Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-17, 15:49   #1921
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Pejsik Pokaż wiadomość
Coś w tym jest, polskie szkolnictwo nie jest jeszcze na takim poziomie żeby spełniać wymogi merytorycznie zapewniające rozwój naszej kochanej młodzieży
No tak, ale jak ma się w klasie 30 uczniów to ciężko jest wyjść poza poziom. No i przypomnij sobie ile osób w klasie miało gdzieś nauke i tylko czekalo na koniec lekcjii itd. Zresztą nauczyciel ma z góry określone co ma uczyć on jedynie może się postarac aby zainteresować językiem na tyle by uczeń zrobił coś ponad normę.

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
A daj spokój, to jest jakiś dramat, języki w szkołach. Ja tłukłam niemiecki w sumie 9 lat i doszłam do A2 przecież to jakiś zart. tu w ciągu roku ucząc się na kursie językowym przeskoczyłam i robię B2.
Angielskiego uczyłam się od podstawówki, ale w gimnazjum poszłam do szkoły językowej. 4 lata temu zrobiłam C1, w normalnej szkole w życiu bym tego nie osiągnęła.

Francuski kocham, muszę się do niego przykładać bardziej, jestem A2 teraz, bo mocno spadłam, 2 lata nic nie robiłam
Ja też po jakiś 9 latach nauki szkolnej doszłam do A2 więc nie jestem w tym sama

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Tak czytałam wczoraj o tych poziomach językowych...i doszłam do smutnego wniosku, że we wrześniu będzie 10 lat, jak uczę się angielskiego (uczyłam się zawsze dobrze, bo lubię ten język) i nadal nie mam nawet B2.
I tak można stwierdzić, że zmarnowałam 3 lata gimnazjum na niemiecki (gdzie opierało się to na przepisywaniu formułek i słówek do zeszytu z książki) i 3 lata liceum na hiszpański (gdzie zwyczajnie przestałam się uczyć, bo nauczyciela nie interesowało, kto ile umie, tylko która dziewczyna ma większe piersi).
Czas się chyba zebrać w sobie i przyłożyć w końcu.

Biedronko, umiem już w miarę czytać po francusku, co prawda czasami jeszcze zerkam na rozpiskę, bo mam wątpliwości, czasami zapominam o ''e niemym'', ale jest coraz lepiej
Ja chodziłam na kurs hiszpańskiego i przez rok pojełam bardzo bardzo wiele. Jednak w klasie jest za dużo ludzi o różnym poziomie języka.

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja C1 co prawda jeszcze nie jestem
Ale przyjechałam do Niemiec z A2 we wrześniu, w tej chwili kończę kurs B2.1
Przez cały ten czas chodzę na kurs, ale kontakt z językiem mam na co dzień taki sobie - to znaczy bywa, że muszę się dogadać po niemiecku, ale z większością znajomych gadam po angielsku, chociaż powoli zaczynam już po niemiecku No więc powiedziałabym, że A2.2, B1.1 i B2.1 można trzasnąć w rok. Tak sądzę chyba


Dziewczyny, kliknęłam wam follow na memrise, Heksejakten to ja
Wydaje mi się, że z B2 na C1 najtrudniej jest przeskoczyć
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 16:07   #1922
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że z B2 na C1 najtrudniej jest przeskoczyć
Też mam takie wrażenie
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 17:47   #1923
conestilo
Raczkowanie
 
