Ile dzisiaj zjadłam ? :) II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-29, 09:54   #2971
g_l
Raczkowanie
 
Avatar g_l
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
GG do g_l
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

bazylinka, moje gratulacje
wiem jak sie z tego można cieszyć
g_l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 09:56   #2972
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
kawa z mlekiem i łyżeczką cukru, dwa jajka gotowane, mały pomidor i trochę wędlinki
EDIT:a w ogole, to jak wstalam, to chcialam sobie usmazyc jajka na patelni, na oleju. Ale pomyslalam sobie, ze od dzisiaj ma byc zdrowo . Badzcie wyrozumiale, dopiero zaczynam. Moge sie przylaczyc?
Witamy
Postaraj się nie słodzić,śniadanie powinno być kaloryczne i sycące,dodaj do niego następnym razem trochę węgli

Cytat:
Napisane przez taktoja1 Pokaż wiadomość
Hej Mam do zrzutu na pierwszym etapie 10 kg. Ale mam problem z opanowaniem sie nad jedzeniem w ostatnich miesiacach Sczegolnie w nocy kiedy jakos mi spac nie idzie. Bede wklejac swoje jadlospisy bo poprostu nie chudne i sama sobie nie poradze. Mozna krzyczec i bic, moze cos poskutkujeNo i moze przestane zrec w nocy bo wstyd bedzie napisac o tym

Śn: Owsianka 2 łyżki z mlekiem 0,5+150 g wiesniaka+kilka lyzeczek danio ot tak dla smaku 2łyżki? malutko... danio out na redukcji... owoc może jakiś zamiast dania?

II śn: Zupka pomidorowa z łyzeczka jogurtu(ogolnie to ona wydaje mi sie dietetyczna)+skrzydelko kurczakowe gotowane+troszki makaroniku brak warzyw

Obiad:Brokul, kalafior<znaczy nie cale, po kawalku>, pomidor, zielony ogór. Aha chyba białka nie ma, to wrzuce jeszcze kawalek gotowanego lososia zdrowe tłuszcze

Podwieczorek: 100g wiśniaka z orzechami warzywo?

Kolacja: tunczyk i pomidor
Witamy

Cytat:
Napisane przez g_l Pokaż wiadomość
Na dzisiaj przewiduję:

S: serek wiejski 200g, pomidorek, mała gruszka (260 kcal) do śniadania śmiało dodaj węgle jakieś np. płatki owsiane,chleb
S2: 200g chudego białego sera i 100g zielonej fasolki szparagowej (230 kcal) za dużo białka w tym posiłku,fasolka na redukcji niezbyt polecana,bo to warzywo strączkowe,nie każdy na nim chudnie

będzie jeszcze:
O: wielka sałatka z 200g zielonej fasolki szparagowej, 100g serka wiejskiego, jajka i 50g porcja smażonej chudej szyneczki (410 kcal) znów fasola
P: 200g wieśniaka i 100g szpinaku z orzechami (290 kcal)
K: 130g tuńczyka, papryczka zielona (150 kcal)

śliwiki, woda, cytrynka (60 kcal)

(razem: 1400 kcal)
chyba znowu za mało nnkt? może to za dużo serka białego/wieśniaka mi przeładowywuje kalorie
Ogólnie ładnie,ale mało NNKT.
Sprawdź,czy przypadkiem za dużo białka nie wcinasz

Gratuluję ubytku wagi

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Zatem mój jadłospis na dziś, dodałam 100 kcal w sumie miało być 500
staram się jak mogę:

(UWAGA! powolne wychodzenie z głodówki - proszę nie wzorować się na tym jadłospisie)

8.00 Ś: 1 łyżka płatków owsianych + 2 łyżki otrąb owsianych gotowane na wodzie + łyżka twarogu i pół dużego ogórka (ok 100 kcal)

11.00 2Ś: pół małego opakowania serka homo naturalnego + kromka Schulstada fitness ze śliwką (ok 100 kcal)

