Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-11-29, 11:46   #991
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 5 534
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez _aga__ Poka¿ wiadomo¶æ
Wróci³am w³asnie z jazd i sie pod³ama³am Pierwsza jazda to jednak bardziej "zabawa" by³a. Dzisiaj mia³am innego instruktora, max wymagaj±cy. Robi³am ³uk do ty³u, matko jedyna o co kaman raz mi tylko wyszed³ i to z jego pomoc±.
Potem centrum Katowic, same skrzy¿owania i ronda, a i zawracanie na 3 ale to by³o juz lepsze od tego ³uku.
Najlepsza w dzisiejszych jazdach by³a tylko autostrada.

Spokojnie Rzuci³ Ciê troszkê na g³êbok± wodê :/ Ja np. £uk mia³am jak oswoilam siê ju¿ z samochodem, a nie od razu na dzieñ dobry :P A jak masz robiæ na wyczucie, czy jakis sposób? Pamiêtam jak ja musia³am na 3 godzinie przejechaæ trzy ronda bo odwozilam dziewczynê na drugi koniec miasta :O Zawracanie na 3 jest chyba najprostsze z wszystkich, choæ nie zawracanie na skrzy¿owaniu naj³atwiejsze :p
Quadesha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 15:41   #992
_aga__
Raczkowanie
 
Avatar _aga__
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Ariene Poka¿ wiadomo¶æ
Aga, nie wymagaj od razu od siebie umiejêtno¶ci, które ludzie nabywaj± po 30h jazd lub pó¼niej. Powoli, trening czyni mistrza i bêdziesz z czasem ¶migaæ... Cierpliwo¶ci! Zabrania siê za³amywania!
Ja siê tam(na ³uku) czu³am jak idiotka, naprawdê. Ten pierwszy instruktor potrafi³ roz³adowac stres, a ten jeszcze go napêdza³ i czu³am siê taka daremna.

Cytat:
Napisane przez Quadesha Poka¿ wiadomo¶æ
Spokojnie Rzuci³ Ciê troszkê na g³êbok± wodê :/ Ja np. £uk mia³am jak oswoilam siê ju¿ z samochodem, a nie od razu na dzieñ dobry :P A jak masz robiæ na wyczucie, czy jakis sposób? Pamiêtam jak ja musia³am na 3 godzinie przejechaæ trzy ronda bo odwozilam dziewczynê na drugi koniec miasta :O Zawracanie na 3 jest chyba najprostsze z wszystkich, choæ nie zawracanie na skrzy¿owaniu naj³atwiejsze :p
No w³a¶nie wszyscy mi mówili,¿e maj± jakis knif na ³uk, a on mi kaza³ robiæ na wyczucie, co w ogóle mi nie wychodzi³o. Ja chyba w ogóle nie nauczê siê je¼dzic do ty³u, bo trace wtedy orientacjê- co by³am na prostej to zaczyna³am robic slalom i naje¿dza³am na linie.
Rzeczywi¶cie zawracacie na 3 nie by³o takie z³e, jeszcze robi³am zawracanie w takiej bramie gdzie by³o z górki. Wszystko to robi³am ju¿ na mie¶cie.
A te ronda i skrzy¿owanie, ci±gle czerwone, ci±gle hamowanie redukuj±c biegi....
_aga__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 15:52   #993
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 5 534
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez _aga__ Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê tam(na ³uku) czu³am jak idiotka, naprawdê. Ten pierwszy instruktor potrafi³ roz³adowac stres, a ten jeszcze go napêdza³ i czu³am siê taka daremna.



No w³a¶nie wszyscy mi mówili,¿e maj± jakis knif na ³uk, a on mi kaza³ robiæ na wyczucie, co w ogóle mi nie wychodzi³o. Ja chyba w ogóle nie nauczê siê je¼dzic do ty³u, bo trace wtedy orientacjê- co by³am na prostej to zaczyna³am robic slalom i naje¿dza³am na linie.
Rzeczywi¶cie zawracacie na 3 nie by³o takie z³e, jeszcze robi³am zawracanie w takiej bramie gdzie by³o z górki. Wszystko to robi³am ju¿ na mie¶cie.
A te ronda i skrzy¿owanie, ci±gle czerwone, ci±gle hamowanie redukuj±c biegi....
No niektóre szko³y ucz± na wyczucie :P Po prostu ju¿ do niego nie wracaj wiêcej
Quadesha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 16:01   #994
cooone
Zakorzenienie
 
Avatar cooone
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 068
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez _aga__ Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê tam(na ³uku) czu³am jak idiotka, naprawdê. Ten pierwszy instruktor potrafi³ roz³adowac stres, a ten jeszcze go napêdza³ i czu³am siê taka daremna.



