Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 cz.XIII - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-15, 15:53   #1831
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez agusiowata84 Pokaż wiadomość
Na wsi dużo dzieci jeździ bez fotelika. Dla mnie to niepoważne, mogliby kupić chociaż najtańsze. Pisze o wsi, tam gdzie mam rodzinę.
W glowie sie to nie miesci za to powinni dawac mega wysokie mandaty moze by wtedy dalo to innym do myslenia :/
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 15:54   #1832
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
eeeeeee, ja pisałam, że mamy dwa pchacze poza tym chodzi popychając też krzesła, próbuje stolik, nawet nocnik(w pozycji półzgiętej, ale zawzięta kombinuje i pcha). Z jedzeniem to u nas mleka samego nie ma od wiek wieków, odrzuciła butelkę, ale robie jej kaszkę na mm na gęsto do wiosłowania łyżeczką rano i na noc po 180. Na drugie śniadanie kanapka, ale jeszcze średnio chętnie jej to idzie, jogurt nat z owocami, podwieczorek deserek, kisiel, jakieś popierdółki typu biszkopt, chrupki, bułeczki; obiad póki co jeszcze robię papkowy i daję z miseczki, chociaż już młoda chce też wiosłować swoim widelcem lub łyżeczką. Nie mogę się jakoś zebrać do zrobienia jej normalnego obiadu typu ziemniaczki, warzywka, sporo podjada ode mnie i tza z naszych obiadów, a u nas są późne i przyznam czasowo nie chcę się tak rozdrabniać, że gotuję tak wcześnie dla niej, a my jemy ok 18. No ale niedługo trzeba by to zmodyfikować...
hehe nasza popycha papasany, tę zabawkę z Ikei co pokazywała Snow, mój kufer na kosmetyki
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 16:05   #1833
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
no każde dziecko jest inne i nie ma co zmuszać myślę do "normalnego' jedzenia, chyba...nie wiem, nie znma się, ale skoro chce mm i na nim ci dalej rośnie, to spoko, przyjdzie pora, że zechce i łyżeczkę
a z zupą, to i u mnie problem, a to dlatego, ze lilka jest mega wierciuch i nie ma szans, żeby trafić do jej buzi bez wylania ona rzadko siedzi spokojnie w krzesełku, zwykle woli stać i to na jednej nodze
jak bym o Amelce czytala
jak je to pierwsze 3 lyzeczki wysiedzi, a reszta to juz stanie, wychodzenie z krzeselka jedna noga, rozgladanie sie, ciagniecie kwiatow za liscie a mamusia celuje by trafic do buzi

ach wstalysmy niedawno wszystkie trzy z 2,5 h drzemki
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 16:06   #1834
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Naprawde bardzo zdolna Tusia, brawo nie znalam takiego przypadku, bardzo szybko zaczyna mowic! ja pamietam ze najstarsza bratanica TZta majac ponad 2lata mowila tyle, co Bartek teraz Bartek nie czworakuje, ale czesto przybiera ta pozycje, mysle, ze w ten sposob trenuje, zeby w koncu wstac bez podciagania ani bez podparcia bo pod sciana tez juz staje sam, a jak probuje isc i upada to bije sobie brawo albo macha obiema raczkami
ja nie wiem bo się nie znam na dzieciach i nie mam porównania z innymi, naprawdę nigdy się tym nie interesowałam co i kiedy.
ale ona ma to w genach. głównie po T. ona dużo gada no ale jakby nie było, ja i mój tata jesteśmy "papugi" także tak to jest z genami



Passion co do jedzenia.

Kp na żądanie wciąż.głównie jednakwieczorem i w nocy, rzadko w dzień (ale zdarza się w upały)

śniadanie to kanapki ( z pastami- jajeczną, warzywna,ostatnio też zrobilam z czerwonej soczewicy i jej podeszła, z Bieluchem), jajecznica, Bieluch lub jogurt z jakimś owockiem, placuszki bananowe lub jaglane z dżemem domowym, ostatnio zrobiłam owsiankę ale nie smakowała dzisiaj dostała tosty francuskie z pomidorami

na obiad to baardzo różnie, czasem zupki, czasem do ręki dostaje warzywa (ale mięsa takiego zwykłęgo kawałka nie lubi do ręki), opróćz tego jakieś pulpety, kulki z kaszy/ryżu z mięsem i warzywami,żeby dało się ręką.jakieś tam spaghetti czy makaron z sosem też dostaje.

