ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV. - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-16, 18:45   #4711
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez xDreamy Pokaż wiadomość
Odniosłam się już do tego tekstu w którymś z poprzednich moich komentarzy, ale napiszę jeszcze raz - nic z tego nie wynika.
Wynika to, że "wprowadzeniem do obrotu", o którym mowa w art. 305 jest przekazanie przez producenta lub importera po raz pierwszy do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. "Po raz pierwszy" tzn.przekazanie wyrobu po raz pierwszy w kraju: użytkownikowi, konsumentowi bądź sprzedawcy przez producenta, jego upoważnionego przedstawiciela lub importera. Zgodnie z art. 305 karę ponosi ten kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami.
Istotny przede wszystkim jest więc cel. Jeżeli ktoś dokonuje obrotu podróbką (tj. kupuje ją przez Ali) w celu sprowadzenia jej do PL, to podlega pod ten przepis. Jestem tego pewna.
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 19:11   #4712
xDreamy
Raczkowanie
 
Avatar xDreamy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

cóż, na ten temat wypowiadało się wielu prawników i wszyscy negują Twoją opinię. ja prawnikiem nie jestem, ale dla mnie wprowadzanie do obrotu do sprzedaż, a nie kupowanie. można się analogicznie odnieść do obracania pieniędzmi - jak je dostanę i schowam do skarbonki, albo je tylko noszę w portfelu to nimi nie obracam. obracał nimi ten, od którego je dostałam i to ew. on powinien być ścigany. ktoś tu wyżej wklejał 3 linki do pomocnych artykułów.
xDreamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 19:19   #4713
myrda666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

hej czy ktoś mógłby mi pomóc rozszyfrować statusy oczekiwanych przeze mnie paczki? RG084803432CN
myrda666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 19:38   #4714
xDreamy
Raczkowanie
 
Avatar xDreamy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez myrda666 Pokaż wiadomość
hej czy ktoś mógłby mi pomóc rozszyfrować statusy oczekiwanych przeze mnie paczki? RG084803432CN
a co tu jest do rozszyfrowywania? sprawdź sobie na stronie poczty polskiej.
xDreamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 19:51   #4715
myrda666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

No tak jest od06.12.2014 13:22 Beijing i nic więcej
myrda666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:09   #4716
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez myrda666 Pokaż wiadomość
No tak jest od06.12.2014 13:22 Beijing i nic więcej
No i co byś chciała więcej póki co? Jak status się zmieni to zauważysz. Przed świętami nie oczekiwałabym prężnej dostawy
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:10   #4717
Klementyna12
Zadomowienie
 
Avatar Klementyna12
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez myrda666 Pokaż wiadomość
No tak jest od06.12.2014 13:22 Beijing i nic więcej
Ale to dopiero raptem tydzień no dobra 1,5 tyg. :-D

Edytowane przez Klementyna12
Czas edycji: 2014-12-16 o 20:12
Klementyna12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 20:11   #4718
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez xDreamy Pokaż wiadomość
cóż, na ten temat wypowiadało się wielu prawników i wszyscy negują Twoją opinię. ja prawnikiem nie jestem, ale dla mnie wprowadzanie do obrotu do sprzedaż, a nie kupowanie.
Tak się składa że ja jestem i nadal zostaję przy swoim. Nie zmuszam do zgadzania się że mną, jeżeli ktoś uważa że mu wolno, to niech walczy.

Cytat:
Napisane przez xDreamy Pokaż wiadomość
ktoś tu wyżej wklejał 3 linki do pomocnych artykułów.
Te linki dotyczą transakcji na terenie kraju. To dwie zupełnie różne sprawy.

Każdy może sam przeczytać i zastanowić się nad brzmieniem art. 305.
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:11   #4719
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez myrda666 Pokaż wiadomość
hej czy ktoś mógłby mi pomóc rozszyfrować statusy oczekiwanych przeze mnie paczki? RG084803432CN


http://r4v.pl/sledzenie/detail.php?id=RG084803432CN

http://emonitoring.poczta-polska.pl/

Edytowane przez TOMASZKA
Czas edycji: 2014-12-16 o 20:13
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:57   #4720
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Zdjecia jakieś najprędzej za tydzień niestety.

