Melatonina...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 18:57   #1
_Maitresse_
Raczkowanie
 
Avatar _Maitresse_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36

Melatonina...?


Mam od jakiegoś miesiąca problemy ze snem, w ogóle nie mogę zasnąć. Jest to raczej spowodowane podekscytowaniem związanym ze zmianą mieszkania i stresem przed egzaminami i ogólnie tym, że się nie mogę wyciszyć. Piję melisę i nie daje mi to absolutnie nic, nie mogę się odprężyć. W dzień jestem padnięta, a wieczorem nie mogę spać (mimo że nie śpię w dzień, nawet bym nie umiała). Ogólnie wieczorem czuję się bardziej wypoczęta niż w ciągu dnia. Kupiłam dzisiaj melatoninę, ale trochę się waham czy ją brać, bo po pierwsze nie można jej łączyć z alkoholem, a mi się teraz szykuje wieczór panieński znajomej i kilka urodzin, na których na pewno wypiję, więc w te dni bym nie brała leku. A nigdzie nie ma napisane czy można sobie takie przerwy robić. No i nie chciałabym się uzależnić tak, żeby bez tego już w ogóle nie móc spać. No i mam dużo nauki i mam nadzieję, że to nie obniży jakoś mojej koncentracji w ciągu dnia, jeśli bym zażywała jedną tabletkę na godzinę przed snem. Nie wiem co robić. Może któraś z Was coś wie na ten temat i może mi doradzić... ?
_Maitresse_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:23   #2
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez _Maitresse_ Pokaż wiadomość
Mam od jakiegoś miesiąca problemy ze snem, w ogóle nie mogę zasnąć. Jest to raczej spowodowane podekscytowaniem związanym ze zmianą mieszkania i stresem przed egzaminami i ogólnie tym, że się nie mogę wyciszyć. Piję melisę i nie daje mi to absolutnie nic, nie mogę się odprężyć. W dzień jestem padnięta, a wieczorem nie mogę spać (mimo że nie śpię w dzień, nawet bym nie umiała). Ogólnie wieczorem czuję się bardziej wypoczęta niż w ciągu dnia. Kupiłam dzisiaj melatoninę, ale trochę się waham czy ją brać, bo po pierwsze nie można jej łączyć z alkoholem, a mi się teraz szykuje wieczór panieński znajomej i kilka urodzin, na których na pewno wypiję, więc w te dni bym nie brała leku. A nigdzie nie ma napisane czy można sobie takie przerwy robić. No i nie chciałabym się uzależnić tak, żeby bez tego już w ogóle nie móc spać. No i mam dużo nauki i mam nadzieję, że to nie obniży jakoś mojej koncentracji w ciągu dnia, jeśli bym zażywała jedną tabletkę na godzinę przed snem. Nie wiem co robić. Może któraś z Was coś wie na ten temat i może mi doradzić... ?
stosuję melatoninę od dawna, ale nieregularnie, tylko kiedy nie moge zasnac. nawet nie wiedzialam, zeby jej nie laczyc z alkoholem

pomaga mi dawka 3 mg, śpię jak dziecko po 5 zwala mnie z nóg w parę minut. rano budzę się wypoczęta. nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:32   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Melatonina...?

ja generalnie używam hydroksyzynę ale mi się skończyła... melatonina naprawdę jest mocna? bo na mnie te wszystkie śmieszne specyfiki bez recepty nie działają.
a można brać tabletki antykoncepcyjne i zachowają one skuteczność przy melatoninie?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:34   #4
_Maitresse_
Raczkowanie
 
Avatar _Maitresse_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
stosuję melatoninę od dawna, ale nieregularnie, tylko kiedy nie moge zasnac. nawet nie wiedzialam, zeby jej nie laczyc z alkoholem

pomaga mi dawka 3 mg, śpię jak dziecko po 5 zwala mnie z nóg w parę minut. rano budzę się wypoczęta. nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych

Ja właśnie też kupiłam 3 mg. To w takim razie zaraz sobie łyknę, bo się dziś chyba wcześniej położę. Dziękuję za odpowiedź.
_Maitresse_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:36   #5
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ja generalnie używam hydroksyzynę ale mi się skończyła... melatonina naprawdę jest mocna? bo na mnie te wszystkie śmieszne specyfiki bez recepty nie działają.
a można brać tabletki antykoncepcyjne i zachowają one skuteczność przy melatoninie?
nie wiem czy jest mocna, nie mam porównania za bardzo. mowie tylko o wlasnych doswiadczeniach (tez rodziny i znajomych)

nie wiem tez niestety jak z tabletkami. lepiej doczytac.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:38   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Melatonina...?

Nie obniża koncentracji w ciągu dnia.
Nie należy łączyć z alkoholem. ( możesz na 1 dzień zrobić przerwę)
Trzeba brać regularnie , najlepiej przez miesiąc, godzinę przed snem.
Działa. Nie daje szkodliwych skutków ubocznych.
Polecam.
Ja dzięki melatoninie wracam do regularnego snu po ciężkiej sesji na uczelni.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Ja polecam w dawce 5 mg, to w sam raz na poważniejsze problemy ze snem.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:56   #7
_Maitresse_
Raczkowanie
 
Avatar _Maitresse_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36
Dot.: Melatonina...?

Okej, wzięłam. Idę czytać książkę i próbować spać. Dzięki za pomoc.
_Maitresse_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 19:59   #8
ppaulinka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 289
Dot.: Melatonina...?

Mnie kiedyś głowa bolała i chciałam wziąć apap ale przez pomyłkę wzięłam apap noc i tak mnie muliło, że musiałam się położyć...i od tego czasu jak nie mogę zasnąć to właśnie apap noc biorę
ppaulinka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:03   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Melatonina...?

apap noc ma silny składnik nasenny w sobie ale ma też ogromną ogromną ilość paracetamolu i możesz naprawdę zrobić sobie krzywdę
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:08   #10
Wafelina :)
Zadomowienie
 
Avatar Wafelina :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: na Śląsku
Wiadomości: 1 766
Dot.: Melatonina...?

Swego czasu stosowałam melatoninę ; ) 5 mg, bo miałam porządne problemy ze snem. Nie wiedziałam, że nie można jej łączyć z alkoholem, wiele razy piłam alkohol, potem tabletka ;/ Dobrze, że się dowiedziałam na przyszłość. Teraz biorę tylko wtedy, gdy nie mogę zasnąć ; ) Ogólnie polecam, żadnych skutków ubocznych nie miałam. ; )
__________________


Don`t be affraid - Taddy`s home!
Wafelina :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 23:30   #11
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
stosuję melatoninę od dawna, ale nieregularnie, tylko kiedy nie moge zasnac. nawet nie wiedzialam, zeby jej nie laczyc z alkoholem

pomaga mi dawka 3 mg, śpię jak dziecko po 5 zwala mnie z nóg w parę minut. rano budzę się wypoczęta. nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych
Czy ona działa w ten sposób, że wycisza, odpręża, nie ma natłoku myśli, który utrudnia zasypianie czy w jaki sposób? To znaczy jakie miałaś odczucia? Mimo wszystko bałabym się, że bez tego już wcale później nie dam rady zasnąć..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 11:14   #12
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Czy ona działa w ten sposób, że wycisza, odpręża, nie ma natłoku myśli, który utrudnia zasypianie czy w jaki sposób? To znaczy jakie miałaś odczucia? Mimo wszystko bałabym się, że bez tego już wcale później nie dam rady zasnąć..
Dokładnie. Ja na przykład na pewno bardzo szybko uzależniłabym się psychicznie od łykania takich specyfików (myślenie: nie połknę - i tak nie zasnę). To głupie, ale miałam tak też kiedyś z melisą, ale na szczęście udało się pokonać błędne przeświadczenie, że do końca życia będę spać tylko po melisie
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:22   #13
_Maitresse_
Raczkowanie
 
Avatar _Maitresse_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36
Dot.: Melatonina...?

