Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-05, 17:53   #601
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jest w hospicjum, nawet najlepsza opieka nie zapewni temu dziecku braku cierpienia. Ja wprost mogę powiedzieć, że wg mnie terminacja w takim przypadku jest potrzebna i powinna być przeprowadzona.
Ty tresele nie możesz tak napisać bo dobrze wiesz, że miłosierne i humanitarne byłoby oszczędzenie mu cierpień przez skrócenie jego życia w łonie matki.
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Takiemu dziecku jest wszystko jedno czy jest przy nim mama i tata. Jest najprawdopodobniej naszprycowane środkami przeciwbólowymi, bo po narodzeniu ochrony jego tkankom będącym na wierzchu nie zapewniają juz jałowe wody płodowe. To jest takie pożądane wyjście? Pod jakim to względem lepsze niż terminacja, bo nie umiem tego zrozumieć? Pod tym, ze ktoś kosztem cierpienia dziecka i rodziców ma czyste sumienie? Nie wiem jak w imię Boga można krzywdzić ludzi. Chciałabyś tak leżeć z mózgiem na wierzchu tygodniami? To jest życie, które warto chronić? To nie lepiej jak już od dawna w wersji dla wierzących dziecko byłoby w niebie? Taka bylas wrażliwa pisząc, ze dziecko cierpi podczas terminacji, a teraz to o wiele dluzsze cierpienie juz widocznie masz gdzieś pisząc jakieś ogólniki, które naprawdę nic nie znacza w kontekście tego dramatu, który ma miejsce.
jesteście bardzo miłosierne, naprawdę. Tak wartościować czyjeś życie mogą tylko osoby mając e bardzo wysokie mniemanie o sobie. Mam nadzieję, że faktycznie Wasze życie jest więcej warte niż tego dzidziusia, że nie 'wegetujecie' przed kompem pisząc swoje mądrości, ale robicie w życiu coś szczytnego, co by usprawiedliwiało Wasz ziemski pobyt na świecie, a może chociaz jestes piękne a nie zniekształcone? Gratuluję, że potraficie orzec, kto może żyć a kto nie, że tak łatwo przychodzi Wam napisanie, że ten mały cyt.: 'zniekształcony człowiek' nie potrzebuje matki ani ojca. Naprawdę godna podziwu postawa człowieczenstwa i miłosierdzia
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 18:15   #602
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Pomijając górnolotne treści, którymi nas raczysz, to może wreszcie napiszesz, jaka jest przewaga tego, ze to dziecko się urodziło i będzie na środkach przeciwbólowych konac tygodniami, aż je zabije jakieś zakażenie? Jaka jest przewaga tego, że teraz rodzice dziecka muszą patrzeć na potwornie zdeformowanego potomka, czekając kiedy umrze i zastanawiając się jak bardzo cierpi? Po co to wszystko, skoro postęp medycyny umożliwia rozwiązanie tej sytuacji w zdecydowanie bardziej humanitarny sposob-bo czasem spowodowanie czyjejś śmierci jest rozwiązaniem bardziej ludzkim niż pozwalanie mu sie męczyć.
Bo piszesz jakieś farmazony nie na temat.

Dziecko sie meczy, rodzice cierpią, lekarze starają sie ulżyć niepotrzebnym cierpieniom dziecka, a dr Chazan przyjmuje kwiaty i gratulacje od szlachetnych obrońców zycia z wypisanym fanatyzmem na twarzy..Jak można nie czuć niesmaku?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:00   #603
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Dobrze vixen, że Ty napisałaś taki post. Bo już zaczęłam się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak bo nie widzę jasnego zajęcia stanowiska u treselle.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:23   #604
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Mam wrażenie, ze w tym kraju to człowiek ma gorzej niż pies, bo psa znajdującego się w podobnej sytuacji każdy normalny człowiek by uśpił, a dziecko musi się męczyć z mózgiem na wierzchu, zeby niektórym świętym za zycia samopoczucie poprawić. I jeszcze to pieprzenie niektórych polityków w tv...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:49   #605
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Ja też uważam, że zwierzęta mają lepiej pod tym względem. Legalna eutanazja i skrócenie cierpień. Oglądałam na youtube rozmowę Hanny Lis z politykiem z PiS, ależ chłop omijał odpowiedzi na pytanie zasadnicze-czy było warto chronić tą ciążę. A Lisowa widać, że wkurzona sytuacją. Nieobiektywnie jak na dziennikarkę, ale przynajmniej po ludzku.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 21:10   #606
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Treselle strasznie mijasz się z tematem, a raczej z meritum pytań, które zadają dziewczyny...


