Listopadowe Mamy 2014- część I - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-10, 09:20   #4651
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Anuszka jesli Ci zle,to zrob tak abyscie oboje byli szczesliwi. Na sile az tak nie warto!

Zanetu nas tez pada,pochmurno i nici ze spaceru, a tak liczylam...
Mnie pediatra mowila,ze jak zaczerwienienie przenosi sie na inne partie ciala niz policzki,to trzeba skontrolowac. Takze w pn wybralabym sie do lekarza...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 09:28   #4652
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a te kocyki nie powinny byc w kwadracie? Bo jak znalazlam opis motania to chyba kwadrat byl..?
No mi z prostokata srednio wychodzi..
Poldcam kupic cienki polar z metra na allegro i samemu przyciac do kwadratu nie trzwba nawet obrebiac, bo polar sie nie siepie.
Takim kocykiem 100x75 to smiech na sali, nijak bym mojego kolosa nie zamotala metr na metr styka

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Mały ciągle wysypany, mam wrażenie że jeszcze bardziej. To szorstkie tylko zeszło ;( nie chce juz karmić... Chyba zacznę pić dużo tej szałwii od dzis. Dobija mnie to ciągłe myślenie o karmieniu ;/ mam nadzieję że do wtorku wyzdrowieje! ;(
Rezygnuj, bo w depreche sie wpedzisz. Serio.


Jurek ma jakies gorsze dni. I ja tez :/
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 09:28   #4653
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Racja Zanet, jakby u mojej małej była jakaś skaza, ostra alergia i musiałabym ścisłą dietę trzymać, to też bym sobie darowała. Pomijam fakt, że jedzenie wegańskie jest drogie, można część zrobić samemu, ale trzeba mieć czas. Ja nie narzekam, zrobię obiad spokojnie, upiekę pasztet wege, ciasto, bo lubię, gotowanie mnie odpręża, ale jakbym była zmuszona tak dzień w dzień, to wątpię, żebym się zdecydowała.


Lilcia skończyła 2 miesiące
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 09:29   #4654
Mamulunda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
Od wczoraj podaje esmumisan zamiast sabu, bo ten i tak sie konczy. W nocy przespal ladnie, ale od 5.30 zaczely znowu meczyc go baki...ja juz nie wiem. Kiedys meczyly, ale nie az tak.
Teraz probuje przysnac, a ja juz sie tak rozbudzilam, ze wstaje z wyrka chyba
Marta nie nadrabiaj

Ja podaje espumisan co drugie karmienie i jak narazie jest ok
__________________
Wojtuś 21.11.2014
Mamulunda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 09:46   #4655
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
Anuszka jesli Ci zle,to zrob tak abyscie oboje byli szczesliwi. Na sile az tak nie warto!

Zanetu nas tez pada,pochmurno i nici ze spaceru, a tak liczylam...
Mnie pediatra mowila,ze jak zaczerwienienie przenosi sie na inne partie ciala niz policzki,to trzeba skontrolowac. Takze w pn wybralabym sie do lekarza...
Idziemy wlasniE w tym tyg bo szczepienie. Tylko to nie jest czerwone. Trzeba pod swiatlo spojrzec to lekko sie blyszczy i czuc reka szorstkosc. Jedynie na poliku jest lekko czerwone

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Racja Zanet, jakby u mojej małej była jakaś skaza, ostra alergia i musiałabym ścisłą dietę trzymać, to też bym sobie darowała. Pomijam fakt, że jedzenie wegańskie jest drogie, można część zrobić samemu, ale trzeba mieć czas. Ja nie narzekam, zrobię obiad spokojnie, upiekę pasztet wege, ciasto, bo lubię, gotowanie mnie odpręża, ale jakbym była zmuszona tak dzień w dzień, to wątpię, żebym się zdecydowała.


