Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-26, 09:09   #1
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka

Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?


Witajcie.

Nie wiem czy ten watek mi w czyms pomoze, ale po prostu zaczynam sie bac.
Dzis rano, jak prawie codziennie od kilku miesiecy obudzilam sie kompletnie bez czucia w kilku palcach i ze zdretwialymi dlonmi.
W takiej sytuacji musze masowac palce i dlonie, po kilku chwilach czuje mrowienie i zimno w tych zdretwialych miejscach i czucie wraca. To bylo godzine temu. Teraz odczuwam lekkie pobolewanie nadgarstkow i taka jakby 'niepelna' wladze w dloniach. Czasem bola tez lokcie.
I tak jest niemalze codziennie Czy ktos tak mial? Czy ktos moze wie co mi jest?

Uprzedzajac pytania: bylam u lekarza, jakos w lipcu. Jedna pani doktor zlecila mi przeswietlenie kregoslupa szyjnego, bo to moga byc objawy zwyrodnien w tym odcinku. Kregoslup mam okej. Poszlam z wynikiem tego badania do innego lekarza niz tego, co mnie skierowal na przeswietlenie (tamta pani doktor byla na urlopie).
Ten drugi lekarz wypisal mi tabletki Prewenit Intensiv. Kazal brac miesiac i przyjsc jak objawy nie ustapia. Mialam wrazenie, ze mi sie polepszylo, ale w ciagu ostatnich 2-3 tygodni znow jest zle, wiec chyba musze pojsc i to powiedziec. Ale pisze, bo moze ktoras z was miala podobnie jak ja?
Dodatkowo biore tabletki Aspargin od jakichs 3-4 miesiecy.

Problemy zaczely sie w sumie od momentu, gdy w czerwcu ciezko pracowalam na polu przy pieleniu. Wtedy myslalam, ze po prostu nadwyrezylam dlonie, nadgarstki i przedramiona. I ze to przejdzie.
Duzo jezdze rowerem, myslalam, ze to tez moze miec wplyw, ale teraz juz nie bylam na intensywnej wycieczce od bardzo dawna. Jezdze jedynie do pracy, ale to jest 10 minut w jedna strone i zwracam uwage na to, zeby nadmiernie nie pochylac sie do przodu i nie dzwigac calego ciezaru ciala na rekach. Jak jade dluzej-to calkowicie trace czucie w dloniach.
Lekarz sugerowal, ze moze przygniatam sobie rece podczas snu, ale to tez wykluczam. 27 lat spalam bez przygniatania, a teraz nagle co noc gniote sobie te rece na potege?

Wizazanki, czy ktoras miala taki problem jak ja?
Boje sie, zaczynam sie czuc jak jakas zniedolezniala staruszka, a mam 28 lat. Problem codziennie powraca.

Dziekuje za odpowiedzi
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:14   #2
Krwawaopiekaczka
Raczkowanie
 
Avatar Krwawaopiekaczka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Moja mama miała podobne problemy, też po nocy. Zdiagnozowali u niej zespół cieśni nadgarstka, ale miała też problemy z nadciśnieniem i szczerze mówiąc nie pamiętam z którym z tych te objawy były związane, bo miała wszystko na raz.
Krwawaopiekaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:15   #3
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez Krwawaopiekaczka Pokaż wiadomość
Moja mama miała podobne problemy, też po nocy. Zdiagnozowali u niej zespół cieśni nadgarstka, ale miała też problemy z nadciśnieniem i szczerze mówiąc nie pamiętam z którym z tych te objawy były związane, bo miała wszystko na raz.
Dzieki za szybka odpowiedz, czytalam o tym i w sumie objawy pasuja.
A jak pomogli twojej mamie?
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:29   #4
solideja
Zadomowienie
 
Avatar solideja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 068
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Mój kolega-informatyk miał zespół cieśni nadgarstka również, z tego co pamiętam przechodził jakąś operację/zabieg.
solideja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:30   #5
Krwawaopiekaczka
Raczkowanie
 
