Marcowe Mamy 2015 cz. X - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 10:17   #3331
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Angry Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Dzien dobry

Za nami dobra noc, oby tak dalej uwielbiam patrzeć na małego mam jeszcze dwa dni na ogarniecie wszystkiego, bo w srode Tz wraca juz do pracy


Fajnie sie czyta Wasze przemyślenia na temat opieki nad dzieckiem/zbędnych zakupów. Ja nauczona poprzednim razem teraz ograniczalam sie w zbędnych wydatkach.

Uwielbiam karmić na lezaco w nocy, nawet przysnie mi sie nie raz.



Cytat:
Napisane przez kasia_adm Pokaż wiadomość
A i oficjalnie oświadczam, że nie zamierzam rodzić więcej dzieci !
Podpisuje sie pod tym!
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:17   #3332
luzna25
Zadomowienie
 
Avatar luzna25
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 095
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Ojustynko kochana jak młoda cycusia nie chce to mm daj. Zawsze to jakieś rozwiązanie i wcale nie gorsze mimo tych okrutnych opinii i presji na KP.

Dziewczyny mleko mm kupowalyscie przed czy po porodzie? Bo się z TŻ zastanawiamy..
mój TŻ kupował po porodzie jak wyszliśmy do domu

Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość

u mnie narazie młoda spała z nami jakieś 3 razy, ale w razie czego się przed tym nie bronię, jak będzie trzeba biorę ją do łóżka i tyle
zazdroszczę! mój śpi z nami prawie codziennie strasznie wrzeszczy i ma problemy z zasypianiem ale chcemy go przyuczyć do łóżeczka
__________________
Radek- ur. 23 luty 2015 o godz. 10:24


luzna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:32   #3333
EdithS
Zadomowienie
 
Avatar EdithS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 828
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez marta24171 Pokaż wiadomość
Ja sutki smarowałam maścią z ziajki,zapłaciłam za nią 13 zł z przesyłką, bo zamawiałam przez allegro bo nigdzie nie mogłam kupićhttp://allegro.pl/ziaja-mamma-mia-la...114015429.html

a co do rany w kroczu polecam na podpaskę polać rywanol,ja tak robiłam po pierwszym porodzie i szybciutko wszystko się zagoiło i nic nie szczypało
też słyszałam dużo dobrego o rivanolu. Ja osobiście najpierw robiłam okłady z altacetu, bo w szpitalu kazali, a potem w domy polewałam wodą utlenioną i octeniseptem na zmianę, wg zaleceń położnej i ładnie się pogoiło, zostało jedno maleńkie miejsce do zagojenia.
A na brodawki zdecydowanie maltan, mustela mi nie pomogła.

Dziewczyny wybaczcie, że nie nadrabiam Was na bieżąco, dziś miałam ciężką noc, spałam ze 2h może... nie wiem jaki jest dzień, jaka data...

Edytowane przez EdithS
Czas edycji: 2015-03-23 o 10:34
EdithS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:34   #3334
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Dziewczyny zalamka. Tak mi się ciągle chce jeść ze tragedia. Zjadłam śniadanie jabłko i teraz już drugie śniadanie i chce mi się jeszcze. W lodówce chłodzi się galaretka truskawkowa z bananami i pomarańcza i w ogóle.. Co jest;(

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

A Theo crystal chyba faktycznie czeka na twoje urodziny
jedz póki możesz, naprawdę ja też w ciąży pożerałam niesamowite iości jedzenia

Cytat:
Napisane przez luzna25 Pokaż wiadomość
mój TŻ kupował po porodzie jak wyszliśmy do domu



zazdroszczę! mój śpi z nami prawie codziennie strasznie wrzeszczy i ma problemy z zasypianiem ale chcemy go przyuczyć do łóżeczka
wiesz co, jakby Iga miała problemy ze snem to nie miałabym żadnych problemów żeby wziąć ją do łóżka...ale skoro śpi dobrze w łóżeczku to narazie niech tak zostanie
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:39   #3335
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Dziewczyny, czy wody mogą się sączyć powoli i czy musi ich być dużo?
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:43   #3336
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Pannamimbla zaczyna się u Cb? Wody moga się saczyc
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:46   #3337
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez antoxa Pokaż wiadomość
O 15,20 Antoni wyszedł na świat 4300 i 61 cm
Gratki..
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 10:48   #3338
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość

