że kilku osobom się to udało, więc to nie tak, że to niemożliwe; jednak jak ktoś chciał, to mógł wynieść z tej uczelni sporo wiedzy, jednak trzeba liczyć się z tym, że pierwsza połowa studiów to praktycznie sama czysta teoria, nie zawsze przystająca do rzeczywistości - makroekonomia, mikroekonomia, statystyka, socjologia, prawo, matematyka ...

Od razu może napiszę o kilku minusach, które mi się nasuwają:
- zasiedziali, starzy profesorowie, których wiedza się mocno zdezaktualizowała - miałam niestety na swojej specjalności kilka przedmiotów z profesorami starej daty, których wiedza zatrzymała się gdzieś na początku lat 90-tych, prowadzący zajęcia bez wykorzystania multimediów, w oparciu o stare materiały; były to zajęcia strasznie nudne, niewiele wnoszące - wystarczyło wziąć najnowszy podręcznik z danej dziedziny by zauważyć, jak nieaktualną wiedzę przekazywano na tych wykładach,
- zbyt dużo zajęć na ostatnich semestrach studiów - uniemożliwiało to podjęcie jakichkolwiek praktyk, jeśli komuś zależało na ukończeniu studiów,
- mały wybór zajęć specjalizacyjnych - to wielka wada w porównaniu do SGH, gdzie oferta jest o wiele bogatsza i każdy student indywidualnie może sobie wybrać przedmioty, w których chce się specjalizować; na UEP wybiera się specjalizację pod koniec I roku, a potem wybiera się z ograniczonej puli (chyba z 10 przedmiotów) te przedmioty, które chce się realizować, ale jeśli pozostałe osoby z tej specjalizacji chciały realizować coś innego, to nic z tego, bo cała grupa specjalizacyjna ma realizować ten same przedmioty; na SGH nie ma czegoś takiego jak grupa specjalizacyjna, każdy układa sobie plan sam, indywidualnie, i sam wybiera sobie przedmioty specjalizacyjne;
- mało ofert praktyk i staży w Poznaniu - wiem, że to nie jest wina uczelni, ale utrudnia to zdobywanie doświadczenia,
- uboga oferta rozwoju dodatkowego; nie ma takich programów, jak CIMA, ACCA (wspólnie z E&Y), zajęcia z McKinseyem itp., co czynią kandydata mniej atrakcyjnym na rynku pracy, zwłaszcza w porównaniu do studentów po SGH, którzy już na 3. roku idą na praktyki, staże, mogą zdobywać uznane międzynarodowo certyfikaty itp. Oczywiście, można na UEP robić je indywidualnie, ale jest to znacznie bardziej kosztowne i nie ma się wsparcia uczelni.

Dodam od siebie, że wiele zdolnych osób wyjeżdża po licencjacie z Poznania do Warszawy, co wynika głównie z ograniczonych możliwości rozwoju zawodowego w tym mieście i tym, że na magisterskich studiach uczelnia dalej dyktuje, kiedy i jakie zajęcia student ma realizować, a wiem od znajomych, którzy pozostali na tej uczelni, że przy takich planach zajęć, nie jest możliwe podjęcie stażu praktycznie do końca studiów.
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 18:38   #62
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Ale się rozpisałaś - ale to bardzo dobrze, bo właśnie chciałam coś takiego przeczytać.
Na mojej uczelni - UwB też jest odgórnie ułożony plan, ale wiadomo, UwB nie jest prestiżową uczelnią w porównaniu do uczelni typowo ekonomicznych, więc nawet nie będę jej przyrównywać ale powiem że przedmioty specjalizacyjne mieliśmy narzucone odgórnie. Przy rekrutacji na 1 rok od razu wybierało się specjalizację i ruszyły 2, ale na 1 roku wszystkie przedmioty takie same były dla obu specjalizacji, dopiero na 2gim roku zaczęły się różnić.

Co do projektów - to dobra rzecz, że coś konkretnego się robiło, a nie wyuczona na pamięć teoria. U mnie w przeciągu 3 lat miałam tylko jeden projekt - biznesplan, chociaż nie, mogę doliczyć jeszcze analizę ekon. - tam dużo wskaźników liczyliśmy i to były praktyczne rzeczy, więc cały przedmiot to był jeden wielki projekt

A co do wykładów - wykładowcy udostępniali swoje prezentacje (o ile z takich korzystali)? Na egzaminach wymagano dodatkowej wiedzy z podręczników czy raczej to co było przedstawione na wykładzie wystarczyło, żeby zaliczyć przedmiot z dobrą oceną? Jakiekolwiek najwyższe oceny z ćw któryś wykładowca przepisywał?

