Czy trwać w tym związku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-03, 14:16   #1
Rocker
Raczkowanie
 
Avatar Rocker
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 164

Czy trwać w tym związku?


Jestem z chłopakiem 4 miesiące. Starał się o mnie dość długo, cały czas okazywał (i okazuje) że bardzo mu zależy, mamy mnóstwo wspólnych tematów, jest inteligentny, opiekuńczy. I tak od spotkania do spotkania w końcu czułam że nie mogę się wycofać i mimo że nie mogłam wtedy powiedzieć, że go kocham to zdecydowałam się na związek.
W tej chwili często mam wątpliwości co do tego. Wszyscy moi znajomi uważają że jest idealny, zakochany we mnie po uszy, super z nas parka itp.
Niestety ja mam chyba nie po kolei w głowie bo nie mogę mu dać tego, co on daje mi - tzn 150% zaangażowania i miłości. Nie wiem czemu. Coś mnie blokuje, nie ma tego 'czegoś'.
W dodatku bardzo często myślę o byłym, którego widuję tylko przypadkiem (z wyjątkiem jednego ustalonego spotkania (tak o, na kawę) miesiąc temu). Niestety były o wiele bardziej pociąga mnie fizycznie...

Czuję ogromne wyrzuty sumienia że zamiast docenić to co mam, gonię myślami za nie wiadomo czym...

I teraz moje pytanie

Czy zaryzykować i zakończyć ten związek, potężnie raniąc wspaniałego chłopaka czy przestać myśleć o księciu z bajki i zrozumieć, że związki w prawdziwym życiu to nie są nieustanne fajerwerki?
Rocker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 14:33   #2
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Cytat:
Napisane przez Rocker Pokaż wiadomość
Jestem z chłopakiem 4 miesiące. Starał się o mnie dość długo, cały czas okazywał (i okazuje) że bardzo mu zależy, mamy mnóstwo wspólnych tematów, jest inteligentny, opiekuńczy. I tak od spotkania do spotkania w końcu czułam że nie mogę się wycofać i mimo że nie mogłam wtedy powiedzieć, że go kocham to zdecydowałam się na związek.
W tej chwili często mam wątpliwości co do tego. Wszyscy moi znajomi uważają że jest idealny, zakochany we mnie po uszy, super z nas parka itp.
Niestety ja mam chyba nie po kolei w głowie bo nie mogę mu dać tego, co on daje mi - tzn 150% zaangażowania i miłości. Nie wiem czemu. Coś mnie blokuje, nie ma tego 'czegoś'.
W dodatku bardzo często myślę o byłym, którego widuję tylko przypadkiem (z wyjątkiem jednego ustalonego spotkania (tak o, na kawę) miesiąc temu). Niestety były o wiele bardziej pociąga mnie fizycznie...

Czuję ogromne wyrzuty sumienia że zamiast docenić to co mam, gonię myślami za nie wiadomo czym...

I teraz moje pytanie

Czy zaryzykować i zakończyć ten związek, potężnie raniąc wspaniałego chłopaka czy przestać myśleć o księciu z bajki i zrozumieć, że związki w prawdziwym życiu to nie są nieustanne fajerwerki?
akurat po 4 miesiącach to fajerwerki powinny jeszcze być. Jesteście ze sobą krótko, on jest zaangażowany na maksa, Ty nie. Moim zdaniem, raczej z Twojej strony się nic nie zmieni. Byłam w związku od drugiej strony - mi zależało bardziej. Do dziś mam do faceta żal, że nie powiedział wprost, sama musiałam się z nim rozstać. Czułam się wykorzystana. Może być faktycznie tak, że niepotrzebnie porównujesz go z byłym, ale nie zmusisz się do kochania. Jeśli brakuje Ci uczucia do niego - raczej go nie wyczarujesz.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 14:52   #3
LittleAnne
Raczkowanie
 
Avatar LittleAnne
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 139
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
akurat po 4 miesiącach to fajerwerki powinny jeszcze być. Jesteście ze sobą krótko, on jest zaangażowany na maksa, Ty nie. Moim zdaniem, raczej z Twojej strony się nic nie zmieni. Byłam w związku od drugiej strony - mi zależało bardziej. Do dziś mam do faceta żal, że nie powiedział wprost, sama musiałam się z nim rozstać. Czułam się wykorzystana. Może być faktycznie tak, że niepotrzebnie porównujesz go z byłym, ale nie zmusisz się do kochania. Jeśli brakuje Ci uczucia do niego - raczej go nie wyczarujesz.
Popieram
Do kochania nie jesteś w stanie się zmusić, to przychodzi po prostu od tak naturalnie, albo kochasz albo nie. Tak samo jest z pociągiem fizycznym, albo Cię facet pociąga od poczatku albo nie, i wątpie żeby było tak że któregoś ranka się obudzisz, przetrzesz oczy i powiesz: " O rany, jaki ten mój facet seksowny. Mam na niego ochotę teraz".
Wiesz na pewno że miłość i pożądanie to nie wypracowany schemat, tylko uczucie które pojawia się spontanicznie, i (chwała niebiosom) nie do każdego.
__________________
"Świat jest pełen mężczyzn...szczególnie tych nic nie wartych." J. Austen