I co tam mówili? U nas szumy z youtube chodzą codziennie kilka razy dziennie i nocą tez. I chyba klikne tego szumisia, bo jednak trzymanie telefonu obok dziecka najzdrowsze nie jest. A szumisia można tak zaprogramować, że sam się wyłączy np. Po pol godzinie?
Wyłącza się sam po 20 minitach, do tego ma ukrytą regulację głośności szumienia (tak to jest jak się instrukcji nie czyta i po 2 tygodniach się znajduje taką opcję) u nas jest jeszcze używany jako wałeczek podpierający plecki jak mała leży na boku, zwłaszcza w nocy.
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:50   #3339
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cos mi porządnie chlusnelo
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:51   #3340
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

O jakiej Rurce na zaparcia u niemowlat była mowa? Bo ja nie wiem co to jest.. Zielona jestem..
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:54   #3341
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Cos mi porządnie chlusnelo
zaczyna się

Cytat:
Napisane przez niunia_ona Pokaż wiadomość
O jakiej Rurce na zaparcia u niemowlat była mowa? Bo ja nie wiem co to jest.. Zielona jestem..
to się nazywa windi, dziewczyny tu chwaliły, że pomaga jak się maluch męczy
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 10:54   #3342
kasia_adm
Rozeznanie
 
Avatar kasia_adm
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 903
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Ej no! Ja też chciałabym pomacac łożysko!



Teściową masz udana



Znajoma przegiela... ale ja to bym pewnie nic jej nie powiedziała, tylko grzecznie zniosła te wizytę



I co tam mówili? U nas szumy z youtube chodzą codziennie kilka razy dziennie i nocą tez. I chyba klikne tego szumisia, bo jednak trzymanie telefonu obok dziecka najzdrowsze nie jest. A szumisia można tak zaprogramować, że sam się wyłączy np. Po pol godzinie?

Będziesz miała dziecko i inkubator przy sobie? Bo jeżeli tak, to mam kilka rad. Mam porównanie między tym, co się sprawdzilo u mnie (podczas leżenia małej w inkubatorze bardzo wypoczelam) a tym, co się działo u sąsiadki z łóżka obok (horror po prostu, cały czas się z małym męczyła)
U nas na razie ciężko. Mała się wybudza i kręci. Kładłam ją najedzoną to zaraz ulała i wrzask. Czeka mnie ciężkie 48h
__________________
28.10.2005 Mateusz
01.08.2013 cp
20.03.15 Maja
kasia_adm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:55   #3343
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez niunia_ona Pokaż wiadomość
O jakiej Rurce na zaparcia u niemowlat była mowa? Bo ja nie wiem co to jest.. Zielona jestem..
Windi, wygooglaj sobie ja byłam już zdecydowana na zakup ale przeszły nam problemy po espumisanie, a dziewczyny, które użyły zadowolone.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Cos mi porządnie chlusnelo
No to oby szybko poszło dalej
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 10:59   #3344
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez kasia_adm Pokaż wiadomość
Poziom bilirubiny badają tylko takim dotykowym aparatem. A u nas ze wzgl na rumień uznali że zaniży. I mają rację, z krwi mamy 15. Dwa dni z inkubatorem i w środę kontrola.
O kurcze A U nas mają mierzyć zaraz dla pewności przez skórę właśnie, bo podobno jest mało żółty... za to rumień nas kwalifikuje do zostania na oddziale, ale ponieważ w domu mogę go kąpać w nadmanganianie, a nic innego robić nie zamierzają, to wychodzimy o ile bilirubina w normie. Tylko teraz się zmartwilam, bo nikt nie wspominał, że rumień może zanizyc






Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Cos mi porządnie chlusnelo
Mi jak odeszly wody to byl potop. Wszystko mokre. Oby to bylo to






