Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu. - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-24, 19:08   #3811
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
No tak jasne, pewnie 99 procent rozwydrzonych dzieciaków z tego wątku, także miała jakieś problemy zdrowotne.

I to całkiem normalne, że przewrażliwiona mamusia zasłania dzieciaka przed ludźmi.

Poza tym zarzuca mi się tutaj ocenianie po pozorach i jednocześnie pisze ,,spójrz w lustro'' ,,popatrz na siebie''

Może same popatrzcie na siebie?

W dodatku w tym wątku panowało oburzenie ,,jak można zignorować dziecko i wogóle do niego nie zagadać" była taka dyskusja całkiem niedawno.

Widać, że nie warto, bo się można narazić na tego typu akcje.
Przecież NIC z twojego postu nie wskazuje na to, że dziewczynka jest rozwydrzona
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 19:17   #3812
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Przecież NIC z twojego postu nie wskazuje na to, że dziewczynka jest rozwydrzona


za to wszystko na to, że może mieć problemy psychiczne, bo zdrowe dzieci nie reagują histerią na sam widok obcych ludzi. Ja też jako szkrab obcych nie lubiłam (zwłaszcza, że byłam ślicznym dzieckiem i wszyscy, jak leci, mieli potrzebę dotykania moich loków- a ja nawet nie przepadałam za dotykiem mamy, z resztą do dziś mi to zostało), ale nie wpadałam w histerię, najwyżej chowałam się za mamą i tyle. Zachowanie matki dziewczynki też może świadczyć o tym, że problem jest poważny.

Trochę pomyślunku.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 19:17   #3813
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Przecież NIC z twojego postu nie wskazuje na to, że dziewczynka jest rozwydrzona
No tak powinnam napisać charakterystykę tego dziecka na 5 stron z analizą wszelkich jej zachowań
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 19:22   #3814
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
No tak powinnam napisać charakterystykę tego dziecka na 5 stron z analizą wszelkich jej zachowań


nie, ale napisać COKOLWIEK, co świadczyłoby o tym, że problem leży w matce z OZM, a nie psychice dziewczynki. Bo Twój post dowodzi czegoś dokładnie przeciwnego.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 19:27   #3815
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

już całkiem absurdalnie zakładając, że dziecko mogłoby być na coś chore - czy jest to powód, by izolować ją od ludzi zamiast uczyć kontaktu z nimi?

mój bratanek cierpi na autyzm. co prawda podczas zabawy ma swój odrębny świat, ale ogólnie nie stroni od ludzi i chętnie prosi o pomoc. nigdy w życiu nie reagował histerią na czyjś widok
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 19:38   #3816
AniaKW
Zadomowienie
 
Avatar AniaKW
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Wiadomości: 1 570
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Autyzm autyzmowi nierówny. Ale to nie temat na ten wątek. Choroba dziecka to nie wina rodziców. Natomiast zdrowe dziecko to barometr zachowania rodziców, więc trudno obwiniać dziecko za to jakie jest. Skądś czerpie wzorce zachowań.
__________________
AniaKW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 19:39   #3817
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
już całkiem absurdalnie zakładając, że dziecko mogłoby być na coś chore - czy jest to powód, by izolować ją od ludzi zamiast uczyć kontaktu z nimi?

mój bratanek cierpi na autyzm. co prawda podczas zabawy ma swój odrębny świat, ale ogólnie nie stroni od ludzi i chętnie prosi o pomoc. nigdy w życiu nie reagował histerią na czyjś widok
Ale autyzm autyzmowi nierówny. Nie wiadomo z resztą na jakie zaburzenia cierpiało opisane dziecko. Może matka swoim zachowaniem właśnie chciała uniknąć histerii?
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 19:40   #3818
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

[QUOTE=xandria_;47841415]już całkiem absurdalnie zakładając, że dziecko mogłoby być na coś chore - czy jest to powód, by izolować ją od ludzi zamiast uczyć kontaktu z nimi?

mój bratanek cierpi na autyzm. co prawda podczas zabawy ma swój odrębny świat, ale ogólnie nie stroni od ludzi i chętnie prosi o pomoc. nigdy w życiu nie reagował histerią na czyjś widok [/QUOTE]

I o to mi chodziło!

