Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 22:00   #2491
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Przez brzuszek?
Leos ma tak ze w mieście siedzi we wózku,a na wsi nie
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 22:07   #2492
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

heja
lece nadrabiac
__________________
Razem od 04.12.2004
Zaręczeni od 27.12.2008
Zaobrączkowani od 11.09.2010

Nasz skarb...Julka... 06.10.2013




czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 22:09   #2493
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Przez brzuszek?
Leos ma tak ze w mieście siedzi we wózku,a na wsi nie
Tak.

Dziwi mnie ze jak go boli brzuszek to caly czas chce byc przy piersi. N8e raz i 2 h. Jak usnie to go poloze a on za10 minut budzi sie z wrzaskiem i szuka cyca.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 22:12   #2494
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Leos tak samo robił. Miał kolki od skończonego miesiąca do 2i pol i wlasnie tylko przy piersi sie uspokajał.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 22:15   #2495
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Tak.

Dziwi mnie ze jak go boli brzuszek to caly czas chce byc przy piersi. N8e raz i 2 h. Jak usnie to go poloze a on za10 minut budzi sie z wrzaskiem i szuka cyca.
Z Igorem tak miałam :/ po miesiącu przeszło.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 22:27   #2496
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Tak.

Dziwi mnie ze jak go boli brzuszek to caly czas chce byc przy piersi. N8e raz i 2 h. Jak usnie to go poloze a on za10 minut budzi sie z wrzaskiem i szuka cyca.
bidulek, chce byc blisko Ciebie
misia a moze otulaczek kup?
moja miala straszne kolki a dzieki niemu czula sie bezpiecznie i sie nie wybudzala w nocy.
__________________
Razem od 04.12.2004
Zaręczeni od 27.12.2008
Zaobrączkowani od 11.09.2010

Nasz skarb...Julka... 06.10.2013




czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 01:01   #2497
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

nadrobilam
przypomina mi sie koncowka ciązy, mam mega zgage

---------- Dopisano o 02:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość


Misiu jeszcze ja! Wszystkiego najcudowniejszego

Któraś mamusia zauważyła zmianę w pieluchach z biedronki? Tzn tylko 4+ wypróbowałam i jest dla mnie duża różnica między nimi a tymi starymi 4kami
troche spoznione ale...misia wszystkiego najlepszego!!duzo milosci, pociechy z dzieci i męza, duzo duzo sily i spelnienia marzen

Laryska nie widze roznicy w pampach. Są tak samo super jak zwykle 4
Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
A jak wychodza cenowo?

Jestem zalamana. U Julka na 90% to alergia pokarmowa Mamy wyeliminowac na tydzien wszystkie alergeny z diety, poki co zostajemy przy zwyklym mm. Jesli skora sie poprawi to wprowadzac jeden alergen tygodniowo i obserwowac czy jest reakcja i w koncu bedzie odpowiedz na co pojawilo sie uczulenie. Jesli skora sie nie poprawi to mamy przyjsc po recepte na Nutramigen
bidulek oby bylo lepiej po zmianie mleka
Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Julek już dobrze się czuje Wczoraj po drzemce nie miał już temperatury, a dziś rano wstał z obsypaną buzią, brzuszkiem i plackami. Zatem zaliczyliśmy tę sławetną trzydniówkę
Strasznie przez tę chorobę mi się rozregulował ze spaniem Chociaż i tak nie było idealnie, ale teraz to masakra. Wczoraj usypianie od 19.40 do 22. Dziś 19.50, a zasnął jakoś o 20.50. Był płacz, lulanie, leżenie itd. Już zdobyłam książkę - ten bestseller o spaniu dzieci z wychodzeniem na kilka minut, wracaniem, okraszonymi histerią Poczytam i zobaczymy. Jestem załamana. Wiem, że są gorsze problemy...

