Gwałt w związku - artykuł - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-17, 01:14   #91
xMadnessx
Raczkowanie
 
Avatar xMadnessx
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 85
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

To, że ta kobieta z tego tekstu została potraktowana karygodnie przez swojego faceta to jest jasne. Uznałabym to za wykorzystanie.
Jednak, jeśli jak chcą feministki uznamy to za gwałt (porównywalny z tym opisanym na początku lub taki gdzie gwałci znajomy, wujek, ojciec - ale od razu bez naszej zgody na nic), to znaczy, że ten opisany facet powinien dostać kare więzienia jak za ten "tradycyjny" gwałt? Jak to udowodnić?
Przecież kobiety mogą kłamać, po tym jak dany facet ją rzuci..

Moim zdaniem w sytuacji tej dziewczyny, też byłabym w szoku i czułabym się skrzywdzona, ale przede wszystkim dlatego, że zrobiła to bliska mi osoba. Zapewne to by było ostatnie spotkanie z takim facetem i powiedziałabym ojcu, bracie, koledze by obił mu twarz i tyle. Nie uważam jednak, że należałaby się facetowi kara pozbawienia wolności.
A kobiety z kręgu "dziennika" właśnie tego by chciały. By to czy był czy nie był gwałt zależało tylko i wyłącznie od odczuć kobiety a nie od tego co faktycznie się stało i co można udowodnić.
__________________
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty. - Frank Zappa

Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany
- przysłowie chińskie


Edytowane przez xMadnessx
Czas edycji: 2015-02-17 o 01:15
xMadnessx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 05:00   #92
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co do drugiej: niedawno była taka sprawa w Hiszpanii, Policja wydała w pewnym mieście ulotki informacyjne o środkach ostrożności dla kobiet, zdaje się że to na klatkach wisiało. Było wypunktowane jak na siebie uważać, podczas np. nocnych powrotów. I podniósł się mega femininistyczny protest, kobiety stwierdziły że Policja oskarża ofiary o prowokowanie gwałtów. Straszna przesada.
Ja czytałam, że one się piekliły, że wolałyby by policja mówiła "nie jesteś w stanie nie zgwałcić kobiety w windzie - nie jeździj windą! Nie umiesz hamować swojej chuci po alkoholu - nie pij! Masz ochotę rzucać się na kobiety w ciemnym lesie, kiedy biegają - siedź w domu, albo lepiej u seksuologa!

Swoją drogą nie zawsze mogę nie iść ciemną ulicą, bo wracam z pracy do domu i muszę na swoje osiedle przejść koło lasku. Nie przefrunę przecież! Więc narażam się w dzień dzień i wolałabym, żeby nagabywano facetów jak zachowywać się i nie zachowywać w sferze seksualnej wobec kobiet, niż mi narzucano listę rzeczy, które winnam zrobić, by gwałtu uniknąć. Uważam na siebie, oczywiście. Ale jakoś nikt nie tłumaczy mężczyzną, co mają robić, żeby nie zostać zgwałconymi. Jak widzę taką listę rzeczy, które mam zrobić/nie robić, jeśli nie chce zostać zgwałcona, nie czuję się jak wolna obywatelka, tylko jak nieustająco potencjalna ofiara napaści seksualnej.

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Dlatego np. w Californii wprowadzono zmianę pojęcia zgody na seks na zgodę afirmatywną. Czyli zgoda na seks nie jest wtedy, kiedy ludzie NIE MÓWIĄ nie, tylko wtedy, kiedy mówią tak. Jeżeli facet jest stroną aktywną, jeżeli kobieta wykazuje jakiekolwiek oznaki sprzeciwu, lęku, dyskomfortu, to jego zasranym obowiązkiem jest zapytanie "czy wszystko okej", "dobrze ci", "mam kontynuować?" Naprawdę przykre, że uważa się, że jeżeli nie zaczniesz wrzeszczeć "nie" i kopać rękoma i nogami i rzucać się na wszystkie strony, względnie jeżeli nie użyjesz safeword, to nagle zgadzasz się na seks. Nie, zgoda powinna być afirmatywna.
Zdaje się, że w UK teraz to wprowadzono również. I podpisuje się pod tym obiema rękami. Profesora Monika Płatek dużo mówi o "optymistycznej zgodzie", którą oboje partnerzy muszą wyrazić na seks. Czyli nie, że nie protestowała, ale się zgodziła i nie wyraziła cienia wątpliwości, że nie ma ochoty, albo że zmieniła zdanie. Jedno nie, jedno odepchnięcie, brak entuzjazmu powinny od razu "kończyć zabawę".