Ok, może źle się wyraziłam i słowo wariat odpowiednie nie było.
Ale zachowanie matki było dziwne, zwłaszcza, że dziewczynka ta często darła się np. na klatce schodowej, (tak o bez powodu krzyki)i matka zero reakcji, to już ojciec zwracał małej uwagę by nie krzyczała.

Poza tym reakcja matki ,, o jej chodź tu, ło boże, o jezu'' i prawie sikanie po nogach i zakrywanie dziecka, przed wzrokiem innych, sprawiało, że ta osoba na prawdę głupio się czuła, bo nie chciała dziecka straszyć, a widziała, że mała na nią patrzy (bynajmniej nie ze strachem, a raczej próbą nawiązania kontaktu)no to normalnie, po ludzku zagadała do niej a ta w ryk.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 19:59   #3819
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

nie ma to jak obrona wszystkiego poprzez domniemaną chorobę zaraz okaże się, że wszystkie ofiary rodziców z OZM cierpią na obłożne choróbska

Edytowane przez 201605090940
Czas edycji: 2014-08-24 o 20:06
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 20:43   #3820
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
nie ma to jak obrona wszystkiego poprzez domniemaną chorobę zaraz okaże się, że wszystkie ofiary rodziców z OZM cierpią na obłożne choróbska
Już nie przesadzaj . To raptem jeden przykład. Ja sama nie lubię OZM, mieszkam na osiedlu pełnym rodziców z małymi dziećmi i czasami mam niektórych zachowań po dziurki w nosie, ale po przeczytaniu tamtego posta również nasunęło mi się, że może dziecko cierpi na jakieś zaburzenia. O ile w wątku pojawia się wiele trafnych przykładów, to ten uważam za trochę naciągany.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 20:48   #3821
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Mnie się też dziecko przestraszyło, a nawet się do niego nie odezwałam tylko sobie siedziałam na ławce. Nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło, nigdy żadne dziecko na mój widok nie wpadło w panikę. No i trudno, przeszłam nad tym do porządku dziennego i tyle. Może po prostu mu przypomniałam kogoś, z kim ma związaną jakąś traumę. Nie wiem, taka była moja pierwsza myśl.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 21:18   #3822
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
nie ma to jak obrona wszystkiego poprzez domniemaną chorobę zaraz okaże się, że wszystkie ofiary rodziców z OZM cierpią na obłożne choróbska
Ale o co chodzi?
Przecież to dziecko nie zrobiło nic, by trzeba było je bronić.
Dziewczynka nadwrażliwie zareagowała. Są sytuacje, gdy dziecko tak reaguje. Jako dziecko reagowałam tak na kilku znajomych dorosłych domowników.
Mojamama na OZM nie cierpiała, nikt się za to ani o to nie obrażał. U mnie przyczyną była nadwrażliwość.



Co do samego autyzmu i innych problemów, to jest to problem na tyle duży, że nie ma opcji, by twój batanek był modelowym przyładem
Warto wziąc pod uwagę, ze faktycznie coś jest na rzeczy; a nie epitetami ciskać bez opamiętania.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 22:53   #3823
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
już całkiem absurdalnie zakładając, że dziecko mogłoby być na coś chore - czy jest to powód, by izolować ją od ludzi zamiast uczyć kontaktu z nimi?





mój bratanek cierpi na autyzm. co prawda podczas zabawy ma swój odrębny świat, ale ogólnie nie stroni od ludzi i chętnie prosi o pomoc. nigdy w życiu nie reagował histerią na czyjś widok


Faktycznie, to rzeczywiście przesądza sprawę. Pewnie wszyscy lekarze się mylą i mój sąsiad, który przez 20 lat swojego życia reaguje paniką, gdy w pobliżu znajdzie się ktoś obcy, a wręcz robi się agresywny (głównie dla siebie), jeśli zostanie naruszona jego intymna przestrzeń, wcale nie jest autystyczny. To pewnie tylko rodzice mieli OZM i dwudziestoletni bachor jest rozwydrzony, takie to proste!

A teraz poważnie i radzę przeczytać niektórym uważnie.

Wszelkiego rodzaju upośledzenia i dysfunkcje psychiczne dzieci nie są wcale tak rzadkie, jak niektórym się wydaje. Oczywiście, nie jest tak, że 99% niegrzecznych dzieci jest chora, jak to któraś znawczyni zasugerowała, ale prawdopodobnie u każdej z Was na osiedlu/w wiosce mieszka takie dziecko. I radzę się z tym pogodzić, bo kończą się, na szczęście, czasy ostracyzmu wobec takich ludzi i coraz częściej będziecie ich spotykać- w sklepie, autobusie czy właśnie na klatce.