14.00 O: 5 kotletów sojowych + jogurt naturalny + 100 gram surowej marchewki + pomidor (ok 150 kcal)

17.00 P: małe jabłko (wiem że to nie posiłek, ale kompletnie nie wiem co tu dać ) (ok 50 kcal)

21.00 - 22.00 K: pół puszki tuńczyka + pomidor (ok 100 kcal)

W między czasie duuużo picia, głównie herbata z cytryną.
Nadal mało bardzo jadasz,dlatego tak naprawdę nie ma co tu oceniać,ale mam nadzieję,że będzie lepiej

Cytat:
Napisane przez bazylinka Pokaż wiadomość
hip hip hura 2kg mniej mnie jest!!!
jestem z wami 3 tydzień i coć jestem w trakcie miesiączki to nie wytrzymałam stanęłam dziś na wage a tam 2 kg mniej bardzo się ciesze aby tak dalej
pozdrowionka dla wszystkich trzymam kciuki za wasze dietki i te R i te U a najbardziej chyba P bo widze że niektórym bardzo ciężko
Gratulacje
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 10:08   #2973
g_l
Raczkowanie
 
Avatar g_l
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
GG do g_l
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

agness51, wywalam fasolke - postanowione
dzieki!
g_l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 10:08   #2974
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość


Nadal mało bardzo jadasz,dlatego tak naprawdę nie ma co tu oceniać,ale mam nadzieję,że będzie lepiej

Wiem, że to dość paskudna sprawa te ilości jedzenia ale myślę, że jak tu będę pisać to nie przyjdą mi do głowy żadne "zaokrąglania" w górę, albo inne takie, a naprawdę jestem w tym specjalistką niestety. Obiecałam sobie że dążę do tego by za jakiś czas wkleić tu jakiś super porządny jadłospis z którego będę dumna . Już mi bardzo w tym pomogłyście .
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 10:11   #2975
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Wiem, że to dość paskudna sprawa te ilości jedzenia ale myślę, że jak tu będę pisać to nie przyjdą mi do głowy żadne "zaokrąglania" w górę, albo inne takie, a naprawdę jestem w tym specjalistką niestety. Obiecałam sobie że dążę do tego by za jakiś czas wkleić tu jakiś super porządny jadłospis z którego będę dumna . Już mi bardzo w tym pomogłyście .
Zobaczysz,za jakiś czas te mikroskopijne ilości jedzenia będą należały do przeszłości
I sama na tym zyskasz,bo uwolnisz się od ciągłego liczenia kalorii i wyjdziesz na prostą
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 10:15   #2976
Anheles
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Ja mam w ogóle problemy z ważeniem / mierzeniem produktów
Jestem poza domkiem, nie mam żadnej wagi kuchennej, jedynie to szklanka, łyżka, łyżeczka ale jakoś nie umiem i nie wiem co i jak
eh
i np. brokułki mrożonki - cała paczka ma 450 g, w 100 g jest ok. 28kcal a ja wezmę połowę czyli 225 g... i tu jest problem
bo...nie wiadomo do końca czy na pewno wzięłam połowę czy też więcej bo brokułki w takiej paczce są różnej wielkości, i raz wezmę te większe a to tzw. "próchenko" zostanie a innym dniu jem to "próchenko" i dosypuje z nowej paczki
i nijak umiem to wyliczyć

to samo z innymi warzywkami, owockami i musli - miseczka? szklanka? łyżka?

i jakie warzywka na redukcji out??

boże jak ja was pewnie denerwuje
Anheles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 10:20   #2977
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Anheles Pokaż wiadomość
Ja mam w ogóle problemy z ważeniem / mierzeniem produktów
Jestem poza domkiem, nie mam żadnej wagi kuchennej, jedynie to szklanka, łyżka, łyżeczka ale jakoś nie umiem i nie wiem co i jak
eh
i np. brokułki mrożonki - cała paczka ma 450 g, w 100 g jest ok. 28kcal a ja wezmę połowę czyli 225 g... i tu jest problem
bo...nie wiadomo do końca czy na pewno wzięłam połowę czy też więcej bo brokułki w takiej paczce są różnej wielkości, i raz wezmę te większe a to tzw. "próchenko" zostanie a innym dniu jem to "próchenko" i dosypuje z nowej paczki
i nijak umiem to wyliczyć

to samo z innymi warzywkami, owockami i musli - miseczka? szklanka? łyżka?

