Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-21, 17:14   #301
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Nie widzialam twoich dzieci na oczy. Chyba zapomnialas
Nie wiem czy widzialas, czy nie, zadajesz takie pytanie wiec wnioskuje, ze pewnie widzialas i sie nie podobaly, mi to nie przeszkadza.

Jak dla mnie, to mozecie tu teraz zgodnym chorem napisac, ze sa nie tylko zwyczajne, ale nawet brzydkie, wrecz szkaradne, jest mi to obojetne. Bo nie zdanie nieznanych osob z forum, sie w zyciu liczy, tylko zdanie otoczenia bliskiego i dalszego.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-06-21 o 17:19
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:18   #302
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Nie wiem czy widzialas, czy nie, zadajesz takie pytanie wiec wnioskuje, ze pewnie widzialas i sie nie podobaly, mi to nie przeszkadza.
Bo wypisujesz, ze wiekszosc ludzi sie nimi zachwyca dlatego nie rusza cie opinia pojedynczych osob, ktore uwazaja twoje dzieci za zwyczajne. Co mnie bawi
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:26   #303
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo wypisujesz, ze wiekszosc ludzi sie nimi zachwyca dlatego nie rusza cie opinia pojedynczych osob, ktore uwazaja twoje dzieci za zwyczajne. Co mnie bawi
Nie rusza mnie opinia na zaden temat, nie tylko pojedynczych ludzi, ale nawet ogolu, ktory mnie nie otacza w realnym zyciu, liczy sie tylko opinia ludzi, ktorzy mnie otaczaja w realu blizej, dalej i bardzo daleko, ale w realu, nie w necie. A w necie opinia jest wyrazana, kazdy ma prawo przedstawic swoj punkt widzenia i fajnie, ze przedstawia, bo wtedy jest dyskusja, ale nie jest to dla mnie jakies wazne, na tyle zeby mnie ruszalo, bo nie mam stycznosci z tymi osobami nigdy w realnym zyciu, nawet z daleka.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:28   #304
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Nie rusza mnie opinia na zaden temat, nie tylko pojedynczych ludzi, ale nawet ogolu, ktory mnie nie otacza w realnym zyciu, liczy sie tylko opinia ludzi, ktorzy mnie otaczaja w realu blizej, dalej i bardzo daleko, ale w realu, nie w necie. A w necie opinia jest wyrazana, kazdy ma prawo przedstawic swoj punkt widzenia i fajnie, ze przedstawia, bo wtedy jest dyskusja, ale nie jest to dla mnie jakies wazne, na tyle zeby mnie ruszalo, bo nie mam stycznosci z tymi osobami nigdy w realnym zyciu, nawet z daleka.
No ja o tym wlasnie mowie. O wiekszosci osob z twojego otoczenia. Stad pytanie o sonde uliczną
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:37   #305
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Lazurowa - JAKIE znaczenie ma to, ze Twoje corki sa ladne? Nie uwazasz, ze to plytkie tak podniecac sie ich uroda?

Czytam ten watek i nie wierze w to co czytam.
O szacunku do rodzicow mowi sie w kontekscie braku szacunku rodzicow do dzieci. I mowi o tym osoba, ktora z tego co kojarze stosuje przemoc wobec swoich dzieci.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:49   #306
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Dla nich to nie sa ich wizje, ich pragnienia i ich zachcianki, dla nich jest to cos bardzo waznego w co wierza i wg. nich takie zachowanie corki zagraza ich corce i przez to uwazaja, ze moga nie spotkac sie razem w niebie. Ale osoba niewierzaca z boku bedzie uwazac, ze to tylko ich wizje, zachcianki i pragnienia.
A teraz popatrz jakie słowo podkreślałam. to mogą być na nich najważniejsze sprawy na świecie, mogą w to wierzyć święcie, ba - mogą mieć rację! Ale to tylko ICH pogląd, a nie córki. Więc niech żyją zgodnie z ICH podejściem, a córce pozwolą żyć zgodnie z JEJ.


