Zgryz głęboki-leczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 10:30   #1
Petrova16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5

Zgryz głęboki-leczenie


Witam,
Mam 16 lat i mam zgryz głęboki, nie jest to jakaś wyjątkowo duża wada, ale jest dość widoczna. Czy jest możliwość, aby taką wadę wyleczyć aparatem ortodontycznym wyciąganym, czy może jedynym wyjściem jest założenie aparatu stałego?
Petrova16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 07:54   #2
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez Petrova16 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 16 lat i mam zgryz głęboki, nie jest to jakaś wyjątkowo duża wada, ale jest dość widoczna. Czy jest możliwość, aby taką wadę wyleczyć aparatem ortodontycznym wyciąganym, czy może jedynym wyjściem jest założenie aparatu stałego?
Takiej wady aparat stały z zamkami na pewno nie wyleczy. Musi być dodatkowy aparat własnie zdejmowany lub sam zdejmowany o ile masz w porządku z ustawieniem zębów w 'szeregu'.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 12:03   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

A mi się wydaje właśnie odwrotnie, że aparaty ruchome są raczej dla dzieci jakoś do 12 r.z. a osoby starsze to już noszą tylko aparaty stałe. Ja miałam akurat inną wadę (stłoczenie zębów) i od razu dostałam stały aparat. Musiałabyś pójść do ortodonty i on dobierze Ci odpowiednią metodę.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 20:25   #4
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A mi się wydaje właśnie odwrotnie, że aparaty ruchome są raczej dla dzieci jakoś do 12 r.z. a osoby starsze to już noszą tylko aparaty stałe. Ja miałam akurat inną wadę (stłoczenie zębów) i od razu dostałam stały aparat. Musiałabyś pójść do ortodonty i on dobierze Ci odpowiednią metodę.
Mi natomiast się nie wydaje. Wiem to, ponieważ pracuję przy aparatach na zęby.
Tak czy inaczej do ortodonty trzeba iść.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 20:47   #5
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Ja miałam zgryz głęboki, od dwóch lat noszę aparat i zaraz będę go zdejmować.
Efekt to zęby w klasie I Żadnego zgryzu głębokiego
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 08:39   #6
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Ja miałam zgryz głęboki, od dwóch lat noszę aparat i zaraz będę go zdejmować.
Efekt to zęby w klasie I Żadnego zgryzu głębokiego
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że miałaś sam aparat stały bez dodatkowego za siekaczami górnymi...
W zgryzie głębokim trzeba zęby intrudować. Ewentualnie mikro implanty, ale 6 sztuk to żaden lekarz by nie założył bo i cenowo bardzo dużo i zbyt inwazyjnie.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 16:20   #7
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że miałaś sam aparat stały bez dodatkowego za siekaczami górnymi...
W zgryzie głębokim trzeba zęby intrudować. Ewentualnie mikro implanty, ale 6 sztuk to żaden lekarz by nie założył bo i cenowo bardzo dużo i zbyt inwazyjnie.
Widocznie mało znasz się na leczeniu zębów, albo jesteś tylko pomocą, bo zgryz głęboki jest leczony z powodzeniem samym aparatem stałym.
Ja miałam bardzo głęboki, moje górne siekacze całkowicie przykrywały dolne zęby, zachodziły tak, że jak się uśmiechałam było widać tylko dolne dziąsła i od razu zęby górne.
Pani ortodontka mówiła na początku leczenia, że z moją wadą będzie ciężko i owszem zrobi co może, ale najleoiej dla ideału byłaby polecana operacja ortognatyczna. Jak się okazało efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania i przez to, że sumiennie nosiłam wyciągi, dbałam o to co kazała to mam zgryz normalny.

W internecie można znaleźć sporo zdjęć wyleczonego zgryzu głębokiego (przed i po).

PS chyba, że chodzi Ci o rozklinowanie i podnoszenie zgryzu - to owszem, miałam to zarówno na siekaczach górnych, jak i później na kłach, a następnie dolne siódemki. Ale to nie żaden dodatkowy aparat, tylko masa z kompozytu, która nie pozwoliła mi zamykać zębów, a później mi ją spiłowano.

Edytowane przez frezja123
Czas edycji: 2014-08-23 o 16:22
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 17:20   #8
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Widocznie mało znasz się na leczeniu zębów, albo jesteś tylko pomocą, bo zgryz głęboki jest leczony z powodzeniem samym aparatem stałym.
Ja miałam bardzo głęboki, moje górne siekacze całkowicie przykrywały dolne zęby, zachodziły tak, że jak się uśmiechałam było widać tylko dolne dziąsła i od razu zęby górne.
Pani ortodontka mówiła na początku leczenia, że z moją wadą będzie ciężko i owszem zrobi co może, ale najleoiej dla ideału byłaby polecana operacja ortognatyczna. Jak się okazało efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania i przez to, że sumiennie nosiłam wyciągi, dbałam o to co kazała to mam zgryz normalny.

W internecie można znaleźć sporo zdjęć wyleczonego zgryzu głębokiego (przed i po).

