Czy związek przetrwa taką próbę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 19:14   #1
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124

Czy związek przetrwa taką próbę?


Cześć
Mam 19 lat i jestem w klasie maturalnej. Jestem w związku z rok młodszym chłopakiem, który obecnie jest w drugiej klasie zawodówki. W październiku wybieram się na studia do miasta oddalonego od mojej rodzinnej miejscowości o prawie 300 km. Ustaliliśmy, że przez rok będziemy w związku na odległość, a potem, gdy on skończy szkołę, zamieszkamy razem.

Wiem, że ten rok na odległość będzie trudny, ale wierzę, ze to przetrwamy. Jednak martwi mnie kwestia wakacji. Mam możliwość wyjechać na 3-4 miesiące za granicę. I tutaj pojawia się problem. Na samą myśl, że tyle czasu go nie zobaczę chce mi się płakać. Kontakty będą wtedy utrudnione, a te kilka miesięcy to spory okres.

Mam ogromny dylemat, bo z drugiej strony jeśli nie zarobię pieniędzy przez wakacje (a wiadomo, jak duże zarobki są za granicą) to nie będę miała na swoje wydatki (ubrania, kosmetyki, bilety, żeby jeździć do chłopaka). Jest też opcja, że poszukam pracy na miejscu, ale mam świadomość, że zarobię ok. 5 zł za godzinę i to pod warunkiem, że znajdę tę pracę.

Nie wiem, co robić. Wiem, że mam jeszcze czas, ale już mnie ta kwestia zastanawia. Jakie macie zdanie na ten temat? Czy nasz związek przetrwa? Czy lepiej jednak zostać, cieszyć się przez wakacje swoją obecnością?
Będę wdzięczna za odpowiedzi
__________________


Edytowane przez Naomi_18
Czas edycji: 2015-03-23 o 19:39
Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:08   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

skoro nie przetrwa głupich wakacji, to i tak nie miał przyszłości.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:14   #3
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Może źle postawiłam pytanie. Ja wierzę, że przetrwa, ale nie wiem jak ja sobie poradzę z tak długą rozłąką. Czy tęsknota nie będzie za silna.

Kocham go i tęsknię, gdy nie widzimy się kilka dni. W związku układa nam się doskonale. Nie widzę powodu, dla którego miałby się rozpaść, chodzi mi jedynie o to, że będzie nam ciężko bez siebie... I nie wiem, czy te pieniądze są tego warte.
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:20   #4
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

a nie możecie razem jechać?
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:23   #5
msxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 119
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Jeśli się kochacie, szanujecie to związek bez problemu przetrwa. Są przecież telefony, internet, skype itd. Co innego jak któreś z Was zdradzi swojego partnera, bo uzna, że 3 miesiące to za długo bez pocałunku, dotyku.. ale z drugiej strony to nawet lepiej, że wyjdzie to teraz a nie np po ślubie Wiadomo, że będziecie tęsknić, to naturalne, ale można to znieść, uwierz
msxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:24   #6
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

SylwiaKaja, niestety to niemożliwe. Będę tam mieszkać u siostry mojej mamy. I tak obawiam się, że będzie mi nieco niezręcznie. Będę dzielić pokój z kuzynem. Mam wrażenie, że będę tam tylko przeszkadzać, więc nawet nie myślę o tym, żeby zabrać chłopaka ze sobą.
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:58   #7
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Według mnie, powinnaś jechać za granicę i zarobić sobie kasę, A to dlatego, że będzie Ci trochę łatwiej, będziesz mogła jeździć do chłopaka, będzie Cię stać na ubrania, rachunki i inne takie.
Nie w każdym związku jest doskonale, ale może jesteście jedną z tych par, u których taka przerwa nic nie zmieni... Myślę, że nie robisz tego też i dla siebie.
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 21:22   #8
Nevena
Raczkowanie
 
