Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 20:34   #2131
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje za duzo, choc nie wiem ile byloby dobrze
Jak zwykle mowi sie o oczekiwaniach spolecznych w sprawie surowego wyroku, a tymczasem dziewczyna to pol dziecko (niedojrzla osobowosc) no i gdzie byli rodzice z tego niby dobrego domu i najwazniejsze gdzie byl ojciec dziecka i jego rodzice? Albo jakas pomoc, ksiadz, cokolwiek W takich sprawach zawsze mam poczucie ze winne jest spoleczenstwo ale placi dziewczyna.
Jakby byla dostepna aborcja pewnie nie bylobo dramatu, zmarnowanego zycia dziewczyny, rodzicow i wszystkich dookola, nie mowiac o duszeniu dziecka. Ale ja nieczula jestem na "zabojstwo" plodow, moim zdaniem aborcja powinna byc na zyczenie.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------



no nie masz pojecia, jak sama piszesz
dlatego Ciebie spytałam co o tym myślisz skoro się w tym temacie wypowiedziałaś
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:36   #2132
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
dobra, wystarczy, zmiana tematu

co sądzicie o tym wyroku dla nastolatki? czy 6 lat to za mało?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019391,...?ticaid=1149b4
Sądzę, że gdyby aborcja była legalna tak jak w cywilizowanych krajach to nie doszłoby do takiej sytuacji. Dziewczyna musiała naprawdę mieć problemy, żeby posunąć się do takiego czynu. 6 lat to mały wyrok za to co zrobiła, ale... myślę, że musiała się czuć zmuszona do takiego czynu. Ciężko mi uwierzyć, że ktoś udusiłby noworodka od tak sobie.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:38   #2133
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Pffe a noe uwazasz ze jak sie nie ma o czyms pojecia to nie powinno sie wyglaszac madrosci w tym temacie i przekazywac glupoty dalej?
a nie uwazasz ze jak sie nie ma o kims pojecia to nie powinno sie wyglaszac madrosci w tym temacie na temat tych osob? przypominam jak stwierdzilas o moich znajomych ze to obrzydliwe towarzystwo.
wiec co pouczasz innych jak sama nie jestes dziewczyno lepsza

koniec offu
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:39   #2134
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
dobra, wystarczy, zmiana tematu

co sądzicie o tym wyroku dla nastolatki? czy 6 lat to za mało?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019391,...?ticaid=1149b4
Oczywiście, że za mało. Ciśnienie mi skacze, kiedy czytam coś takiego. I nie działają na mnie takie bzdurne tłumaczenia, że "nieprzemyślane", że "brak dojrzałości emocjonalnej". Ale ja tego typu przestępstwa oceniam bardzo, bardzo surowo, zatem tutaj także nie potrafię wykazać się wyrozumiałością
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:39   #2135
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
dlatego Ciebie spytałam co o tym myślisz skoro się w tym temacie wypowiedziałaś
wystarczy poszukac, wiedzy jest pelno dookola

wiki o "Wykorzystywanie w dzieciństwie, trauma, zaniedbanie - zaburzenia osobowosci"

" Zasugerowano, że dzieci z reaktywnym zaburzeniem przywiązania, które doświadczyły przewlekłego niewłaściwego traktowania we wczesnym etapie rozwoju, miały większe ryzyko rozwinięcia się różnych zaburzeń osobowości, w tym pogranicznego zaburzenia osobowości[9]. Wiele spośród tych dzieci wykazuje zachowania gwałtowne[10] i agresywne[11]. Jako dorośli mają zwiększone ryzyko wystąpienia różnych problemów psychologicznych[12] takich jak BPD[9]."