No w³a¶nie wszyscy mi mówili,¿e maj± jakis knif na ³uk, a on mi kaza³ robiæ na wyczucie, co w ogóle mi nie wychodzi³o. Ja chyba w ogóle nie nauczê siê je¼dzic do ty³u, bo trace wtedy orientacjê- co by³am na prostej to zaczyna³am robic slalom i naje¿dza³am na linie.
Rzeczywi¶cie zawracacie na 3 nie by³o takie z³e, jeszcze robi³am zawracanie w takiej bramie gdzie by³o z górki. Wszystko to robi³am ju¿ na mie¶cie.
A te ronda i skrzy¿owanie, ci±gle czerwone, ci±gle hamowanie redukuj±c biegi....
Nie ³am siê, przecie¿ to dopiero pocz±tek pocz±tków
I rób na wyczucie, z czasem nabierzesz wprawy, obiecujê
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja czêsto my¶lê o ¶wiecie,
który dawno przesta³ istnieæ.
Têskniê za lud¼mi, do których by³o jako¶ bli¿ej,
prawdziwie i spontanicznie...
Gutek

cooone jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 16:03   #995
_aga__
Raczkowanie
 
Avatar _aga__
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Jeszcze jutro mam z nim, bo jak dzwoni³am w czwartek do niego to od razu siê tak zapisa³am. I pewnie jutro na koniec zapyta na kiedy siê zapisujemy. A w ogóle mówi³, ¿e muszê siê z wszystkim wyrobiæ w 30 h, a ja mu, ¿e pewnie i tak wykupie godziny, a on eeee ... dlatego on tak rzuca na g³êbok± wodê i wszystko naraz by chcia³
_aga__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 16:05   #996
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 531
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez _aga__ Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê tam(na ³uku) czu³am jak idiotka, naprawdê. Ten pierwszy instruktor potrafi³ roz³adowac stres, a ten jeszcze go napêdza³ i czu³am siê taka daremna.



No w³a¶nie wszyscy mi mówili,¿e maj± jakis knif na ³uk, a on mi kaza³ robiæ na wyczucie, co w ogóle mi nie wychodzi³o. Ja chyba w ogóle nie nauczê siê je¼dzic do ty³u, bo trace wtedy orientacjê- co by³am na prostej to zaczyna³am robic slalom i naje¿dza³am na linie.
Rzeczywi¶cie zawracacie na 3 nie by³o takie z³e, jeszcze robi³am zawracanie w takiej bramie gdzie by³o z górki. Wszystko to robi³am ju¿ na mie¶cie.
A te ronda i skrzy¿owanie, ci±gle czerwone, ci±gle hamowanie redukuj±c biegi....
aga, spokojnie! Pamiêtam, jak jeszcze zanim posz³am na prawko, æwiczy³am z mam± czasem na jaki¶ parkingach itp, i jak mia³am cofaæ to te¿ masakra jaka¶, zamiast jechaæ prosto, to dos³ownie jakie¶ slalomy robi³am. Na ³uku by³am dopiero jako¶ na 10. godzinie, wiêc ju¿ jak±¶ tam wprawê mia³am i o ile ³uk ogólnie w moim wykonaniu by³ dosyæ komiczny, o tyle ju¿ sama jazda po prostej ju¿ jako¶ wychodzi³a, w sensie ju¿ faktycznie jecha³am w miarê prosto. Na wszystko przyjdzie czas. Naprawdê dziwne by³oby, gdyby¶ od pocz±tku umia³a wyczuæ samochód i wszystko mia³a opanowane. Jak ja odbiorê prawo jazdy i wsi±dê do samochodu rodziców, to te¿ trochê mi zajmie, ¿eby siê do niego przyzwyczaiæ - do tego, ¿e nie ma ju¿ eLki i drugiego hamulca, do innych parametrów samochodu itp i pewnie te¿ zajmie mi to trochê czasu, zanim siê tak do koñca przestawiê i przyzwyczajê i poczujê pewnie za kierownic± ju¿ 'normalnego' samochodu, a nie eLki, a przeje¼dzi³am na kursie 46 godzin i ju¿ zda³am egzamin, wiêc co dopiero kto¶ taki jak Ty, kto ma za sob± dopiero pierwsze godziny jazd. Wszystko jest kwesti± praktyki, to jest zupe³nie normalne, ¿e na pocz±tku pewne rzeczy Ci nie wychodz±, ¿e jeste¶ trochê 'pogubiona' w tym wszystkim... ale zarêczam Ci, ¿e ju¿ nied³ugo zobaczysz, ¿e zaczynasz je¼dziæ bardziej '¶wiadomie', ¿e ju¿ zaczynasz wyczuwaæ samochód, ogarniaæ wszystko i ¿e to, co sprawia³o Ci problemy, zaczyna Ci wychodziæ. Ale na to trzeba czasu i na pewno nie bêdzie tak, ¿e ju¿ na np. 3. czy 4. godzinie wszystko opanujesz i wszystko Ci wyjdzie, ale na pewno co jazdy, to bêdzie lepiej. Nie poddawaj siê i nie wmawiaj sobie, ¿e siê nie nadajesz - nadajesz, ale po prostu musisz siê wszystkiego nauczyæ i nabraæ wprawy.
__________________
Piszê.