i jakie warzywka na redukcji out??

boże jak ja was pewnie denerwuje
Łoo matko Czy to naprawdę takie ważne,czy zjesz 1brokuła mniej czy 1więcej? Nawet jeśli jednego dnia weźmiesz odrobinkę więcej,to następnego dnia Ci się wyrówna Warzywa są zdrowe i niskokaloryczne,szczególn ie brokuły

Łyżka ma średnio 10-12g,szklanka,to zależy od produktu jaki sypiesz

EDIT:
Warzywa,które na redukcji trzeba ograniczyć to ziemniaki,kukurydza,bób,f asola,groszek
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-29, 10:30   #2978
Anheles
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

agness51 dziękuje
Anheles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 10:51   #2979
taktoja1
Raczkowanie
 
Avatar taktoja1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: A gdzieś tam...
Wiadomości: 65
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Ja tez dziekuje slicznie Agness51 I na bank wprowadze w menu zaproponowane zmiany a tak btw: Czy jajko na kolacje na redukcji to mozna czy e tam albo np sardynki z puszki?
__________________
Podpisu nie będzie.

Edytowane przez taktoja1
Czas edycji: 2007-08-29 o 10:58 Powód: poprawka
taktoja1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 11:17   #2980
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez taktoja1 Pokaż wiadomość
Ja tez dziekuje slicznie Agness51 I na bank wprowadze w menu zaproponowane zmiany a tak btw: Czy jajko na kolacje na redukcji to mozna czy e tam albo np sardynki z puszki?
Jajko... najlepiej ugotowane białka Bo w żółtkach jest ten fee tłuszcz
Sardynki... jaki skład?
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 11:20   #2981
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
sniadanie:
kawa bez cukru,2wafle ryzowe z ok.100g chudego twarogu z
2 lyzkami jogurtu 0% ,kilkoma malinami ,1gruszka (wkrojona do twarozka) 2lyzki otrebow granulowanych
i juz po areobicznej
IIsniadanie:
4 orzechy laskowe
1wasa z dzemem pozeczkowym posypane otrebami
2wasa z twarogiem (przepis jak wyzej) posypane otrebami
czerwona herbata ,szklanka pluszzzu z zelazem
obiad:
ok 150g chudego twarogu z 4lyzkami jogurtu,cynamonem,2 sliwkami,gruszką i 3waflami ryzowymi kawa bez cukru
nie bic ale tak wyszło
kolacja:
omlet zw wiekszosci z białek z tunczykiem i warzywami

podjadam sliwki caly dzien
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-29, 11:34   #2982
summerlove01
Raczkowanie
 
Avatar summerlove01
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Redukacja

Śniadaniewsianka + pół gruszki, chudy twaróg

2śniadanie:bułka żytnia z szynką z indyka i pomidorem, pół gruszki

obiad: zupa jarzynowa( nie zabielana), i tu pytanie jakie balko dodac do zupy? twaróg? bo sama juz nie wiem,

podwieczorek:serek wiejski z orzechami ziemnymi, papryka

kolacja:tunczyk wsw z pomidorem, omega 3

prosze o ogolne porady
__________________
"Jeżeli szukasz Domu, a znajdujesz Piaszczysty Dołek, zacznij szukać Dołka. W ten sposób będziesz pewien, że Dołka więcej nie znajdziesz. Natomiast znajdziesz wtedy być może coś, czego wcale nie szukasz, i może to będzie właśnie to, czego szukasz naprawdę..."
summerlove01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 11:36   #2983
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez summerlove01 Pokaż wiadomość
Redukacja

