Przepraszam, naliczyła Pani za dużo... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-08, 21:43   #31
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
No ja to wiem, Ty to wiesz ale większość ludzi ma zgoła inne podejście... Przyjmuję każdy nominał, choćby to miało być 10 zł w 1-groszówkach, ale jak wydam klientowi 30 zł w 5-złotówkach, bo akurat inaczej nie mam, to mam awanturę że on takiego "szmelcu" nie chce...

Ale w sumie to off top się chyba robi...
ty chyba masz jakiś kompleks na punkcie pieniędzy od kilku postów non stop piszesz to samo
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:43   #32
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Ale mnie nie irytuje płacenie drobnymi, tylko samo sformułowanie "pozbędę się" - jakby drobne były pieniędzmi gorszej kategorii. Albo po zapłaceniu drobnymi "o, jak mi lekko w portfelu"... oj żeby wszystko w życiu tak nam ciążyło jak pieniądze


Bynajmniej nie jest to wybujałe ego tylko brak zrozumienia dla ludzkiego braku szacunku dla pieniądza, w jakimkolwiek nominale on by nie był.
chyba naprawdę nie masz większych problemow bez przesady, jak ktoś mowi "pozbędę się drobnych" to musi to automatycznie oznaczać brak szacunku do pieniądza? zluzuj.

btw, jakbym chciała wydawać wszystkim grosze to musiałabym co chwilę latać po całej galerii szukając kogoś, kto mi rozmieni "gubszą" kasę na jednogroszówki. Dlatego nie mam nigdy problemu z tym, ze mi ktos tego grosza nie wyda, a nawet sama czesto w takich sytuacjach mówię, że moze byc bez grosza jak coś

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2014-07-08 o 21:46
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:47   #33
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Klient kupując towar siłą rzeczy pozbywa się swoich ciężko zarobionych pieniędzy - no ale przecież one do tego służą co nie? a to, że przy okazji będzie mi lżej nieść torebkę/zapiąć portfel to nie oznacza, że 20 zł w bilonie traktuję mniej poważnie niż banknot 20-złotowy.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:48   #34
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

ja mam ostatnio jakiegoś pecha do kasjerek, same jakieś nieuprzejme i niby mi łaskę robią że kasują

a co do tematu - zrobiłabym tak jak Maciek, gdyby to było coś czego w żaden sposób nie potrzebuję. 3 złote tu, 3złote tam i się robi 30
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:53   #35
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mi nigdy nie zaproponowano zamiast grosza, 2 czy 5, tylko zawsze jest 'będę winna grosik' nawet bez pytania czy może i zwykle z takim wyrzutem, a w miejscach gdzie regularnie bywam nigdy tego grosika (wielu już jak się dozbiera jeden do drugiego itd.) mi nie zwrócono.
Ja dzisiaj usłyszałam w Biedronce "będzie pani winna 5 groszy" miałam zakupy za 11, 05 zł, dałam 12 zł a kasjer wydał mi złotówkę z tymi słowami

Maciek - dobrze zrobiłeś, 3 zł nie majątek, ale jesteś 3 zł do przodu, właśnie z takim nastawieniem można dorobić się kasy
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:57   #36
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj usłyszałam w Biedronce "będzie pani winna 5 groszy" miałam zakupy za 11, 05 zł, dałam 12 zł a kasjer wydał mi złotówkę z tymi słowami

Maciek - dobrze zrobiłeś, 3 zł nie majątek, ale jesteś 3 zł do przodu, właśnie z takim nastawieniem można dorobić się kasy
mnie się dosyć często zdarza takie "a te 1/2/5 groszy to pani przy okazji doniesie"
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:58   #37
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Mnie się zdarza dość często rzucać tekstem "przepraszam, mam niezgodność cenową"
Nieważne, czy jest to 1 zł czy 10. Mam zapłacić tyle, ile miałam zapłacić, łaski mi nie robią, to przecież moje pieniądze
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 22:32   #38
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Ale mnie nie irytuje płacenie drobnymi, tylko samo sformułowanie "pozbędę się" - jakby drobne były pieniędzmi gorszej kategorii. Albo po zapłaceniu drobnymi "o, jak mi lekko w portfelu"... oj żeby wszystko w życiu tak nam ciążyło jak pieniądze
Tobie chyba musi być ciężko w życiu z takim czepialstwem. Pracowałam na kasie i nigdy bym nie wpadła na to, że zwrot "pozbyć się drobnych" to brak szacunku do pieniędzy

