Ogromny problem z cerą - pomocy !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-19, 20:21   #1
nesta20
Przyczajenie
 
Avatar nesta20
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 13
Red face

Ogromny problem z cerą - pomocy !!


Cześć Kochane !
Jestem tutaj całkiem nowa, więc za wszystkie błędy ogromnie Was przepraszam...
Zwracam się do Was z bardzo wstydliwym problemem. Otóż chodzi o moją cerę. Nigdy nie była ona jakoś bardzo problematyczna, przetłuszczała się w strefie T, czasami za młodu (teraz mam 20 lat) wyskakiwały nastoletnie pryszcze.
Byłam całkiem zadowolona ze swojej cery, do czasu..
Zniszczyłam ją kremem Bambino, matującym kremem z Green Pharmacy (uwielbiam te kremy, koją moją buzię, wygładzają ale przy tym ogromnie zapychają).
Największą zaś krzywdę wyrządziłam sobie jednak podkładem z Revlona. Tragedia..
Cera - jedna wielka świecąca się dioda po nałożeniu jakiegokolwiek podkładu, pory rozszerzone, mnóstwo czarnych zaskórników. Dodatkowo po kilku godzinach na buzi z podkładem robi się tzw. "ciasto, papka". Nie wiem jak to nazwać, ale jest to totalnie tragiczne..
Kochane pomóżcie mi, nie chce na ten moment odwiedzać kosmetyczki bo nie stać mnie na kilka wizyt. Powiedzcie, co mogę zrobić aby to wszystko co dzieje się teraz, zniknęło ?
Jakieś sprawdzone kremy, toniki, żele, maseczki i przede wszystkim.. lekkie, nieobciążające podkłady i pudry ?
Za każdą odpowiedź bardzo Wam dziękuję i liczę na to, że mi pomożecie..
nesta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 13:50   #2
nesta20
Przyczajenie
 
Avatar nesta20
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 13
Dot.: Ogromny problem z cerą - pomocy !!

Naprawdę - nikt nie wie ?
nesta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 14:41   #3
evella318
Raczkowanie
 
Avatar evella318
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 58
Dot.: Ogromny problem z cerą - pomocy !!

Też przetłuszczała mi się skóra, miałam mase zaskórników, pojawiały się pryszcze. W końcu zmieniłam pielęgnacje, zamiast zwykłych drogeryjnych kosmetyków które w ogóle nie pomagały i nie oczyszczały mojej twarzy postawiłam na dermokosmetyki. Obecnie stosuje do demakijażu płyn micelarny Bioderma Sebium a do mycia żel antybakteryjny Dermedic do cery tłustej i mieszanej (stosowany rano i wieczorem). Oba preparaty dostępne w Hebe lub aptekach. Taką pielęgnancje stosuje od miesiąca i problem kompletnie zniknął, nie mam zaskórników, cera się nie przetłuszcza, podkład trzyma się cały dzień, buzia jest gładka. Może u ciebie też wystarczy takie takie mocniejsze oczyszczanie. W Hebe jest dużo dermokosmetyków do przetłuszczającej się skóry, wystarczy zapytać a konsultantka napewno Ci jakieś poleci. Ważne jest też odpowiednie nawilżanie takiej skóry i stosowanie kosmetyków typu podkład przeznaczonych do sery tłustej lub mieszanej które nie zapychają i nie powodują przetłuszczania.
__________________
Chemicznie...

Edytowane przez evella318
Czas edycji: 2015-06-20 o 14:42
evella318 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 09:55   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ogromny problem z cerą - pomocy !!

ja bym sobie kupiła szczoteczkę do mycia twarzy w rossmanie, a do tego zaczęła stosować płyn do higieny intymnej z biedronki (sama używam tego niebieskiego produkowanego dla ich firmy). dzięki temu oczyścisz sobie skórę z zaskórników. do tego rób peelingi, żeby otworzyć te zaskórniki. do tego używaj maseczek np. z ziaji nawilżających. i używaj nawilżających, dobrych kremów. absolutnie nie stosuj kosmetyków dla cery tłustej, bo jeszcze bardziej będzie ci się przetłuszczała skóra. możesz sobie też kupić bibułki matujące i co jakiś czas je używać, żeby się tak nie świecić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:38   #5
nesta20
Przyczajenie
 
Avatar nesta20
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 13
Dot.: Ogromny problem z cerą - pomocy !!