Avatar Krwawaopiekaczka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Ciężko mi powiedzieć, bo mama miała parę dolegliwości na raz (cierpiała również na drętwienie szyi) i nie jestem pewna czy nie dostała na to wszystko rehabilitacji i to jej pomogło, a to było dawno temu i nie za bardzo pamiętam Ze strony leczenia farmakologicznego to tylko nadciśnienie miała leczone. Nie jestem też pewna czy rehabilitacje akurat na zespół cieśni nadgarstka mogą pomóc, proponowali jej chyba zabieg, ale się nie zgodziła. W każdym razie przestała się na to uskarżać, więc coś musiało pomóc.

Edytowane przez Krwawaopiekaczka
Czas edycji: 2014-09-26 o 09:32
Krwawaopiekaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:39   #6
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Moze to zapalenie sciegien? Chociaz chyba w palcach bys tego nie odczuwala..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:39   #7
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

wybierz się do neurologa, to może być problem z nerwami, moja koleżanka tak miała (długotrwałe drętwienie palców, łokci itp.,) i chodziła na jakieś zastrzyki.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 09:42   #8
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Ciekawe ile trwa dojscie do siebie po takim zabiegu.
Moze na wizazu znajdzie sie ktos, kto go mial.
Pojde chyba w najblizszym czasie do lekarza jeszcze raz i powiem, ze nie polepsza mi sie, wrecz przeciwnie...
Pamietam, ze na poczatku to wszystko dotyczylo jednej reki, chyba lewej. Teraz obie dretwieja tak samo chyba
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:44   #9
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Ciekawe ile trwa dojscie do siebie po takim zabiegu.
Moze na wizazu znajdzie sie ktos, kto go mial.
Pojde chyba w najblizszym czasie do lekarza jeszcze raz i powiem, ze nie polepsza mi sie, wrecz przeciwnie...
Pamietam, ze na poczatku to wszystko dotyczylo jednej reki, chyba lewej. Teraz obie dretwieja tak samo chyba
u mojej kumpeli też się zaczeło od jednej ręki, ale poszła w porę do lekarza i już jej przechodzi
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:47   #10
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
wybierz się do neurologa, to może być problem z nerwami, moja koleżanka tak miała (długotrwałe drętwienie palców, łokci itp.,) i chodziła na jakieś zastrzyki.
Dzieki za konkrety
Tylko teraz to juz sie naprawde boje-moja mama miala jakies zastrzyki w lokiec, tzw. blokade, bo ja lokiec bardzo bolal.
Bylam z nia na tym zastrzyku, byl bolesny i nieprzyjemny
Ech.
Postaram sie nie bagatelizowac swoich objawow. W przyszlym tygodniu, jesli godziny pracy pozwola, pojde jeszcze raz do rodzinnego i powiem, ze jest gorzej.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 12:08   #11
ZycieP___MnieCodziennie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Pozwolę sobie się wtrącić, bo miałem kiedyś identyczne objawy i zdiagnozowano u mnie zespoły cieśni nadgarstka w obu rękach oraz zespół cieśni rowka łokciowego w jednej ręce. Polecam wybrać się do neurologa który powinien dać skierowanie na badanie elektroneurofizjologii, jedyne badanie które pozwala ocenić przewodnictwo w nerwach pośrodkowych (przy z.c. nadgarstka) i nerwach łokciowych (przy z.c. rowka). Jeżeli badanie wykaże obniżenie przewodnictwa neurolog powinien dać skierowanie do chirurga ręki. U mnie chirurg ten leczył najpierw zastrzykami, potem rehabilitacją, ale nic nie pomogło więc miałem zabiegi na oba nadgarstki, na łokieć pomogła rehabilitacja.
ZycieP___MnieCodziennie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 12:18   #12
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