Lilcia skończyła 2 miesiące
Gratuluje 2 mcy

A ja gotoac srednio lubie heh. Czasem robie to z ochota a tak bo musze
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 09:47   #4656
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Mały ciągle wysypany, mam wrażenie że jeszcze bardziej. To szorstkie tylko zeszło ;( nie chce juz karmić... Chyba zacznę pić dużo tej szałwii od dzis. Dobija mnie to ciągłe myślenie o karmieniu ;/ mam nadzieję że do wtorku wyzdrowieje! ;(
Anuszka, może zrezygnuj. Ja rozmawiałam z terapeutą i u mnie kp było głównym powodem deprechy, chociaż nie jedynm. Od dwóch dni Pije szałwię 3 x dziennie i odciągam 2-3 minuty, ale jak już czuję ze robią się kamienie. Dziś już nie czuję nawału, laktacja się chyba cofa.


Chociaż godzinę temu ryczałam. Polożyłam sobie małego na mojej gołej klacie. On zaczął sie wiercić, pełzać, aż znalazł sutka i zaczął ssać. A ja wyrodna matka, wyciągnęłam mu go leżał mi na piersi i ssał moje palce, bo nie chciałam żeby tylko silikonowe smoki ssał, żeby chociaż tak czuł mamęv
Znowu ryczę.



Mojemu chyba wysypka też schodzi, obsypany jest głównie na nogach. Nie są to czerwone pryszcze, tylko taka kaszka w kolorze skóry. Co to może być?

Edytowane przez aleska
Czas edycji: 2015-01-10 o 09:50
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 09:59   #4657
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Anuszka, może zrezygnuj. Ja rozmawiałam z terapeutą i u mnie kp było głównym powodem deprechy, chociaż nie jedynm. Od dwóch dni Pije szałwię 3 x dziennie i odciągam 2-3 minuty, ale jak już czuję ze robią się kamienie. Dziś już nie czuję nawału, laktacja się chyba cofa.


Chociaż godzinę temu ryczałam. Polożyłam sobie małego na mojej gołej klacie. On zaczął sie wiercić, pełzać, aż znalazł sutka i zaczął ssać. A ja wyrodna matka, wyciągnęłam mu go leżał mi na piersi i ssał moje palce, bo nie chciałam żeby tylko silikonowe smoki ssał, żeby chociaż tak czuł mamęv
Znowu ryczę.



Mojemu chyba wysypka też schodzi, obsypany jest głównie na nogach. Nie są to czerwone pryszcze, tylko taka kaszka w kolorze skóry. Co to może być?
Przeczytałam to co napisałaś i mnie samej zachciało się płakać :-(
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 10:13   #4658
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Anuszka, może zrezygnuj. Ja rozmawiałam z terapeutą i u mnie kp było głównym powodem deprechy, chociaż nie jedynm. Od dwóch dni Pije szałwię 3 x dziennie i odciągam 2-3 minuty, ale jak już czuję ze robią się kamienie. Dziś już nie czuję nawału, laktacja się chyba cofa.


Chociaż godzinę temu ryczałam. Polożyłam sobie małego na mojej gołej klacie. On zaczął sie wiercić, pełzać, aż znalazł sutka i zaczął ssać. A ja wyrodna matka, wyciągnęłam mu go leżał mi na piersi i ssał moje palce, bo nie chciałam żeby tylko silikonowe smoki ssał, żeby chociaż tak czuł mamęv
Znowu ryczę.



Mojemu chyba wysypka też schodzi, obsypany jest głównie na nogach. Nie są to czerwone pryszcze, tylko taka kaszka w kolorze skóry. Co to może być?
Ta szalwia jest wstretna ;/

Nie wiem czemu to kp takie skrajne emocje wywołuje. Z corka mialam to samo, ze szkodze jej moim mlekiem i 3tyg karmilam ;/ a potem wyrzuty sumienia ze nie karmie...,wiec tak zle i tak niedobrze.