Jako matka, jak byś się czuła ze świadomością, że twoje dziecko cierpi i będzie cierpieć, bo zmusiłaś je histerią i groźbami do tego, żeby robiło to co chcesz?
I nie wykręcaj się stwierdzeniami że "bo to dla jej dobra" "bo ja w to wierzę" tylko odpowiedz proszę wprost na zadane pytanie.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:54   #307
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Lazurowa - JAKIE znaczenie ma to, ze Twoje corki sa ladne? Nie uwazasz, ze to plytkie tak podniecac sie ich uroda?

Czytam ten watek i nie wierze w to co czytam.
O szacunku do rodzicow mowi sie w kontekscie braku szacunku rodzicow do dzieci. I mowi o tym osoba, ktora z tego co kojarze stosuje przemoc wobec swoich dzieci.

wysłano z mojej Xperii SP
Znaczy sie matka najpiekniejszych dzieci swiata je bije? Wow, tak bardzo po bozemu.
__________________
Do to the beast.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 18:03   #308
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Uwielbiam ten wątek- znikam na kilka godzin, wracam, a tu przez ten czas temat tak popłynął, że nie wiem, o co chodzi.
Zaglądam pierwszy raz- wątek wierzący vs niewierzący, zaglądam drugi raz- wegetarianie vs mięsożercy (?), zaglądam teraz- wątek o, ładnych ponoć, starych-maleńkich marionetkach, latoroślach jednej z Wizażanek (?!)

A LazuroweWybrzeże to już tak odleciała, że mi się jajowody samoistnie podwiązały od czytania jej postów. Aż mi się odechciało rodziny zakładać, serio, bo nagle się zaczęłam bać, że mi hormony uderzą do łba i też się tak zafiksuję na punkcie swoich "laleczek"

Edytowane przez 201609102148
Czas edycji: 2014-06-21 o 18:16
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 18:12   #309
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Tak,pamiętam Twój wątek na wizażu kiedy porównywałaś swoją córkę z dzieckiem znajomych,miałaś też w podpisie zdjęcia dzieci i tak jak tutaj chwaliłaś się ich nieziemską urodą ,dopiero po komentarzach podobnych do mojego usunełaś linki do galerii.

Dziwnie czułabym się mysląc o swojej córce w kategoriach 'lalka' i 'posłuszna'. Dziecko ne powinno być śliczną bezwolną marionetką,kiepsko mu to wróży.




Trzeba mieć mega kompleksy żeby z dzieci robić lalki i chwalić się ich urodą, coś jak te grube brzydkie amerykańskie mamuśki wystawiające wypacykowane przedszkolaki na wybory małej miss.

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Twoj powyzszy post jeszcze bardziej utwierdzil mnie w przekonaniu o twoja zazdrosc w stosunku do urody moich corek, a mojego przekonania o ich urodzie i tak nie zmienil, bo wystarczy, ze wyjde z nimi z domu i sypia sie komplementy od zupelnie mi obcych ludzi na ulicy, wiec nie po to zeby mi sprawic przyjemnosc, a ubrane chodza roznie, na swieta bardziej strojnie, a na codzien bardzo roznie, czesto jensy i na sportowo, a latem szorty. Potem kazdy ma inny gust, wiec ty moze masz inny i rzeczywiscie tak uwazasz, jednak racje jezeli chodzi o czyjas urode ma wiekszosc, a jakie zdanie ma wiekszosc wiem jak tylko wyjde z nimi z domu i to samo jest i w Fr i w Pl.
A w reklamie już jakiejś grają?

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2014-06-21 o 18:11
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 18:20   #310
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Trzeba mieć mega kompleksy żeby z dzieci robić lalki i chwalić się ich urodą, coś jak te grube brzydkie amerykańskie mamuśki wystawiające wypacykowane przedszkolaki na wybory małej miss.

No witam.