Mam pytanie: czy tylko moje dziecko je nadal swoje obiady? Boże, bo u nas w domu totalna samowolka, ja nie gotuję, A. robi coś sam, ja jem dopiero jak wrócę z pracy, więc żeby Julo miał, co jeść gotuje mu więcej i mrożę, oczywiście wszystko w przystępnej papce Totalna noga ze mnie, jeśli chodzi o kuchnię. Nie lubię, nie umiem. Strasznie zazdroszczę Wam, które robicie dwudaniowe, wykwintne obiady, które zjadacie razem z dzieckiem



super ze z Julkiem juz lepiej
a co do usypiania to moze po prostu nie usypiajcie go? moze nie chce spac i walczy z Wami. Polozcie go godzine pozniej to moze sam szybko padnie.
a co do obiadkow to Julka przewaznie je to co my, a jak gotuje coś co sie dla niej malo nadaje to gotuje dla niej zupe
Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość

No ale jesteśmy 4 dzień bez smoczka.

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
3 razy gdyż dziś w południe, wieczorem i jutro w południe i lecimy do Polski bez fotelika. Nie będzie mnie z miesiąc, wiec bez sensu wracać do tego skoro tyle będzie musiał dać radę
bede trzymac kciuki! na pewno sie Wam uda!
__________________
Razem od 04.12.2004
Zaręczeni od 27.12.2008
Zaobrączkowani od 11.09.2010

Nasz skarb...Julka... 06.10.2013




czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 01:22   #2498
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Zuzka będzie miała badania takie jak i w ubiegłym roku, generalnie napromieniują ją równo Po to żeby ocenić jak sobie radzi ta operowana nerka i ta zdrowsza, bo i na nią nadchodzi pora żeby wyleczyć...
Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Ja kp, ja, ja ! Ale tylko na noc i rano. W dzień nie ma tematu. Pasuje mi to, mogę tak jeszcze z rok pociągnąć, może dłużej, zobaczymy.


Ja-ika, nie wierzę, że dzielnie zniesie, już na usg pokazała lekarzowi na co ją stać... co jak co, ale płuca to ona ma zdrowe. Może będzie potrzebne coś na uspokojenie... Przeraża mnie to, ale wiemy jak bardzo się wyrywa gdy nie chce leżeć i wiemy, że wtedy nie ma szans przeprowadzić jakiekogolwiek badanie.


.
biedna Zuzia trzymam kciuki zeby dobrze zniosla badanie i zeby wyniki byly dobre!
Cytat:
Napisane przez anutka171 Pokaż wiadomość


Pamięta mnie ktoś jeszcze?
Smutno mi bez was, ale nie mam ostatnio możliwości Was poczytać :/
Kubuś mi choruje juz 3 tydzień, najpierw angina, 3 dni po wybraniu antybiotyku straszny katar i kaszel. Na szczęście bez zmian osluchowych. Inhalujemy się i na razie malutka ale chyba poprawa jest. Kupiłam w końcu katarek, super wyciąga, tylko ile przy tym krzyku i płaczu wczoraj aż mi Kubuś ochrypl. Do tego nieźle dokazuje, bo ileż można samemu z matką w 4 ścianach siedzieć
A I ciocia, która mi trochę pomagała tez choruje juz 2 tygodnie i ze wszystkim niestety sama walczę. najgorzej, że od wczoraj mnie strasznie brzuch boli i nic pomimo odpoczynku nie przechodzi. Boje się bo z Kubusiem w 23tc wylądowałam w szpitalu z zagrażającym porodem przedwczesnym i teraz tez 23tc :/
zdrowko dla Kubusia!
A Ty odpoczywaj kiedy tylko mozesz i uwazaj na siebie i dzidziusia
Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
Cześć wam ja mam dopiero chwile żeby was poczytać... Bo tak ciągle coś i nigdy nie mam czasu... a aktualnie mam super fajna rewolucję i wylądowałam w wc :/ chyba przez dzisiejszy likier :/


Ale nie o tym chciałam ale wpadłam pochwalić moja Lene bo zaczęła CHODZIC jeszcze zalicza upadki ale najważniejsze że sama chce juz były moment ze kawałek przeszła ale przedwczoraj pokonała cala długość od pokoju do kuchni a to trochę spory kawałek bo z jednego końca domu do drugiego i tak kilka razy i śmiga czasem też chcę jeszcze za rączkę no bo czuję się pewniej ale i tak jestem z niej dumna


Poziomko fajne plecaki są ze skip hopa ale zaznaczam że około 100 zł kosztują :/ ale masz różne szczotka sowa motyl itd możesz sprawdzić na ich stronie moja Lena dostala pod choinkę i ma do tego jeszcze bidon i parasolke wszystko z motywem sowy ale widziałam Tez Ze Były jakieś wyprzedaże. A w piątek Lena dostala tez od mojej cioci taki mini plecaczek nawet chyba z biedronki z pieskiem słodki ale mało pojemny typowo na przekaske i picie ten ze skip hopa zostawiam na czas jak pójdzie do przedszkola