Edytowane przez anuszka21
Czas edycji: 2015-01-10 o 10:15
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 10:39   #4659
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość
Przeczytałam to co napisałaś i mnie samej zachciało się płakać :-(
I mnie też. .. 😢
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 10:43   #4660
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Happywoman dzieki a te probiotyki to na co sa?
Anuszka kazda robi jak uwaza i Ty tez zrobisz. Ja chyba bym dala sobie spokoj...pij szalwie, jakbys miala nawal czy cos to zawsze gin moze przepisac Ci tabsy na zahamowanie.
Zanet no moze byc skaza jakas...u nas nietolerancja jakas albo skaza. Po zmianie mleka mm na pepti kupki z zielonych na zolte i wysypka z buzki przeszla, jeszcze lekko szorstka skora, ale po tyg pediatra powiedziala ze poprawa jest.
My tez dzis na spacer nie idziemy bo pada
A mnie martwi ze moi glowke przekreca raczej na jedna strone...ciezko go zmusic do drugiej...nie wiem czy to juz pora na neurologa czy uparcie go klas na drugi bok?
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 10:44   #4661
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Anuszka, może zrezygnuj. Ja rozmawiałam z terapeutą i u mnie kp było głównym powodem deprechy, chociaż nie jedynm. Od dwóch dni Pije szałwię 3 x dziennie i odciągam 2-3 minuty, ale jak już czuję ze robią się kamienie. Dziś już nie czuję nawału, laktacja się chyba cofa.


Chociaż godzinę temu ryczałam. Polożyłam sobie małego na mojej gołej klacie. On zaczął sie wiercić, pełzać, aż znalazł sutka i zaczął ssać. A ja wyrodna matka, wyciągnęłam mu go leżał mi na piersi i ssał moje palce, bo nie chciałam żeby tylko silikonowe smoki ssał, żeby chociaż tak czuł mamęv
Znowu ryczę.



Mojemu chyba wysypka też schodzi, obsypany jest głównie na nogach. Nie są to czerwone pryszcze, tylko taka kaszka w kolorze skóry. Co to może być?
Kochana, ściskam cię mocno, kochasz swoje dziecko i robisz wszystko, zeby był zdrowy i szczęsliwy, czy nie dlatego go odstawiłaś?
bo ty jesteś chora, a karmienie piersią mu też nie służyło?
Choć to dopełzanie do piersi i ssanie tak niesamowicie wygląda i wyciska łzy z oczy, zwłaszcza matce, TO TYLKO ODRUCH, on zaniknie!
Jak odstawiłam syna od piersi jak miał 11 miesięcy, to po dwóch dniach już nie wiedział po co jest cyc, a taki maluch ma silnie zakodowane ssanie. Sama widzisz, palca possie, swojego twojego, wszystko jedno.

Wszystko przez tą nagonkę na kp. Ja też jestem ogromną zwolenniczką kp, nie rozumiem kobiet, które świadomie, bez żadnej przyczyny decydują się na mm. Jednak nie za wszelką cenę.
Kiedyś jak nie było mm, to twoje dziecko by inna kobieta karmiła, albo by umarło z głodu!

Matce zawsze jest trudniej, czemu ojciec nie ma takich dylematów.
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 10:46   #4662
happywoman
Rozeznanie
 
Avatar happywoman
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 646
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Manieczka probiotyk to na to by było więcej bakterii trawiacych pokarm (chyba), w związku z tym lepiej sie trawi.
__________________
Pozdrawiam,

