Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-03, 14:36   #1
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76

Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?


Witajcie,

Chciałam Was prosić o porady w kwestii urządzenia kuchni. Ma układ i wymiary takie jak na załączonym obrazku, przyłącza są w miejscach takich jak deweloper narysował sprzęty. Pod oknem jest parapet o długości 123 cm (samo okno ma trochę mniej), a pod tym parapetem jest niewielki kaloryfer.
Mam w związku z tym dylemat, ponieważ meble tylko na jednej ścianie to za mało na nasze potrzeby, z kolei po zrobieniu mebli na dwóch przeciwległych ścianach uważam, że będzie za ciasno, zostaje więc zrobienie ich pod oknem. I nie wiem, czy można kaloryfer olać i po prostu zabudować meblami licząc, że w kuchni i tak będzie ciepło (dotychczas w wynajmowanych mieszkaniach nigdy nie odkręcaliśmy kaloryfera w kuchni). Czy jednak zostawić dojście do kaloryfera i dać nad nim sam blat?
A może macie jakieś inne pomysły na funkcjonalne urządzenie takiej kuchni? Musimy zmieścić zlew (jednokomorowy z ociekaczem), zmywarkę (najlepiej 60, ale od biedy może być 45), piekarnik, płytę indukcyjną i lodówkę (60cm, od biedy może być 55 żeby weszła tam koło parapetu) no i możliwie dużo szafek.

Przy okazji może zapytam, jakie meble do kuchni polecacie? Nie mamy niestety nieograniczonego budżetu, dlatego myśleliśmy nad meblami z Ikei, ale są one dośc wysokie i prawdopodobnie nie zmieszczą się pod tym parapetem... O meblach Bodzio i BRW czytałam nieprzychylne opninie. Jest jeszcze jakaś opcja oprócz mebli na wymiar? Albo czy meble na wymiar, ale z tańszych materiałów moga wyglądać przyzwoicie i nie kosztować majątku? Od razu zaznaczę, że nie potrzebujemy kuchni na 20 lat, ale dobrze by było, jakby z 5 przetrwała w dobrym stanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (18,0 KB, 81 załadowań)
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 14:57   #2
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Jeśli zlikwidujecie parapet pod oknem to można zrobić coś takiego: http://bi.gazeta.pl/o/a/forum/333/6/333690.jpg
Kaloryfer jest zabudowany, a górną kratką idzie ciepło. Nie wiem co prawda jak to się sprawdza, bo nie mam czegoś takiego, ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 15:48   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Moi rodzice niedawno robili remont makabrycznie wąskiej kuchni. Dali meble i 2 blaty robocze wzdłuż obu ścian. Meble z Ikea. Wszystko dało się dopasować.
Jak ma być funkcjonalnie i i w rozsądnej cenie to chyba tylko Ikea.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Meble na wymiar to zawsze najdroższa opcja, więc przy ograniczonym budżecie nie wybierałabym takiego rozwiązania.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 19:06   #4
Atanvarne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

My również kuchnie wzdłuż ściany gdzie jest okno, blat jest nad kaloryferem i tak jak na obrazku, zamiast parapetu a pod blatem jest wolna przestrzeń.Takie kratki można zastosować również nie umieszczając blatu na parapecie(są to dodatkowe koszty)
Atanvarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 19:14   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Moim zdaniem meble z ikea wcale nie wychodzą tak znowu tanio...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 21:30   #6
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Meble na wymiar, usunięcie parapetu, szafki pod oknem - sama zdecydowałam się na taką opcję. mam praktycznie identyczną kuchnie, tylko ja wywyaliłam scianę z drzwiami wejsciowymi i ścianę prawą, która łaczyła się u mnie z salonem.

