Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-08, 14:55   #421
winner
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 026
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

jej ja zaczelam brac tabletki antyhkoncepcyjne znadzieja ze przytyje a tu waga ani rusz nadal waze te swoje 43 kg :/ a biore tabletki juz ponad rok ...
winner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 21:13   #422
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

przede wszystkim spokojna o brak ciąży!!!:P ale z drugiej strony BYŁAM (bo odstawiłam) grubsza o 3 kg, mialam czystsza cerę, a jeśli chodzi o samopoczucie... hmm libido mialam troszke mniejsze, nastroje nadal mam chwiejne;/
izuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 09:48   #423
miaumiau
Raczkowanie
 
Avatar miaumiau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 389
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

A ja powracam do pigulek po półrocznej przerwie (wcześniej brałam 3 lata) i licze na to, że i tym razem obejdzie sie bez żadnych skutków ubocznych. Ale teraz będe zdecydowanie bardziej uważnie obserwowała swój organizm. Zanim trafiłam na to forum nie zdawalam sobie sprawy z tego, że tabletki anty mogą powodować aż takie skutki uboczne, zapewne dlatego, ze po prostu nie odczulam ich na sobie
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
miaumiau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 14:21   #424
zyleta32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 12
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

a ja biorę od 7miesiecy ze zwzgedów zdrowotnych głowa mnie boli ale jak sobie przypominam wczesniej tez tak było,napewno jestem bardziej wrazliwa,a najbardzieh dokuczaja mi suchosci ale to jest efekt uboczny a libido napewno nie zmalało.propunuje ci kochaniutka na suchosci krem lub żel nawilżający nie bedzie wtedy otarc i stanów zapalnych i najlepiej nie mysl że to tabletki my już tak mamy że teraz jest super a nagle cos sie dzieje i płaczem taka nasza kobieca natura.a a a ja biore yasmin po nim sie podobno chudnie ja tego nie stwierdziłam ale za bardzo ne tyje może sprobuj zmienic tabletki i zrób sobie próbe watrobowa tak na wszelki wypadek...powodzenia:ehem :
zyleta32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 14:26   #425
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

stan chyba zalezy od tabletek.. czy sa niskohormonalne czy zatrzymuja wode w organizmie? wiem ze od niektorych sie tyje ale chyba nie od wszystkich.. od zjamomych sa podzielone opinie... ja zamierzam od najblizszego okresu brac yasminelle- lekarz powiedzial ze nie utyje od nich ze beda dobre na spadek wagi... tyle ze sa drozsze... ale co tam...
prosze o opinie odnosnie yasminelle... buziaki dla wszystkich
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 15:24   #426
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
stan chyba zalezy od tabletek.. czy sa niskohormonalne czy zatrzymuja wode w organizmie? wiem ze od niektorych sie tyje ale chyba nie od wszystkich.. od zjamomych sa podzielone opinie... ja zamierzam od najblizszego okresu brac yasminelle- lekarz powiedzial ze nie utyje od nich ze beda dobre na spadek wagi... tyle ze sa drozsze... ale co tam...
prosze o opinie odnosnie yasminelle... buziaki dla wszystkich
Na ginekologii jest cały wątek o Yasminelle.
Co do samopoczucia to biorę ponad 2 lata i czuję się ciągle tak samo i tak samo jak wtedy kiedy nie brałam. Tylko że trochę spuchłam, wiadomo-woda...
Nie wiem, może my dziewczyny lubimy sobie wmawiać różne rzeczy i wszystko przeżywać? Kłótnie od tabletek? Sory mnie to dziwi trochę.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 16:59   #427
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Decyzja należy do Ciebie, ale nie oszukuj się, podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej stany depresyjne to standard.
e noe nie wiem czy taki standard... ani ja ani zadna z kolezanek na pigulkach nie uskarza sie na depresje...
lain jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 17:00   #428
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

juz znalazlam ten watek dzieki
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 17:31   #429
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
e noe nie wiem czy taki standard... ani ja ani zadna z kolezanek na pigulkach nie uskarza sie na depresje...
No własnie mam wrażenie że tutaj dziewczyny też popadają w skrajności, ale z odwrotnej strony...

Zreszta już wcześniej zadałam pytanie związane z depresją, ale nikt mi nie odpowiedział...