Avatar conestilo
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Z gramatyki (ang) wychodzi mi poziom C1, a z mówieniem za to u mnie baaardzo słabo niestety teraz mam mało czasu na naukę (praca, obrona, przygotowania do egzaminu na aplikację...), ale mam nadzieję, że od października ruszę pełną parą materiały i plan działania już mam teraz tylko znaleźć czas...
conestilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 19:43   #1924
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Też mam takie wrażenie
mam takie samo wrażenie..
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 21:16   #1925
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
No tak, ale jak ma się w klasie 30 uczniów to ciężko jest wyjść poza poziom. No i przypomnij sobie ile osób w klasie miało gdzieś nauke i tylko czekalo na koniec lekcjii itd. Zresztą nauczyciel ma z góry określone co ma uczyć on jedynie może się postarac aby zainteresować językiem na tyle by uczeń zrobił coś ponad normę.
A w moim liceum uczniów było aż szesnastu i fakt, poziom dość zróżnicowany - wielu było tych, co nie potrafiło złożyć prostego zdania. Dlaczego? Bo pani wolała przedszkolne gry i podpisywanie warzyw Ale byliśmy też my - przystępujący do matury rozszerzonej i co? Mieliśmy dostosować się do grupy, zniżyć do poziomu podstawówki?
Z kolei nauczycielce od niemieckiego nie przeszkadzał płacz, skargi i interwencje rodziców - mieliśmy bardzo ciężkie książki, bo podchodzące po C1, kiedy nikt nie radziła sobie z podstawami, więc... można? Można. Wiadomo, że samo chodzenie do szkoły nie nauczy nas języka, ale dwie totalnie skrajne postawy nauczycielek pokazały mi, że realizowanie programu to tylko teoria

Mitsukki - skąd podpis?
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 22:06   #1926
Maboroshi
Raczkowanie
 
Avatar Maboroshi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 56
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
A w moim liceum uczniów było aż szesnastu i fakt, poziom dość zróżnicowany - wielu było tych, co nie potrafiło złożyć prostego zdania. Dlaczego? Bo pani wolała przedszkolne gry i podpisywanie warzyw Ale byliśmy też my - przystępujący do matury rozszerzonej i co? Mieliśmy dostosować się do grupy, zniżyć do poziomu podstawówki?
Z kolei nauczycielce od niemieckiego nie przeszkadzał płacz, skargi i interwencje rodziców - mieliśmy bardzo ciężkie książki, bo podchodzące po C1, kiedy nikt nie radziła sobie z podstawami, więc... można? Można. Wiadomo, że samo chodzenie do szkoły nie nauczy nas języka, ale dwie totalnie skrajne postawy nauczycielek pokazały mi, że realizowanie programu to tylko teoria

Mitsukki - skąd podpis?
Skąd ja to znam. W liceum było nas 28 z czego tylko 2 osoby jakoś ogarniały angielski. W 1 klasie zaczynaliśmy od A0, w drugiej była zmiana nauczyciela - znowu od A0. Przez dwa lata chodziłam na zajęcia z poduszką. W trzeciej kolejna zmiana nauczyciela tym razem koleś się wziął za obiboków a 2 osoby, które zdawały rozszerzoną wyalienował, rozsadził i kazał kupić sobie inny podręcznik. Siedzieliśmy w 2 przeciwnych kątach sali, zdala od reszty klasy, nikt nie miał prawa się do nas odzywać. Normalne lekcje nas nie obowiązywały (oprócz kartkówek i sprawdzianów), mieliśmy cicho siedzieć i rozwiązywać zadania.

Ja do grupy zaawansowanej trafiłam przypadkiem. Po 1 roku gimnazjum zrobili nam test poziomujący (w 1 każdy zaczynał od zera). Nie poszło mi, gramatyki nie ogarniałam, ale zrobiłam 1 zadanie (z 5) gdzie trzeba było wykreślić niepasujące słowo. Nauczycielka stwierdziła, że jest pare osób, którym nie poszło, ale ona wie, że te osby potrafią więcej i będą w zaawansowanej, bo to był spisek by się przenieść do łatwiejszej grupy z milszą nauczycielką. Trafiło m.in. na mnie więc znienawidziłam niemiecki, bo już kompletnie przestałam ogarniać co się dzieje na zajęciach.
__________________
You have no responsibility to live up to what other people think you ought to accomplish. I have no responsibility to be like they expect me to be. It's their mistake, not my failing.
Maboroshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 08:20   #1927
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
Mitsukki - skąd podpis?
Saga o ludziach lodu niestety tytulu tomu nie podam, bo jest ich mnóstwo, musiałabyś sprawdzić, który tom był pierwszym tomem o Villemo, obstawialabym jakis 8 czy cos w tych okolicach. Trafne, prawda?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 10:32   #1928
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Saga o ludziach lodu niestety tytulu tomu nie podam, bo jest ich mnóstwo, musiałabyś sprawdzić, który tom był pierwszym tomem o Villemo, obstawialabym jakis 8 czy cos w tych okolicach. Trafne, prawda?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zimowa zawierucha, tom 10

