Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2011r. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 08:53   #721
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Kupiliśmy dom do remontu bliżej moich rodziców, teściowej i męża pracy, tylko ja będę miała do pracy, ale ogólnie myślę, że zmiana na plus
to super

co do przespanych nocy to u mnie tez takich nie ma, dzis np wstawalam co godzine, jak nie do jednego to do drugiego własnie, starszy bardzo do mnie przywiazany i w nocy jak sie przebudzi to wola zebym przyszla, wiec maszeruje, czekam az on zasnie i wracam do tz

dzis w koncu sloneczko, Szymek z tz pojechali zawiezc dywan do prania, mlody spi a ja zabieram sie za sprzatanie
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:49   #722
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

metkaa - znam to. Grzesiu od kwietnia śpi sam w swoim pokoju, ale jeśli się przebudzi to też woła i muszę iść. Czasem mówię, że idę się wysikać i jak wracam to już śpi. Tylko, że ja nie wracam do męża, bo w łóżku mam młodszego, w ogóle nie śpi w łóżeczku:/
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 10:44   #723
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

Cytat:
Napisane przez sura2 Pokaż wiadomość
metkaa - znam to. Grzesiu od kwietnia śpi sam w swoim pokoju, ale jeśli się przebudzi to też woła i muszę iść. Czasem mówię, że idę się wysikać i jak wracam to już śpi. Tylko, że ja nie wracam do męża, bo w łóżku mam młodszego, w ogóle nie śpi w łóżeczku:/

to my tak mielismy z Szymkiem, bardzo długo spal z nami,
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 10:25   #724
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

gdziez jestescie dziewczynki,

my sie przygotowujemy do pojscia do przedszkola tzn mama bardzo przezywa
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 18:55   #725
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

dziewczyny pewnie w klubie, mi nie było dane tam się dostać
Ja też przezywam przedszkole nie wiem jak ja go zostawię, normalnie szurnięta jestem
Dodatkowo już ponad tydzień kisimy się w domu bo Kuba ospę ma na szczęście lekko ją przechodził a lekarka dała zezwolenie żeby normalnie rozpocząć przedszkole w terminie...
Ja w poniedziałek idę na rozmowę o pracę, nie nastawiam się ale dobrze by było
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:11   #726
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

Palinka, powodzenia na rozmowie o pracę

My też w poniedziałek do przedszkola, póki co synek pozytywnie nastawiony, no ale zobaczymy co będzie. Czy można jakoś dziecko przygotować psychicznie na pójście do przedszkola?
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:15   #727
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

Ja to mojemu ciągle opowiadam o przedszkolu, mówię mu że już w następnym tygodniu zacznie chodzić, że się umówiłam z jego kolegi mamą że razem ich odprowadzimy, jak nie chciał zupy to mu mówiłam że w przedszkolu też będzie taka i będzie musiał troszke zjeść... No jednym słowem ciągle Ale i on sam się pyta np jak się sam ubiera czy w przedszkolu mu pani pomoże albo jaki będzie miał znaczek w szatni. Mam nadzieję że jakoś to będzie. Gorzej ze mną matka-wariatka
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 20:44   #728
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

Cytat:
Napisane przez palinka0489 Pokaż wiadomość
dziewczyny pewnie w klubie, mi nie było dane tam się dostać
Ja też przezywam przedszkole nie wiem jak ja go zostawię, normalnie szurnięta jestem
Dodatkowo już ponad tydzień kisimy się w domu bo Kuba ospę ma na szczęście lekko ją przechodził a lekarka dała zezwolenie żeby normalnie rozpocząć przedszkole w terminie...
Ja w poniedziałek idę na rozmowę o pracę, nie nastawiam się ale dobrze by było
Powodzenia!