Cytat:
Napisane przez rocki
Czy naprawde aż 100 dziewczyn zachorowało na depresję? Czy to sformułowanie miało po prostu oznaczać wahania nastroju? Bo nie chce mi się wierzyć, żeby nagle wszystkie zaczęły latać do psychiatry i brac antydepresanty
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 18:02   #430
domini5
Raczkowanie
 
Avatar domini5
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Rembridge Warszawka
Wiadomości: 223
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

właśnie zaczełam drugie opakowanie Diana 35 czuje sie dobrze, libido skacze jak chce, czasami staje sie nerwowa bez przyczyny i ostatnio nie mam apetytu ale to na plus haha Ale nie narzekam jestem zadowolona
__________________
Życie jest piękne, porywające, olśniewające.
Jest tak jak róża, co się rozwija.
Jest burzą, wichrem, co w niebo się wzbija.
Jest pełnią szczęścia, ogniem miłości.
Kochać, być razem, bez samotności !
domini5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 19:01   #431
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
No własnie mam wrażenie że tutaj dziewczyny też popadają w skrajności, ale z odwrotnej strony...

Zreszta już wcześniej zadałam pytanie związane z depresją, ale nikt mi nie odpowiedział...


Mój ginekolog oraz psychiatra powiedzieli, że dziewczyny, które w wywiadze psychiatrycznym lub psychologicznym mają rozpoznaną depresję/ nerwice nie powinny brac tabletek antykoncepcyjnych. To tak istostne przeciwwskazanie jak np palenie papierosów czy chora wątroba.
Poza tym tabletki antykoncepcyjne (jak wspominałam już w innym wątku) mogą być taką samą przyczyną depresji jak zażywanie narkotyków, ciągły stres itp. Niestety kobiety to lekceważą. Ja sama nie mogłam dopuścic tej myśli do siebie. Myslałam, że jak no to przeciez niemożliwe! Ale teraz wiem, że cel nie uświęca środków.
Mam wiele koleżanek, które dopiero po odstawienie pigułek (nie z przyczyn wahań nastrojów) zauważyły, że one naprawdę wywoływały u nich pewne stany depresyjne.
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 19:38   #432
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

A mi się bez przerwy chce żreć po tabletkach
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 20:13   #433
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
Mój ginekolog oraz psychiatra powiedzieli, że dziewczyny, które w wywiadze psychiatrycznym lub psychologicznym mają rozpoznaną depresję/ nerwice nie powinny brac tabletek antykoncepcyjnych. To tak istostne przeciwwskazanie jak np palenie papierosów czy chora wątroba.
Poza tym tabletki antykoncepcyjne (jak wspominałam już w innym wątku) mogą być taką samą przyczyną depresji jak zażywanie narkotyków, ciągły stres itp. Niestety kobiety to lekceważą. Ja sama nie mogłam dopuścic tej myśli do siebie. Myslałam, że jak no to przeciez niemożliwe! Ale teraz wiem, że cel nie uświęca środków.
Mam wiele koleżanek, które dopiero po odstawienie pigułek (nie z przyczyn wahań nastrojów) zauważyły, że one naprawdę wywoływały u nich pewne stany depresyjne.
Podpisuję się po Twoją wypowiedzią i potwierdzam to co napisałaś. Ostatnio doszłam do wniosku, że podczas brania tabsów czułam się jakbym miała niekończący się PMS. Dobrze, że to teraz trwa tylko kilka dni
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 23:21   #434
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Przyznam, że podczytuję wątek od dawna. I o ile jeszcze jakiś czas temu chciałam zacząć brać tabletki, tak teraz się najzwyczajniej boję hormonalnie ingerować w działanie mojego organizmu. Co prawda byłaby to dla mnie straszna wygoda, do tej pory stosowałam gumki, ale chciałabym poczuć, jak to jest bez. I coś czuję, że skończy się tylko na 'chceniu' Zresztą szans na seks z moim TŻ nie mam częściej niż raz na tydzień, więc nawet chyba nie ma sensu truć się pigułkami .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 09:24   #435
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Po Yasminell mam plamienia...strasznie wkurzajace. Z Yasmin tego nie bylo. Ale plusem jest z drugiej strony to ze nie boli brzuch ani piersi.
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 09:59   #436
pigolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: -
Wiadomości: 117
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ja biore tabletki od ponad roku i sama nie wiem. na codzien chyba zadnych powaznych skutkow bocznych nei odczuwam, ale jak mnei dopadnie trudna sytuacja zyciowa to mam tak potworne stresy, kompletna deprecha choc nic takiego nie wiadomo jakiego sie nei dzieje. nie wiem czy to wina tabletek czy po prostu jestem zwichnieta psychicznie mysle ze moze to drugie ;p

kurcze boje sie przyjmowac tabletki ale na samych gumkach ty bardziej nie jestem ze swoim obecnym na takiej stopie zeby moc sobie pozwolic na ryzyko zajscia w ciaze... to by bylo potworne, nie wiem co bym wtedy zrobila
pigolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 09:07   #437
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Jakos na razie nie mam
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 17:20   #438
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
A mi się bez przerwy chce żreć po tabletkach
Właśnie i jeśli się już tyje po tabletkach to dlatego, że hormony wzmagają apetyt . Dlatego szczerze powiem bardzo się ograniczam, bo gdybym jadła to na co mam ochotę to nie zmieściłabym się w drzwi. No zmuszam się żeby mniej jeść.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-19, 10:31   #439
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