Natomiast komentarze "mała wariatka" i "rozwydrzony dzikus" polecam zachować dla siebie. Abstrahując od tamtej dziewczynki: na forum na pewno są mamy autystycznych dzieci i nie sądzę, by czytanie, że jakaś ignorantka uzna je za złe matki, bo starają się minimalizować stresy chorego dziecka, było miłe i motywujące. I żeby ułatwiało właśnie przełamywanie się i wychodzenie "do ludzi".

Myślałam, że czasy, w których czarnoskóry\upośledzony\k aleki był sensacją, mamy już za sobą. A tu proszę, okazało się, że nazywanie małych dziewczynek "wariatkami" jest w porządku, a oszołomem jest ten, kogo to oburza.

Idźcie najlepiej powyzywać kogoś od "dałnów". I nie zapomnijcie o parkowaniu na kopercie, a co, niech chorzy w domu siedzą, przyzwoitych ludzi nie gorszą.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 23:04   #3824
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Faktycznie, to rzeczywiście przesądza sprawę. Pewnie wszyscy lekarze się mylą i mój sąsiad, który przez 20 lat swojego życia reaguje paniką, gdy w pobliżu znajdzie się ktoś obcy, a wręcz robi się agresywny (głównie dla siebie), jeśli zostanie naruszona jego intymna przestrzeń, wcale nie jest autystyczny. To pewnie tylko rodzice mieli OZM i dwudziestoletni bachor jest rozwydrzony, takie to proste!

A teraz poważnie i radzę przeczytać niektórym uważnie.

Wszelkiego rodzaju upośledzenia i dysfunkcje psychiczne dzieci nie są wcale tak rzadkie, jak niektórym się wydaje. Oczywiście, nie jest tak, że 99% niegrzecznych dzieci jest chora, jak to któraś znawczyni zasugerowała, ale prawdopodobnie u każdej z Was na osiedlu/w wiosce mieszka takie dziecko. I radzę się z tym pogodzić, bo kończą się, na szczęście, czasy ostracyzmu wobec takich ludzi i coraz częściej będziecie ich spotykać- w sklepie, autobusie czy właśnie na klatce.

Natomiast komentarze "mała wariatka" i "rozwydrzony dzikus" polecam zachować dla siebie. Abstrahując od tamtej dziewczynki: na forum na pewno są mamy autystycznych dzieci i nie sądzę, by czytanie, że jakaś ignorantka uzna je za złe matki, bo starają się minimalizować stresy chorego dziecka, było miłe i motywujące. I żeby ułatwiało właśnie przełamywanie się i wychodzenie "do ludzi".

Myślałam, że czasy, w których czarnoskóry\upośledzony\k aleki był sensacją, mamy już za sobą. A tu proszę, okazało się, że nazywanie małych dziewczynek "wariatkami" jest w porządku, a oszołomem jest ten, kogo to oburza.

Idźcie najlepiej powyzywać kogoś od "dałnów". I nie zapomnijcie o parkowaniu na kopercie, a co, niech chorzy w domu siedzą, przyzwoitych ludzi nie gorszą.
Absolutnie nie chcę zaostrzać dyskusji, ale zgadzam się z Farmakopeą w tym przypadku. Dziewczynka nadreagowała, co może być oznaką zwyczajnego strachu przed obcymi wywołanego złymi doświadczeniami lub jednostajnym otoczeniem ale też może to być oznaka autyzmu. Autyzm nie zawsze przebiega w formie ostrej, tłumacząc po ludzku nie zawsze dziecko autystyczne żyje w swoim świecie. Są też lagodniejsze rodzaje autyzmu. Oczywiście pewności nie mam i za mało danych, by zdiagnozować definitywnie i jest to jedynie jedno z możliwych wytłumaczeń takiej reakcji.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 08:37   #3825
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Też widywałam takie przypadki jak sikanie pod blokiem. Była sąsiadka wyszła z dzieciakiem przed blok i mała zaczęła się drzeć, że chce siku. A ta zamiast się wrócić 2 piętra do domu wystawiła dzieciaka przed klatką na trawce i dzieciak sika.

Ta mała to w ogóle była dziwna.