Śniadaniewsianka + pół gruszki, chudy twaróg

2śniadanie:bułka żytnia z szynką z indyka i pomidorem, pół gruszki za mało białka... chociaż... zależy ile szynki

obiad: zupa jarzynowa( nie zabielana), i tu pytanie jakie balko dodac do zupy? twaróg? bo sama juz nie wiem, niee,twaróg raczej nie,dodaj jakieś mięso z kurczaka,albo z udka gotowane i jakieś zdrowe tłuszcze

podwieczorek:serek wiejski z orzechami ziemnymi, papryka ładnie

kolacja:tunczyk wsw z pomidorem, omega 3

prosze o ogolne porady
No,ogólnie to mi się podoba
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 11:59   #2984
ewwelinaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 97
GG do ewwelinaa89
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Dzisiaj znowu ja A więc:

Śniadanie: 5 placuszków a`la placki ziemniaczane (tyle, że zamiast ziemniaków cukinia, śmietanę zastąpiłam jogurtem i też tylko odrobinka i usmażyłam na teflonie, bez grama tłuszczu


II Śniadanie: 2 kromki pieczywa chrupkiego z odtłuszczonym serem.

Obiad: Makaron (100g) razowy z chudym twarogiem.

Podwieczorek: jogurcik naturalny bez cukru z orzechami laskowymi orzeszków hmm.. z 5 było

Kolacja: 2 jajka z papryką i pieczarkami na łyżce oliwiy z oliwek

I jeszcze pytanie - znacie jakieś fajne przepisy na dania z ciecierzycą z puszki?

Pozdrawiam
__________________



Happy!

ewwelinaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 12:00   #2985
summerlove01
Raczkowanie
 
Avatar summerlove01
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

ok dodam gotowaną piers.. ze zdrowych tluszczy nic niestety w domu nie mam.. dopiero w podwieczorku dodam:/

a szynki byly 4 plasterki ale takie mniejszy czyli 2 spore
__________________
"Jeżeli szukasz Domu, a znajdujesz Piaszczysty Dołek, zacznij szukać Dołka. W ten sposób będziesz pewien, że Dołka więcej nie znajdziesz. Natomiast znajdziesz wtedy być może coś, czego wcale nie szukasz, i może to będzie właśnie to, czego szukasz naprawdę..."
summerlove01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 12:16   #2986
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez ewwelinaa89 Pokaż wiadomość
Dzisiaj znowu ja A więc:

Śniadanie: 5 placuszków a`la placki ziemniaczane (tyle, że zamiast ziemniaków cukinia, śmietanę zastąpiłam jogurtem i też tylko odrobinka i usmażyłam na teflonie, bez grama tłuszczu przydałyby się zdrowe tłuszcze no i nie ma tu białka


II Śniadanie: 2 kromki pieczywa chrupkiego z odtłuszczonym serem. warzywa?

Obiad: Makaron (100g) razowy z chudym twarogiem. warzywa?

Podwieczorek: jogurcik naturalny bez cukru z orzechami laskowymi orzeszków hmm.. z 5 było hmm,łączysz węgle (jogurt) z tłuszczami (orzechami)... warzywa?

Kolacja: 2 jajka z papryką i pieczarkami na łyżce oliwiy z oliwek na noc oliwę sobie daruj,kolacja powinna być czysto białkowa

I jeszcze pytanie - znacie jakieś fajne przepisy na dania z ciecierzycą z puszki?

Pozdrawiam
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 12:42   #2987
taktoja1
Raczkowanie
 
Avatar taktoja1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: A gdzieś tam...
Wiadomości: 65
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Jajko... najlepiej ugotowane białka Bo w żółtkach jest ten fee tłuszcz
Sardynki... jaki skład?

a no tak patrze ze w skladzie sa sardynki i olej roślinny tudzież sos pomidorowy. Hmm to chyba jednak nie bardzo
__________________
Podpisu nie będzie.
taktoja1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 13:05   #2988
Anheles
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

kochane jako że dopiero się uczę powiedzcie proszę co oznaczają te wszystkie skróty

mój obiadek dzisiejszy to brokułki gotowane + łyżka oliwy z oliwek + orzechy włoskie + surówki z tacki (bukiet) różne: z czerwonej kapusty, z kiszonej, z ogórkiem była słodka, z papryką, z chrzanem, ostre troszkę...
i mam pytanko jak go oceniacie obiad ... i jak oceniacie te SURóWKI???
nazywały się GOśKA tacki dwie (nie zjadłam wszystkiego ale sporo)
Bo słodkie to pewnie cukier, czerwona kapusta jest ok? a kapusta biała? chrzan? te ostre dodatki to dumam że papryka czy pieprz cayenne...
Anheles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 13:43   #2989
aajjii
Zadomowienie
 