Cytat:
Napisane przez niunia_ona Pokaż wiadomość
O jakiej Rurce na zaparcia u niemowlat była mowa? Bo ja nie wiem co to jest.. Zielona jestem..
Rurka windi
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 11:05   #3345
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

tout-petit-file kliknęłam ten balsam na aptece gemini, jest sporo tańszy, kosztuje 15,89 zł a że mam jeszcze kilka rzeczy do kupienia to nawet z przesyłką mi się będzie opłacało

przypomniało mi się co jest przydatne, przynajmniej nam. Mamy takie podkłady do przewijania, przecięliśmy je na pół, jest ich 40 sztuk i zawsze są pod pupką przy przewijaniu, parę razy uratowały prześcieradło na przewijak

http://www.aptekagemini.pl/sopelek-b...-20-sztuk.html

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

aaa i zapomniałam Wam powiedzieć, że młoda się skurczyła wg szpitala urodziła się 59 cm, a tutaj ją mierzyli w piątek i miała naciągane 56 cm tzn ja wiedziałam, że to niemożliwe, że ona taka długa, bo wszystkie ciuszki na 56 dobre albo za duże
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 11:05   #3346
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Nadrobiłam was



Ja najdłużej wyszłam na prawie godzinę, ale wszystko załatwiałam jak to mówią świńskim pędem. To co, że mało krocza mi nie rozsadziło od ciągnących szwów, ale truchtem do sklepu i do samochodu. A jak po szafkę na szybko do Ikei pojechaliśmy i moja mama została z małą, TŻ się śmiał że nigdy w takim tempie nie obleciałam tego sklepu.



O matko, to może do lekarza trzeba iść? Ale w sumie to co on powie? Że tak musi być... Mnie bolało, ale to nawet nie był jakiś ogromny ból. Normalnie funkcjonowałam. Przez pierwsze kilka dni nasilało się w trakcie karmienia piersią.



Olej komentarze. Wiem, że ciężko, ale naprawdę trzeba takie gadanie olać rzytul:



Jaki śliczny Jaś gratuluję



Ja karmię klasycznie. A na leżąco w ogóle mi nie idzie



A ja w sumie mogłabym zachodzić w drugą ciążę pomimo, że poród był bolesny.



U nas też kilka rzeczy się nie sprawdziło, a starałam się nie kupować jakiś zbędnych gadżetów.

Co do spania w łóżku, przez te 20 dni jak Jagódka jest z nami, tylko raz wzięliśmy ją do siebie na dwie godziny. Tak to śpi w swoim łóżeczku.


Wczoraj mieliśmy w końcu wizytację teściowej i teścia.
Jak mnie wkurzało, jak za każdym razem szłam do nas do sypialni karmić małą, a ona za mną. I w sumie nie wiem czyja twarz była bliżej mojego cycka, mojego dziecka czy jej ala: A już przegięła jak zaczęła mi MOJEGO CYCKA ustawiać, bo rzekomo mała źle łapie ala: Już powiedziałam TŻ, że ma ogarnąć jej fascynację moimi cycami, a karmienie to sprawa między mną a moją córką i osoby trzecie nam niepotrzebne do tego.
Współczuję teściowej. Babcia mojego TŻ też jest taka, tylko ona to jeszcze przy przrwijaniu to głowę w pieluche by włożyła. Jakie to irytujące!!!
U mnie wczoraj byli teście zobaczyć małego i siedzieli ---ehem 3 godz do 21:00!
TŻ był w pracy. Mały potem nie mógł 1,5 godz zasnąć ani się wyciszyć.

Cytat:
Napisane przez tout-petit-fille Pokaż wiadomość
Ciekawe jakbyś przyjechała na IP i powiedziała, że słabo czujesz ruchy dziecka to pewnie od razu by Cię podłączyli



Moja właśnie teraz ma ten stan. Wyspała się porządnie i nie chce spać teraz po karmieniu. Wylulałam ją i położyłam teraz do łóżeczka, trochę jej się oczy kleją, a ja czekam, aż mi zaśnie.