Ja o 3 zł bym się nie cofała z domu do sklepu, ale jeśli bym zauważyła od razu, to powiedziałabym. Zresztą ja na ogół obserwuję kasjera, co kasuje, widzę też co mi podaje do pakowania, więc raczej mi się taka sytuacja nie zdarza.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 22:52   #39
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Gdyby był to pobliski sklep, to całkiem możliwe, że bym się wróciła.
Nie po to stołuję się w Biedrze, żeby w innym sklepie tracić 3 zł

A tak poważnie, dwa razy zdarzyła mi się taka sytuacja i oba w Rossmannie, ale były to o wiele wyższe kwoty (raz jakimś cudem kasjerka miała już nabitą na kasę parasolkę, nie wiem, chyba poprzednia klientka coś namieszała, a drugi raz przypadkiem w koszyku znalazł się - chyba ktoś zostawił - jakiś podkład), wyjaśnione oczywiście od razu, na miejscu, bez problemu.

A co do grosików, nigdy nie spotkałam się z odmową, gdy dawałam końcówkę, zwykle kasjerki się cieszą z tego.
Przy kasie jednakże nie zwracam uwagi na formę komunikatu, więc być może powiedziałam nawet kiedyś, że się 'pozbędę' drobnych
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 23:31   #40
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Serio, czekasz na 1grosz? I co robisz z tymi groszami? ja mam tego cholerstwa z pół tony po puszkach popakowanie, bo co z tym robić?
Odliczyć drobne sumki do woreczków, pójść do jakiegoś osiedlowego sklepu i jak nie będzie kolejek, spytać się czy nie potrzebują drobnych Jak kiedyś tak zrobiłam, to ekspedientki się radośnie rzuciły na te drobne, policzyły, zamieniły i każdy był zadowolony
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."

Edytowane przez veronicas15
Czas edycji: 2014-07-08 o 23:32
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 23:38   #41
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Po kilku błędach na paragonach, które zauważyłam w domu nauczyłam się sprawdzać po odejściu od kasy więc już nie ma problemu z wracaniem do sklepu z nieprawidłowo nabitym towarem.
Co do żółtych groszy to zazwyczaj pytam kasjera, czy chciałby odliczone czyli wraz z końcówką, najczęściej są zadowoleni z tej propozycji

Z naliczonym nieprawidłowo towarem zauważonym od razu po odejściu od kasy parę razy wróciłam natychmiast, nie czekając aż zostanie obsłużona długa kolejka bo wydaje mi się, że to "należało mi się" ponieważ stanowiło część obsługiwania mnie przez kasjera i zaistniało nie z mojej winy. wszyscy wykazywali się zrozumieniem widząc, że dopiero co odeszłam od kasy i coś zauważyłam niewłaściwego, ja także stojąc po drugiej stronie kolejki gdy ktoś inny miał problem.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-07-08 o 23:46
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 23:38   #42
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Zależy od humoru i-przede wszystkim- kwoty. Tu wchodzi jeszcze kwestia mojego stanu finansowego, np. świeżo po wypłacie nie cofałabym się dla mniej niż dychy

A czy denerwują mnie dokładni klienci... Nie, mają coś do załatwienia no to życie, poczekam. Gorzej, jak wybierają godzinami w mięsnym itp
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 00:42   #43
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Wracać specjalnie by mi się nie chciało. Gdybym była na miejscu/w pobliżu - jak najbardziej. Widełek "od ilu bym zareagowała na pewno" - nie mam.
Jeśli bym nie zareagowała - nie zwróciłabym też uwagi przy następnej bytności w sklepie, no niby co taki kasjer ma rzec na uwagę pt. "poprzednio skasowano mi w tym sklepie coś, czego nie kupiłam", nic, nieweryfikowalne po czasie, może nie ten sam kasjer, etc.