Cytat:
Napisane przez xMadnessx Pokaż wiadomość
Jednak, jeśli jak chcą feministki uznamy to za gwałt (porównywalny z tym opisanym na początku lub taki gdzie gwałci znajomy, wujek, ojciec - ale od razu bez naszej zgody na nic), to znaczy, że ten opisany facet powinien dostać kare więzienia jak za ten "tradycyjny" gwałt? Jak to udowodnić?
Przecież kobiety mogą kłamać, po tym jak dany facet ją rzuci..

Moim zdaniem w sytuacji tej dziewczyny, też byłabym w szoku i czułabym się skrzywdzona, ale przede wszystkim dlatego, że zrobiła to bliska mi osoba. Zapewne to by było ostatnie spotkanie z takim facetem i powiedziałabym ojcu, bracie, koledze by obił mu twarz i tyle. Nie uważam jednak, że należałaby się facetowi kara pozbawienia wolności.
A kobiety z kręgu "dziennika" właśnie tego by chciały. By to czy był czy nie był gwałt zależało tylko i wyłącznie od odczuć kobiety a nie od tego co faktycznie się stało i co można udowodnić.
Udowodnić trudno, ale tak. Powinien dostać karę. Jaką? To już ustali sąd (a w Polsce nawet jak się udowodni to pewnie zawiasy). Moja dobra koleżanka została zgwałcona przez byłego chłopaka. Mieszkała z nim, wyprowadzić mogła się dopiero tydzień później. Przytrzymał, powiedział, że wie, że chce, że jest u niego. Protestowała, w końcu przestała, trochę ze strachu, trochę ze wstydu... Nie dzielę gwałtów na tradycyjne i inne (nowoczesne?). Gwałt to gwałt, a facet powinien iść siedzieć. Co niestety nie znaczy, że pójdzie.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 06:27   #93
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Na seksie masz 2 bardzo bogate w treść wątki (dwie części Masochistek). Polecam poczytać.
od jakiegoś czasu czytam, ale wątki są rozległe.

Dla mnie - najistotniejsza różnica między tym co się stało a BDSM jest to że nie było żadnych ustaleń przed. Co robią, w jakim zakresie, jak długo ...
Ale to są moje domysły, dlatego zapytałam Ciebie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:23   #94
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Ja uważam, że to był gwałt.
Dziewczyna nie była zdecydowana, czy sie kochac, czy nie, więc doszło do jakichś czynności seksualnych (tu juz facet mógł zauważyć, że laska nie wykazuje entuzjazmu), a nastepnie ona jasno oświadczyła, że nie chce seksu. NIE CHCE. On zlekceważył kompletnie wyraz jej woli, a że była związana, to uprawiali seks wbrew jej woli. To się równa definicji gwałtu.
Nie czepiałabym się tego, czy to było bdsm, czy tylko wiązanie. Słowo bdsm teraz robi furorę, a tak naprawde mało kto wie o tym, że tam sa jakies hasła bezpieczeństwa itp. Mogli się po prostu bawić w związanie ją bez hasła - bo dziewczyna mogła wierzyć, że znany jej chłopak przerwie, gdy ona o to poprosi. Poza tym nawet, gdyby mieli hasło, a ona go nie powiedziała (bo była w szoku tym, jak on olał jej odmowę, bo była pijana), to przecież facet mógł zobaczyc, jak reaguje ta kobieta - że nie uczestniczy w seksie, tylko czeka, az on skończy, że się spina z bólu, że wije się, żeby spod niego wyjść, że nabrzmiały jej żyły na czole - no bez jaj, że ktos mógłby uważać, że męczyzna nie jest w stanie się zorientować, że sprawia seksem kobiecie ból! A zwłaszcza po tym, jak odmówiła mu słownie.

Dla mnie takie analizowanie, dlaczego ona nie powiedziała hasła, dlaczego zdecydowała się na wiązanie po pijaku, dlaczego nie kopała i nie krzyczała - to oskarżanie kobiety. Czemu niektórzy z Was nie pytają, dlaczego facet nie zapytał jej w tym rzekomym bdsm, czy zapomniała hasła, dlaczego facet zdecydował się na wiązanie po pijaku (mógł przewidzieć, że będzie mu trudno powstrzymać popęd), dlaczego facet zignorował jej jasne oświadczenie, że nie chce seksu?