Nie wiem jakie macie plany na dziś, ja na pewno muszę w końcu przebrnąć w powtórki z rosyjskiego i norweskiego, z resztą już jestem w porządku. Tylko, że jakiś leń mnie złapał
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 12:51   #1929
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wątek idealny dla mnie

Uczę się języka niemieckiego głównie dla siebie. Moja przygoda z tym językiem zaczęła się w szkole średniej, kiedy to za sprawą nauczycielki tak polubiłam niemiecki, że nawet zdecydowałam się na zdawanie niemieckiego na maturze (mimo, że 12 lat uczyłam się angielskiego). Warunki miałam idealne, bo klasa liczyła mało osób a dodatkowo przez dwa lata był prowadzony fakultet przygotowujący do matury z niemieckiego. Nie ukrywam, że ten fakultet dał mi bardzo dużo, bo w tygodniu miałam 2 godziny dodatkowo niemieckiego, gdzie nauczycielka kładła nacisk głównie na mówienie a że grupa liczyła 3 osoby, to warunki były świetne. Niestety na studiach lektorat z niemieckiego okazał się męką (nie chodziło o poziom, lecz sposób prowadzenia zajęć i sam wykładowca) i przez 2 lata plułam sobie w twarz, że wybrałam niemiecki. Na szczęście podjęłam próbę samodzielnej nauki i 2 lata złych wspomnień wymazałam z głowy.

Korzystam głównie z fiszek, Słownika tematycznego G. Hatały, Gramatyki S. Bęzy, słownika obrazkowego PONS, książek, blogów, piosenek, seriali itp. niemieckojęzycznych.

Postanowiłam sobie odświeżyć sobie angielski i na razie korzystam z duolingo.
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 14:05   #1930
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Pomimo tego, że przez rok studiuję w języku angielskim czuję, jak ogromnie zapuściłam się z tym językiem ;< Kupiłam dzisiaj słownictwo dla zaawansowanych Mataska, w planach mam jeszcze kupno - http://www.bookcity.pl/practical-english-usage/pid/5207, czy znacie, chcecie się podzielić opinią, czy wystarczy zielona Advanced Grammar in Use? Mam jeszcze kilka książek związanych ze słownictwem serii "in Use", ale one gdzieś tam będą dodatkiem.
Plany na językowe wakacje więc są - hiszpański (tutaj przede wszystkim przypomnienie sobie gramatyki, nieco bardziej skomplikowanych konstrukcji) + niemiecki + no i wcześniej wspomniany angielski.
Tylko zakończyć sesję (i może odważyć się na rzucenie tych studiów )
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 14:37   #1931
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Tylko, że jakiś leń mnie złapał
Mnie dzisiaj też, jak otworzyłam rano francuski, tak leży do tej pory...a tak mi dobrze szło, codziennie po jednym temacie robiłam i szło do przodu...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 15:33   #1932
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj też, jak otworzyłam rano francuski, tak leży do tej pory...a tak mi dobrze szło, codziennie po jednym temacie robiłam i szło do przodu...
To chociaż powtórz poprzednie
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 15:41   #1933
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dzien przerwy czasami tez jest potrzebny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 16:05   #1934
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie macie plany na dziś, ja na pewno muszę w końcu przebrnąć w powtórki z rosyjskiego i norweskiego, z resztą już jestem w porządku. Tylko, że jakiś leń mnie złapał
Norweski Mam kumpla Norwega, czasem dla pompy ja do niego po polsku gadam, a on mi po norwesku, omg Piękny język