Jakie międzynarodowe certyfikaty masz na myśli? Ja spotkałam się u siebie tylko ze szkoleniami z projektów unijnych, co szczerze powiedziawszy nawet nie wiem czy jest warte do wpisania do cv.

A na mgr jest są obowiązkowe praktyki?
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 20:04   #63
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 528
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałaś - ale to bardzo dobrze, bo właśnie chciałam coś takiego przeczytać.
Na mojej uczelni - UwB też jest odgórnie ułożony plan, ale wiadomo, UwB nie jest prestiżową uczelnią w porównaniu do uczelni typowo ekonomicznych, więc nawet nie będę jej przyrównywać ale powiem że przedmioty specjalizacyjne mieliśmy narzucone odgórnie. Przy rekrutacji na 1 rok od razu wybierało się specjalizację i ruszyły 2, ale na 1 roku wszystkie przedmioty takie same były dla obu specjalizacji, dopiero na 2gim roku zaczęły się różnić.
Nie zawsze prestiż uczelni jest najważniejszy. Pomaga, owszem, ale jak ktoś chce się uczyć i rozwijać, to da radę i bez ukończenia znanych uczelni. Można ukończyć SGH, nie robić praktyk, staży (albo rozwijać własnego biznesu, inwestować, słowem - rozwijać się) - i nie odnaleźć się na rynku pracy.

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
Co do projektów - to dobra rzecz, że coś konkretnego się robiło, a nie wyuczona na pamięć teoria. U mnie w przeciągu 3 lat miałam tylko jeden projekt - biznesplan, chociaż nie, mogę doliczyć jeszcze analizę ekon. - tam dużo wskaźników liczyliśmy i to były praktyczne rzeczy, więc cały przedmiot to był jeden wielki projekt
No ja akurat przygotowywałam w grupie 3-osobowej kompleksową analizę ekonomiczną, biznes plan, itp., ale mogłoby być tego więcej. Na SGH na mgr praktycznie w ogóle czegoś takiego nie robię, ale za to pracuję, więc tak czy inaczej już rozwijam się praktycznie.

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
A co do wykładów - wykładowcy udostępniali swoje prezentacje (o ile z takich korzystali)? Na egzaminach wymagano dodatkowej wiedzy z podręczników czy raczej to co było przedstawione na wykładzie wystarczyło, żeby zaliczyć przedmiot z dobrą oceną? Jakiekolwiek najwyższe oceny z ćw któryś wykładowca przepisywał?
Na UEP funkcjonuje tzw. Moodle (a przynajmniej funkcjonował, jak jeszcze tam studiowałam). To taka platforma, na którą wykładowcy wrzucali materiały z zajęć, wyniki z egzaminów itp.. Na SGH taką platformę stanowi Niezbędnik. Egzaminy w 95% oparte były na wiedzy przekazywanej podczas wykładów. Jeśli egzamin miał objąć coś więcej, wykładowca sygnalizował to w trakcie wykładu lub na ostatnim wykładzie przed egzaminem lub (żeby doczytać to lub tamto). W całej karierze studenckiej nie zdarzyło mi się, bym dostała na egzaminie pytanie z czegoś, o czym nie było mowy na wykładzie - ale ja jestem typem studenta, który raczej chodzi na wykłady.
Dopisuję, bo jakoś pominęłam ostatnie pytanie. Wykładowcy przepisywali oceny różnie, niektórzy wcale, niektórzy tylko 5, a niektórzy również 4.

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
Jakie międzynarodowe certyfikaty masz na myśli? Ja spotkałam się u siebie tylko ze szkoleniami z projektów unijnych, co szczerze powiedziawszy nawet nie wiem czy jest warte do wpisania do cv.
Na SGH są następujące programy (nie będę się o nich rozpisywała, można poczytać na stronie uczelni):
- SGH&CIMA - studia lic. i mgrhttp:// uczelnia.sgh.waw .pl/pl/uczelnia/wspolpraca/cima/Strony/default.aspx)
CIMA jest też już wprowadzona na UEP: http://ue.poznan. pl/pl/aktualnosci,c16/aktualnosci,c15/certyfikat-cima-dla-studentow-uep,a19436.html
- Studiuj praktycznie - zajecia z firmami jak McKinsey: http:// firma.sgh.waw . pl/pl/bn/ksztalcenie/Strony/default.aspx
- CEMS
http://administracja.sgh.waw. pl/en/dpm/cems/ Pages/default.aspx
- ACCA http:// firma.sgh.waw. pl/pl/bn/ksztalcenie/ Strony/EY.aspx
*specjalnie dodałam kilka spacji w adresach, bo Wizaż wygwiazdkowuje linki.