Meble takie nie muszą być drogie. Faktycznie od prywatnych firm, stolarzy itp jest najdrożej. Ale w sieciówkach też dostsowują na wymiar, na pewno taka opcje ma wlasnie BRW, a lepsze to nic niedopasowany stojący "narożnik" z Bodzio.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2014-10-03 o 21:32
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 21:57   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Jeśli zlikwidujecie parapet pod oknem to można zrobić coś takiego: http://bi.gazeta.pl/o/a/forum/333/6/333690.jpg
Kaloryfer jest zabudowany, a górną kratką idzie ciepło. Nie wiem co prawda jak to się sprawdza, bo nie mam czegoś takiego, ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.
Fajne,ale można się obyć bez tej kratki,ale za to zostawić przepływ powietrza nie wstawiając przed grzejnikiem szafek.
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Moim zdaniem meble z ikea wcale nie wychodzą tak znowu tanio...
Dokładnie.
Typowy układ, standard to może i cenowo ok,ale jak się bierze coś nietypowego jak np. węższa szafka pod zlew (60tka pod pojedyńczy + zmywarka), zabudowę piekarnika, szafki narożne do takiej małej kuchni to cena wychodzi porównywalna albo i wyższa od niejednych mebli na wymiar.

Autorko poszukaj stolarza albo jakiegoś studia mebli (nie każde jest drogie, czasem na rynkach się takie tańsze wystawiają) lub napisz skąd jesteś.
Kolejna sprawa to składy budowlane. Znam osoby, które sobie tak zrobiły takim kosztem zabudowę kuchni, bo blaty, fronty i moduły szafek kupili w składzie budowlanym i samemu zaprojektowali i skręcili meble
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 22:01   #8
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Ja na przykład nigdy nie używałam kaloryfera w kuchni i uznałam za marnotrawstwo miejsca pozostawienie wolnej przestrzeni pod oknem. Kaloryfera niestety usunąć nie mogłam (wymóg spółdzielni...), więc tylko go zabudowałam, z odstępem do pokrętła i liczników.

Mam pod blatem normalne półki. Szuflad i koszy cargo nie bylo sensu robić przez kaloryfer właśnie (szeroki, starego typu).
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 08:16   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

BRW może swoje meble zrobić na wymiar, dopasować, ale zdaje się, że wtedy ich cena potrafi skoczyć w górę i to znacznie.

Wydaje mi się, że najsensowniej jest jednak robić na wymiar ale poszukać w miarę taniej firmy, rozbieżności cenowe między firmami są ogromne.

Moi mieszkający w Warszawie rodzice zdecydowali się na firmę z Zamościa
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 16:22   #10
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

po 1. co oznaczają rozsądne pieniądze 5-10-15 tys.?
po 2. zapytaj czy możesz usunąć kaloryfer
po 3. czy okno jest na tyle nisko, że da się wstawić blat zamiast parapetu?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 17:34   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Usnunąc kaloryfer- może i można, ale teraz już chyba za pózno bo w PL rozpoczyna się sezon grzewczy i spuszczenie wody w całego pionu trzeba opłacić z własnej kieszeni, lepiej poczekać do wiosny.

Usuwanie kaloryfera? mało kto używa go zima bo w kuchni raczej ciepło jesy, ale bywa, ze nie właczany kaloryfer może na ścianie wyjść grzybek, wilgoć, osobiscie kilka razy w zimie właczam na full na parę godzin.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-05, 11:15   #12
Atanvarne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja na przykład nigdy nie używałam kaloryfera w kuchni i uznałam za marnotrawstwo miejsca pozostawienie wolnej przestrzeni pod oknem. Kaloryfera niestety usunąć nie mogłam (wymóg spółdzielni...), więc tylko go zabudowałam, z odstępem do pokrętła i liczników.