Avatar Nevena
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 178
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Czytam "taką próbę", wchodzę, a tam "3 miesiące za granicą"... Jeśli ten związek w dobie internetu miałby nie przetrwać tych wakacji, to może lepiej dla Was obojga, serio. Zawsze też możesz (chyba) wyjechać na krócej np. tylko miesiąc, a resztę spędzić z chłopakiem.
__________________
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Chciałabyś usłyszeć, że miłość najważniejsza, ale ode mnie nie usłyszysz. Miłość nie jest najważniejsza. Ważniejsze jest szczęście. Jeśli miłość nie daje szczęścia, to kij z nią.
bloguję nevena.pl
Nevena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 22:21   #9
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Cóż, w tak młodym wieku powinnaś korzystać z okazji i jechać, zarobić, skoro masz taką możliwość. Okazje rzadko kiedy się powtarzają. A ile doświadczenia życiowego zyskasz, nauki języka! A skoro i tak przez cały rok związek ma być na odległość to zacznij się przyzwyczajać do tego, że i tak będziecie się rzadziej widywać i tak czy siak będziesz tęsknić. Więc tęsknota to nie argument. Wakacje mogą być też taką próbą, żebyście się przekonali, czy w ogóle dajecie sobie radę jako para na odległość i czy jest sens to ciągnąć przez cały kolejny rok.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 23:38   #10
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

a on nie może z Toba pojechać? do pracy ?
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 06:53   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

To jedz na krocej niz 4 miesiace.
Bardziej bym sie obawiala rozlaki w czasie studiow. 300km to jakies 5h jazdy samochodem, a jak sie go nie ma to sporo dluzej pociagiem/autobusem. Jak bedziesz miala sporo zajec w poniedzialki i piatki to nie poszalejesz z wyjazdami. Mozesz miec tez zwyczajnie sporo nauki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 07:16   #12
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

rozumien gdyby to było kilkanaście lat temu, gdzie ludzie mogli tylko komunikować się za pomocą listów. Natomiast teraz masz mnóstwo możliwości, żeby być w ciągłym kontakcie z chłopakiem. To będzie też dla Was próba czy ten związek przetrwa nawet w najgorszych sytuacjach.
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 10:19   #13
tesknota25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 432
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Cytat:
Napisane przez Naomi_18 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam 19 lat i jestem w klasie maturalnej. Jestem w związku z rok młodszym chłopakiem, który obecnie jest w drugiej klasie zawodówki. W październiku wybieram się na studia do miasta oddalonego od mojej rodzinnej miejscowości o prawie 300 km. Ustaliliśmy, że przez rok będziemy w związku na odległość, a potem, gdy on skończy szkołę, zamieszkamy razem.

Wiem, że ten rok na odległość będzie trudny, ale wierzę, ze to przetrwamy. Jednak martwi mnie kwestia wakacji. Mam możliwość wyjechać na 3-4 miesiące za granicę. I tutaj pojawia się problem. Na samą myśl, że tyle czasu go nie zobaczę chce mi się płakać. Kontakty będą wtedy utrudnione, a te kilka miesięcy to spory okres.

Mam ogromny dylemat, bo z drugiej strony jeśli nie zarobię pieniędzy przez wakacje (a wiadomo, jak duże zarobki są za granicą) to nie będę miała na swoje wydatki (ubrania, kosmetyki, bilety, żeby jeździć do chłopaka). Jest też opcja, że poszukam pracy na miejscu, ale mam świadomość, że zarobię ok. 5 zł za godzinę i to pod warunkiem, że znajdę tę pracę.

Nie wiem, co robić. Wiem, że mam jeszcze czas, ale już mnie ta kwestia zastanawia. Jakie macie zdanie na ten temat? Czy nasz związek przetrwa? Czy lepiej jednak zostać, cieszyć się przez wakacje swoją obecnością?
Będę wdzięczna za odpowiedzi
prawdziwy zwiazek przetrwa,slaby nie.
__________________
....za rok,pięć, dziesięć bedziesz żalowal ze nie zacząłes dzisiaj.
tesknota25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 10:25   #14
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Cytat:
Napisane przez Nevena Pokaż wiadomość
Czytam "taką próbę", wchodzę, a tam "3 miesiące za granicą"...