Edytowane przez Carousel
Czas edycji: 2014-11-29 o 16:07
Carousel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 16:06   #997
A_neta1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 105
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Ja na ³uku by³am bodaj¿e dopiero na 19stej godzinie
Na 1-i 2 godzinie musia³am od razu przejechaæ przez centrum do WORD po jak±¶ kursantke bo z egzaminu j± zabierali¶my. Grr.

Dopiero pocz±tek, jeszcze masz wiele godzin przed sob± wiêc spokojnie
__________________
22.06.2015- ostatnie farbowanie.


16.01.2009





Edytowane przez A_neta1
Czas edycji: 2014-11-29 o 16:08
A_neta1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 16:06   #998
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez _aga__ Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê tam(na ³uku) czu³am jak idiotka, naprawdê. Ten pierwszy instruktor potrafi³ roz³adowac stres, a ten jeszcze go napêdza³ i czu³am siê taka daremna.
Nieprzyjemna atmosfera w aucie nie pomo¿e (a tylko zaszkodzi) w nauce, je¶li poczujesz, ¿e co¶ jest mocno nie tak, ¿e nie ma porozumienia, nie bój siê zmieniæ instruktora lub wrêcz OSK. Lekcje mijaj± b³yskawicznie, nagle siê okazuje, ¿e ca³y kurs min±³ nie wiadomo kiedy, a Ty nadal próbujesz siê porozumieæ...

Wiele osób pope³nia ten b³±d i czeka do koñca, obwiniaj±c siebie (t³umacz±c to brakiem predyspozycji, beztalenciem itd...) za wszelkie niepowodzenia. ¯eby siê przekonaæ w czym problem, spróbuj jazd z kim¶ innym. Profesjonalizm instruktorów równie¿ bywa na ró¿nym poziomie, tak jak i szybko¶æ uczenia siê kursantów, ich talent.

Co do ³uku, u mnie dzia³a³o na wyczucie, na sposób nigdy nie by³am w stanie tego za³apaæ. Ot paradoks

Cytat:
Napisane przez _aga__ Poka¿ wiadomo¶æ
...A w ogóle mówi³, ¿e muszê siê z wszystkim wyrobiæ w 30 h, a ja mu, ¿e pewnie i tak wykupie godziny, a on eeee ... dlatego on tak rzuca na g³êbok± wodê i wszystko naraz by chcia³
Nie rozumiem? A to "muszê" to sk±d mu siê wziê³o?

Edytowane przez Ariene
Czas edycji: 2014-11-29 o 16:08
Ariene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 16:15   #999
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 531
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Ariene Poka¿ wiadomo¶æ
Nieprzyjemna atmosfera w aucie nie pomo¿e (a tylko zaszkodzi) w nauce, je¶li poczujesz, ¿e co¶ jest mocno nie tak, ¿e nie ma porozumienia, nie bój siê zmieniæ instruktora lub wrêcz OSK. Lekcje mijaj± b³yskawicznie, nagle siê okazuje, ¿e ca³y kurs min±³ nie wiadomo kiedy, a Ty nadal próbujesz siê porozumieæ...