Szła kiedyś z matką schodami i mijały inną sasiadkę. Ta sąsiadka mówi do matki tej dziewczynki dzień dobry i widzi, że ta mała wgapia w nią oczy, to z grzeczności zagadała do tej dziewczynki, no tak jak do dziecka ,,cześć'' i coś tam. A ta mała zaczęła drzeć ryja jak wariatka, ryczeć, spazmów dostawać, jakby ta sąsiadka co najmniej jej przylała!

A mamuśka zamiast dzieciaka uspokoić, to zaczęła zasłaniać tego dracego się wariata swoim ciałem przed wzrokiem sąsiadki

Sąsiadka w szoku, mówiła potem, że gdyby wiedziała, w życiu do tej histeryczki by nie zagadała, bo potem się czuła bardzo źle, bo dzieciak zrobił taką aferę i było jej głupio.


Potem widziałam kilka razy tę małą jak schodziła z matką po schodach i też się na mnie gapiła ta dziewczynka, ale ja już wiedziałam, że lepiej jej nie zaczepiać, bo będzie ryk.

Najlepsze, że jak ta mała szła z matką i ktoś ich mijał na schodach, to tam matka od razu zasłaniała tą małą, brała ją za siebie z tyłu i zasłaniała, żeby nikt na nią nie patrzył . Zamiast uczyć dzieciaka przebywać między ludźmi robiła z niej jeszcze większego dzikusa.

Z tego co wiem, to dzieci mają taki okres. Moja chrześnica aktualnie przychodzi ten etap, wystarczy tylko na nią spojrzeć i już jest ryk. Jej mama wtedy ją odwraca, albo łagodnie tłumaczy, żeby patrzyła w innym kierunku, a nie na osobę która okazuje jej zainteresowanie. Podobno mija z czasem.
Acha, dziewczynka ma 10 miesięcy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 09:24   #3826
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Mnie się też dziecko przestraszyło, a nawet się do niego nie odezwałam tylko sobie siedziałam na ławce. Nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło, nigdy żadne dziecko na mój widok nie wpadło w panikę. No i trudno, przeszłam nad tym do porządku dziennego i tyle. Może po prostu mu przypomniałam kogoś, z kim ma związaną jakąś traumę. Nie wiem, taka była moja pierwsza myśl.
mysle, ze nie - dzieci tak po prostu czasem maja ja np podobno jak bylam mala to balam sie cioci co ma takei geste czarne loki - i moze cos w tym jest bo moja siostrzenica jak zafarbowalam wlosy an czarno to tez sie rozplakala na moj widok jak miala ok 2 ch lat-no chyba,ze uznala ,ze sie tak skrzywdzilam

nie ma w tym nic dziwnego , natomiast co do sytuacji wyzej to zachowanie matki mnie troche dziwi bo chyba nawet przy autystycznym dziecku powinna je jakos uspokajac/tlumaczyc,ze sie czasem innych spotyka a nie zaslaniac ale to tylko moje przypuszczenie, nie znams ie na autyzmie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 10:44   #3827
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Kiedyś byliśmy z tż na polu namiotowym nad jeziorem. Obok kilka przyczep, grupa znajomych z kilkorgiem dzieci. Dzieci grzeczne, wcześnie poszły spać, to rodzice dali czadu. Ktoś obchodził urodziny, spokojna impreza skończyła się libacją. Co 5min chóralne ryczenie 'sto lat', śpiewy, śmiechy, masakra, upominanie - jak grochem o ścianę. I tak do bladego rana. Dzieciaki w samym epicentrum musiały mieć mocny sen Mój tż nie wytrzymał, odczekał do końca ciszy nocnej i punkt 6 rano puścił głośno (chociaż i tak nieporównywalnie ciszej niż ekipa się zachowywała) muzykę z samochodu (byliśmy tam tylko my i oni). Na co wybiega mamusia która najgłośniej się darła - 'panie, wyłącz to albo zadzwonię na policję, JA TU DZIECI MAM!!!'
I co na to Twój TŻ?
edit: doczytałam