Oczywiście działają jeszcze różne koła naukowe, itp. itd. Można ewentualnie jeszcze przeszperać po stronie, bo mogłam coś pominąć. Wypisałam te najbardziej znane.

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
A na mgr jest są obowiązkowe praktyki?
Na SGH nie, więc tak samo pewnie na UEP.

Edytowane przez 2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8
Czas edycji: 2014-06-14 o 20:20
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 17:51   #64
antix31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Exclamation SGH -potrzebuję pomocy!

Witam wszystkie użytkowniczki!.Po pierwsze chciałąm z góry podziękować za czytanie tego postu.Jestem nowa także mogłam zle umieścić post za co przepraszam.
Mam do was pytanie a szczególnie do studentek/ów SGH albo osób ,które coś wiedzą na temat tej uczelni.

Chciałam się dowiedzieć jak to jest dostać się na studia w języku angielskim na sgh.CZy trzeba zdawać jakieś egzaminy typu TOEFL i inne czy wystarczy dobrze zdana maturka na poziomie rozszerzonym.
Chodzi mi o studia stacjonarne licencjackie.Byłam na stronie sgh i czytałam forum ale nie do końca zrozumiałam także proszę o wszelkie komentarze.
Wielkie dzięki i pozdrawiam
antix31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 18:22   #65
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: SGH -potrzebuję pomocy!

Na stronie SGH jest wszystko opisane (radzę podszkolić czytanie ze zrozumieniem, bo to się na tego typu studiach przydaje)

zdajesz te same przedmioty na maturze, co na studia licencjackie w jęz. polskim
http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiali...y_przyjec.aspx
przy czym, jeżeli z rozszerzonego angielskiego będziesz miała poniżej 70%, to musisz potwierdzić znajomość jęz. angielskiego na poziomie minimum B2 jakimś certyfikatem, tu masz listę:
http://oferta.sgh.waw.pl/pl/study_in...h_language.pdf

o rekrutacji w szczegółach: http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiali..._2014_2015.pdf
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 19:22   #66
antix31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: SGH -potrzebuję pomocy!

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Na stronie SGH jest wszystko opisane (radzę podszkolić czytanie ze zrozumieniem, bo to się na tego typu studiach przydaje)

zdajesz te same przedmioty na maturze, co na studia licencjackie w jęz. polskim
http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiali...y_przyjec.aspx
przy czym, jeżeli z rozszerzonego angielskiego będziesz miała poniżej 70%, to musisz potwierdzić znajomość jęz. angielskiego na poziomie minimum B2 jakimś certyfikatem, tu masz listę:
http://oferta.sgh.waw.pl/pl/study_in...h_language.pdf

o rekrutacji w szczegółach: http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiali..._2014_2015.pdf
dziękuję pięknie
a gdybym zdała matematykę podstawową to mogłabym się dostac na stacjonarne w j.angielskim?
antix31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 11:11   #67
pamietaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Czy to prawda, że sgh rekrutuje każdego na niestacjonarnych? Gdzieś ostatnio usłyszałem, że nie ważne jakie wyniki grunt, żeby studenci płacili, a lista była pełna.
pamietaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 08:22   #68
Neheav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
SGH - czy warto startować?

Witam Was serdecznie.
Jestem tegoroczną maturzystką. Składając deklarację maturalną byłam przekonana, że wybiorę kierunek studiów zgodny z moim profilem (biol-chem), więc zadecydowałam, że będę zdawać na maturze te przedmioty na poziomie rozszerzonym oraz język angielski.
Jakiś czas temu zadecydowałam jednak, że chciałabym studiować kierunek ekonomiczny (ekonomia, FiR etc.). Mimo, że będę studiować zaocznie, chciałabym mieć dyplom uczelni publicznej.
Mój wstępny wybór padł na SGH w Warszawie, jednak z tego co wyczytałam na stronie rekrutacji to pod uwagę brane:
"1) zdawanych na poziomie rozszerzonym:
- matematyka lub fizyka,
- geografia lub historia lub wiedza o społeczeństwie lub ekonomia lub fizyka,
- język obcy (spośród następujących: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski)".
I tu rodzi się moje pytanie - czy jest sens składać na tą uczelnię, tracić pieniądze na opłatę rekrutacyjną, bo jest szansa, że jedno z 400 miejsc na studia zaocznych będzie moje, czy odpuścić sobie, bo jedynie się zawiodę?
Dodam, że będę miała dobry wynik z matematyki podstawowego oraz ok. 65% z rozszerzonego angielskiego.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Neheav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 13:57   #69
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: SGH - czy warto startować?