Florence and The Machine - Ceremonials (deluxe edition)
LittleAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 14:55   #4
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Nawet nie trzeba czytac Twego postu, bo odpowiedz zawiera sie w tytulowym pytaniu juz. W zwiazkach sie nie trwa. Zwiazek uszczesliwia z kazdej strony. Oczywiscie,ze nie trwaj.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 18:34   #5
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Nie trwać...
Byłam w tej samej sytuacji. Facet - ideał. Przystojny, bogaty, pracowity, z ciekawą pasją, itd. Patrząc z boku nie można mu było niczego zarzucić. Ale nie było "tego czegoś", nie było między nami "chemii".
Nie mogłam mu uczciwie powiedzieć, że go kocham. Zakończyłam związek. Oczywiście nie było łatwo, bo były pytania dlaczego, co zrobił źle, itd. Nie wiedziałam jak to wytłumaczyć, co odpowiedzieć, ehhh miałam wyrzuty sumienia, ale w końcu poczułam się wolna.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 18:37   #6
0livvka
Zadomowienie
 
Avatar 0livvka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 399
Dot.: Czy trwać w tym związku?

nie ma co się męczyć ...
a im dłużej będziesz zwlekała tym trudniej będzie go rzucić
__________________
zabierzcie te ciuchy
kosmetyczka
0livvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 15:02   #7
Rocker
Raczkowanie
 
Avatar Rocker
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 164
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Nie trwać...
Byłam w tej samej sytuacji. Facet - ideał. Przystojny, bogaty, pracowity, z ciekawą pasją, itd. Patrząc z boku nie można mu było niczego zarzucić. Ale nie było "tego czegoś", nie było między nami "chemii".
Nie mogłam mu uczciwie powiedzieć, że go kocham. Zakończyłam związek. Oczywiście nie było łatwo, bo były pytania dlaczego, co zrobił źle, itd. Nie wiedziałam jak to wytłumaczyć, co odpowiedzieć, ehhh miałam wyrzuty sumienia, ale w końcu poczułam się wolna.
Jak dlugo byliscie ze soba? I co mu powiedzialas, jak wytlumaczylas to ze chcesz sie rozstac?
Rocker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 15:04   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Jeżeli przez pierwsze 1,5 roku nie czujesz się na haju to po prostu to nie jest to i nie ma chemii.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 16:26   #9
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Cytat:
Napisane przez Rocker Pokaż wiadomość
Jak dlugo byliscie ze soba? I co mu powiedzialas, jak wytlumaczylas to ze chcesz sie rozstac?
Dokładnie nie pamiętam, jakich użyłam słów, bo to było dość dawno...

Zapewniłam, że nikt mi nic na jego temat nie powiedział (bo najpierw on był pewien, że może usłyszałam od innych osób jakieś kłamstwa na jego temat). Powiedziałam, że przepraszam, ale nie widzę szans na to, żebyśmy tworzyli udany związek, bo z mojego strony nie ma miłości i nie będzie.
On przekonywał, że najpierw jest przyjaźń, a miłość rodzi się z czasem. Ja w to nie wierzę. Tzn. nie w tym przypadku, kiedy kobieta zdecydowanie czuje, że to nie jest "to".
Mam paru kolegów, do których teraz nic nie czuję, ale gdybyśmy i ja i oni byli wolni, teoretycznie nie mogłabym wykluczyć związku.
A jeżeli chodzi o EX to zdecydowanie czułam, że nie dam rady go pokochać, że nie dam rady udawać, że jestem z nim szczęśliwa... A to już nie te czasy, gdzie kobieta odkładała na bok swoje "fanaberie" i cieszyła się, że TŻ nie pije i nie bije - tzn. że dobry materiał na męża. Niestety, w oczach znajomych i rodziny wyszłam na rozkapryszoną księżniczkę, która oczekuje księcia z bajki, ale mam to gdzieś. Oczywiście żal mi było ex-TŻa, ale dlaczego mam poświęcić swoje szczęście dla niego?

Byliśmy ze sobą parę miesięcy.

Edytowane przez slonecznikow_a
Czas edycji: 2015-06-04 o 17:05
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 16:37   #10
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Też stałam przed takim dylematem. Niby facet idealny, ale ja nie byłam przekonana. Próbowałam sobie wmawiać, że życie to nie film, że przecież nie ma idealnie nigdzie, ale jak czujesz, że to nie to, zdania nie zmienisz.
I pamiętaj, że im prędzej to zakończysz tym on będzie miał mniej do zapominania. Nie bądź egoistką.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 19:00   #11
NieZgadzamSie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 222
Dot.: Czy trwać w tym związku?

A ja mimo wszystko dałabym tej znajomości szansę, żeby potem nie było sytuacji typu: "Dopiero jak odeszłam to uświadomiłam sobie, co straciłam". Miłość to nie tylko uczucie, ale przede wszystkim decyzja i pewna postawa wobec drugiej osoby, stosunek do niej. Cztery miesiące to mało i jeśli zostaliście parą niedługo po zapoznaniu się ze sobą to możliwe, że jesteście dopiero na etapie poznawania się. Jutro, pojutrze czy za tydzień może wydarzyć się coś, co sprawi, że zapałasz do tego mężczyzny naprawdę gorącym uczuciem. Dlatego ja nie zrywałabym tak pochopnie, ale dała sobie czas na dokładne przemyślenie sprawy i racjonalne podjęcie decyzji.
NieZgadzamSie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 20:41   #12
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: Czy trwać w tym związku?

Według mnie nie przepracowałaś jeszcze rozstania z byłym, dlatego też nie potrafisz zaangażować się w nowy związek.
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-04 21:41:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.