Szczerze mówiąc ciężko mi się już to wszystko czyta. To jest takie przytłaczające, świadomość, że ktoś tak strasznie cierpi.. Mówię oczywiście o tym chorym dziecku, nie wyobrażam sobie takiej męki. Nikt nie powinien tak cierpieć.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 21:25   #607
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Całkowicie zgadzam się z tym, co napisała Vixen

Co innego, gdyby opisywane wady dotyczyły np. nerek, serca i prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś wady (uleczalnej bądź nie, ale z którą można żyć bez cierpienia). Wtedy pan Chazan móglby przyjmować gratulacje, że uratował życie...

Bezmózgowie i cały zespół wad u tego dziecka są tak oczywiste, że aż wierzyć mi się nie chce, że tak ceniony pan profesor twierdził, że dziecko może urodzić się zdrowe.

I tak, jestem za aborcją/terminacją ciąży w takich przypadkach. Chodzi o cierpienie nie tylko rodziców, ale i tego dziecka. Bo cierpią wszyscy.
Jasne, nie wiadomo co by było gdyby... Mi osobiście ciężko byłoby patrzeć na karykaturę człowieka, być może miałabym żal i pretensje do lekarza, który potraktowałby mnie w taki sposób jak tamtą kobietę pan profesor.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-05, 23:30   #608
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
jesteście bardzo miłosierne, naprawdę. Tak wartościować czyjeś życie mogą tylko osoby mając e bardzo wysokie mniemanie o sobie. Mam nadzieję, że faktycznie Wasze życie jest więcej warte niż tego dzidziusia, że nie 'wegetujecie' przed kompem pisząc swoje mądrości, ale robicie w życiu coś szczytnego, co by usprawiedliwiało Wasz ziemski pobyt na świecie, a może chociaz jestes piękne a nie zniekształcone? Gratuluję, że potraficie orzec, kto może żyć a kto nie, że tak łatwo przychodzi Wam napisanie, że ten mały cyt.: 'zniekształcony człowiek' nie potrzebuje matki ani ojca. Naprawdę godna podziwu postawa człowieczenstwa i miłosierdzia
czyli my wartosciujemy cudze zycie?
ale przeciez TY caly czas wartosciujesz cudze wybory, caly czas oceniasz czyjes decyzje, w czym jestes lepsza? ze powiesz kilka truizmow i wydaje ci sie ze to zalatwia wszystko i po problemie? umywasz rece kolezanko w bardzo brzydki sposob, bo widzisz zycie to nie teksty na sztandarze, ale czasem bardzo trudne decyzje i bardzo szary obraz na ktorym nic nie jest biale i czarne.
I nie mamy wysokiego mniemania o sobie, raczej mamy szacunek dla cudzego wyboru i wlasnie zycia tej osoby. To nie my orzekamy kto moze zyc, bo natura zrobila to juz dawno za nas, kiedy to dziecko w tym stanie sie zaczelo rozwijac. Czy my kazemy komus abortowac zdrowe plody? Ten plod nie przezyje sam nawet jak wszyscy ludzie w PL to zbiorowo wykrzykna, nie widzisz tego? Jak mozesz nam zarzucac ze my dajemy lub nie komus prawo do zycia???

I jeszcze jesli cytujesz to prosze o cytat z postu, bo nie przypominam sobie zeby ktorakolwiek z nas napisala ze znieksztalcony czlowiek nie zasluguje na matke i ojca. Bo jesli nie pokazesz mi gdzie ktos tak na pisal to uznaje, ze klamiesz i manipulujesz.
Przestan sie wic, ciskac i napisz, ze to tak dobrze dla tego dziecka ze sie urodzilo, bo takich urodzen za wszelka cene przeciez bronisz.