To się naprzeżywałaś..

Ze stanikiem też bidula jesteś. Ale wreszcie chodzisz bez??
Mi często kapie z sutków i nawet w nocy muszę mieć stanik, co mnie dobija
Jak robię sobie noc bez stanika, prześcieradło, kołdra i moja bluzka są mokre.



W rossmanie kupiłam ten: http://www.rossnet.pl/Produkt/Oilatu...,6092,rossne14
Ja każdej nocy zalewam się mlekiem. Mały z jednej piersi pije a z drugiej fontanna a w staniku niewygodne się śpi.
Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Ja łożysko widziałam. Położna je wywaliła na stolik obok mnie więc czy chciałam czy nie to i tak widziałam A potem jeszcze w nim grzebała w środku... TŻ był zachwycony, bo bardzo chciał zobaczyć jak wygląda...
Aż mi się słabo zrobiło....
Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Ja kupilam dwie saszetki bebilonu przed porodem

O kurcze, jaki macie rozmiar łóżka? bo my w naszym 140 ledwo się miescimy w trójkę
160. TŻ śpi na boku, przytulony do kaloryfera
Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Cos mi porządnie chlusnelo
Zaczęło się!


Nouvelle-synek zarejestrowany. Jest Damian (a na drugie Michał).
Możesz uzupełnić na liście.
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 11:06   #3347
kasia_adm
Rozeznanie
 
Avatar kasia_adm
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 903
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
O kurcze A U nas mają mierzyć zaraz dla pewności przez skórę właśnie, bo podobno jest mało żółty... za to rumień nas kwalifikuje do zostania na oddziale, ale ponieważ w domu mogę go kąpać w nadmanganianie, a nic innego robić nie zamierzają, to wychodzimy o ile bilirubina w normie. Tylko teraz się zmartwilam, bo nikt nie wspominał, że rumień może zanizyc







Mi jak odeszly wody to byl potop. Wszystko mokre. Oby to bylo to







Rurka windi
U mníe lekarz powiedział że ten przez skórę zaniża. Przez rumień kolor trudno ocenić. Pomiar był poniźej 10, z krwi 15
__________________
28.10.2005 Mateusz
01.08.2013 cp
20.03.15 Maja
kasia_adm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 11:18   #3348
zielone_oko
Zakorzenienie
 
Avatar zielone_oko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7 076
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

My sie wlasnie karmimy przesiadlam sie z lozka na krzeslo i od razu lepiej, rany jaka ulga dla plecow

Dzisiaj przyjedzie polozna zwazyc mala, mam nadzieje ze z 3500g juz jest

aaakarolina ciesze sie ze z Iga juz lepiej
__________________
.
zielone_oko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 11:24   #3349
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość
tout-petit-file kliknęłam ten balsam na aptece gemini, jest sporo tańszy, kosztuje 15,89 zł a że mam jeszcze kilka rzeczy do kupienia to nawet z przesyłką mi się będzie opłacało

przypomniało mi się co jest przydatne, przynajmniej nam. Mamy takie podkłady do przewijania, przecięliśmy je na pół, jest ich 40 sztuk i zawsze są pod pupką przy przewijaniu, parę razy uratowały prześcieradło na przewijak

http://www.aptekagemini.pl/sopelek-b...-20-sztuk.html

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

aaa i zapomniałam Wam powiedzieć, że młoda się skurczyła wg szpitala urodziła się 59 cm, a tutaj ją mierzyli w piątek i miała naciągane 56 cm tzn ja wiedziałam, że to niemożliwe, że ona taka długa, bo wszystkie ciuszki na 56 dobre albo za duże

O taaak podkłady do przewijania, to także i nasz must have!
Ze szpitala sobie trochę nabrałam i jak mi się skończyły, kupiłam w rossmanie, ale 10 szt za około 14 zł, więc się słabo opłaca.