Mam pod blatem normalne półki. Szuflad i koszy cargo nie bylo sensu robić przez kaloryfer właśnie (szeroki, starego typu).
A jak jest wtedy z dostępem do okna w celu jego umycia, jeśli pod blatem jest pusta przestrzeń bądź półki? Można normalnie stanąć nogą na blat i okno umyć? Chodzi mi o to, jaki ciężar może na tym stanąć żeby się nie ugiął/złamał blat
Atanvarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 11:29   #13
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Atanvarne Pokaż wiadomość
A jak jest wtedy z dostępem do okna w celu jego umycia, jeśli pod blatem jest pusta przestrzeń bądź półki? Można normalnie stanąć nogą na blat i okno umyć? Chodzi mi o to, jaki ciężar może na tym stanąć żeby się nie ugiął/złamał blat
Nie mam problemu z myciem okien, jestem wysoka i nie muszę stawać na blat. Ale myślę, że spokojnie mogłabym usiąść czy stanąć na nim w razie czego.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 14:35   #14
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Kaloryfera na pewno w tym momencie nie usuniemy, nie chcemy ryzykować przed pierwszą zimą, żeby się później nie okazało, że jest problem z dogrzaniem mieszkania. Z tego też względu TŻ nie jest za tym, aby go zabudować szafkami.
Na ten moment zdecydowaliśmy się jednak na meble z Ikei na całej lewej ścianie, plus lodówka, szafka i kawałek blatu ze stołkami na prawej ścianie. Ale do etapu urządzania kuchni jeszcze ze 2 miesiące, więc może nam się zmienić koncepcja
W wolnej chwili wybiorę się na rozmowę z firmą robiącą meble na wymiar, aby się dowiedzieć ile taka przyjemność może kosztować, wtedy byśmy się zdecydowali na blat pod oknem z zostawieniem kawałka wolnej przestrzeni na kaloryfer (60 cm), a reszta szafek.

Zamierzamy mieszkać w tym mieszkaniu ok 5-6 lat, więc uważam, że nie ma co szaleć i ok. 8 tys. za same meble bez sprzętów to dla mnie górna granica, choć wolałabym wydać mniej
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 11:29   #15
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Witajcie,

Chciałam Was prosić o porady w kwestii urządzenia kuchni. Ma układ i wymiary takie jak na załączonym obrazku, przyłącza są w miejscach takich jak deweloper narysował sprzęty. Pod oknem jest parapet o długości 123 cm (samo okno ma trochę mniej), a pod tym parapetem jest niewielki kaloryfer.
Mam w związku z tym dylemat, ponieważ meble tylko na jednej ścianie to za mało na nasze potrzeby, z kolei po zrobieniu mebli na dwóch przeciwległych ścianach uważam, że będzie za ciasno, zostaje więc zrobienie ich pod oknem. I nie wiem, czy można kaloryfer olać i po prostu zabudować meblami licząc, że w kuchni i tak będzie ciepło (dotychczas w wynajmowanych mieszkaniach nigdy nie odkręcaliśmy kaloryfera w kuchni). Czy jednak zostawić dojście do kaloryfera i dać nad nim sam blat?
A może macie jakieś inne pomysły na funkcjonalne urządzenie takiej kuchni? Musimy zmieścić zlew (jednokomorowy z ociekaczem), zmywarkę (najlepiej 60, ale od biedy może być 45), piekarnik, płytę indukcyjną i lodówkę (60cm, od biedy może być 55 żeby weszła tam koło parapetu) no i możliwie dużo szafek.

Przy okazji może zapytam, jakie meble do kuchni polecacie? Nie mamy niestety nieograniczonego budżetu, dlatego myśleliśmy nad meblami z Ikei, ale są one dośc wysokie i prawdopodobnie nie zmieszczą się pod tym parapetem... O meblach Bodzio i BRW czytałam nieprzychylne opninie. Jest jeszcze jakaś opcja oprócz mebli na wymiar? Albo czy meble na wymiar, ale z tańszych materiałów moga wyglądać przyzwoicie i nie kosztować majątku? Od razu zaznaczę, że nie potrzebujemy kuchni na 20 lat, ale dobrze by było, jakby z 5 przetrwała w dobrym stanie
Mamy taki sam układ kuchni, nawet wymiary się zgadzają (mniej więcej) Zdecydowaliśmy się na układ szafek w kształcie litery U- z zabudową pod oknem i zlikwidowaniem grzejnika. W zamian tego, ze względu na wymianę podłóg zrobimy ogrzewanie podłogowe. gdyby udało się zostawić obecne podłogi rozważałabym przeniesienie go w inne miejsce. Teraz grzejniki można rozmieszczać w zależności od potrzeb nawet na wysokości.