Ja jestem zapracowana, mój młody też
On nigdy nie chodził do żłobka- od początku powtarzal, że chodzi do "joboty", TŻ mu opowiadał jak sam robi w pracy projekty i np. Leon czasem mówi "ale miałem w pracy cieżki dzień- dużo projektów mieliśmy:
A jak się pytam jakie te projekty to mówi "no na kuleczkach trzeba bylo się bawić i zupę zjeść i...siku robić do sedesu i jeszcze pomalować kredkami kurczaka"
Teraz już chodzi od 2 tygodni do nowej "pracy" razem z kolegą z poprzedniej. Chłopaki razem się trzymają- super kumple z nich, nie bylo zupełnie problemu z adaptacją, ale myśmy im tłumaczyły (ja i mama tego kolegi), że oni dobrze pracowali w poprzedniej pracy i dlatego dostali awans do przedszkola, że to wielkie wyróżnienie i nie każdy dostaje awans.
Chłopaki pierwszego dnia w nowym przedszkolu powiedzieli nowym ciociom, że cieszą się bardzo z awansu do nowej pracy- kobitki nie wiedziały jak zareagować
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 10:13   #729
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
eliziak - moje spostrzeżenia wyglądają tak, że nawet najlepsze przygotowanie dziecka do przedszkola (tłumaczenie, opowiadanie, zachęcanie) nic nie znaczą w starciu z rzeczywistością. Dziecko musi przeżyć to wszystko samo, każde na swój sposób i to zależy od dziecka, a nie od nas. My jedynie możemy go wspierać i jeśli chcemy żeby chodził, to po prostu być konsekwentne. Nieliczne wyjątki przeżyją to gładko i bez problemu, a jakieś kryzysy to chyba będą się pojawiać przez całą ich edukację. Myślę, że dla matki najgorsze są jej własne wyrzuty sumienia, jeśli dziecko robi co rano histerię, a przecież wszyscy w koło mówią, że kiedyś się przyzwyczai
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 19:21   #730
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

palinka trzymam kciuki za rozmowe,
a co do przezywania to tak jest chyba u wiekszosci, dziecko nie ma swiadomosci jak tam bedzie dopuki tak jak sura pisze sie z tym nie zetchnie,

la'Mbria cudny ten Twoj Leon
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:11   #731
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

sura w pełni się z Tobą zgadzam Choćby nie wiem co nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji dzieci.
Nie wiem jak Wy dziewczyny, ale ja się baaardzo denerwuję przed jutrem. Od rana mnie ściska żołądek, a co będzie jutro...już się boję Ustaliliśmy, że TŻ odwiezie Marcela, z nim z pewnością łatwiej będzie mu się rozstać niż ze mną, zaprowadzi go na 8.00, a o 12.00 po obiedzie go odbierzemy. Nie chcę go rzucać od razu na głęboką wodę czyli na te bite 8 godzin. Jedyne z czego już dziś się cieszę to fakt, że będzie chodził do grupy z czterolatkami i ominą nas 1,5h drzemki, o które tak się martwiłam
Trzymam za Was kciuki, a Wy trzymajcie za nas
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 20:18   #732
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

Ja też się boję... Czuje się tak jakbym jutro miała maturę pisać
Ja też Kube na 8 prowadzę ok 13-po obiedzie- go odbiorę. Bardziej doświadczone dziewczyny mówiły mi że jutro to pikuś bo nie będzie wiedział co go czeka, gorzej w następne dni zanim się zaadaptuje... Pociesza mnie to że będzie w grupie ze swoim najlepszym przyjacielem z podwórka, dzisiaj już się umawiali na jutro, bo mieszkamy w jednym bloku No zobaczymy dziewczyny jak to będzie, napiszcie jak tam wrażenia
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 09:33   #733
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

no i jak?
ja przed wyjsciem do przedszkola bylam 3 razy w toalecie
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 10:57   #734
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

U nas ok, Kuba nie płakał, ale był bardzo zszokowany że inne dzieci płaczą aż uszy zatykał ide zaraz właśnie po niego bo pewnie już obiad zjadł a kazali dzisiaj wcześniej odbierać coby nie rzucać ich na głęboką wodę. A jak u was dziewczyny?
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:31   #735
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

