Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-15, 14:19   #3181
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
jezu naprawdę nie zrozumiałaś tego "zastępcy" ?
już kminię
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:02   #3182
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
to nie ucieszysz się jak zobaczysz moje pw
Jakąś perełkę znalazłaś? Też chcę się pośmiać :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:44   #3183
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
może odzywa się mój wewnętrzny... nie powiem kto, ale jak widzę te stada roześmianych szczerbatych dzieci z próchnicą które się cieszą na tych kartonach, to aż mi się wydają obrzydliwe.
To tylko dzieci. Nie będą przecież płakać, że dostały paczkę a w niej kupę różnych rzeczy na które czasem i samych darczyńców z osobna nie stać Irytują mnie za to ich mamusie i zachwyceni własną dobrocią wolontariusze, to prawda, że ich egzaltacja osiągnęła poziom absurdu.

Co do matki dziecka, które oddało własne łóżeczko i śpi na podłodze - mam nadzieję, że to żart. Inaczej należałoby wysłać ją do psychiatryka, są ponoć takie przypadki, kiedy chęć "czynienia dobra" rzuca się na mózg. Jej rzuciło się na tyle, żeby zabrać synkowi - ale sama to chyba się swojego łóżeczka nie pozbyła? Serio mam nadzieję, że bez namysłu palnęła jakąś głupotę na fajsie, żeby pokazać, że wychowała sobie dziecko skore do pomocy i poświęceń. Inaczej przyznam w końcu rację komuś, kto napisał, że na posiadanie dzieci trzeba mieć papier - bo nie każdy się nadaje jak widać.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
słuchajcie.. niektorzy wybieraja rodzine i robia paczke sami, a niektorym rodzinom paczke robi np 10 osob przez co dostaja duzo duzo wiecej rzeczy.. czy rodziny ktore dostaly "mniej" sa w jakis sposob jeszcze dodatkowo wspomagane??
Komentarz z fejsa... masakra...
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:51   #3184
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Jedna pani (absolwentka Wyższej Szkoły Lenistwa) dziękuje, że dostała żywność, a w profilu fotki dzieciaka "z laptopem tatusia". Krew mnie zalewa.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:54   #3185
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
W znajomej mi parafii też jest taka akcja co roku. Z tym że info o niej jest na mszach dla dorosłych. A właściwie tylko na 2 porannych, bo serduszka znikają ekspresowo. Ściągane są przez dorosłych, nie przez dzieci, bo to do dorosłych kierowana jest ta akcja. W paczkach znaleźć się mają tylko żywność długoterminowa, słodycze i ewentualnie mały upominek dla dziecka - zabawka.
I to jest wg mnie mądrze rozwiązane.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
No to na koniec macie ode mnie komentarz z fb SzP o papieżu Franciszku:
godny ZASTĘPCA Jana Pawła II
Dobry

Tu jest jeszcze lepszy: "Bardzo lubiłam Msze Księdza Stryczka , które odprawiał w mojej Parafii, naprawdę świetny Człowiek, może kiedyś zostanie Papieżem.."

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Co do matki dziecka, które oddało własne łóżeczko i śpi na podłodze - mam nadzieję, że to żart. Inaczej należałoby wysłać ją do psychiatryka, są ponoć takie przypadki, kiedy chęć "czynienia dobra" rzuca się na mózg. Jej rzuciło się na tyle, żeby zabrać synkowi - ale sama to chyba się swojego łóżeczka nie pozbyła? Serio mam nadzieję, że bez namysłu palnęła jakąś głupotę na fajsie, żeby pokazać, że wychowała sobie dziecko skore do pomocy i poświęceń. Inaczej przyznam w końcu rację komuś, kto napisał, że na posiadanie dzieci trzeba mieć papier - bo nie każdy się nadaje jak widać.
Niby na jedną noc (nie mam dzieci, ale wolałabym sama spać na podłodze niż żeby moje dzieci tam spały), ale potem jej komentarz mnie dobił:
"A po za tym moje drogie Panie zszokuję Was tym że mimo tego, że moje dzieci mają łóżka to często śpią na podłodze BO LUBIĄ !!"
Zapamiętam, jak gdzieś usłyszę, że łóżko to podstawowa potrzeba.