No cóż, ja wczoraj wzięłam i przyznam, że zasnęłam szybko i spałam - jak na mnie - mocno. Ale nie wiem ile w tym zasługi melatoniny a ile mojej własnej psychiki, bo to aż dziwne, że już po pierwszym wzięciu zadziałała. Ale w każdym razie po raz pierwszy od miesiąca nie leżałam dwóch - trzech godzin, przewracając się z boku na bok zanim zasnęłam lekkim snem...
_Maitresse_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 07:40   #14
ajrisz2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 501
GG do ajrisz2
Dot.: Melatonina...?

witajcie, naprawde mam duze problemy ze snem. Juz od bardzo bardzo dawna. Probowalam kiedys brac melatonine ale nie podzialalo od razu i po 3 dniach dalam sobie spokoj. Jednak doczytalam ze ten lek zaczyna dzialac dopiero po 2 tygodniach mniej wiecej.

Chcialabym znowu sprobowac. znalazlam na allegro taka aukcje
http://allegro.pl/melatonina-10-mg-6...680119907.html

czy ktos taka bral? nie wiem czy teraz sa takie w aptekach? bo na DOZ jest melatonina w zupelnie innym opakowaniu..
__________________
https://www.facebook.com/ciastoplasto

http://niekochane.com.pl Katowickie Niekochane

http://www.pustamtiska.pl

Nakarm zwierzę ze schroniska jednym kliknięciem!


ajrisz2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 10:01   #15
mikatorena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez _Maitresse_ Pokaż wiadomość
Mam od jakiegoś miesiąca problemy ze snem, w ogóle nie mogę zasnąć. Jest to raczej spowodowane podekscytowaniem związanym ze zmianą mieszkania i stresem przed egzaminami i ogólnie tym, że się nie mogę wyciszyć. Piję melisę i nie daje mi to absolutnie nic, nie mogę się odprężyć. W dzień jestem padnięta, a wieczorem nie mogę spać (mimo że nie śpię w dzień, nawet bym nie umiała). Ogólnie wieczorem czuję się bardziej wypoczęta niż w ciągu dnia. Kupiłam dzisiaj melatoninę http://supple.pl/s/melatonina-lek-am, ale trochę się waham czy ją brać, bo po pierwsze nie można jej łączyć z alkoholem, a mi się teraz szykuje wieczór panieński znajomej i kilka urodzin, na których na pewno wypiję, więc w te dni bym nie brała leku. A nigdzie nie ma napisane czy można sobie takie przerwy robić. No i nie chciałabym się uzależnić tak, żeby bez tego już w ogóle nie móc spać. No i mam dużo nauki i mam nadzieję, że to nie obniży jakoś mojej koncentracji w ciągu dnia, jeśli bym zażywała jedną tabletkę na godzinę przed snem. Nie wiem co robić. Może któraś z Was coś wie na ten temat i może mi doradzić... ?
Ja bym została na Twoim miejscu przy melisie. Ewentualnie przeanalizowałabym to co zjadasz w ciągu dnia. Jeśli objadasz się na noc to możesz mieć faktycznie problemy z zasypianiem. Tak samo w przypadku picia kilku kaw dziennie. Może jesz za dużo słodkiego albo tłustego.

Edit: ojej dopiero teraz zwróciłam uwagę na datę

Edytowane przez mikatorena
Czas edycji: 2015-05-11 o 10:02
mikatorena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 18:17   #16
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Melatonina...?