chcialam jeszcze dodac pare slow od siebie
otoz hormony odstawilam dosc dawno juz, bo w ostatnim tygodniu czerwca.
a skutki ubocne wciaz odczuwam....;/
zaczelam sie opalac gdzies od tegho tygodnia z filtrem 20. a mimo to pojawily sie przebarwienia nigdy wczesniej tego nie mialam, to musi byc od hormonow
a do tego moja cera jest tak tlusta ze jak rano sie budze i np podrapie sie w nos to za paznokciem zostaj mi tluszcz tez nigdy tak nie bylo...
a na dodatek mam zylaki nie chodze w szpilkach, dlatego to napwno wina hormonow. puchna mi kostki, bola lydki, coraz wiecej naczynek peka no i te wielkie zyly na lydkach
i w taki oto cudowny sposob - jakies 3 miesiace harmonetu i drugie tyle yasmienelle - zniszczylam swoj wyglad i zdrowie. nie wspominajac o samopoczuciu.

EDIT: no i przytylam. 10 cm w talii i 6 cm w biodrach
EDIT2: jezeli zaglosowalam juz w sadzie to nie moge "dorzucic" tam jeszcze tych skutkowubocznych ktore pojawily sie pozniej?
chcialabym, zeby po prostu od razu kazda dziewczyna widziala te wyniki. zeby sobie nie niszczyly zdrowia...
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 13:55   #440
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ja ze swojej strony powiem, ze brałam jakis czas harmonet i w zasadzie to "tylko" przytyłam pare kg...
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 23:45   #441
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Odwiedzam was znow aby sie pochwalic Czuje sie doskonale bez tabletek, no prawie, zaczely sie bole glowy... Ale tlumacze to wysokim cisnieniem
A odnosnie chwalenia. Ciocia jezdzaca czerwonym mercedesem zawitala do mnie po raz pierwszy w zyciu bez tabletek po 28 dniach chyba sie uregulowalo Mam ksiazkowy okres bez tabsow. Az mnie ten bol podbrzusza cieszy
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 10:12   #442
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

a ja po moich przygodach z cilestem bylam wczoraj u lekarza, no i prosze, jak sie dowiedziala, co mi sie dzialo, to zlecila mi badania najpierw przed proba kolejnych tabletek.... Hymmm... Ciekawe, czemu nie zrobila tak od razu? ostatni raz jej ufam, zobaczymy jak bedzie z nastepnymi pigułkami.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 20:00   #443
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Odwiedzam was znow aby sie pochwalic Czuje sie doskonale bez tabletek, no prawie, zaczely sie bole glowy... Ale tlumacze to wysokim cisnieniem
A odnosnie chwalenia. Ciocia jezdzaca czerwonym mercedesem zawitala do mnie po raz pierwszy w zyciu bez tabletek po 28 dniach chyba sie uregulowalo Mam ksiazkowy okres bez tabsow. Az mnie ten bol podbrzusza cieszy
ciesze sie Szpiegu
(nic nie chce mowic, ale ja wiedzialam ze bedzie ok)
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 15:13   #444
sasetka88
Raczkowanie
 