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2015-03-31 o 20:41
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:41   #2136
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Blond_Witch Pokaż wiadomość
Sądzę, że gdyby aborcja była legalna tak jak w cywilizowanych krajach to nie doszłoby do takiej sytuacji. Dziewczyna musiała naprawdę mieć problemy, żeby posunąć się do takiego czynu. 6 lat to mały wyrok za to co zrobiła, ale... myślę, że musiała się czuć zmuszona do takiego czynu. Ciężko mi uwierzyć, że ktoś udusiłby noworodka od tak sobie.
hmm moim zdaniem nie ma zadnego powodu, ktory by cos takiego usprawiedliwial.
sa rozni ludzie i niestety sa tez tacy, ktorzy "ot tak sobie" mogą zrobic wszystko. sad but true.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:43   #2137
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Blond_Witch Pokaż wiadomość
Sądzę, że gdyby aborcja była legalna tak jak w cywilizowanych krajach to nie doszłoby do takiej sytuacji. Dziewczyna musiała naprawdę mieć problemy, żeby posunąć się do takiego czynu. 6 lat to mały wyrok za to co zrobiła, ale... myślę, że musiała się czuć zmuszona do takiego czynu. Ciężko mi uwierzyć, że ktoś udusiłby noworodka od tak sobie.
Jeżeli już zdecydowała się pozbyć dziecka, mogła je podrzucić do okna życia, albo zwyczajnie oddać do adopcji. A nie zabijać.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 20:43   #2138
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
hmm moim zdaniem nie ma zadnego powodu, ktory by cos takiego usprawiedliwial.
sa rozni ludzie i niestety sa tez tacy, ktorzy "ot tak sobie" mogą zrobic wszystko. sad but true.
a 4 posty wyzej pisalas: "a nie uwazasz ze jak sie nie ma o kims pojecia to nie powinno sie wyglaszac madrosci w tym temacie na temat tych osob?"

uwielbiam hipokryzje
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:48   #2139
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Wszyscy skupiają się na tym jak zły był ten czyn - ja nie przeczę, sama napisałam, że 6 lat to mało. Po prostu uważam, że być może, dziewczyna nie otrzymała odpowiedniego wsparcia? Może jej zwyczajnie odbiło? (kolokwialnie mówiąc).
Zresztą, dla mnie tego typu sytuacje są argumentem ZA tym, żeby aborcja była zabiegiem na życzenie, do 3 miesiąca ciąży. Wtedy nie byłoby takiej sprawy, morderstwa itd.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:07   #2140
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Golgie - od zawsze, ale twoje dziecko ma bo nie wiem, 3 lata, może 4, i to jeszcze nie ten moment, kiedy odbierasz "plony " wychowania dziecka. Nie wątpię, że twoja córka (bo chyba ona jest starsza) rozumie pewne kwestie, ale pewnych nie rozumie i minie wiele lat, zanim je ogarnie. No i myślę, że wiesz naprawdę niewiele więcej o wychowaniu dziecka, niż ja. Wiesz więcej, na pewno, ale kiedyś, zanim mnie dziewczyny uświadomiły, myślałam, że twoje dziecko ma min 15 lat. Moje zdziwienie było wielkie, gdy się dowiedziałam, że twoje starsze dziecko ma lat 2 czy 3... Myślę, że o wychowaniu dziecka, o dobrym wychowaniu dziecka powinny się wypowiadać kobiety w miarę "dorosłych " dzieci, bo póki co twoja córka uważa cie za guru i najwspanialszą kobietę pod słońcem, skąd wiesz, czy będzie tak za 10 lat?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:11   #2141
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

cyanide, nadal tak twierdze i nie potrzebuje niczego wiecej jak tego co napisalas o swoich znajomych. Ktos kto zdradza(jeszcze z powodu zmiany wygladu po porodzie co jest nieuniknione) jest dla mnie osoba obrzydliwa i tyle.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

a juz "chwalenie" sie tym kolezance jest na poziomie podstawowki..
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 21:33   #2142
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
cyanide, nadal tak twierdze i nie potrzebuje niczego wiecej jak tego co napisalas o swoich znajomych. Ktos kto zdradza(jeszcze z powodu zmiany wygladu po porodzie co jest nieuniknione) jest dla mnie osoba obrzydliwa i tyle.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