tak jak dziewczyny piszą - pójdź do neurologa.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 12:26   #13
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Moja mama miała właśnie takie objawy jak Twoje i zdiagnozowano u niej zespół cieśni nadgarstka, w obu rękach. Przeszła zabiegi i już jest wszystko ok. Zabieg trwał naprawdę chwilkę (tego samego dnia wróciła do domu) i był pod znieczuleniem więc nic nie czuła. Oczywiście po zabiegu dana ręka jest wyłączona że tak powiem z użytkowania przez jakiś czas (nie pamiętam dokładnie ile ale coś koło dwóch tygodni, może więcej to było). Moja mama miała operowane oba nadgarstki, jeden w Poznaniu, drugi w naszym szpitalu powiatowym i jak twierdzi, ten drugi operowany już u nas jest w o wiele lepszym stanie, ten pierwszy nadal czasem jej dokucza, ale rzadko.
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 12:40   #14
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Witajcie.

Nie wiem czy ten watek mi w czyms pomoze, ale po prostu zaczynam sie bac.
Dzis rano, jak prawie codziennie od kilku miesiecy obudzilam sie kompletnie bez czucia w kilku palcach i ze zdretwialymi dlonmi.
W takiej sytuacji musze masowac palce i dlonie, po kilku chwilach czuje mrowienie i zimno w tych zdretwialych miejscach i czucie wraca. To bylo godzine temu. Teraz odczuwam lekkie pobolewanie nadgarstkow i taka jakby 'niepelna' wladze w dloniach. Czasem bola tez lokcie.
I tak jest niemalze codziennie Czy ktos tak mial? Czy ktos moze wie co mi jest?

Uprzedzajac pytania: bylam u lekarza, jakos w lipcu. Jedna pani doktor zlecila mi przeswietlenie kregoslupa szyjnego, bo to moga byc objawy zwyrodnien w tym odcinku. Kregoslup mam okej. Poszlam z wynikiem tego badania do innego lekarza niz tego, co mnie skierowal na przeswietlenie (tamta pani doktor byla na urlopie).
Ten drugi lekarz wypisal mi tabletki Prewenit Intensiv. Kazal brac miesiac i przyjsc jak objawy nie ustapia. Mialam wrazenie, ze mi sie polepszylo, ale w ciagu ostatnich 2-3 tygodni znow jest zle, wiec chyba musze pojsc i to powiedziec. Ale pisze, bo moze ktoras z was miala podobnie jak ja?
Dodatkowo biore tabletki Aspargin od jakichs 3-4 miesiecy.

Problemy zaczely sie w sumie od momentu, gdy w czerwcu ciezko pracowalam na polu przy pieleniu. Wtedy myslalam, ze po prostu nadwyrezylam dlonie, nadgarstki i przedramiona. I ze to przejdzie.
Duzo jezdze rowerem, myslalam, ze to tez moze miec wplyw, ale teraz juz nie bylam na intensywnej wycieczce od bardzo dawna. Jezdze jedynie do pracy, ale to jest 10 minut w jedna strone i zwracam uwage na to, zeby nadmiernie nie pochylac sie do przodu i nie dzwigac calego ciezaru ciala na rekach. Jak jade dluzej-to calkowicie trace czucie w dloniach.
Lekarz sugerowal, ze moze przygniatam sobie rece podczas snu, ale to tez wykluczam. 27 lat spalam bez przygniatania, a teraz nagle co noc gniote sobie te rece na potege?

Wizazanki, czy ktoras miala taki problem jak ja?
Boje sie, zaczynam sie czuc jak jakas zniedolezniala staruszka, a mam 28 lat. Problem codziennie powraca.

Dziekuje za odpowiedzi
Po samym tytule sugerowałabym neurologa ale piszesz że u Ciebie zaczęło się po wysiłku fizycznym więc zdecydowanie ortopeda-może zadecydować o wstrzyknięciu sterydów do kanału nadgarstka i rehabilitacji(fizykoterap ia i prądy,laser), zabieg chirurgiczny jest zawsze w ostateczności. Mi to równiez pasuje do Zespołu Cieśni nadgarstka, jest też zespół cieśni podbarkowej i zazwyczaj są związane ze zbyt dużym wysiłkiem fizycznym, długotrwałym przeciążeniem, dźwiganiem. Nie wolno z tym zwlekać bo objawy będą się zaostrzać.Do neurologa też nie zaszkodzi się wybrać.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 13:58   #15
kosiolek
Raczkowanie
 