Witaj. Ja bym spróbowałam z tym, że na FiR to nawet na zaoczne nie jest tak łatwo się dostać ale z drugiej strony ta opłata to też nie jest suma z kosmosu. Szansę na pewno jakieś masz. Jak się nie uda to zawsze możesz za rok zdawać kolejny przedmiot chyba, że bardzo chcesz (musisz) iść na studia w tym roku.
UW ma chyba w ofercie kierunek finanse, rachunkowosć i ubezpieczenia i tam liczy się kolejność zgłoszeń.
Masz może jeszcze jakieś inne opcje awaryjne?
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 14:25   #70
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: SGH - czy warto startować?

65pro z jednego tylko rozszerzenie i szanse na sgh jesli zaocznie też prowadza normalna rekrutację? Nope.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 15:31   #71
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: SGH - czy warto startować?

Próbować możesz, ale raczej pro forma. SGH jest jedną z najbardziej obleganych uczelni w kraju i czasem ludzie biorą korki już od drugiej klasy, żeby odpowiednio wysoko napisać choćby matmę i angielski.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 15:44   #72
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: SGH - czy warto startować?

Nie liczyłabym na taki cud.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:00   #73
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: SGH - czy warto startować?

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:33
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 15:16   #74
kasiaa968
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Unhappy Dot.: SGH -potrzebuję pomocy!

Hej, nie chce zakladac nowego watku, a mam pytanie odnosnie sgh. jestem tegoroczna maturzystka i startuje na sgh, niestety mam za malo punktow, doslownie kilka (sugerujac sie zeszloroczna rekrutacja), a pracowalam baaardzo ciezko przez ten rok i obawiam sie, ze sie nie dostane. jednak zawsze jest tak, ze ktos nie dowozi dokumentow albo rezygnuje i wybiera inna uczelnie iii tu jest wlasnie moje pytanie wie ktoras z was ile osob z pierwszej rekrutacji rezygnuje i czy podany prog 247/9 to jest ten z pierwszej rekrutacji czy moze juz ten prog z "odrzutkami" i czy wgl jest tam druga rekrutacja (mowa o dziennych) przeszukalam caly internet i nawel pol slowka nie znalazlam na ten temat

Edytowane przez kasiaa968
Czas edycji: 2015-07-03 o 16:03
kasiaa968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 14:10   #75
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

I tak już zdecydowałam, że nie idę na SGH (wszystko przez ten niemiecki, bo ilość punktów mam bezpieczną), ale pomyślałam, że może ktoś z Was powiedziałby mi coś o tych językach. Dlaczego tylko na niemieckim tak cisną?? Czy z tej książki uczyłyście się na 1 roku?? http://p.elibri.com.pl/?record_refer...7090b2ea3097cb
Z innych języków też jest tak ciężko, np. z hiszpańskiego?? Czy takie opinie wynikają tylko z tego, że język niemiecki po prostu jest trudniejszy i większość ludzi ma z nim problem, czy naprawdę wykładowcy od niemieckiego tak Was męczą?
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 12:38   #76
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Jako że przebrnęłam z sukcesem w sumie 4 lata niemieckiego na SGH to chyba mogę ci pomóc

Tak, na licencjacie uczymy sie z tej książki ktora pokazałas, tj. Blickpunkt Wirtschaft + jeszcze Deutsch im Buro i obowiązkowo repetytorium Bęzy. W ogole na SGH jest tak, ze jezyk ekonomiczny to sie zaczyna dopiero gdzieś na 2-3 semestrze licencjatu (u mnie dopiero na 3). Na pierwszym roku tłucze sie na lewo i prawo jezyk ogólny i gramatykę. Na magisterce juz jest tylko jezyk ekonomiczny.