Co do zdjęć dzieci (szczerbatych czy nie) - wewnętrznie nie mam poczucia, że epatowanie nimi jest w porządku. Tutaj pojawił się komentarz kobiety, która pisała, że dla niej to lans z potrzebującymi, że powinno się chronić wizerunek osób. Oczywiście została zjechana przez wielbicieli akcji.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:56   #3186
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Jedna pani (absolwentka Wyższej Szkoły Lenistwa) dziękuje, że dostała żywność, a w profilu fotki dzieciaka "z laptopem tatusia". Krew mnie zalewa.
Wiesz... ja też mam laptopa, liczy sobie 6 latek i od roku jest właściwie w stanie agonalnym Myślę, że choćbym chciała go sprzedać - raczej nie znalazłabym nabywcy. To też zależy od jakości sprzętu. Jeśli sytuacja pogorszyła się nagle, nie ma sensu sprzedawać laptopa za 50 zł.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:58   #3187
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cottan, ta pani co oddała łóżko syna jest niestety wiarygodna.
Ktoś jej zarzucił że chwalenie się publicznie że jej dziecko nie ma na czym spać nie jest niczym godnym podziwiania no to odpisała że dziecko ma już łóżko, a tamto oddało bo dowiedziała że się dopiero w piątek(?) że jakaś rumiana buźka potrzebuje. I przedyskutowała z synem tą sprawę a on chętnie oddał swoje.
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 16:01   #3188
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
I to jest wg mnie mądrze rozwiązane.


Dobry

Tu jest jeszcze lepszy: "Bardzo lubiłam Msze Księdza Stryczka , które odprawiał w mojej Parafii, naprawdę świetny Człowiek, może kiedyś zostanie Papieżem.."



Niby na jedną noc (nie mam dzieci, ale wolałabym sama spać na podłodze niż żeby moje dzieci tam spały), ale potem jej komentarz mnie dobił:
"A po za tym moje drogie Panie zszokuję Was tym że mimo tego, że moje dzieci mają łóżka to często śpią na podłodze BO LUBIĄ !!"
Zapamiętam, jak gdzieś usłyszę, że łóżko to podstawowa potrzeba.

Co do zdjęć dzieci (szczerbatych czy nie) - wewnętrznie nie mam poczucia, że epatowanie nimi jest w porządku. Tutaj pojawił się komentarz kobiety, która pisała, że dla niej to lans z potrzebującymi, że powinno się chronić wizerunek osób. Oczywiście została zjechana przez wielbicieli akcji.
Ja też uważam, że zdjęć dzieci jest za dużo - i to nie tylko na stronie Szp. Odniosłam się do wypowiedzi Drabineczki, która napisała, że te cieszące się, szczerbate dzieci są dla niej obrzydliwe. Dla mnie to normalne, że się cieszą z prezentów - na ich miejscu też bym się cieszyła. To tylko dzieci, nie odpowiadają za swoją sytuację, za swoich rodziców ani za Szp. A szczerbata to i ja kiedyś byłam

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Cottan, ta pani co oddała łóżko syna jest niestety wiarygodna.
Ktoś jej zarzucił że chwalenie się publicznie że jej dziecko nie ma na czym spać nie jest niczym godnym podziwiania no to odpisała że dziecko ma już łóżko, a tamto oddało bo dowiedziała że się dopiero w piątek(?) że jakaś rumiana buźka potrzebuje. I przedyskutowała z synem tą sprawę a on chętnie oddał swoje.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:09   #3189
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

"My dostalismy w zeszlym roku radość ogromna. Ale przykro nam ze w tym roku nas nie dołączyli do programu szlachetna paczka bo podobno kryteria się po zmieniały i szkoda ze nawet w tym jest selekcja"

ach to dawanie wędki
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:12   #3190
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Kryteria się zmieniły? Powątpiewam.
Stawiam na wolontariusza ciut mądrzejszego niż ten zeszłoroczny Droga Pani.
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:20   #3191
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

jak czytam komentarze niektórych osób to mam ochotę kupić im słowniki
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 16:26   #3192
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
"My dostalismy w zeszlym roku radość ogromna. Ale przykro nam ze w tym roku nas nie dołączyli do programu szlachetna paczka bo podobno kryteria się po zmieniały i szkoda ze nawet w tym jest selekcja"

ach to dawanie wędki
ach ta niedobra selekcja. I tacy Kulczykowie nie dostaną paczki na przykład
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:13   #3193
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Pani ktora oddala lóżko syna dowiedziała sie, ze jest "wspaniala matka" i "kocha synów mądrą miłością".