Avatar kosiolek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 388
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Ja mialam bardzo podobne objawy przez kilka tygodni, i sobie zdiagnozowalam poczatkowe fazy parkinsona Lekarka, w pierwszej kolejnosci zapytala mnie czy odczuwam jakikolwiek dyskomfort w okolicach szyji i kiedy potwierdzilam, ona powiedziala, ze najprawdopodobniej jest to "pinched/trapped nerve" - niestety nie znalazlam polskiego odpowiednika tego okreslenia, mimo, ze troche szukalam. Powiedziala, ze moze to byc wynikiem dlugotrwalego fizycznego przeciazenia w okolicach kregoslupa szyjnego, albo stresu. Zalecila fizjoterapie. Na fizjoterapie nie poszlam, ale zaczelam sama masowac i delikatnie cwiczyc okolice szyji (trzeba wiedziec co sie robi, bo z szyja naprawde nie ma zartow! Ja robilam cwiczenia typu pilates - jesli mowisz po angielsku, to moge Ci podeslac link do filmiku z cwiczeniami na youtube) i po kilku tygodniach wszystkie objawy przeszly. Od kilku miesiecy wszystko jest ok.

Mam nadzieje, ze u Ciebie to rowniez nic powaznego
kosiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 14:07   #16
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

a to po nocy sie tak dzieje? Ja tez tak mialam, ale było to spowodowane tym, że często w nocy śpię na tej ręce i krew nie dopływała do ucisnietej reki.
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy

Edytowane przez ptasie__mleczko
Czas edycji: 2014-09-26 o 14:09
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 14:10   #17
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Powinnaś odwiedzić takich lekarzy jak neurolog, ortopeda, kardiolog. Drętwienie może też być oznaką nerwicy.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 16:05   #18
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Miałam identyczne objawy.
Najpierw delikatne drętwienie palców. Potem z każdą nocą coraz gorzej, budziłam się bez czucia, z bólu. Doszło do tego stopnia, że zasypiałam tylko w jednej dziwnej pozycji. Potem nie spałam już w ogóle, tylko chodziłam po pokoju zgięta, z rękami zwieszonymi w dół bo tylko taka pozycja przynosiła mi jakąkolwiek ulgę. Poszłam do internisty, zdiagnozował naderwanie ścięgien i ogólne nadwyrężenie ręki + stan zapalny. Dostałam kompleks witamin z grupy B w większych dawkach, jakiś lek na stan zapalny [i przeciwbólowo] - nie pamiętam już nazwy, do tego taki usztywniacz na nadgarstek i maść do smarowania ramienia, łokcia i dłoni. Po 2 dniach objawy znacznie ustąpiły, po tygodniu nie było śladu. W usztywniaczu chodziłam ze 2 miesiące, bo na początku gdy go zdejmowała to wszystko zaczynało wracać.
Aha, zaczęło się po wysiłku fizycznym - niewielkim, ale obciążającym rękę.

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2014-09-26 o 16:06
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 16:27   #19
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Ja bym też polecała neurologa. Zdecydowanie! Interniści mają pare popularnych chorób, a jak nie to to od razu wmawiają nerwicę. Nerwica to rzadka choroba, za jej objawy jest brane mnóstwo innych objawów i niedobory. Dlatego lepiej do specjalisty.

Możesz też mierzyć ciśnienie rano i wieczór i brać magnez. Wyniki ciśnienia przydadzą się na wizycie.

Drętwienie rąk może być objawem przeróżnych chorób. Zarówno neurologicznych jak i ortopedycznych, ale także krążeniowych. Dlatego dobrze jeśli bada się we wszystkich trzech kierunkach, a nie obstawia na jeden. Powinnaś więc mieć zrobione co najmniej podstawowe badanie neurologiczne, badanie przepływów krwi, EKG. Standardowo te rzeczy robi się przy takich objawach.
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 20:27   #20
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Dzieki za tyle odpowiedzi
ZycieP___MnieCodziennie, NeedYourLove - dziekuje za konkretna odpowiedzi Mozliwe, ze macie racje i podobnie to sie u mnie skonczy.


Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
tak jak dziewczyny piszą - pójdź do neurologa.
Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Powinnaś odwiedzić takich lekarzy jak neurolog, ortopeda, kardiolog. Drętwienie może też być oznaką nerwicy.
Cytat:
Napisane przez elamem Pokaż wiadomość
Ja bym też polecała neurologa. Zdecydowanie! Interniści mają pare popularnych chorób, a jak nie to to od razu wmawiają nerwicę. Nerwica to rzadka choroba, za jej objawy jest brane mnóstwo innych objawów i niedobory. Dlatego lepiej do specjalisty.

Możesz też mierzyć ciśnienie rano i wieczór i brać magnez. Wyniki ciśnienia przydadzą się na wizycie.

Drętwienie rąk może być objawem przeróżnych chorób. Zarówno neurologicznych jak i ortopedycznych, ale także krążeniowych. Dlatego dobrze jeśli bada się we wszystkich trzech kierunkach, a nie obstawia na jeden. Powinnaś więc mieć zrobione co najmniej podstawowe badanie neurologiczne, badanie przepływów krwi, EKG. Standardowo te rzeczy robi się przy takich objawach.
A czy do neurologa nie potrzeba skierowania? Nie stac mnie na razie, zeby isc prywatnie, miesiac temu zaczelam pracowac i na razie jeszcze nie mam tyle pieniedzy. Moze poki co pojde znow do rodzinnego i powiem, ze objawy nie mijaja, a nasilaja sie. Moze dostane skierowanie.
Biore magnez, Aspargin, od kilkunastu tygodni. Cisnienie bede mierzyla, mam aparat do tego.
Nerwica chyba nie, ostatnio w miare dobrze sie czuje.


Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Po samym tytule sugerowałabym neurologa ale piszesz że u Ciebie zaczęło się po wysiłku fizycznym więc zdecydowanie ortopeda-może zadecydować o wstrzyknięciu sterydów do kanału nadgarstka i rehabilitacji(fizykoterap ia i prądy,laser), zabieg chirurgiczny jest zawsze w ostateczności. Mi to równiez pasuje do Zespołu Cieśni nadgarstka, jest też zespół cieśni podbarkowej i zazwyczaj są związane ze zbyt dużym wysiłkiem fizycznym, długotrwałym przeciążeniem, dźwiganiem. Nie wolno z tym zwlekać bo objawy będą się zaostrzać.Do neurologa też nie zaszkodzi się wybrać.
Wlasnie mam wrazenie, ze jest coraz gorzej. Dziekuje za odpowiedz, bede dzialac.


Cytat:
Napisane przez kosiolek Pokaż wiadomość
Ja mialam bardzo podobne objawy przez kilka tygodni, i sobie zdiagnozowalam poczatkowe fazy parkinsona Lekarka, w pierwszej kolejnosci zapytala mnie czy odczuwam jakikolwiek dyskomfort w okolicach szyji i kiedy potwierdzilam, ona powiedziala, ze najprawdopodobniej jest to "pinched/trapped nerve" - niestety nie znalazlam polskiego odpowiednika tego okreslenia, mimo, ze troche szukalam. Powiedziala, ze moze to byc wynikiem dlugotrwalego fizycznego przeciazenia w okolicach kregoslupa szyjnego, albo stresu. Zalecila fizjoterapie. Na fizjoterapie nie poszlam, ale zaczelam sama masowac i delikatnie cwiczyc okolice szyji (trzeba wiedziec co sie robi, bo z szyja naprawde nie ma zartow! Ja robilam cwiczenia typu pilates - jesli mowisz po angielsku, to moge Ci podeslac link do filmiku z cwiczeniami na youtube) i po kilku tygodniach wszystkie objawy przeszly. Od kilku miesiecy wszystko jest ok.