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
I jeszcze co do ptaszków:
Na plaży (przynajmniej w Kołobrzegu) jest surowy zakaz karmienia ptaków chlebem i przypadkowym jedzeniem "bo zostało ze śniadania". To im robi największą krzywdę. A podbiegnięcie dziecka do ptaków, to moim zdaniem nic aż tak strasznego. I porównywanie tego do bicia kota czy psa, jest po prostu nietrafione.
Taż uważam, że przegonienie ptaków wielkiej krzywdy im nie robi. Ale ja jestem z osób, które wszystkich zwierząt nie stawiają na równi.
Zachowanie tamtego dzieciaka było niefajne, bo zepsuł innemu dziecku zabawę.
U mnie np. ptaki siadają na podwórku na drzewach, co strasznie denerwuje mojego psa, który widzi to z okna balkonu. I jak wybiega to odstrasza je szczekaniem. Nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Widzialam wczorah w kisciele jak mamuska wsadzala dzieciaka do konfesjonalu a maly walil w drzwiczki i sie darl... w czasie slubu...


---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
mysle, ze nie - dzieci tak po prostu czasem maja ja np podobno jak bylam mala to balam sie cioci co ma takei geste czarne loki - i moze cos w tym jest bo moja siostrzenica jak zafarbowalam wlosy an czarno to tez sie rozplakala na moj widok jak miala ok 2 ch lat-no chyba,ze uznala ,ze sie tak skrzywdzilam
No każde dziecko, które znam w pewnym wieku(ale starszym niż te 10 miesięcy) bało się kogoś z rodziny. Ja - męża chrzestnej, moja siostra - swojej chrzestnej, itd.
Natomiast skoro ta dziewczynka tak reaguje i matka ją osłania to moim zdaniem ma jakieś problemy psychiczne.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2014-08-25 o 10:33
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 14:18   #3828
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

http://kwejk.pl/obrazek/2111481/najw...sa-dzieci.html
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 15:07   #3829
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Dobre
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 18:24   #3830
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Też widywałam takie przypadki jak sikanie pod blokiem. Była sąsiadka wyszła z dzieciakiem przed blok i mała zaczęła się drzeć, że chce siku. A ta zamiast się wrócić 2 piętra do domu wystawiła dzieciaka przed klatką na trawce i dzieciak sika.

Ta mała to w ogóle była dziwna.

Szła kiedyś z matką schodami i mijały inną sasiadkę. Ta sąsiadka mówi do matki tej dziewczynki dzień dobry i widzi, że ta mała wgapia w nią oczy, to z grzeczności zagadała do tej dziewczynki, no tak jak do dziecka ,,cześć'' i coś tam. A ta mała zaczęła drzeć ryja jak wariatka, ryczeć, spazmów dostawać, jakby ta sąsiadka co najmniej jej przylała!

A mamuśka zamiast dzieciaka uspokoić, to zaczęła zasłaniać tego dracego się wariata swoim ciałem przed wzrokiem sąsiadki

Sąsiadka w szoku, mówiła potem, że gdyby wiedziała, w życiu do tej histeryczki by nie zagadała, bo potem się czuła bardzo źle, bo dzieciak zrobił taką aferę i było jej głupio.


Potem widziałam kilka razy tę małą jak schodziła z matką po schodach i też się na mnie gapiła ta dziewczynka, ale ja już wiedziałam, że lepiej jej nie zaczepiać, bo będzie ryk.

Najlepsze, że jak ta mała szła z matką i ktoś ich mijał na schodach, to tam matka od razu zasłaniała tą małą, brała ją za siebie z tyłu i zasłaniała, żeby nikt na nią nie patrzył . Zamiast uczyć dzieciaka przebywać między ludźmi robiła z niej jeszcze większego dzikusa.
Mieszkałaś w moim budynku? Identyczny przypadek mam na piętrze. Socjopatka rośnie.
Edit. Mała nie ma autyzmu, jest po prostu mega dziwnie wychowywana. Plus ma ojca typowego patola (typ: grunt to moje ziomy, yo yo polski rap i życie ulicy, pali wiecznie trawę na balkonie z głupimi koleżkami i nie umie chyba z nimi rozmawiać nie bluzgając).
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.





Edytowane przez Lillkaa
Czas edycji: 2014-08-25 o 18:29
Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 18:35   #3831
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez Lillkaa Pokaż wiadomość
Mieszkałaś w moim budynku? Identyczny przypadek mam na piętrze. Socjopatka rośnie.
Edit. Mała nie ma autyzmu, jest po prostu mega dziwnie wychowywana. Plus ma ojca typowego patola (typ: grunt to moje ziomy, yo yo polski rap i życie ulicy, pali wiecznie trawę na balkonie z głupimi koleżkami i nie umie chyba z nimi rozmawiać nie bluzgając).
O widzę, że u Ciebie w budynku też były takie przypadki .