Ok mykam spać obym usnela szybko buzka !
dla Lenki!!
Cytat:
Napisane przez kama1987 Pokaż wiadomość
Zuza się przekonała w końcu do żłobka i idzie tam z uśmiechem Ale to od jakiegoś tygodnia bo tak to płakała i nawet właścicielka nam powiedziała żebyśmy ją na dłużej przyprowadzali, a ona nam nie będzie liczyć dopóki się nie zaaklimatyzuje bo jej żal jak tak płacze. Teraz daje buzi, robi papa i idzie się bawić Dzisiaj był dylemat: dać matce buzi czy od razu lecieć

My jeszcze mamy nieotwarte puszki Bebilonu DHA, ale dostałam Enfamil z dw. do lutego i chciałam go zużyć i akurat TZ jej robił mleko i dał od razu z dnia na dzień inne i Zuzce nic nie było.
I kiedyś kupowałam Babydream, cenowo ok i smakowało Zuzi
super ze przekonala sie do zlobka juz na pewno bedzie tylko lepiej

a co do mleka to z tego nan pro ha 3 przeszlismy na zwykle nan pro i jak na razie wszystko ok.
Ma w prawdzie jakies takie suche placki na pleckach ale to juz zaczelo sie wczesniej, od czego to moze byc?


http://www.calapolskaczytadzieciom.p...KMD%202014.pdf
fajne krotkie bajeczki do poczytania dzieciom

---------- Dopisano o 02:22 ---------- Poprzedni post napisano o 02:09 ----------

a teraz tak w skrocie co u nas
idą Julii 3ki i nocki troszke gorsze...musze kupic kolejny dentinox

mala dostala ostatnio od mojej mamy wozek dla lalek i lale to tego i jest hit wozi ją, czesze ją, przytula i całuje

a jakie u Waszych dzieci teraz sprawdzają sie zabawki? moze bym cos malej kupila...

dzisiaj bylam u okulisty i bylo duzo ludzi a Jula mowila ulubione swoje slowo "pipa pipa"(pif paf ) alez mi bylo wstyd...

a tak poza tym powiedzcie mi jak sie Wasze dzieci zachowują wsrod innych dzieci? U nas chyba wychodzi skutek tego, ze rzadko ma kontakt z dziecmi. Byla u mnie ostatnio kolezanka z 14 msczna coreczka, na nastepny dzien my u niej bylismy i Julka strasznie wydzierala zabawki, krzyczala przy tym okropnie. A jak ta dziewczyna jej cos zabierala to wpadala w taki szał histerie no masakra...nigdy wczesniej taka nie byla
to normalne? jak sie wtedy zachowywac i ją tego oduczyć?
__________________
Razem od 04.12.2004
Zaręczeni od 27.12.2008
Zaobrączkowani od 11.09.2010

Nasz skarb...Julka... 06.10.2013




czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 07:13   #2499
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Czaszka to normalne....
Taki etap. Maciek tak ma i większość dzieci w jego wieku które spotykamy na różnych zajęciach.
Pocieszenie cie ze czym więcej jestem z Maćkiem wśród dzieci i interweniuje to coraz mniej jest takich zachowań.
Ale to ze one nie znikną to więcej niż pewne i mogą występować do 6 roku życia.

A jak interweniuje - jak nie chce dac to ma do tego prawo bo to on się czymś bawi i juz! ( tak jakbysmy my dorośli lubili jak nam ktoś pilota wyrywa z reki)
A jak zabiera innym dzieciom to zabraniam. Podchodze i mowie jak katarynka: teraz misiem bawi się Pola, jak będzie miała ochotę to ci go da, albo zostaniesz go jak skończy się bawić.
Biorę na ręce i daje inna zabawkę żeby odwrócić uwagę bo inaczej często jest Sajgon.
Najgorzej mam na muzyce jak Maciej chodzi i wszystkim dzieciom zabiera grzechotki bo.... Oddaje je paniom prowadzącym i wrzuca do kartonika na grzechotki
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 07:40   #2500
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Dzień dobry Dziewczynki