Cytat:
Napisane przez evella318 Pokaż wiadomość
Też przetłuszczała mi się skóra, miałam mase zaskórników, pojawiały się pryszcze. W końcu zmieniłam pielęgnacje, zamiast zwykłych drogeryjnych kosmetyków które w ogóle nie pomagały i nie oczyszczały mojej twarzy postawiłam na dermokosmetyki. Obecnie stosuje do demakijażu płyn micelarny Bioderma Sebium a do mycia żel antybakteryjny Dermedic do cery tłustej i mieszanej (stosowany rano i wieczorem). Oba preparaty dostępne w Hebe lub aptekach. Taką pielęgnancje stosuje od miesiąca i problem kompletnie zniknął, nie mam zaskórników, cera się nie przetłuszcza, podkład trzyma się cały dzień, buzia jest gładka. Może u ciebie też wystarczy takie takie mocniejsze oczyszczanie. W Hebe jest dużo dermokosmetyków do przetłuszczającej się skóry, wystarczy zapytać a konsultantka napewno Ci jakieś poleci. Ważne jest też odpowiednie nawilżanie takiej skóry i stosowanie kosmetyków typu podkład przeznaczonych do sery tłustej lub mieszanej które nie zapychają i nie powodują przetłuszczania.
super !
akurat jutro jadę do Rzeszowa, Hebe mam po drodze więc na pewno wstąpię i wypytam o wszystko, mega mega dziękuję ! Rozpocznę walkę, a nóż i mi się uda z tym wygrać ?

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym sobie kupiła szczoteczkę do mycia twarzy w rossmanie, a do tego zaczęła stosować płyn do higieny intymnej z biedronki (sama używam tego niebieskiego produkowanego dla ich firmy). dzięki temu oczyścisz sobie skórę z zaskórników. do tego rób peelingi, żeby otworzyć te zaskórniki. do tego używaj maseczek np. z ziaji nawilżających. i używaj nawilżających, dobrych kremów. absolutnie nie stosuj kosmetyków dla cery tłustej, bo jeszcze bardziej będzie ci się przetłuszczała skóra. możesz sobie też kupić bibułki matujące i co jakiś czas je używać, żeby się tak nie świecić.
Naprawdę, żel do higieny intymnej ?!
Super, nawet go mam !
Tylko co ile go stosować ?
Bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź, spróbuję !
nesta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 13:31   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ogromny problem z cerą - pomocy !!

ja stosuję żel do higieny intymnej rano i wieczorem do oczyszczania twarzy. mojej koleżance kiedyś poradziła go (w sensie płyn do higieny intymnej, nie konkretną markę) pani dermatolog, bo ma dosyć prosty i przyjazny skład.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 14:13   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ogromny problem z cerą - pomocy !!

Podstawą pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej jest złuszczanie, nie mam tu na myśli peelingów mechanicznych/enzymatycznych, tylko stosowanie kremów złuszczających/kwasów. Delikatna pielęgnacja i ciągłe nawilżanie nic nie da, jeśli nie zaczniesz złuszczać naskórka.
Na początek mogę polecić serum z Bielendy z 10% kwasu migdałowego - do kupienia w Rossmannie i innych drogeriach, cena ok. 30 zł. Ale naprawdę warto. Piszę to jako osoba pewnie 4 lata starsza od Ciebie, która może aż tak bardzo nie nawilżała/natłuszczała, ale dbała o prostą pielęgnację i nie złuszczała naskórka, mając tłustą i trądzikową cerę Od 2 lat regularnie złuszczam naskórek, jestem bardzo zadowolona ze stanu swojej cery.
Polecam bloga tej Pani, jego odkrycie dużo mi dało w kwestii pielęgnacji.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-21 15:13:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.