PS chyba, że chodzi Ci o rozklinowanie i podnoszenie zgryzu - to owszem, miałam to zarówno na siekaczach górnych, jak i później na kłach, a następnie dolne siódemki. Ale to nie żaden dodatkowy aparat, tylko masa z kompozytu, która nie pozwoliła mi zamykać zębów, a później mi ją spiłowano.
Tak, wiesz jestem tylko pomocą i się na tym nie znam...
Właśnie widać jak Ty się znasz...

Ale dobrze, że napisałaś o rozklinowaniu bo ono przy zgryzie głębokim zawsze jest i za jego pomocą następuje własnie intruzja zębów.
Miałaś rozklinowanie z kompozytu- gratuluję. Zobaczysz w przyszłości skutki tego u siebie w stawach skroniowo żuchwowych. Ale co ja Ci tam będę pisać, przecież się na tym nie znam...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 15:49   #9
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Skoro znacie się na tej wadzie i macie jakieś doświadczenia, to zapytam, czy po korekcie zgryzu głębokiego zmienia się profil twarzy albo ogólnie rysy czy tylko sam uśmiech?
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 17:46   #10
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Skoro znacie się na tej wadzie i macie jakieś doświadczenia, to zapytam, czy po korekcie zgryzu głębokiego zmienia się profil twarzy albo ogólnie rysy czy tylko sam uśmiech?
Mnie się całkowicie zmienił profil twarzy.
Jak znajomi, których dawno nie widziałam, jeszcze z liceum widzą moje zdjęcia z teraz to pytają czy robiłam jakąś operację plastyczną czy co, bo mówią"coś się zmieniło, ale nie wiem co".
Żuchwa wysunęła mi się sporo do przodu i przez to np kości policzkowe są bardzo widoczne, to na plus Twarz się wydłużyła. Uśmiech oczywiście też się zmienił, bo miałam stłoczenie zębów.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 08:06   #11
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Frezja, twarz Ci się wydłużyła, w sensie broda? Czy broda jest dłuższa tylko z profilu?
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 09:57   #12
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Frezja, twarz Ci się wydłużyła, w sensie broda? Czy broda jest dłuższa tylko z profilu?
Jak miałam zły zgryz to żuchwa była przesunięta do tyłu i do góry, twarz krótka (dolna część). Jak przestawiły się zęby, urosły (bo teraz jak je zamykam to mam je odsłonięte, a wcześniej górne zagryzały całkowicie dolne) to żuchwa poszła do przodu i w dół.
Kość się nie zmieniła (nie zwiększyła) ale jej ustawienie się zmieniło i optycznie twarz jest dłuższa, z przodu i z profilu. Różnica jest bardzo duża - na plus.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 12:34   #13
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Skoro znacie się na tej wadzie i macie jakieś doświadczenia, to zapytam, czy po korekcie zgryzu głębokiego zmienia się profil twarzy albo ogólnie rysy czy tylko sam uśmiech?
Mi na plus zmieniły się rysy, a miałam stłoczenie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 07:58   #14
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Hej
Frezja123, co to są za wyciągi, które musiałaś nosić?
Bernikula, a miałaś stłoczenie samego dołu czy też góry? Znaczne?
Melisanda, zdecydowałaś się na aparat?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 07:05   #15
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Hej
Frezja123, co to są za wyciągi, które musiałaś nosić?
Bernikula, a miałaś stłoczenie samego dołu czy też góry? Znaczne?
Melisanda, zdecydowałaś się na aparat?
Miałam i u góry i u dołu, ale u góry było to o wiele bardziej widoczne, ponieważ miałam takie wystające trójki jak wampir. Musiałam usuwać zęby do aparatu, żeby inne porozsuwać. Na dole też miałam stłoczenie, ale mniejsze, natomiast jak wyprostowałam górę i dół to jest mega fajnie. Orto od razu powiedziała, że trzeba będzie aparat na górę i dół.

U góry to mam tylko 12 zębów a na dole 13, a i tak jest calutka szczęka do policzka. Mam małą szczękę i chyba dlatego.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 22:13   #16
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Bernikula, a zgryz głęboki też miałaś? Jeśli chodzi o poprawę rysów to chodzi o zmianę w brodzie?

Czy przy gryzie głębokim nie miałyście problemów ze stawami skroniowo- żuchwowymi? Czy aparat na to też pomaga?

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2015-11-06 o 22:15
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 07:43   #17
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Bernikula, a zgryz głęboki też miałaś? Jeśli chodzi o poprawę rysów to chodzi o zmianę w brodzie?