Jak się uczysz czeskiego? Sama czy chodzisz gdzieś na zajęcia? Chciałabym zacząć, bo bardzo lubię, w sumie trochę znam (a w każdym razie jestem bardzo z czeskim osłuchana i w sumie większość tego co mówią rozumiem, dogadać się dogadam), ale chciałabym podłapać jakieś podstawy językowe, gramatykę, trochę słownictwa.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 17:25   #1935
Maboroshi
Raczkowanie
 
Avatar Maboroshi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 56
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Pomimo tego, że przez rok studiuję w języku angielskim czuję, jak ogromnie zapuściłam się z tym językiem ;< Kupiłam dzisiaj słownictwo dla zaawansowanych Mataska, w planach mam jeszcze kupno - http://www.bookcity.pl/practical-english-usage/pid/5207, czy znacie, chcecie się podzielić opinią, czy wystarczy zielona Advanced Grammar in Use? Mam jeszcze kilka książek związanych ze słownictwem serii "in Use", ale one gdzieś tam będą dodatkiem.
Plany na językowe wakacje więc są - hiszpański (tutaj przede wszystkim przypomnienie sobie gramatyki, nieco bardziej skomplikowanych konstrukcji) + niemiecki + no i wcześniej wspomniany angielski.
Tylko zakończyć sesję (i może odważyć się na rzucenie tych studiów )
Jaki kierunek studiujesz? Filologie czy coś niezwiązanego z językiem?

Obok zielonej poleciłabym jeszcze tą (ale już po przerobieniu zielonej): http://www.bookcity.pl/grammar-and-v...d-cpe/pid/1232
__________________
You have no responsibility to live up to what other people think you ought to accomplish. I have no responsibility to be like they expect me to be. It's their mistake, not my failing.
Maboroshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 18:50   #1936
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maboroshi Pokaż wiadomość
Jaki kierunek studiujesz? Filologie czy coś niezwiązanego z językiem?

Obok zielonej poleciłabym jeszcze tą (ale już po przerobieniu zielonej): http://www.bookcity.pl/grammar-and-v...d-cpe/pid/1232
Studiuję FiR
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 19:14   #1937
Maboroshi
Raczkowanie
 
Avatar Maboroshi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 56
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

To wpada ci mase branżowego słownictwa. Jak z językiem na wykładach? Dochodziły do mnie różne opinie. Jedni mówią, że jest okej inni, że język jest kaleczony. Chociaż to się zdarza wszędzie. Poszłam raz z koleżanką na jej wykład z historii Anglii. Koleś baardzo krzywdził język a imiona podawał im po francusku.

Sent from my ORION_102 using Tapatalk
__________________
You have no responsibility to live up to what other people think you ought to accomplish. I have no responsibility to be like they expect me to be. It's their mistake, not my failing.
Maboroshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 19:29   #1938
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maboroshi Pokaż wiadomość
To wpada ci mase branżowego słownictwa. Jak z językiem na wykładach? Dochodziły do mnie różne opinie. Jedni mówią, że jest okej inni, że język jest kaleczony. Chociaż to się zdarza wszędzie. Poszłam raz z koleżanką na jej wykład z historii Anglii. Koleś baardzo krzywdził język a imiona podawał im po francusku.

Sent from my ORION_102 using Tapatalk
Od żenującego po dobry Zależy od nauczyciela, ale zdarza się im walnąć klasyki typu "You are so boring" (chodzi oczywiście o bored), czy nieśmiertelne komfortejbyl (a to tylko pzyrzykłady wzięte z brzegu). Dlatego właśnie czuję, że sporo cofnęłam się jeśli chodzi o język i chcę to nadrobić. Choć używanie na co dzień języka biznesowego to ogromny plus, moim zdaniem to za mało by momentami przykryć indolencję niektórych wykładowców No ale porzućmy ten smutny temat

Myślałam nad tym, aby przygotowywać się pod CAE , bez zdawania egzaminu, przynajmniej na razie. Za potwierdzenie moich umiejętności językowych wezmę się pod koniec studiów (dlatego myślę, że za te 4 lata dobiję się może na CPE? Czy jest sens zdawania tego certyfikatu gdy nie jest się anglistą?), gdy to wszystko będzie świeże i przydatne w jakiś sposób przy szukaniu pracy
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 08:32   #1939
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Szukam jakieś książki, aby odświeżyć sobie gramatykę od podstaw. Czy ktoś miał w rękach Wielką gramatykę angielskiego PONS?http://www.empik.com/pons-wielka-gra...5343,ksiazka-p
Niestety jeszcze nie widziałam jej w księgarniach a w Internecie też nie mogę znaleźć chociaż spisu treści i kilku stron jak wyglądają....