Mam nadzieje, ze u Ciebie to rowniez nic powaznego
Dziekuje Ale ja chyba nie odczuwam nic przy szyi, poza tym przeswietlalam ten kregoslup w odcinku szyjnym i niby wszystko gra...


Cytat:
Napisane przez ptasie__mleczko Pokaż wiadomość
a to po nocy sie tak dzieje? Ja tez tak mialam, ale było to spowodowane tym, że często w nocy śpię na tej ręce i krew nie dopływała do ucisnietej reki.
Tak myslalam z poczatku, ale w zbyt konkretnym momencie zaczely sie te objawy pojawiac (praca w polu) i wczesniej nigdy nie mialam problemu z takim czyms... Nagle ciagle przygniatam sobie obie rece jak spie?


Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Miałam identyczne objawy.
Najpierw delikatne drętwienie palców. Potem z każdą nocą coraz gorzej, budziłam się bez czucia, z bólu. Doszło do tego stopnia, że zasypiałam tylko w jednej dziwnej pozycji. Potem nie spałam już w ogóle, tylko chodziłam po pokoju zgięta, z rękami zwieszonymi w dół bo tylko taka pozycja przynosiła mi jakąkolwiek ulgę. Poszłam do internisty, zdiagnozował naderwanie ścięgien i ogólne nadwyrężenie ręki + stan zapalny. Dostałam kompleks witamin z grupy B w większych dawkach, jakiś lek na stan zapalny [i przeciwbólowo] - nie pamiętam już nazwy, do tego taki usztywniacz na nadgarstek i maść do smarowania ramienia, łokcia i dłoni. Po 2 dniach objawy znacznie ustąpiły, po tygodniu nie było śladu. W usztywniaczu chodziłam ze 2 miesiące, bo na początku gdy go zdejmowała to wszystko zaczynało wracać.
Aha, zaczęło się po wysiłku fizycznym - niewielkim, ale obciążającym rękę.
Tez dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Moze u mnie rece byly juz nadwyrezone od tego roweru, a na tym polu calkowicie je zalatwilam.
Usztywniacze to moze niezly pomysl, spytam lekarza o to.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2014-09-26 o 20:29
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 20:31   #21
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Do każdego z wymienionych specjalistów jest potrzebne skierowanie od rodzinnego
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 20:53   #22
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Moja znajoma miała też takie objawy i też okazało się, że jest to zespół cieśni nadgarstka. Przeszła zabieg najpierw na jedną rękę, której nie mogła "używać" przez około 2 tygodnie, po jakimś czasie (niedługim) zabieg na drugą rękę.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 22:41   #23
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Do neurologa raczej nie chodzi się prywatnie, bo wtedy dostałabyś skierowanie na badania, za które musiałabyś sama zapłacić, a nie NFZ. A to są przeważnie drogie atrakcje. Chyba, że masz znajomego lekarza, który by Ci te badania-zalecone przez neurologa- przepisał.

To na 90% zespół cieśni. Moja mama to ma, jej znajoma-dentystka- też. Najbardziej narażone są osoby, które wykonują precyzyjne czynności przez długi czas, czyli praca przy komputerze (pisanie), albo właśnie ''grzebanie'' w zębach, czy pielenie.