Tyle, że tamci moi sąsiedzi, to nie była żadna patologia, normalni ludzie.
Mała w czasie tych ,,ataków'' miała jakoś 4 lata.

Później zaczęli jej pozwalać przebywać dłużej na podwórku, poszła do innych dzieci się bawić, to zaczęło jej to przechodzić.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 18:38   #3832
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Zastanawiam się tylko jakim cudem niektóre z Was tak kategorycznie stwierdzają "ona ma/nie ma" autyzmu. Lekarzom potrzeba do tego skrupulatnych badań, testów i obserwacji, a tu wystarczy wejść na Wizaż i bach! diagnoza.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 18:44   #3833
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Myślałam, że czasy, w których czarnoskóry\upośledzony\k aleki był sensacją, mamy już za sobą. A tu proszę, okazało się, że nazywanie małych dziewczynek "wariatkami" jest w porządku, a oszołomem jest ten, kogo to oburza.

Idźcie najlepiej powyzywać kogoś od "dałnów". I nie zapomnijcie o parkowaniu na kopercie, a co, niech chorzy w domu siedzą, przyzwoitych ludzi nie gorszą.

Weź już nie przeginaj, bo zaczynasz histeryzować. Co do tematu mają niepełnosprawni i ,,koperty''?. Czy ktoś tu pisał, że mają siedzieć w domu? NADINTERPRETACJA.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko jakim cudem niektóre z Was tak kategorycznie stwierdzają "ona ma/nie ma" autyzmu. Lekarzom potrzeba do tego skrupulatnych badań, testów i obserwacji, a tu wystarczy wejść na Wizaż i bach! diagnoza.

Zamknijmy watek! Dlaczego mamy tu pisać o dzieciach i ich matkach z ozm!?
Przecież w każdym z opisywanych przypadków, dzieciak pewnie miał autyzm, adhd, nadpobudliwość nerwową, a te wredne, niewyrozumiałe małpy wytrząsają się nad biedactwem i opisują go na forum.

To samo dotyczy mam z ozm! przecież może one są chore psychicznie, mają depresję, miały trudne dzieciństwo, nie piszmy o nich, jak śmiemy w ogóle to czynić!


Jak na razie to ty stawiasz diagnozy[COLOR="Silver"]

Edytowane przez 201605021613
Czas edycji: 2014-08-25 o 18:45
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 18:51   #3834
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
O widzę, że u Ciebie w budynku też były takie przypadki .

Tyle, że tamci moi sąsiedzi, to nie była żadna patologia, normalni ludzie.
Mała w czasie tych ,,ataków'' miała jakoś 4 lata.

Później zaczęli jej pozwalać przebywać dłużej na podwórku, poszła do innych dzieci się bawić, to zaczęło jej to przechodzić.
Moja sąsiadka trochę się poprawiła dopiero jak poszła w tym roku do zerówki. Ale od kiedy zaczęła sama chodzić to wiecznie wyła i piszczała na klatce, udawała syreny itp.Na cały regulator. Nieraz od samiutkiego rana, jak była prowadzana do przedszkola. Rodzice nie zadawali sobie trudu żeby ją uciszyć, wytłumaczyć, że przeszkadza, budzi inne dzieci i dorosłych. A czasem właśnie gdy ktoś ją zagadał, uśmiechnął się itp., to zaczynała się trząść, tupać, momentalnie cała czerwona i zaryczana. No histeria po prostu. I chowała się za matkę. Nie zawsze tak miała, ale często. Poszła do przedszkola dopiero ok. rok temu i wtedy się uspokoiła z tymi spazmami, tylko wycie (nie płacz, takie po prostu darcie się) jej zostało. Wydaje mi się, że ona poza rodziną nie miała chyba wcześniej zbytnio styczności z innymi ludźmi i stąd ta jej dzikość.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko jakim cudem niektóre z Was tak kategorycznie stwierdzają "ona ma/nie ma" autyzmu. Lekarzom potrzeba do tego skrupulatnych badań, testów i obserwacji, a tu wystarczy wejść na Wizaż i bach! diagnoza.
Wiesz, mam język. To moi sąsiedzi zza ściany i słyszałam małą nie raz również przez ścianę.Pytałam czy wszystko w porządku, czy może coś jej jest, że tak płacze, bo jednak się zaniepokoiłam. Odpowiedzieli, że "jest taka charakterna" i wyrośnie. Potem rozmawiałam jeszcze z babcią małej (mieszkają razem, to bardzo młoda babcia) i powiedziała, że mała jest zdrowa.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 19:21   #3835
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Weź już nie przeginaj, bo zaczynasz histeryzować. Co do tematu mają niepełnosprawni i ,,koperty''?. Czy ktoś tu pisał, że mają siedzieć w domu? NADINTERPRETACJA.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------