Przyznam, że gdy byłam bardzo młoda, to nie byłam zbyt ostrożna, zdarzyło mi się np. pojechać z nowo poznanym facetem do niego do domu i tam np. trochę się popieściliśmy, po czym ja powiedziałam, że więcej to ja już nie chcę. Facet leżał goły obok i prosił, ja nie chciałam, więc poszliśmy spać. Było i jest dla mnie oczywiste, że w każdej sytuacji mam prawo do odmowy.

Wracając do sytuacji z artykulu i kwestii tego nieszczęsnego hasła, Leszy - a gdyby ta dziewczyna biła, kopala i krzyczała, ale dalej nie powiedziała hasła, bo po pijaku zgłupiała, to nadal bys uważał, że facet miał prawo myslec, że to tylko taka gra i ona tak naprawdę marzy o jego penisie?
Bo nie mieści mi się w głowie, że ktoś może zgwałcić kobietę i nie widzieć, że ona w tym momencie cierpi.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:49   #95
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Jestem bardzo ciekawa, czy osoba, która napisała artykuł, do którego podany jest link, ma choćby znikome pojęcie o BDSM. Bo z treści ewidentnie widać, ze takiego pojęcia nie ma. Taaa, jasne - gwałt, bo dała się przywiązać i raz powiedziała "nie chcę".

Ustalmy: albo to jest stosunek wymuszony, kiedy partnerka w trakcie twierdzi, ze ochota jej przeszła, albo jest to element sesji, kiedy może sobie krzyczeć, nie chcę, przestań, boli i co jej tylko ślina na język przyniesie - ale dopóki nie wypowie hasła bezpieczeństwa, jest to akceptowane przez obie strony.

Autorka artykułu napisała go w taki sposób, ze wina faceta narzuca się sama - bo ona powiedziała "nie". Ale brakuje szczegółów, które pozwalałby by obiektywnie ocenić sytuację. A, i jeszcze jedno - nie bierze się udziału w sesji będąc pijanym, odurzonym czy w jakikolwiek inny sposób mając ograniczona świadomość.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name

Edytowane przez Margot45
Czas edycji: 2015-02-17 o 08:50
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:15   #96
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Przede wszystkim, z punktu widzenia faceta - jest to KOSZMAR.
Dla faceta.

Możecie sobie po mnie jechać do woli, ale sytuacja jest brutalnie prosta. Albo to nie był układ BDSM z obgadanymi wszystkimi sytuacjami i wtedy facet ma pieprzony obowiązek zatrzymać się przy najmniejszym sprzeciwie, w każdej sytuacji i zawsze, bez wyjątku - to chyba oczywiste, nie?

Albo to był układ choć odrobinę podpadający pod BDSM i wtedy zaczyna się koszmar. Bo wbrew pozorom odczucia kobiety w trakcie samego seksu są znacznie mniej istotne od całokształtu. Ostry gwałt analny, wyjątkowo nieprzyjemny, niekomfortowy i brutalny - może skończyć się totalnym psychicznym odlotem. Wszystkie protesty, reakcje w trakcie - są nieistotne. Dodajmy do tego powszechną w środowisku pogardę dla safe word i seks, który jest znakomitą zabawą - zmienia się w trójskok na polu minowym.
Kiedy kobieta wpada w stupor, zacina się, jest totalnie oszołomiona i po prostu ZAPOMINA o fakcie, że może zaprotestować (lub w wersji ekstremalnej - że ma safe word) - to koszmar dla faceta. Bo popełnił błąd nie mając pojęcia, że go popełnia. Co z tego, że czytać w myślach nie umiem - ja i tak uważam, że powinienem się domyślić.
Nie mówię, że to wina tej kobiety. Jest ofiarą. Ale tutaj ofiarą sytuacji jest facet na równi, a to nie on popełnił błąd. Feministki, wolność seksualna, równość płci, a szowinistyczna słoma z butów wychodzi.

Ale to i tak jest pół biedy. Najgorsze w tym wszystkim są sytuacje, kiedy gwałt okazuje się być gwałtem po fakcie. Kac moralny, trzeźwa ocena sytuacji, wyrzuty sumienia ("normalnie przecież taka nie jestem" i mutacje) - a w trakcie, w łóżku czyste szaleństwo, pełen entuzjazm. To nie jest fantastyka, sprawa Cheda Evansa to najgłośniejszy przykład. Samo oskarżenie o gwałt jest potwornie niszczące, także psychicznie, ale tutaj równość płci dla feministek idzie się paść - "dla większego dobra".