desery to przeważnie musy lub owoce do rączki. zależy co bo np. jabłka surowego do ręki nie lubi, więc robię mus z upieczonego.kisiele i budynie czasem. chrupki dostaje tylko jak gdzieś jesteśmy, na jakimś dłuższym spacerze lub wycieczce.

na kolacje zawsze kaszka jaglana z musami, bo onauwielbia, aż się trzęsie jak widzi kaszkę

i potem już pierś po kąpieli i obróbce.

do picia w dzień woda, kompot z naszych jabłek, a do śniadania dostaje herbatkę z malin ( w końcu dorwalam w eko sklepie suszone maliny, a nie jakieś tam aromatyzowane herbaty).

no,wsio
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2014-08-15 o 16:10
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 16:26   #1835
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

wpadłam na pomysł zrobienia na roczek tęczowego tortu ale jak zobaczyłam ceny barwników...
poli będziesz go piekła?
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 17:02   #1836
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

widze ze temat jedzenia, czyli moj konik na tapecie mam prosbe...moglaby mi ktoras z mamusiek, ktora uwaza ze jej dziecko ladnie je napisac jak to czasowo wyglada i co i w jakiej ilosci maluszek zjada?? bo mnie sie nadal wydaje ze Bartek bardzo malo je, ale moze przezywam... zazwyczaj Bartek je tak:

8 sniadanie - zolnierze z jakas wedlinka, albo jajecznica, jakas kielbaska ugotowana, ale wiekszosc lezy na podlodze... wiec wtedy daje mu mm i wypija 180 ml
11 - je jogurt taki specjalny dla dzieci, zwykle zjada cale 190 g minus to co nam sie wyleje jak chwyta mi lyzke
14-15 je obiad, ale to to jest tragedia - jak je warzywa do raczki to prawie wszystko lezy na podlodze, jak je papke to pare lyzek a potem ryk...najlepiej mu idzie wyjadanie mi z talerza, ale tez nie zje rewelacyjnych ilosci... zazwyczaj po takim posilku dawalam mu flache ale wtedy do wieczora nic mi juz nie zjadl, wiec teraz po probie podania obiadu daje owoce...najczesciej papke ze sloiczka bo to zje a jak daje do raczki to wiekszosc laduje na podlodze
19 - kolacja - mm az po nakretke wypite do konca

no i budzi mi sie przewaznie raz w nocy na jedzenie i dostaje 180 ml mm

kaszek nie lubi bo wielokrotnie probowalam mu robic na kolacje i byl bunt

chyba marnie troche czy przezywam?

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Super ta żyrafa Na allegro znajdziesz tańszą.

Wszystkiego najlepszego

Nie widzę zdjęcia.

Jeśli krosty są od dwóch tygodni to, to raczej nie ospa.
wiem, wkleilam pierwszego linka ktory mi sie wyswietlil a kupowac i tak bede w de, bo nie jedziemy teraz do polski
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 17:03   #1837
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
No właśnie nic... Je to samo.
Rano mleko, potem obiadek (zupka z: ziemniak, brokuł lub kalafior, marchewka, kaszka manna, seler, pietruszka + całe jajko dwa razy w tygodniu lub pierś z indyka tez dwa razy w tygodniu), popołudniu znów mleko, w między czasie chrupki kukurydziane, jabłko lub banan na podwieczorek, albo deserek (rzadko), kaszka wieczorem ta sama od 3 miesięcy - nestle śliwkowa i mleko przed spaniem Jeszcze czasem jej kisiel robimy z soczku. Pije herbatkę z malin rozcieńczoną wodą...
pisałam rano, że Emilka ma takie krostki po białku z jajka
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 17:13   #1838
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
widze ze temat jedzenia, czyli moj konik na tapecie mam prosbe...moglaby mi ktoras z mamusiek, ktora uwaza ze jej dziecko ladnie je napisac jak to czasowo wyglada i co i w jakiej ilosci maluszek zjada?? bo mnie sie nadal wydaje ze Bartek bardzo malo je, ale moze przezywam... zazwyczaj Bartek je tak:

8 sniadanie - zolnierze z jakas wedlinka, albo jajecznica, jakas kielbaska ugotowana, ale wiekszosc lezy na podlodze... wiec wtedy daje mu mm i wypija 180 ml
11 - je jogurt taki specjalny dla dzieci, zwykle zjada cale 190 g minus to co nam sie wyleje jak chwyta mi lyzke
14-15 je obiad, ale to to jest tragedia - jak je warzywa do raczki to prawie wszystko lezy na podlodze, jak je papke to pare lyzek a potem ryk...najlepiej mu idzie wyjadanie mi z talerza, ale tez nie zje rewelacyjnych ilosci... zazwyczaj po takim posilku dawalam mu flache ale wtedy do wieczora nic mi juz nie zjadl, wiec teraz po probie podania obiadu daje owoce...najczesciej papke ze sloiczka bo to zje a jak daje do raczki to wiekszosc laduje na podlodze
19 - kolacja - mm az po nakretke wypite do konca

no i budzi mi sie przewaznie raz w nocy na jedzenie i dostaje 180 ml mm

kaszek nie lubi bo wielokrotnie probowalam mu robic na kolacje i byl bunt

chyba marnie troche czy przezywam?
Samba myślę, że przeżywasz Ja też przeżywałam, aż poszłam do lekarki na kontrole i powiedziała, zeby absolutnie się nie martwić bo coś tam do dziecka brzuszka zawsze trafi. Jeśli nie marudzi z głodu to jest ok. Nic na siłe. Nawet teraz po tej chorobie kiedy w miesiąc schudła troche. Powiedziała też że ja mam decydować co Pola je, ale nie wciskać w nią jedzenia na siłe bo będzie tylko gorzej - niech je ile chce.
I na przykładzie mojej Poli - ona od początki bardzo kiepsko jadła. Jedynie jajecznicą i pomidorem sie zajdała, a wszystko inne pare kesów i koniec. A od tygodnia je takie ilości, ze ja mniej jem. Na sniadanie bułe + pomidor + pieczony schab + jajecznica + kubek herbatki jej nie straszne. Obiad rączka przed chwila zjadła udko z kuraka + 1 duży ziemniak + duża marchewka a 1.5h póżniej pół kubka kaszki z jabłkiem. Także nie martw się - proponuj, oferuj. Jak bedzie gotowy i bedzie miał wiekszy apetyt to sam zacznie wiecej jesc
Teraz moja Pola je tak:
5-6 - rano cyc
8-9 - śniadanie (jajecznica + bułka z szynką/serkiem/pastą z avocado lub omlet lub jogurt, jakiś pomidor do tego lub co mi tam do głowy przyjdzie) - jemy rączką
10-11 - duży owoc (brzoskwinia, jabłko, 1/4 melona, poziomki, maliny, borówki, czasem po trochu wszystkiego) - jemy rączką + cyc do popicia
13-14 (zalezy jak głodna jest) - obiadek: zupka z mięskiem i warzywkami albo jakieś warzywka na parze do rączki + mięsko albo warzywka zblendowane z mięskiem do tego np kasza gryczana
16-17 - jak jest głodna to cyc, ale to tylko czasem
18 - kaszka z owocem lub ryż ze smażonaymi jabłkami i cynamonem lub placuszek z cukini (zalezy co tam było na śniadanie)
19.30-20 - cyc i lulu

No i w nocy koło 2 jest cyc.

I teraz zjada tego wszystkiego dużo, ale od niedawna. Wczesniej poskubała i połowa na dywanie.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

motyl, moja owsianką też pogardziłą - pluła naprawdę daleko

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Jestem u rodziców, wzieli Pole w wózek i poszli do kościoła a ja mam 2h wolnego i się relaksuje. TZ łobuz odsypia impreze, ale niech śpi, jutro rano będzie zmiana
A wieczorem spotykam się z kumpelą, która przyjechała na wakacje z Hiszpanii. Nie widziałam jej 1.5roku!
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 17:16   #1839
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
No właśnie nic... Je to samo.
Rano mleko, potem obiadek (zupka z: ziemniak, brokuł lub kalafior, marchewka, kaszka manna, seler, pietruszka + całe jajko dwa razy w tygodniu lub pierś z indyka tez dwa razy w tygodniu), popołudniu znów mleko, w między czasie chrupki kukurydziane, jabłko lub banan na podwieczorek, albo deserek (rzadko), kaszka wieczorem ta sama od 3 miesięcy - nestle śliwkowa i mleko przed spaniem Jeszcze czasem jej kisiel robimy z soczku. Pije herbatkę z malin rozcieńczoną wodą...

