Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-31, 08:58   #481
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Poza tym gdyby ktoś wiedział, gdzie trzeba złożyć podanie, żeby wydłużyć dobę, niech koniecznie da mi znać
Przepraszam nie pamiętam czy wróciłaś do pracy? Jeśli nie, to polecam powrót. Doba wydłuża się o jakieś 10 godzin. Wiem, że nie każdy tak ma ale ja mam taki power jak jeszcze nigdy w życiu i czuję się tak szczęśliwa że ostatni raz taką euforię miałam chyba w podróży poślubnej (nota bene we wspomnianej Grecji na Rodos ) Podobno jest takie stare buddyjskie powiedzenie że jeśli brak ci czasu na cokolwiek trzeba sobie znaleźć nowe zajęcie
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 09:06   #482
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
widzę, że rozmowa o szparze między ząbkami. u nas córka nie ma, ale moja chrześnica miała ogromną. Teraz ma 4 lata, wszystkie ząbki i brak szpary. Ząbki pięknie się zsunęły, więc myślę, że nie ma się co martwić w tej chwili. Dodatkowo słyszałam -ale nie wiem czy to prawda, że szpara/ krzywe mleczaki nijak się ma do tego jak będą wyglądały zęby stałe. Chociaż wizyta u dentysty pewnie też nie zaszkodzi.

I pytanie: zakładacie maluchom już jakieś chusteczki/czapeczki od słońca?
jak jest za ciepło na czapkę na uszy to zakładam taki kapelusik bawelniany. Widziałam niedawno w pepco za 5zł, ja nakupiłam w h&m. Młody takie czapki nie na uszy usilnie sciąga a ten kapelusik jest zawiązywany. Czasem chwilę w czapce z daszkiem posiedzi w wózku lub rowerku ale krótką chwilę, a jednak lepiej jak coś łepetynkę chroni przed słońcem
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 10:30   #483
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Przepraszam nie pamiętam czy wróciłaś do pracy? Jeśli nie, to polecam powrót. Doba wydłuża się o jakieś 10 godzin. Wiem, że nie każdy tak ma ale ja mam taki power jak jeszcze nigdy w życiu i czuję się tak szczęśliwa że ostatni raz taką euforię miałam chyba w podróży poślubnej (nota bene we wspomnianej Grecji na Rodos ) Podobno jest takie stare buddyjskie powiedzenie że jeśli brak ci czasu na cokolwiek trzeba sobie znaleźć nowe zajęcie
W takim razie jestem najwyraźniej przykładem na to, że od każdej reguły są wyjątki
Wróciłam do pracy i od tego czasu dni mi mijają jak 5 minut.

Ja podobnie jak Netetitka zakładam czapeczkę od słońca, gdy jest za ciepło na bawełnianą, a jeszcze za zimno, żeby Milka biegała z gołą głową. Plus oczywiście gdy świeci słońce.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 11:30   #484
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość

I pytanie: zakładacie maluchom już jakieś chusteczki/czapeczki od słońca?

czapka z daszkiem, albo kapelusik




Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
W takim razie jestem najwyraźniej przykładem na to, że od każdej reguły są wyjątki
Wróciłam do pracy i od tego czasu dni mi mijają jak 5 minut.

Ja podobnie jak Netetitka zakładam czapeczkę od słońca, gdy jest za ciepło na bawełnianą, a jeszcze za zimno, żeby Milka biegała z gołą głową. Plus oczywiście gdy świeci słońce.
U mnie tez krucho z czasem, masakra normalnie.

Jesli nie swieci slonce to Ola lata z gola glowa mamy tylko dwie czapki na lato zadnych inych wiec nawet jak deszcz ostatnio padal, to lecial jej na glowe
Ale ja widze po niej jak jest jej za cieplo, wystarczy ze zaloze jej bluzke na dlugi rekaw a jest cieplo to ona od razu robi sie czerwona, czesto jest ubrana lżej niż ja
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 12:26   #485
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Ja próbuje zakładać kapelusik albo chustkę ale nawet 5 minut nie wytrzymuje. No i mam zagwostkę jak ją przekonać.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 12:50   #486
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

