Marketing i reklama w firmie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-22, 12:32   #91
crazygirl90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

moja siostra miała podobny problem ze swoim sklepem, wszystko zalezy tez od tego jak duza jest twoja firma itd. Spejalisci pomagają wybrać najskuteczniejsza metodę reklamy. Moja siostra poszła do agencji reklamowej która znalazła przez grupę MTS z Katowic <ciach reklama>. Z tego co kojarze to zainwestowała w reklamę internetową. W dzisiejszych czasach reklama w necie to podstawa.

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2015-06-02 o 16:59 Powód: link
crazygirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 00:37   #92
Tomek333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

możesz spróbować Adwordsa (reklama w wyszukiwarce google), są ciekawe opcje... możesz ustawić wartość za klika czy budżet dzienny. ciekawe byłyby w twoim przypadku np. bony rabatowe, ktos wyda 100zł i dostaje bon do wykorzystania przy następnych zakupach z rabatem 15%, przy zakupach powyżej 100zł.
lub mikroreklama na tym forum.
jak by się zastanowić to jest kilka ciekawych opcji. na pewno dobre miejsca i dobre targetowanie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Tomek333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 00:45   #93
Tomek333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

reklama na samochodzie jest godna uwagi pod warunkiem że sporo sie przemieszczasz i parkujesz w miejscach gdzie ludzie mogą przeczytać to co masz na samochodzie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Tomek333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:42   #94
LeczniarK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

A masz jakąś obraną strategie rozwoju firmy? Czy idziesz na żywioł? Przydałby się określony plan i do niego dostosowane reklamowanie - przeciwnym wypadku reklama może okazać się nieskuteczna.

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2015-06-02 o 16:58 Powód: link
LeczniarK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 06:05   #95
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Cytat:
Napisane przez LeczniarK Pokaż wiadomość
A masz jakąś obraną strategię rozwoju firmy? Czy idziesz na żywioł? Przydałby się określony plan i do niego dostosowane reklamowanie - przeciwnym wypadku reklama może okazać się nieskuteczna.
Tak - mam, choć nie spisaną, ale bardzo dobrze wiem dokąd zmierzam.

Z dobrych wiadomości - młodsza córka dostała się do żłobka, więc od września będę miała więcej czasu na pracę
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )





Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-06-03 o 06:39 Powód: link
lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 12:13   #96
malamigda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Najlepszą metodą pozyskiwania klientów jest reklama w Google. Ponad 90% osób jak czegoś szuka, to szuka właśnie w Google.
Przedstawiam tutaj statystyki ile osób miesięcznie wyszukuje następujące frazy (jet to średnia):

buciki niemowlęce 880
buty dla niemowląt 720
buciki dla niemowlaka 590
buciki dla niemowląt 590
buty dla niemowlaka 480
buty niemowlęce 480
buciki zimowe dla niemowląt 40

Najszybszą metodą aby znaleźć się na górze wyników wyszukiwania w Google na te frazy jest reklama Google AdWords.

Może Pani rozreklamować się również za pomocą Facebook Ads. Facebook ma ciekawe możliwości kierowania reklam, może np. Pani skierować swoje reklamy do kobiet, które są:

a) Rodzicami niemowlaków (0-12 miesięcy)
b) Osobami spodziewającymi się dziecka

Oczywiście dobrym pomysłem jest prowadzenie profilu firmowego na Facebooku, gdzie wrzucałaby Pani modele butów.