A na koniec, uzywanie slowa dzidzius, morderstwo, kladzenie na brzuszku itp. itd. jest tylko manipulowaniem emocjami, bo fakty przedstawiaja calkiem inny obraz, ktory ty pomijasz i starasz sie za wszelka cene zaciemnic.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Dociera do mnie ze zachowujesz sie tak samo jak Chazan, bo te uniki ktore robisz sa po prostu albo tchorzliwe, albo cyniczne.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 07:50   #609
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Zabicie konającego w bólach zwierzęcia jest aktem miłosierdzia, skrócenie cierpień dziecku jest morderstwem?
Nie wyobrażam sobie jaka matka chciałaby widzieć jak jej dziecko cierpi, umiera tygodniami i nic nie może na to poradzić, nie w XXI wieku! Każda normalna matka chciałaby ulżyć dziecku i wierzę że każda gdyby mogła zapobiegła by temu.
Nie popieram aborcji ale tutaj jest to mniejsze zło, po prostu w tym wypadku nie ma całkowicie dobrego rozwiązania dla wszystkich stron, jest tylko złe wyjście i mniej złe wyjście ale lepsze dla dziecka.
Nie można powiedzieć "nie zabijamy, nie jesteśmy przecież mordercami" nie zgadzając się na aborcję w tej sytuacji zostaje się katem najgorszego rodzaju.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:25   #610
szpilki na giewoncie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 133
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Nie bardzo rozumiem tych ataków na osoby przeciwne aborcji, dlaczego w was tyle agresji.

Niby jesteście takie ,, postepowe'' równośc dla wszystkich, wolnośc słowa a tak najeżdzacie na ludzi wierżacych i przeciwnych aborcji.

po prostu parodia.
szpilki na giewoncie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:50   #611
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez szpilki na giewoncie Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem tych ataków na osoby przeciwne aborcji, dlaczego w was tyle agresji.

Niby jesteście takie ,, postepowe'' równośc dla wszystkich, wolnośc słowa a tak najeżdzacie na ludzi wierżacych i przeciwnych aborcji.

po prostu parodia.
Ja nie jestem postępowa, mam mocno konserwatywne poglądy

We mnie jest agresja skierowana do idiotów którzy powołując się na "sumienie" skazują DZIECI na cierpienie żeby bóg ich bardziej lubił.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 17:12   #612
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez szpilki na giewoncie Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem tych ataków na osoby przeciwne aborcji, dlaczego w was tyle agresji.

Niby jesteście takie ,, postepowe'' równośc dla wszystkich, wolnośc słowa a tak najeżdzacie na ludzi wierżacych i przeciwnych aborcji.

po prostu parodia.
więcej jadu wychodzi od wszystkich obrońców życia. A nie są w stanie obronić swojego zdania w racjonalny sposób.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:30   #613
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47177840]Treselle strasznie mijasz się z tematem, a raczej z meritum pytań, które zadają dziewczyny...
[/QUOTE]a dlaczego muszę się tłumaczyć osobom z forum? Wszystko w tej sprawie już napisałam, więc jak chcesz uzyskać jakieś odpowiedzi ode mnie to cofnij się i poczytaj.

Nikomu i niczemu nie należy się prawo do decydowania o czyimś życiu.
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:35   #614
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

ależ w tej chwili lekarze decydują o jego życiu, bez licznych rurek to dziecko już by nie żyło.
Pytanie do ciebie jest wprost: czy TY uważasz, że cierpienie przez wiele dni jest lepsze od cierpienia krócej podczas terminacji? To proste pytanie przecież.
Poza tym, cały czas na forum forsujesz swoje poglądy i nagle ci się odechciało??

I tak abstrahując od głównego tematu, rozumiem, że wg ciebie generalnie całą medycynę należałoby zlikwidować. Bo jej duża część polega na decydowaniu o czyimś życiu bądź nie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:39   #615
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ależ w tej chwili lekarze decydują o jego życiu, bez licznych rurek to dziecko już by nie żyło.
Pytanie do ciebie jest wprost: czy TY uważasz, że cierpienie przez wiele dni jest lepsze od cierpienia krócej podczas terminacji? To proste pytanie przecież.
Poza tym, cały czas na forum forsujesz swoje poglądy i nagle ci się odechciało??