U nas z okryciem glowy jest roznie. Staram sie nadal stosowac zasade ze powyzej 14 stopni czapki nie zakladamy. Jak slonce mocno daje to kapelusik a Jak delikatnie to nic.
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 15:24   #487
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hej

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Virgo my idziemy już do dentysty
Mamy termin na 22 lipca Dostaliśmy skierowanie od laryngologa, bo Franek ma zbyt krótkie wędzidełko nad górną wargą i przez to ma szparę między jedynkami
22 lipca mamy więc przegląd ząbków, a potem umówimy się na zabieg
O kurczę, już?
Ja chyba na razie się wstrzymam, zresztą Natalka i tak nie da sobie zajrzeć w buźkę a co dopiero coś w niej dłubać .

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
I pytanie: zakładacie maluchom już jakieś chusteczki/czapeczki od słońca?
Ja na razie wkładam czapeczki bawełniane bo jak dotąd pogoda u nas bez szału, wcale nie jest ciepło (no, z kilkoma wyjątkami), poza tym nieźle dmucha wiatr.
Choć Natalka i tak czapki zrywa z głowy więc trochę to jak walka z wiatrakami.

Limonko
ja też jestem pod wrażeniem tego ile już Natalka rozumie. Muszę Ci nawet powiedzieć, że do niedawna jej nie doceniałam. A już pani neurolog z kliniki, gdzie jeździmy na kontrole na 1ej wizycie stwierdziła, że Natalka to bardzo inteligentna dziewczynka, bardzo emocjonalna a mimikę ma co najmniej dwulatka . Miała rację .

My właśnie wróciliśmy z kolejnego festynu , tym razem na Dzień Dziecka. Tuśka po raz pierwszy była w basenie z piłkami, jeździła małym samochodzikiem, w tunelu się rozpłakała, wystraszyła się pana przebranego za bagiennego stwora, jadła ze mną loda (ona liza i ja liza - taka jest podzielna, że i mi dawała) i ogólnie było super . A jakie Wy macie plany na Dzień Dziecka? Ja jeszcze chcę coś na jutro wykombinować ale nie wiem jeszcze dokładnie co. Kupowaliście coś swoim szkrabom na Dzień Dziecka? Ja, jak przystało na wyrodną matkę jeszcze nic, ale od chrzestnych dostała zabawki, nocnik i inne gadżety .
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 16:13   #488
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Ja próbuje zakładać kapelusik albo chustkę ale nawet 5 minut nie wytrzymuje. No i mam zagwostkę jak ją przekonać.
mój taki jest aparat do czapek z daszkiem, ale zaczęłam mu w domu zakładać, teraz czasem sobie sam już zakłada i chodzi dumny z siebie. Na dworze też z 5min wytrzymuje ale jaknmu uwagę się odwróci





Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Hej


O kurczę, już?
Ja chyba na razie się wstrzymam, zresztą Natalka i tak nie da sobie zajrzeć w buźkę a co dopiero coś w niej dłubać .


Ja na razie wkładam czapeczki bawełniane bo jak dotąd pogoda u nas bez szału, wcale nie jest ciepło (no, z kilkoma wyjątkami), poza tym nieźle dmucha wiatr.
Choć Natalka i tak czapki zrywa z głowy więc trochę to jak walka z wiatrakami.

Limonko
ja też jestem pod wrażeniem tego ile już Natalka rozumie. Muszę Ci nawet powiedzieć, że do niedawna jej nie doceniałam. A już pani neurolog z kliniki, gdzie jeździmy na kontrole na 1ej wizycie stwierdziła, że Natalka to bardzo inteligentna dziewczynka, bardzo emocjonalna a mimikę ma co najmniej dwulatka . Miała rację .

