Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-22, 14:40   #1
MoscaTseTse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28

Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?


Zacznę od tego, że przymierzam sie do drugiego wesela w życiu. Pierwsze - było tradycyjne, staram się o nim zapomnieć Drugie (którego, z uwagi na wspomnienia po pierwszym, bardzo się obawam) musi być zupełnie inne Czyli na wskroś tradycji (to tak tytułem wstępu, myślę, że to dość zrozumiała motywacja )

Wymyśliłam wesele-koktajl (ale z tańcami!) w sali (ale nie weselnej )). Tylko nie dissujcie z góry, doradźcie, czy to w ogóle ma sens waszym zdaniem.
Catering: zakąski takie "na raz" (spory wybór) + dwa dania na ciepło (zupa w kubkach + coś jednogarnkowego do nałożenia sobie w michę) + barek kawowy/alkoholowy. W sali nie ma stołów ani nic, więc pomysleliśmy o tym, żeby przytachrać zamiast stołów kilka palet, a do tego krzesła rozmaite, pufy, pufki, siedziska i tak je "porozrzucać". Ponieważ gości będzie meeega dużo (grubo ponad 100) więc nie sposób zrobić miejsca opisane dla wszystkich, więc liczymy na taką piknikową atmosferę pół-siedzącą pół-stojącą. Plus duży parkiet i DJ.
Dodam, że mamy dość małe rodziny i nie jesteśmy z tych, którzy sie bardzo przejmują . Większość to bedą ludzie młodzi, znajomi, kzyni - w okolicach 30.
To nie będzie wesele, że każdy ma przyjść i się najeść na tydzień. Nazwiemy to koktajlem/bankietem. Zachęcimy gości żeby przyszli "bez krawata", żeby było swobodniej. To by było fajne pod chmurką, ale obawiam się o pogodę we wrześniu :/ (dodam że sala będzie oldschoolowa i niestandardowa). A i dodam jeszcze, że ślub by był w sali obok (mamy jeszcze salę kinową do wyboru też mogłoby być fajnie), w dość poważnej atmoserze, tutaj bez żartów, piękna muzyka (ale bardzo bardzo bardzo "nasza" [chociaż marsz Menelsona oczywiście na koniec])

Co sądzicie o takim pomyśle? Zbieram po cichu opinię, bo generalnie to ma być taka trochę niespodzianka dla wszystkich (chcemy zaprosić z miesięcznym wyprzedzeniem). Uważacie, ze to będzie wygodne czy że ludzie się zara poleją zupą i bedą źli że nie ma przypisanych miejsc?? Nie chodzi o spełnianie oczekiwań, ale po prostu o wygodę i swobodę gości.
Będę wdzięczna za opinie!
MoscaTseTse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 15:38   #2
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

hm no niespecjalnie widze kogos wstajacego z pufy w sukience mini... pokracznie i niewygodnie musi byc zeby zaslaniac bielizne.. i balabym sie ze ludzie mi pousypiaja zamiast na stole to na tych pufach

nie no sceptycznie jstem nastawiona... moze byc ok ale nie do konca... musialaby byc muzyka caaaly czas...no nie wiem. jakos kiepsko widze opcje ze muzyka przesstaje grac i nie dla wszystkich miejsce do siedzenia i trzeba stac przy stole i sie na siebie patrzec? moze byc ciekawe ale duze ryzyko...
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 15:56   #3
popfia
Raczkowanie
 
Avatar popfia
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: All blue
Wiadomości: 215
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Ciekawy pomysł, ale bym zrezygnowała z zupy, już lepiej postawić na grill jaki. Taki przyjecie dajmy na kilka godzin, czemu nie, ale cała noc to już odpada. Na całą noc to jednak ludzie potrzebują tych stołów.
__________________
Kocham!!!
2017: 4
2016: 43
2015: 47
popfia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 18:54   #4
oleandra123
Zadomowienie
 
Avatar oleandra123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: MAD
Wiadomości: 1 044
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Ja organizuje takie wesele No prawie. Idea coctail party pojawila sie nam od razu po wybraniu daty slubu. Dlaczego? Dlatego ze chcielismy cos mniej formalnego, chcielibysmy byc z naszymi goscmi caly czas (choc przy 100 osob to bedzie trudne a przy tradycyjnym weselu caly obiad/kolacje spedzasz przy stole, bedzie sporo grup naszych przyjaciol i chcemy zeby sie wymieszalo towarzystwo, zreszta wiekszosc osob jakos sie tam zna ze soba i tak zna wiec bedzie okazja poznac sie lepiej.