a juz "chwalenie" sie tym kolezance jest na poziomie podstawowki..
Takie rzeczy się zdarzają i właśnie chwalą się zdobyczą wśród znajomych. Przecież nie pochwali się żonie. Widzę, że póki sama tego nie doświadczysz to nie dopuścisz do siebie, że tak jest. A tak jest i to często.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:35   #2143
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 148
GG do golgie
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Golgie - od zawsze, ale twoje dziecko ma bo nie wiem, 3 lata, może 4, i to jeszcze nie ten moment, kiedy odbierasz "plony " wychowania dziecka. Nie wątpię, że twoja córka (bo chyba ona jest starsza) rozumie pewne kwestie, ale pewnych nie rozumie i minie wiele lat, zanim je ogarnie. No i myślę, że wiesz naprawdę niewiele więcej o wychowaniu dziecka, niż ja. Wiesz więcej, na pewno, ale kiedyś, zanim mnie dziewczyny uświadomiły, myślałam, że twoje dziecko ma min 15 lat. Moje zdziwienie było wielkie, gdy się dowiedziałam, że twoje starsze dziecko ma lat 2 czy 3... Myślę, że o wychowaniu dziecka, o dobrym wychowaniu dziecka powinny się wypowiadać kobiety w miarę "dorosłych " dzieci, bo póki co twoja córka uważa cie za guru i najwspanialszą kobietę pod słońcem, skąd wiesz, czy będzie tak za 10 lat?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Cały czas chodzi mi o to, że jestem w trakcie wychowywania dzieci, a nie, że ten etap ukończyłam, możesz mi zacytować gdzie napisalam, że już skończyłam wychowywanie dzieci? Wierz mi, że wiem o wiele więcej niż Ty, czy pffe-na szczęście

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Takie rzeczy się zdarzają i właśnie chwalą się zdobyczą wśród znajomych. Przecież nie pochwali się żonie. Widzę, że póki sama tego nie doświadczysz to nie dopuścisz do siebie, że tak jest. A tak jest i to często.
Tak, pffe, chłopcy tak robią, mężczyźni-nigdy
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:36   #2144
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Cały czas chodzi mi o to, że jestem w trakcie wychowywania dzieci, a nie, że ten etap ukończyłam, możesz mi zacytować gdzie napisalam, że już skończyłam wychowywanie dzieci? Wierz mi, że wiem o wiele więcej niż Ty, czy pffe-na szczęście

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------



Tak, pffe, chłopcy tak robią, mężczyźni-nigdy
Pewnie wiesz więcej ale nie na tyle żeby się teraz wypowiadać czy to jest łatwe czy nie bo póki co największą trudnością to może być rozstanie w przedszkolu czy to żeby nie rzucać bluzgami w domu. Ewentualnie kupka przez przypadek w spodniach a nie w nocniku. To jeszcze nie jest wychowanie ale to tylko ja tak uważam.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Cały czas chodzi mi o to, że jestem w trakcie wychowywania dzieci, a nie, że ten etap ukończyłam, możesz mi zacytować gdzie napisalam, że już skończyłam wychowywanie dzieci? Wierz mi, że wiem o wiele więcej niż Ty, czy pffe-na szczęście

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------



Tak, pffe, chłopcy tak robią, mężczyźni-nigdy
Może i tak ale mimo to często tak właśnie jest. Cóż, jak się wybiera partnera na ojca i męża to już na tyle powinno się go znać żeby wiedzieć czy jest dojrzały czy nie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:39   #2145
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 148
GG do golgie
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Pewnie wiesz więcej ale nie na tyle żeby się teraz wypowiadać czy to jest łatwe czy nie bo póki co największą trudnością to może być rozstanie w przedszkolu czy to żeby nie rzucać bluzgami w domu. Ewentualnie kupka przez przypadek w spodniach a nie w nocniku. To jeszcze nie jest wychowanie ale to tylko ja tak uważam.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------


Może i tak ale mimo to często tak właśnie jest. Cóż, jak się wybiera partnera na ojca i męża to już na tyle powinno się go znać żeby wiedzieć czy jest dojrzały czy nie.
A ja uważam, że niestety nie masz o tym zielonego pojęcia i raczej nie jestem w tym ,,uważaniu" osamotniona. Dyskusja jest zatem jałowa, kiedy tonem autorytetu wypowiadasz się w dziedzinie Ci totalnie obcej, bo to, co piszesz obnaża olbrzymie równiny i doliny zieleni.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:46   #2146
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Pffe a czy ja gdzies napisalam ze takie rzeczy sie nie dzieja? Oczywiscie ze tak. Co nie zmianie faktu ze zdrada mnie brzydzi. Na szczescie nie posiadam takich kolegow jak kolezanka wyzej
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 22:26   #2147
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Pffe a czy ja gdzies napisalam ze takie rzeczy sie nie dzieja? Oczywiscie ze tak. Co nie zmianie faktu ze zdrada mnie brzydzi. Na szczescie nie posiadam takich kolegow jak kolezanka wyzej
Albo o tym nie wiesz.