Gdyby to było BDSM, to sytuacja jest oczywista. Jeśli nie było żadnych konkretnych ustaleń - też. Tylko autorzy błędu i ofiary są inne.

Edytowane przez Vallarr
Czas edycji: 2015-02-17 o 09:27 Powód: drobne poprawki stylistyczne
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:26   #97
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo ciekawa, czy osoba, która napisała artykuł, do którego podany jest link, ma choćby znikome pojęcie o BDSM. Bo z treści ewidentnie widać, ze takiego pojęcia nie ma. Taaa, jasne - gwałt, bo dała się przywiązać i raz powiedziała "nie chcę".
.

Masa ludzi nie ma pojęcia co to BDSM a podejrzewam, że po "Greyu" takich krzywd będzie teraz na pęczki, bo cwaniaczki będą się zasłaniać że właśnie tego chcą kobiety nawet jak mówią nie.
Dla mnie to był gwałt.
Natomiast samo wiązanie, klapsy, wulgaryzmy czy ostry seks to nie jest jeszcze żadno BDSM i nic dziwnego że "nie byli umówieni na hasło, bla, bla"

No nie byli, bo nie było żadnego BDSM, tylko zwykły seks miał być więc "nie", znaczy "nie".
I nie widzę pola do manewru w tłumaczeniu "skąd on miał wiedzieć"?.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 09:30   #98
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Dla mnie to jest wszystko grubymi nićmi szyte.
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:32   #99
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Wracając do sytuacji z artykulu i kwestii tego nieszczęsnego hasła, Leszy - a gdyby ta dziewczyna biła, kopala i krzyczała, ale dalej nie powiedziała hasła, bo po pijaku zgłupiała, to nadal bys uważał, że facet miał prawo myslec, że to tylko taka gra i ona tak naprawdę marzy o jego penisie?
Bo nie mieści mi się w głowie, że ktoś może zgwałcić kobietę i nie widzieć, że ona w tym momencie cierpi.
Nie bawi się w takie rzeczy po pijaku, to raz. Dwa - nie zliczę, ile razy krzyczałam, płakałam i rzucałam się, krzycząc nie. Oczekując od faceta, że będzie kontynuował.
Stąd cały problem - czy tylko bawimy się w BDSM, czy faktycznie uprawiamy BDSM Bo jak to pierwsze, no to cóż... wielkie nieporozumienie i opłakane skutki.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:35   #100
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No nie byli, bo nie było żadnego BDSM, tylko zwykły seks miał być więc "nie", znaczy "nie".
I nie widzę pola do manewru w tłumaczeniu "skąd on miał wiedzieć"?.
Cytuję: "A że potem, kiedy cię przywiązał do łóżka i chciał w ciebie wejść, uznałaś nagle, że jednak nie masz ochoty na zabawę w bdsm, ba, że w ogóle nie masz ochoty na seks? "
Ale to trzeba było przeczytać artykuł.

A co do Grey`a... setki razy było mówione gdzie tylko się da, ze ten kicz z BDSM nie ma nic wspólnego - ot, grafomania sfrustrowanej gospodyni domowej, tyle, ze z dobrym marketingiem.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:46   #101
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Cytuję: "A że potem, kiedy cię przywiązał do łóżka i chciał w ciebie wejść, uznałaś nagle, że jednak nie masz ochoty na zabawę w bdsm, ba, że w ogóle nie masz ochoty na seks? "
Ale to trzeba było przeczytać artykuł.


Przeczytałam. To nie jest opis "wypadku przy BDSM". To tylko to o co "oskarżam" Greya", teraz potocznie na każdą formę seksu w której pojawiają się jakieś klapsy, wiązanie , ostre słowa, określa się szumnie BDSM bo ludzie się tego skrótu nauczyli i powtarzają jak papugi. :/
W tekście jest IMO takie właśnie uproszczenie: związał, no to BDSM
W tekście dalej jest :
"Zatkało cię, bo nie sądziłaś, że to się może ci przydarzyć. Że powiesz „nie”, a ktoś to całkiem zignoruje. "

Czyli zwykłe "nie" było odmową a nie ze mieli obgadane jakieś hasła, systemy, sygnały.