Ale, musisz miec mloda ekipe do takiego wesela, taka ktore i tak nigdy na imprezach nie siedzi. Starszym moze byc ciezko. Dlatego my najpierw po slubie idziemy tylko z rodzina na obiad, a pozniej, wieczorem starsi ida do domu a my idziemy na nasze coctail party z przyjaciomi Stoly sa wysokie, sa tez kanapy jak sie ludzie zmecza. Jest to na swiezym powietrzu, ale ja mam pogode gwarantowana, bo to srodek polwyspu iberyjskiego.

W kwestii technicznej, u mnie beda kelnerzy chodzic z tacami i jedzenie przynosic (ok 15 roznych dan/przekasek, pol na pol, zimne i cieple, na kazdego przypada ok 3 porcji), tak samo jak alkohol (wino, piwo, woda etc), a po kolacji bedzie otwarty bar no i na koncu tance. U mnie i tak nie ma zwyczaju tancow przed 2 w nocy i w trakcie jedzenia bron boze. Najpierw jedzenie->drinki->tance. Ale moi goscie, wiekszosc, wiedza i sa przyzwyczajeni do takiej formuly. A dla tych ktorzy nie wiedza przygotowalam strone internetowa z wyjasnieniem wszystkiego, ale jak im sie to w praktyce spodoba to Ci powiem za 12 dni

Sent from my XT1032 using Tapatalk
oleandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 19:40   #5
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

To wszystko zalezy od wieku gości. piszesz, że większość to ludzie koło 30, ale pytanie co rozumiesz przez pojęcie wiekszość? 60 czy 90 osob - bo to różnica? Pomysł jest bardzo fajny, ale ja bym takie coś robiła kiedy TYLKO byliby młodzi ludzie. Nie wyobrażam sobie takiego czegoś z rodzicami, cicociami, babciami - nawet jeśli ich będzie mało. Mi jednak zależałoby na komforcie gości, a brak stołu, normalnego krzesła dla starszych osób to jest męka..
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:54   #6
MoscaTseTse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Wielkie dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi.

My generalnie znani jesteśmy ze swojego mocno ekscentrycznego stylu życia w rodzinie więc Większość młodych - cóż - z rodziny podejrzewam zamkniemy się w max. 30 osobach.
Na początku zakładaliśmy kilka food-trucków - jedzenie dostępne non-stop (plus kilka stołów etc.). Niestety logistycznie jest to trudniejsze:/ Stołów kilka będzie (z palet), więc ktoś tam sobie przysiądzie przy nich. Z jednej strony myśleliśmy, żeby tylko dla młodych imprezę, ale chciałabym żeby moja mama mega młoda duchem była. Mam też kilku wujków koło 40 i wiem, że będą się bawić świetnie. Pomyślałam, że jak ktos nie będzie no to trudno... To z takiego niezobowiazującego przyjęcia spokojnie można po godzinie - dwóch wyjść. Potem pewnie wszystko sie zmieni w regularną dyskotekę
Wstawanie z puff w mini - krzeseł też trochę będzie, ale przede wszystkim myśleliśmy, żeby napisać, że bibka bez krawata i cekinów Ja mam zamiar wystąpić w trampkach (bo tak się najlepiej czuję).
Rzeczywiście reygnujemy z zupy. Pod gołym niebem byłoby sto razy prosciej (np. grill). Z jedzeniem generalnie jest największy problem, żeby było coś na ciepło co można wszamać na stojąco :/