a tak z ciekawosci zapytam dlaczego tylko 2 razy mięso?
Może jajecznice jej spróbujcie dać albo te placuszki z jabłkiem czy bananem bo tak mi się wydaje ze "nudno" trochę je






Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Jak piszecie, że Wasze dzieci nie chcą pić mm to dla mnie to niepojętne, bo ja walczę o to żeby on jadł jak najwięcej normalnego jedzenia, bo jakby mu dać, to on by z chęcią tylko na mm żył

A i jeszcze niepojęte, że chcą jeść z łyżeczki. Miłosz to ma na łyżeczkę furię.
Zupy to by w życiu nie zjadł chyba, że bym mu dała z kubeczka pić to może
A jaka łyżeczka go karmisz? Pytam dlatego ze Ola tez mi nie jadła dopóki nie zmieniłam łyżeczki teraz karmie ja metalowa łyżeczka do herbaty i jest zadowolona
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 17:19   #1840
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
a tak z ciekawosci zapytam dlaczego tylko 2 razy mięso?
Może jajecznice jej spróbujcie dać albo te placuszki z jabłkiem czy bananem bo tak mi się wydaje ze "nudno" trochę je








A jaka łyżeczka go karmisz? Pytam dlatego ze Ola tez mi nie jadła dopóki nie zmieniłam łyżeczki teraz karmie ja metalowa łyżeczka do herbaty i jest zadowolona
U nas to samo z łyżeczką. Ale znalazłam ostatnio takie kształtem podobne to metalowej i też lubi.
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 17:49   #1841
Lolaaaaaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Lolaaaaaaa88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4 542
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
pisałam rano, że Emilka ma takie krostki po białku z jajka
Potwierdzam. Alek tez ma takie od bialka





Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
a tak z ciekawosci zapytam dlaczego tylko 2 razy mięso?
Może jajecznice jej spróbujcie dać albo te placuszki z jabłkiem czy bananem bo tak mi się wydaje ze "nudno" trochę je








A jaka łyżeczka go karmisz? Pytam dlatego ze Ola tez mi nie jadła dopóki nie zmieniłam łyżeczki teraz karmie ja metalowa łyżeczka do herbaty i jest zadowolona
U nas to samo z lyzeczka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
I'm not hating, I'm just telling you


Aleksander
Lolaaaaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 18:16   #1842
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Lolaaaaaaa88 Pokaż wiadomość
Potwierdzam. Alek tez ma takie od bialka
dajesz mu mimo tego białko? Bo ja tak. Z białka na białko jest ich coraz mniej może kiedyś się w ogóle nie pojawią
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:33   #1843
policzanka
Wtajemniczenie
 
Avatar policzanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Police k/Szczecina
Wiadomości: 2 440
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Hejo,podczytuje na bieżąco a ze zostałam wywołana to aż wstyd się nie odezwac

Nena pytasz czy będę piekła tteczowy . Mam W planie barwniki juz jakiś czas temu kupiłam na allegro i zapłaciłam około 10 zł za 6 kolorów tak więc cena lajcikowa tyle ze barwniki w proszku nie w żelu
policzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:36   #1844
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Motyl czworakowanie to to samo co Raczkowanie? moja zasuwa. Juz częściej niż pelza stoi od ok miesiąca. Coraz lepiej Jej idzie. Tak pytałam z ciekawości. Ma czas. Ale i tak wydaje mi się ze ładnie się rozwija jako wczesniak.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:43   #1845
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
Motyl czworakowanie to to samo co Raczkowanie? moja zasuwa. Juz częściej niż pelza stoi od ok miesiąca. Coraz lepiej Jej idzie. Tak pytałam z ciekawości. Ma czas. Ale i tak wydaje mi się ze ładnie się rozwija jako wczesniak.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
nieeee. raczkowanie jest na kolanach, to robi odkąd skończyła 7,5 miesiąca. czworakowanie to pupa do góry i zasuwanie na stopach, ale w tej pozycji co do raczkowania.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:50   #1846
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez policzanka Pokaż wiadomość
Hejo,podczytuje na bieżąco a ze zostałam wywołana to aż wstyd się nie odezwac