Jeśli komuś długość nie przeszkadza to jak najbardziej warto moim zdaniem, bo swietna jest, ja na pewno mimo wszytko pozbywać się nie będę choć nie wie do czego i gdzie ją założe

generalnie tyłek zakrywa.
Poczekam na zdjęcia jak będziesz mogła zrobić, ostatnio sporo rzeczy zamówiłam, więc i tak muszę to odłożyć
Dzięki z góry
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 21:52   #4721
antoinette
Wtajemniczenie
 
Avatar antoinette
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 861
GG do antoinette
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez xDreamy Pokaż wiadomość
jak dla mnie to to jest ewidentne odbarwienie - po prostu puściła farba i zrobił się zaciek. zrobiłabym dobre zdjęcie teraz, krótki filmik jak to zapierasz i zdjęcie po wyschnięciu. no i spór o full refund
Cytat:
Napisane przez adzienka Pokaż wiadomość
Napisz,że wyprałaś ale plama i tak nie zeszła więc chcesz zwrotu kasy.
dzięki
__________________


antoinette jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 21:55   #4722
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 195
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez scarabeuska Pokaż wiadomość

Wrzucam naszyjniki, które dzisiaj otrzymałam (przesyłki nierejestrowane):
http://www.aliexpress.com/snapshot/6...64538708850323
http://www.aliexpress.com/snapshot/6...64708840590323
jak oceniasz jakosc wykonania tego czarno - bialego ? jest ciezki?

Edytowane przez wspaniala
Czas edycji: 2014-12-16 o 21:56
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 22:02   #4723
xDreamy
Raczkowanie
 
Avatar xDreamy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
jak oceniasz jakosc wykonania tego czarno - bialego ? jest ciezki?
ja też go mam, wrzucałam parę stron wcześniej jest piękny, wykonanie super, ciężkawy jest, ale idealnie przylega do ciała, nie przekręca się itp. ja jestem nim zachwycona
xDreamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:59   #4724
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Kurcze, ja to mam chyba pecha. Zamówiłam drugi raz ten sam sweter, u tej samej osoby, za pierwszym razem było OK. A teraz przychodzi mi sweter jak na mutanta, rękawy o 6 cm krótsze niż w opisie, nawet na mnie za krótkie, a nosze 34/36 i mam 1,60m wzrostu. Załozyłam spór o zwrot 50%, napisałam, o co chodzi, a Chinczyk odrzucił moje żądanie i napisał? "Mój przyjacielu, co się stało"?. Załozyłam na nowo, ale jak mi znów odrzuci to chyba eskaluję, bo najwyraźniej udaje głupiego, skoro napisałam w czym problem.
No i tak jak podejrzewałam, mój spór został odrzucony po raz drugi Swetry są 3, każdy ma inną dlugośc rękawa, ale żaden nie jest taki, jak w opisie. Rekordzista to róznica 6 cm, a w opisie jest margines błędu 2 cm. Obawiam się, że pani udaje głupią. Powinnam eskalować? Bo chyba nie ma sensu 3 raz jej tłumaczyć, że rękawy sa dużo za krótkie?

Tym razme spytała, czy mogę nosic te swetry. Tak, będę nosic coś, co ma rękaw kończący sie 3 cm nad kostką :/
Poza tym nawet jesli będzie dobre na kogos innego, to i tak nadal rzecz jest niezgodna z opisem. Zmodyfikowałam ostatni raz, jak znów odrzuci to eskaluję.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2014-12-17 o 11:09
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 10:29   #4725
ZakupoAliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Jaki dziś drogi $ trzeba chyba odpuścić z zakupami i czekać na przesyłki zamówione wcześniej. Nadal w WENZHOU paczki stoją, tak jak stały. Nic się nie ruszyło. A u Was?
ZakupoAliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 10:56   #4726
kurkawodnaa
Zadomowienie
 
Avatar kurkawodnaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 201
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez ZakupoAliczka Pokaż wiadomość
Jaki dziś drogi $ trzeba chyba odpuścić z zakupami i czekać na przesyłki zamówione wcześniej. Nadal w WENZHOU paczki stoją, tak jak stały. Nic się nie ruszyło. A u Was?
u mnie
2014-12-13 13:47 International Postal System, Item posting
2014-12-14 15:27
苏州国际, 波兰 - PL, 出口总包互封开拆, Opening
(zamówienie z 26 listopada)




i zamówienie z 29.11
2014-12-07 16:19 SHANGHAI, Package sent
2014-12-03 09:42 International Postal System, Item posting