...te programy to czyste zło.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 18:26   #311
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Wdała się córeczka w mamusię
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 18:33   #312
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Matko z corka, po prostu ten watek to petarda, tyle mundrosci co ja sie tu naczytalam...najbardziej fascynujace rady to zacisnac zeby i zaczac chodzic do kosciolka bo babcia/mama/wujek zdzisek tego oczekuja. No po prostu nie wiem czy mozna miec bardziej bezrefleksyjny i zaklamany poglad na wiare. Te komentarze pokazuja tylko jak bardzo kuleje polski katolicyzm, jak bardzo on jest rytualny, plytki, pozbawiony prawdziwej tresci i glebi. Przerazajace. Spotkac w dzisiejszyh czasach madrego, swiadomego katolika to cud i zawsze sie ogromnie ciesze z takiego spotkania, bo to przywraca mi wiare w ludzi tego wyznania. W glowie mi sie nie miesci jak mozna sobie robic takie kpiny z Boga, kogos do czegos zmuszac, szantazowac, rwac szaty i drzec koty wycierajac sobie gebe wiara. Chyba raczej powinnismy wiedziec, ze Bog dal KAZDEMU czlowiekowi wolna wole? I kazdy z nas musi w koncu sam wybrac droge, ktora chce isc? Ludzie no slabo mi jak to czytam wszystko, powaznie...a co do Lazurowej - jak czytam Twoje posty na temat corek, to mam wrazenie, ze opisujesz jakies manekiny z wystawy, idealnie wymierzone albo ewentualnie ze ogladam jakis lukrowany bajkowy obrazek - plaski i nijaki. To jest dosyc przerazajace. Zle robisz, ale i tak tego nie zrozumiesz.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 18:45   #313
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Dzieki za ostrzezenie. Chociaz nie wiem za co
Te ostrzezenia to jakas plaga na wizazu. Przysiegam kilka lat temu tak nie bylo. Teraz widze przynajmniej z dwa na watek i tez nigdy nie wiem za co dziewczyny dostaly.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 18:50   #314
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Te ostrzezenia to jakas plaga na wizazu. Przysiegam kilka lat temu tak nie bylo. Teraz widze przynajmniej z dwa na watek i tez nigdy nie wiem za co dziewczyny dostaly.
Ja dostałam trzy od jednego moda, z czego jedno słuszne, jedno dyskusyjne, a jedno całkiem, moim zdaniem, niesprawiedliwe.

I szykuję się na czwarte.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 19:31   #315
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Te ostrzezenia to jakas plaga na wizazu. Przysiegam kilka lat temu tak nie bylo. Teraz widze przynajmniej z dwa na watek i tez nigdy nie wiem za co dziewczyny dostaly.
Nawet nie pomyslalam ze za taki post moge oberwac dlatego wiadomosc mnie zaskoczyla. Bo czasem to az wyczekuje z pokorą jak mnie poniesie ale nie tym razem
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 20:10   #316
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość

No witam.



...te programy to czyste zło.
masz racje, uprzedmiotowienie dziecka , zrobienie z niego zabawki (seksualnej...).
kobiety ze zdjęcia kojarzą mi się nie wiem czemu z ośmiornicami...

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
I szykuję się na czwarte.
oj tam, ucz się, egzaminy same się nie zdadzą.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Bo oni w ten sposob probuja walczyc o dobro corki, jakim jest wg. nich zycie wieczne w niebie po smierci, oni boja sie, ze corka przez to nie pojdzie do nieba i staraja sie z tym walczyc jak moga.
A po co Bóg dał nam wolną wolę?

Żebyśmy uczyli się na własnych błędach.

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------


Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-06-21 o 20:11 Powód: 2xdodało się
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 20:27   #317
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Rozumiem Cię autorko.
Nie ma nic gorszego jak wierzący rodzice/dziadkowie/partnerzy i wymuszający na nas te same zachowania.
Mój partner wpajał mi, że mam chodzić do kościoła, a ludzie niewierzący są dla niego nikim - za to nie przeszkadzało mu po kościele biec do mnie i uprawiać seks - ot taki ewenement

Matka mojego partnera nie wyobrażała sobie mieszkać bez ślubu, wręcz nawet w żartach (sic!) z nią rozmawiając - widziałam jak się oburza i ma ochotę mnie - że tak powiem - "nawrócić".
(Współczuję jej córkom, mają przesrane, nie ma co mówić...)