Avatar aajjii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 340
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

u mnei ciag dalsyz tycia :P

sn; 300 g homo z 100 g twarogu , musli , wosianymi , frutina , rodzynkami i bananem

2sn; drozdzowka francuska z wisniami , lod i hiszpan ( urzadizlysmy sobie z kolezanka uczte w kawiarni z owodu jej urodiznek )

3sn; paluch pelnoziarnisty z maslem rozechowym a do tego puszka groskzu z kethcupem

ob; bedzie pizza domowa na kupnym spodnie z przecierem , pieczarami , cebulka , tuncyzkiem , serem zoltmy i ananasem ,kethcup ,salata z jajkiem , pare ciastek kopert i czekoalda

po; bedzie pol kg malinek z homo naturlanym i owisnaymi

ko; beda dwie grachamki z twraogiem , syznka , ogorkiem , kethcupem i paczk amigdalow 100 g
aajjii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-29, 14:01   #2990
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez aajjii Pokaż wiadomość
czy mi sie wydaje czy Pani sie dzis opuscila z jedoznkiem hm ? oj baciki beda oja beda
co to za mikroskopijny podwieczorek , mala koalcja i brak deserku ? prosze si ejutro porawic :P
auć bplało:P ale poniekąd moge sie wytłumaczycć^^
deserku nie było bo bym nie zdążyła do pracy...jem o 13 a o 13;15 mam być już w sklepie;p podwieczorek był mały bo zapomniałam bułki żytniej do owej pracy... kolacja hmm...niby 2kromki, łososia było dużo, ale wróciłam po jakże kochanej PRACY i nawet nie myślałam ile jem, tylko zobaczyłam łososia i sie rzuciłam:P

hmmm czyli wszystko przez PRACE!!

CZY KTOś ZNAJDUJE WE MNIE WINE?1?toż ja niewinna


Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Może nie jestem tutaj aż tak bardzo mile widziana :P -ale nie zrobię Wam tego kochane nie ma tak dobrze
no zmądrzałaś^^

hmm jeżeli jest tak jak pisze Ather i moja waga naprawde sie waha ok przypuscmy 0,5kg wieczorem (a nie na czczo) to przytyłam co nieco

edit; ooj..zapomniałam...;p
sn;owsianka(50g płatków,100g serka5%,śliwki150g,25g słonecznika)
2sn;50g żytniego chleba, 30g filetu z indyka,pomidor + 40g migdałow
obiad; ok3/4 może i wiecej brazowego ryzu ze strogonowem, deserek; grucha170g
bedzie
po i ko niewiadomo
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 14:18   #2991
ewwelinaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 97
GG do ewwelinaa89
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Agness51, nawet łyżeczki oliwy nie mogę..?
__________________



Happy!

ewwelinaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 14:30   #2992
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

ja póki co:
( redukcja oczywiscie )
śniadanie : owsianeczka z pół szklanki płatkow zalanej mlekiem + łyżeczka otrębów
II śniadanie: 3 kotleciki sojowe na mleku
obiad : ryba + 3 plasterki ziemniaczka ( robione wszystko na parze ) + pomidorki

i jak?

hmm no i nie wiem co zjeść o 17... może byc jajko na miekko i plasterek polędwicy?
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 14:36   #2993
aajjii
Zadomowienie
 