Co do mebli na wymiar - w moim rejonie dość popularne są meble z firmy DEK - mają gotowe zestawy mebli kuchennych, ale można zamówić również takie na wymiar. Wtedy od razu montują.
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 09:21   #16
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Co do mebli z ikei do niskiego wnętrza, to z tego co wiem, to u nich można sobie zamówić przycięcie mebli , ale to chyba przy kuchniach projektowanych na wymiar, nie wiem czy z takich typowo magazynowych coś mają z "gotowców" niskiego.
Ja własnie planuję sobie wykończenie mieszkania w Deconovie - oni wtedy dobierają już meble, robią podłogi, malowania itd, ale w sumie to nie wiem czy robią też pojedyncze wnętrza, czy całe chaty.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 08:31   #17
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Nie mamy niskiego wnętrza, tylko szafki z Ikei są wyższe niż wszystkie inne i nie wejdą nam pod parapet na ich standardowych nóżkach. Wyczytałam za to, że można kupić niższe nóżki gdzieś indziej i postawić szafki na nich, wtedy by się zmieściły

Jest to więc jakaś opcja do rozważenia, ale niedawno byliśmy u znajomych, którzy mają identyczną kuchnię i mieli robione meble na wymiar, a nie dali ich pod oknem tylko też na dwie ściany i całkiem fajnie to wygląda i nie jest ciasno.
Przekonałam się do takiego układu, a dodatkowo jak powiedzieli, że zapłacili 10 tys. za meble z montażem i wszelkiego rodzaju dodatkami, to wzięliśmy od nich namiary na wykonawcę i może się skusimy.
Za jakiś miesiąc będziemy się na poważnie przymierzać do tematu, to pewnie się tu jeszcze odezwę
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 15:38   #18
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: Nieduża funkcjonalna kuchnia za rozsądne pieniądze?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Kaloryfera na pewno w tym momencie nie usuniemy, nie chcemy ryzykować przed pierwszą zimą, żeby się później nie okazało, że jest problem z dogrzaniem mieszkania. Z tego też względu TŻ nie jest za tym, aby go zabudować szafkami.
Na ten moment zdecydowaliśmy się jednak na meble z Ikei na całej lewej ścianie, plus lodówka, szafka i kawałek blatu ze stołkami na prawej ścianie. Ale do etapu urządzania kuchni jeszcze ze 2 miesiące, więc może nam się zmienić koncepcja
W wolnej chwili wybiorę się na rozmowę z firmą robiącą meble na wymiar, aby się dowiedzieć ile taka przyjemność może kosztować, wtedy byśmy się zdecydowali na blat pod oknem z zostawieniem kawałka wolnej przestrzeni na kaloryfer (60 cm), a reszta szafek.

Zamierzamy mieszkać w tym mieszkaniu ok 5-6 lat, więc uważam, że nie ma co szaleć i ok. 8 tys. za same meble bez sprzętów to dla mnie górna granica, choć wolałabym wydać mniej
Mam podobną sytuację z oknem i grzejnikiem
Zdecydowaliśmy się na podobne rozwiązanie z kratką jak TU jest to kratka wentylacyjna aluminiowa "pod lodówkę" dostępna w różnych kolorach. Szkoda nam było zostawiać nie zagospodarowane miejsce pod oknem, a tak zyskało się dodatkowy metr blatu i szafek I kuchnia jest jakaś w miarę przestrzenna wizualnie.

Jeśli chodzi o meble, to mam 3 lata meble BRW i nic się z nimi nie dzieje - a gotuje się codziennie. Jest opcja na wymiar jednak cena wzrasta mega, więc szukając najtańszej opcji kupiliśmy gotowy "zestaw" za ok. 1500zł + kilka dodatkowych szafek do kompletu. Jeden blat na całości szafek z kronopol i kuchnia wygląda jak na zamówienie za 3 tys. zł
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 16:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.