Ja do klubu nie zaglądam na razie u nas ok jeśli chodzi o kube. Maz go zawiózł i odbierze, ja byłam z Hania bo dzis do 1 klasy poszła. Masakra! Ona sie kompletnie nie nadaje na ucznia :/ zachowywała sie jak bobas, przyleciał sie do mnie i nie chciała stanąć z dziexmi, oj ciezko bedzie. Zwłaszcza ze sie obudziła z mega katarem i kaszlem. Jak rano noe bedzie lepiej to do lekarza trzeba bedzie jechac a nie na lekcje, bardzo mnie to stresuje bo bedzie jej jesCze ciężej sie zaadoptowac do grupy. Wiele dziexi sie zna bo chodziły tu razem do zerówki...aż mi jej szkoda, bo nawet nie bedzie miec tej koleżanki z poprzedniego przedszkola. Wyprowadzili sie i zapisali ja gdzie indziej...brzuch mnie aż boli...
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:09   #736
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

gosiaczek oby jednak nie bylo tak zle,

moj Szymek podobno troche plakal, ale wyszedl zadowolony i dzis z checia szedł, tyle ze pod sala jakas masakra, drzwi zamkniete tzn pani sie o nie oparła bo 4 dzieci tak plakala i chciala wychodzic, szymek uszy zatkal i sie pyta co oni tak krzycza
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 12:03   #737
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

U nas poszło super Przynajmniej na razie Pierwszy dzień bez problemu, odbierałam go ok. 14:00, to nie chciał wychodzic, bo akurat bawił się samochodzikami i mówi do mnie, że on chce być DŁUGO w przedszkolu przecież!

Dzisiaj pytał się czy będę szybko jechać, bo on chce być już w przedszkolu :P

Wczoraj podobno tylko raz pytał się, czy może do mamusi zadzwonić

Póki co OK, zobaczymy co będzie dalej.

A ja pakuję, pakuję, pakuję, bo czeka nas przeprowadzka, zaczęłam od książek i już mam dosyć

Edytowane przez elizziak
Czas edycji: 2014-09-02 o 14:11
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 13:53   #738
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

U nas też w miarę ok, Kuba troche dzisiaj pobuczał, ale raczej do towarzystwa innym dzieciom, no i pani powiedziała że pokazał co potrafi bo nie chciał usiąść zjeść obiadu bo akurat się bawił no zaczął wyć i fochy puszczać ale podobno niedługo to trwało a jak usiadł tak zjadł cały obiad, ja w szoku jestem bo w domu nigdy nie chciał tego co tam zjada, dzisiaj np był makaron z truskawkami i opędzlował cały a w domu jak było to twierdził że to obrzydliwe
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 09:05   #739
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

elizziak powodzenia w pakowaniu,

a moj Szymek jednak płacze, dzis powiedzial ze nie chce isc do przedszkola, przez droge bylo ok ale pod drzwiami placz wielki, mam nadzieje ze jednak polubi przedszkole
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 09:39   #740
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

metkaa- u mnie to samo poszedł troche z marudzeniem ale było ok, jak tylko zobaczył że jego kolega wyje- on to samo strasznie się martwię jak on tam i szkoda mi tych pań. Jeju kiedy to sie skończy i będę go mogła normalnie zaprowadzać nie martwiąc się że się drze.
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 09:54   #741
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

moj szymek dzis znow plakal,
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:21   #742
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

hej u mnie Kuba wczoraj wieczorem grymasił bo nie chciał iść i o 5 rano się obudził i zapytał czy pozwolę mu w domu zostać uspokoiłam go tylko tym że jeszcze nie idziemy, dospał do tej 6 i wstał ale cały czas się prosił żeby w domu zostać, jakoś go przekonałam do wyjścia naobiecywałam głupot i poszedł normalnie do sali, ale niezbyt był szczęśliwy. Po 13ej idę po niego i zapytam jak się sprawował.
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:35   #743
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

Ciężko z tym przedszkolem, co? U nas dziś też były małe marudzenia...