Co do nastolatki, która udusiła noworodka gumką. Jak już ktoś wyżej napisał, gdyby aborcja była legalna nie byłoby sprawy - dziewczyna nie miałaby zmarnowanego życia. Szkoda dziewczyny, na pewno nie myślała racjonalnie w takim momencie.
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 22:33   #2148
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
W zasadzie to nie jest moje zdanie tylko zasłyszane/zaczytane i to głównie od matek i na tym forum.
A serio, z Twoich postów to zazwyczaj można tylko wyczytać, że wszyscy na wątku dla bezdzietnych się ośmieszamy bo przyszła matka, taka mądra i doświadczona jak mam z Tobą dyskutować to z góry wiem, że to nie będzie dyskusja tylko Twoje dziwne wywyższanie się, bezpodstawne zupełnie.

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------


To jak nauka słów papugi, powtarzasz aż załapie. Dopiero właśnie w okolicach przedszkola (i to nie na początku) widać te zależności, o których piszesz. Składa zdania sensownie a nie tylko wyuczone "mamaaa, piiiić, mamaaaa sikuuuu".
Właśnie u takiego kilkumiesięcznego dziecka to widać tylko usilne powtarzanie zachowań rodziców.
To słabego psiego behawioryste trafilas
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 22:48   #2149
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Co do nastolatki, która udusiła noworodka gumką. Jak już ktoś wyżej napisał, gdyby aborcja była legalna nie byłoby sprawy - dziewczyna nie miałaby zmarnowanego życia. Szkoda dziewczyny, na pewno nie myślała racjonalnie w takim momencie.
Wy serio myslicie, ze w krajach gdzie aborcja jest legalna nie ma takich przypadkow?

Co do podkreslonego, to owszem, zgadzam sie, nie myslala. Nie myslala kiedy wspolzyla, nie myslala kiedy podejrzewala, ze zaszla w ciaze, kiedy dziecko sie urodzilo to tez nie myslala. A za glupote trzeba placic, czasem cena jest wysoka.
Ona miala 9 miesiecy zeby jakos rozwiazac te sytuacje a wybrala wyjscie najgorsze z mozliwych
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 22:53   #2150
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nie, nie myślę, że w krajach, w których aborcja jest legalna takie sytuacje nie mają miejsca.
Myślę jednak, że kobiety w tych krajach mają jeszcze jedną opcję wyboru, kiedy zajdą w niechcianą ciążę.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 23:45   #2151
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

jesli jeszcze ktos jest zainterewsowany jak wplywaja na osobowosc wczesne lata dzieciece to TU jest swietny artykul.
W ogole to warto przeczytac bo wiele mowi o nas samych i naszych glebokich motywach postepowania.

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2015-03-31 o 23:51
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 23:49   #2152
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Blond_Witch Pokaż wiadomość
Nie, nie myślę, że w krajach, w których aborcja jest legalna takie sytuacje nie mają miejsca.
Myślę jednak, że kobiety w tych krajach mają jeszcze jedną opcję wyboru, kiedy zajdą w niechcianą ciążę.
Takie dziewczyny zazwyczaj są- jak to się ładnie mówi- niezaradne życiowo. Nawet jeżeli aborcja jest legalna, to trzeba gdzieś pójść, coś załatwić, dopilnować terminów itd, a to często je przerasta.
Naprawdę aborcja w PL nie jest aż taka trudna. Jak ktoś nie ma 400-500 euro na zabieg za granicą, to może kupić tabletki, a nawet poszukać informacji dotyczących leków, którymi wywołuje się aborcje w polskich szpitalach (są dostępne w aptekach) i załatwić receptę. Gdybym była w ciąży i nie miała kasy, to zrobiłabym wszystko, żeby pieniądze i tabletki zdobyć. Ale to wymaga zaradności.
A jak już ktoś urodził, to może dziecko zostawić w szpitalu, ale to też wymaga przynajmniej minimalnej wiedzy i znajomości swoich praw.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 00:16   #2153
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
no dokładnie. jarac sie brzuchem po ciązy, albo urodzeniem dziecka...
ona sie "jara" swoim cialem.bo jej cialo wiele przeszlo I ciezko na to pracuje by tak wygaldac, I ma racje i prawo, wygalda swietnie.
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 05:37   #2154
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
ona sie "jara" swoim cialem.bo jej cialo wiele przeszlo I ciezko na to pracuje by tak wygaldac, I ma racje i prawo, wygalda swietnie.
A ja nie mam prawa , chociaż też pracuje nad swoim ciałem, bo nie siedziało w moim brzuchu dziecko?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:35 ----------