Avatar aajjii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 340
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez vixeen89 Pokaż wiadomość
no zmądrzałaś^^

hmm jeżeli jest tak jak pisze Ather i moja waga naprawde sie waha ok przypuscmy 0,5kg wieczorem (a nie na czczo) to przytyłam co nieco

edit; ooj..zapomniałam...;p
sn;owsianka(50g płatków,100g serka5%,śliwki150g,25g słonecznika)
2sn;50g żytniego chleba, 30g filetu z indyka,pomidor + 40g migdałow
obiad; ok3/4 może i wiecej brazowego ryzu ze strogonowem, deserek; grucha170g
bedzie
po i ko niewiadomo
no narazie ladnie ale deserek skromniutki

a mi sie wydaje z enie przytylas bo ja np wieczorem waze zawsze 2 kg wiecej niz rnao :P
a jak duzo wypije to nawet 2,5
czy ty abys nei shcudla hm ? bo jak tak to wiesz ze znowu beda baciki

hehe lepiej stan rano na wage i sprawdz
aajjii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 14:44   #2994
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Hej laseczki wiecie co? Miałam dzisiaj zjeść 100 gram marchewki do obiadu a wyszło mi więcej gdzieś tak z 300 i na dodatek myślałam, że to niegroźne warzywko więc jej do bilansu nie doliczałam, a jednak się troszkę naczytałam, że nie tak całkiem mimo że była surowa. No i teraz zastanawiam się czy ramach rewanżu nie warto zrezygnować z tego mojego podwieczorku? Z drugiej strony obiecałam sobie, że będzie bez takich kombinacji kurde znowu zaczynam swoje stare gierki. Mogę prosić żeby któraś z was coś mi powiedziała na ten temat? Bo chyba powinnam się trzasnąć w głupi uparty łeb :/.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 14:55   #2995
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Kurcze ja nie wiedzialam co dac na obiad... I wyszlo ze zjadlam papryke czerwona i pomidora ;/
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 14:58   #2996
Mercy
Zadomowienie
 
Avatar Mercy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 660
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Hej laseczki wiecie co? Miałam dzisiaj zjeść 100 gram marchewki do obiadu a wyszło mi więcej gdzieś tak z 300 i na dodatek myślałam, że to niegroźne warzywko więc jej do bilansu nie doliczałam, a jednak się troszkę naczytałam, że nie tak całkiem mimo że była surowa. No i teraz zastanawiam się czy ramach rewanżu nie warto zrezygnować z tego mojego podwieczorku? Z drugiej strony obiecałam sobie, że będzie bez takich kombinacji kurde znowu zaczynam swoje stare gierki. Mogę prosić żeby któraś z was coś mi powiedziała na ten temat? Bo chyba powinnam się trzasnąć w głupi uparty łeb :/.
Nie nie nie przejmuj sie marchewka, ona Ci krzywdy nie zrobi za to brak podwieczorku moze...Trzymaj sieA tak w ogole to mi sie bardzo spodobało to co napisałas nad swoim jadłospisem(ten napis zaczynajacy sie od Uwaga...)to takie odpowiedzialne jest


heheh aajjii ale ta vixeen jes przy Tobie biedna- nic tylko ja lejeszAle to jej nie zaszkodzi
__________________
Nam myoho renge kyo
Mercy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 14:58   #2997
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Mamy torchę inne źródła. A że i wątpliwości często mam, dlatego pytam na sfd -> http://www.sfd.pl/Szybkie_pytanie_%2...E-t334229.html

Wyjeżdżam na 2-3 dni, ale po powrocie muszę to rozstrzygnąć

Trzymajcie się
Miłego wyjazdu

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Jajko... najlepiej ugotowane białka Bo w żółtkach jest ten fee tłuszcz
Sardynki... jaki skład?
sardynki zaliczamy do tłustych rybek.
A co do żółtek i tłuszczu, to tak nie do końca 'fee'
100 g żółtka ma sporo NNKT.
podział wygląda tak:
8,7 / 12,6 / 2,1
w kolejności: nasyc./jednonienasyc./wielonienasyc.

Cytat:
Napisane przez ewwelinaa89 Pokaż wiadomość
Agness51, nawet łyżeczki oliwy nie mogę..?
chodzi o nie łączenie dużych ilości ww i tł.
Jak masz przewagę węgli to nie przekraczaj 10 g tłuszczu w posiłku.
i na odwrót.