Wiecie co, budyń się zaczyna, bo nie ogarniam kuwety
Rzeczy pracowe sobie zapisuję, bo jak nie zapiszę, to nie zrobią, domowe na żółtych karteczkach mama wszędzie, a ogarnianie dwóch klubów i dwóch wątków w ogóle jest awykonalne
A do tego znowu coś mnie łapie i spodnie mi na udzie pękły... jedyny plus w sumie, bo zaraz jadę po nowe, coby na spotkaniach golizną nie świecic

Tak więc z góry przepraszam, bo mogę bywa rzadziej, albo nie nadrabiac, albo jakie głupoty pisac
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 07:42   #2501
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
No ja bym tak zrobiła.
Mam dwie koleżanki (jedna rodziła w marcu, druga w lecie) i obie nie kupowały gondoli tylko jeździły na płasko w spacerowe.
Moja mama mi opowiadała ze kiedyś był to standard.
Spróbuj nie zaszkodzi

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------



Mnie się podobała najbardziej ta w zygzaka szarego
O ile myślimy o tej samej to własnie ma moja kuzynka tą szarą w zygzaka i też mi sie mega podoba
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 07:44   #2502
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Tego sie boje a Oliatum chyba ma parafine w skladzie dlatego wole Balneum. Bratanek tez byl alergikiem i nie mogl uzywac niczego z parafina...
ale bialy jelen lekko odkaża skórę. a oto co sądzi o emolientach sroka http://www.srokao.pl/2015/02/zanim-s...emolienty.html. u nas po emolium byla taka masakra ze bez sterydu i szpitala sie nie obyło. nie zmieniaj wiec emolientu jak nie musisz. u nas krochmal nie dał rady. dopiero lekki steryd (mielismy mieszac w stosunku 1:5 na cialo i 1:11 na twarz z emolientem - mamy mediderm.). alergolog polecila nam mediderm i diprobaze bo są to tanie (powiedzmy!) emolienty i mają dość prosty dkład. chociaz z tego co widze parafine ma w skladzie.

zostawilam dzis nate sama rano bo spala i poszlam z dziecmi na przystanek. zamknelam jej łozeczko tymi wykrecanymi szczebelkami. wchodze do domu a spiworek juz buszuje po chacie i wyciaga wszytkie miseczki bo mąż nie zamknal wieczorem szafki. jedna stłuczona. pilot na podlodze. szczebelki leza obok łozeczka. zdolna bestia!
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 07:48   #2503
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czaszka_ Pokaż wiadomość
biedna Zuzia trzymam kciuki zeby dobrze zniosla badanie i zeby wyniki byly dobre!

zdrowko dla Kubusia!
A Ty odpoczywaj kiedy tylko mozesz i uwazaj na siebie i dzidziusia

dla Lenki!!

super ze przekonala sie do zlobka juz na pewno bedzie tylko lepiej

a co do mleka to z tego nan pro ha 3 przeszlismy na zwykle nan pro i jak na razie wszystko ok.
Ma w prawdzie jakies takie suche placki na pleckach ale to juz zaczelo sie wczesniej, od czego to moze byc?


http://www.calapolskaczytadzieciom.p...KMD%202014.pdf
fajne krotkie bajeczki do poczytania dzieciom

---------- Dopisano o 02:22 ---------- Poprzedni post napisano o 02:09 ----------

a teraz tak w skrocie co u nas
idą Julii 3ki i nocki troszke gorsze...musze kupic kolejny dentinox

mala dostala ostatnio od mojej mamy wozek dla lalek i lale to tego i jest hit wozi ją, czesze ją, przytula i całuje

a jakie u Waszych dzieci teraz sprawdzają sie zabawki? moze bym cos malej kupila...

dzisiaj bylam u okulisty i bylo duzo ludzi a Jula mowila ulubione swoje slowo "pipa pipa"(pif paf ) alez mi bylo wstyd...