Wiele osób pope³nia ten b³±d i czeka do koñca, obwiniaj±c siebie (t³umacz±c to brakiem predyspozycji, beztalenciem itd...) za wszelkie niepowodzenia. ¯eby siê przekonaæ w czym problem, spróbuj jazd z kim¶ innym. Profesjonalizm instruktorów równie¿ bywa na ró¿nym poziomie, tak jak i szybko¶æ uczenia siê kursantów, ich talent.

Co do ³uku, u mnie dzia³a³o na wyczucie, na sposób nigdy nie by³am w stanie tego za³apaæ. Ot paradoks
Ariene, ma racjê Je¶li nie potrafisz siê z instruktorem porozumieæ, to nie wahaj siê go zmieniæ. Atmosfera jest bardzo wa¿na, u mnie by³a ¶wietna, mia³am naprawdê przesympatycznych, przezabawnych i cierpliwych instruktorów i a¿ siê chcia³o i¶æ na jazdy. Jasne, najwa¿niejsze jest to, ¿eby instruktor nauczy³ je¼dziæ, ale relacje miêdzy nim a kursantem s± wed³ug mnie równie¿ bardzo wa¿ne. Nie wyobra¿am sobie je¼dziæ z kim¶, kto krzyczy, do³uje albo ca³y czas wywiera presjê.
__________________
Piszê.
Carousel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 17:01   #1000
_aga__
Raczkowanie
 
Avatar _aga__
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez cooone Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ³am siê, przecie¿ to dopiero pocz±tek pocz±tków
I rób na wyczucie, z czasem nabierzesz wprawy, obiecujê
Dziêki

Cytat:
Napisane przez Carousel Poka¿ wiadomo¶æ
aga, spokojnie! Pamiêtam, jak jeszcze zanim posz³am na prawko, æwiczy³am z mam± czasem na jaki¶ parkingach itp, i jak mia³am cofaæ to te¿ masakra jaka¶, zamiast jechaæ prosto, to dos³ownie jakie¶ slalomy robi³am. Na ³uku by³am dopiero jako¶ na 10. godzinie, wiêc ju¿ jak±¶ tam wprawê mia³am i o ile ³uk ogólnie w moim wykonaniu by³ dosyæ komiczny, o tyle ju¿ sama jazda po prostej ju¿ jako¶ wychodzi³a, w sensie ju¿ faktycznie jecha³am w miarê prosto. Na wszystko przyjdzie czas. Naprawdê dziwne by³oby, gdyby¶ od pocz±tku umia³a wyczuæ samochód i wszystko mia³a opanowane. Jak ja odbiorê prawo jazdy i wsi±dê do samochodu rodziców, to te¿ trochê mi zajmie, ¿eby siê do niego przyzwyczaiæ - do tego, ¿e nie ma ju¿ eLki i drugiego hamulca, do innych parametrów samochodu itp i pewnie te¿ zajmie mi to trochê czasu, zanim siê tak do koñca przestawiê i przyzwyczajê i poczujê pewnie za kierownic± ju¿ 'normalnego' samochodu, a nie eLki, a przeje¼dzi³am na kursie 46 godzin i ju¿ zda³am egzamin, wiêc co dopiero kto¶ taki jak Ty, kto ma za sob± dopiero pierwsze godziny jazd. Wszystko jest kwesti± praktyki, to jest zupe³nie normalne, ¿e na pocz±tku pewne rzeczy Ci nie wychodz±, ¿e jeste¶ trochê 'pogubiona' w tym wszystkim... ale zarêczam Ci, ¿e ju¿ nied³ugo zobaczysz, ¿e zaczynasz je¼dziæ bardziej '¶wiadomie', ¿e ju¿ zaczynasz wyczuwaæ samochód, ogarniaæ wszystko i ¿e to, co sprawia³o Ci problemy, zaczyna Ci wychodziæ. Ale na to trzeba czasu i na pewno nie bêdzie tak, ¿e ju¿ na np. 3. czy 4. godzinie wszystko opanujesz i wszystko Ci wyjdzie, ale na pewno co jazdy, to bêdzie lepiej. Nie poddawaj siê i nie wmawiaj sobie, ¿e siê nie nadajesz - nadajesz, ale po prostu musisz siê wszystkiego nauczyæ i nabraæ wprawy.
Nawet nie wiesz jak czekam na ten moment