Chyba że macie pomysł na alternatywę? Bo jak myślę o weselu, stołach, białych obrusach to mam przed oczami byłego męża i robi mi się słabo! Z drugiej strony nie chcę tylko obiadu dla rodziny, bo mam tylu fantastycznych znajomych, że chcę ich mieć blisko, szczególnie, że teraz wreszcie mam poczucie, ze to jest właśnie ta chwila i ten moment (i ten facet).
MoscaTseTse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 21:15   #7
Crazywedding
Raczkowanie
 
Avatar Crazywedding
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 89
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Bardzo mi się ten pomysł podoba. Z troską o starsze osoby bym specjalnie nie przesadzała. Nie każdy jest 100% tradycjonalistą. My też nie będziemy mieli typowego wesela i trochę się obawialiśmy reakcji babci TŻeta (grubo po 80tce), a ona tymczasem nas totalnie zaskoczyła mówiąć: "nareszcie coś ciekawego, a nie kolejne nudne wesele!" Normalnie szczęki nam opadły, mam nauczkę - nie ma co sobie wkręcać, tylko robić swoje
Crazywedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-22, 21:49   #8
oleandra123
Zadomowienie
 
Avatar oleandra123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: MAD
Wiadomości: 1 044
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Cytat:
Napisane przez Crazywedding Pokaż wiadomość
Bardzo mi się ten pomysł podoba. Z troską o starsze osoby bym specjalnie nie przesadzała. Nie każdy jest 100% tradycjonalistą. My też nie będziemy mieli typowego wesela i trochę się obawialiśmy reakcji babci TŻeta (grubo po 80tce), a ona tymczasem nas totalnie zaskoczyła mówiąć: "nareszcie coś ciekawego, a nie kolejne nudne wesele!" Normalnie szczęki nam opadły, mam nauczkę - nie ma co sobie wkręcać, tylko robić swoje
taka jest reakcja wiekszosci naszych przyjaciol na nasze wesele I do tego miejsce im sie bardzo podoba.

MoscaTseTse starsze osoby najwyzej wyjda szybciej jak sie za bardzo zmecza, zreszta gdzies usiasc bedzie mozna z tego co piszesz. Na pewno bedzie super i bedzie to najbardziej zapamietane wesele! Z zupy bym zrezygnowala tez, uwazam ze zupy sa dobre w domu, ale na pewno nie na przyjeciach. Napisz gosciom jaki dresscode chcesz, my pisalismy cos w stylu: chcemy Was zobaczyc jak najladniejszych ale krawat mozecie zostawic w domu I tak wiemy ze niektorzy przyjda w krawacie bo lubia. PM w ogole bedzie w surducie angielskim ale PM czyli ja nie bedzie w typowej sukni slubnej bo mi sie takowe na mnie srednio podobaja i nigdy o niej nie marzylam, tylko w kremowej, eleganckiej, dlugiej, koktailowej, zwiewnej sukni. Ale moi goscie niech przychodza jak chca. Na czesc dyskotekowa oboje sie przebieramy, TZ w "zwykly" garnitur a ja w krotka jasna sukienke.

A co do jedzienia to nie mozesz zamowic caterningu? Niektore, przynajmiej u mnie, maja taka opcje ze na miejscu cos przygotowuja, cieple i zimne, tylko musza miec dostep do kuchni. I maja swoich kelnerow. Mi akurat hotel zapewnia jedzienie. A moze bufet? A grill tez jest dobrym rozwiazaniem, moze mozecia jesc/bawic sie w srodku a grill byc za zewnatrz?
oleandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 22:26   #9
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Super pomysl i gratuluje odwagi.
Kiedys tez myslam o wyjatkowej imprezie,chcialam zrobic tak,wynajac sale,naokolo postawic krzesla,w jednym koncu sali zrobic bufet ,kazdy stol z czym innym, oczywiscie wynajac catering zeby zorganizowali cale jedzenie,dania gorace w takich specjalnych podgrzewaczach, na zewnarz gril,ale jak przemyslalam rodziny to raczej takie party nie byloby dobrze widziane przez starsza czesc rodziny
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 14:51   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

>< stac pare godzin? stac podczas jedzenia? kiepski pomysl.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 15:34   #11
oleandra123
Zadomowienie
 