A co do Grey`a... setki razy było mówione gdzie tylko się da, ze ten kicz z BDSM nie ma nic wspólnego - ot, grafomania sfrustrowanej gospodyni domowej, tyle, ze z dobrym marketingiem.
I co poradzisz, Empik dostał prikaz i sprzedał na tony.
Kiedyś Wiśniewskiego gnioty o ananasach, a teraz Greya.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 09:50   #102
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I co poradzisz, Empik dostał prikaz i sprzedał na tony.
Kiedyś Wiśniewskiego gnioty o ananasach, a teraz Greya.
Na głupotę ludzką nie poradzę nic, jakkolwiek by jej nie nazywać.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:50   #103
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Cytuję: "A że potem, kiedy cię przywiązał do łóżka i chciał w ciebie wejść, uznałaś nagle, że jednak nie masz ochoty na zabawę w bdsm, ba, że w ogóle nie masz ochoty na seks? "
Ale to trzeba było przeczytać artykuł.
Tylko że później już o żadnym zachowaniu związanym z BDSM w artykule nie ma ani słowa. "zabawa w BDSM" może być równie dobrze luźnym nawiązaniem, skojarzeniem "kajdanki=sadomaso".
Wysnuwanie wniosku o tym, że oni uprawiają prawdziwy BDSM jest takim samym snuciem teorii, jak to że tego nie robią. Możemy tylko gdybać.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:52   #104
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tylko że później już o żadnym zachowaniu związanym z BDSM w artykule nie ma ani słowa. "zabawa w BDSM" może być równie dobrze luźnym nawiązaniem, skojarzeniem "kajdanki=sadomaso".
Wysnuwanie wniosku o tym, że oni uprawiają prawdziwy BDSM jest takim samym snuciem teorii, jak to że tego nie robią. Możemy tylko gdybać.
Dokładnie. Artykuł jest napisany w sposób niespójny, mało precyzyjny i stronniczy. I ja się nie wypowiadam na temat gwałtu w związku jako takim, tylko na temat artykułu podanego w pierwszym poście. Jako przykład gwałtu w związku jest wyjątkowo źle dobrany.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:56   #105
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Ano jest gdybaniem.

Tylko, cholera, słowo "BDSM" padło w tekście. Nikt z kontekstu go nie wywodził, siedzi sobie radośnie i wali po oczach. Dlatego sytuację trzeba rozważać dwutorowo, a ona nie jest taka prosta, jakby niektórzy tutaj chcieli.
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:05   #106
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Tylko, cholera, słowo "BDSM" padło w tekście.
No padło. I tylko ono. Żadnych więcej danych na temat tego rzekomego seksu BDSM.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:09   #107
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Mi też się wydaje, że to była właśnie "zabawa" w BDSM, a nie żaden tego typu układ z ustalonymi słowami itd. Jakby na to nie patrzeć to był jednak gwałt, ale jednej rzeczy nie rozumiem, jedna rzecz mi strasznie zgrzyta, a mianowicie ten fragment:

Cytat:
Siedzieliście i rozmawialiście, nie byłaś pewna, czy chcesz tego wieczoru uprawiać seks czy nie. Niby przyjechałaś z myślą, że może się to wydarzyć, ale nie czułaś za bardzo pożądania. Nie czułaś jednak przecież też wstrętu do tego mężczyzny, więc nie protestowałaś, kiedy zaczął cię całować. Ani kiedy zaczął cię rozbierać. Ba, sama pomagałaś, potem zrobiłaś mu laskę. A że potem, kiedy cię przywiązał do łóżka i chciał w ciebie wejść, uznałaś nagle, że jednak nie masz ochoty na zabawę w bdsm, ba, że w ogóle nie masz ochoty na seks
Czy tylko mnie to się wydaje trochę dziwne? Oczami wyobraźni zobaczyłam kobietę, która z totalnie obojętną miną, bez słowa i z opuszczonymi wzdłuż ciała rękami daje się całować, rozbierać i potem z równie obojętną miną, kolokwialnie mówiąc, robi komuś loda jak maszynka, albo gumowa lala. Nie czaję, jak się nie ma ochoty na seks, jak się nie czuje pożądania, a przede wszystkim jak się nie jest pewnym, czy się chce, to się nie rozbiera i nie "robi laski", że nie wspomnę o daniu się przywiązać. To oczywiście nie usprawiedliwia zmuszenia, ale jest takie jakieś dziwne. No ale cóż, może to jedno z tych ludzkich zachowań, których po prostu nie zrozumiem.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:12   #108
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50281493]Nie czaję, jak się nie ma ochoty na seks, jak się nie czuje pożądania, a przede wszystkim jak się nie jest pewnym, czy się chce, to się nie rozbiera i nie "robi laski", że nie wspomnę o daniu się przywiązać. [/QUOTE]
A i to właśnie dla wielu nie jest takie oczywiste - wciąż w wielu kobietach (zwłaszcza, chociaż i z mężczyznami z tym problemem się spotkałam ) siedzi przekonanie, że "przecież trzeba". Obowiązek małżeński, te klimaty. No i takie wiesz "spotkałabym się, ale on będzie chciał seksu...no ale co mu się dziwić, w końcu to część związku, nie mogę mu odmawiać".
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:19   #109
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Dodajmy do tego powszechną w środowisku pogardę dla safe word i seks, który jest znakomitą zabawą - zmienia się w trójskok na polu minowym.
Pogrubione - serio? To fajne macie to środowisko Ja to do dziś myślałam, że w takie rzeczy to każdy się bawi na swoich własnych zasadach, tak jak mu wygodnie, tak, żeby mimo wszystko czuć się bezpiecznie, jakkolwiek dziwne by to dla mnie nie było, a tu się okazuje, że jedna część środowiska gardzi drugą, która potrzebuje ustalić sobie taki wentyl bezpieczeństwa w postaci słowa. Myślałam, że skoro myślenie macie takie, jak to mówicie, otwarte, to tego typu brzydkich podziałów i wykluczania nie ma. Trochę słabo.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A i to właśnie dla wielu nie jest takie oczywiste - wciąż w wielu kobietach (zwłaszcza, chociaż i z mężczyznami z tym problemem się spotkałam ) siedzi przekonanie, że "przecież trzeba". Obowiązek małżeński, te klimaty. No i takie wiesz "spotkałabym się, ale on będzie chciał seksu...no ale co mu się dziwić, w końcu to część związku, nie mogę mu odmawiać".
Ale jeżeli ktoś ma takie podejście, dla mnie abstrakcyjne, to raczej się w trakcie nie zreflektuje tylko, brzydko mówiąc, raczej niejako odbębni sprawę.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 10:25   #110
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50281627]
Ale jeżeli ktoś ma takie podejście, dla mnie abstrakcyjne, to raczej się w trakcie nie zreflektuje tylko, brzydko mówiąc, raczej niejako odbębni sprawę.[/QUOTE]
Może się pojawić olśnienie "odmówię", a potem się tylko człowiek przekonuje, że odmawiać faktycznie nie ma sensu, bo obowiązek i koniec.

Abstrakcja abstrakcją, ale jednak skądś to tabu dotyczące gwałtów w związku jest.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:31   #111
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

@Elvegirl
Ani żadnych więcej danych na temat waniliowego gwałtu. To co, gdybamy, czy jednak widły i stos w obu przypadkach?

@Tassarinian
Nawet nie wiesz jak słabo.
Niektórzy próbują na siłę lansować BDSM jako elitę, bo w końcu brak zahamowań w seksie i nienormatywne zachowania seksualne świadczą o inteligencji, a tu... hm, zaskoczenie. To tylko ludzie, przekrój społeczeństwa i trafić na idiotę jest dokładnie tak samo łatwo, jak poza BDSM. Tylko błąd w łóżku ze związaną kobietą może być znacznie bardziej bolesny ( ), niż źle dobrany prezent na walentynki.
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:35   #112
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Niektórzy próbują na siłę lansować BDSM jako elitę, bo w końcu brak zahamowań w seksie i nienormatywne zachowania seksualne świadczą o inteligencji
Zawsze mnie niezmiernie bawi takie myślenie
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:35   #113
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
To co, gdybamy, czy jednak widły i stos w obu przypadkach?
No przecież cały czas to się w tym wątku dzieje
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:13   #114
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Masa ludzi nie ma pojęcia co to BDSM a podejrzewam, że po "Greyu" takich krzywd będzie teraz na pęczki, bo cwaniaczki będą się zasłaniać że właśnie tego chcą kobiety nawet jak mówią nie.
Dla mnie to był gwałt.
Natomiast samo wiązanie, klapsy, wulgaryzmy czy ostry seks to nie jest jeszcze żadno BDSM i nic dziwnego że "nie byli umówieni na hasło, bla, bla"