Tez zauważyliście, ze w przypadku SzP "mądry" oznacza cos dokladnie przeciwnego, niż w obiegowej opinii? Mądra pomoc , mądra miłość, looool
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:17   #3194
Cytruskowa6
Zakorzenienie
 
Avatar Cytruskowa6
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 624
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Jak tak sobie patrzę na niektóre zdjęcia, to w samej mojej wiosce znalazłabym im z 5 rodzin, które żyją w o wiele gorszych warunkach
__________________
On the way to Wonderland...
Cytruskowa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 20:42   #3195
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

przeglądałam właśnie fb szlachetnej, patrzyłam na osoby które piszą że dostały paczki i witki mi opadły. właśnie przeglądam profil faceta, który 50% zdjęć ma z jakichś wycieczek, potem wstawił zdjęcie wanny i kąpieli którą przygotował dla żony (sama chciałabym mieć taką łazienkę..), a na dopełnienie wszystkiego widok z okna samolotu i UWAGA pudełko z tabletek samsunga i podpis "dla żonki"

edit: chciałam tak szybko wyrazić swoją frustrację, że z tableta zrobiłam tabletki

Edytowane przez bedeliciuos
Czas edycji: 2014-12-15 o 20:52
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 21:52   #3196
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Świat jest dobry,tylko ludzie na nim źli. Nie wszyscy widzą potrzebę pomocy.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 21:58   #3197
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Co ja czytam
Szkoda, że mamusia nie oddała swojego.
To nie jest normalne, to musi być żart, nie wierzę.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 22:01   #3198
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Wlasnie, bida az piszczy, nie maja na makraon, ale fejsa ma sporo osob obdarowanych. Rumine pociechy tez leza w lozku ze smartfonem. No ale prosza o zywnosc i srodki czystosci. Dziwne.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 22:25   #3199
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
przeglądałam właśnie fb szlachetnej, patrzyłam na osoby które piszą że dostały paczki i witki mi opadły. właśnie przeglądam profil faceta, który 50% zdjęć ma z jakichś wycieczek, potem wstawił zdjęcie wanny i kąpieli którą przygotował dla żony (sama chciałabym mieć taką łazienkę..), a na dopełnienie wszystkiego widok z okna samolotu i UWAGA pudełko z tabletek samsunga i podpis "dla żonki"

edit: chciałam tak szybko wyrazić swoją frustrację, że z tableta zrobiłam tabletki
Pierwsze co to wolontariusze powinni sprawdzać profile tych ludzi na fejsie.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 00:49   #3200
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Nie no Zakonna na pewno bardziej wiarygodna niz kuzynka jest wizazanka na forum
A ty dowalasz się teraz do zakonnej z powodu innego wątku.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Drabineczka ale chyba kuzynka to nie to samo co cioci kuzynki znajoma? Z nia tez jesz rodzinny obiad i jestescie na tyle blisko zebys mogla jej wierzyc? Nie sadze.

U nas tak samo, zawsze kwote sie ustalalo z nauczycielem, rodzicow informowalo o tym za ile ma byc prezent.

Nie zrozumiałaś.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 05:45   #3201
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Czaskomety ze Tobie sie chce wejsc tylko po to na watek, zeby skomentowac moje posty
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 05:57   #3202
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
Komentarz krótki acz obrazowy.

Ja też zupełnie inaczej rozumiem słowo: "pomoc".

Pomoc ma dla mnie miejsce wtedy, gdy podam komuś rękę, a on ją chwyci i mocno stanie na nogi. A potem pójdzie dalej już sam. Jeśli jednak ktoś nie ma chęci wstać a rękę wyciąga do mnie tylko po to, by mu coś dać- przechodzę obojętnie. Jeśli chce sobie leżeć, niech leży.

Dać można i TRZEBA ludziom, którzy nie są w stanie na swój byt i na byt swojej rodziny zapracować: ludziom starym i chorym. Tutaj dawanie jest jak najbardziej uzasadnione i ludzkie. Natomiast całą tę niepracującą, zdrową szlachtę w wieku produkcyjnym i reprodukcyjnym odciełabym radykalnie od wszelkich zasiłków i zapomóg, pozostawiając jedynie bony na posiłki, odzież i pomoce szkolne dla dzieci (imienne, by zapobiec przekrętom). I wtedy szlachta albo rusza tyłki do pracy albo umiera z głodu a ja palcem nie kiwnę, by im pomóc. I nagle okazałoby się, że mamy tych "z zawodu ubogich" o 3/4 mniej. Natomiast pomoc z SZP i budżetu państwa trafiałaby tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-12-16 o 05:59
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 06:20   #3203
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Wlasnie, bida az piszczy, nie maja na makraon, ale fejsa ma sporo osob obdarowanych. Rumine pociechy tez leza w lozku ze smartfonem. No ale prosza o zywnosc i srodki czystosci. Dziwne.

