Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-09, 18:38   #4441
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Pierwszy raz u ginekologa

W szpitalach są oprócz oddziałów przychodnie, musisz pójść do przychodni.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:06   #4442
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 837
Dot.: Pierwszy raz u ginekologa

Cytat:
Napisane przez dolby1 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chciałabym iść do ginekologa z tym że to mój pierwszy raz i nie bardzo wiem co i jak. Chodzi mi o to że wybrałam Panią ginekolog tylko ona na NFZ przyjmuje w szpitalu. Czy któraś z Was chodzi badać się do szpitala? Dzwoniłam bo chciałam się zarejestrować ale Pani powiedziała że nie zapisują kto przyjdzie ten jest załatwiony. I teraz nie wiem mam iść na oddział normalnie? Szpital mi się kojarzy tylko z salami i dyżurką pielęgniarek więc gdzie się zapisać? Może ktoś podpowie.
Ja też chodzę do szpitala i to funkcjonuje tak, że na dolne jest normalna przychodnia ginekologiczno - położnicza, a na następnych piętrach już szpital.
Najlepiej pojedź któregoś dnia na miejsce i popytaj na miejscu. Na pewno gdzieś jest izba przyjęć lub rejestracja, więc idziesz tam i pytasz. Pamiętaj kto pyta nie błądzi.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:28   #4443
dolby1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pierwszy raz u ginekologa

Cytat:
Napisane przez szynka_w_toscie Pokaż wiadomość
Ja też chodzę do szpitala i to funkcjonuje tak, że na dolne jest normalna przychodnia ginekologiczno - położnicza, a na następnych piętrach już szpital.
Najlepiej pojedź któregoś dnia na miejsce i popytaj na miejscu. Na pewno gdzieś jest izba przyjęć lub rejestracja, więc idziesz tam i pytasz. Pamiętaj kto pyta nie błądzi.

Dziękuje dziewczyny, poszukałam i faktycznie ja dzwoniłam na izbę przyjęć oddziału a jest też poradnia. W poniedziałek będę dzwonić tak albo się przejdę. @szynka_w_toscie a jak jest napisane że jest 15 lekarzy zatrudnionych to będę mogła wybrać czy przydzielą mnie do tego który akurat przyjmuje?
dolby1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:39   #4444
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 837
Dot.: Pierwszy raz u ginekologa

Cytat:
Napisane przez dolby1 Pokaż wiadomość
Dziękuje dziewczyny, poszukałam i faktycznie ja dzwoniłam na izbę przyjęć oddziału a jest też poradnia. W poniedziałek będę dzwonić tak albo się przejdę. @szynka_w_toscie a jak jest napisane że jest 15 lekarzy zatrudnionych to będę mogła wybrać czy przydzielą mnie do tego który akurat przyjmuje?
To zależy już od sposobu działania przychodni. U mnie tylko jeden lekarz dziennie przyjmuje dziennie. W poniedziałek lekarz X, we wtorek - Y, a w środę - Z. U mnie na stronie internetowej szpitala (na miejscu też jest ta informacja) można przeczytać kiedy przyjmuje dany lekarz i stąd wiem, że mój lekarz przyjmuje we wtorek. Myślę, że w Twoim przypadku może być podobnie albo że danego dnia przyjuje 2 różnych lekarzy. Na pewno 15 lekarzy nie przyjmuje 5 dni w tygodniu.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:45   #4445
dolby1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pierwszy raz u ginekologa

Cytat:
Napisane przez szynka_w_toscie Pokaż wiadomość
To zależy już od sposobu działania przychodni. U mnie tylko jeden lekarz dziennie przyjmuje dziennie. W poniedziałek lekarz X, we wtorek - Y, a w środę - Z. U mnie na stronie internetowej szpitala (na miejscu też jest ta informacja) można przeczytać kiedy przyjmuje dany lekarz i stąd wiem, że mój lekarz przyjmuje we wtorek. Myślę, że w Twoim przypadku może być podobnie albo że danego dnia przyjuje 2 różnych lekarzy. Na pewno 15 lekarzy nie przyjmuje 5 dni w tygodniu.