Nie wiem, co moja mama zrobiła, że jej przeszło, ale ta dentystka dostała skierowanie na zabieg, ale się nie zdecydowała (bo jest nieskuteczny???) i wyleczyła się samą rehabilitacją.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 05:57   #24
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Dzis standardowo obudzilam sie bez czucia w palcach i zwrocilam uwage na to, ktorych palcow to dotyczy-chodzi o kciuk, wskazujacy i srodkowy.
Poczytalam przed chwila o tym zespole ciesni nadgarstka i to pewnie jednak bedzie to, bo objawy pasuja. Nie mam na co czekac, bo wczesniej mnie rece nie bolaly, a teraz po minieciu uczucia odretwienia zaczynaja bolec.
Teraz pracuje w sklepie, sprawne dlonie sa mi naprawde potrzebne.
W przyszlym tygodniu pojde do rodzinnego i dam znac co powiedzial. Mam nadzieje, ze nie zbyje mnie znow tabletkami na krazenie
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 06:59   #25
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Dzis standardowo obudzilam sie bez czucia w palcach i zwrocilam uwage na to, ktorych palcow to dotyczy-chodzi o kciuk, wskazujacy i srodkowy.
Poczytalam przed chwila o tym zespole ciesni nadgarstka i to pewnie jednak bedzie to, bo objawy pasuja. Nie mam na co czekac, bo wczesniej mnie rece nie bolaly, a teraz po minieciu uczucia odretwienia zaczynaja bolec.
Teraz pracuje w sklepie, sprawne dlonie sa mi naprawde potrzebne.
W przyszlym tygodniu pojde do rodzinnego i dam znac co powiedzial. Mam nadzieje, ze nie zbyje mnie znow tabletkami na krazenie
Autorko a wcześniej lekarzowi nie mówiłaś że zaczęło się to po wysiłku fizycznym/nadwyrężeniu przez Ciebie dłoni? Bo samo drętwienie sugeruje w pierwszej kolejności schorzenie neurologiczne i tym sposobem można szukać przyczyny nie tam gdzie trzeba. Nie powinnaś teraz tych rąk nadwyrężać ale rozumiem że na L4 nie zawsze można sobie pozwolić.
Poczytaj o teście Tinela i Phanela.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 10:10   #26
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

A moze to z nerwow? Moja kolezanka miala dziwne objawy, ze reka jej sie wrecz palila-taki uczucie i okazalo sie, ze to z nerwow, dostala silne leki i jej przeszlo.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 10:32   #27
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Miałam identyczne objawy.
Najpierw delikatne drętwienie palców. Potem z każdą nocą coraz gorzej, budziłam się bez czucia, z bólu. Doszło do tego stopnia, że zasypiałam tylko w jednej dziwnej pozycji. Potem nie spałam już w ogóle, tylko chodziłam po pokoju zgięta, z rękami zwieszonymi w dół bo tylko taka pozycja przynosiła mi jakąkolwiek ulgę. Poszłam do internisty, zdiagnozował naderwanie ścięgien i ogólne nadwyrężenie ręki + stan zapalny. Dostałam kompleks witamin z grupy B w większych dawkach, jakiś lek na stan zapalny [i przeciwbólowo] - nie pamiętam już nazwy, do tego taki usztywniacz na nadgarstek i maść do smarowania ramienia, łokcia i dłoni. Po 2 dniach objawy znacznie ustąpiły, po tygodniu nie było śladu. W usztywniaczu chodziłam ze 2 miesiące, bo na początku gdy go zdejmowała to wszystko zaczynało wracać.
Aha, zaczęło się po wysiłku fizycznym - niewielkim, ale obciążającym rękę.

U mnie też zaczęło się po wysiłku fizycznym, na początku nie zwracałam uwagi, ale gdy stało się uciążliwe, kupiłam magnez i witaminy z grupy B i po ok. 2 tygodniach przeszło! (piłam potrójną dawkę).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 12:04   #28
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Autorko a wcześniej lekarzowi nie mówiłaś że zaczęło się to po wysiłku fizycznym/nadwyrężeniu przez Ciebie dłoni? Bo samo drętwienie sugeruje w pierwszej kolejności schorzenie neurologiczne i tym sposobem można szukać przyczyny nie tam gdzie trzeba. Nie powinnaś teraz tych rąk nadwyrężać ale rozumiem że na L4 nie zawsze można sobie pozwolić.
Poczytaj o teście Tinela i Phanela.
Tak, mowilam to samo co wam tu napisalam
Ze pracowalam na polu kilka tygodni i moglam te dlonie i nadgarstki nadwyrezyc, bo pielilam. Mowilam tez, ze jezdze duzo rowerem i moglam miec wczesniej 'zmeczone' te miejsca, bo czasem jade po 100 km. dziennie, po roznej nawierzchni.
Na poczatek doktor podejrzewala, ze to moze od kregoslupa szyjnego i dlatego go przeswietlila. Moze gdybym trafila na ta sama pania-to dzialalaby dalej, bo widac bylo, ze porzadnie sie za to wziela.
Drugi lekarz niestety mnie troche olal, jak poszlam z wynikiem i dal jakis suplement diety poprawiajacy krazenie.
Ja wyraznie czuje, ze jest gorzej. Wczesniej mialam to dretwienie czasami, teraz co rano. No i zaczyna po prostu bolec.
Chcialabym moc oszczedzac rece, ale w mojej pracy to niemozliwe, duzo dzwigam i pracuje rekami wlasnie (wedliny, sery, stoisko miesne). Mysle o tych usztywniaczach o ktorych ktos wspominal.