Proszę mi powiedzieć jeszcze, czy posiada Pani stronę internetową?
malamigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 06:58   #97
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Nie mam strony Poki co za duzy koszt to dla mnie. Mam fb firmowego, zakupione domeny, pinterest. Wczoraj zalozylam konto na Instagramie. Mam tez bloga osobistego, gdzie rowniez promuje swoje produkty.
Co do reklam na fb, to jakis czas temu wykupilam promocje fanpagea i bylam zadowolona z rezultatu. Wykupilam wiec promocje butiku na DaWandzie (tam sprzedaje glownie) i rezultaty kiepskie.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 08:14   #98
malamigda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Odezwij się na priva, będę miała dla Ciebie ciekawą propozycję. A buty dla niemowląt ma Pani śliczne
malamigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 10:44   #99
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Jeżeli chcesz mieć dobre rezultaty to musisz w nie zainwestować, skoro widzisz, że marketing w social media przynosi dobre efekty, to może trzeba pójść w tym kierunku. Wato byłoby wszystkie prowadzone aktualnie działania w mediach społecznościowych dokładnie monitorować i dostosowywać potrzeb. Takie analizy social media oferuje np. Ideo http://www.social.ideo.pl/strategia-...i-analizy.html Poczytaj na ich stronie na czym to polega, może to nakieruje Cię w dobra stronę
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 14:59   #100
Sakh
Raczkowanie
 
Avatar Sakh
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Talking Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Wcale nie tak drogo agencja marketingowa w Warszawie Port Biznesu zajmuje się prowadzeniem Fanpage, profili społecznościowych. Ceny o których mówisz, powyżej 1 tys. to dla znanych już marek jak Nike itp. Dla małych firm ceny sięgają od 100 zł do 1 tys. w zależności ile chcesz postów w ciągu tygodnia i ilości kanałów społecznościowych, także wydatek niewielki, a efekty spore. Także poproś tą agencję o ofertę handlową na http://portbiznesu.pl/kontakt

Edytowane przez Sakh
Czas edycji: 2015-06-16 o 15:04
Sakh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 06:48   #101
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Jezu - wątek spam normalnie się zrobił
Jak bym miała kasę na wynajęcie firmy to bym to zrobiła!!!
Dla kogoś 100zł to mały wydatek a dla mnie duży, bo żeby mieć 100zł zysku muszę wyprodukować i sprzedać towaru za 500zł.

Nadal robię wczystko na czuja i odnośnie reklamy na fb:
Reklama fanpejdża - super, duży odzew. Osoby lajkujące nawet jako tako się udzielają Mam więcej lajków przy postach.
Reklama sklepu (reklama na fb, sklep na dawandzie) - klapa totalna! Przez tydzień akcji NIC się nie sprzedało

Odczekam kilka tygodni i startuję z akcją na google. Postaram się napisać swoje spostrzeżenia
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 15:26   #102
bukowskaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 26
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Ja bym zaczęła od solidnego planu Reklama niedużym kosztem w Internecie - bezpłatne ogłoszenia, wiadomo wszystkie media społecznościowe, teraz na topie jest też snapchat, kampanie serwersms.pl są dosyć skuteczne. Współpraca z blogerami to fajna forma promocji, blogujących mam jest od groma, więc możesz podjąć z nimi np. współpracę barterową na zasadzie wymiany towaru za recenzję. Możliwości jest dużo, wszystkie działania muszą być, jednak dobrze przemyślane. Powodzenia

Edytowane przez bukowskaa
Czas edycji: 2015-06-29 o 15:35
bukowskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 20:24   #103
ogrodonl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

A próbowałyście Google AdWords? Mi semtime.pl prowadzi kampanie dla firmy usługowej i widzę różnice w ilości zapytań od klientów.
ogrodonl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 09:32   #104
Sakh
Raczkowanie
 
