Anglia - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-02, 09:21   #631
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

"Jak ktos ma rozum" Aka "jak ktos lubi oszukiwać i kłamać zeby dostać rzeczy które mu sie nie nalezą i rozszerzać stereotyp Polaka naciagacza na benefity".


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 09:59   #632
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
"Jak ktos ma rozum" Aka "jak ktos lubi oszukiwać i kłamać zeby dostać rzeczy które mu sie nie nalezą i rozszerzać stereotyp Polaka naciagacza na benefity".


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niestety...
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 12:58   #633
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Self-employer to taka jakby dzialalnosc gospodarcza, czasami przynosi dochody a czasami nie. Mozesz sobie zarejestrowac przez neta, oplacac £ 3 tygodniowo i ten fakt sie liczy.
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 17:35   #634
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Szczerze to jakas masakra z tymi wnioskamin i nie wiadomo jak to wypelnic i co wypelnic. Przykladowo nie mam pojecia gdzie zaznaczyc ten migrant worker (czy jest na to jakas specjalna form czy wystarczy zaznaczyc ze sie bedzie pracowac podczas studiow) . Po za tym pisza ze EU nie moga aplikowac przez neta, a mi aplikacja przeszla. Strasznie to pomieszane.
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 18:54   #635
ainavets
Przyczajenie
 
Avatar ainavets
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Lucychix Pokaż wiadomość
Po za tym pisza ze EU nie moga aplikowac przez neta, a mi aplikacja przeszla. Strasznie to pomieszane.
Nie wiem jak Ty w koncu aplikujesz, ale mi na poczatku aplikacja tez przeszla. Sunnivaa nawet miala zweryfikowane dokumenty juz, a i tak cofneli w koncu.
ainavets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:10   #636
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Lucychix Pokaż wiadomość
Szczerze to jakas masakra z tymi wnioskamin i nie wiadomo jak to wypelnic i co wypelnic. Przykladowo nie mam pojecia gdzie zaznaczyc ten migrant worker (czy jest na to jakas specjalna form czy wystarczy zaznaczyc ze sie bedzie pracowac podczas studiow) . Po za tym pisza ze EU nie moga aplikowac przez neta, a mi aplikacja przeszla. Strasznie to pomieszane.
To chyba Ci wyjasnie jak to dziala:
1. Przez neta aplikujesz jako UK i musisz udowodnic ze mieszkasz tutaj od co najmniej 3 pelnych lat. Aplikacja zawsze przejdzie, ja wyslalam dokumenty, dostalam je z powrotem z potwierdzeniem weryfikacji a potem przyszedl list ze moja aplikacja zostala cancelled (zabraklo mi slowa :d) i musze zaczac wszystko od nowa (lacznie z weryfikacja i dokumentem tozsamosci).
2. Nie ma specjalnych form zeby aplikowac jako Migrant Worker. Jezeli taki status chcesz dostac wypelniasz forme dla EU, taka wydrukowana i wysylasz na adres dla migrant worker, ktory jest na stronie student finance (inny niz na tej formie!). Mozesz dodac (mi tak poradzili) krotkie oswiadczenie ze chcesz aplikowac jako migrant worker.
Musisz dolaczyc (nie musisz wysylac wszystkiego razem. Da sie takze niektore te dokumenty wyslac do nich mailem, ale to trzeba dzwonic itd. Ja mialam wydrukowane wiec wyslalam normanie):
- Kontrakt z pracy
- Payslipy (przynajmniej z 3 msc)
- P60 (niekoniecznie ale powiedzieli ze im ulatwia. Ja moj niechcacy wypralam wiec coz )
- Dowod tozsamosci
I czekasz na decyzje. Jezeli nie jestes tutaj 3 lat (nawet 2 lata i 11 msc do wrzesnia, oznaczaja prawdopodobna porazke) wysla Ci list ze musisz aplikowac jako EU.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:26   #637
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Po pierwsze czy pisemny formularz EU ma opcje aplikacji o maintenance loan? Sa tam potrzebne rubryki?
Przykro slyszec Sunnivaa, ze ci odrzucili wniosek. Moglabys poinformowac jakim zestawem dokumantow sie posilkowalas? Mialas bank statement, tenancy agreement, utility bills etc. od 1 Sep 2012?
Rozumiem tez , ze w razie porazki jako EU with ordinary residency mozesz aplikowac jako EU migrant worker. Inna rzecz , ze w necie aplikujsze jako EU . Oczywiscie UK ci przejdzie ale nie jestes absolutnie w stanie dostarczyc:
a) paszportu wydanego przez UK
b) biometric residency proof
c) home office residency statues
Czyli musialas skladac aplikacje jako EU przez neta wraz z aplikacja o maintenance loan and grant po czym wyslalas UK Residency Form http://www.sfengland.slc.co.uk/media...orm_1516_d.pdf wraz z zalacznikami.
Teraz pytanie, jesli zrobilas tak jak powyzej i dostarczylas te dokumenty od 1 Sep 2012 dlaczego odrzucili ci aplikacje? Bede bardzo wdzieczna za info.

