Malutka metamorfoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-26, 21:04   #1
elka1056
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8

Malutka metamorfoza


Co zmienić? Co zostawić? Co wywalic? Jak pomalować ściany? Jakie zasłony? (Pudlo w kwiaty i odtwarzacz sa tymczasowo )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0219.jpg (132,1 KB, 183 załadowań)

Edytowane przez elka1056
Czas edycji: 2014-09-27 o 17:31
elka1056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 21:57   #2
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Malutka metamorfoza

Jejku jak tam musi być zimno, dwa takie duże kaloryfery. Widzę, że wszystko starej daty, więc wszystko do wywalenia, łącznie z parapetami i wymianą okien na nowe.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 22:41   #3
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Malutka metamorfoza

Cytat:
Napisane przez elka1056 Pokaż wiadomość
Co zmienić? Co zostawić? Co wywalic? Jak pomalować ściany? Jakie zasłony? (Pudlo w kwiatybi odtwarzacz sa tymczasowo )
To zależy od budżetu jakim dysponujesz i od tego do czego ten pokój ma służyć.
Jeśli konieczne jest aby przy stole było 6 krzeseł to dobrze by było aby były wszystkie jednakowe i pasowały do stołu.
Kwiatki też mają każde inny "kwietnik", wiklinowy, drewniany, stolik z serwetą , dziwnie to razem wygląda.Należałoby uporządkować stylem i kolorem.
Dywan też swoje już chyba odsłużył, należy mu się emerytura.
Ogólnie wnętrze jak z lat 80 tych.
Jeśli nie ma możliwości wymiany mebli to może pomalować je wszystkie na jeden kolor?
Firanki też nie pasują, już dziś takich się nie wiesza.
Napisz co musi zostać w pokoju i czy możesz poszastać pieniędzmi przy metamorfozie. Będzie łatwiej doradzić.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 07:57   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Malutka metamorfoza

Po pierwsze wywalić te kwiaty, które zajmują niepotrzebnie tyle miejsca. Albo chociaż przerzedzić (zostawić 1-2) i kupić ładne osłonki na doniczki. Firanki do kosza i kupić dłuższe, tak, by zakryć te parapety, np. klasyczny biały długi woal. Stół rozjaśnić ładnym bieżnikiem, na stole postawić ładny wazon z kwiatami. Na tym stoiku w rogu zrobiłabym miejsce na ten Twój odtwarzacz albo całkowicie zlikwidowała. Nowe karnisze. Ładne pokrowce na krzesła. Dywan typu shaggy w jasnym kolorze ekri, beż i takie też ściany.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 13:57   #5
elka1056
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Malutka metamorfoza

Niestety przesadnie pieniędzmi nie mogę poszastać, ale staram się coś wykombinować, żeby chociaż trochę wyglądało to wszystko lepiej. Osobiście jestem za wywaleniem tych kwiatków, najlepiej wszystkich. O kupieniu zasłon i firanek już myślałam, ale dopiero po pomalowaniu ścian. Tak, wiem ze ten pokój wygląda tragicznie, ale ja go nie tworzyłam...Z mebli musi zostać stół, krzesła (znaczy być muszą, nie koniecznie te :P, regał, którego tutaj nie widać (tak, też jest w stylu tamtych lat)). Tak to wszystko, co stoi tam w rogu można spokojnie wywalić, jeżeli taka jest potrzeba. Już ja się o to postaram

Edytowane przez elka1056
Czas edycji: 2014-09-27 o 17:41
elka1056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 17:43   #6
elka1056
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Malutka metamorfoza

Chciałabym bardzo, niestety na taki remont potrzebne są spore nakłady finansowe.

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48304681]Jejku jak tam musi być zimno, dwa takie duże kaloryfery. Widzę, że wszystko starej daty, więc wszystko do wywalenia, łącznie z parapetami i wymianą okien na nowe. [/QUOTE]
Chciałabym bardzo, niestety do takiego remontu potrzebne są spore nakłady finansowe, więc staram skupić się na tym co jest w środku A, zastosuję się również do rady o firanach, ścianach i dywanie

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Po pierwsze wywalić te kwiaty, które zajmują niepotrzebnie tyle miejsca. Albo chociaż przerzedzić (zostawić 1-2) i kupić ładne osłonki na doniczki. Firanki do kosza i kupić dłuższe, tak, by zakryć te parapety, np. klasyczny biały długi woal. Stół rozjaśnić ładnym bieżnikiem, na stole postawić ładny wazon z kwiatami. Na tym stoiku w rogu zrobiłabym miejsce na ten Twój odtwarzacz albo całkowicie zlikwidowała. Nowe karnisze. Ładne pokrowce na krzesła. Dywan typu shaggy w jasnym kolorze ekri, beż i takie też ściany.
W pierwszym poście wspomniałam, że odtwarzać jest tymczasowo, więc potraktujmy go jak powietrze :P Kwiatki wywalę wszystkie. Dziękuję bardzo za rady i pozdrawiam

Edytowane przez elka1056
Czas edycji: 2014-09-27 o 17:49
elka1056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 20:14   #7
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Malutka metamorfoza

Tak myślała, że niestety środki są ograniczone.