Avatar Sakh
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Lutien

Załóż profile na Google+, Pinterest, Tumblr, Twitter, Instagram, prócz tego załóż bloga nt swoich produktów, wstawiaj jak najwięcej zdjęć, niech Cię 'usłyszą' w internecie. Pojawiaj się na forach dla mam, o ciąży i niemowlakach, wypowiadaj się itp. To jedyna droga na darmową reklamę. Pozostają jeszcze darmowe ogłoszenia lokalne w internecie, ale tu nie spodziewaj się wielkich odzewów. Prowadź jak najwięcej profili społecznościowych i docieraj do klientek ciekawostkami i fajnymi kolażami zdjęć.
Sakh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 13:11   #105
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Szczerze mówiąc, to lepiej poszukaj porady w tym temacie na forum związanym z biznesem, tam pewnie uzyskasz bardziej kompetentną odpowiedź. Słyszałam wiele przychylnych opini o agencji reklamowej Aplan, ale to już sama musisz sprawdzić co mają do zaoferowania.
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 13:14   #106
Maaliinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 75
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Są firmy w których np za 10$ masz 500 wyświetleń swojej strony. Później jak nie chcesz więcej wpłacać wystarczy 15 minut dziennie by zdobyć kolejne 500 wyświetleń i tak bez końca. Ja się tak reklamuję. Jak coś to pisz na PW po szczegóły.
Maaliinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 09:55   #107
ogrodonl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Tylko co nam po tych 500 wyświetleniach, jeśli są to najpewniej wyświetlenia przypadkowe, lub nawet automatyczne, taki ruch nie prowadzi do sprzedaży. Dlatego powyżej polecałam wypróbowanie adwordsów, bo wtedy na stronę wchodzą ludzie, którzy szukają tego co masz w ofercie.
ogrodonl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 12:26   #108
Sakh
Raczkowanie
 
Avatar Sakh
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Z reklam AdWords ruch na witrynę także jest w połowie przypadkowy i niestety płatny. Po co płacić za niewartościowe wejścia? Nie polecam nikomu AdWords jeśli nie prowadzi wielkiej firmy, która przynosi spore zyski. By było warto bawić się w AdWords trzeba dużo wydać, a jak chcesz mało wydać to nic nie zyskasz.
Sakh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 17:46   #109
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Masz sklep tylko internetowy, czy również stacjonarny? Moje pomysły:
- załóż newsletter i dawaj jakieś zniżki za zapisanie się do niego, typu -25% na kolejne zakupy albo 30 zł do wykorzystania na zakupy
- powyżej X zł darmowa wysyłka (ale też bez przesady z tą sumą - dla mnie bardzo zachęcające jest 100 zł)
- reklama w stopce na Wizażu
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-20, 19:36   #110
dawidszymanski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Witam serdecznie,

jest kilka kanałów promocji firmy w internecie. Social media, oczywiście, jest obecnie skuteczną metodą i jeszcze relatywnie tanią, ale tylko, gdy poświęci się na to swój własny czas.
Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej agencji, która nie pochłonie całych Twoich oszczędności, polecam negocjacje dotyczące prac, którymi się zajmie. Prawda jest taka, że może przejąć część odpowiedzialną za reklamę i jej wyświetlanie na innych profilach, ale już część odpowiedzialną za prowadzenie Twojej strony fan page'owej możesz przejąć Ty sama co w dużej mierze ograniczy koszta.

Myślę, że w Twoim przypadku dosyć skuteczne może być pozycjonowanie i chyba w tym miejscu wystarczy, że pozostawię link do firmy, którą z czystym sumieniem mogę Ci polecić
http://www.high-interactivity.pl/

Pozdrawiam
dawidszymanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 07:53   #111
paati924
Raczkowanie
 
Avatar paati924
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 378
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

5k za prowadzenie fb itp. małej to przesada i to gruba. Nie wiem co to za firmy sprawdzałaś o.O
__________________
W 7 miesięcy zrzuciłam 17 kg! kanał na Youtube poświęcony zdrowemu odżywianiu, odchudzaniu jak i aktywności fizycznej! Sprawdź moją metamorfozę
paati924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 09:06   #112
ogrodonl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Cytat:
Napisane przez Sakh Pokaż wiadomość
Z reklam AdWords ruch na witrynę także jest w połowie przypadkowy i niestety płatny. Po co płacić za niewartościowe wejścia? Nie polecam nikomu AdWords jeśli nie prowadzi wielkiej firmy, która przynosi spore zyski. By było warto bawić się w AdWords trzeba dużo wydać, a jak chcesz mało wydać to nic nie zyskasz.
Dlaczego uważasz ten ruch za przypadkowy? Przecież link w wynikach wyszukiwania jest pokazywany kiedy ktoś szuka usług, które oferuję. Znasz jakiś sposób na robienie bardziej wartościowych wyświetleń? Poza FB, bo ciężko zrobić fanów wokół strony np. biura rachunkowego i liczyć na lajki pod wpisami. Co do ceny to ja na poczatek miałam 150zł budżetu i dostałam od agencji kupon na 250zł, także wyszło 400zł i było sporo maili ze strony z pytaniami o ofertę.
ogrodonl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 20:23   #113
malamigda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Marketing i reklama w małej firmie - jak to ogarnąć?