Kurcze ja te¿, jadê do ty³u na prostej drodze i slalom a dzisiaj robi³am chyba z 10 razy i ¿adnej poprawy.
A przed pój¶ciem na kurs my¶la³am, ¿e nie mam problemów z kierunkami


Cytat:
Napisane przez Ariene Poka¿ wiadomo¶æ
Nieprzyjemna atmosfera w aucie nie pomo¿e (a tylko zaszkodzi) w nauce, je¶li poczujesz, ¿e co¶ jest mocno nie tak, ¿e nie ma porozumienia, nie bój siê zmieniæ instruktora lub wrêcz OSK. Lekcje mijaj± b³yskawicznie, nagle siê okazuje, ¿e ca³y kurs min±³ nie wiadomo kiedy, a Ty nadal próbujesz siê porozumieæ...

Wiele osób pope³nia ten b³±d i czeka do koñca, obwiniaj±c siebie (t³umacz±c to brakiem predyspozycji, beztalenciem itd...) za wszelkie niepowodzenia. ¯eby siê przekonaæ w czym problem, spróbuj jazd z kim¶ innym. Profesjonalizm instruktorów równie¿ bywa na ró¿nym poziomie, tak jak i szybko¶æ uczenia siê kursantów, ich talent.

Co do ³uku, u mnie dzia³a³o na wyczucie, na sposób nigdy nie by³am w stanie tego za³apaæ. Ot paradoks



Nie rozumiem? A to "muszê" to sk±d mu siê wziê³o?
We wtorek mam ju¿ inn±- ostatni± instruktorkê, ona je¼dzi tylko rano. Jak bêdzie wszystko ok, a mam nadziejê, ¿e bêdzie to zostanê przy niej. Ewentualnie wieczorami czasem bêde z tym pierwszym instruktorem bo mam zapisane z nim jazdy 10, 12 grudnia, a by³ naprawdê spoko.

No tak mi powiedzia³ dzisiaj, ¿e muszê to wszystko ogarn±æ w te 30 h, ¿e musimy i¶æ do przodu ca³y czas, bo godzin nie starczy- tu pewnie chodzi³o, o to, ¿e tyle rzeczy dzisiaj zrobili¶my, na co ja, ¿e pewnie i tak dokupiê jazdy, a on eeeeee...

Edytowane przez _aga__
Czas edycji: 2014-11-29 o 17:03
_aga__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 17:55   #1001
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 531
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez _aga__ Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze ja te¿, jadê do ty³u na prostej drodze i slalom a dzisiaj robi³am chyba z 10 razy i ¿adnej poprawy.
A przed pój¶ciem na kurs my¶la³am, ¿e nie mam problemów z kierunkami ;
To chyba nie jest kwestia samych kierunków, tylko w³a¶nie tego, ¿e jedziesz do ty³u, a nie do przodu, no i - oczywi¶cie - wprawy i wyczucia samochodu. Na pewno bêdziesz æwiczyæ to milion razy, nie tylko na ³uku, ale te¿ np. przy parkowaniu, zawracaniu itp. To normalne, ¿e na pocz±tku nie wychodzi - bo i sk±d mia³aby¶ to umieæ?
__________________
Piszê.
Carousel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 18:07   #1002
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 20 068
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Carousel Poka¿ wiadomo¶æ
To chyba nie jest kwestia samych kierunków, tylko w³a¶nie tego, ¿e jedziesz do ty³u, a nie do przodu, no i - oczywi¶cie - wprawy i wyczucia samochodu. Na pewno bêdziesz æwiczyæ to milion razy, nie tylko na ³uku, ale te¿ np. przy parkowaniu, zawracaniu itp. To normalne, ¿e na pocz±tku nie wychodzi - bo i sk±d mia³aby¶ to umieæ?
dok³adnie ja np cholernie zawsze ba³am siê ³uku a teraz? parkujê w³a¶ciwie tylko ty³em a to nie jest nic innego jak jazda po ³uku kwestia wprawy wszystkiego da siê nauczyæ
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARÊCZENI

JAKO ¯ONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podej¶ciem
madzia2306 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 18:13   #1003
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 5 534
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Poka¿ wiadomo¶æ
dok³adnie ja np cholernie zawsze ba³am siê ³uku a teraz? parkujê w³a¶ciwie tylko ty³em a to nie jest nic innego jak jazda po ³uku kwestia wprawy wszystkiego da siê nauczyæ

To prawda, ¿e ty³em parkuje siê ³atwiej ni¿ przodem? W kwietniu mam w planach wykupiæ 3h ¿eby pojechaæ gdzie¶ poza miastem i przy okazji jak zostanie czasu (a zostanie bo tam gdzie chce jechaæ to 1h 40 min w dwie strony :p) to chcê w³a¶nie poæwiczyæ to parkowanie
Quadesha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-29, 18:18   #1004
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 20 068
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Quadesha Poka¿ wiadomo¶æ
To prawda, ¿e ty³em parkuje siê ³atwiej ni¿ przodem? W kwietniu mam w planach wykupiæ 3h ¿eby pojechaæ gdzie¶ poza miastem i przy okazji jak zostanie czasu (a zostanie bo tam gdzie chce jechaæ to 1h 40 min w dwie strony :p) to chcê w³a¶nie poæwiczyæ to parkowanie
powiem tak- mo¿e nie ³atwiej bo ja i w lusterka boczne i we wsteczne i jeszcze do ty³u siê obracam parkuj±c ale potem ³atwiej jest wyjechaæ z parkingu poza tym auto ma lepsz± skrêtno¶æ jak parkuje siê ty³em ³atwiej jest wymanewrowaæ tak jak mówiê to wszystko kwestia wprawy
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARÊCZENI

JAKO ¯ONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podej¶ciem
madzia2306 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-30, 18:29   #1005
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomo¶ci: 2 538
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Jutro znowu idê na teoriê wewnêtrzn± (o zgrozo).
W³a¶nie, jak ju¿ jeste¶my na temacie ³uku, to jak go robicie? Ja zawsze za wcze¶nie/za pó¼no krêcê i wje¿d¿am na liniê...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleæ, to szaleæ

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-30, 18:37   #1006
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 5 534
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Czyli robisz na wyczucie? :p Ja robi³am : 2 pacho³ek pól obrotu, 3 pacho³ek pól obrotu jak siê równa z liniami odkrêcam i sobie jadê do ty³u zerkaj±c w lusterka :p
Quadesha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-30, 19:05   #1007
niezarejestrowana
Raczkowanie
 
Avatar niezarejestrowana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 411
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Ja robi³am jeden obrót przy którym¶ pacho³ku (niestety ju¿ nie pamiêtam przy którym ), a pó¼niej patrzy³am do lusterka i gdy by³am równolegle do linii to prostowa³am ko³a. Je¶li widzia³am w lusterku, ¿e zbli¿am siê za bardzo do linii (czyli, ¿e ¼le wykona³am wcze¶niejszy skrêt) to wcze¶niej je prostowa³am. A pó¼niej ju¿ obrócona do ty³u jecha³am patrz±c siê ca³y czas przez tyln± szybê i w razie czego korygowa³am tor jazdy.

A Ty Paula robisz na wyczucie czy na sposób?
__________________
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.

Dr House: Ludzie siê modl±, ¿eby Bóg nie rozgniót³ ich jak robaka.

Edytowane przez niezarejestrowana
Czas edycji: 2014-11-30 o 19:07
niezarejestrowana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-30, 20:32   #1008
A_neta1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 105
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

U mnie w OSK tylko trudne przypadki uczyli na "sposób" bo inaczej siê nie da³o. Czasem i tak to im nie wychodzi³o.
Na "czuja" jest o wiele ³atwiej i dodatkowo pomaga sporo przy manewrach.
__________________
22.06.2015- ostatnie farbowanie.


16.01.2009




A_neta1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 06:51   #1009
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomo¶ci: 2 538
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Ja zawsze robi³am na czucie, z regu³y nie wychodzi. A sposobem mi nie wychodzi -,- w ogóle. Jak robi³am na sposób to wyje¿d¿a³am z toru zupe³nie.