Avatar sasetka88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

a u mnie fizycznie wszystko ok, zadnych bolow glowy, brzucha, czego sie tak obawiałam. ale psychicznie-masakra. chce mi sie ryczeć bez powodu, jestem przewrażliwiona, czepiam się pierdół, przez to ostatnio mamy spięcia z moim boyem... myślicie że to przejściowe, minie? może organizm musi sie przyzwyczaic (dopiero zaczynam brac). W kazdym razie te tabsy mialy nam ulatwic i uprzyjemnic zycie, a jak narazie jestem tak nieznosna przez nie ze nie da sie ze mna wytrzymac czy ktoras z was tez tak miala moze?
sasetka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 20:07   #445
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Hej, dawno mnie tu nie było, bo byłam trzy tygodnie na wakacjach. I muszę się pochwalić - jutro biorę ostatnią tabletkę
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 10:48   #446
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Melduję się ponownie, tym razem po odstawieniu tabletek. Schudłam!!! Tzn tak naprawdę to wracam do swojej normalnej wagi. Wątroba się nie odzywa, koniec z migrenami. Nikt mi już nie wmówi, że tabletki nie szkodzą, albo szkodzą tylko tak odrobinkę, troszkę, ciut ciut. Teraz z Misiem (od 14 lipca Mężem ) stosujemy metody raczej naturalne, oboje za prezerwatywami nie przepadamy. Musiałałam przezwyciężyc wrodzone lenistwo i zacząc obserwowac swój organizm. Próbuję przyswoic sobie kalendarzyk i metodę angielską podwójnego sprawdzania itd. Narazie po to, by nie zajśc w ciążę, ale za jakiś czas chcemy się postarac o dzidziusia, wiem ze niektórym starania zajmują nawet 1,5 roku, więcej - ja bym wolała szybciej. a gdy będę znac swój orgaznizm, będzie nam łatwiej.
Jeszcze rok temu sama siebie bym wyśmiała - kalendarzyk, jaaaasne, może jeszcze 3 "zdrowaśki" przed i po.... Ale teraz myślę inaczej. Pozdrawionka.
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 11:34   #447
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ja wlasnie odstawiam po ponad 1,5 roku brania, dzis biore ostatnia pigulke. Zobaczymy co to bedzie...
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 20:08   #448
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Zainteresował mnie ten temat, gdyż sprawa tabletek dała mi dość mocno popalić.
W sondzie zaznaczyłam znaczny spadek libido i depresję.
5 lat stosowałam Minisiston. Żadnych skutków ubocznych nie zauważałam i trudno mi teraz ze 100% pewnością stwierdzić, czy to one były jednak przyczyną moich złych nastrojów, a miałam dosć poważne stany depresyjne. Libido spadło drastycznie wręcz, co powodowało spięcia między mną i TŻ-tem.
Przerwę zrobiłam dwa lata temu - 4-miesięczną, na polecenie pani ginekolog, choć na nic się nie zkarżyłam. Pogorszyła mi się bardzo cera, a odstępy pomiędzy cyklami stawały się coraz większe - doszło do 40 dni. Powróciłam znów do Minisistonu, aż w końcu, po skonsultowaniu z moim narzeczonym, poszłam w październiku do ginekologa i powiedziałam o spadku libido i o złym nastroju. Tabletki odstawiłam (na polecenie lekarza), aż do czerwca.
Po trzech miesiącach od odstawienia zauważyłam znaczną poprawę w kontaktach seksualnych i mojego nastroju (z tym nastrojem to wręcz kolosalna zmiana - "zwyczajnie" zaczęłam cieszyć się życiem ).

Od miesiąca biorę Yasmin, choć narzeczony jest niezadowolony z tej decyzji. Boi się, że znowu stracę ochotę na seks, a to w końcu mija się z celem. Jestem więc czujna: zauważyłam, że przez ten miesiac bolały mnie piersi (cały czas), ale wiem, że to może być tak na początku tylko.
Boję się o to libido, ale teraz przynajmniej jestem mądrzejsza o to wcześniejsze doświadczenie, więc jak zauważę problemy, będę wiedziała, gdzie tkwi przyczyna
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 20:05   #449
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Postanowiłam się z Wami podzielić jak wygląda u mnie po kilku miesiącach od zaprzestania brania tabletek (Logest przez 6lat).

Okres- jak w zegarku, jestem tym zszokowana. Ale jest jeden minus- jest on trochę dłuższy.
Jeżeli chodzi o skutki zewnętrzne to waga mi trochę zjechała, biust się minimalnie zmniejszył i najważniejsze- mam cerę idealną. Nigdy nie miałam z nią problemów ale teraz to już wogóle jest super Wszystkie kryjące podkłady wyrzuciłam i używam takich leciutkich na które kiedyś bym prychnęła
Obecnie z TZ jako zabezpieczenie używamy prezerwatyw- trochę to trwało zanim znaleźliśmy nasze ulubione (czytaj: najbezpieczniejsze, niepękające i łatwe do zakładania; niektóre w ogóle nie wchodziły mu na penisa bo były za wąskie! ).
Okazało się też, że kiedyś przyczyną pękania we mnie wszystkich gumek było właśnie to, że były za małe. Teraz używamy tylko tych pogrubianych ze środkiem nawilżającym i są naprawdę godne polecenia.

I tu kończę mój wywód.
Ogółem jestem zadowolona z tej decyzji- miałam dość środków ubocznych. Niestety ale każde tabletki z czasem mogą dać o sobie znać. Ja byłam tym pechowcem.... a szkoda bo byłam bardzo zadowolona z tabletek.
Ciao!
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 21:01   #450
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

SiSleyS czyli równowaga w przyrodzie zachowana; ty zakończyłaś branie Logestu, a ja znów wracam do niego z wielkimi nadziejami.

Pisałam chyba tutaj nawet o tym, ze myslałam o powrocie do brania pigułek. Zwłaszcza, że oboje z TZ jesteśmy uczuleni na lateks a to była najdogodniejsza forma zabezpieczania poza pigułkami.

Ale teraz chcąc/niechcąc muszę znów zacząc brać pigułki i aż się boję...
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.