Według mnie trzeba sprawdzić czy dla danego biznesu linki sponsorowane się sprawdzą czy nie. Nie ma co generalizować. Są branże, dla których kliknięcia w reklamę są bardzo tanie. Jeżeli ktoś jest daleko w wynikach naturalnych w Google na dane słowa kluczowe, to raczej nikłe szanse, że ktoś trafi na jego stronę. Reklamy AdWords pojawiają się na dane słowa kluczowe, więc jak najbardziej nie są to przypadkowe wejścia. Również posiadam kupony 250zł, jakby ktoś był zainteresowany przetestowaniem AdWords. Konto AdWords zostaje załadowane tą kwotą, gdy kwota wydana na AdWords wyniesie 100zł. Czyli przykładowo wpłacasz 100zł, masz do wydania 350zł.
malamigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 10:19   #114
AnielkaJ30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Jak reklamować firmę?

hmm na PR nie mam pojęcia ale ja skorzystałam z /link/ i rozreklamowałam się w internecie. media społecznościowe itp. zrobili mi też pozycjonowanie i byłam wyżej w googlach niż sama bym o to zadbała.
proponuje Ci takie wyjście bo ludzie którzy się tym zajmują znają się na tym, robią wiele firm i wiedza jak wygląda Twoja konkurencja. przede wszystkim to musisz zaistnieć dla innych...

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-07-30 o 20:22 Powód: link
AnielkaJ30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 09:40   #115
Czcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jak reklamować firmę?

hej, też prowadzę swoją firmę. Tak się składa, że zajmuję się reklamą i to od wielu lat. Jeśli masz sklep internetowy to nie sprzedajesz uslug, a pewnie produkty. Podstawowymi formami reklamy są tutaj pozycjonowanie (numer 1!) i adwordsy. Opcjonalnie próbuj wejść w jakieś porównywarki, platformy ecommercowe czy sieci afiliacyjne. Nie pzrepalaj budżetu na reklamy w gazetach, outdoor itd - sprzedajesz w internecie i tam szukaj klientów! na to może przyjść pora jak już biznes będzie się kręcił! PR - też spoko, ale w tych czasach ciężko się wbić.
powodzenia!
Czcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 10:02   #116
marzena2405
Przyczajenie
 
Avatar marzena2405
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 22
Dot.: Jak reklamować firmę?

jak mawia przysłowie - reklama dźwignią handlu
__________________
kochaj i bądź kochany
marzena2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 16:15   #117
Dareno90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak reklamować firmę?

masz rację, reklama dźwignią handlu

A tak naprawdę, teraz trzeba kłaść nacisk na reklamę w internecie, myślę, że Internet przejął dużą część rynku, poszukaj jakieś firmy która zajmuje się takimi rzeczami.
Dareno90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 11:51   #118
Czcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jak reklamować firmę?

jako stary wyjadasz na rynku reklamowym potwierdzam Internet to świetle medium. Sporo rzeczy możesz robić sama - facebooka, adworsy. Jak nie masz a razie budżetu na agencję spróbuj sama
Czcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 14:43   #119
CezaryF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jak reklamować firmę?

Najlepiej zainwestować w pozycjonowanie i social media
CezaryF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 18:58   #120
Czcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jak reklamować firmę?

w pełni popieram pozycjonowanie i social media! plus oczywiście polecenia dotychczasowych klientów, ale na te trzeba sobie zapracować. Procentują najbardziej!
Czcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-23 10:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.