Zamknijmy watek! Dlaczego mamy tu pisać o dzieciach i ich matkach z ozm!?
Przecież w każdym z opisywanych przypadków, dzieciak pewnie miał autyzm, adhd, nadpobudliwość nerwową, a te wredne, niewyrozumiałe małpy wytrząsają się nad biedactwem i opisują go na forum.

To samo dotyczy mam z ozm! przecież może one są chore psychicznie, mają depresję, miały trudne dzieciństwo, nie piszmy o nich, jak śmiemy w ogóle to czynić!


Jak na razie to ty stawiasz diagnozy[COLOR="Silver"]


przepraszam, a kto zaczął rzucać "wariatkami"?

Ja miałam w klasie w podstawówce takiego "wariata"- zwykle był po prostu niegrzeczny, ale jak czasem coś odwalił, to była masakra. Ile się jego biedna matka nasłuchała (byłam świadkiem), że jest do niczego, że jedno dziecko ma, a wychować porządnie nie umie, to jej.

Do średniej już nasz "wariat" nie poszedł. Okazało się, że naprawdę jest chory psychicznie. Zamknęli go w psychiatryku, wyszedł jakoś ostatnio, widziałam go nawet na ulicy. Siwiuteńkiego, a ma 22 lata.

Powtarzam- nie każde niegrzeczne dziecko jest chore, ale niektore są. Warto by było czasem wykazać się empatią. Tego, że kolega miał poważne problemy nie zauważyła ani żadna z nauczycielek, ani z troskliwych sąsiadek. Ale do szykanowania matki to rwały się na wyścigi.

Z resztą, jak słusznie zauważono, to miał być wątek o MATKACH (i ojcach), nie o dzieciach, które niczemu nie są winne, bo są, uwaga, dziećmi. A przezywanie dzieci do to już w ogóle dno.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 19:32   #3836
LadyBlood
Raczkowanie
 
Avatar LadyBlood
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 245
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
.A przezywanie dzieci do to już w ogóle dno.
Dokładnie
__________________
"Wszyscy będziemy się śmiać z pozłacanych motyli"
LadyBlood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 23:00   #3837
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Są osoby, na które dzieci reagują dziką histerią bez powodu. Mam znajomą, koleżanka mojej mamy. Gdy córka ją widziała wpadała w histerię, był krzyk, płacz, chowała się w drugim pokoju i nie wyszła, póki "pani" była w mieszkaniu. Kobiecie było przykro, że dziecko tak reaguje na jej widok, zwłaszcza, że nic jej nie zrobiła. Dopiero niedawno udało się to opanowac zachęcają córkę do zabawy z "panią". Już nie ma płaczu, ale nadal jest zachowany dystans.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 23:08   #3838
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Są osoby, na które dzieci reagują dziką histerią bez powodu. Mam znajomą, koleżanka mojej mamy. Gdy córka ją widziała wpadała w histerię, był krzyk, płacz, chowała się w drugim pokoju i nie wyszła, póki "pani" była w mieszkaniu. Kobiecie było przykro, że dziecko tak reaguje na jej widok, zwłaszcza, że nic jej nie zrobiła. Dopiero niedawno udało się to opanowac zachęcają córkę do zabawy z "panią". Już nie ma płaczu, ale nadal jest zachowany dystans.
Moja siostra (obecnie 7 lat) reagowała tak na sąsiada Przesympatyczny człowiek, z podejściem do dzieci, bała się przez jego wygląd. Facet postawny, wielki, gęsta broda, szopa włosów. Jak go z daleka zobaczyła to od razu ryk, histeria i panika. Przeszło jej dopiero jak miała mniej więcej 4-5 lat.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 23:26   #3839
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Weź już nie przeginaj, bo zaczynasz histeryzować. Co do tematu mają niepełnosprawni i ,,koperty''?. Czy ktoś tu pisał, że mają siedzieć w domu? NADINTERPRETACJA.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------




Zamknijmy watek! Dlaczego mamy tu pisać o dzieciach i ich matkach z ozm!?
Przecież w każdym z opisywanych przypadków, dzieciak pewnie miał autyzm, adhd, nadpobudliwość nerwową, a te wredne, niewyrozumiałe małpy wytrząsają się nad biedactwem i opisują go na forum.