happywoman





happywoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 10:48   #4663
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
Happywoman dzieki a te probiotyki to na co sa?
Anuszka kazda robi jak uwaza i Ty tez zrobisz. Ja chyba bym dala sobie spokoj...pij szalwie, jakbys miala nawal czy cos to zawsze gin moze przepisac Ci tabsy na zahamowanie.
Zanet no moze byc skaza jakas...u nas nietolerancja jakas albo skaza. Po zmianie mleka mm na pepti kupki z zielonych na zolte i wysypka z buzki przeszla, jeszcze lekko szorstka skora, ale po tyg pediatra powiedziala ze poprawa jest.
My tez dzis na spacer nie idziemy bo pada
A mnie martwi ze moi glowke przekreca raczej na jedna strone...ciezko go zmusic do drugiej...nie wiem czy to juz pora na neurologa czy uparcie go klas na drugi bok?
Moja też główkę przekręca w prawo, pediatra powiedziała, zeby jeszcze jej dać czas, ma dopiero dwa miesiące.
Jeśli jednak ta głowa leci tylko w jedną stronę, w drugą wcale nie kręci, to moze lepiej iść do lekarza, tylko czy do neurologa?
Jeśli to kwestia jakiegoś przykurczu mięśni, to jednak do fizjoterapeuty, on dobierze ćwiczenia, niestety niezbyt przyjemne dla dziecka są, bo jednak trochę siłowe.
Porozmawiaj z pediatrą i niech ewentualnie wystawi skierowanie do konkretnego lekarza.
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 10:49   #4664
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Kochana, ściskam cię mocno, kochasz swoje dziecko i robisz wszystko, zeby był zdrowy i szczęsliwy, czy nie dlatego go odstawiłaś?
bo ty jesteś chora, a karmienie piersią mu też nie służyło?
Choć to dopełzanie do piersi i ssanie tak niesamowicie wygląda i wyciska łzy z oczy, zwłaszcza matce, TO TYLKO ODRUCH, on zaniknie!
Jak odstawiłam syna od piersi jak miał 11 miesięcy, to po dwóch dniach już nie wiedział po co jest cyc, a taki maluch ma silnie zakodowane ssanie. Sama widzisz, palca possie, swojego twojego, wszystko jedno.

Wszystko przez tą nagonkę na kp. Ja też jestem ogromną zwolenniczką kp, nie rozumiem kobiet, które świadomie, bez żadnej przyczyny decydują się na mm. Jednak nie za wszelką cenę.
Kiedyś jak nie było mm, to twoje dziecko by inna kobieta karmiła, albo by umarło z głodu!

Matce zawsze jest trudniej, czemu ojciec nie ma takich dylematów.
No właśnie, tylko odruch. I tak nie dawałam do ssania, jak nie był głodny, zeby nie przyzwyczaić. A teraz te emocje :/
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 10:57   #4665
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
No właśnie, tylko odruch. I tak nie dawałam do ssania, jak nie był głodny, zeby nie przyzwyczaić. A teraz te emocje :/
Trzymaj się kochana, pomalutku będzie coraz lepiej. Twoje dziecko jest zdrowe, ty niedługo też dojdziesz do ładu i to najważniejsze, a stres i płacz jak będzie dorastał niestety jeszcze nie raz ciebie i nas wszystkie dopadnie.
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:03   #4666
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Stwierdzam ze pierwsze miesiace macierzynstwa sa strasznie ciezkie, niech mi nie mowia ze to jest najpiekniejszy okres w koim zyciu. Fakt ze sa piekne dni ale podsumowujac wychodzo ze to jest sredni okres w moim zyciu. Tak samo jak ciaza to tez nie byl piekny okres . Wymiekam powoli a przyszlego tygodnia sie boje i to strasznie.
Kocham to malenstwo ale czasem sie zastanawiam czy nie zawczesnie zdecydowalismy sie na dzieckol
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:07   #4667
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Alekaz, ile masz lat? Za jakiś czas byś się zastanawiała, czy nie za późno

Jakiś mądry mężczyzna to wymyślił:
STAN BŁOGOSŁAWIONY
poród SIŁAMI NATURY
i URLOP macierzyński tylko drinka z palemką brakuje do pełni szczęscia
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:13   #4668
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Moj ma przykurcz, na razie kazał samemu cwiczyc. Tylko u nas jest spory problem z przekreceniem na drugą strone. Troche siłowo trzeba ;/