a tak poza tym powiedzcie mi jak sie Wasze dzieci zachowują wsrod innych dzieci? U nas chyba wychodzi skutek tego, ze rzadko ma kontakt z dziecmi. Byla u mnie ostatnio kolezanka z 14 msczna coreczka, na nastepny dzien my u niej bylismy i Julka strasznie wydzierala zabawki, krzyczala przy tym okropnie. A jak ta dziewczyna jej cos zabierala to wpadala w taki szał histerie no masakra...nigdy wczesniej taka nie byla
to normalne? jak sie wtedy zachowywac i ją tego oduczyć?
moja w sumie tak JESZCZE nie robi .. myśle że to normalny etap. Lena narazie nie wyrywa starszej 3,5 letniej kuzynce zabawek chociaz ona jej nagminnie wyrywa i nie chce dać ale myśle że pzyjdzie i taki okres że i ona nie odda tego czym się bawi bądź chce jej ktoś zabrać zabawkę która jest jej pomimo że leży na drugim końcu pokoju myślę że przeczekać trzba ale też tłumaczyć że to jej ale że może na chwile dać dziewczynce pobawi się i odda ja tak tłumacze tej 3,5 letniej (własciwie kuzynki mojej córce) no i Lenie też tak będę tłumaczyć.. bo jak to Tassia kiedys napisała to czemu ktoś ma się dzielić swoimi zabawkami skoro należą do niej ?? my też - dorośli tego nie lubimy to nie wymagajmy cudów od dzieci

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Czaszka to normalne....
Taki etap. Maciek tak ma i większość dzieci w jego wieku które spotykamy na różnych zajęciach.
Pocieszenie cie ze czym więcej jestem z Maćkiem wśród dzieci i interweniuje to coraz mniej jest takich zachowań.
Ale to ze one nie znikną to więcej niż pewne i mogą występować do 6 roku życia.

A jak interweniuje - jak nie chce dac to ma do tego prawo bo to on się czymś bawi i juz! ( tak jakbysmy my dorośli lubili jak nam ktoś pilota wyrywa z reki)
A jak zabiera innym dzieciom to zabraniam. Podchodze i mowie jak katarynka: teraz misiem bawi się Pola, jak będzie miała ochotę to ci go da, albo zostaniesz go jak skończy się bawić.
Biorę na ręce i daje inna zabawkę żeby odwrócić uwagę bo inaczej często jest Sajgon.
Najgorzej mam na muzyce jak Maciej chodzi i wszystkim dzieciom zabiera grzechotki bo.... Oddaje je paniom prowadzącym i wrzuca do kartonika na grzechotki
o! własnie o to mi chodziło
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 07:49   #2504
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czaszka_ Pokaż wiadomość

a tak poza tym powiedzcie mi jak sie Wasze dzieci zachowują wsrod innych dzieci? U nas chyba wychodzi skutek tego, ze rzadko ma kontakt z dziecmi. Byla u mnie ostatnio kolezanka z 14 msczna coreczka, na nastepny dzien my u niej bylismy i Julka strasznie wydzierala zabawki, krzyczala przy tym okropnie. A jak ta dziewczyna jej cos zabierala to wpadala w taki szał histerie no masakra...nigdy wczesniej taka nie byla
to normalne? jak sie wtedy zachowywac i ją tego oduczyć?
to normalne. nati ma rodzenstwo wiec dzieci non stop, a zachowuje sie tak samo. no moze bez histerii ale to nie zawsze. wczoraj była roczna coreczka szwagierki to tłukły sie o jedna zabawke równo, jedna drugiej wyrywala (ta roczna mniej bo jeszcze nie na tym samym etapie). to wiek gdzie dziecko twierdzi, ze caly swiat nalezy do niego wyrośnie.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 07:52   #2505
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
ale bialy jelen lekko odkaża skórę. a oto co sądzi o emolientach sroka http://www.srokao.pl/2015/02/zanim-s...emolienty.html. u nas po emolium byla taka masakra ze bez sterydu i szpitala sie nie obyło. nie zmieniaj wiec emolientu jak nie musisz. u nas krochmal nie dał rady. dopiero lekki steryd (mielismy mieszac w stosunku 1:5 na cialo i 1:11 na twarz z emolientem - mamy mediderm.). alergolog polecila nam mediderm i diprobaze bo są to tanie (powiedzmy!) emolienty i mają dość prosty dkład. chociaz z tego co widze parafine ma w skladzie.