To samo dotyczy mam z ozm! przecież może one są chore psychicznie, mają depresję, miały trudne dzieciństwo, nie piszmy o nich, jak śmiemy w ogóle to czynić!


Jak na razie to ty stawiasz diagnozy[COLOR="Silver"]
Myślę, ze zupełnie nie rozumiesz.
W przypadku przez ciebie opisywanym nie ma żadnego OZM
W każdym razie, nic w twoich postach na OZM nie wskazuje.

Jak dzieckodla przykładu załatwi swoje potrzeby fizjologiczne na środku piaskownicy, a matka machnie ręką i nie zareaguje odpowiednio to to będzie OZM choćby to dziecko miała wszystkie możliwe zaburzenia

Moje dziecko nie boi się ludzi, a boi się psów. Teraz lęk jest mniejszy, ale kiedyś nie było opcji: dziecko widziało psa to płakało; pies podchodził ogone merdał, dzicko jeszcze gorzej. Moja reakcja była zawsze taka sama: chronić dziecko. Brałam je na ręce, przytulałam, uspokajałam. Nie zmuszałam do interakcji z psem. Mówiłam, ze pies nic złego nie zrobi, ale główne tłumaczenie miało miejsce, gdy dziecko się uspokoiło, a psa w pobliżu nie było.


Czytając twoje wypowiedzi skojarzyła mi się sytuacja, gdy mnie posądzoo o to, że jestem nawiedzoną matką z OZM. Sytuacja miała miejsce w szpitalu, gdzie diagnozowano moje dziecko. Przyleciał doktorek, który wierzył, że ma wytłumaczenie na problemy zdrowotne mojego dziecka. WYskoczył z tekstem: Bo biega pani z butlą do dziecka na każde jego kwiknięcie (dziecko prawie 3 letnie).
To, że zaprzeczyłam i tłumaczyłam sprawę nie miało znaczenia. On już wiediał, ze jestem nawiedzoną nadopiekuńczą matką z OZM, która doprowadziła do tego, że dziecko jest uzależnione od soczków/ mleka i butli w dzień i w nocy.
Zapewne przekonały go wyniki badań (po ilku dniach), jeśli w nie zajrzał.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 09:18   #3840
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu.

świeżusieńka historia, jeszcze ciepła z wczoraj. Czekam sobie na autobus, przychodzi matka z synem, on na oko jakieś 5-7 lat. Wyglądał jak ludzik Michelin. Na moich oczach zjadł dwa lody (na autobus czekaliśmy 15 minut) i batonika. Potem wsiadamy. On pierwszy, on pierwszy! Dzieci zawsze lubią siedzieć na pierwszym siedzeniu gdzie widać całą drogę, ale tylko jedno miejsce było wolne, na drugim jakaś babeczka. więc ten chłopiec tam usiadł. matka usiadła za nim. I co chwilę "mama! a daleko jeszcze?" albo "synku, a chcesz batonika? a chcesz piciu?" i co chwilę wyciąga z torebki jakieś żarcie, colę, lizaka, itd. Dziecko się odwraca, kładzie nogi na siedzeniu, w końcu kierowca się zatrzymał, i powiedziała babce, żeby wzięła dziecko obok siebie, bo zahamuje, zęby dziecko wybije, albo będzie ostry zakręt i dziecko wypadnie. A matka "ale było tylko jedno miejsce z przodu, a on chciał siedzieć z przodu!". Koleś mówi, że owszem, ale pasów nie ma, więc jak się coś stanie to dziecko pierwsze poleci. A jak chciała siedzieć z dzieckiem z przodu, to mogła sobie zarezerwować miejsca przedtem, a nie teraz ma pretensje. A ona "ale tu powinno być miejsce dla matki z dzieckiem! " oczywiście jakaś 1/4 autobusu wolna. W końcu wzięła to dziecko na siedzenie obok siebie i stwierdziła, że złoży skargę.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-03 14:01:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.