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Hej laseczki wiecie co? Miałam dzisiaj zjeść 100 gram marchewki do obiadu a wyszło mi więcej gdzieś tak z 300 i na dodatek myślałam, że to niegroźne warzywko więc jej do bilansu nie doliczałam, a jednak się troszkę naczytałam, że nie tak całkiem mimo że była surowa. No i teraz zastanawiam się czy ramach rewanżu nie warto zrezygnować z tego mojego podwieczorku? Z drugiej strony obiecałam sobie, że będzie bez takich kombinacji kurde znowu zaczynam swoje stare gierki. Mogę prosić żeby któraś z was coś mi powiedziała na ten temat? Bo chyba powinnam się trzasnąć w głupi uparty łeb :/.
nie wliczamy surowych warzyw (oprócz strączkowych i skrobiowych) do bilansu. Od nich nie przytyjesz poza tym są niezbędne...
I ani sie waz rezygnowac z podwieczorku
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 15:08   #2998
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Mercy Pokaż wiadomość
Nie nie nie przejmuj sie marchewka, ona Ci krzywdy nie zrobi za to brak podwieczorku moze...Trzymaj sieA tak w ogole to mi sie bardzo spodobało to co napisałas nad swoim jadłospisem(ten napis zaczynajacy sie od Uwaga...)to takie odpowiedzialne jest
Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość

nie wliczamy surowych warzyw (oprócz strączkowych i skrobiowych) do bilansu. Od nich nie przytyjesz poza tym są niezbędne...
I ani sie waz rezygnowac z podwieczorku
Dziękuję to było bardzo ważne dla mnie aby całkowicie sprzątnąć tę myśl. To jest tak że mam jakby aniołka i diabełka na ramieniu i aniołek wie to wszystko doskonale a diabełek... zresztą same wiecie co gada :/
A co do tego napisu nad jadłospisem to nie wybaczyłabym sobie gdyby ktoś przeze mnie wpadł w takie bagno bo niesamowicie ciężko jest wyjść na prostą poprostu jeżeli ja potrafiłam to co dopiero jakaś czternastoletnia dziewczynka, która pomyśli że ludzie tak się normalnie odchudzają .
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 15:12   #2999
bazylinka
Raczkowanie
 
Avatar bazylinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

mój dzisiejsz jadłospis : R
śn: grahamka z białym serkiem light na to plasterek polędwicy z indyka 150g serka wiejskiego 2 małe pomidorki łyżeczka siemia lnianego i słonecznika
2śn:serek truskawkowy tak ok 150g 1\2 nektaryny bo wielka była i łyżeczka musli
ob: leczo z warzyw (cukinia,papryka,pomidor) przyprawione łyżką przecieru i ziołami i ok 100g piersi z kurczaka
i w planach
pod: ok 150g tego samego serka truskawkowego z orzechami nie wiem czy dorzucić pomidorka jeszcze
kol: twaróg z odrobinką jogurtu pomidorkiem i papryczką czerwoną
podam skład tego serka bo wydaje mi się że jest ok,kupiłam go w lidlu jest firmy linessa:
86 kcal,białko 6,2g,węglowodany 14,9g,tłuszcz 0,2 g
Prosze o sprawdzenie!
bazylinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 15:31   #3000
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Utrzymanie:

I. Musli z bananem i czekoladą ok. 70g ( 300kcal)
100ml mleka (29kcal)
kawa z mlekiem (50kcal)

II.Duze jablko (ok 60kcal)( wiecej nie zdazylam bo wychodzilam akurat)

III. kurczak smażony w kawalkach z mieszanką warzyw- brokuly, szparagi, marchewka
nie wiem ile to może miec z 300kcal mniej wiecej
kawa z mlekiem (50kcal)

IV. 3 kromki Wasy żytniej
dwie z serkiem wiejskim i kukurydzą
jedna z plasterkiem lososia

(ok.90kcal sama wasa + ze 100kcal te dodatki)

V. serek wiejski z miodem 150g
(210 kcal)

Podliczylam dzisiejsze kalorie i wyszlo 1189kcal, wiec to za malo , najwyzej dodam ze 100g orzeszkow ziemnych które mają 500kcal i bedzie idealnie.

Liczylam swoje zapotrzebowanie różnymi kalkulatorami i waha się od 1300 po 2100! wiec sama juz nie wiem ile mam jesc
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.