Też muszę gemini zaatakować )
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 11:43   #3350
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

No i zarejestrowalismy dzis Oliwie, odebrałam wypisy ze szpitala.a teraz gotuje obiad, mała śpi. Myślałam, że tylko moja jak nie śpi i nie je to płacze, ale widzę że u Was też tak jest i troszkę mi ulzylo
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 11:50   #3351
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Cos mi porządnie chlusnelo
O to pewnie coś się zaczyna Pojechałaś na IP? Może i Ci się sączą, bo ponoć jak całe odchodzą to tego jest mnóstwo.
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:14   #3352
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Witam się i ja
Po 3 godzinach walki młody usnął. Nie mam zupełnie pomysłu, jakby go skutecznie i szybko usypiać. Jego dzień wygląda tak: wstaje i trzeba go całego przebrać (tak mocno robi siku), wówczas się bardzo denerwuje, dostaje pierś i przez połowę karmienia wyżywa się na niej za przebieranie, potem jje przez pół godziny, podnoszę go do odbicia (w nocy tego nie robię) i czekam i wnów się zaczyna denerwować, w międzyczasie robi kupkę i znowu muszę go przebrać, wtedy mi się rozbudza i dupa ze spania... I tak non stop... A żeby odłożyć go do łóżeczka to nie ma mowy, zaraz się budzi....

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość

Uwielbiam karmić na lezaco w nocy, nawet przysnie mi sie nie raz.
Jak już mam dosyć i chcę szybko zasnąć to też karmię młodego na leżąco, nie muszę go wtedy przenosić do łóżeczka...

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez luzna25 Pokaż wiadomość
zazdroszczę! mój śpi z nami prawie codziennie strasznie wrzeszczy i ma problemy z zasypianiem ale chcemy go przyuczyć do łóżeczka
Mój też spał z nami, próbuję go tego oduczyć ale zupełnie mi to nie wychodzi... w łóżeczku mi się wybudza, wrzeszczy, potem nie mogę go uspokoić.
A jak już zasnął, to wreszcie mogłam się wyspać (2 godzinyciągiem).

Masz jakiś plan na przyszłość, jak przyuczyć swojego do łóżeczka?
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:15   #3353
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Kochana taki egzemplarz po prostu i już ja już mam drugi taki. Nic nie poradzisz, trzeba przeczekac

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Wychodzimy do domu
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:16   #3354
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
No i zarejestrowalismy dzis Oliwie, odebrałam wypisy ze szpitala.a teraz gotuje obiad, mała śpi. Myślałam, że tylko moja jak nie śpi i nie je to płacze, ale widzę że u Was też tak jest i troszkę mi ulzylo
Też mi ulżyło, mam taki sam egzemplarz Tylko mój więcej je i płacze niż śpi
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:18   #3355
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
Witam się i ja
Po 3 godzinach walki młody usnął. Nie mam zupełnie pomysłu, jakby go skutecznie i szybko usypiać. Jego dzień wygląda tak: wstaje i trzeba go całego przebrać (tak mocno robi siku), wówczas się bardzo denerwuje, dostaje pierś i przez połowę karmienia wyżywa się na niej za przebieranie, potem jje przez pół godziny, podnoszę go do odbicia (w nocy tego nie robię) i czekam i wnów się zaczyna denerwować, w międzyczasie robi kupkę i znowu muszę go przebrać, wtedy mi się rozbudza i dupa ze spania... I tak non stop... A żeby odłożyć go do łóżeczka to nie ma mowy, zaraz się budzi....


Jak już mam dosyć i chcę szybko zasnąć to też karmię młodego na leżąco, nie muszę go wtedy przenosić do łóżeczka...

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------


Mój też spał z nami, próbuję go tego oduczyć ale zupełnie mi to nie wychodzi... w łóżeczku mi się wybudza, wrzeszczy, potem nie mogę go uspokoić.
A jak już zasnął, to wreszcie mogłam się wyspać (2 godzinyciągiem).