U mnie w planach dziś kolejny odcinek Deutsch Plus a później fiszki
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 09:09   #1940
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

dziewczyny czy w ciągu roku skoczę ze słabego B1 na dobre B2? Słówka codziennie z prof. henrym plus 1 raz w tyg korki (może w późniejszym czasie dwa razy w tyg) plus 1,5 godziny angielskiego na studiach, a także oglądanie filmów (na dzień dzisiejszy oglądam How I Met Your Mother i kocham to i korzystam z interpals.net (podoba mi się).
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 09:15   #1941
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy w ciągu roku skoczę ze słabego B1 na dobre B2? Słówka codziennie z prof. henrym plus 1 raz w tyg korki (może w późniejszym czasie dwa razy w tyg) plus 1,5 godziny angielskiego na studiach, a także oglądanie filmów (na dzień dzisiejszy oglądam How I Met Your Mother i kocham to i korzystam z interpals.net (podoba mi się).
Dużo zależy od tego jak się będziesz przykładać do nauki, ale tak, jest to jak najbardziej możliwe

Nadaję z telefonu
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 11:26   #1942
Maboroshi
Raczkowanie
 
Avatar Maboroshi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 56
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy w ciągu roku skoczę ze słabego B1 na dobre B2? Słówka codziennie z prof. henrym plus 1 raz w tyg korki (może w późniejszym czasie dwa razy w tyg) plus 1,5 godziny angielskiego na studiach, a także oglądanie filmów (na dzień dzisiejszy oglądam How I Met Your Mother i kocham to i korzystam z interpals.net (podoba mi się).
Korki korkami, ale najważniejsza jest samodzielna nauka w domu. Jeśli twoja praca w domu polega tylko na henrym i filmach - będzie ciężko.

Sent from my ORION_102 using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez RozowaKlara Pokaż wiadomość
Szukam jakieś książki, aby odświeżyć sobie gramatykę od podstaw. Czy ktoś miał w rękach Wielką gramatykę angielskiego PONS?http://www.empik.com/pons-wielka-gra...5343,ksiazka-p
Niestety jeszcze nie widziałam jej w księgarniach a w Internecie też nie mogę znaleźć chociaż spisu treści i kilku stron jak wyglądają....

U mnie w planach dziś kolejny odcinek Deutsch Plus a później fiszki
A nie lepiej ściągnąć sobie serie English Grammar in Use i zacząć od Essential? Przeglądając te polskie gramatyki zawsze odnosze wrażenie, że są upośledzone.

Sent from my ORION_102 using Tapatalk
__________________
You have no responsibility to live up to what other people think you ought to accomplish. I have no responsibility to be like they expect me to be. It's their mistake, not my failing.
Maboroshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 11:32   #1943
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Norweski Mam kumpla Norwega, czasem dla pompy ja do niego po polsku gadam, a on mi po norwesku, omg Piękny język

Jak się uczysz czeskiego? Sama czy chodzisz gdzieś na zajęcia? Chciałabym zacząć, bo bardzo lubię, w sumie trochę znam (a w każdym razie jestem bardzo z czeskim osłuchana i w sumie większość tego co mówią rozumiem, dogadać się dogadam), ale chciałabym podłapać jakieś podstawy językowe, gramatykę, trochę słownictwa.
Norweski to chyba najpiękniejszy język ever