Edytowane przez kurkawodnaa
Czas edycji: 2014-12-17 o 10:57 Powód: literówka
kurkawodnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 11:28   #4727
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez xDreamy Pokaż wiadomość
cóż, na ten temat wypowiadało się wielu prawników i wszyscy negują Twoją opinię. ja prawnikiem nie jestem, ale dla mnie wprowadzanie do obrotu do sprzedaż, a nie kupowanie. można się analogicznie odnieść do obracania pieniędzmi - jak je dostanę i schowam do skarbonki, albo je tylko noszę w portfelu to nimi nie obracam. obracał nimi ten, od którego je dostałam i to ew. on powinien być ścigany. ktoś tu wyżej wklejał 3 linki do pomocnych artykułów.
Czemu ty się tak upierasz, kupujesz podróbki?
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 11:42   #4728
kurkawodnaa
Zadomowienie
 
Avatar kurkawodnaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 201
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez rickybobby Pokaż wiadomość
Czemu ty się tak upierasz, kupujesz podróbki?
pytanie nie do mnie, ale to nie kwestia uporu, a interpretacji przepisów. ja także nie zgadzam się z wykładnią, jaka zaprezentowana była przez jedną z forumowiczek, podobno prawnika. Niestety nie mam teraz czasu,żeby zabrać się za ten temat, wiec się nie wypowiadam.

tak na marginesie, gdyby potraktować literalnie art 305 pwp, to mamy tam do czynienia z towarami, nie towarem, czyli przepis odnosi się do ilości większej niż jedna sztuka.

Edytowane przez kurkawodnaa
Czas edycji: 2014-12-17 o 11:46
kurkawodnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 12:43   #4729
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez xDreamy Pokaż wiadomość
Odniosłam się już do tego tekstu w którymś z poprzednich moich komentarzy, ale napiszę jeszcze raz - nic z tego nie wynika.
Hej xDreamy powiedz mi byłaś raz kiedyś w urzędzie celnym?

Nie ma sie co spierać i sobie czegoś na wzajem udowadniać jeden sędzia może machnąć ręka na 1 szt np karty pamieci podrobki chocby sony inny da ci taka karę ze chiny ci obrzydną na 100lat...
Na telchaina wypowiadał sie chlopak co dostal kare 3tys za zniszczenie 5szt sluchawek samunga z kancelarii i tyle...
kupujesz ryzykujesz...
prawo polskie jest takie ze można interpretować je dowolnie i na dwojaki sposób...
ja kiedyś jak pisałam w Poznaniu na celnym się orientowałam i możesz zostać pociągnięta i ściana jak kupisz 1 szt choćby podróbki a również dobrze za 100szt... i Ty kupujac z Chin wprowadzasz towar na rynek polski ... kupujay na allegro np podrobkę nie łamie prawa a Ty jako sprzedajacy czy scigający juz tak...
a jak ktos ma wątpliwości nic prostszego zadzownic do 3-4 prawników pomagających online z zapytaniem i powie to samo...
__________________
Audentes fortuna iuvat

Edytowane przez migea
Czas edycji: 2014-12-17 o 12:45
migea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 13:02   #4730
xDreamy
Raczkowanie
 
Avatar xDreamy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
Hej xDreamy powiedz mi byłaś raz kiedyś w urzędzie celnym?