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
Stwierdzam ze pierwsze miesiace macierzynstwa sa strasznie ciezkie, niech mi nie mowia ze to jest najpiekniejszy okres w koim zyciu. Fakt ze sa piekne dni ale podsumowujac wychodzo ze to jest sredni okres w moim zyciu. Tak samo jak ciaza to tez nie byl piekny okres . Wymiekam powoli a przyszlego tygodnia sie boje i to strasznie.
Kocham to malenstwo ale czasem sie zastanawiam czy nie zawczesnie zdecydowalismy sie na dzieckol
To raczej nie kwestia wieku. Przy pierwszym zawsze trudniej...
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:13   #4669
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Trzymaj się kochana, pomalutku będzie coraz lepiej. Twoje dziecko jest zdrowe, ty niedługo też dojdziesz do ładu i to najważniejsze, a stres i płacz jak będzie dorastał niestety jeszcze nie raz ciebie i nas wszystkie dopadnie.
Dziękuję kochana
Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Alekaz, ile masz lat? Za jakiś czas byś się zastanawiała, czy nie za późno

Jakiś mądry mężczyzna to wymyślił:
STAN BŁOGOSŁAWIONY
poród SIŁAMI NATURY
i URLOP macierzyński tylko drinka z palemką brakuje do pełni szczęscia
Pewnie jakiś facet to wymyślił


Czy próby (z naciskiem na próby) wprowadzenia w miarę stałych pór planu dnia u 6 tyg. dziecka to nie za wcześnie?
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 11:24   #4670
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Cześć i czołem

Wczoraj wieczorem Lilcia dała nam popalić, 3h się darła, coś jej nie pasowało, wydaje mi się, ze taka zmęczona była, ale nie mogła zasnąć, motanie trochę pomagało, noszenie w pionie, jak tylko kładłam na płasko to ryk. W końcu uspokoiła przed północą, zawinię ta w kocyk i przy suszarce z YT, pojadła i zasnęła po 24, spała do 8!

czy wasze dzieci też się tak pocą jak się denerwują?
Lila jak sie wścieka, to ma całą głowę i plecy mokre.


Piszmy tu, spoko
Mam telefon do Kiary, jest w kontaktach w klubie, ale napiszę do niej smsa.

Anuszka, rzuć to karmienie piersią, jak tak się męczysz, albo wyznacz sobie jakiś konkretny dzień, moze 2 miesiące i wtedy, będzie ci łatwiej dotrwać, nie ma sensu tak się męczyć, jesteś sama z dwójką, masz co robić i czym się martwić

Ela, jak dziś z TŻ? A to ciasto bardzo przypomina pleśniak, ciasto, które robię sama od podstawówki, jak nie ma świeżych owoców, to świetnie sprawdza się dżem z czarnej porzeczki.
Moja tez w nerwach strasznie sie poci wloski z tyłu zaraz mokre i plecki tez

pleśniak mniam az sie obśliniłam. podrzuc przepis dawnooo nie robiłam i nie pamietam dokladnie

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Alekaz, ile masz lat? Za jakiś czas byś się zastanawiała, czy nie za późno

Jakiś mądry mężczyzna to wymyślił:
STAN BŁOGOSŁAWIONY
poród SIŁAMI NATURY
i URLOP macierzyński tylko drinka z palemką brakuje do pełni szczęscia
propaganda jak 150 po wszystkich tych zmaganiach kobieta tak wypoczywa,że tylko pozazdrościć


Jak rozpoznac plesniawki? i czy nie przeniosły sie na piersi? jakas faze chora załapałam i sie zastabawiam czy w pore rozpoznam

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

byłysmy wczoraj n bioderkach ma 1b to dobrze? czy u Was USG tez trwało po 15 sekund na biodro? ortopeda powiedzial ze w porzadku no ale dluzej trwalo ubranie dziecka niz reszta...

potem zajechalismy do tesco i wyhaczyłam dla Małej czapke biała na chrzciny taki milutki mis z uszkami za całe 6,60 :P

Aleska pamietaj ze nie sama sobie chorobe wymyśliłas robisz wszystko dla Was, synek na pewno czuje sie kochany. Oby Ci leki pomogły bo to najwazniejsze