I tak abstrahując od głównego tematu, rozumiem, że wg ciebie generalnie całą medycynę należałoby zlikwidować. Bo jej duża część polega na decydowaniu o czyimś życiu bądź nie.

Nie bardzo rozumiem dlaczego to dziecko jest sztucznie utrzymywane przy życiu?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:42   #616
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

no a jak ty to sobie wyobrażasz? Ma zdrowe serce, może sobie pożyć jeszcze. Przecież go nie zagłodzą na śmierć.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:47   #617
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

ostatni raz Was proszę, żeby hamować słownictwo
można dyskutować nie nazywając żadnej ze stron "idiotami" itp.
to moje kolejne ostrzeżenie w tym wątku i każdy kolejny post uznany za obraźliwy będzie nagradzany
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:50   #618
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Heh.... Cóż. Strach się odzywać, ale i ja wtrącę swoje 3-grosze.
Prawdę mówiąc uważam, że ta cała nagonka na Chazana to tylko próba odwrócenia uwagi od ostatnich spraw politycznych. Cóż tak wzmocni skompromitowaną lewicę jak nie "katolskie" i "propisowskie" dziwactwa? Prawda jest taka, że w zależności do poglądów właścicieli portalu można przeczytać różne "fakty" na temat tego przypadku. Mnie zastanawia kilka rzeczy:

1. Dziecko poczęte było ponoć w wyniku in-vitro. Zastanawiam się dlaczego Dębski ze szpitala Bieleńskiego napadł publicznie na Chazana, ale zupełnie pominą "twrócę" - lekarza odpowiedzialnego za in-vitro u tej kobiety? Chazan odmówił jej aborcji, ale to kto inny to dziecko stworzył. Tak przy okazji nie da się ukryć że Szpital Bieleński skorzysta na tej aferze, bo to właśnie tam się teraz będą kobiety udawały. Ta afera ładnie go rozreklamowała

2. Szpital im. Świętej rodziny i dr. Chazan od lat znani są z tego, że nienarodzone dziecko traktują tak samo. Nawet jeżeli ma być to bardzo chore dziecko zostanie otoczone opieką. W tym szpitalu rodzice mają możliwość urodzić chore dziecko, bez poczucia, że są gorsi, że są oszołomami itd. Mają możliwość być przy nim i godnie pożegnać je. (na ile to sensowne w niektórych przypadkach, to nie mnie oceniać). Zastanawiam się dlaczego ta Pani wybrała się właśnie tam, mając w odwodzie Szpital Bieleński pod którym non stop są przeciwaborcyje pikiety? Ciężko mi uwierzyć, że ktoś kto nie mógł mieć dzieci w sposób naturalny i poddał się in-vitro nie miał rozeznania po szpitalach?

3. Klauzula sumienia. Darujcie, ale nie rozumiem dlaczego nagle każdy lekarz który ją podpisze nazywany jest "katolem" i próbuje mu się wmawiać, że nie powinien wykonywać swojego zawodu. Każdy lekarz składa przysięgę Hipokratesa : "(...)Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją. (...)" więc w sumie jeżeli klauzula sumienia jest nie wporządku i powinno się z niej zrezygnować, to tym bardziej powinno się zrezygnować z przestarzałej przysięgi Hipokratesa? Moja mama jest położną i znam przynajmniej kilku niewierzących lekarzy, którzy wiem, że taką klauzulę podpisali. Z jednym próbowałam nawet ostatnio rozmawiać, ale to drażliwy temat, więc usłyszałam tylko "jak miałbym się zajmować Pani dzieckiem dziś, jeżeli wczoraj pozbyłbym się innego jak śmiecia?" I w sumie wydaje mi się że coś w tym jest. Tym bardziej, że medycyna wciąż się rozwija i są przesłanki że już 12 tygodniowy płód może odczuwać ból, a taki po 20 tygodniu miewa sny. Najwcześniej urodzone dziecko świata, które przeżyło urodziło się w 21 tygodniu ciąży, a te które zostały urodzone wcześniej (właściwie wedle nazewnictwa medycznego wcześniej nazywamy to poronieniem) czasami przeżywały kilka minut. Także tutaj strasznie dużo można by gdybyać na temat tego czy to jest już dziecko, nie dziecko, płód, czy czuje, czy nie itd. itp. A jeszcze więcej w przypadku tak chorego płodu. Niemniej jednak jest to tylko "gdybanie". Osobiście polecam to - http://kobieta.wp.pl/kat,26321,title...?ticaid=113093 oraz to http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,tit...wiadomosc.html