No pewnie jest podobnie, w poniedziałek będę dzwonić A tak z ciekawości długo czekasz na wizytę?
dolby1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 19:27   #4446
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 837
Dot.: Pierwszy raz u ginekologa

Cytat:
Napisane przez dolby1 Pokaż wiadomość
No pewnie jest podobnie, w poniedziałek będę dzwonić A tak z ciekawości długo czekasz na wizytę?
W mojej przychodni możliwości są 2:
a) idzie się danego dnia o 7 rano się zarejestrować i wtedy czeka się 1-3 godz na wizytę (w zależności od ilości osób przed Tobą). Ta opcja jest najlepsza w nagłych przypadkach, kiedy potrzebujemy się dostać do lekarza na już
b) jest rejestracja online, czyli przez internet wybieramy lekarza oraz datę i godzinę która nam pasuje. Czas czekania to minimum 2 tyg, a max 2 miesiące w zależności od lekarza (do mojego jest to najczęściej 3 tyg bo nie jest tak oblegany )
c) rejestracja na miejscu z wyprzedeniem, ale wtedy czas czekania jest taki sam jak przy rejestracji online
Ja najczęściej wolę umawiać się wcześniej, ale dobrze że w ogóle jest możliwość dostać się do lekarza w ciágu jednego dnia.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:00   #4447
dolby1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pierwszy raz u ginekologa

Cytat:
Napisane przez szynka_w_toscie Pokaż wiadomość
W mojej przychodni możliwości są 2:
a) idzie się danego dnia o 7 rano się zarejestrować i wtedy czeka się 1-3 godz na wizytę (w zależności od ilości osób przed Tobą). Ta opcja jest najlepsza w nagłych przypadkach, kiedy potrzebujemy się dostać do lekarza na już
b) jest rejestracja online, czyli przez internet wybieramy lekarza oraz datę i godzinę która nam pasuje. Czas czekania to minimum 2 tyg, a max 2 miesiące w zależności od lekarza (do mojego jest to najczęściej 3 tyg bo nie jest tak oblegany )
c) rejestracja na miejscu z wyprzedeniem, ale wtedy czas czekania jest taki sam jak przy rejestracji online
Ja najczęściej wolę umawiać się wcześniej, ale dobrze że w ogóle jest możliwość dostać się do lekarza w ciágu jednego dnia.

Dziękuje , szkoda że u mnie nie da się online ale trudno.
dolby1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-11, 19:45   #4448
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
w zasadzie ciało nigdy nie jest symetryczne

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------


i wolisz się sugerować odpowiedziami z forum niż poczekać na wizytę? a jak poszukasz w google to znajdziesz, że umierasz także tak, internet jest właściwym miejscem na diagnozę.
Nie mam zamiaru opierać się na internecie. Zapytałam tutaj na wizażu bo często otrzymuję rzeczowe i sensowne odpowiedzi na moje rozterki , również ginekologiczno zdrowotne. Jutro idę do gina więc zobaczę jak zinterperetuje wynik usg.
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 11:39   #4449
kropalaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cześć wszystkim,

Wybieram się na swoją drugą wizytę do ginekologa, a właściwie pierwszą po otrzymaniu tabletek. A więc to taka kontrolna wizyta. I w związku z nią nie myślę o niczym innym tylko o tym i nasunęło mi się pytanie.

Czy jaki datę ostatniej miesiączki mam podać tą z 21 listopada gdy dostałam okres i zaczęłam brać tabletki? Czy tą aktualną teraz z przerwy pomiędzy opakowaniem 10 grudnia?

Głupie pytanie ale ze względu na mój młody wiek, proszę o wyrozumiałość i o odpowiedź.
kropalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:16   #4450
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Znalazlam to dzisiaj u ginekologa w poczekalni. W ilosci sztuk z 50, a mialam nadzieje, ze ktos nawiedzony po prostu zostawil. Usmialam sie przednie, ale obecnie rozmyslam nad zmiana gina, bo wolalabym nie miec problemow w przyszlosci w razie potrzeby np. tabletki po.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1421068489160.jpg (93,7 KB, 93 załadowań)
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 15:09   #4451
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 837
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kropalaa Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Wybieram się na swoją drugą wizytę do ginekologa, a właściwie pierwszą po otrzymaniu tabletek. A więc to taka kontrolna wizyta. I w związku z nią nie myślę o niczym innym tylko o tym i nasunęło mi się pytanie.