Masz jakiś plan na przyszłość, jak przyuczyć swojego do łóżeczka?
Podobno chłopcy tak maja tylko przy mamusi im dobrze.
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:31   #3356
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Wczoraj mieliśmy w końcu wizytację teściowej i teścia.
Jak mnie wkurzało, jak za każdym razem szłam do nas do sypialni karmić małą, a ona za mną. I w sumie nie wiem czyja twarz była bliżej mojego cycka, mojego dziecka czy jej A już przegięła jak zaczęła mi MOJEGO CYCKA ustawiać, bo rzekomo mała źle łapie Już powiedziałam TŻ, że ma ogarnąć jej fascynację moimi cycami, a karmienie to sprawa między mną a moją córką i osoby trzecie nam niepotrzebne do tego.
Ubiłabym .
Moja z kolei boi się powiedzieć coś mi bezpośrednio więc poucza męża. Potem ten mi wyskakuje z taki mądrościami, że czasami to już nie wiem czy się śmiać, czy płakać.

W sobotę poszedł na chwilę do teściowej, bo akurat przyjechała jego siostra i jakieś kuzynki. I od razu zaczął mnie pouczać, jak mam się zajmować dzieckiem. Wychodziło na to, że wszystko robię źle. Nawet źle myję małemu sisiaka. Jak się wku..., doszło do awantury. Wygarnęłam mu, że nie życzę sobie rad od kobiet, które paliły papierosy w ciąży i nie karmiły piersią (wszystkie mają takie grzeszki) a na koniec przyniosłam mu książkę "Pierwszy rok życia dziecka" i po kolei dementowałam "dobre rady". A potem dałam mu płaczące dziecko i wzięłam dłuuugą kąpiel. Miałam wrażenie, że jemu ta kąpiel bardziej się dłużyła


Miałam zapytać: Jaką macie temperaturę w mieszkaniach przy dziecku i jak je ubieracie (okrywacie) na dzień i na noc?
Pytam, bo ja mam w dzień 22 - 23 stopnie, a w nocy 21. W dzień zakładam mu body z krótkim rękawem i pajacyka i zawijam w kocyk. W nocy zakładam mu body z długim rękawem i półśpiochy, zawijam w kocyk i okrywam drugim kocykiem. Mały nie znosi czapek i musi mieć wolne ręce, co mnie martwi, bo ma wiecznie gołą szyję
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:32   #3357
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Kochana taki egzemplarz po prostu i już ja już mam drugi taki. Nic nie poradzisz, trzeba przeczekac

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Wychodzimy do domu
Ale super Nie ma jak w domku
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:45   #3358
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez mordka_1985 Pokaż wiadomość
Podobno chłopcy tak maja tylko przy mamusi im dobrze.
Ty mnie nie strasz tylko raaatuj

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Ja karmię w pozycji krzyżowej na kurze albo na leżąco. Z tym, że na leżąco mała je z tego cycka co jest jakby na gorze, a nie na dole. Bo mam wielki biust i tak jest wygodniej
Dzisiaj zamówiłam kurę, już kolejna z was o niej pisze.
Plecy tak mnie bolą od tego schylania się przy karmieniu, że ledwo mogę się wyprostować.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_adm Pokaż wiadomość
A i oficjalnie oświadczam, że nie zamierzam rodzić więcej dzieci !
Powiedziałam to rano synkowi jak nie chciał usnąć.
Chyba też daruje sobie kolejnego potomka, z dwójką takich krzykaczy jak synek bym chyba zwariowała

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Hehe no ja po cc to i tak mam zakaz na najbliższe dwa lata, takze zasieki do lozka paciorek i spac
Ja też.

A propo - ze mną na oddziale leżała dziewczyna, która zaszła w ciąże 3 miesiące po pierwszej cesarce. Jak ona sobie da radę z dwojgiem malutkich dzieci?
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:49   #3359
JoaMro
Raczkowanie
 
Avatar JoaMro
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 377
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez kasia_adm Pokaż wiadomość
A i oficjalnie oświadczam, że nie zamierzam rodzić więcej dzieci !
A ja własnie zamierzam. A wczesniej po problematycznej ciazy mowilam, ze nie. Teraz mi sie spodobalo. i biore w ciemno jeszcze raz taki porod.

Cytat:
Napisane przez tout-petit-fille Pokaż wiadomość
Tak mnie tknęło na przemyślenia poporodowe, jak mała jest już na świecie.