Czy przy gryzie głębokim nie miałyście problemów ze stawami skroniowo- żuchwowymi? Czy aparat na to też pomaga?
Nie, głębokiego nie miałam, ale jak orto interpretowała zdjęcie boczne czaszki to coś mówiła, że mam chyba żuchwę pod nietypowym kątem.
Rysy twarzy ogólnie się zmieniają, bo np. jak miałam wystające te trójki to usta były wyżej, teraz są jakby niżej i równo, kości policzkowe wydają się być lekko bardziej wystające. Ogólnie zmiana na duży plus.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 20:51   #18
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Nie, głębokiego nie miałam, ale jak orto interpretowała zdjęcie boczne czaszki to coś mówiła, że mam chyba żuchwę pod nietypowym kątem.
Rysy twarzy ogólnie się zmieniają, bo np. jak miałam wystające te trójki to usta były wyżej, teraz są jakby niżej i równo, kości policzkowe wydają się być lekko bardziej wystające. Ogólnie zmiana na duży plus.
Fajnie, że masz zmianę na plus

Jednak jeśli przed leczeniem twarz jest ok -w sensie, że nie ma widocznych zmian przez złe uzębienie - to chyba nie zmienia się zbytnio? Ja np. nie chciałabym żeby mi się twarz zmieniła przy leczeniu a mam dość spore stłoczenie

Jakie miałaś aparaty, bo z tego co wiem jest kilka rodzajów?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 07:03   #19
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Fajnie, że masz zmianę na plus

Jednak jeśli przed leczeniem twarz jest ok -w sensie, że nie ma widocznych zmian przez złe uzębienie - to chyba nie zmienia się zbytnio? Ja np. nie chciałabym żeby mi się twarz zmieniła przy leczeniu a mam dość spore stłoczenie

Jakie miałaś aparaty, bo z tego co wiem jest kilka rodzajów?
Miałam klasyczny metalowy góra i dół, po zdjęciu dwie płytki retainery do spania na noc. Niedawno odstawiłam (w sierpniu) i odpukać ja na razie nic się nie dzieje, zęby mi się nie cofają.
Ważne jest, by wybrać naprawdę dobrego, sprawdzonego lekarza. Ja przed zdecydowaniem się na aparat zrobiłam mega wywiad środowiskowy, "obejrzałam" zęby ludzi po leczeniu i wybrałam naprawdę super doświadczoną ortodontkę, którą teraz wszystkim polecam. Jest niestety wielu partaczy, gdzie ludzie noszą aparaty po raz kolejny i to jest jakiś dramat.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 18:28   #20
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Miałam klasyczny metalowy góra i dół, po zdjęciu dwie płytki retainery do spania na noc. Niedawno odstawiłam (w sierpniu) i odpukać ja na razie nic się nie dzieje, zęby mi się nie cofają.
Ważne jest, by wybrać naprawdę dobrego, sprawdzonego lekarza. Ja przed zdecydowaniem się na aparat zrobiłam mega wywiad środowiskowy, "obejrzałam" zęby ludzi po leczeniu i wybrałam naprawdę super doświadczoną ortodontkę, którą teraz wszystkim polecam. Jest niestety wielu partaczy, gdzie ludzie noszą aparaty po raz kolejny i to jest jakiś dramat.

Gdzie patrzyłaś na zdjęcia pacjentów przed i po leczeniu? Na wizażu?

Co sądzicie o tym:
mam starte zęby, pytałam się jak mogę poprawić ich kształt a usłyszałam, że przez aparat się wyrównają i wydłużą.To prawda?
Druga rzecz - ortodontka na górę proponuje mi zdejmowany aparat- czy poza wiekiem dorastania może coś zdziałać ten aparat? Może zmieni nachylenie zębów - bo przesunąć pewnie nie przesunie?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 07:30   #21
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość

Gdzie patrzyłaś na zdjęcia pacjentów przed i po leczeniu? Na wizażu?

Co sądzicie o tym:
mam starte zęby, pytałam się jak mogę poprawić ich kształt a usłyszałam, że przez aparat się wyrównają i wydłużą.To prawda?
Druga rzecz - ortodontka na górę proponuje mi zdejmowany aparat- czy poza wiekiem dorastania może coś zdziałać ten aparat? Może zmieni nachylenie zębów - bo przesunąć pewnie nie przesunie?
Patrzyłam u ludzi na żywo, u znajomych co chodzili do tej ortodontki.
Ja miałam aparaty stałe, ruchome są chyba dla dzieci, nie wiem zresztą, ale syn ma 8 lat i ma ruchome, zdejmowane.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 11:15   #22
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Mogłaby któraś z Was wstawić zdjęcia przed i po aparacie? Chodzi mi o to żeby zobaczyć jak wyglądają zęby i dolna część twarzy po - jaka to zmiana.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 17:31   #23
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Patrzyłam u ludzi na żywo, u znajomych co chodzili do tej ortodontki.
Ja miałam aparaty stałe, ruchome są chyba dla dzieci, nie wiem zresztą, ale syn ma 8 lat i ma ruchome, zdejmowane.
Ruchome aparaty nie są tylko dla dzieci. Ale żeby były efekty to taki aparat musi być dobrze wykonany.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 19:28   #24
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Zgryz głęboki-leczenie

Czy któraś z pozostałych Wizażanek też korygowała zgryz głęboki? Jak wyglądało leczenie? Czy jesteście zadowolone z efektu? Czy widać różnicę w rysach twarzy? Czy wysmukliły Wam się mięśnie skroniowe- które podobno się rozrastają przy zgryzie głębokim, bo są ciągle napięte?

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2016-02-19 o 19:31
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-19 20:28:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.