Sama jestem kasjerką i powiem tak: po to, by nie pytać o to, czy mogę być winna grosza zbieram te grosze, jak mam okazję. Szkoda mi głosu na to pytanie, ot. Wielokrotnie wydaję zaokrąglone w górę dla klienta kwoty - jeśli wyraźnie nie powiem (że np. przy okazji), nawet się nie orientują, że dostają więcej chociaż mówię ile dokładnie wydaję (od kilku do 10-20 gr mi się zaokrąglać zdarza), ale jakbym miała o bycie winną grosika pytać, to pewnie pojawiałyby się i niezadowolone miny (ba, i krzyki klientów z tego powodu już słyszałam).
Ogólnie - bo naprawdę nie lubię robić sobie nerwów tam, gdzie ich nie trzeba - staram się kasę doprowadzić do takiego stanu, w którym jest mi obojętne, jakim nominałem mi ktoś płaci, bo i tak mam jak wydać.


Najważniejsze - ponieważ jestem kasjerką... to sprawdzam paragony, bo wiem, że ludzie po drugiej stronie nie są nieomylni, po prostu.

Ze zwrotami i różnicami paragonowymi to różnie bywa. Większość osób podchodzi bez stania w kolejce - czasem mają towar do zwrotu, nie chcą z nim wchodzić. Takich przypadków co odstoją swoje, to ja naprawdę miałam tylko kilka, ale to były te najsympatyczniejsze przypadki. Po drugiej stronie -lepiej problemowych klientów spacyfikować zwrotem pieniędzy/naprawieniem problemu i się ich szybko pozbyć.
Co do reakcji kolejki na takie wtrącenia innych osób... hm, no powiem tak, ja nie mam problemu z tym, że kilka osób jest przede mną, ale tu mówię o sklepie (urzędy/przychodnie/poczta to inna bajka, ale też jak idę gdzieś gdzie wiem, że będę czekać, biorę książkę, koniec problemu). O reakcjach ludzi uważam w większości, że są przesadzone, najpierw biegają w poszukiwaniu mniej oblężonej kasy, potem sami zamulają, jak przychodzi ich kolej i właśnie np. szukają pieniędzy w pięciu miejscach, etc. więc jak jestem z kolei klientem, to mi obojętne, czy ktoś na dokładkę jeszcze będzie coś zwracał. No i zupełnie mnie nie interesuje co ten ktoś będzie zwracał - czy to cukierka, czy regał.

Natomiast - kasjerka z wątku wg mnie akurat bardzo niekulturalnie się zachowała. Po prostu. Wątpię, czy to "bo gumy chce zwrócić" było konieczne. A co do ludzi - raz, że zachowanie kasjerki mogło rzutować na ich zniecierpliwienie, bo i jej to w głośny niesmak idzie, i im z automatu też. A dwa - no jaka była średnia wieku tej kolejki? Bo nie wierzę, że niska. (Chociaż jak widzisz tylko po minach, to może Ci się wydaje, bo to Ciebie chyba trochę kasjerka tym swoim tekstem zawstydziła, no nie wiem - podejrzewam, że przy takim tekście ja jako klient sama poczułabym się trochę nieswojo, ale to kwestia tej konkretnej kasjerki wszak. Bo ja jestem świadkiem całkiem werbalnych narzekań z kolejki w różnych sytuacjach, a nie tylko wzrokowych).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2014-07-09 o 01:13
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 00:55   #44
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 650
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Odliczyć drobne sumki do woreczków, pójść do jakiegoś osiedlowego sklepu i jak nie będzie kolejek, spytać się czy nie potrzebują drobnych Jak kiedyś tak zrobiłam, to ekspedientki się radośnie rzuciły na te drobne, policzyły, zamieniły i każdy był zadowolony
To ja mam już od kilku miesięcy ponad 100zł po 10gr i 20gr kiedyś zabrałam to nigdzie nie chcieli, nawet na poczcie. Ostatnio pani w aptece powiedziała, ze chętnie weżmie. Ale kilka miesięcy nie wiedziałam co z tym począć.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 06:12   #45
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Ja sie nie dziwie, ze stu zlotych w groszowkach nikt nie przyjal. Ale gdybys na kazde zakupy zabierala kilka zlotych w takich drobnych, to i kasjerki zadowolone, i ty pozbedziesz sie (tak, pozbedziesz ) sie drobnych.