Przed porodem, gdy planowałam co TRZEBA kupić małej o co będzie dla niej najlepsze, zrobiłam kilka błędów i czasem źle sobie wyobrażałam. Teraz będę o kilka spraw mądrzejsza

1. Myślałam, że konieczne będzie woombie, bo będzie sprawiać przyjemność małej. Bo niby będzie szczelnie owinięta, bezpieczniejsza. A gdzie tam- najbarrdziej lubi wywalić się jak stara z łapkami do góry, jak ją próbowałam wcisnąć w woombie, to biedna płakała. Co ta matka jej zrobiła;P
Wreszcie przedwczoraj sprzedałam przyszłym rodzicom może im się przyda.

2. Olej kokosowy. Niby taki zdrowy ( i zdrowy jest), ale mojej Nikoli się nie przysłużył. Smarowałam nim pupę po każdym przewijaniu i zaczęły pojawiać się odparzenia i krostki. Czyli nie zadziałał.
Mądra matka ma teraz cały słój do smarowania siebie Przynajmniej na mnie działa.

3. Emolienty?? nigdy w życu!
A jednak Za namową pediatry i środowiskowej kupiłam wreszcie do kąpieli oilatum i balsam oilatum po kąpieli.

4. Do pupy miałam nie używać maści. Nawet gdy miała odparzoną wolałam nakładać mąkę ziemniaczaną, robiłam krochmal.
A finalnie kupiłam maść linomag i odparzenie jak ręką odjął. I nie ma nowych- smaruję co drugie przewijanie, czasem co każde.

5. Myślałam, że nie będę okrywać małej na początku z obawy, że się udusi. A W rzeczywistości śpi zakryta kocykiem, albo gdy śpi u nas w łóżku, przykryta jest kołdrą. I jest jej błogo

6. I to spanie w łóżku.. miało tego nie być, ale to kochane maleństwo jest za słodkie i zbyt ładnie zasypia jak czuje nas oboje przy sobie

A u Was?? Jak wygląda zderzenie się z rzeczywistością?
Cytat:
Napisane przez marcia45 Pokaż wiadomość
Tout u nas to samo mala spi z nami co uważałam za niedopuszczalne a otulacz lezy w szafie

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Co robicie z maluchami jak nie spia i nie jedza?
Jak dobrze, ze nie tylko ja spie z dzieckiem :p A wczesniej byl to dla mnie szczyt glupoty. Z reszta nadalnie jestem zadowolona, ale co poczac. Tak nam sie ulozylo. W zw. z tym srednii przydatne jest lozeczko :-P
__________________
Mój mały szkrab Jaś ur. 17.02.2015
JoaMro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 12:50   #3360
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez zielone_oko Pokaż wiadomość
Co do odwiedzin to ja chyba powiem wam hit, jak urodzilam to 3h po porodzie poszlam pod prysznic, tz zostal z mala, prysznic zajal mi z 10 minut, wracam na sale a przy malej stoi nasza znajoma, dzwonila do tz ze jest w poblizu i czy moze wpasc, byscie widzialy moja mine
Ale agentka

Ja miałam super współlokatorki. Najpierw byłam w sali dla kobiet po cc z jedną dziewczyną, która od razu mi powiedziała, że do niej będzie przychodził tylko mąż i nie chce innych wizyt. Super nam się razem leżało. Później na sali 4 osobowej też do dziewczyn przychodzili tylko mężowie. Za to na sali obok do tejnej dziewczyny przychodziły dzikie tłumy - matka, teściowa, szwagierki, ciotki, bratowa, rodzeństwo z całymi rodzinami... Dziewczyny z sali miały tego dosyć, bo wstydziły się wyjść do łazienki zmienić podkłady czy wyjąć pierś do karmienia. Ja raz wyszłam do łazienki i mało nie umarłam ze wstydu, bo ci ludzie stali na korytarzu i wszystkiemu się przyglądali. A ja w nieładzie, z plamami mleka na koszuli...

No i koniec wizażu, młody się obudził..
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-11 13:14:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.