Czy jaki datę ostatniej miesiączki mam podać tą z 21 listopada gdy dostałam okres i zaczęłam brać tabletki? Czy tą aktualną teraz z przerwy pomiędzy opakowaniem 10 grudnia?

Głupie pytanie ale ze względu na mój młody wiek, proszę o wyrozumiałość i o odpowiedź.
Jeżeli idziesz do tego samego to on powinien mieć w kartotece zapisane, że bierzesz tabletki. Ja na Twoim miejscu podałabym datę ostatniego krwawienia w tej 7-dniowej przerwie, ale może się wypowie jakaś wizażanka która już miała taką sytuację (ja taką bedę mieć dopiero za miesiąc bo też dopiero zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki anty).

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Znalazlam to dzisiaj u ginekologa w poczekalni. W ilosci sztuk z 50, a mialam nadzieje, ze ktos nawiedzony po prostu zostawil. Usmialam sie przednie, ale obecnie rozmyslam nad zmiana gina, bo wolalabym nie miec problemow w przyszlosci w razie potrzeby np. tabletki po.
Ja na Twoim miejscu też bym wolała zmienić giekologa bo ten zamiast tabletki 72po to powie Ci wykład na ten temat
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 15:14   #4452
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kropalaa Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Wybieram się na swoją drugą wizytę do ginekologa, a właściwie pierwszą po otrzymaniu tabletek. A więc to taka kontrolna wizyta. I w związku z nią nie myślę o niczym innym tylko o tym i nasunęło mi się pytanie.

Czy jaki datę ostatniej miesiączki mam podać tą z 21 listopada gdy dostałam okres i zaczęłam brać tabletki? Czy tą aktualną teraz z przerwy pomiędzy opakowaniem 10 grudnia?

Głupie pytanie ale ze względu na mój młody wiek, proszę o wyrozumiałość i o odpowiedź.
Z przerwy 10 grudnia. Z tym, że to do niczego poza cytologią potrzebne nie jest.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 15:25   #4453
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Z przerwy 10 grudnia. Z tym, że to do niczego poza cytologią potrzebne nie jest.
ginekolog na każdej wizycie pyta, dosłownie na każdej o datę ostatniej miesiączki. tu nie chodzi o cytologię.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 15:44   #4454
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ginekolog na każdej wizycie pyta, dosłownie na każdej o datę ostatniej miesiączki. tu nie chodzi o cytologię.
Serio? Mój nigdy nie pyta odkąd jestem na tabsach Powiedział, że jemu to tylko do cytologi jest potrzebne jak biorę tabletki.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 19:10   #4455
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Serio? Mój nigdy nie pyta odkąd jestem na tabsach Powiedział, że jemu to tylko do cytologi jest potrzebne jak biorę tabletki.
zakłada, że nie łączysz opakowań, że nic się nie dzieje?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 19:23   #4456
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
zakłada, że nie łączysz opakowań, że nic się nie dzieje?
Powiedział mi na początku, że można łączyć raz na pół roku i że mam mówić jeśli bym nie dostała krwawienia w przerwie. Dodał także, że jestem dorosłą osobą, więc wierzy, że potrafię rozsądnie przyjmować tabletki
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 20:04   #4457
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Powiedział mi na początku, że można łączyć raz na pół roku i że mam mówić jeśli bym nie dostała krwawienia w przerwie. Dodał także, że jestem dorosłą osobą, więc wierzy, że potrafię rozsądnie przyjmować tabletki
A to też dobre "raz na pół roku". To też nie prawda.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 10:20   #4458
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
A to też dobre "raz na pół roku". To też nie prawda.
A jaka jest prawda?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 19:51   #4459
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
A jaka jest prawda?
Że najlepiej wcale nie łączyć ale się nic nie stanie jak połączysz i 3 opakowania pod rząd poza skutkami ubocznymi typu plamienia w trakcie opakowań.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 18:53   #4460
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 133
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny mam pytanie!