Edytowane przez GoniaaaS
Czas edycji: 2015-01-10 o 11:27
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:32   #4671
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Alekaz, ile masz lat? Za jakiś czas byś się zastanawiała, czy nie za późno

Jakiś mądry mężczyzna to wymyślił:
STAN BŁOGOSŁAWIONY
poród SIŁAMI NATURY
i URLOP macierzyński tylko drinka z palemką brakuje do pełni szczęscia
27 skonczone. Tekst fajny


Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Moj ma przykurcz, na razie kazał samemu cwiczyc. Tylko u nas jest spory problem z przekreceniem na drugą strone. Troche siłowo trzeba ;/

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------


To raczej nie kwestia wieku. Przy pierwszym zawsze trudniej...
Tez mi sie wydaje ze to nie kwestia wieku tylko wlasnie ze to pierwsze i nie ogarniam. Nie dali instrukcji obslugi a by sie przydala do tego mojego dziecia

Moja tez glowke czesciej na jedna strone. Bylismy u rehabilitanta to przykurcz to nie jest ale pokazal nam cwiczenia ktore robic z nia przewaznie polegaja na zaslanianiu jej pola widzenia zeby sama obracala glowe w druga strone. Plus pare innych
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:35   #4672
sloneczko_1201
Zadomowienie
 
Avatar sloneczko_1201
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 216
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Dziewczyny tak żeby was oderwać od tego kp i naszego urlopu macierzyńskiego widziałyście kiedyś facetów tańczących zumbę?
https://www.youtube.com/watch?v=QJV62zeUVDE
__________________
Oskarek 24.10.2014

Razem możemy więcej...
sloneczko_1201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:42   #4673
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Taa mojego tz na imprezie u rodzinki w gdansku. Jak wlaczylysmy na xboksa zumbe

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

I na trenigu jak swojego czas chodzilam to tez facet prxychodzil
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 11:48   #4674
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez sloneczko_1201 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak żeby was oderwać od tego kp i naszego urlopu macierzyńskiego widziałyście kiedyś facetów tańczących zumbę?
https://www.youtube.com/watch?v=QJV62zeUVDE
spoko ale ten jeden sie mizdrzy do kamerki :P

a czy widzialam tak:P po chrzcinach i paru winkach jak Agustin Egurrola z Piotrkiem Tyrka (ten jest m.in. trenerem zumby) zumbowali:P niezły był ubaw
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 12:08   #4675
justynaw1982
Zadomowienie
 
Avatar justynaw1982
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 034
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Anuszka, może zrezygnuj. Ja rozmawiałam z terapeutą i u mnie kp było głównym powodem deprechy, chociaż nie jedynm. Od dwóch dni Pije szałwię 3 x dziennie i odciągam 2-3 minuty, ale jak już czuję ze robią się kamienie. Dziś już nie czuję nawału, laktacja się chyba cofa.


Chociaż godzinę temu ryczałam. Polożyłam sobie małego na mojej gołej klacie. On zaczął sie wiercić, pełzać, aż znalazł sutka i zaczął ssać. A ja wyrodna matka, wyciągnęłam mu go leżał mi na piersi i ssał moje palce, bo nie chciałam żeby tylko silikonowe smoki ssał, żeby chociaż tak czuł mamęv
Znowu ryczę.



Mojemu chyba wysypka też schodzi, obsypany jest głównie na nogach. Nie są to czerwone pryszcze, tylko taka kaszka w kolorze skóry. Co to może być?