Kwestia priorytetów.
Matki chodzą z żelowymi paznokciami, rzęsami 1:1, dzieciaki w dresach oczywiście NIKE, a jedzenia w domu nie ma.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 06:44   #3204
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Kwestia priorytetów.
Matki chodzą z żelowymi paznokciami, rzęsami 1:1, dzieciaki w dresach oczywiście NIKE, a jedzenia w domu nie ma.
Co w tym dziwnego? No nie wystarczyło po prostu
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 06:58   #3205
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Nie ktorzy powinni ruzge dostac-darczyncy

Hm... Zaczyna się? Póki co nic ta pani nie odpowiedziała na pytanie zadane przez kogoś innego - Za co?
Ten komentarz pod tym postem na fb:Ten finał Paczki na pewno będziemy słodko wspominać - każdy darczyńca dostał czekoladę przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Milka
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 07:21   #3206
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Co w tym dziwnego? No nie wystarczyło po prostu
Dokładnie
POza tym wiadomo, że 'dobre dusze, darczyńcy' na pazury się nie złożą, a paczka z ryżem zawsze się znajdzie
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 07:23   #3207
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Co w tym dziwnego? No nie wystarczyło po prostu
Fakt. Nie można mieć wszystkiego

Ja też czasem przyszaleję z zakupami kosmetycznymi a potem cieniutko z jedzonkiem, oj cieniutko. No ale ja rączki do nikogo nie wyciągam wychodząc z założenia, ze coś za coś. Bułeczki z masełkiem i mleko na śniadanie, ziemniaczki, sałata i kefirek na obiad. No ale za to pięknie pachnę^^
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 07:54   #3208
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Wlasnie, bida az piszczy, nie maja na makraon, ale fejsa ma sporo osob obdarowanych. Rumine pociechy tez leza w lozku ze smartfonem. No ale prosza o zywnosc i srodki czystosci. Dziwne.
No przecież logiczne. Poproszą w SzP o perfumę Diora, to ludzie będą komentować na Wizażu. Ale poproszą o ryż i domestosa, to inna sprawa. A jak przybędzie 60 kartonów ryżu i domestosa, to na cały rok styknie i zaoszczędzone piniążki można wydac na Diora
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dać można i TRZEBA ludziom, którzy nie są w stanie na swój byt i na byt swojej rodziny zapracować: ludziom starym i chorym. Tutaj dawanie jest jak najbardziej uzasadnione i ludzkie. Natomiast całą tę niepracującą, zdrową szlachtę w wieku produkcyjnym i reprodukcyjnym odciełabym radykalnie od wszelkich zasiłków i zapomóg, pozostawiając jedynie bony na posiłki, odzież i pomoce szkolne dla dzieci (imienne, by zapobiec przekrętom). I wtedy szlachta albo rusza tyłki do pracy albo umiera z głodu a ja palcem nie kiwnę, by im pomóc. I nagle okazałoby się, że mamy tych "z zawodu ubogich" o 3/4 mniej. Natomiast pomoc z SZP i budżetu państwa trafiałaby tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.
Dokładnie

Swoją drogą tyle firm angażuje się w Szlachetną Paczkę. Piękna byłaby akcja, gdzie zamiast kupować tablety, te firmy dają tym "aktywnie poszukującym pracy" pracę. Pracę typu sprzątaczka na zastępstwo, stróż itp. Ciekawe, ile wtedy by było narzekań na FB, że nie włączyli do akcji
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 10:05   #3209
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Z fb:
"nie wiem jak to robicie - kochani ,? ja zcorką błagałam o tyle aby stół nie był pusty i nikt się nie odezwał,,,tylko wysyłno mnie do mops"

"dużo się mówi a nie pomaga się wszystkim potrzebującym"

Jest odpowiedź wolontariuszki (?) za co powinna być rózga:
"Za n i e o d p o w i e d z i a l n o ś ć..."
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 10:10   #3210
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Z fb:
"nie wiem jak to robicie - kochani ,? ja zcorką błagałam o tyle aby stół nie był pusty i nikt się nie odezwał,,,tylko wysyłno mnie do mops"

"dużo się mówi a nie pomaga się wszystkim potrzebującym"

Jest odpowiedź wolontariuszki (?) za co powinna być rózga:
"Za n i e o d p o w i e d z i a l n o ś ć..."




Wszyscy rodzice rumianych buziek mogliby juz pokaźną kolekcje nazbierać. Po jednej za każdy niezabezpieczony stosunek.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 12:33:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.