Nie, to prawo jazdy siê nie uda
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleæ, to szaleæ

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 07:10   #1010
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 531
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, to prawo jazdy siê nie uda
Ja te¿ tak my¶la³am, a nied³ugo odbieram prawko. Uda siê, zobaczysz!
__________________
Piszê.
Carousel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 07:42   #1011
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, to prawo jazdy siê nie uda
Nie wyobra¿asz sobie ile razy ja tak mówi³am, od pierwszej lekcji...
Dzi¶ normalnie je¿d¿ê, a z problemów mo¿na siê ju¿ tylko ¶miaæ.
Paula, masa ludzi ³apie do³a podczas tej walki. Kiedy¶ mój instruktor powiedzia³, ¿e ja to za wszelk± cenê chcê byæ taka NAJ...
Najgorsza, bo wmawiam sobie, ¿e nic nie umiem, podczas gdy jeszcze siê uczê To jest normalna kolej rzeczy, daj sobie wiêcej czasu je¶li potrzebujesz, praktykuj, æwicz... Ile czasu spêdzi³a¶ na ³uku, ile razy by³a¶ na placu? Ilu instruktorów uczy³o Ciê tego manewru (je¶li tylko 1 to mo¿e zastanów siê nad dokupieniem lekcji w innym OSK)?
Dasz radê! Dziewczyny, które w ostatnim czasie pozdawa³y egzaminy, mia³y bardzo ciê¿k± walkê, ³ama³y siê, a dzi¶ s± kierowcami. Walcz!
Ariene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 11:48   #1012
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 5 534
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zawsze robi³am na czucie, z regu³y nie wychodzi. A sposobem mi nie wychodzi -,- w ogóle. Jak robi³am na sposób to wyje¿d¿a³am z toru zupe³nie.

Nie, to prawo jazdy siê nie uda
Uda, uda i nied³ugo bêdziesz sama smigala Ja Ci powiem, ¿e nie wierzy³am w sobie na ka¿dej lekcji "No co tam?" Mówi³am hm... Nie umiem je¼dziæ? :p A instruktor zawsze siê ¶mia³, na pocz±tku jak dopiero 3-4 godzina mówi³, ¿e jakbym umia³a to bym tu nie przysz³a ;P A potem ju¿ tylko, ze umiem, mam w siebie uwierzyæ i w ogóle. Nie wierzy³am mu do koñca, dopiero jak teraz sobie siedzê ju¿ ze zdanym egzaminem to mia³ racjê W koñcu nie robi³am nic tragicznego, ³uk ok, parkowania, zawracanie, ronda i tak dalej te¿ wszystko by³o dobrze i nie wiem po co ja ci±gle mówi³am to samo
Quadesha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 19:15   #1013
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomo¶ci: 2 538
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Zda³am teoriê wewnêtrzn±
Oczywi¶cie szczê¶cie minê³o, gdy tylko sobie przypomnia³am, ¿e ³uku nie umiem...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleæ, to szaleæ

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 19:17   #1014
201604251028
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 2 726
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
Zda³am teoriê wewnêtrzn±
Oczywi¶cie szczê¶cie minê³o, gdy tylko sobie przypomnia³am, ¿e ³uku nie umiem...
Spokojnie, nauczysz siê Ile godzin ³±cznie uczy³a¶ siê ³uku?
201604251028 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 20:15   #1015
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomo¶ci: 2 538
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez yonce Poka¿ wiadomo¶æ
Spokojnie, nauczysz siê Ile godzin ³±cznie uczy³a¶ siê ³uku?
Z 5, 6 by³o, tak s±dzê. Tylko wkurzaj±ce jest, ¿e on nie t³umaczy³ nic, wszystkiego siê trzeba by³o domy¶liæ...

Jak dobrze pójdzie, to w nastêpnym tygodniu mam teoriê pañstwow±
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleæ, to szaleæ

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 20:24   #1016
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 5 534
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
Z 5, 6 by³o, tak s±dzê. Tylko wkurzaj±ce jest, ¿e on nie t³umaczy³ nic, wszystkiego siê trzeba by³o domy¶liæ...

Jak dobrze pójdzie, to w nastêpnym tygodniu mam teoriê pañstwow±
Mo¿e spróbuj z innym instruktorem? Bo ten z tego co piszesz jest okropny.
Quadesha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 20:42   #1017
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomo¶ci: 2 538
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Quadesha Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e spróbuj z innym instruktorem? Bo ten z tego co piszesz jest okropny.
W ogóle w internecie ludzie pisz±, ¿eby po³o¿yæ praw± rêkê na fotelu pasa¿era, skrêciæ tu³owie i odwróciæ g³owê O.o nigdy tak tego nie robi³am, tylko prawe lusterko...