My właśnie wróciliśmy z kolejnego festynu , tym razem na Dzień Dziecka. Tuśka po raz pierwszy była w basenie z piłkami, jeździła małym samochodzikiem, w tunelu się rozpłakała, wystraszyła się pana przebranego za bagiennego stwora, jadła ze mną loda (ona liza i ja liza - taka jest podzielna, że i mi dawała) i ogólnie było super . A jakie Wy macie plany na Dzień Dziecka? Ja jeszcze chcę coś na jutro wykombinować ale nie wiem jeszcze dokładnie co. Kupowaliście coś swoim szkrabom na Dzień Dziecka? Ja, jak przystało na wyrodną matkę jeszcze nic, ale od chrzestnych dostała zabawki, nocnik i inne gadżety .
super, my też lubimy festyny, teraz zaczął się sezon na nie. Niestety u nas zaczynają się ok 15 a to godzina drugiej drzemki. Ostatnio jak zamiast drzemki poszliśmy na festyn trzy dni wracaliśmy do jako takiego rytmu :/ więc dziś nici z festynu, król śpi

nic nie kupiłam na dzień dziecka. Teraz pomyślałam, że to jutro a my na basen się wybieraliśmy :/ chyba sobie odpuszczę bo mogą być pewnie jakieś wycieczki lub atrakcje dla dzieci a na pierwszą wizytę wolę spokój


U nas wielkie zmiany. Młody ma swoją przytulankę, którą miętosi, gryzie przed snem, układa do zaśnięcia jak poduszkę. Śmierdzi już mimo codziennego prania (ma dwie na wymianę). Wczoraj zaliczył drzemkę bez niej i wieczorem też zasnął bez niej. Dzisiaj dwie drzemki również bez krówki Mam nadzieję, że będzie tak dalej bo już tego śmierdziucha nie mogę znieść
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 18:16   #489
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cześć dziewczyny

Ostatnio nie miałam czasu na pisanie

Kuba śpi w body na długi rękaw i legginsach, gołe stopy.

Na spacery ubieram mu body a na koszulki chyba się przerzucę jak będą upały bo jakoś się boję że nerki przeziębi.

miałam nie używać czapek ale jak wieje wiatr i Kuba ma zimne uszy to jednak zakładam bawełniana. Mamy też osobną na słońce i też używamy.

Na dzień dziecka nic nie planuję i nie kupuję. Kuba dostał prezenty od dziadków. Akurat jesteśmy u jego chrzestnej, gdzie bawi się z kuzynka więc atrakcji ma mnóstwo

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 00:25   #490
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
witam się spod koca bo leżę zakatarzona z nosem czerwonym jak Renifer Rudolf
duzo zdrowia
kuruj sie szybko
Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
I pytanie: zakładacie maluchom już jakieś chusteczki/czapeczki od słońca?
ja zakladam z daszkiem i bandane, ale dlugo na glowie nie pozostaja
nie wiem jak mam go przekonac do noszenia czapek

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Podobno jest takie stare buddyjskie powiedzenie że jeśli brak ci czasu na cokolwiek trzeba sobie znaleźć nowe zajęcie
co prawda to prawda
Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Jesli nie swieci slonce to Ola lata z gola glowa
Marco tez, ale jak jest bardoz slonecznie to jestem w kropce mimo ze unikam tych niebezpiecznych godzin

Jak ubieram w dzien? Mam taka zasade, ze jak jest zimno na dlugi rekaw, to ma body, jak pogoda na krotki, to jest cieplo i tylko sam t-shirt
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 03:21   #491
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dziękuję Dziewczyny,już czuję się trochę lepiej,przynajmniej mogę na oczy patrzeć

Ja wczoraj robiłam zakupy i dziś szykowałam zupe ogórkową bo mi się chciało kwaśnego+ zapiekanke z makaronem.Pogoda nie dopisałam w ten weekend i nie bardzo było jak wyjść na spacer;/ Ale może w kolejnych dniach będzie lepiej
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-01, 20:30   #492
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
A moze ja tez ciagle bucze tylko o tym nie wiem






Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
widzę, że rozmowa o szparze między ząbkami. u nas córka nie ma, ale moja chrześnica miała ogromną. Teraz ma 4 lata, wszystkie ząbki i brak szpary. Ząbki pięknie się zsunęły, więc myślę, że nie ma się co martwić w tej chwili. Dodatkowo słyszałam -ale nie wiem czy to prawda, że szpara/ krzywe mleczaki nijak się ma do tego jak będą wyglądały zęby stałe. Chociaż wizyta u dentysty pewnie też nie zaszkodzi.

I pytanie: zakładacie maluchom już jakieś chusteczki/czapeczki od słońca?