Avatar oleandra123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: MAD
Wiadomości: 1 044
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
>< stac pare godzin? stac podczas jedzenia? kiepski pomysl.
nie bedziesz przeciez jesc schabowego tylko male przekaski

Sent from my XT1032 using Tapatalk
oleandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-23, 21:11   #12
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Przyznam, że przeczytałam pobieznie. ALE pomysł mi się podoba Musisz jednak zapewnić siedzenie w sporej ilości (to bedzie kilka godzin...) oraz obowiązkowo, głośno i wyraźnie przedstawic wszystkim obraz imprezy (chodzi o te mini i te pufy :P). Gratuluje odwagi
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 16:42   #13
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Jesli sie lubi takse klimaty to pomysl jest ekstra! A moze postawcie jeszcze pare barowych stolow i wysokich krzesel zeby te laleczki w mini nie musialy sie podnosic z puff?
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 21:56   #14
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

zapewnijcie lżejsze alkohole, by goście nie zaliczyli zgonu. Tłuste i obfite jedzenie na weselach ma na celu neutralizować wpływ alkoholu. Jak będziecie mieć tylko lekkie przekąski to szybciej będzie uderzać do głowy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 22:12   #15
WAWRZYNIECWKS88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Jeśli to Twoje drugie wesele to myślę, że warto. Na pewno nie powinnaś oglądać się na innych skoro Tobie i Twojemu partnerowi taka aranżacja pasuje, to i gościom będzie. Najważniejsza jest zabawa, a wszystkie inne rzeczy to tylko dodatki. Fajny pomysł 3mam kciuki.
WAWRZYNIECWKS88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:51   #16
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Ja chcesz coś oryginalnego, to raczej na wzór klubów nocnych tzn. mały stoliczek i wokół duże kanapy, fotele. W ogóle jak przeczytałam Twoją wizję wesela, to pomyślałam, że najlepiej do tej wizji pasuje jakiś klub - duży parkiet, miejsce na dj, a reszta przystosowana do picia alkoholu i konsumowania małych przekąsek.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 13:32   #17
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Cytat:
Napisane przez oleandra123 Pokaż wiadomość
nie bedziesz przeciez jesc schabowego tylko male przekaski

Sent from my XT1032 using Tapatalk
powinien byc chociaz jeden normalny posilek, a nie tylko przekaski.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 07:44   #18
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Super pomysł. Z eksem też tak zorganizowaliśmy. Obiad dla rodzinki i takie arty dla znajomych. Przekąski, jeno danie na ciepło, i kilka siedzisk.
Wyszło na prawdę bardzo dobrze. Zresztą niedawno byłam na podobnym koncepcyjnie weselu i też wszyscy sobie chwalili.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 09:04   #19
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Ciekawy pomysł i ma sporą szanse wypalić, jeśli starsze osoby (te, które najbardziej wymagają wygodnych krzeseł, stolików) nie będą dominować wśród gości ( i liczebnie i pod względem "narzekania").
Przy takim przyjęciu warto też przemyśleć menu - zupy tutaj zdecydowanie odpadają. Postawiłabym na bufet, ciepłe danie z rodzaju takich, które dość łatwo można zjeść na stojąco i nie ubrudzi stroju.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 11:31   #20
Leokadia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 41
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

hehe no w sumie czemu nie Moim zdaniem u nas już samo wesele w plenerzy byłoby nie typowe, bo zazwyczaj wybieramy jednak sale, a szkoda bo np. w takim Pałacu Domaniowskim nad Zalewem Domaniowskim jest przepiękne sceneria dla wesela, tylko no właśnie co z pogodą No ale jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma Jak się często chodzi na wesela to każda odmiana jest mile widziana
Leokadia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 20:49   #21
lennra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Bardzo nietypowo - wesele bez...stołów?

Pomysł ciekawy, ale trudno powiedzieć, jak sprawdzi się w praktyce. Daj znać po weselu Jak szukasz nietypowych pomysłów na przyjęcie weselne, to moze warto napisać do konsultantki ślubnej? <reklama>

Edytowane przez 201801191006
Czas edycji: 2015-08-12 o 12:21 Powód: reklama
lennra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-11 21:49:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.