No co ci moge powiedzieć... Lekko nie było Jest bardzo duzo grup, na licencjacie było z 30 grup niemieckiego jako drugiego języka, i we wszystkich cisną - w niektórych strasznie, w niektórych umiarkowanie, ale chyba nie było żadnej grupy w ktorej można sie obijać :P Zaczyna sie od poziomu B1-B2. Na licencjacie to wyglada w ten sposób, ze w grupach z numerami 1-10 powiedzmy są ci z bardzo wysokimi wynikami, potem coraz słabsi. Egzamin po 2 latach jest trudny i dostając piątkę mozesz sie ubiegać o certyfikat na poziomie C1. Analogicznie - gdy uzyskasz 5 na magisterce z końcowego egzaminu i bedziesz miec min 96% dostajesz certyfikat C2. Takze masz juz jakies wyobrażenie o poziomie

Ale wszystko jest dla ludzi. Ja miałam łącznie 4 lata niemiecki z jedną panią ktora była świetna, duzo wymagała, ale była bardzo sympatyczna i naprawdę dobrze uczyła. Na SGH jest naprawdę wielu germanistow z powołania.

Cos jeszcze chcesz wiedziec?
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 14:15   #77
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Jako że przebrnęłam z sukcesem w sumie 4 lata niemieckiego na SGH to chyba mogę ci pomóc

Tak, na licencjacie uczymy sie z tej książki ktora pokazałas, tj. Blickpunkt Wirtschaft + jeszcze Deutsch im Buro i obowiązkowo repetytorium Bęzy. W ogole na SGH jest tak, ze jezyk ekonomiczny to sie zaczyna dopiero gdzieś na 2-3 semestrze licencjatu (u mnie dopiero na 3). Na pierwszym roku tłucze sie na lewo i prawo jezyk ogólny i gramatykę. Na magisterce juz jest tylko jezyk ekonomiczny.

No co ci moge powiedzieć... Lekko nie było Jest bardzo duzo grup, na licencjacie było z 30 grup niemieckiego jako drugiego języka, i we wszystkich cisną - w niektórych strasznie, w niektórych umiarkowanie, ale chyba nie było żadnej grupy w ktorej można sie obijać :P Zaczyna sie od poziomu B1-B2. Na licencjacie to wyglada w ten sposób, ze w grupach z numerami 1-10 powiedzmy są ci z bardzo wysokimi wynikami, potem coraz słabsi. Egzamin po 2 latach jest trudny i dostając piątkę mozesz sie ubiegać o certyfikat na poziomie C1. Analogicznie - gdy uzyskasz 5 na magisterce z końcowego egzaminu i bedziesz miec min 96% dostajesz certyfikat C2. Takze masz juz jakies wyobrażenie o poziomie

Ale wszystko jest dla ludzi. Ja miałam łącznie 4 lata niemiecki z jedną panią ktora była świetna, duzo wymagała, ale była bardzo sympatyczna i naprawdę dobrze uczyła. Na SGH jest naprawdę wielu germanistow z powołania.

Cos jeszcze chcesz wiedziec?
Dziękuję za odpowiedź Wiesz może jeszcze coś o języku hiszpańskim?? Z jakiej książki się korzysta na 1 roku? Słyszałam, że jest jeden wykładowca, który nic nie uczy i potem trudno zdać egzamin. Ale ogólnie inni wykładowcy nie cisną jak na niemieckim... Tak słyszałam
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 17:26   #78
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Duzo nie wiem, ale kolezanka przyszła na SGH znając hiszpanski gdzieś na poziomie B1 i trafiła prawdopodobnie do tego gościa o którym mowisz (bo tak chyba same kobitki są ) i miała duzo do nadrabiania i atmosfera chyba tez była stresująca. Pamietam ze ta moja kolezanka na licencjacie była kłębkiem nerwów jak miała miec hiszpanski Na magisterce wzięła angielski. Takze tam tez cisną, ale egzamin jest chyba na trochę niższym poziomie porównując z niemieckim. Nie wiem niestety z jakiego podręcznika sie korzysta. Aha, no i nie ma na SGH grup od zera, jak ktoś nie zdawał drugiego języka na maturze albo zna go ledwo ledwo to musi we własnym zakresie nadrobić braki.

Generalnie opinia jest taka, ze najtrudniej jest na niemieckim i rosyjskim. Ja na angielskim nie robiłam nic i wszyscy mieli 5 praktycznie w mojej grupie :P
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3

Edytowane przez gilmoregirl92
Czas edycji: 2015-07-11 o 17:27
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 19:26   #79
ourlastsummer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Duzo nie wiem, ale kolezanka przyszła na SGH znając hiszpanski gdzieś na poziomie B1 i trafiła prawdopodobnie do tego gościa o którym mowisz (bo tak chyba same kobitki są ) i miała duzo do nadrabiania i atmosfera chyba tez była stresująca. Pamietam ze ta moja kolezanka na licencjacie była kłębkiem nerwów jak miała miec hiszpanski Na magisterce wzięła angielski. Takze tam tez cisną, ale egzamin jest chyba na trochę niższym poziomie porównując z niemieckim. Nie wiem niestety z jakiego podręcznika sie korzysta. Aha, no i nie ma na SGH grup od zera, jak ktoś nie zdawał drugiego języka na maturze albo zna go ledwo ledwo to musi we własnym zakresie nadrobić braki.