Jesli chodzi o mnie to jesli nie uzyskam maint loan to odpuszczam, bo kurs trudny i jak bede musiala sie martwic o kase to nie ma szans na lepsze oceny a w tych czasach studiowanie tylko dla papierka nawet w Londynie nie ma sensu.
PS na formularzu EU15N nie ma rzadnych rubryk odnosnie maint. loan and grant. Jak wiec migrant worker ma aplikowac o nie?

Edytowane przez Lucychix
Czas edycji: 2015-05-02 o 21:27
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 20:35   #638
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Lucychix Pokaż wiadomość
Ta skasowana
?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 21:51   #639
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Sorrki poklikalam tam gdzie nie trzeba. Info do Ciebie w moim poscie powyzej.
Dzieki
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 21:59   #640
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Lucychix Pokaż wiadomość
Sorrki poklikalam tam gdzie nie trzeba. Info do Ciebie w moim poscie powyzej.
Dzieki
Nie nie nie. Ja aplikowalam przez neta, ale nieslusznie bo ja w UK mieszkam dopiero od 10 msc i wyslalam tylko moj paszport bo to jedyne o co wtedy prosili. Myslalam ze tak sie to robi. Dopiero potem sie dowiedzialam ze musze aplikowac przez ta normalna forme (mimo ze w sumie ta online to prawie to samo). Ogolem technologia jeszcze do nich nie dotarla.

Nie ma zadnych rubryk ani nic takiego. Musisz to wyslac na adres dla migrant worker i dolaczyc notke, ja napisalam ze aplikuje o maksymalne pozyczki, nie wiem czy na to patrza. Zapewne wysla mi list co mi sie nalezy i co nie i ewentualnie co jeszcze potrzebuje, domyslam sie tylko. No za 6 tygodni sie dowiem.

Ile tutaj mieszkasz? Masz te 3 lata? Czy chcesz miec migrant worker? Bo juz nie rozumiem.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 22:42   #641
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

NIN mam od 2008 ale wrocilam do PL w 2009 z tym ze moi rodzice mieszkali w UK od 2006, to czesto do nich jezdzilam i sobie pracowalam. Na stale jednak ponownie wyjechalam do UK na poczatku 2012 i jestem tu do teraz. Troche jestem zla na siebie bo przeprowadzalam sie 2 razy i wygubilam troche papierow, ale jakos udalo sie skompletowac co potrzebne no i zobaczymy. Czekam jeszcze na oryginalne bank statements (dzisiaj zamowilam w banku ale beda kolo 12-14 maj) no i wtedy chce wyslac zalacznik o residency.
Wracajac do Migrant application to prosze wytlumacz mi jak aplikowalas o maint. loan, bo tam nie ma rubryki w EU wniosku. Czy notka , ze aplikujesz jako Migrant Work. jest jednoznaczna z aplikacja o maint. loan?

PS Fajnego masz bloga, ja tez zastanawialam sie na Sussex Uni w Brighton, ale daleko od Lon i pracy w zawodzie nie znajde. Jednak zarowno Sussex jak i Brighton Uni. dobrze stoja no i Brighton jest sliczne, ma swietne restauracje, fajne kluby i mase troche innych ale kolorowych ludzi. Ostatnio spedzilam tam tydzien na letnich wakacjach i strasznie mi sie podobalo. Generalnie to troche szkoda ze tak wiele dobrych uni jest poza Londynem.
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 22:52   #642
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Napisalam tylko ta notke, podobno ma to wystarczyc.