zostawilam dzis nate sama rano bo spala i poszlam z dziecmi na przystanek. zamknelam jej łozeczko tymi wykrecanymi szczebelkami. wchodze do domu a spiworek juz buszuje po chacie i wyciaga wszytkie miseczki bo mąż nie zamknal wieczorem szafki. jedna stłuczona. pilot na podlodze. szczebelki leza obok łozeczka. zdolna bestia!
no niezła jest!!
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 08:02   #2506
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

lekarza mamy dopiero jutro poradźcie czym mu to smarować ? gorączki nie ma mierzyłam i 36,7 kobieta mówiła żeby gencjaną... nie ma nic innego ? i że czymś na swędzenie ale nie potrafiła powiedzieć czym...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 08:32   #2507
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

A wiecie że moje dziecko nauczyło się mówić proszę i dziękuję wtedy kiedy trzeba? tzn mówi "kołko" ale za każdym razem jak coś daje albo dostaje hehe
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 08:46   #2508
Asiek84
Wtajemniczenie
 
Avatar Asiek84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sdlc
Wiadomości: 2 206
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
lekarza mamy dopiero jutro poradźcie czym mu to smarować ? gorączki nie ma mierzyłam i 36,7 kobieta mówiła żeby gencjaną... nie ma nic innego ? i że czymś na swędzenie ale nie potrafiła powiedzieć czym...
Brydzia kup Heviran- maść na opryszczkę szybko wysusza i choroba trwa krócej. A na swędzenie Fenistil w kropelkach.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

O masakra czuję sie strasznie, jakby mnie walec przejechał. Hubi całą noc spał na mnie jęczący, nad ranem znowu gorączka była. Nie chce jeść nic innego poza mm. Nie dość że choroba to jeszcze zęby mu dają popalić...
__________________
Kubuś 09-11-2006
Hubercik 19-10-2013
Asiek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 09:04   #2509
anutka171
Rozeznanie
 
Avatar anutka171
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 761
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Wlasnie pediatra mowila ze troche nie bardzo zeby sterydami cale cialo smarowac (bo wysypany jest caly) i poki co 3 dni kapiele w krochmalu smarowac emolientami. Pozniej kapiele w Balneum bo najlepiej je toleruje. Do tego allertec w kroplach i wapno. Po tygodniu powinna byc wg niej poprawa...

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Ja mam caly czas nadzieje ze to jednak alergia na proszek a nie pokarmowa... Dzis wszystkie ciuchy przepralam w mydle bialy jelen i zobaczymy jak bedzie...
za to by to nie okazała się alergia pokarmowa

Brydzia zdrowka dla Igora oby jak najlagodniej przeszedł

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
Pszczoua, ja nie stosuję zadnych emolientów, myję małego mydełkiem Oilatum, piorę ubranka w Białym jeleniu i na chwilę obecną jest super (tfu tfu). Ale i tak nie wiem na 100% na co ta alergia w końcu... Co do mydełka to moja alergolog powiredziała, że jak najmniej chemii



Na ospę mi to wygląda niestety. Polecam Heviran do smarowania i Fenistil w kropelkach na zmniejszenie uczucia świądu



A u T już nie ma żyjątek?? Bo jak są to się z nią nie spotkasz przecież...



A może spróbuj mm ha dla dzieci zagrożonych alergią pokarmową



Ja bym emolientami nie smarowała, mogła Ci dać maść cholesterolową na receptę, choć i bez recepty tez droga chyba nie jest i genialnie natłuszcza

tz normalnie ma becki jak wróci, bo nas pozarażał, przywlókł w piątek jakiegoś wirusa. Hubi chory ma mega gardło czerowne i lekkie furczenia w oskrzelach- skończyło się na antybiotyku, ja wyrodna matka powiedziałam, ze skoro ma przy tym gorączkę to niech pediatra da coś co pomoże, bo co dwa dni nie będę latać. Ja sama też jestem zasmarkana i ogólnie nie czuję się jakoś super... I L4 na Hubcia mam.
Zdrowka dla Was u nas tez Tż zaraził Kubusia angina. Na szczęście widać już koniec (po 3 tygodniach)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
A wiecie że moje dziecko nauczyło się mówić proszę i dziękuję wtedy kiedy trzeba? tzn mówi "kołko" ale za każdym razem jak coś daje albo dostaje hehe
Mój zawsze mówi "dzię" jak skończy jeść