Musimy to przetrwać, przyzwyczają się wkrótce i będą chodzić normalnie, bez płaczu. Cierpliwości Wam życzę
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 07:29   #744
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
Synek mojej znajomej w pierwszym roku przedszkola chodził średnio 10 dni w miesiącu, a resztę dni był chory. Za każdym razem kiedy wracał po przerwie - był płacz, nawet nie miał kiedy się przyzwyczaić. Ale może w tym roku będzie prawdziwa zima i będzie mniej tego chorowania.
Powodzenia dziewczyny!
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 09:32   #745
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

no jakos musimy przetrwac
Szymek dzis tez plakal, wogole to zastanawiamy sie z tz czy go nie dac (o ile panie by sie zgodzily) na 2-3 dni do 4 latkow, tam dzieci bardziej ogarniete, moze szymek szybciej by sie odnzlazl, bo tu mam wrazenie ze on sie snuje z kata w kat bo mu sie nudzi
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 13:14   #746
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

Cytat:
Napisane przez sura2 Pokaż wiadomość
Synek mojej znajomej w pierwszym roku przedszkola chodził średnio 10 dni w miesiącu, a resztę dni był chory. Za każdym razem kiedy wracał po przerwie - był płacz, nawet nie miał kiedy się przyzwyczaić. Ale może w tym roku będzie prawdziwa zima i będzie mniej tego chorowania.
Powodzenia dziewczyny!
Tego chorowania boję się najbardziej

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez metkaa Pokaż wiadomość
czesc

no jakos musimy przetrwac
Szymek dzis tez plakal, wogole to zastanawiamy sie z tz czy go nie dac (o ile panie by sie zgodzily) na 2-3 dni do 4 latkow, tam dzieci bardziej ogarniete, moze szymek szybciej by sie odnzlazl, bo tu mam wrazenie ze on sie snuje z kata w kat bo mu sie nudzi
To by mogło być dobre rozwiązanie
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 14:12   #747
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

metkaa szczerze? nie sadze by prezstali na taki pomysl (chya, ze to prywatne przedszkole) mozesz ewentualmnie starac sie o przeniesienie do starszej grupy na stale. w koncu nasze dzieci są jedne ze starszych w swoich grupach i np u kuby w zeslym roku przedszkolnym byly nawet takie maluszki ledwo chodzace, ze smokiem i pieluchami, ktore trzeba bylo karmic... Wg mnie moga ci robic problemy ze tu na chwile do starszych, a potem znow do siebie, ale moze sie myle... Nasze dzieciaki to juz prawie 4 latki, wiec trzymanie ich w jednej grupie z ledwo co 3 latkami jest cofaniem ich troche w rozwoju. teraz kuba ma nową grupę, tamte zostaly jako złobek.

No i moj tez pochodzil 2 dni i zapalenie oskrzeli z antybitykiem. Mialam do wyboru banki, ale nie dalby sobie zrobic i nie mialabym nawet jak go trzymac w domu (przy bankach trzeba lezec) bo musze hanie wozic do szkoly.

u nas tez byly placze w zezlym roku, choc nie bylo zle. Najlepeij wytlumavczyc dziecku co i jak i isc jak najszybciej, takie ślęczenie przy placzacym dziecku jest jeszcze gorsze... Gdzie wasze dzieciaki ida po zostawieniu ich w przedszkolu? na sale swoja, do stolowki? Pytam, bo mys wypracowalismy taki patent z Kubą, ze jak go przywozimy, to idie na stolowke. Okna są akurat na parking wiec sie umawiamy, ze ide mu machac. On leci do okna, zeby mi szybko pomachac i placzu nie ma. (no- czasami plakal przy oknie , ale wtedy panie go braly na rece i tuliły)