Dlatego uwielbiam placenie karta - szybciej, bez wydawania reszty, a na dodatek bank zapisuje i kategoryzuje mi wydatki. Teraz nawet w Biedronce moge placic karta

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 06:44   #46
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;47217896]A klientów irytują kasjerki o wybujałym ego, które chcą przyczepić się do wszystkiego.

Serio klient płaci banknotami - źle, "pozbywa się drobnych" - źle. W jaki sposób można płacić, aby nie zirytować kasjera?

A co do tematu - pewnie bym nie wróciła, chyba że byłby to sklep, w którym tego typu sytuacja już wcześniej się zdarzyła. Jeden raz mogę coś takiego uznać za wpadkę albo pomyłkę, więcej niekoniecznie.[/QUOTE]

Dokładnie. Chyba kartą, ale jak terminal nie działa lub jest słabe połączenie, to pewnie również irytuje.

Co do tematu: możliwe, że dla 3 złotych bym nie wracała, zależy od dnia, ale nie wstydzę się zwrócić (w miłym tonie, bo każdy ma prawo się pomylić) uwagi, czy upomnieć o swoje. Da się dogadać, da się wyjaśnić niejasne sytuacje. Dobrze jednak wyrobić sobie odruch sprawdzania paragonu od razu, zaraz po odejściu od kasy.

Co do sytuacji "daruje mi pani 1 grosz" (czy nawet 2 grosze, a zdarzyło się i 5 groszy) - "tak, daruję", nie upominam się, bo spotykam się z sytuacjami, że i mnie daruje się grosz lub więcej (bo pani nie ma wydać). Więc to działa w obydwie strony.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 06:50   #47
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Ja dla zasady wracam się, bo denerwują mnie takie akcje. Ostatnio wracałam się w sprawie jabłek, które były 3 zł za kg, babka policzyła mi jak za 6 zł. Niby to 3ł, ale nieważne. Przyszedł kierownik, przeprosił, policzył mi te jabłka w cenie, w jakiej powinny być, zwrócił resztę, ludzie w kolejce sobie popatrzyli i to wszystko. Zbyt często te pomyłki jednak się zdarzają, żeby przechodzić obok tego obojętnie. A to, co o mnie myśli ktoś, że się wracam po "3 zł", mało mnie obchodzi
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 07:33   #48
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
To ja mam już od kilku miesięcy ponad 100zł po 10gr i 20gr kiedyś zabrałam to nigdzie nie chcieli, nawet na poczcie. Ostatnio pani w aptece powiedziała, ze chętnie weżmie. Ale kilka miesięcy nie wiedziałam co z tym począć.
Nie dziwię się, że nikt nie chciał przyjąć takiej sumy w groszach czy drobnych, jednak na oko ciężko ocenić kwotę, a łatwo się pomylić w liczeniu i nikt nie chce ryzykować. Zabieraj po 5 zł i tak się pozbędziesz.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 08:05   #49
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
To ja mam już od kilku miesięcy ponad 100zł po 10gr i 20gr kiedyś zabrałam to nigdzie nie chcieli, nawet na poczcie. Ostatnio pani w aptece powiedziała, ze chętnie weżmie. Ale kilka miesięcy nie wiedziałam co z tym począć.
Trzeba było pójśc do banku. Tadam!
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 08:09   #50
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Ale tam (podobno) trzeba zaplacic prowizje za wymiane.

Mozna ewentualnie zostawic na sluby

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 08:50   #51
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Offtopując: czy w sytuacji, gdy kasjerka nie ma grosza powinna dać wam 2 czy 5 groszy czy lepiej jak zapyta, czy może być bez grosza? Ja zwykle pytam, czy mogę bez grosza a moja szefowa wydaje 2 i szczerze mówiąc mnie to nawet do głowy nie przyszło, bo wydaje mi się że nikomu na tym nie zależy ale może się mylę.
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 09:11   #52
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Ja czulabym sie oszukana, gdyby ktos bez zapytania zaokraglilby mi do 10. Kilka razy zdarzylo mi sie, ze ktos mi wydal 2 grosze zamiast 1. Jak mam z czego, to oddaje grosza.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 09:23   #53
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tobie chyba musi być ciężko w życiu z takim czepialstwem. Pracowałam na kasie i nigdy bym nie wpadła na to, że zwrot "pozbyć się drobnych" to brak szacunku do pieniędzy
kurcze, ja też czytam i nie wierzę. nigdy mnie to sformułowanie nie bolało, a też byłam po drugiej stronie kasy