Moje dziecko się zepsuło i przestało jeść wszystkie posiłki kochał i niczego nie odmawiał a teraz masakra. Kanapki be, jajka be, jogurty i owoce be... nie chce nic juz wolałam jak jadl za dużo

Do tego gryzie policzek sobie i rano miał cala twarz we krwi

Myślicie że mogę z nim wyjść na dwór, jak ma już końcówkę kataru, nie kaszle i nie gorączkuje? Miał prawie 3 tygodnie przerwy :/
__________________
Jakub
14.09.2013r.
anutka171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 10:03   #2510
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

anutka - jasne, idz na powietrz, to dobre dla sluzowki nosa

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
lekarza mamy dopiero jutro poradźcie czym mu to smarować ? gorączki nie ma mierzyłam i 36,7 kobieta mówiła żeby gencjaną... nie ma nic innego ? i że czymś na swędzenie ale nie potrafiła powiedzieć czym...
puder w płynie (mowimy o ospie, tak?)

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

nati ma uluboione nowe prawie slowo: pepe. Tak woła na pępek i pokazuje go ogolnie w okolicach talii
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:15   #2511
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Dziewczyny mogę z czystym sumieniem polecić wózek. Jest naprawdę duży, komfortowy, łatwo sie składa i rozkłada. Fakt, że starszak za dużo nie widzi, ale cóż.

No i spacerówka dla malucha nie rozkłada sie całkiem na płasko, jest leciutko podniesiona. Zaraz wrzucę zdjęcie do K jak Tosiek wygląda. Generalnie w dobie leżaczków/huśtawek itp jest ok.
Kólko z przodu jest skrętne/lub nie.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/

Edytowane przez misia332
Czas edycji: 2015-02-03 o 10:19
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:21   #2512
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Wlasnie pediatra mowila ze troche nie bardzo zeby sterydami cale cialo smarowac (bo wysypany jest caly) i poki co 3 dni kapiele w krochmalu smarowac emolientami. Pozniej kapiele w Balneum bo najlepiej je toleruje. Do tego allertec w kroplach i wapno. Po tygodniu powinna byc wg niej poprawa...

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Ja mam caly czas nadzieje ze to jednak alergia na proszek a nie pokarmowa... Dzis wszystkie ciuchy przepralam w mydle bialy jelen i zobaczymy jak bedzie...
Oby zeszło w takim razie jak najszybciej Ola miała 3 miesiące, jak ją wysypało całą tak bardzo mocno, że aż robiły się rany i wtedy dostała zyrtec i bedicort g, który jest dużo gorszy niż steryd, ale lekarka powiedziała, że bez tego nie przejdzie i że ogólnie jak już coś powyłazi, to rzadko schodzi od samego natłuszczania. I to się u nas sprawdza niestety. teraz też zaczyna Olę wysypywać i też nie wiem od czego, bo ona je 4 produkty na krzyż ostatnio i już jej wczoraj podałam zyrtec i w miejscach zmian lekkim sterydem, bo nie chcę czekać znowu na masakrę. Także jakby Julkowi nie przeszło, to idź jednak po steryd, można jakiś bardzo lekki dać i nawet mieszać z kremem. A co do nawilżania, to u nas się jakoś emolium najlepiej sprawdza, a jak są zmiany na skórze, to nam alergolog kazał smarować czymkolwiek natłuszczającym dosłownie przy każdej zmianie pieluchy, jak najczęściej (tam gdzie są zmiany)

Asiek, Anutka, Brydzia zdrówka dla was i dzieciaczków

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
anutka - jasne, idz na powietrz, to dobre dla sluzowki nosa

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------


puder w płynie (mowimy o ospie, tak?)

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

nati ma uluboione nowe prawie slowo: pepe. Tak woła na pępek i pokazuje go ogolnie w okolicach talii
Ola pepe mówi na pepsi, a najlepsze, że u nas nikt tego nie pije, a u mojej mamy kiedyś widziała i jakoś jej utkwiło w głowie i rozpoznaje butelkę A pępek też ją interesuje ostatnio i mówi pępę
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:30   #2513
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