Nie napisałaś jednej bardzo ważnej rzeczy albo ja nie wychwyciłam: do czego ma służyć ten pokój? Jeśli to ma być twój pokój to napisz ile masz lat.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-28, 06:42   #8
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Malutka metamorfoza

Nie wywalaj wszystkich kwiatków!Zostaw ze 2 okazy bo są ładne.
Kwiatki odwrócą uwagę od nieładnych rzeczy w pokoju a poza tym rośliny dobrze działają na wzrok, na klimat mieszkania.

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Jeśli budżet ograniczony i starczy jedynie na pomalowanie ścian i zasłony to wybierałabym kolor prawie biały kremowy na ściany.
I koniecznie firany zamienić na dłuższe, delikatne, nie w takie wzory jakie są.
Popatrz w ciuchlandach, tam czasem można trafić na prawdziwe firankowe perełki za grosze.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 11:22   #9
elka1056
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Malutka metamorfoza

Dalej ma byc goscinnym. Gdybym tutaj miala sie urzadzac to wszystko byloby juz za oknem

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Jezelj zostawic kwiatki to ktore i gdzie je ustawic?
elka1056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 21:38   #10
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Malutka metamorfoza

Skoro fundusze nie pozwalaja na pelna metamorfoze, to ja:

1. Pomalowala bym pokoj na ladny zielony kolor.
2. Pomalowala na jakis bez, magnolie.


Zmienila firanki na dlugie i dodala zaslony w kolorze obic krzesel tych, ktorych jest wiecej, te dwa wywalilabym.
Kwiaty-zostawilabym dwa dorodne (asparagus-to w kacie chyba sie nazywa i jeszcze ten co pod oknem w stojaku w ladnych doniczkach postawilabym na parapecie.

Dokupilabym ozdobne wazy lub wazony szklane w kolorze pomaranczowym.

Dywan do wywalenia tez. Moze jakis zielony lub brudno brazowo-pomaranczowy?

Ogolnie staralabym sie zrobic atut z tych mebli

A i tego stolika pod kwiatami tez bym sie pozbyla.
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 04:45   #11
elka1056
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Malutka metamorfoza

Powiem tak: Panie są po prostu kochane <3 Już wiem, ze zasięgnięcie porady na tym forum było doskonałym pomysłem! Sama gęba mi sie uśmiecha. Niedługo zaczynam remont, przynajmniej będę wiedziała co zrobić, żeby wyglądało lepiej niż teraz
elka1056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 07:54   #12
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Malutka metamorfoza

Dokładnie nie widać na zdjęciu jakie to są kwiatki, jakie ich nazwy.
Zostaw te, które najlepiej wyglądają , mają najzieleńsze, najzdrowsze liście, najmniej śmiecą.
Nie wyrzucaj ich do śmieci, oddaj komuś, postaw w innych pomieszczeniach. Duże okazy można nawet sprzedać na stronach ogłoszeniowych, często są amatorzy na duże kwiaty doniczkowe.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 11:00   #13
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Malutka metamorfoza

jeśli to ma być pokój gościnny, to ja bym zaczęła w pierwszej kolejności od wymiany krzeseł...
Parapety można okleić okleiną w kolorze drewna, postawić tam coś dekoracyjnego - małe kwiatki, świeczki, ramki, lampkę.
Zostawiłabym jakieś kwiaty w rogach pokoju - na pewno nie palmę, bo ona zupełnie nie pasuje do takiego wystroju. Na tym stoliku w rogu możesz postawić też np. elegancką tacę z dzbankiem, itp. Zamiast tego obrusu daj tam jakąś serwetkę/podkładkę.
Na stole zawsze ładnie będzie wyglądał wazon ze świeżymi kwiatami albo miska z owocami. Na regał możesz dać książki albo jakąś elegancką zastawę (zależy jak wygląda ten regał).
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 09:20   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Malutka metamorfoza

Skoro staramy się tanio:

Wybrałabym kolor jaki ma dominować w pokoju. Wydaje mi się, że jak stół jest jaki jest, pewnie regał w podobnym kolorze, to albo zostawić jakie są i ściany zrobić waniliowe/kawa z mlekiem, albo przemalować meble na biało i dać jakiś lekki kolor na ściany.
Raczej nie zieleń. Ciężko dobrać ładną zieleń. Ew. jedna zielona ściana, a resztę w beżu.
Osobiście postawiłabym na jasny krem/beż plus podobający mi się kolor dla ożywienia.