Pamietaj ze deadline dla aplikacji to 31 maj, potem mozesz nie dostac na czas pierwszej raty, a widze ze zalezy Ci na tych pozyczkach.

Beda prawdopodbnie czas liczyc od tego poczatku 2012 roku. Czyli 3 lata Ci styknely, aplikuj online.

Staram sie dostac na Lincoln Uni, Brighton to moj insurance bo stoi nizej w rankingach i jest tam drozej.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 23:32   #643
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

No pewnie , ze zalezy. Miec a nie miec to jest roznica. Poza tym poczytalam na forach i okozalo sie , ze kurs ciezki a ze zlymi ocenami sie dobrej pracy nie dostanie nawet po dobrym uni. Czyli raczej male szanse na zarobienie przyzwotych piniedzy przynajmniej na poczatku nauki. Z innej strony uwielbiam Londyn i teraz sobie troche pozwalam a nie chce tego za bardzo zmieniac. Czyli ta pozyczka i drugie tyle odloze sobie do wrzesnia i bedzie lovely jubbly. W moim wypadku tez musze pamietac a zaopatrzeniu sie w podreczniki i programy komputerowe. Za te ostatnie trzeba placic dosyc slono nawet jak sie kupuje ze studenckim upustem.
Z drugiej strony to moge ta Maint. Loan dostac nawet w grudniu (bo wtedy zarobione pieniazki sie mi skoncza), nie chcialabym jednak opoznienia w tution fee loan.
Powiedz mi jeszcze czy i po jakim czasie od czasu wyslania twojego ID dostalas info odnosnie doslania dodatkowych dokumentow?

No i wielkie dzieki za info., dzieki ktoremu rozwialas troche moich watpliwosci.

Edytowane przez Lucychix
Czas edycji: 2015-05-02 o 23:39
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 08:37   #644
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Wysłałam im moj paszport i deklaracje, niecały tydzien pózniej odesłali mi paszport z potwierdzeniem weryfikacji a potem dosyć szybko 1-2 tyg. Anulowali mi ta aplikacje.

Nie musisz tego wszystkiego robic na raz. Mozesz im wyslac cześć dokumentów teraz, zeby juz zajmowali sie tution fee loan, a resztę dosłać pózniej i załatwiać pożyczki.

No ja bez pożyczek sie nie utrzymam u mnie chyba jeszcze lincoln dodaje 700 funtów rocznie + bede pracować wiec powinno byc okay.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 12:15   #645
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

No to swietnie , ze mozna im dosylac w kawalkach bo niektore dokumenty musze odtworzyc na co sie czeka niestety.
Co do pracy to Ok, ale ciezko powiedziec jak bedzie a nie lubie byc pod tego rodzaju presja, ze zabraknie mi kasy bo miast koncentrowac sie na nauce bede biegac za pianiazkami, co bedzie mialo marne konsekwencje. Jednak juz widze ze full-time students sa zwolnienie z council tax, maja znizki na Oyster card no i trzeba troche pogrzebac i popatrzec co sie nalezy. A ty mieszkasz ciagle w Londynie?
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 13:12   #646
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Nigdy nie mieszkałam w Londynie. Nie stac mnie na to ;D mieszkam w slough, niedaleko Londynu. I nie moge sie doczekać przeprowadzki.
Studenci maja zniżki na wiele rzeczy. A jak sie wykupi nus extra to mnóstwo zniżek. Uwzględniając np. Co-op, sklepy odzieżowe, fast foody (niektóre wymagają normalnej inni extra)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 13:50   #647
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