O wlasnie ja tez uwazam ze dopiero przy stalych zabkach sie cos interweniuje
Ubieram chustke lub kapelusik. Jak bylo zimno i wialo to mial gola glowe, ewentualnie kaptur naciagalam




Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość

U nas wielkie zmiany. Młody ma swoją przytulankę, którą miętosi, gryzie przed snem, układa do zaśnięcia jak poduszkę. Śmierdzi już mimo codziennego prania (ma dwie na wymianę). Wczoraj zaliczył drzemkę bez niej i wieczorem też zasnął bez niej. Dzisiaj dwie drzemki również bez krówki Mam nadzieję, że będzie tak dalej bo już tego śmierdziucha nie mogę znieść

Moje gratulacje

Kropkaa zdrowka!!!

Piotrus nic nie dostal na dzien dziecka no moze nie do konca. Na paradzie dostal 2 wafelki pryncypalki wiec stwierdzilismy ze dostanie jeden ale jak mu tz wsadzil kawalek ti go wyplul i wrecz lizal z namaszczeniem no ale sie zaczal tak morusac ze mu zaraz wyrzucilam wiec sie nie nacieszyl
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 22:33   #493
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Ja zakładam kapelusik ale on szybko zostaje zdjęty, także zazwyczaj chodzi bez.

U nas plany wczoraj były na dzień dziecka ale zostały pokrzyżowane niestety. Także dziś zabrałam sama młodą na loda;p Tzn kupiłam tylko sobie, dałam jej skosztowac ale po pierwszym liżnięciu grzecznie oddała. No ale chciałam dac, a że nie zasmakował jej strata ;p

Pytanie z innej beczki: stosujecie coś przeciw kleszczom?
Pełno tego dziadostwa;/

Edytowane przez Smarrita
Czas edycji: 2015-06-01 o 22:35
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 04:36   #494
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Moja Ola tez nic nie dostala.

Co do czapek to tez szybko ke sciaga niestty. We wozku rozkladam budke i ustawian siedzisko tak by slonce na nia nie swiecilo a jak cce niegac to na placu bo tam mam najmniej slonca.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 05:54   #495
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Przemo dosyć grzecznie nosi nakrycia głowy, wiec na słońce dostaje cienki kapelutek albo czapke z daszkiem i oslona na kark.
Za 3 tygodnie wyjezdzamy na urlop, będzie mocno grzało, wiec cos na glowie obowiązkowo musi byc.

Zęby nadal sie nie przebiły, katar calkowicie minął.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 13:38   #496
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Ja zakładam kapelusik ale on szybko zostaje zdjęty, także zazwyczaj chodzi bez.

U nas plany wczoraj były na dzień dziecka ale zostały pokrzyżowane niestety. Także dziś zabrałam sama młodą na loda;p Tzn kupiłam tylko sobie, dałam jej skosztowac ale po pierwszym liżnięciu grzecznie oddała. No ale chciałam dac, a że nie zasmakował jej strata ;p

Pytanie z innej beczki: stosujecie coś przeciw kleszczom?
Pełno tego dziadostwa;/
Na kleszczy nic nie raczej bo młody tylko koło domu śmiga, tyle co po trawniku a chyba tam nic nie chwyci?
Za to myślę nad czymś na komary, to co widziałam do tej pory to niby od 2 latek. Zawsze te paskudy dzieciaka dopadają i podziubią
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 14:39   #497
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Tynka będzie wiedziec, co na komary dla maluchów.
Nie pamiętam od jakiego wieku sa plasterki typu Mosquito, ale w zeszłym roku przyklejalam na wózek i Ewie na bluzke. Gryzly ja końskie muchy, ale komary nie.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 15:23   #498
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Na kleszczy nic nie raczej bo młody tylko koło domu śmiga, tyle co po trawniku a chyba tam nic nie chwyci?
Za to myślę nad czymś na komary, to co widziałam do tej pory to niby od 2 latek. Zawsze te paskudy dzieciaka dopadają i podziubią
moja też chodzi koło domu- na ręce w porę zauważyłam kleszcza żeby go móc zdjąc, dlatego stąd pytanie o środki przeciw.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 15:41   #499
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
moja też chodzi koło domu- na ręce w porę zauważyłam kleszcza żeby go móc zdjąc, dlatego stąd pytanie o środki przeciw.
Ohoo, a widzisz. Ja myślałam, że to tak raczej w lesie się chwyta
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 21:11   #500
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ohoo, a widzisz. Ja myślałam, że to tak raczej w lesie się chwyta