Nena pytasz czy będę piekła tteczowy . Mam W planie barwniki juz jakiś czas temu kupiłam na allegro i zapłaciłam około 10 zł za 6 kolorów tak więc cena lajcikowa tyle ze barwniki w proszku nie w żelu
ale myślisz że te kolory wyjdą takie same jak z barwników w żelu? bo na stronce mojewypieki babka poleca jakieś z firmy na W a one tutaj są strasznie drogie, na allegro 10zł za 1 kolor... a może ja po prostu poczekam, aż ty zrobisz
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:55   #1847
Lolaaaaaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Lolaaaaaaa88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4 542
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
dajesz mu mimo tego białko? Bo ja tak. Z białka na białko jest ich coraz mniej może kiedyś się w ogóle nie pojawią
daje ale uAlek ma duzo krostek, wiec powinnam co wyeliminowac, zmienic by pozniklay,
ja tez mialam skaze biakowa w dziecinstwie ;/
__________________
I'm not hating, I'm just telling you


Aleksander
Lolaaaaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:55   #1848
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
a tak z ciekawosci zapytam dlaczego tylko 2 razy mięso?
Może jajecznice jej spróbujcie dać albo te placuszki z jabłkiem czy bananem bo tak mi się wydaje ze "nudno" trochę je








A jaka łyżeczka go karmisz? Pytam dlatego ze Ola tez mi nie jadła dopóki nie zmieniłam łyżeczki teraz karmie ja metalowa łyżeczka do herbaty i jest zadowolona
Ehh, jak teściowa dała mu metalową to wziął jedną i dalej tknąć nie chciał, odwracał głowę, zaciskał usta, z plastikowej to może z 5 czy 6 łyżeczek zje
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 19:16   #1849
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

motyl widziałaś? http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/ni...-129126-1.html
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 19:35   #1850
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Nadrabiam powoli.

Lapek nam padł więc musiałam od rodzicó w pożyczyć...

Z nowości-Natka mówi swoje imię w formie Natalka, mówi Lili na Lilkę,dziadzi i baba. także zasób słów ma już spory, z 20 słów
wow ale zdolniacha
Julka to jak sobie umyśli jakies slowo to powtarza je caly dzien: ostatnio bylo baba, wczoraj nie nie nie a dzis caly dzien ojojojojoj i do tego piszczala glośno i az mnie z tego repertuaru dzisiejszego glowa boli

aaa i czesto mowi "choć"
__________________
Razem od 04.12.2004
Zaręczeni od 27.12.2008
Zaobrączkowani od 11.09.2010

Nasz skarb...Julka... 06.10.2013




czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 19:43   #1851
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Hania je tak:
7 - mm na 180 ml wody
9/9.30 - śniadanie: kanapka z wędliną/serkiem/pieczonym mięskiem/pastą warzywną albo jajecznica. popija herbatką
10 - mm na 150 ml wody, choc jeśli naprawdę ładnie zje śniadanie to nie koniecznie
12.30/13 - 100 ml kaszki na wodzie (8 zbóż/jaglana/owsiana) + owoce do rączki (brzoskiwnia, banan, borówki, arbuz,kiwi). czasami robię kaszkę z owocami ze słoiczka, ale to coraz mniej chętnie je
15/16 -obiad głównie w postaci stałej do rączki - mięso + makaron/ziemniaki + warzywa. czasami część warzyw blenduje i daje z kaszą lub ryżem jako zupkę ale to tak max 100 ml, bo więcej z łyżeczki nie zje i dojada potem mięskiem i warzywami z łapki
18/18.30 - kaszka na mm, tak koło 150 ml, czasami jeszcze jakiś owoc do tego
20/20.30 - mm na 180 ml wody + pierś'
w nocy czasami pierś.

wg mnie je nieźle choć nie wiem tak naprawdę w gramach czy w mililitrach ile ale już nie mnie to nie interesuje, odkąd jemy sporo łapkami/widelcem, Hania je naprawdę a ochotą i to jest dla mnie ważne
aha, między posiłkami woda.

z przegryzek, Hania kocha to:
http://sunnycorn.pl/produkty_sunny_c...nny_corn_petit
w biedronce kupowałam. jedyny minus - są solone, ale wg mnie nie sa bardzo słone
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 19:53   #1852
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

a zapomnialam napisac ze Julka zawsze mi spi w ciagu dnia do 60min a dzis spala 2h i 40 min az nie wiedzialam co z czasem wolnym robic
__________________
Razem od 04.12.2004
Zaręczeni od 27.12.2008
Zaobrączkowani od 11.09.2010

Nasz skarb...Julka... 06.10.2013




czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 19:59   #1853
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez czaszka_ Pokaż wiadomość
a zapomnialam napisac ze Julka zawsze mi spi w ciagu dnia do 60min a dzis spala 2h i 40 min az nie wiedzialam co z czasem wolnym robic
To super! Chyba taki dzień bo mi mloda też fajnie spała dzisiaj