4. Jeden fakt pozostaje niezmienny niezależnie od źródeł. Chazn nie podał kobiecie innego miejsca gdzie mogłaby aborcji dokonać. Ponoć proponował jej inne rozwiązanie (oczywiście można domyślać się jakie), co nie zmienia faktu, że miał obowiązek takiej informacji udzielić. Nie zrobił tego. I tutaj jak najbardziej kara się należy. Ktoś pisał, że przecież Chazan tej kobiety w pomieszczeniu bez okien nie uwięził i mogła sobie choćby w necie sprawdzić, ale prawda jest taka, że nie jest z tym wcale tak łatwo. Internet to śmietnik, a po tej aferze jeszcze gorzej trafić na tą informację.

Kończąc ten nudny wywód. Jestem zdania, że Chazan powinien ponieść karę za nie udzielenie informacji, natomiast cała ta nagonka wydaje mi się nakręcona z innych powodów. Bo dlaczego akurat na Chazana a nie jakaś nagonka PiS'owa typu "In-vitro to zło i pan bóg karze za to chorymi dziećmi"???
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:53   #619
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Jaka nagonka? Konsekwencje po prostu decyzji Chazana.
I przestań na kobietę zrzucać odpowiedzialność, ona żyje w Polsce, ma prawo oczekiwać, że lekarz będzie się nią zajmował zgodnie z wiedzą medyczną oraz przepisami prawnymi.
I co ma do tego lekarz od in vitro??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 19:05   #620
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ależ w tej chwili lekarze decydują o jego życiu, bez licznych rurek to dziecko już by nie żyło.
Pytanie do ciebie jest wprost: czy TY uważasz, że cierpienie przez wiele dni jest lepsze od cierpienia krócej podczas terminacji? To proste pytanie przecież.
Poza tym, cały czas na forum forsujesz swoje poglądy i nagle ci się odechciało??
Hmmm... to tak jak z eutanazją, można być za lub przeciw. Nawet sami zainteresowani - śmiertelnie chorzy lub przykuci do łóżek nie potrafią się na tej płaszczyźnie porozumieć. Z aborcją jest tak samo. Nie da rady, żeby każdy miał taką samą opinię na ten temat.

Wracają do Twojego pytania. Nie wiem co jest bardziej bolesne, nigdy nie umierałam i nigdy też nikt na mnie aborcji nie przeprowadzał. W mediach piszą że dziecko jest na lekach przeciwbólowych, ale czy to likwiduje jego ból nie wiem, czy w ogóle go może odczuwać z takimi wadami też pewnie nie wiadomo.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jaka nagonka? Konsekwencje po prostu decyzji Chazana.
I przestań na kobietę zrzucać odpowiedzialność, ona żyje w Polsce, ma prawo oczekiwać, że lekarz będzie się nią zajmował zgodnie z wiedzą medyczną oraz przepisami prawnymi.
I co ma do tego lekarz od in vitro??
Lekarz od ni-vitro co ma do tego? Niech się zastanowię .... hmmmm.... ponoć to dzięki niemu ta ciąża?

A nagonka jest. Chazan złamał prawo nie udzielając informacji i za to powinien odpowiedzieć i mam nadzieję że odpowie. Natomiast tej jeden fakt sprawił, ze zazywany jest szamanem, zacofanym katolem, wyzwisk nie ma końca, co rusz gazety, tv i portale jadą po nim, ze jest nieludzki, a wszystko właśnie przez jego wiarę. Skorzystał z klauzuli sumienia - miał do tego prawo. Tak kobieta miała prawo gdzie wobec tego może podać się aborcji, takiej informacji nie uzyskała i tylko tego jest winny Chazan.