Nie ma sie co spierać i sobie czegoś na wzajem udowadniać jeden sędzia może machnąć ręka na 1 szt np karty pamieci podrobki chocby sony inny da ci taka karę ze chiny ci obrzydną na 100lat...
Na telchaina wypowiadał sie chlopak co dostal kare 3tys za zniszczenie 5szt sluchawek samunga z kancelarii i tyle...
kupujesz ryzykujesz...
prawo polskie jest takie ze można interpretować je dowolnie i na dwojaki sposób...
ja kiedyś jak pisałam w Poznaniu na celnym się orientowałam i możesz zostać pociągnięta i ściana jak kupisz 1 szt choćby podróbki a również dobrze za 100szt... i Ty kupujac z Chin wprowadzasz towar na rynek polski ... kupujay na allegro np podrobkę nie łamie prawa a Ty jako sprzedajacy czy scigający juz tak...
a jak ktos ma wątpliwości nic prostszego zadzownic do 3-4 prawników pomagających online z zapytaniem i powie to samo...
ale właśnie piszę przecież że sprawa była konsultowana z prawnikami i jakoś żaden z nich nie uważa, żeby kupowanie (sprowadzanie z Chin) było wprowadzaniem do obrotu. pismo jest wysyłane losowo i ma na celu jedynie nastraszenie i złapanie naiwniaczków - ani nie dołączają wyników ekspertyzy, ani nie zapraszają na jakieś przesłuchanie.. tylko zapłać człowieku kilka tysięcy, najlepiej w ciągu 5dni i bój się, bo kancelaria cię zniszczy.
xDreamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 13:06   #4731
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez kurkawodnaa Pokaż wiadomość
tak na marginesie, gdyby potraktować literalnie art 305 pwp, to mamy tam do czynienia z towarami, nie towarem, czyli przepis odnosi się do ilości większej niż jedna sztuka.
Myślę że tutaj jednak wykładnia celowościowa jest bardziej trafna. Ogólnie trochę to wszystko jest szukaniem dziury w całym. Wydaje się być oczywistym, że ustawodawca, tworząc art. 305, miał na myśli sprowadzanie towaru/towarów podrabianych na terytorium kraju (czyt. pierwsza transakcja producent-kupujący na terenie kraju). Jest to całkowicie logiczne i zbieżne z przepisami w innych krajach.
Poza tym naprawdę wydaje się Wam, że jakby taki gigant jak LV czy Nike zaczęło bezpodstawnie pozywać ludzi o zamawianie podróbek, to obyłoby się to bez echa? Prasa by suchej nitki na nich nie zostawiła.
Pamiętajmy też, że to nie celnik decyduje o tym czy ktoś zostanie ukarany, tylko dana marka. Dostają oni zgłoszenie z celnego o podróbce i jak machną na to ręką, to towar dostaje nalepkę "wprowadzono do obrotu" i nie ma problemu. A jak się przyczepią, a mają takie prawo, to wtedy jest powiadomienie etc.

Pokażę Wam może jeszcze dziś 3 bluzeczki, które mi przyszły, tylko muszę wyprasować, bo strasznie wymięte.
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 13:18   #4732
asiula171a
Raczkowanie
 
Avatar asiula171a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 167
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez ZakupoAliczka Pokaż wiadomość
Jaki dziś drogi $ trzeba chyba odpuścić z zakupami i czekać na przesyłki zamówione wcześniej. Nadal w WENZHOU paczki stoją, tak jak stały. Nic się nie ruszyło. A u Was?
U mnie tak samo. Od 22.11 stoi :/
asiula171a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 13:26   #4733
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez xDreamy Pokaż wiadomość
ale właśnie piszę przecież że sprawa była konsultowana z prawnikami i jakoś żaden z nich nie uważa, żeby kupowanie (sprowadzanie z Chin) było wprowadzaniem do obrotu. pismo jest wysyłane losowo i ma na celu jedynie nastraszenie i złapanie naiwniaczków - ani nie dołączają wyników ekspertyzy, ani nie zapraszają na jakieś przesłuchanie.. tylko zapłać człowieku kilka tysięcy, najlepiej w ciągu 5dni i bój się, bo kancelaria cię zniszczy.
Jakimi prawnikami konsultowałaś? To jest temat rzeka... mam nadzieje ze owi prawnicy Ciebie wybronią jak się kancelaria odezwie nie daj bog
... bo jak ja mam inne informację i doświadczenia w tej kwestii a nie jestem nowicjuszką w sprawie zakupów i czasami ścigam podróbki dlatego też się tematem interesowałam...ale nie bede się kłócić...
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 13:31   #4734
kurkawodnaa
Zadomowienie
 
Avatar kurkawodnaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 201
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Myślę że tutaj jednak wykładnia celowościowa jest bardziej trafna. Ogólnie trochę to wszystko jest szukaniem dziury w całym. Wydaje się być oczywistym, że ustawodawca, tworząc art. 305, miał na myśli sprowadzanie towaru/towarów podrabianych na terytorium kraju (czyt. pierwsza transakcja producent-kupujący na terenie kraju). Jest to całkowicie logiczne i zbieżne z przepisami w innych krajach.
Poza tym naprawdę wydaje się Wam, że jakby taki gigant jak LV czy Nike zaczęło bezpodstawnie pozywać ludzi o zamawianie podróbek, to obyłoby się to bez echa? Prasa by suchej nitki na nich nie zostawiła.
Pamiętajmy też, że to nie celnik decyduje o tym czy ktoś zostanie ukarany, tylko dana marka. Dostają oni zgłoszenie z celnego o podróbce i jak machną na to ręką, to towar dostaje nalepkę "wprowadzono do obrotu" i nie ma problemu. A jak się przyczepią, a mają takie prawo, to wtedy jest powiadomienie etc.