Wbrew pozorom w parkach w miastach bywa ich równie duzo
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 21:19   #501
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

No, ja na wsi mieszkam, lasy dookoła. Wcześniej się nie spotkałam z kleszczem na własnym podwórku a tu jednak...
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 22:21   #502
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
No, ja na wsi mieszkam, lasy dookoła. Wcześniej się nie spotkałam z kleszczem na własnym podwórku a tu jednak...
Ja też na wsi, ale wokoło to sad mamy jedynie, trawnik bez szczególnej roślinności, jakieś róże, piwonie to wszystko. Koty czasem coś tam złapią ale one chodzą własnymi ścieżkami, wiadomo. Zastanawiam się czy coś można na te kleszcze skoro na komary od 2 lat te psikacze co widziałam hmm
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 22:32   #503
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Ja nie pomoge niestety
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 22:48   #504
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ja też na wsi, ale wokoło to sad mamy jedynie, trawnik bez szczególnej roślinności, jakieś róże, piwonie to wszystko. Koty czasem coś tam złapią ale one chodzą własnymi ścieżkami, wiadomo. Zastanawiam się czy coś można na te kleszcze skoro na komary od 2 lat te psikacze co widziałam hmm
Jutro jadę do miasta to popytam w aptece;p

Kleszcze mogą siedziec w trawie- u nas ani róż, ani piwonii (jakkolwiek to wygląda), same tuje i jeden jaśmin ;p no i jabłoń 2 metrowa- trzydziestokilkuletnia
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 23:49   #505
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki: stosujecie coś przeciw kleszczom?
Pełno tego dziadostwa;/
u mnie nie stosuje, bo nie mamy ani kleszczy ani komarow, ale jak jade do PL, to uzywamy przewaznie dwoch:
Mugga - ten jest chyba od 2 lat
Zanza No! Chicco
plus kosmetyki naturalne o zapachu trawy cytrynowej, czasami tez mieszam kilka kropli tegoz olejku z woda i spryskuje ubranie malucha
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 03:36   #506
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

U mnie dziś dziecko jak petarda,wulkan.Normalnie nie wiem co w nią wstapiło prawie biegała po pokojach a na dworze nie dało się jej zatrzymać.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 10:21   #507
stefan89
Raczkowanie
 
Avatar stefan89
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 211
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Haloo

Mnie dopadła gorączka przedślubna mam wrażenie, ze załatwiamy, załatwiamy, a sprawy zamiast się kurczyć, to jeszcze się mnożą.

Hanka tez wulkan, cieżko cokolwiek z nią załatwić. Już rozumiem dlaczego mówią, ze najpierw ślub, pózniej dzieci

Jedziemy do zwierzyńca jutro na długi weekend wiec tez mnie interesują środki przeciwkomarowe. I te pomukaszeniu tez!

Jak już będę żona swojego męża po raz drugi to wrócę do was, a tymczasem wybaczcie mi baby, ale niedoczas u mnie cały czas
__________________
hania 05.04.2014

15 17
17 15
16 20
stefan89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 14:18   #508
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Dzień dobry!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość

Pola- widziałam zdjęcia na blogu, rewelacja
Chyba mimo tych wszystkich nieprzyjemności na wycieczce nie brakowało też miłych chwil.
Swoją drogą bardzo do mnie trafił jeden z ostatnich wpisów o tym, jak cudownie przeżywać z dziećmi te wszystkie małe codzienne przygody, zachwyty i zdziwienie otaczającym nas światem. Bardzo mi tego brakuje odkąd wróciłam do pracy.
Oczywiście w dyskusji z mamą podpierałam się artykułami w dzieciowych gazetach, ale problem w tym, że "przegrzewanie" to pojęcie niedoprecyzowane. Moja mama upiera się, że to ona ubiera Milkę adekwatnie do pogody, a ja ją, cytując: "rozgogalam"



U nas wszystko ok. Emilka postępy w chodzeniu robi powoli, ale systematycznie.
Bardzo szybko rozwija jej się za to- nie wiem czy użyje dobrego słowa- mentalnie. Codziennie zaskakuje mnie tym ile już rozumie, ile potrafi zrobić i ile potrafi już sama powiedzieć.