Generalnie opinia jest taka, ze najtrudniej jest na niemieckim i rosyjskim. Ja na angielskim nie robiłam nic i wszyscy mieli 5 praktycznie w mojej grupie :P
Ja też w tym roku idę na SGH i już trochę się denerwuję, bo nie zdawałam drugiego języka na maturze a podczas rejestracji na studia wybrałam francuski (oczywiście uczę się teraz na własną rękę ). Wiesz może jaki jest poziom tego języka na uczelni i czy jest się czym stresować (i czy jest taki pogrom jak na niemieckim)?
ourlastsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-11, 21:42   #80
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez ourlastsummer Pokaż wiadomość
Ja też w tym roku idę na SGH i już trochę się denerwuję, bo nie zdawałam drugiego języka na maturze a podczas rejestracji na studia wybrałam francuski (oczywiście uczę się teraz na własną rękę ). Wiesz może jaki jest poziom tego języka na uczelni i czy jest się czym stresować (i czy jest taki pogrom jak na niemieckim)?
Ale wcale się tego francuskiego wcześniej nie uczyłaś??

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Duzo nie wiem, ale kolezanka przyszła na SGH znając hiszpanski gdzieś na poziomie B1 i trafiła prawdopodobnie do tego gościa o którym mowisz (bo tak chyba same kobitki są ) i miała duzo do nadrabiania i atmosfera chyba tez była stresująca. Pamietam ze ta moja kolezanka na licencjacie była kłębkiem nerwów jak miała miec hiszpanski Na magisterce wzięła angielski. Takze tam tez cisną, ale egzamin jest chyba na trochę niższym poziomie porównując z niemieckim. Nie wiem niestety z jakiego podręcznika sie korzysta. Aha, no i nie ma na SGH grup od zera, jak ktoś nie zdawał drugiego języka na maturze albo zna go ledwo ledwo to musi we własnym zakresie nadrobić braki.

Generalnie opinia jest taka, ze najtrudniej jest na niemieckim i rosyjskim. Ja na angielskim nie robiłam nic i wszyscy mieli 5 praktycznie w mojej grupie :P
To na magisterce ma się tylko jeden język?? Ja właśnie słyszałam, że na rosyjskim jest łatwo.
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 06:35   #81
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

O francuskim niestety nie wiem prawie nic Ale nie słyszałam zeby tam taki ogrom pracy jak na niemieckim był.

Na licencjacie są dwa języki na pierwszych dwoch latach i jest rozróżnienie wyraźne który jest pierwszy, a który drugi - chodzi mi o to, ze egzamin pisemny z pierwszego wyglada trochę inaczej niż z drugiego, inny jest tez zakres materiału (na pierwszym prawie nie ma gramatyki itp, przynajmniej tak było na angielskim), poziom trudności jest wyższy, ustne za to wyglądały podobnie. No i jest tak ze musisz sie uczyc tych języków ktore zdawałas na maturze (no chyba ze ktoś sie dostał bez tych dodatkowych punktów z drugiego języka ).

Na magisterce wybierasz sobie sama jeden jezyk którego chcesz sie uczyc, języki na maturze juz nie mają znaczenia. Zajecia z jezyka na magisterce trwają jeden rok.

A no i jeszcze dodam, ze na SGH część przedmiotów obowiązkowych i kierunkowych można zrealizować w języku obcym - głownie po angielsku i niemiecku, ale jest tez np. zarządzanie po francusku No i jest masa dodatkowych przedmiotów z rożnych języków, typu jakies "Review of American Movies" itp.
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3

Edytowane przez gilmoregirl92
Czas edycji: 2015-07-12 o 06:53
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 07:06   #82
ourlastsummer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Ale wcale się tego francuskiego wcześniej nie uczyłaś??
Nie miałam w liceum, więc nie zdawałam na maturze, ale nie jestem na tyle głupia, żeby zdecydować się na naukę języka, na którym wymagany jest poziom min. A2 bez jakiejkolwiek znajomości :P

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
O francuskim niestety nie wiem prawie nic Ale nie słyszałam zeby tam taki ogrom pracy jak na niemieckim był.