Potem wymieniłabym dywan na jakiś gładki w pasującym kolorze. Na allegro można kupić tanie dywany cięte z wykładzin, miałam taki, był okej a kosztował niewiele.

Firanki bym wymieniła na jakieś proste białe, przejrzyste, do tego zasłony. Zmieniłabym pewnie też karnisz.
Albo okleiłabym parapety czymś drewnopodobnym, wtedy bym dała same jasne zasłony bez firanek, a na parapecie bym ustawiła dekoracyjne rzeczy, jak świeczki, wazon, jakiś kwiatek.

Krzesła, jeśli są w dobrym stanie, zostawiłabym, ale kupiłabym/uszyłabym na nie pokrowce w jednolitym kolorze, żeby wyglądały mniej więcej tak samo. Czy w pokoju gościnnym potrzeba aż 6 krzeseł? Wolałabym zostawić 4.
Stół bym przykryła obrusem albo zostawiła bez obrusu, coś bym na nim ustawiła by nie był taki pusty.

Drugi stolik, ten w rogu, wydaje mi się całkiem zbędny i bym się go pozbyła. Podobnie z tą palmą czy juką, czy co to jest. Pozostałe kwiatki bym przejrzała i jeśli są w miarę zadbane i nie "straszą", zostawiłabym je i kupiła im jednakowe osłonki na doniczki w wybranym wcześniej "ożywiającym" kolorze. Gdyby kwiatków było za dużo do sensownego ustawienia ich, część wypadałoby przenieść gdzieś indziej lub wywalić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 23:41   #15
elka1056
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Malutka metamorfoza

Wykorzystam pomysł z okleiną na parapety. Wyniosę również te dwa krzesła w innym kolorze.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Pokrowce miałyby być w kolorze stołu czy jakichś innych dodatków?
elka1056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 07:55   #16
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Malutka metamorfoza

Cytat:
Napisane przez elka1056 Pokaż wiadomość
Wykorzystam pomysł z okleiną na parapety. Wyniosę również te dwa krzesła w innym kolorze.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Pokrowce miałyby być w kolorze stołu czy jakichś innych dodatków?
Ja bym dała jasne pokrowce, kremowe, beżowe (tak jak ściany i dywan).
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 08:24   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Malutka metamorfoza

Też bym dała jasne. U moich rodziców są jasne i fajnie wyglądają Można je prać normalnie, więc jak się przykurzą - idą do pralki i tyle.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 11:34   #18
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Malutka metamorfoza

Pokrowce jasne krem, beż. Możesz wtedy dać na stół 4 podkładki filcowe w podobnym kolorze.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:11   #19
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Malutka metamorfoza

Ja bym zostawiła tylko ściany ale wszystko powoli. Co to ma byc za pomieszczenie jadalnia? Jesli stół ma zostac to mozesz go albo przemalować albo przykryć obrusem , na krzesła tez sa rożne pokrowce. Firanki zmień napewno no i dywan tez by sie przydało... Regał mozna przemalować oraz ściany tez...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 22:16   #20
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Malutka metamorfoza

Napewno przykrylabym ten stół i krzesła moze coś takiego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (104,9 KB, 28 załadowań)
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 21:21   #21
elka1056
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Malutka metamorfoza

Tylko jest jeszcze jedna moja wątpliwość: jakie zasłony? Znajomi polecali biale? A moze cos w stylu jak na obrazku wyzej (wstawiony przez inna wizazanke prezetujacy zakryty stol)
elka1056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 22:10   #22
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Malutka metamorfoza

Jeśli chcesz zostawić na razie dywan (lepiej zostawić, żeby nie porysować podłogi), to lepiej nie dawaj wzorzystych zasłon, bo będzie efekt oczopląsu Białe zasłony super wyglądają na jasnoszarych ścianach. Tutaj ciężko stwierdzić, najlepiej by było zrobić jakieś wizualizacje.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 11:09   #23
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Malutka metamorfoza

Cytat:
Napisane przez elka1056 Pokaż wiadomość
Tylko jest jeszcze jedna moja wątpliwość: jakie zasłony? Znajomi polecali biale? A moze cos w stylu jak na obrazku wyzej (wstawiony przez inna wizazanke prezetujacy zakryty stol)
Prawda, że z dywanem się pogryzą wzorzyste zasłony. Ja bym zmieniła dywan na pewno

Ogólnie to jasne zasłony (białe, kremowe) są uniwersalne i pasują do wszystkiego, a ze względu na kolor nie są ciężkie i przytłaczające. Mogą być też jasne z wzorem, jak na zdjęciu, ale one już będą mniej uniwersalne i trzeba zadbać żeby pasowały do całej reszty wnętrza.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:09:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.