Jak nie przetrwa, to uwierz, nie będzie czego żałować, bo to żadna próba.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 11:04   #15
glamkatie
Przyczajenie
 
Avatar glamkatie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 12
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Miałam podobną sytuacje jak zaczęłam chodzić z moim chłopakiem. Byliśmy wtedy dopiero parę miesięcy ze sobą, miałam okazję wyjechać do pracy na Majorkę, ale nie skorzystałam z niej. Bo się bałam, nie chciałam go stracić itd.
Dziś po 4 latach bycia razem żałuje że nie zdecydowałam sie na ten wyjazd. Bo teraz już nie będę mieć takiej okazji , a prawda jest taka że jeśli dwoje ludzi ma być razem to będzie, niezależnie od tego czy czeka ich rozłąka, trudne chwile itp. Więc radzę Ci skorzystaj z okazji i jedź
__________________
glamkatie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 13:51   #16
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Dzięki za odpowiedzi, dziewczyny!
Pisząc "taką próbę" miałam na myśli tę, konkretną próbę, czyli wyjazd do pracy, a nie TAKĄ WIELKĄ próbę Nie zrozumiałyście mnie.

Nadal rozważam wszystkie "za" i "przeciw" i biorąc pod uwagę Wasze podpowiedzi teraz bardziej skłaniam się ku wyjazdowi. Jeśli związek ma przetrwać to przetrwa, a jeśli ma się rozpaść z takiego powodu to trudno.

Dobrym pomysłem jest też skrócenie wyjazdu, ale wiecie... podróż w obie strony kosztuje, do tego jakieś drobne wydatki w trakcie pobytu za granicą i trzeba też będzie coś dać cioci i wujkowi, bo nie będą mnie przecież utrzymywać.

Myślę sobie, że jestem przecież młoda i warto wykorzystać taką szansę. Poznam nową kulturę, język, ludzi, zarobię spore pieniądze. Z drugiej strony myślę, że warto pielęgnować ten związek, bo przecież jestem dzięki niemu taka szczęśliwa!

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Nevena Pokaż wiadomość
Czytam "taką próbę", wchodzę, a tam "3 miesiące za granicą"... Jeśli ten związek w dobie internetu miałby nie przetrwać tych wakacji, to może lepiej dla Was obojga, serio. Zawsze też możesz (chyba) wyjechać na krócej np. tylko miesiąc, a resztę spędzić z chłopakiem.
A jeśli chodzi o internet to cóż... u niego w domu się nie przelewa, więc nie ma dostępu do komputera i internetu, może dlatego tak martwi mnie rozłąka? Nie wiem, jak ma się sprawa z opłatami za rozmowy międzynarodowe w mojej i jego sieci, muszę się dowiedzieć.
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 14:00   #17
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Cytat:
Napisane przez Naomi_18 Pokaż wiadomość
Pisząc "taką próbę" miałam na myśli tę, konkretną próbę, czyli wyjazd do pracy, a nie TAKĄ WIELKĄ próbę Nie zrozumiałyście mnie.
Ty nas (mnie?) też nie Bo moim zdaniem w Twojej sytuacji nie ma mowy o żadnej próbie.
Nie obraź się, ale serio, to tylko trzy miesiące.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 14:03   #18
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

Myślę, że kilkumiesięczna rozłąka w przypadku młodych ludzi i niespełna rocznego stażu związku to jednak jakaś próba dla tej relacji. Ale to moje odczucie.
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 17:05   #19
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

A chłopak nie może kupić sobie jakiegoś starteru z internetem? Żeby mieć mobilny? Jest dużo aplikacji, moi znajomi w związkach na odległość są dzięki temu w stałym kontakcie. Pojedyncze rozmowy międzynarodowe w roamingu raczej będa drogie, trzeba by było porozglądać się za jakimiś pakietami minut w roamingu.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 17:47   #20
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124
Dot.: Czy związek przetrwa taką próbę?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;50790861]A chłopak nie może kupić sobie jakiegoś starteru z internetem? Żeby mieć mobilny? Jest dużo aplikacji, moi znajomi w związkach na odległość są dzięki temu w stałym kontakcie. Pojedyncze rozmowy międzynarodowe w roamingu raczej będa drogie, trzeba by było porozglądać się za jakimiś pakietami minut w roamingu.[/QUOTE]

To byłby dobry pomysł, gdyby nie jego starodawny telefon. Dzięki za radę, może do wakacji wymieni telefon na nieco nowszy
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 18:47:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.