No nie byli, bo nie było żadnego BDSM, tylko zwykły seks miał być więc "nie", znaczy "nie".
I nie widzę pola do manewru w tłumaczeniu "skąd on miał wiedzieć"?.
- zgadzam się z całością, a z tym co zaznaczyłam szczególnie. A ktoś tę gównianą wyjątkowo książkę na tony pokupował (dotrwałam do połowy tomu 1, reszty nie zdzierżyłam), a teraz miliony obejrzy "film o miłości" - toż to była główna filmowa atrakcja na walentynki.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:16   #115
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
Niektórzy próbują na siłę lansować BDSM jako elitę, bo w końcu brak zahamowań w seksie i nienormatywne zachowania seksualne świadczą o inteligencji, a tu... hm, zaskoczenie.

W życiu nie słyszałam większej bzdury.

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
Nie bawi się w takie rzeczy po pijaku, to raz. Dwa - nie zliczę, ile razy krzyczałam, płakałam i rzucałam się, krzycząc nie. Oczekując od faceta, że będzie kontynuował.
Stąd cały problem - czy tylko bawimy się w BDSM, czy faktycznie uprawiamy BDSM Bo jak to pierwsze, no to cóż... wielkie nieporozumienie i opłakane skutki.
Raz - a więc on tez nie powinien sie bawić w takie rzeczy po pijaku, prawda? Nie tylko ona.
Dwa - a możesz wyjaśnić dlaczego?

W całym tym tekście słowo bdsm wystapiło tylko raz po tym, jak on ja związał. Nie ma żadnych informacji świadczących o tym, że łączył ich stały układ bdsm, można więc przypuszczać, że - jak u większości społeczeństwa - taki układ ich nie łączył, a słowo bdsm padło tylko w kontekście związania. W normalnym seksie zdarzają się wiązania czy klapsy dla urozmaicenia i ludzie nie ustalają hasła, bo po prostu mówi się "już mnie rozwiąż". Prawdziwe bdsm dotyczy pewnie jakiegos promilu czy małego procenta społeczeństwa, a reszcie to słowo sie obiło o uszy i ani nie wiedza dokładnie, o co w tym chodzi, ani nie wiedzą nic o żadnych hasłach. Więc bez sensu jest rozciąganie kwestii bdsm na większośc ludzi, bo ona dotyczy wyjątków. To trochę tak, jakby facet pobił babe na ulicy, a Wy byście zaczęli analizować, czy nie łaczył ich układ bdsm i nie kręci ich przemoc na ulicy - no sorry, może w waszych układach tak jest, ale w miażdżacej większości sytuacji to nie ma zastosowania.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:21   #116
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

W artykule opisany jest gwałt, nie ma co do tego wątpliwości. Moim zdaniem jednak sytuacja tam przedstawiona jest dziwna... Naprawdę, facet wkłada jej penisa w odbyt, a ona to wytrzymuje i po prostu się daje? Przecież takie coś znienacka okropnie boli, a każdy ma wbudowany taki instynkt, że jak boli to uciekać. Taki prosty, zwierzęcy odruch. Ale nie... kobieta przedstawiona w artykule leży jak lalka i wytrzymuje.
Poza tym widać tu też pewne niezrozumienie. Też nie raz nie dwa miałam taką sytuację z facetem, że mówiłam, że nie chcę, a on uznał że mówię to z przekory, a tak naprawdę mam ochotę. Ale wystarczyło powiedzieć stanowcze nie, powtórzyć się i już nie było problemu ze zrozumieniem się. A w artykule: "I zamilkłaś, bo Cię zatkało.". I dalej kobieta daje robić ze sobą co tylko facet chce. Dla mnie to jest nielogiczne. Wcześniej dawała znaki, że ma ochotę na seks - uprawiała z nim seks oralny. Więc facet mógł uznać odmowę za droczenie się. Wkładał jej penia w pupę, a ona to wytrzymywała. W imię czego? Nie mogła jeszcze raz powiedzieć, że NIE? To jest dla mnie najdziwniejsze w tej historii.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:23   #117
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Dwa - a możesz wyjaśnić dlaczego?