Poza tym gdyby ktoś wiedział, gdzie trzeba złożyć podanie, żeby wydłużyć dobę, niech koniecznie da mi znać
Dzięki Limonko za miłe słowa

Fajnie, że Emi taka kumata. Kalinka nie mówi jakoś dużo, na ogół "dogaduje się" z apomocą palca wskazującego i mówienia "to to" w różnych intonacjach
Co do wydłużania doby... pomaga przymknięcie oczu na niedostatki

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
c

I pytanie: zakładacie maluchom już jakieś chusteczki/czapeczki od słońca?
My zakładamy, taki kaszkiecik, początkowo ściągała, ale jakoś się już przyzwyczaiła, może wzięła przykład z brata Czasami sobie zdejmie, ale zaraz potem próbuje nałożyć z powrotem

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
J
Pytanie z innej beczki: stosujecie coś przeciw kleszczom?
Pełno tego dziadostwa;/
Kurczę, dzięki za przypomnienie, musimy w coś się zaopatrzyć, przy naszym szlajaniu się

Swoją drogą Antoś miał kleszcza, gdy miał dwa miesiące, złapał go w naszym przydomowym ogródku... w wózku głębokim... Ale po chwili dosłownie go zauważyłam, jeszcze nie zdążył się napompować

Cytat:
Napisane przez stefan89 Pokaż wiadomość
Haloo

Mnie dopadła gorączka przedślubna mam wrażenie, ze załatwiamy, załatwiamy, a sprawy zamiast się kurczyć, to jeszcze się mnożą.
Powodzenia w przygotowaniach!

U nas w porządku. Byłam ostatnio z Małą u lekarza, przy okazji skończonego roczku.
Lekarz oczywiście zasugerował odstawienie od piersi i przejście na mm Trzeba przyznać, że był delikatny, ale i tak ręce mi opadły. I podziękowałam grzecznie Fakt, że prawie nie przybrała od ostatniej wizyty, ale była poprzednio dwa miesiące wcześniej, więc bez przesady, teraz się dużo rusza, no i to chyba normalne jest, że nie przybierają dzieci równomiernie jakoś i liniowo, według tabelek...

Poza tym wycofali naszą szczepionkę Została nam ostatnia dawka (błonica tężec krztusiec i polio)(szczepimy z opóźnieniem) i kurde nie ma już takiej, nie ma też ekwiwalentu, nie wiem, co robić. Chcieliby chyba, żeby z 8 za jednym razem wszczepiać... O monowalentnych można zapomnieć

I jeszcze, Kalina ostatnio zasypia podczas inhalowania Miała trochę kaszlu i inhalowaliśmy ją(fajnie nam się sprawdza zabłocka mgiełka solankowa) i tak ją to relaksowało, że zasypiała Dzisiaj był spory problem z normalnym zaśnięciem

I jeszcze się pochwalę, w najnowszym tygodniku powszechnym jest artykuł o odpoczywaniu z moją wypowiedzią, normalnie jestę sławnym blogerę

pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 19:27   #509
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Na kleszcze i komary nie pomogę

stefan powodzenia w przygotowaniach. na pewno wszystko wyjdzie super

pola ale macie problem z tą szczepionką, nie wiem co poradzić

Ja po dzisiejszym dniu mam już dość upałów. Kuba cały mokry i momentami aż się buraczkowy na twarzy robił z gorąca. A widziałam dziś dziecko w wózku, na oko około 8 miesięcy, na długi rękaw i przykryte polarowym kocykiem
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 19:39   #510
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja po dzisiejszym dniu mam już dość upałów. Kuba cały mokry i momentami aż się buraczkowy na twarzy robił z gorąca. A widziałam dziś dziecko w wózku, na oko około 8 miesięcy, na długi rękaw i przykryte polarowym kocykiem
może mamusia wytapiała tłuszczyk :P


Przemo w krótkich portkach po domu zaczął chodzić jak pająk - zamiast na kolankach raczkować, to na wyprostowanych nogach. widać mu się nie podobają chłodne kafle, taki ksieciunio
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 02:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.