Co do rodziców - ciężko jest zrobić ten krok, wiedząc jakie będą reakcje. Skoro już twoja koleżanka/znajoma jest postrzegana jako zło konieczne to będzie ciężko.
Ale nie martw się Mogę Ci wymienić jak Ci katolicy zmieniali zdanie po pewnym czasie.Znam wiele historii - gdzie w wierzących rodzinach dochodziło do wpadek, mamusie były obrażone, ale jak wnuś/wnuczka pojawiła się na świecie - to jakoś zmieniali postawę

Musisz się przemóc, albo postawić ich przed faktem dokonanym - założę się- ba! wręcz jestem pewna, że się obrażą, nie będą odzywać, ale nie na długo Przejdzie im, bo tacy są katolicy
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 20:38   #318
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Ale mam bekę z postów jednej mamuśki . Aż się zastanawiam czy to przypadkiem nie troll, bo nie wierzę w to co czytam
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 20:43   #319
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Ale mam bekę z postów jednej mamuśki . Aż się zastanawiam czy to przypadkiem nie troll, bo nie wierzę w to co czytam
Niestety nie :banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 08:09   #320
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez vixen
A w reklamie już jakiejś grają?
:ddd jakiej reklamie. w filmie holiłódzkim.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 09:33   #321
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

śliczne, grzeczne, ułożone córeczki, które nigdy bedą robić żadnych brzydkich rzeczy.

te panienki są w podstawówce! chyba ktoś tu się mocno zdziwi, jak przyjdzie okres dojrzewania i refleksja, że matka nie jest wyrocznią...

co za tresura.
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 09:48   #322
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Dobra drogie panie, kończymy wątek córek LazurowegoWybrzeża i wracamy do kulturalnej dyskusji NA TEMAT.
Jeśli oczywiście macie coś więcej do powiedzenia.

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:54   #323
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 148
GG do golgie
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Coz jak ktos wypisuje jakies bzdury, ze zakladalam jakies watki w ktorych porownywalam urode dzieci moich i dzieci znajomych, to niestety, ale musze odpisac, ze cos takiego nigdy nie mialo miejsca, skoro nie mialo. Poza tym, moi znajomi i rodzina maja bardzo ladne dzieci, ale zdjec ich dzieci nigdy nie porownywalam ze zdjeciami moich. Nie boli mnie to, tylko stwierdzam jak powyzej, ze ta osoba ma inny gust, niz gust wiekszosci. Nie pisze, ze przycmiewaja urode wszystykich, bo urodziwych ludzi na tym swiecie troche jest, tylko ze sie podobaja zdecydowanej wiekszosci ludzi. Ktos kto jest ladny o tym wie, bo ma czesto komplementy od ludzi, ja tez je mam na temat dzieci, wiec tez wiem. Co nie znaczy, ze traktuje je jako przedmioty na sprzedaz, nie wiem z czego to wnosisz. I tyle w temacie ode mnie.
Nie wiesz jeszcze,że w Polsce nie wypada się chwalić?Ani dziećmi,ani domem,ani osiągnięciami-no niczym,bo zlecą się kruki i wrony i będą dziobać dopóty, dopóki nie nauczą ,że jedyny słuszny model to nie wychylać się i ginąć w tłumie
Nie znam poprzednich wątków lazurowego,ani zdjęć jej dzieci czy innych,ale tak na nią napadacie,że to aż ociera się o śmieszność.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 12:05   #324
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Nie wiesz jeszcze,że w Polsce nie wypada się chwalić?Ani dziećmi,ani domem,ani osiągnięciami-no niczym,bo zlecą się kruki i wrony i będą dziobać dopóty, dopóki nie nauczą ,że jedyny słuszny model to nie wychylać się i ginąć w tłumie
Nie znam poprzednich wątków lazurowego,ani zdjęć jej dzieci czy innych,ale tak na nią napadacie,że to aż ociera się o śmieszność.
Przechwalać nie wypada się nie tylko w Polsce. Takie zadzieranie nosa (za którym, w dodatku, nie idzie nic dobrego, bo uprzedmiotowianie, kontrolowanie i bicie dzieci to żaden powód do dumy) nie jest odbierane pozytywnie w żadnej chyba kulturze.