tak samo jak mam kilogram pięcio- czy dwuzłotówek, to też chcę się ich "pozbyć", płacąc właśnie nimi. Przecież to tylko takie sformułowanie, wiadomo,że nie wyrzucam ich do kosza

Cytat:
Napisane przez kukurukku Pokaż wiadomość
Offtopując: czy w sytuacji, gdy kasjerka nie ma grosza powinna dać wam 2 czy 5 groszy czy lepiej jak zapyta, czy może być bez grosza? Ja zwykle pytam, czy mogę bez grosza a moja szefowa wydaje 2 i szczerze mówiąc mnie to nawet do głowy nie przyszło, bo wydaje mi się że nikomu na tym nie zależy ale może się mylę.

O, nie spotkałam się nigdy z ja się nigdy z takim czymś


ja się osobiście nie wkurzam to "czy mogę być winna grosika", bo zwykle staram się wyliczać dokładną sumę i jak mnie z kolei braknie jednego/dwóch groszy, to zazwyczaj nigdy nie robi to problemu. Więc się wszystko wyrównuje




a co do samej sytuacji z pierwszego posta - mnie by się po prostu nie chciało wracać, ale to że ktoś obrał inna strategię mnie wcale nie dziwi. Ja staram się sprawdzać paragon zaraz jak go dostanę (bo zawszę biorę, zawsze się domagam paragonu, bo robię zakupy raz a dobrze, tylko pare razy w miesiącu, i lubię potem mieć czarno na białym ile wydaje w miesiącu i na co ), żeby jednak takie sprawy załatwiać na miejscu, szybko
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-07-09 o 09:28
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 09:33   #54
lamadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 147
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Zrobiłabym dokładnie to samo Dla zasady.
lamadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:00   #55
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

jesli mnie sie nazbiera duzo groszowek to wydaje je zawsze w kasie samoobslugowej.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:06   #56
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
To ja mam już od kilku miesięcy ponad 100zł po 10gr i 20gr kiedyś zabrałam to nigdzie nie chcieli, nawet na poczcie. Ostatnio pani w aptece powiedziała, ze chętnie weżmie. Ale kilka miesięcy nie wiedziałam co z tym począć.
Wydać? Przecież można sobie odliczyć po kilka złotych i trzymać w portfelu, bez przesady Też się nie dziwię, że nie było chętnych, komu by się chciało tyle liczyć? Ale jakbyś przyniosła np. dziesiątkę, to na pewno ktoś by przyjął.
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."

Edytowane przez veronicas15
Czas edycji: 2014-07-09 o 10:07
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:40   #57
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Nic tak nie irytuje kasjera jak sformułowanie "pozbędę się drobnych". Nie mam nic przeciwko drobnym, ale jak to słyszę to mam ochotę powiedzieć "tam stoi kosz, może się pan/pani pozbyć, u mnie może pan/pani co najwyżej zapłacić drobnymi"

Co do tematu wątku to chyba bym olała sprawę, no chyba ze takie sytuacje zdarzałyby się kilkakrotnie.
a dlaczego niby ma irytować?
Mi tam wisi czy klient powie, że da mi drobne, czy że ich się pozbędzie, bo chodzi raczej o to, że pozbędzie się drobnych z portfela, a nie "bierz pani te ochłapy".

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Niektórzy to myślą, że taka kasjerka, to z tych grosików uzbiera drugą wypłatę
Jasne, albo że to idzie dla nich, jak napiwek w restauracji.