Cytat:
Dyskusja jest zatem jałowa, kiedy tonem autorytetu wypowiadasz się w dziedzinie Ci totalnie obcej, bo to, co piszesz obnaża olbrzymie równiny i doliny zieleni.
Zauważyłam, że w swoich wypowiedziach często sama się świetnie podsumowujesz.



polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 06:58   #2155
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 148
GG do golgie
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell;5088392 4
A ja nie mam prawa , chociaż też pracuje nad swoim ciałem, bo nie siedziało w moim brzuchu dziecko?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:35 ----------


Zauważyłam, że w swoich wypowiedziach często sama się świetnie podsumowujesz.



polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Nie siebie, a najczęściej Ciebie, moja droga, więc może następnym razem, zamiast się wymądrzać na obce tematy, to najpierw się trochę dokształć-nie zaszkodzi, a może coś poprawi

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

A jeśli chodzi o dziewczynę, to myślenie nie jest jej najmocniejszą stroną, tak samo jak kręgosłup moralny, więc poniesie zasłużoną karę. + .
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2015-04-01 o 10:36 Powód: podwójny post
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:08   #2156
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Golgie, niby gdzie ten podwójny post? taka porządna, taka idealna a łamie regulamin, ojojoj...

Co do dziewczyny, która zabiła noworodka. Powiedzcie tak szczerze, czy w naszym kraju 16-latka znalazłaby pomoc tak szybko jak jest to możliwe żeby wykonać aborcję? Czy w ogóle by miała środki żeby pojechać za granicę na przykład i usunąć? Nie myślicie, że jak jej matka by powiedziała, że nie jedzie i ma urodzić to co? to nagle obrabuje bank i pojedzie? No tak szczerze, co dzieciak w tym wieku ma zrobić?
Ja uważam, że takie sytuacje to jest po pierwsze brak edukacji seksualnej w naszym kraju a po drugie robienie z dzieci idiotów, bo się z nimi nie rozmawia na takie tematy, w wielu rodzinach to jest ogromne tabu. Co nie usprawiedliwia zabójstwa, no ale jednak, dziewczyna mogła nie mieć co zrobić i do kogo się zwrócić, no bo do kogo? do koleżanki z gimnazjum? I co ta niby miałaby zrobić?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:10   #2157
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Chyba 80 euro kosztuja tabletki online w women on waves. Przysylaja poczta. Ale trzeba o tym wiedziec.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:12   #2158
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

i trzeba te 80 euro mieć - zwłaszcza w wieku 16 lat to przecież taki drobiazg
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:27   #2159
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
i trzeba te 80 euro mieć - zwłaszcza w wieku 16 lat to przecież taki drobiazg
W wieku 18 lat. Majac chlopaka i nie bedac z tzw patologii.
No to rzeczywiscie - zdobyc 80 euro problem. Zamordowac lajcik.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:41   #2160
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
W wieku 18 lat. Majac chlopaka i nie bedac z tzw patologii.
No to rzeczywiscie - zdobyc 80 euro problem. Zamordowac lajcik.
Tak, ciekawa jestem skąd 16-latka wytrzaśnie 80 euro. Tak samo chłopak 18-letni, który jeszcze się uczy, to tak samo dla niego dużo kasy, nawet bardzo dużo.

Co nie usprawiedliwia mordowania, miała pierdyliard opcji już po urodzeniu, chociażby okno życia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 19:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.