Ja praktycznie każdego języka uczę się sama. Jeśli idzie o czeski to zaczęłam od Teach Yourself bo bardzo szybko można przez to przebrnąć No i są bardzo wyraźne nagrania
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 11:53   #1944
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Zawsze było mi bliżej do niemieckiego, więc nie mam takiej znajomości książek z angielskiego, więc chętnie przejrzę English Grammar in Use.
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 12:35   #1945
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Moim zdaniem by przeskoczyć z B2 na C1 to już potrzeba miec kogoś do rozmów, partnera, jakiegoś nauczyciela najlepiej z danego kraju. Sama wiedza książkowa nie da nam płynności na poziomie C1. Przy poziomie C1 dużo dużo mówić i słuchać (radio/wiadomości/tematy bardziej takie związane z polityką/kulturą.
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 19:19   #1946
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Myślałam nad tym, aby przygotowywać się pod CAE , bez zdawania egzaminu, przynajmniej na razie. Za potwierdzenie moich umiejętności językowych wezmę się pod koniec studiów (dlatego myślę, że za te 4 lata dobiję się może na CPE? Czy jest sens zdawania tego certyfikatu gdy nie jest się anglistą?), gdy to wszystko będzie świeże i przydatne w jakiś sposób przy szukaniu pracy
Z książek do CAE polecam Marka Skippera

A czemu miałoby nie być sensu zdawania CPE, jeśli nie jest się anglistą? Jak dla mnie oczywiście jest sens, sama mam zamiar do niego podchodzić jak uporządkuję inne sprawy w życiu ... To właśnie w przypadku anglistów po dobrych uczelniach nie widziałabym sensu podchodzenia do tego egzaminu, bo już sam dyplom powinien oznaczać, że są na poziomie C2.
Chociaż wczoraj na egzaminie do którego podchodziłam (w prawdzie z innego języka), były też osoby po/z filologii, co jest dla mnie kosmosem, no ale niech im będzie
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 19:55   #1947
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Z książek do CAE polecam Marka Skippera

A czemu miałoby nie być sensu zdawania CPE, jeśli nie jest się anglistą? Jak dla mnie oczywiście jest sens, sama mam zamiar do niego podchodzić jak uporządkuję inne sprawy w życiu ... To właśnie w przypadku anglistów po dobrych uczelniach nie widziałabym sensu podchodzenia do tego egzaminu, bo już sam dyplom powinien oznaczać, że są na poziomie C2.
Chociaż wczoraj na egzaminie do którego podchodziłam (w prawdzie z innego języka), były też osoby po/z filologii, co jest dla mnie kosmosem, no ale niech im będzie
Gdzieś kiedyś ( ) czytałam takowe opinie, że dla szaraczków wystarczy CAE, a gdy chce się być lektorem w szkołach językowych, itp. tam zdarza im się wymagać właśnie CPE. Chociaż dla mnie to dziwne, dlatego wolę zapytać Gdy za te kilka lat zbiorę się, aby wreszcie potwierdzić moje umiejętności językowe, chyba wolałabym mierzyć jak najwyżej

Zdawałaś C2 z niemieckiego?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 20:01   #1948
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Też zaczynam myśleć o CAE, ale cena tego egzaminu w Kanadzie to kilka tysięcy $ i na razie mnie nie stać :/
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 20:03   #1949
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Gdzieś kiedyś ( ) czytałam takowe opinie, że dla szaraczków wystarczy CAE, a gdy chce się być lektorem w szkołach językowych, itp. tam zdarza im się wymagać właśnie CPE. Chociaż dla mnie to dziwne, dlatego wolę zapytać Gdy za te kilka lat zbiorę się, aby wreszcie potwierdzić moje umiejętności językowe, chyba wolałabym mierzyć jak najwyżej

Zdawałaś C2 z niemieckiego?
E tam, ile osób tyle opinii i CPE nie jest zarezerwowany przecież tylko i wyłącznie dla tłumaczy ... przynajmniej ja nim nie jestem ani nie planuję być Jeśli komuś jest potrzebny do rozwoju zawodowego albo nawet niechby tylko dla siebie - trzeba próbować

Nie, nie, chodziło mi bardziej o połączenie filologii i zdawania takich egzaminów Nie jestem Undziakiem (), żeby zdawać c2, podchodziłam do c1 Albo raczej: próbowałam
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 20:31   #1950
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Prosze mi tu Undziaka nie obgadywac
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.