Za chwile poczytam o tych testach


Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
A moze to z nerwow? Moja kolezanka miala dziwne objawy, ze reka jej sie wrecz palila-taki uczucie i okazalo sie, ze to z nerwow, dostala silne leki i jej przeszlo.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niczego poki co nie wykluczam, moze byc i z nerwow, chcialabym, zeby lekarzowi udalo sie postawic dobra diagnoze.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2014-09-27 o 12:06
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 15:52   #29
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Tak, mowilam to samo co wam tu napisalam
Ze pracowalam na polu kilka tygodni i moglam te dlonie i nadgarstki nadwyrezyc, bo pielilam. Mowilam tez, ze jezdze duzo rowerem i moglam miec wczesniej 'zmeczone' te miejsca, bo czasem jade po 100 km. dziennie, po roznej nawierzchni.
Na poczatek doktor podejrzewala, ze to moze od kregoslupa szyjnego i dlatego go przeswietlila. Moze gdybym trafila na ta sama pania-to dzialalaby dalej, bo widac bylo, ze porzadnie sie za to wziela.
Drugi lekarz niestety mnie troche olal, jak poszlam z wynikiem i dal jakis suplement diety poprawiajacy krazenie.
Ja wyraznie czuje, ze jest gorzej. Wczesniej mialam to dretwienie czasami, teraz co rano. No i zaczyna po prostu bolec.
Chcialabym moc oszczedzac rece, ale w mojej pracy to niemozliwe, duzo dzwigam i pracuje rekami wlasnie (wedliny, sery, stoisko miesne). Mysle o tych usztywniaczach o ktorych ktos wspominal.

Za chwile poczytam o tych testach




Niczego poki co nie wykluczam, moze byc i z nerwow, chcialabym, zeby lekarzowi udalo sie postawic dobra diagnoze.
Bardzo słusznie, że niczego nie wykluczasz, bo po tym, że 90% ma takie objawy i cośtam nie można określić, że masz to samo, choć jest to najbardziej prawdopodobne. Zwróć uwagę czy masz jakieś inne objawy: zawroty i bóle głowy, duszności, mdłości, omdlenia, przemęczenie, problemy z pamięcią i doborem słów czy wyłącznie te drętwienia. To jest istotne przy diagnozie.

Do neurologa trzeba mieć skierowanie (z kolei na EKG kieruje nawet rodzinny).
O skierowania u rodzinnego warto zagadnąć (czy nie miśli pani doktor że powinnam...?) na sugestię częściej dają. Spróbuj się zapisać do tej co wcześniej.
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 17:14   #30
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Przewlekle dretwienie palcow, dloni, rak w czasie snu-czy ktos tak mial?

Ja miałam identyczne objawy- też dzień w dzień, też po ciężkiej pracy fizycznej.
U mnie na szczęście przeszło samo po około miesiącu, dodatkowo brałam witaminy.
Mój lekarz rodzinny kazał chwilę poczekać i obserwować+suplementacja- żeby nie było, że zlekceważyłam, że dzień w dzień mam silne parestezje, i sama sobie to wymyśliłam.

Edytowane przez _Mia
Czas edycji: 2014-09-27 o 17:15
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-02 20:38:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.