Prawdopobodnie złapałam jakąś infekcje/ grzybicę - nie mam pojęcia. Tak czy owak, objawy mi sie zgadzaja i chciałam się jak najszybciej zapisać do ginekologa. Zapisałam sie na piątek,no i teraz się zorientowałam że w piątek mogę mieć jeszcze okres (krwawienie po odstawieniu tabletek-Stosuję antykoncepcję) Właściwie w piatek już biorę tabletkę z kolejnego blistra... I teraz mam pytanie,czy to nie bedzie przeszkadzało jesli pojde do gin na badania podczas ostatniego dnia miesiaczki ? Zwykle ten ostatni dzien to bardzo skąpe krwawienia... Proszę ślicznie o pomoc

Edytowane przez 51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024
Czas edycji: 2015-01-14 o 18:57
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 20:01   #4461
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

[1=51eb7b1acd47bd33c5c1669 0ed8ee2bace5a6d43_5e96409 a7b024;49759869]Dziewczyny mam pytanie!

Prawdopobodnie złapałam jakąś infekcje/ grzybicę - nie mam pojęcia. Tak czy owak, objawy mi sie zgadzaja i chciałam się jak najszybciej zapisać do ginekologa. Zapisałam sie na piątek,no i teraz się zorientowałam że w piątek mogę mieć jeszcze okres (krwawienie po odstawieniu tabletek-Stosuję antykoncepcję) Właściwie w piatek już biorę tabletkę z kolejnego blistra... I teraz mam pytanie,czy to nie bedzie przeszkadzało jesli pojde do gin na badania podczas ostatniego dnia miesiaczki ? Zwykle ten ostatni dzien to bardzo skąpe krwawienia... Proszę ślicznie o pomoc[/QUOTE]
Zależy od lekarza ale jak porządny lekarz to nie powinno to mu przeszkadzać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 12:18   #4462
kropka_wkropce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 27
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Zależy od lekarza ale jak porządny lekarz to nie powinno to mu przeszkadzać.
Cześć,

Nie jest to problem sama byłam na badaniach kilka dni temu podczas drugiego dnia okresu.
kropka_wkropce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 17:06   #4463
werona4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny!
Chciałabym wybrać się na wizytę u ginekologa, ale w moim domu jest to wciąż temat tabu. Mam 17 lat i bardzo zależy mi na konsultacji, chociaż nie ukrywam, że chciałabym również otrzymać receptę na tabletki.
Dobrze by było, jeśli udałoby mi się dostać z NFZ'u, ale nie wiem jak w tym przypadku wygląda kwestia ubezpieczenia (jaki dokument trzeba/wystarczy pokazać, oraz czy nie będą prosili mnie o obecność rodzica). Jeśli nie, jestem w stanie zapłacić za prywatną wizytę i chyba na taką się zdecyduję. Ale w tym przypadku też zastanawiam się, czy nie poproszą mnie o obecność rodzica.
Ile czasu przed seksem trzeba zacząć brać tabletki? Na czym w ogóle polega cały proces i ile mniej więcej one kosztują. Starałam się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat ale wciąż nie jestem pewna co do detali, a wolałabym raczej robrze się przygotować
werona4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 17:38   #4464
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Na NFZ wystarczy (jako, że nie masz dowodu osobistego) dokument potwierdzający tożsamość + pesel. Teoretycznie zgoda rodzica na przyjmowanie leków jest wymagana (niezależnie czy to wizyta na NFZ czy prywatna), ale praktycznie zależy to od lekarza i jak masz 17 lat to może nie będzie jej wymagał.
Tabletki działają od pierwszego dnia przyjmowania, pod warunkiem dalszego ich regularnego brania. Zazwyczaj kosztują kilkanaście - dwadzieściakilka zł (na miesiąc).
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 18:47   #4465
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez werona4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Chciałabym wybrać się na wizytę u ginekologa, ale w moim domu jest to wciąż temat tabu. Mam 17 lat i bardzo zależy mi na konsultacji, chociaż nie ukrywam, że chciałabym również otrzymać receptę na tabletki.
Dobrze by było, jeśli udałoby mi się dostać z NFZ'u, ale nie wiem jak w tym przypadku wygląda kwestia ubezpieczenia (jaki dokument trzeba/wystarczy pokazać, oraz czy nie będą prosili mnie o obecność rodzica). Jeśli nie, jestem w stanie zapłacić za prywatną wizytę i chyba na taką się zdecyduję. Ale w tym przypadku też zastanawiam się, czy nie poproszą mnie o obecność rodzica.
Ile czasu przed seksem trzeba zacząć brać tabletki? Na czym w ogóle polega cały proces i ile mniej więcej one kosztują. Starałam się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat ale wciąż nie jestem pewna co do detali, a wolałabym raczej robrze się przygotować
może być tak, że i u prywatnego i na nfz nie przyjmą Cię bez opiekuna prawnego. Nie jesteś pełnoletnia, jak by nie było.
To samo z tabletkami.
A tabletki same w sobie z reguły trzeba zacząć brać 1 dnia miesiączki i wtedy jesteś zabezpieczona od 1 tabletki no i jak bierzesz regularnie to jesteś zabezpieczona. Ogólnie masz wszystko w ulotce opisane, każdych tabletek.
No a koszt to już zależy od tabletek ale ogólnie to koło 20-30 zł.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 21:42   #4466
thigi
Przyczajenie
 