W całym tym tekście słowo bdsm wystapiło tylko raz po tym, jak on ja związał. Nie ma żadnych informacji świadczących o tym, że łączył ich stały układ bdsm, można więc przypuszczać, że - jak u większości społeczeństwa - taki układ ich nie łączył, a słowo bdsm padło tylko w kontekście związania. W normalnym seksie zdarzają się wiązania czy klapsy dla urozmaicenia i ludzie nie ustalają hasła, bo po prostu mówi się "już mnie rozwiąż". Prawdziwe bdsm dotyczy pewnie jakiegos promilu czy małego procenta społeczeństwa, a reszcie to słowo sie obiło o uszy i ani nie wiedza dokładnie, o co w tym chodzi, ani nie wiedzą nic o żadnych hasłach. Więc bez sensu jest rozciąganie kwestii bdsm na większośc ludzi, bo ona dotyczy wyjątków. To trochę tak, jakby facet pobił babe na ulicy, a Wy byście zaczęli analizować, czy nie łaczył ich układ bdsm i nie kręci ich przemoc na ulicy - no sorry, może w waszych układach tak jest, ale w miażdżacej większości sytuacji to nie ma zastosowania.
Mniej więcej sama sobie odpowiedziałaś, dlaczego Mogło być tak, że facet myślał, że to bdsm, dziewczyna chciała się tylko "pobawić" - dla niej "rozwiąż mnie już" było na serio, dla niego nie. Bo nie wiedzieli, nie ustalili, nie mieli doświadczenia, cokolwiek. Oczywiście to tylko gdybanie.

Cytat:
Raz - a więc on tez nie powinien sie bawić w takie rzeczy po pijaku, prawda? Nie tylko ona.
Oczywiście.

Cytat:
Naprawdę, facet wkłada jej penisa w odbyt, a ona to wytrzymuje i po prostu się daje? Przecież takie coś znienacka okropnie boli, a każdy ma wbudowany taki instynkt, że jak boli to uciekać. Taki prosty, zwierzęcy odruch. Ale nie... kobieta przedstawiona w artykule leży jak lalka i wytrzymuje.
No jak była związana, to chyba niewiele mogła zrobić, poza darciem się najgłośniej, jak się da. Są takie rodzaje wiązań, w których nawet nie da się szarpać, bo wtedy mocniej się zaciskają (again - tylko gdybanie, bo nic na ten temat nie wiemy).
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.

Edytowane przez WhySoSerious
Czas edycji: 2015-02-17 o 11:25
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:24   #118
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Kolor kremowy Pokaż wiadomość
W całym tym tekście słowo bdsm wystapiło tylko raz po tym, jak on ja związał. Nie ma żadnych informacji świadczących o tym, że łączył ich stały układ bdsm, można więc przypuszczać, że - jak u większości społeczeństwa - taki układ ich nie łączył, a słowo bdsm padło tylko w kontekście związania.
I dlatego od pewnego momentu część użytkowników usiłuje aktywnie wytłumaczyć, ze artykuł jest nieprecyzyjny.

A co do snucia przypuszczeń.... to trochę tak, jakby ktoś przypuszczał, ze "ona się sama prosiła" bo miała krótka spódniczkę. Jak się pisze artykuł o rzekomym gwałcie, to niech on podaje szczegóły całej sytuacji - tak to sobie każdy może przypuszczać, co mu się żywnie podoba.

Blond Witch, w którym fragmencie tam jest wspomniany seks analny?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name

Edytowane przez Margot45
Czas edycji: 2015-02-17 o 11:26
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:29   #119
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
w którym fragmencie tam jest wspomniany seks analny?
"Oszołomiona alkoholem nie wiedziałaś, co w takiej sytuacji zrobić. Nie chcesz, ale on nie zwraca na to uwagi, może tak ma być? Nie chcesz, ale on powiedział, że chcesz, przecież to znajoma osoba, przecież nie zaczniesz go bić ani nie zaczniesz krzyczeć, nie wiesz co robić, drętwiejesz, on zakłada prezerwatywę, wsadza penisa w twój odbyt, boli cię, nie masz na to ochoty, nie chcesz, ale przecież już mówiłaś, że nie chcesz, więc nie bardzo wiesz, co jeszcze możesz zrobić, starasz się nie myśleć o bólu, wytrzymujesz. Przecież sama tu przyjechałaś, mogłaś się spodziewać."
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:29   #120
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Gwałt w związku - artykuł

Było o wsadzaniu penisa w odbyt.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-04 11:51:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.