Nie staram się na tą kobietę przerzucać odpowiedzialności. Jestem w stanie zrozumieć, że w tym stanie matka mogła nie myśleć logicznie.

Osobiście jestem przeciw aborcji, ale skoro ta matka trafiła do Chazana to lepiej trafić nie mogła. Nie wiem czy Chazan jest pro-life czy jak, ale nawet jeśli to akurat miałaby możliwość podjąć świadomą decyzję, gdyby tylko Chazan swojej powinności dochował i powiedział gdzie indziej może się udać jeżeli nie będzie chciała ciąży kontynuować. Mógł jej dać jakieś foldery, wyjaśnić jej wszystko, dać jakieś numery telefonu do grup wsparcia czy rodziców w podobnej sytuacji... no nie wiem. I wtedy ta matka miała by czarno na białym, że może zrobić tak albo tak. Dlatego Chazan zawalił, ale dalej uważam, że nie można całej odpowiedzialności zrzucać na niego. Tym bardziej, że żadna z informacji o rzekomym świadomym przedłużaniu procedur na razie nie została potwierdzona. Jeżeli zostanie potwierdzona, to już inna sprawa wtedy...

Edytowane przez Izumi
Czas edycji: 2014-07-06 o 20:32
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:08   #621
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

No ale wg ciebie miałby zrobić lekarz od in vitro?? Jaka tutaj jego rola?

Może i nie umierałaś, ale chyba potrafisz sobie wyobrazić różnicę pomiędzy cierpieniem przez godzinę (terminacja, chociaż tak naprawdę nie ma tu mowy o cierpieniu, bo podaje się leki usypiające a potem zatrzymujące akcję serca) a cierpieniem przez wiele dni?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:22   #622
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Dziecko powstało bo bóg tak chciał! A serio to wiesz, jest plemnik, jest jajeczko i tak powstaje zarodek lekarz może tylko pomóc w tym procesie
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:33   #623
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość

Może i nie umierałaś, ale chyba potrafisz sobie wyobrazić różnicę pomiędzy cierpieniem przez godzinę (terminacja, chociaż tak naprawdę nie ma tu mowy o cierpieniu, bo podaje się leki usypiające a potem zatrzymujące akcję serca) a cierpieniem przez wiele dni?
Właśnie nie do końca potrafię to sobie wyobrazić, bo szukając informacji na ten temat też znajduje różne informacje. O lekach usypiających nie znalazłam nigdzie. A co do zatrzymywania akcji serca. Znalazłam, że robi się to np. poprzez wpuszczenie do płynu owodniowego jakiegoś roztworu solnego. Wywołuje on oparzenia skóry i oczu płodu, następnie płód połyka ten roztwór tak samo jak płyn owodniowy, co powoduje poparzenia wewnętrzne, a następnie zawał serca. Znalazłam, że zazwyczaj w wyniku tego płód umiera do dwóch godzin on podania zastrzyku, jednak zdarza się, że dzieci i tak rodzą się żywe w wyniku tych procedur, acz niezdolne już do przeżycia.


Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No ale wg ciebie miałby zrobić lekarz od in vitro?? Jaka tutaj jego rola?
Wiesz, akurat to on jednak do tej ciąży doprowadził, wiesz mrożone embriony, wszczepianie zdrowych zarodków itd. To dziecko nie poczęło się naturalnie. Więc jednak w jakiś sposób ten lekarz jest za nie w jakiś tam sposób odpowiedzialny. Gdyby to było USA to i Chazan i ten lekarz on in-vitro by pozew do sądu dostali i by się do końca życia wypłacali.

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Dziecko powstało bo bóg tak chciał! A serio to wiesz, jest plemnik, jest jajeczko i tak powstaje zarodek lekarz może tylko pomóc w tym procesie
lol

Edytowane przez Izumi
Czas edycji: 2014-07-06 o 19:37
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:40   #624
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

ja cię bardzo proszę, przestań siać propagandę o torturach towarzyszących terminacji.