Avatar thigi
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 21
Question Pierwsza wizyta - kilka pytań

Witam. Mam problem i nikogo, kto mógłby mi cokolwiek doradzić. Na starcie zaznaczę, że okropnie głupio się czuję, opisując swoją sytuację w internecie osobom trzecim. Nie jestem żadnym trollem, tym bardziej proszę, aby nie cytować postu.

Mam rocznikowo 16 lat i szykuję się na pierwszą wizytę u ginekologa. Sądzę, że nie ma potrzeby opisywać mojej przypadłości, nie wniosłoby to niczego do tematu. Powiem tylko tyle, że bez konsultacji się nie obejdzie, a z tego co wiem, potrzebny mi będzie zabieg.
Ogólnie jestem strasznie nieśmiała i rozmowa na ten temat z mamą wydaje mi się być bardzo krępująca. Nie poruszałam tego tematu i wolałabym ją w to nie wdrażać. Nie mam też przyjaciółki, która mogłaby mi doradzić - właściwie co (poza mało wnoszącą radą) mogłaby zrobić?
Przeczytałam, że po ukończeniu 16 lat mogę pójść do lekarza sama, bez rodzica. Czy to prawda? Czy jeżeli pójdę do lekarza, mam obowiązek wytłumaczyć mu, dlaczego jestem bez opiekuna?
Czy ginekolog musi informować rodzica o moim stanie zdrowia? Wiem, że obowiązuje tajemnica lekarska, ale nie jestem pewna jaki ma to zasięg. Czy jeżeli przyjdę do niego sama, będą niepotrzebne pytania? (dlaczego tak? gdzie opiekun? czy wie, czy nie?) Gdybym poprosiła doktora o całkowitą dyskrecję, nie zawiadomi o wynikach rodzica?
Tzn - wspominałam o zabiegu, czy lekarz musi mieć na niego zgodę rodziców, czy może zależy to od rodzaju danej procedury?

Pozostaje też kwestia pieniędzy, bo - jak sądzę - ktoś poruszy tą kwestię. Jak wspomniałam, jestem całkowicie zielona w tych sprawach. Czy idąc do instytucji NFZ moja wizyta będzie całkowicie bezpłatna? Lekarz zbada mnie, wypisze receptę - za darmo? Wiem, że lekarstwa będę musiała nabyć na własną rękę. Ale czy gdyby wizyta miała charakter rozmowy - wstępnym obejrzeniu, bo zdaję sobie sprawę, że tego nie uniknę, i rozmowy lekarz - pacjent, muszę ponieść koszty? Jeżeli nie, rozumiem, że wykosztowałby się doktor - bo zabrałam mu cenny czas. Wracając do tematu owego zabiegu - czy zabieg w publicznej przychodni również jest darmowy, czy może musiałabym za niego zapłacić?
Wiem, że szmat czasu, ale ile mniej więcej czeka się na taką wizytę? (chodzi o NFZ, nie prywatną)
Mam jeszcze jedno pytanie, możliwe, że nieco głupie (co chyba nie odbiega od reszty) - czy jeżeli mam założoną kartę w przychodni rodzinnej (?), mogę bez problemu pójść do ośrodka w innym mieście? Jakie dokumenty będą wymagane w takiej sytuacji? Czy może w ogóle nie obowiązuje żadna dokumentacja i jestem całkowicie niedoinformowana?