Na licencjacie są dwa języki na pierwszych dwoch latach i jest rozróżnienie wyraźne który jest pierwszy, a który drugi - chodzi mi o to, ze egzamin pisemny z pierwszego wyglada trochę inaczej niż z drugiego, inny jest tez zakres materiału (na pierwszym prawie nie ma gramatyki itp, przynajmniej tak było na angielskim), poziom trudności jest wyższy, ustne za to wyglądały podobnie. No i jest tak ze musisz sie uczyc tych języków ktore zdawałas na maturze (no chyba ze ktoś sie dostał bez tych dodatkowych punktów z drugiego języka ).

Na magisterce wybierasz sobie sama jeden jezyk którego chcesz sie uczyc, języki na maturze juz nie mają znaczenia. Zajecia z jezyka na magisterce trwają jeden rok.

A no i jeszcze dodam, ze na SGH część przedmiotów obowiązkowych i kierunkowych można zrealizować w języku obcym - głownie po angielsku i niemiecku, ale jest tez np. zarządzanie po francusku No i jest masa dodatkowych przedmiotów z rożnych języków, typu jakies "Review of American Movies" itp.
Dzięki za odpowiedź, ja ostatnie 3 lata byłam zmuszona uczyć się niemca, którego całym sercem nie lubiłam, więc teraz biorę się do roboty, bo nie chcę na samym początku narobić sobie zaległości
ourlastsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 20:11   #83
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cytat:
Napisane przez ourlastsummer Pokaż wiadomość
Nie miałam w liceum, więc nie zdawałam na maturze, ale nie jestem na tyle głupia, żeby zdecydować się na naukę języka, na którym wymagany jest poziom min. A2 bez jakiejkolwiek znajomości :P



Dzięki za odpowiedź, ja ostatnie 3 lata byłam zmuszona uczyć się niemca, którego całym sercem nie lubiłam, więc teraz biorę się do roboty, bo nie chcę na samym początku narobić sobie zaległości
Ja też niemca całym sercem nie lubię, niestety....
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 09:33   #84
alisiapisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 2
Dot.: SGH - Szkoła Główna Handlowa - Warszawa

Cześć, ja mam za rok maturę i planuję iść na SGH
Jak wam poszły w tym roku egzaminy i jakie wyniki? Jestem ciekawa ile mniej więcej procent trzeba mieć z każdego, żeby się dostać.
Osobiście planuję zdawać rozszerzoną matmę, geo i angielski i chyba włoski (ale nie liczę tutaj na jakiś super wynik).
Muszę się przyłożyć w tym roku, byle mnie tam przyjęli nooooo
alisiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 10:51   #85
wsuwkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
SGH, potrzebuję porady.

Witam,

potrzebuję Waszej porady, przedstawienia swojego punktu myślenia.

Otóż studiuję zdrowie publiczne na uczelni medycznej - nie jestem zadowolona z tego kierunku, ale zostaje mi już ostatni rok licencjatu, więc myślę alby to ukończyć i się obronić.

Od pewnego czasu chodzi za mną myśl, aby studiować na SGH i mam dylemat. Chciałabym studiować finanse i rachunkowość, ale myślę o rozpoczęciu już studiów zaocznych.

I oto mój dylemat:
1. Czy rozpocząć już w tym roku studia od początku, kolejny licencjat ( na SGH) i po tym licencjacie robić magisterkę również na SGH ?
2. Czy może jednak dokończyć spokojnie obecne studia (obronić licencjat) i rozpocząć w przyszłym roku magisterkę z Finansów i rachunkowości na SGH zaocznie, a w tym roku ewentualnie zapisać się do szkoły policealnej na FiR aby zacząć się pomału przygotowywać do magisterki z FiR-u ?

Czy po drugiej opcji będę miała możliwość poszukać spokojnie pracy po studiach w zakresie finansów ? Czy sama magisterka z finansów będzie wartościowa ? czy lepiej od razu rozpocząć licencjat z finansów ?

Proszę o porady i przedstawienie swojego punku myślenia w mojej kwestii. Wiem, że decyzję muszę podjąć sama, ale chciałabym poznać opinię innych
wsuwkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 19:29   #86
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: SGH, potrzebuję porady.