Po postach Izumi poczułam, że ten wątek nie ma już dla mnie sensu. Po prostu jest jakaś przepaść światopoglądowa i moralna, której ja kompletnie nie rozumiem. Czuję, że beznadziejnym i bezcelowym jest dla mnie dalsze produkowanie się tutaj. Będę czytać, poniecham pisanie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2014-07-06 o 19:45
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:01   #625
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ja cię bardzo proszę, przestań siać propagandę o torturach towarzyszących terminacji.

Po postach Izumi poczułam, że ten wątek nie ma już dla mnie sensu. Po prostu jest jakaś przepaść światopoglądowa i moralna, której ja kompletnie nie rozumiem. Czuję, że beznadziejnym i bezcelowym jest dla mnie dalsze produkowanie się tutaj. Będę czytać, poniecham pisanie.
Ale dlaczego miałabyś nie pisać?
To jest forum i tak samo ja mogę napisać co myślę, tak samo Ty. Temat może i jest drażliwy, ale nie ma sensu się tutaj między nami denerwować. Kto chciał napisał co uważa i tyle. A mi, czy Tobie przecież wcale nie musi się to podobać.

Co do bólu przy terminacji. Różne źródła podają różnie. Jak wcześniej pisałam, są przesłanki że już w 12tc płód potrafi odczuwać ból, co wskazywało również badanie fal mózgowych. Nie wiem jednak jak jest naprawdę i nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie co jest lepsze, zginąć w wyniku terminacji, czy umierać kilka dni. Nie da są porównać jaki ból jest tu, a jaki tu. Czy bardziej boli terminacja, czy życie w takim stanie kilka tygodni na przeciwbólówkach. Nie wiem.

I nie uważam, że to, czy jestem przeciw aborcji, czy że nie wierze w boga, czy że nie jem zbóż, albo cokolwiek innego miałoby być powodem żebym czuła się gorsza i miała nie pisać co na ten temat sądzę. Albo czytać że sieję propagandę.


No cóż... mimo wszystko pozdrawiam szczerze
I życzę wszystkim spokojnego nowego tygodnia z nieco lepszymi informacjami w wiadomościach, bo miło by było gdyby dla odmiany usłyszeć, że coś dobrego się gdzieś wydarzyło

Edytowane przez Izumi
Czas edycji: 2014-07-06 o 20:28
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:27   #626
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

ooo i okazało się, że karmienie dziecka to sztuczne podtrzymywanie przy życiu

Izumi widzę że nie tylko mnie dziwi ta nagonka
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:32   #627
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Nawet na wizażowym wątku o terminacji są przypadki żywych płodów po porodzie, więc z tym usypianiem to nie tak hop. Ostatnio była afera we Wrocławiu, że dziecko z zespołem Downa urodzone w trakcie aborcji przeżyło, finalnie po kilku tygodniach zmarło z powodu wady serca i wad wcześniaczych.

Jak dla mnie temat jest zbyt rozdmuchany, tak jak pisał ktoś powyżej, a Chazan powinien odpowiedzieć za brak informacji.

Żal mi tej kobiety oraz dziecka, czytając wątek o terminacji natrafiłam na różne posty - wiele dziewczyn żałowało swojej decyzji, wiele mimo rozterek wierzy że postąpiło dobrze itp. Łączy je jedno - każda jest w wielkiej depresji i te myśli zostają z nimi przez lata. Nigdy nie czytałam tak smutnych i emocjonalych postów jak tam, horror.
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009

Edytowane przez kejtigda
Czas edycji: 2014-07-06 o 20:34
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:41   #628
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
1. Dziecko poczęte było ponoć w wyniku in-vitro. Zastanawiam się dlaczego Dębski ze szpitala Bieleńskiego napadł publicznie na Chazana, ale zupełnie pominą "twrócę" - lekarza odpowiedzialnego za in-vitro u tej kobiety? Chazan odmówił jej aborcji, ale to kto inny to dziecko stworzył. Tak przy okazji nie da się ukryć że Szpital Bieleński skorzysta na tej aferze, bo to właśnie tam się teraz będą kobiety udawały. Ta afera ładnie go rozreklamowała
Nie rozumiem w jakim zakresie lekarz wykonujący in-vitro miałby być odpowiedzialny? Przecież nigdy w ciąży nie ma gwarancji zdrowego dziecka, żaden odpowiedzialny ginekolog, nawet gdyby USG byłoby idealne nie powie Ci, że wszystko na 100% będzie dobrze. Z ciaż bez in-vitro też się rozwijają ciężko chore dzieci i wtedy kto jest odpowiedzialny?