Cytat:
Wydać? Przecież można sobie odliczyć po kilka złotych i trzymać w portfelu, bez przesady Też się nie dziwię, że nie było chętnych, komu by się chciało tyle liczyć? Ale jakbyś przyniosła np. dziesiątkę, to na pewno ktoś by przyjął.
bo do sklepu najlepiej powinno się dawać wyliczone. Tzn. oddzielone 1 gr, 2 gr itp. i każde oznaczone ile jest tych monet. Kasjer i tak będzie musiał policzyć, ale zajmie mu to mniej czasu. Zresztą w banku jest podobnie - też musisz napisać kwotę, policzyć poszczególne banknoty, gdy wpłacasz większą sumę.


Jak nie mam grosza, dwóch czy nawet pięciu, a widzę, że klient wymownie stoi i czeka na swoją resztę, daję mu 10 groszy i mówię, że nie mam grosza. Najczęściej robi im się głupio i mruczą, że nie chcą reszty. Podczas zakupów też się nie upominam o grosza, bo wiem, że w sklepie tych drobnych jest najmniej.

Może bym się upomniała o te gumy, ale ja zawsze patrzę czy kasjer kasuje moje zakupy, czy to już jest kogoś innego. Ale włażenie w kolejkę i branie gum, mówiąc "pani mi skasowała, więc to moje"to moim zdaniem buractwo.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kukurukku Pokaż wiadomość
Offtopując: czy w sytuacji, gdy kasjerka nie ma grosza powinna dać wam 2 czy 5 groszy czy lepiej jak zapyta, czy może być bez grosza? Ja zwykle pytam, czy mogę bez grosza a moja szefowa wydaje 2 i szczerze mówiąc mnie to nawet do głowy nie przyszło, bo wydaje mi się że nikomu na tym nie zależy ale może się mylę.
niektórzy potrafią zrobić awanturę o brakującego grosza. Serio.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:45   #58
imra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
"kierownik do kasy 1, bo gumy chce zwrócić"
Gdyby mnie wkurzyła to bym powiedziała : "zwracam gumy, których nie kupowałam, a które mi naliczyliście, często się to tu zdarza?". Każdy może się pomylić, ale gdyby próba wyjaśnienia czyjejś pomyłki byłaby odwrócona przeciwko mnie, to kontratakowałabym, a co!

Gdyby doliczono mi coś do zakupów w sklepie znajdującym się daleko od mojego domu, do którego musiałabym dojechać samochodem, to nie wracałabym się. Do sklepu, do którego mogłabym dojść na piechotę, pod warunkiem, że miałabym czas - raczej wróciłabym. Po 3 zł tak, po 10 gr już nie, ale następnym razem dokładniej liczyłabym w pamięci ceny (ktoś też dodaje do siebie na bieżąco ceny na zakupach? Nie mówię, że na jakichś większych zakupach, ale na takich, powiedzmy, koszykowych?).

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj usłyszałam w Biedronce "będzie pani winna 5 groszy" miałam zakupy za 11, 05 zł, dałam 12 zł a kasjer wydał mi złotówkę z tymi słowami
Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
mnie się dosyć często zdarza takie "a te 1/2/5 groszy to pani przy okazji doniesie"
Oddajecie przy okazji?
Czasem ludzie patrzą się na mnie, jak na frajerkę stulecia, kiedy mówię: proszę jeszcze 1, 2, 5... groszy/byłam winna/miałam oddać przy okazji.
imra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:57   #59
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez imra Pokaż wiadomość





Oddajecie przy okazji?
Czasem ludzie patrzą się na mnie, jak na frajerkę stulecia, kiedy mówię: proszę jeszcze 1, 2, 5... groszy/byłam winna/miałam oddać przy okazji.
oddaje, i tez widze zdziwienie nawet kasjerek.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:09   #60
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przepraszam, naliczyła Pani za dużo...

Cytat:
Napisane przez imra Pokaż wiadomość
(...)
Oddajecie przy okazji?
Czasem ludzie patrzą się na mnie, jak na frajerkę stulecia, kiedy mówię: proszę jeszcze 1, 2, 5... groszy/byłam winna/miałam oddać przy okazji.
Tak. Raz wiszę ja, raz wiszą mnie. Staram się, aby była równowaga. I dobrze jeżeli osoba z drugiej strony robi tak samo - raz zapyta, czy może "być winna", a raz powie, że ja będę winna. Tak jest OK wg mnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 06:02:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.