Przepraszam za taki natłok pytań, ale naprawdę nie wiem, komu mogłabym je zadać. Niektóre mogą wydać się naprawdę komiczne, ale dla mnie to poważna sprawa. Nie macie pojęcia, jak głupio się czuję, pisząc te bzdety na forum publicznym. Reasumując, chciałabym pójść na swoją pierwszą wizytę sama. Nie chcę w to nikogo wciągać, ponieważ to moja sprawa. Zgaduję, że pojawi się kilka uwag odnośnie tego, co tutaj piszę, ale naprawdę takie badanie to dla mnie okropnie indywidualna sprawa. Chcę zrobić to na własną rękę, ale nie jestem pewna, czy jest taka możliwość. Może ktoś ma większy zasób wiedzy na ten temat i będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytania.
Pozdrawiam.
thigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 22:06   #4467
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Pierwsza wizyta - kilka pytań

Nie wiem co w przypadku gdy jesteś niepełnoletnia. Znajoma sama córkę zabrała do gina i po swojej wizycie powiedziała mu, że kolejna jest jej córka po czym ona wyszła a córka weszła (ale to była wizyta prywatna) Możesz iśc do przychodni na NFZ jakiej chcesz, tam założą Ci nową kartę, więc akurat z tym nie ma problemu. Za nic nie płacisz podczas tej wizyty. Mi się raz zdarzyło, że dostałam skierowanie na badania krwi i mimo to musiałam za nie zapłacic w laboratorium (nie wiem dlaczego, bardzo dawno to było, młoda byłam to nie dopytałam) Niestety więcej nie wiem bo chodzę już tylko prywatnie.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 22:58   #4468
adzet
Raczkowanie
 
Avatar adzet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Na NFZ za nic się nie płaci. Niektórzy lekarze nie chcą przyjmować bez zgody rodzica tym bardziej Przeprowadzać zabiegu.. Zależy co to jest za zabieg możliwe ze będzie potrzebny kompleks badań. Czasami zabieg lepiej zrobić prywatnie. Są nowsze metody nie refendowane przez NFZ gdybyś powiedziała jaki zabieg byłoby łatwiej coś powiedzieć.
Wysłane z końca świata
__________________
Uciszyłam w sobie tą małą dziewczynkę, gdzieś pomiędzy szóstym kieliszkiem, a czwartym papierosem.
adzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 00:56   #4469
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

hej laski,

mam do was takie pytania skoro już jest o tym temat,

czym się kierujecie kiedy wybieracie ginekologa ?

zawsze jesteście badane na fotelu gin czy nie i od czego to zależy ?

ginekolog was o coś pyta, rozmawia z wami kiedy jesteście na fotelu gin ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 08:52   #4470
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
hej laski,

mam do was takie pytania skoro już jest o tym temat,

czym się kierujecie kiedy wybieracie ginekologa ?

zawsze jesteście badane na fotelu gin czy nie i od czego to zależy ?

ginekolog was o coś pyta, rozmawia z wami kiedy jesteście na fotelu gin ?
Ja się kieruję przede wszystkim opiniami, nie mam zamiaru dokładać sobie stresów.

Ja jak na razie zawsze ale wiem, że u mojego gin jak dziewczyna idzie po kolejną receptę, niedawno miała badanie i wszystko wydaje się być ok to nie bada za każdym razem.

Tuż przed gdy ja już leżę a on się przygotowuje to taka gadka szmatka na rozładowanie atmosfery, a w trakcie badania pyta czy boli i tyle

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2015-10-26 o 12:40
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.