No zabaczymy jak bedzie po wyborach, tzn. czy Cameron bedzie rzadzil czy Red-ED. Ja kibicuje Edowi, bo Cameron bedzie chcial zrobic EU exit referendum, co z kolei doprowadzi do uczieczki kapitalu i inwestycji z wysp a dalej do strasznego bezrobocia. Sa tez przecieki, ze po wyborach Cameron chce sie za nas wziasc i w pierwszej kolejnosci nam poobcinac wszelkie ulatwienia (child benefit, tax credit etc). Czyli moze byc tak, ze przyznaja nam granty a do jesieni je nam zabiora. Trzymam wiec kciuki za Red-Ed i Labours.
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 11:04   #648
kina0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Hej! Jestem Kinga, jeszcze 2-klasistka ale o studiach w uk myśle już od października. Celuje w Szkocje i marzy mi się UoG ale ma duże wymagania, kolejny jest Strathclyde, ale słyszałam, że po tym jak dostali jakąs nagrode w 2012 też zaczęli dużo wymagać Mam jeszcze 3 uni do wyboru, wiec pewnie spróbuje w Edynburgu UoE i może Heriot-Watt dorzuce, chociaż czytałam, że w Edynburgu drogo Ostatnio zaczęłam mieć wątpliwości co do tego całego wyjazdu, boje się, że nie dam rady pracować i uczyć się na dobrym poziomie, tym bardziej, że na pomoc od rodziców nie mogę zbytnio liczyć Do tego boję się szkockiego akcentu, ale jak na razie widzę więcej plusów w Szkocji niż Anglii. Najgorsze jest to, że przez kilka miesięcy myślałam, że wyjadę z koleżanką, ale ona założyła teraz aparat na zęby i musiałaby co miesiąc jeździć do Polski do ortodonty i sama nie wie co teraz zrobi Troche jeszcze kusi mnie fakt, że mam rodzinę w Southampton, z którą w sumie niespecjalnie chciałabym mieszkać, ale wiem, że mogliby mi pomóc W każdym razie ciesze się, że na podstawie tego co piszecie mogę się przygotować na to co ma być i mam cichą nadzieję, że dalej będziecie dzielić się swoimi doświadczeniami z wyjazdem itd.
kina0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 13:24   #649
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Zalezy jaki kurs wezmiesz. Sa latwe i trudne. Co do pracy to jest wszedzie ale takie typowo studenckie prace sa bardzo marnie platne. Jak bys miala jakis fach w reku to moglabys sobie studiowac a np. w weekendy kilka stowek zarobic to byloby cool. Co do szkockiego akcentu to zadzwon sobie na The Student Loan Company. Darligton jest na polnocy i oni mowia troche juz ze szkockim akcentem, albo posluchaj Nicoli Sturgeon na youtubie. Miej na uwadze tez, ze jak bedziesz nawet pracowac na part-time ale przez paye to SLC bedzie ci juz parenascie funciakow pobierac nawet jeszcze przed ukonczeniem studiow http://www.telegraph.co.uk/finance/p...graduated.html
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-05, 20:27   #650
Modelinowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Czy miałyście taką sytuację,że uni brał również pod uwagę wyniki matur podstawowych ?
Modelinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 21:05   #651
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Jak universytet bedzie mial watpliwosci to zaproponuja ci egzamin z danego przedmiotu. Dokladnie pytaj na tym forum http://www.thestudentroom.co.uk
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 00:05   #652
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Napisałam długiego posta, ale sie skasował, więc się postaram streszczać.

1. Co mają jej niby ściągać z konta? Studia w Szkocji opłaca SAAS, inne pożyczki sie nie należą, z tego co wiem, więc nie będzie miała kredytów. I to też jest kit, nawet jakby studiowała w Anglii. Zazywczaj obliczają to na miesiecznych dochodach, więc trzeba zarobić z 2 tys. funtow zeby zabrali pare funtów, malo to mozliwe i dlatego nie jest to jakies ogromne zjawisko.

2. Może być ciężko utrzymać się samej, prawdobnie będziesz musiała pracować ok. 23-27 godzin tygodniowo, żeby się utrzymać. Może to być ciężkie jeżeli chcesz to pogodzić ze studiami i życiem towarzyskim.

3. Możliwe, że można sobie coś pomóc maturą podstawową, ale bez porównania patrzą bardziej na rozszerzone.

4. Nie słyszałam, żeby uni oferował dodatkowy egzamin której z aplikantek z wizazu, bardzo rzadko oferuja interview. Zazwyczaj jak nie spełniasz wszystkich ich wymagań odrzucają aplikacje lub oferują dodatkowy rok przed studiami.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 00:22   #653
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Ja zdawalam na matme finansowa i kazali mi zdawac egzamin i interview tez mialam. Jednak na City Uni czepili sie abym robila foundation year dlatego ich oferte odrzucilam, czego teraz zaluje bo renome maja swietna w finansach. Ale bylam wsciekla, ze mi nie chcieli zrobic egzaminu. Teraz szukam pracy na part-time w city. Jesli znajde do czasu podpisania umowy z uni to ide na studia, jak nie to nie ma sensu wywalac kasy w bloto.