Koniec o Lazurowym, tam już wszystko zostało powiedziane, co z tym zrobi- jej sprawa.
Osobiście czekam, kiedy pojawi się na Wizażu wątek jednej z córek

Edytowane przez 201609102148
Czas edycji: 2014-06-22 o 12:07
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 13:10   #325
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Nie wiesz jeszcze,że w Polsce nie wypada się chwalić?Ani dziećmi,ani domem,ani osiągnięciami-no niczym,bo zlecą się kruki i wrony i będą dziobać dopóty, dopóki nie nauczą ,że jedyny słuszny model to nie wychylać się i ginąć w tłumie
Nie znam poprzednich wątków lazurowego,ani zdjęć jej dzieci czy innych,ale tak na nią napadacie,że to aż ociera się o śmieszność.
no własnie...nie znasz

Na wizażu jest parę osób ,którym mogłabym szczerze zazdrościć,bo jest czego,a u Lazurowego nie razi mnie to,że sie chwali ,tylko sposób patrzenia na dzieci. Bite,bez prawa głosu,mają ślicznie wyglądać i koniec. Sądzę,że większość matek słyszy miłe słowa na temat dziecka,jednak nikt zdrowo myślący nie podnieca się tak li tylko urodą dziecka.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 21:04   #326
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Lazurowe Wybrzeże zapytała się mnie, czy zerwanie kontaktów z rodzicami nie jest zaprzeczeniem Bożego przykazania o szacunku do rodziców.

Otóż nie jest. Szacunek do co innego niż bezmyślne posłuszeństwo. I Kościół zresztą uznaje, że dorosłość wymaga odcięcia pępowiny. Musisz wyjść z domu, odciąć się mentalnie i emocjonalnie od rodziców (to nie oznacza, że masz przestać ich kochać, szanować, rozmawiać z nimi, ale Ty sama rozeznajesz, jak wygląda swoje życia) by w ogóle stworzyć własną rodzinę, by być dorosłym.

Kościół nie każe ludziom być posłusznymi wobec swoich rodziców zawsze.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 21:30   #327
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

tyene jak dobrze że jesteś na forum, potrafisz w racjonalny sposób wyjaśnić zasady KK nawet tym którzy go znają jedynie ze słyszenia o domniemanych problemach będąc jego członkiem (zawsze lubiłam czytać Twoje posty ale ostatnio mniej się udzielałaś i myślałam że dałaś spokój z Wizażem. Czy o opuszczeniu rodziców i założeniu nowej rodziny, niezależnej od dawnej mówi tylko fragment zaczynający się od "opuści ojca swego i matkę..." czy masz na myśli coś innego jeszcze?
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 18:23   #328
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Tylko że katolicki rodzic ma prawo wyrazić swoje zdanie jeśli jego dziecko chce zyć w grzechu, i ma prawo to zrobic w sposób zdecydowany, inaczej bierze udział w grzechu dziecka i sam też ma grzech. Wiec wywody o odcinaniu pępowiny są chyba nie na miejscu. Skoro dziecko w imię własnej wolności ma prawo trzasnąć drzwiami i odejść od rodziców bez odwidzenia w niezgodzie to rodzice też mają prawo sie nakłonić je do zmiany decyzji i mówić jasno i otwarcie że to co robi jest złe i grzeszne. Cóż jeśli nie posłucha trzaśnie drzwiami odejdzie pozostaje im się tylko modlić za nie.

Edytowane przez strix55
Czas edycji: 2014-06-23 o 18:27
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 18:26   #329
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
Tylko że katolicki rodzic ma prawo wyrazić swoje zdanie jeśli jego dziecko chce zyć w grzechu, i ma prawo to zrobic w sposób zdecydowany, inaczej bierze udział w grzechu dziecka i sam też ma grzech. Wiec wywody o odcinaniu pępowiny są chyba nie na miejscu. Skoro dziecko w imię własnej wolności ma prawo trzasnąć drzwiami i odejść od rodziców bez odwidzenia w niezgodzie to rodzice też mają prawo sie obrazić na dziecko i próbować je nakłonić do zmiany decyzji. Cóż jeśli nie posłucha trzaśnie drzwiami odejdzie pozostaje im się tylko modlić za nie.
Mi tam dość daleko do teologa, ba, nawet do katolika, ale Ty też nie brzmisz tak, jakbyś miał pojęcie o nauczaniu Chrystusa.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 18:27   #330
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Kościół, rodzice, a wspólne mieszkanie

A moze czasem zamiast religia, warto kierowac sie w zyciu miloscia? Chociazby do dziecka.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-03 07:34:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.