Poza tym irytuje mnie takie pisanie jak treselleo:
Nikomu i niczemu nie należy się prawo do decydowania o czyimś życiu.

To jest jakaś kompletna utopia i zwyczajna ucieczka od odpowiedzialności.

Ciekawa jestem, kto chciałby faktycznie takie dziecko oglądać, przytulać i jeszcze wmawiać, że jest najpiękniejsze na świecie, jak bodajże treselleo napisała...

Cytat z innego forum (e-mama)

Cytat:
Jestem pielęgniarką.Swego czasu pracowałam na oddziale noworodkowym. Urodziło się dziecko z wadami podobnymi jakie opisuje prof.Dębski.Bez czaszkowe,bez mózgowe,oczy na wierzchu bez powiek,podwójny rozczep twarzy.Między galaretą, powleczoną skórą tworzącą głowę wystawał ok 5 cm flak. Po 24 godzinach od narodzin, gdy dziecko żyło podjęto decyzję o karmieniu.Z uwagi na rozczep warg nie mogło pić samodzielnie.Zdecydowano o karmieniu przez sondę.Po podaniu ok 10 ml, mleko wylało się prze oczy,nos a na końcu przez ten"flak"wystający z głowy.Dziecko żyło niecałe 3 doby.Lekarze mieli więcej empatii niż Chazan i matce dziecka nie pokazali.
Lekarz który robił sekcję określił ją krótko"kaszanka".Żaden organ nie był na swoim miejscu.
Był to rok 1977 a pamiętam wszystko jakby to było wczoraj.
No a teraz obrończynie Chazana możecie mnie zakrzyczeć.Ja w przeciwieństwie do was to widziałam i wiem o czym piszę.
Czy ktoś może powiedzieć, jaki w roku 2014, przy tak rozwiniętej diagnostyce, jest sens rodzenia podobnych dzieci i czekania, aż umrą? Jedni lekarze zbierają oklaski za powoływanie się na klauzulę sumienia, a inni muszą się takimi dziećmi opiekować, dałaby radę któraś psychicznie znieść takie widoki? A gdyby to było wasze dziecko?

I to, nie wiem, na ile prawda, ale faktem jest, że takie dzieci się rodzą:
9 zdjęć „dzieci”, udostępnionych przez prof. Romualda Dębskiego, których nie chciała pokazać TVN24

http://www.tojestchore.pl/wp/etc/zdjecia-dzieci-p/

Ile chętnych do przytulania i oglądania?
Ile chętnych do czekania x dni/tygodni, zanim dziecko umrze, zastanawiania się w jakich cierpieniach, snucia teorii o morderstwie dzidziusiów w postaci jak najwcześniejszej terminacji?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:45   #629
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

No właśnie.

Nawet dla Pro-liferów fakt że trafiła do Chazana powinien być najlepszą możliwą opcją. Bo kto mógłby przekonać matkę jeśli nie on podając przykłady z własnego szpitala?
Jednak niezmiennie ZAWALIŁ że nie podał jej informacji które powinien. Wtedy ta matka mogłaby najlepiej podjąć decyzję.
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:51   #630
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
Jednak niezmiennie ZAWALIŁ że nie podał jej informacji które powinien. Wtedy ta matka mogłaby najlepiej podjąć decyzję.
Zgadza się, nie można obciążać odpowiedzialnością pacjentki za poziom opieki medycznej i brak zagwarantowania świadczeń, które jej się należą. Nie rozumiem zrzucania winy na de facto ofiarę. Pacjent zgłasza się do lekarza, do publicznego szpitala i tam powinien uzyskać pomoc, jakiej oczekuje i jaka mu się należy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 21:47:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.