Edytowane przez Lucychix
Czas edycji: 2015-05-06 o 01:25
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 09:08   #654
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
3. Możliwe, że można sobie coś pomóc maturą podstawową, ale bez porównania patrzą bardziej na rozszerzone.

4. Nie słyszałam, żeby uni oferował dodatkowy egzamin której z aplikantek z wizazu, bardzo rzadko oferuja interview. Zazwyczaj jak nie spełniasz wszystkich ich wymagań odrzucają aplikacje lub oferują dodatkowy rok przed studiami.
Wiem że na wieeelu uni wymagają kilku rozszerzeń a DO TEGO średnia jakaś ze wszystkich matur, czyli pośrednio podstawowe też się liczą. Mi jeden uniwersytet dał ofertę z rozszerzeniami, średnią i wynikiem z podstawowej matmy. Ja też nigdy nie słyszałam o dodatkowym egzaminie z danego przedmiotu albo biorą pod uwagę maturę, albo IB, albo zapraszają na foundation...
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 13:17   #655
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

To zalezy od kierunku. Matematyka jest specyficznym kierunkiem, a poziom matur z matematyki jest nizszy niz byl kiedys, to chyba dlatego. Przykladowo na maturze z matmy zadania byly banalnie proste, w porownaniu z egzaminem na uniwerek gdzie byly calki i ich zastosowania oraz podstawowe rownania rozniczkowe, takze bylo rozwiniecie w szerg Taylora. Jakos nie cignelo mnie na Greenwich, ale egzamin byl zaawansowany i maths departement stoi u nich wysoko. Uniwerkow spoza Londynu nie biore od uwage bo pracy nie znajde, a chce juz i teraz. Sprawa nie jest jednak przesadzona. 15 mam spotkanie z moim przyjacielem , ktory pracuje w HR w City. I wtedy skoryguje z nim moje CV i omowimy czy Maths na Greenwich zwieksza moje szanse na part-time job w city. Na razie konsultowalam sie z nim via net i mowi ze jesli to matma to mam isc z tym ze musze pilnowac dobrych ocen. Jednak musze z nim roztrzesnac to szczegolowo przy obiedzie. Poza tym topowe uniwersytety jak Oxford, LSE i inne nie biora bez egzaminow wstepnych, tzn. nie wobrazam sobie kogos na takim uniwerku po naszej pozal sie Boze nawet rozszerzonej maturze z matematyki.
Mam kolezanke Angielke co ukonczyla geografie na Warwick bodajze, i nie mogla znalezc pracy i zadowolila sie praca w Enterprise (co auta tam pozyczaja). Teraz jednak robi magisterke ne Emperial College i bedzie sie zajmowac ultrasonografia. Jednak koszt roku to jakies ÂŁ 16000, co jednak zwroci sie w ciagu 4-5 mc.
Moja rada zeby nie pchac sie w latwe kierunki bo nawet po najlepszym Uni mozecie skonczyc w kelnerowaniu http://www.cherwell.org/news/oxford/...than-engineers
Jesli uni nie chce was przyjac (tzn. zwleka z decyzja) to dzwoncie tam i poproscie o egzamin. Duza szansa ze wam zapropnuja a wy bedziecie sie czuc pewnie ze podolacie.
PS czasami lepiej isc do collegu i zrobic AAT w accounting i zarobisz wiecej niz nauczyciel w angielskiej szkole. Ja obecnie koncze level 2 a w przyszlym roku sama chce sie przygotowac do zaliczenia level 3. Inna sprawa, ze ja obecnie na part-time pracuje w pewnej firmie. Moje zarobki to 9 into pocket, podczas gdy pracujacy u nas stolarze i kamieniarze (nawet jak w zasadzie nie mowia po angielsku) zaczynaj stawki od ÂŁ 15 w zwyz.
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 21:24   #656
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Trzeba wziac pod uwage, ze znaczna wiekszosc dzieczyn na tym forum nie mieszka jeszcze w UK, wiec dzwonienie do Uni, zeby miec extra egzamin im raczej nie po drodze No i zwlekanie nie rowna sie wahaniom Uni. Zazwyczaj oni sie nie wahaja, maja prog - ponizej do kosza, powyzej przechodzi, poczytaja eseje w jakiejs tam kolejnosci i zadecyduja Watpie zeby bylo cos w stylu: A ona to taka mila, ale wymagan nie spelnia, pomyslmy nad nia jeszcze 2 tyg. Szybko dostalam potwierdzenie z Brighton, potem odrzucenie z RGU i warunkowe z Lincoln - czyli nie widze zaleznosci.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 21:33   #657
kina0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Pierwszy raz słysze o tym sciaganiu z konta Mam nadzieje ze nie bede musiala pisac jakiegos dodatkowego egzaminu bo chce isc na ekonomie lub finanse i rachunkowość. Podstawa z matematyki faktycznie łatwa, robiłam dziś i 90% A wiecie może jako co oni tam liczą geografie? Bo gdzieś widziałam że na ekonomie wymagali dwóch humanistycznych
kina0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 21:53   #658
Lucychix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Zle mnie zrozumialas. To zalezy w duzej mierze od przemiotu a matematyka jest dosc specyficznym przedmiotem. Prawdopodobnie gdybym miala angielska lub niemiecka mature to by i moze na tej podstawie mnie przyjeli. Z reszta poczytajcie sobie na http://www.thestudentroom.co.uk i zdacie sobie sprawe ile ludkow ma interview i egzaminy.
PS jak idziecie na matme, finanse itp. to musi byc matma rozszerzona. Inaczej to chyba sie nie da?