Brałam, nie działała na mnie.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 00:17   #17
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ja generalnie używam hydroksyzynę ale mi się skończyła... melatonina naprawdę jest mocna? bo na mnie te wszystkie śmieszne specyfiki bez recepty nie działają.
a można brać tabletki antykoncepcyjne i zachowają one skuteczność przy melatoninie?
Czy lekarz rodzinny wypisze receptę na hydroksyzynę czy tylko psychiatra?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 01:18   #18
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Czy lekarz rodzinny wypisze receptę na hydroksyzynę czy tylko psychiatra?
Hydroksyzynę lekarz rodzinny powinien bez problemów wypisać
Ja także mam problemy ze snem przy sytuacjach stresowych, ale ja niestety dotarłam już do naprawdę silnych leków.
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 01:29   #19
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Melatonina...?

Ostatnio właśnie mam problemy z zasypianiem po nocnej zmianie w pracy, aż z ciekawości kupię melatoninę.

Jednak zauważyłam u siebie, że jak zbliża się zmiana nocna to już zaczynam się negatywnie nastawiać, że pewnie nie będę mogła spać, etc. I tak się dzieje
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 02:11   #20
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Hydroksyzynę lekarz rodzinny powinien bez problemów wypisać
Ja także mam problemy ze snem przy sytuacjach stresowych, ale ja niestety dotarłam już do naprawdę silnych leków.
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
Ostatnio właśnie mam problemy z zasypianiem po nocnej zmianie w pracy, aż z ciekawości kupię melatoninę.

Jednak zauważyłam u siebie, że jak zbliża się zmiana nocna to już zaczynam się negatywnie nastawiać, że pewnie nie będę mogła spać, etc. I tak się dzieje
I to chyba jest w dużej mierze tego zasługa. Podobno także bywa, że jak boimy się, że nie zaśniemy, to sami nakręcamy sobie jeszcze bardziej te problemy i kółko się zamyka..To dość logiczne jak dla mnie. Najlepiej byłoby podejść do tematu chyba tak, że cóż, jeśli nie będę mogła zasnąć to najwyżej coś sobie poczytam lub porobię i świat się nie zawali. Gorzej gdy sytuacja trwa długo i dopada człowieka zmęczenie gdy powinien być w pełni sił, lub kłopoty ze zdrowiem.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 02:13   #21
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dziękuję


I to chyba jest w dużej mierze tego zasługa. Podobno także bywa, że jak boimy się, że nie zaśniemy, to sami nakręcamy sobie jeszcze bardziej te problemy i kółko się zamyka..To dość logiczne jak dla mnie. Najlepiej byłoby podejść do tematu chyba tak, że cóż, jeśli nie będę mogła zasnąć to najwyżej coś sobie poczytam lub porobię i świat się nie zawali. Gorzej gdy sytuacja trwa długo i dopada człowieka zmęczenie gdy powinien być w pełni sił, lub kłopoty ze zdrowiem.
Staram sobie tłumaczyć, że to nie koniec świata jak nie zasnę, najwyżej następnego dnia padnę i odeśpię. No, ale to jest silniejsze ode mnie. Po prostu muszę zająć głowę czymś innym
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 02:47   #22
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Melatonina...?

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
Staram sobie tłumaczyć, że to nie koniec świata jak nie zasnę, najwyżej następnego dnia padnę i odeśpię. No, ale to jest silniejsze ode mnie. Po prostu muszę zająć głowę czymś innym
Problem w tym, ze to właśnie bywa trudne..
Ostatnio przeczytałam w jakimś zagramanicznym artykule, że pomaga wtedy...udawanie, że się jest śpiącym Czyli zaczynamy ziewać, oczy nam się niby zamykają..i po pewnym czasie oszukujemy mózg na tyle, że w to zaczyna wierzyć i zasypiamy Inną metodą, którą sugerowano było faktycznie zajęcie czymś głowy, ale nieco bardziej wymagającym skupienia niż liczenie owiec, na przykład wykonywanie jakichś działań matematycznych w myśli, lub układanie kategorii w głowie np szukanie owoców na literę b czy zwierząt lądowych należących do gatunku płazów Może komuś się przyda, brzmi całkiem rozsądnie

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-05-12 o 02:51
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 03:47:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.