Pokażę Wam może jeszcze dziś 3 bluzeczki, które mi przyszły, tylko muszę wyprasować, bo strasznie wymięte.
a jesteś znaleźć choć jeden wyrok sądu, gdzie uznaje on winę osoby sprowadzającą podróbkę, ale sprowadzająca, nie HANDLUJĄCĄ?

Edytowane przez kurkawodnaa
Czas edycji: 2014-12-17 o 13:31 Powód: znak interpunkcyjny :)
kurkawodnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 17:01   #4735
candace1
Zakorzenienie
 
Avatar candace1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15 873
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Myślę że tutaj jednak wykładnia celowościowa jest bardziej trafna. Ogólnie trochę to wszystko jest szukaniem dziury w całym. Wydaje się być oczywistym, że ustawodawca, tworząc art. 305, miał na myśli sprowadzanie towaru/towarów podrabianych na terytorium kraju (czyt. pierwsza transakcja producent-kupujący na terenie kraju). Jest to całkowicie logiczne i zbieżne z przepisami w innych krajach.
Poza tym naprawdę wydaje się Wam, że jakby taki gigant jak LV czy Nike zaczęło bezpodstawnie pozywać ludzi o zamawianie podróbek, to obyłoby się to bez echa? Prasa by suchej nitki na nich nie zostawiła.
Pamiętajmy też, że to nie celnik decyduje o tym czy ktoś zostanie ukarany, tylko dana marka. Dostają oni zgłoszenie z celnego o podróbce i jak machną na to ręką, to towar dostaje nalepkę "wprowadzono do obrotu" i nie ma problemu. A jak się przyczepią, a mają takie prawo, to wtedy jest powiadomienie etc.

Pokażę Wam może jeszcze dziś 3 bluzeczki, które mi przyszły, tylko muszę wyprasować, bo strasznie wymięte.
Ty tak na serio?
__________________
'If nobody hates you,
you're doing something wrong'
House
candace1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 17:37   #4736
scarabeuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 247
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
jak oceniasz jakosc wykonania tego czarno - bialego ? jest ciezki?
Jest swietny, ciężki, polecam.
scarabeuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 18:16   #4737
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Ty tak na serio?
A według Ciebie jak jest?
Polecam artykuł http://www.orginalneprodukty.pl/content/3/191.html
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!


Edytowane przez tenebris
Czas edycji: 2014-12-17 o 18:19
tenebris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 18:32   #4738
candace1
Zakorzenienie
 
Avatar candace1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15 873
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
A według Ciebie jak jest?
Polecam artykuł http://www.orginalneprodukty.pl/content/3/191.html
Nie wg mnie. To po prostu tak nie wygląda.
Za artykuł dziękuję - znam sprawę od tzw. podszewki
__________________
'If nobody hates you,
you're doing something wrong'
House
candace1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 18:40   #4739
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
A według Ciebie jak jest?
Polecam artykuł http://www.orginalneprodukty.pl/content/3/191.html
Prosze chlopak nie napisał czy sie dogadal z kancelaria ale za nike tez moga zlapac
http://www.forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=6&t=4246

wiec moze temat end... i wklejajcie co fajnego macie...
bo ja zakładam 4 spor dzis albo podaja mi chinczycy towar w grudniu kupiony a podaja mi ruski jakis z pazdziernika dot szalu albo foreo luna od 15.10 utknela i mi chinczyk pisze ze dostraczona RD514270735CN
zwrot naszyjnika tez zagubil sie 3 miesiac http://www.aliexpress.com/snapshot/6...63955092878319

juz to inwestowanie kasy a po 2 miesiacach zwrotów jak USD szaleje irytuje maks ze na dzis chyba pasuje z zakupami do czasu wyjasnienia tych 4 sporów i dostarczenia 15 paczek na które czekam... no cóz na swieta rodzina dostanie zdjecia przedmiotów a realnie jak dotra
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 18:44   #4740
asiula171a
Raczkowanie
 
Avatar asiula171a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 167
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część IV.

Co oznaczają medale przy profilu? Mam już 2 i nie wiem z czym to jest związane. :/
asiula171a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-07 18:18:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.