Chyba spróbujê z innym, nie mam wyboru za bardzo w sumie...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleæ, to szaleæ

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 20:56   #1018
serialomaniaczka
Rozeznanie
 
Avatar serialomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 899
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie, jak ju¿ jeste¶my na temacie ³uku, to jak go robicie? Ja zawsze za wcze¶nie/za pó¼no krêcê i wje¿d¿am na liniê...
Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
W ogóle w internecie ludzie pisz±, ¿eby po³o¿yæ praw± rêkê na fotelu pasa¿era, skrêciæ tu³owie i odwróciæ g³owê O.o nigdy tak tego nie robi³am, tylko prawe lusterko...

Chyba spróbujê z innym, nie mam wyboru za bardzo w sumie...
a jakim autkiem je¼dzisz? mnie teraz na dodatkowych uczyli, ¿e jak skod± to zaraz za drugim pacho³kiem (licz±c od pocz±tku) pe³en obrót kierownic±, a jak toyot± to mniej wiêcej w po³owie miêdzy 2 a 3 i potem prawe lusterko, gdy jeste¶ w miarê równolegle do linii to prostujesz.

a co do tego, co pisz± - mo¿esz spróbowaæ i je¶li bêdzie ci wygodnie to tak robiæ bo ogólnie egzaminatorzy (przynajmniej u mnie, nie wiem jak w innych wordach) zwracaj± uwagê, czy siê odwróci³a¶, ale wiesz, to mo¿e byæ ¶ciema, wa¿ne ¿eby ten ruch tylko zrobiæ te¿ trochê w szoku by³am, bo zawsze patrzy³am w lusterko wewnêtrzne i by³o dobrze
__________________
28.11.2014 kierowca
serialomaniaczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-01, 21:01   #1019
niezarejestrowana
Raczkowanie
 
Avatar niezarejestrowana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 411
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
W ogóle w internecie ludzie pisz±, ¿eby po³o¿yæ praw± rêkê na fotelu pasa¿era, skrêciæ tu³owie i odwróciæ g³owê O.o nigdy tak tego nie robi³am, tylko prawe lusterko...

Chyba spróbujê z innym, nie mam wyboru za bardzo w sumie...
Ja dok³adnie tak robi³am. Na pocz±tku mnie to denerwowa³o, bo patrz±c siê ca³y czas w ty³ traci³am jakby kontrolê nad kierownic±, ale poæwiczy³am trochê i jednak stwierdzam, ¿e tak lepiej

Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Poka¿ wiadomo¶æ
a co do tego, co pisz± - mo¿esz spróbowaæ i je¶li bêdzie ci wygodnie to tak robiæ bo ogólnie egzaminatorzy (przynajmniej u mnie, nie wiem jak w innych wordach) zwracaj± uwagê, czy siê odwróci³a¶, ale wiesz, to mo¿e byæ ¶ciema, wa¿ne ¿eby ten ruch tylko zrobiæ te¿ trochê w szoku by³am, bo zawsze patrzy³am w lusterko wewnêtrzne i by³o dobrze
W³a¶nie w moim MORD jest jeden taki egzaminator, który potrafi oblaæ kogo¶ na ³uku za to, ¿e cofaj±c korzysta tylko z lusterek bocznych. Dlatego mój instruktor ucz±c ³uku k³adzie nacisk na pozycjê podczas cofania i korzystanie z tylnej szyby.
__________________
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.

Dr House: Ludzie siê modl±, ¿eby Bóg nie rozgniót³ ich jak robaka.

Edytowane przez niezarejestrowana
Czas edycji: 2014-12-01 o 22:12
niezarejestrowana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-12-02, 06:54   #1020
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 20 068
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. IX

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Poka¿ wiadomo¶æ
W ogóle w internecie ludzie pisz±, ¿eby po³o¿yæ praw± rêkê na fotelu pasa¿era, skrêciæ tu³owie i odwróciæ g³owê O.o nigdy tak tego nie robi³am, tylko prawe lusterko...

Chyba spróbujê z innym, nie mam wyboru za bardzo w sumie...
a ja np k³adê rêkê na zag³ówku fotela pasa¿era
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARÊCZENI

JAKO ¯ONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podej¶ciem
madzia2306 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-07-14 14:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.