w tym roku przedszkolnym jescze go nie odwozilam, wiec nie wiem jak to bedzie, ale te 2 dni co chodzil, to maz go wozil i mowil ze jsst spoko, nie plakał. W tym roku juz bedziemy pracowac na ksiazeczkach.
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 18:52   #748
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

goiaczek Szymek chodzi do prywatnego przedszkola, tez nie wiem czy sie zgodza, wlasnie ma takie wrazenie jak napisalas , ze Szymek bedzie sie cofal, w jego grupie (14 osobowej) jest na moje oko jeszcze jedna dziewczynka ogarnieta i jeden chlopiec a tak na pewno duzo mlodsze dzieci, jedna dziewczynka wlasnie w pamperze chodzi,
a Szymek idzie od razu do swojej grupy, w piatek plakal tylko przy pozegnaniu chociaz trwa to bardzo krotko, tzn nie wystaje przy nim, szybko to zalatwiamy zobacze jak bedzie w poniedzialek, po poludniu jest zebranie to moze zapytam o to chwilowe przeniesienie,
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 06:43   #749
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

metkaa, mój Marcel chodzi do grupy z 4-latkami i zapewniam się, że tam też gorzko płaczą Jak jeden, drugi , trzeci zacznie płakać to za chwile płacze cała grupa z małymi wyjątkami, ale tak jest podobno tylko rano jak się schodzą
Marcel w pierwszy dzień wstał i wyszykował się bez problemu. TŻ go zawiózł, w ogóle nie protestował, bo pewnie tak jak już wspomniałyście...nie wiedział co go czeka. Później z każdym dniem było coraz gorzej...płacz, krzyk, histeria! W piątek nastąpił przełom, Marcel bardzo chciał iść, a dziś od nowa to samo...marudzenie, przeciąganie...wszystko tylko, żeby nie jechać, ale w końcu się udało Nie możemy wymięknąć, choć momentami serce się kraje
W jego grupie stosuje się metodę Marii Montesorii, słyszałyście o niej?
http://widziales.wordpress.com/cele-...i-mmontessori/ Co o tym myślicie?
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 09:35   #750
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Z naszymi dziećmi nudy nie mamy, bo z nocnikami za nimi biegamy! Styczeń/Luty 2

czesc

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
metkaa, mój Marcel chodzi do grupy z 4-latkami i zapewniam się, że tam też gorzko płaczą Jak jeden, drugi , trzeci zacznie płakać to za chwile płacze cała grupa z małymi wyjątkami, ale tak jest podobno tylko rano jak się schodzą
Marcel w pierwszy dzień wstał i wyszykował się bez problemu. TŻ go zawiózł, w ogóle nie protestował, bo pewnie tak jak już wspomniałyście...nie wiedział co go czeka. Później z każdym dniem było coraz gorzej...płacz, krzyk, histeria! W piątek nastąpił przełom, Marcel bardzo chciał iść, a dziś od nowa to samo...marudzenie, przeciąganie...wszystko tylko, żeby nie jechać, ale w końcu się udało Nie możemy wymięknąć, choć momentami serce się kraje
W jego grupie stosuje się metodę Marii Montesorii, słyszałyście o niej?
http://widziales.wordpress.com/cele-...i-mmontessori/ Co o tym myślicie?

ale mi nie chodzi o to ze dzieci placza tylko o to, ze mam wrazenie ze on sie tam nudzi, fakt ze dzeci tez musza sie oswoić ale inne (te mlodsze) bawia sie a ten chodzi z kata w kat,
a co zamierzacie pozniej zrobic tzn w przyszłym roku np, puscic go dalej z 5 latkami czy zostawic w 4 latkach,
ja metody Montesorii nie uznaje niby ok ale jak dla mnie dzieci potrzebuja np "normalnych" zabawek , a te cele tez sie nie sprawdzaja albo panie za bardzo sie w to wczuwaja

Edytowane przez metkaa
Czas edycji: 2014-09-08 o 09:38
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-19 08:04:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.