Same studia z finansów nie za wiele ci dadzą, nawet jeśli będziesz miała dyplom z SGH. Po i to sama magisterka, więc wiadome, że lepiej byłoby wziąć kogoś kto ma też i licencjat, bo teoretycznie więcej wie. Po drugie jeśli chcesz robić karierę w finansach to od początku musisz ogarniać języki, staże i praktyki. Nie wiem jak się ma sprawa w stolicy z tym, ale ciężko chyba nie powinno być.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 20:04   #87
va12n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 8
Sgh wieczorowo- zasady przyjmowania

Witam,

Mam pewien dylemat, a mianowicie zastanawiam się jaką uczelnię ekonomiczną wybrać. Moim marzeniem od dawna jest sgh. Niestety przez spore problemy zdrowotno-rodzinne zaniedbałam przygotowania do matury. Zawsze byłam zdolną bestią lecz nie na tyle, aby bez gruntownego przygotowania dostać się na studia stacjonarne. Dlatego też kieruje swoje pytanie do Was. Czy orientuje się ktokolwiek na jakich zasadach odbywa się rekrutacja na wieczorowe studia na sgh? Najświeższe informację znalazłam z 2009 roku, także są trochę niewiarygodne. Błagam wszelkie dobre duszyczki o jakiekolwiek informacje na ten temat, ponieważ strata roku na powtórkę matury w moim przypadku może nie wypalić.



Z góry piękne dzięki za pomoc
va12n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 16:28   #88
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Sgh wieczorowo- zasady przyjmowania

Cytat:
Napisane przez va12n Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pewien dylemat, a mianowicie zastanawiam się jaką uczelnię ekonomiczną wybrać. Moim marzeniem od dawna jest sgh. Niestety przez spore problemy zdrowotno-rodzinne zaniedbałam przygotowania do matury. Zawsze byłam zdolną bestią lecz nie na tyle, aby bez gruntownego przygotowania dostać się na studia stacjonarne. Dlatego też kieruje swoje pytanie do Was. Czy orientuje się ktokolwiek na jakich zasadach odbywa się rekrutacja na wieczorowe studia na sgh? Najświeższe informację znalazłam z 2009 roku, także są trochę niewiarygodne. Błagam wszelkie dobre duszyczki o jakiekolwiek informacje na ten temat, ponieważ strata roku na powtórkę matury w moim przypadku może nie wypalić.



Z góry piękne dzięki za pomoc
srednio chyba "zdolna z ciebie bestia", bo to są dwie minuty szukania:
http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiali...go_stopnia.pdf

Cytat:
Przyjęcie na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia w języku
polskim następuje w wyniku postępowania kwalifikacyjnego, uwzględniającego
wyniki ze świadectwa dojrzałości
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 20:06   #89
va12n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 8
Dot.: Sgh wieczorowo- zasady przyjmowania

Dziękuję za odpowiedź. Pomijając drobne uszczypliwości, moim skromnym zdaniem nadal jestem "zdolną bestią". Poza suchymi faktami (które fakt znalazłam bardzo szybko) istnieje jeszcze okrutna rzeczywistość, która w tym przypadku objawia się tym, iż na wieczorowych studiach często przyjmuje się po kolejności zgłoszeń (słyszałam o tym również w przypadku SGH). Wiele razy spotkałam się z tym, że regulamin lekko koloryzowal uczelnię, dlatego chciałam zaczerpnąć wiedzy u źródła- studentów. Może brzmi to niedorzecznie, jednak jako osoba niedoświadczona chciałabym wszystko dokładnie sprawdzić.
va12n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 12:09   #90
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Sgh wieczorowo- zasady przyjmowania

Cytat:
Napisane przez va12n Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Pomijając drobne uszczypliwości, moim skromnym zdaniem nadal jestem "zdolną bestią". Poza suchymi faktami (które fakt znalazłam bardzo szybko) istnieje jeszcze okrutna rzeczywistość, która w tym przypadku objawia się tym, iż na wieczorowych studiach często przyjmuje się po kolejności zgłoszeń (słyszałam o tym również w przypadku SGH). Wiele razy spotkałam się z tym, że regulamin lekko koloryzowal uczelnię, dlatego chciałam zaczerpnąć wiedzy u źródła- studentów. Może brzmi to niedorzecznie, jednak jako osoba niedoświadczona chciałabym wszystko dokładnie sprawdzić.
Ale w tym dokumencie dokładnie jest napisane, że na studia DZIENNE, ZAOCZNE i WIECZOROWE rekrutacja odbywa się na podstawie wyników ze świadectwa dojrzałości.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-13 18:52:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.