co jeszcze, budka jest wielka, kosz pod spodem fajny duży, wózek można prowadzić jedną ręką, a waży sporo. . Jak sie zaciągnie podnózek pod pałąk to robi nam się praktycznie sama miękka godnola.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:46   #2514
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
lekarza mamy dopiero jutro poradźcie czym mu to smarować ? gorączki nie ma mierzyłam i 36,7 kobieta mówiła żeby gencjaną... nie ma nic innego ? i że czymś na swędzenie ale nie potrafiła powiedzieć czym...
Jak Filip zaśnie to napisze Ci co my używaliśmy.
Ale na pewno na świąd Wapno, później kupiłam jeszcze kropelki Fenistil.
Ja bardzo sobie chwale gencjane, ten puder w płynie nic nie dawał. Fioletem smarowałam w niewidocznych miejscach, tym pudrem krosty we włosach a na okolice miejsc intymnych, okolice oczu, ust miałam inną maść (drogą i malutką, starczyła mi na kilka razy).
Cytat:
Napisane przez anutka171 Pokaż wiadomość
Myślicie że mogę z nim wyjść na dwór, jak ma już końcówkę kataru, nie kaszle i nie gorączkuje? Miał prawie 3 tygodnie przerwy :/
Pewnie, że wychodź. My wychodzimy. Dzisiaj Filip się wyszalał, bo piękna pogoda, a jest zakatarzony.
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:05   #2515
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Czytam, co te Wasze dzieci już mówią i nie mogę wyjsć z szoku! Świetne są te małe gadułki!

Zuzka nie mówi nic, jedyne słowo to tata. cała reszta to co najwyżej dźwięki wydawane przez zwierzątka, a i tak od dźwięków woli pokazywanie gestów. Naprawdę dużo czytamy, mówię do niej, a ona nic nie chce powtarzać, nic zupełnie. Za to zupełnie nie śpiewamy, nie mówimy wierszyków po polsku.... Jakoś tak wychodzi, że to tylko po angielsku się odbywa... może to przez to?


Wiem, że nudna jestem, ale jakby ktoś szukał książkowych inspiracji dla maluchów to zapraszam na mojego bloga w najbliższym czasie mam w planach jeszcze kilka postów o książkach, a i teraz co nieco do poczytania zamieściłam.




Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa odnośnie badań i leczenia Zuzki. Siedzi mi to w głowie głęboko, juz zaczyna mi się śnić po nocach, ale co poradzić. Chciałabym mieć to już z głowy, ale na to musimy poczekać. Dziękuję ponownie za wsparcie
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:10   #2516
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

no i moją chyba coś bierze:/ mama dzwoniła że katar się zaczyna chyba :/ bo kicha i z nosa troszke leci :/ wiec kazałam zrobić inhalacje z soli... oby pomogło i katar szybko sobie poszedł.. ale myślę że to może od zębów bo druga czwórka nie może sie przebić :/ i tak za każdym razem jedna się szybko przebije a druga próbuje i nie może sie jej przebić...
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:38   #2517
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

A my na SOR Maciej miał wywrotke i będziemy szyć wargę i dziaslo
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:42   #2518
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A my na SOR Maciej miał wywrotke i będziemy szyć wargę i dziaslo
Ojej. Oby sie ladnie zroslo. Biedaczek...

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Dziewczyny dzieki za rady. Zobaczymy jak bedzie ale dzis spal juz duzo lepiej i skora nie jest taka czerwona... Krostki nadal sa i mysle ze niepredko zejda
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:45   #2519
Asiek84
Wtajemniczenie
 
Avatar Asiek84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sdlc
Wiadomości: 2 206
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A my na SOR Maciej miał wywrotke i będziemy szyć wargę i dziaslo
Biedulek mały, trzymajcie się

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Hubi od wczoraj nie chce jeść nic innego jak mm i cząstki jabłek, może uda mi się trochę obiadu wcisnąć. Spał prawie 3 godziny i zaczyna broić, więc chyba trochę lepiej się czuje
__________________
Kubuś 09-11-2006
Hubercik 19-10-2013
Asiek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 12:02   #2520
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A my na SOR Maciej miał wywrotke i będziemy szyć wargę i dziaslo
Biedaczek

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Leos tez walczy o zabawki. Niestety często zabiera komuś z ręki. Chociaz dziewczyny juz tu siedzą tydzień i jest lekką poprawa, bo pierwszego dnia to latał od jednej do drugiej zabierał wszystko na kupke i kładł sie na to zeby czasem nikt nic mu nie zabrał
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.