PS Niestety Cameron wygral, co oznacza dla nas duza niepewnosc. Trzymalam za Red-Eda, ale trudno. Mam nadzieje, ze w zwiazku z niepewnoscia na rynkach angielska ekonomia nie kleknie. Niestety nie mozemy liczyc na podwyzke minimal wage. Mniemam tez, ze nie odbiora nam pozyczek, bo sa one i tak przyzwoicie oprocentowane i sie UK rzadowi zwroca.
Gadalam dzisiaj z chlopakami z Barcalys imowia, ze wczoraj zaczeli sie uczyc Niemieckiego. Cameron oszalal.

Edytowane przez Lucychix
Czas edycji: 2015-05-11 o 02:04
Lucychix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 02:15   #659
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Lucychix Pokaż wiadomość
PS Niestety Cameron wygral, co oznacza dla nas duza niepewnosc. Trzymalam za Red-Eda, ale trudno. Mam nadzieje, ze w zwiazku z niepewnoscia na rynkach angielska ekonomia nie kleknie. Niestety nie mozemy liczyc na podwyzke minimal wage. Mniemam tez, ze nie odbiora nam pozyczek, bo sa one i tak przyzwoicie oprocentowane i sie UK rzadowi zwroca.
Gadalam dzisiaj z chlopakami z Barcalys imowia, ze wczoraj zaczeli sie uczyc Niemieckiego. Cameron oszalal.
Ja jestem dobrej myśli. Jednak Elka lubi imigrantów i nie pozwoli mu na taki krok Według mnie to gadanie Camerona jest trochę naciągane i robione pod publikę. Ale na wszelki wypadek zaaplikuję o rezydenturę

Osobiście mierzę się jednak z gorszym problemem, prawdopodobnie nie zdałam podstawowej matury z matmy, tak wieemm i co teraz począć? jak mój uni w sumie rozpoczyna się we wrześniu jakoś, a wyniki poprawek są dopiero 11 września, doradzicie coś? Może przejść się osobiście tam i przedstawić sytuację?
__________________
Keep calm and wear your bitch face.

Edytowane przez hedwigaa
Czas edycji: 2015-05-13 o 02:22
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 15:01   #660
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Ehhh złapałam chwilę oddechu między maturami, i chciałam zapisać się na IELTS. I teraz mam dylemat bo tak sobie rozkminiam, do kiedy uni czekają na wyniki? Bo mam do wyboru 13 czerwca albo 27 i nie wiem czy 27 to nie będzie za późno? Jak myślicie?

hedwigaa, no wydaje mi się, że najlepiej od nich się dowiedzieć co teraz, tak jak mówisz.
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-07 14:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.