O ja laska az mi sie płakać zachciało tak smutno piszesz...kurcze ale karmienie to nie jedyna bliskość jakiej maluszek doświadcza od mamy kochana przecież go przytulasz calujesz kopiesz itp a lepiej żeby maluszek miał zdrowa i szczęśliwa mamę to i on bedzie szczęśliwy pamiętaj ze te małe ludki odczuwają to co my teraz wiec ciesz sie tymi chwilami które masz bo one juz nie wrócą a teraz UŚMIECH I BUZIAK DLA DZIECIA on ma tylko Ciebue

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
Stwierdzam ze pierwsze miesiace macierzynstwa sa strasznie ciezkie, niech mi nie mowia ze to jest najpiekniejszy okres w koim zyciu. Fakt ze sa piekne dni ale podsumowujac wychodzo ze to jest sredni okres w moim zyciu. Tak samo jak ciaza to tez nie byl piekny okres . Wymiekam powoli a przyszlego tygodnia sie boje i to strasznie.
Kocham to malenstwo ale czasem sie zastanawiam czy nie zawczesnie zdecydowalismy sie na dzieckol

Popieram zawsze powtarzałam ze nie wiem kto to stwierdził ze ciąża to najpiękniejszy okres w życiu dla mnie nie do końca bo było to glownysviasmo stresów czy dobrze z Kluskiem co z praca tego nie jeść nie mogłam spac ani robić mnóstwa rEczy cieszyłam sie oczywiście widząc małego i czując ruchy ale czy to najpiękniejszy okres w moim życiu...bym polemizowala

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

A ten moj to sie powoli mały terrorysta robi dzisiaj tak sue wściekł ze jedzenia nie ma teraz zaraz ze w biegu wyciagalam cyca a jemu nawet pampersa nie zdarzylam założyć wiec jadł sobie z gola dupeczka i byłam ciekawa oleje czy nie oleje oto jest pytanie

Mojej kuzynce pediatra na ta główkę kazał z jednej strony blokować Pielucha lub kocykiem żeby tak jakby "wymusić" przekrecanie w druga stronę ale nie wiem :/
__________________
moje najbardziej lubiane miejsce na ziemi jest między twoim lewym a prawym ramieniem


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a5t8o6jka.png
justynaw1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 12:47   #4676
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Aleska sciskam Cie mocno! Nie martw sie,rob co uwazasz!

Z glowka w jedna strone nie pomoge. Moja przekreca, gorzej z lezeniem na brzuszku...

Hm,macierzynstwo wcale nie jest latwe nie nazwalabym tego urlopem, bo nie wypoczywam ani troche. Fakt czas ciazy byl laskawy dla mnie i zlego slowa powiedziec nie moge. Milk wspominam...gdy Hania zaczela sie ruszac tylko ostatnie dwa tygodnie byly masakra.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 12:48   #4677
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Nadia na poczatlku tez glowke w jedna sttrone. Pediatra mowila by starac sie w druga strone obracac. Ja sama tez jak nosilam to tak by patrzyla w druga strone by cos tam przyciagalo jej wzrok. Przyszedl tez czas ze sama zaczela glowka obracac, jak juz umiala trzymac ja prosto
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 12:51   #4678
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Nadia na poczatlku tez glowke w jedna sttrone. Pediatra mowila by starac sie w druga strone obracac. Ja sama tez jak nosilam to tak by patrzyla w druga strone by cos tam przyciagalo jej wzrok. Przyszedl tez czas ze sama zaczela glowka obracac, jak juz umiala trzymac ja prosto
Musze moja poobserwowac bo ja nie zwracam uwagi czy w jedna? moja kreci jak sie za czyms patrzy w kazda strone ale czy jakas przewaza nie wiedziałam nawet, że muszę na to patrzeć
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 12:52   #4679
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Aleska, mocno tule Bliskosc matki do dziecka jest nie tylko przez cyc. Caly czas jestes przy maluszku, opiekujesz sie, dbasz o niego, jestes wspaniala matka

Edytowane przez Zanet84
Czas edycji: 2015-01-10 o 13:14
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 13:15   #4680
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Alekaz, ile masz lat? Za jakiś czas byś się zastanawiała, czy nie za późno

Jakiś mądry mężczyzna to wymyślił:
STAN BŁOGOSŁAWIONY
poród SIŁAMI NATURY
i URLOP macierzyński tylko drinka z palemką brakuje do pełni szczęscia
Dobre 😁


A vi faceci tańczący zumbe. ..eee. .jakoś mało mi ma facetów wyglądają hehe
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 17:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.