Na prawdę bardzo dobre jest wino sliwkowe podobno do sushi się takie pije ale do kiełbasy z grilla też jest spoko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:06   #1854
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Motyl w ogóle to jestem pod wrażeniem zasobu słów Natalki:brawa:

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:09   #1855
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

mam ochote zabic gada ktory wlasnie na cala pi*zde wlaczyl one republic.... lubie ich kuzwa ale nie o tej porze i kiedy moje dzieci spia, a slychac nawet przez zamkniete okna
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:18   #1856
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Motyl Tusia rzeczywiście dużo mówi

Emilka ostatnio pokazuje na coś palcem i mówi cio to? na lampę mówi pampa mówi mama, tata, baba, dziadzia, pa pa, nie-zbliża rączkę i właśnie mówi nie, nie jak się pytam jak robi krówka, to tak słodko mówi muuu
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:29   #1857
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Natalka bedzie szybko mowic

Amela malo gada, glownie co to je, tato,tata, mamo, mama, cos ala Blanka ale nie potrafie tego przytoczyc am, dada, da, nuna- czyli luna nasz kot, wiecej nie pamietam
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:34   #1858
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość

piękna!! musze w stacjonarnym sklepie obadać czy są większe rozmiary

Cytat:
Napisane przez czaszka_ Pokaż wiadomość
wow ale zdolniacha
Julka to jak sobie umyśli jakies slowo to powtarza je caly dzien: ostatnio bylo baba, wczoraj nie nie nie a dzis caly dzien ojojojojoj i do tego piszczala glośno i az mnie z tego repertuaru dzisiejszego glowa boli

aaa i czesto mowi "choć"
to też ładnie mówi
moja nawija naprawdę cały dzień, też czasem mam już trochę dość

Cytat:
Napisane przez czaszka_ Pokaż wiadomość
a zapomnialam napisac ze Julka zawsze mi spi w ciagu dnia do 60min a dzis spala 2h i 40 min az nie wiedzialam co z czasem wolnym robic
ja też nigdy nie wiedziałam co robić z taką ilością wolnego czasu, a teraz się cieszę bo mogę się dłużej pouczyć

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
To super! Chyba taki dzień bo mi mloda też fajnie spała dzisiaj

Na prawdę bardzo dobre jest wino sliwkowe podobno do sushi się takie pije ale do kiełbasy z grilla też jest spoko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wino śliwkowe?skąd masz?

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
Motyl w ogóle to jestem pod wrażeniem zasobu słów Natalki:brawa:

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Motyl Tusia rzeczywiście dużo mówi

Emilka ostatnio pokazuje na coś palcem i mówi cio to? na lampę mówi pampa mówi mama, tata, baba, dziadzia, pa pa, nie-zbliża rączkę i właśnie mówi nie, nie jak się pytam jak robi krówka, to tak słodko mówi muuu
to super mówi!

moja umie łączyć tylko słowa na zasadzie "am tam" ,"tata tam" itp. i pokazuje paluchem. w ogóle dużo ją interesuje, na wszystko pokazuje i coś mówi.
Lampy uwielbia,ale nie umie jeszcze powiedzieć. Natomiast jak ją zapytam gdzie jest lampa/telefon/lodówka i kilka jeszcze sprzętów domowych to pokazuje. tak samo na osoby pokauje. czyli rozumie dobrze te słowa

ale i tak ostatnio ulubione słowo to daj


no i jak jej pokazuję zdjęcia kotków to jest szał, jest zafascynowana i przezywa wczoraj moja mama jej kupiła książkę ze zwierzątkami i jak ją tylko dostała to nie chciała puścić, nawet dla pani do skasowania



a i jeszcze- bierze telefon, przykłada tak za ucho i też dzisiaj za mną powtarzała halo halo, choć jeszcze nie wyraźnie
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:40   #1859
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Kornel mówi dada, mama, baba, nie, ej, da-znaczy daj. nee, am, i am jako tam.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:41   #1860
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

MOTYL wino hand made
Dziś młodą nagrywałam jak gadała przez telefon. Stała, jedną ręką trzymała szczotkę do włosów przy uchu, drugą trzymała się wózka i na cały głos dadanadatadamadadadamatad a

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-15 12:14:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.