Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :) - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 12:56   #4561
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Ja juz jakis czas chodze bez obraczki wlasnie ze wzgledu na to,zeby nie bylo,tak,ze ktoregos dnia nie bede mogla zdjac.

Witam nowe Mamusie

Ja tez tu zagladam caly czas i czytam choc nie zawsze pisze i zaczelam jednak czesciej na facebooka zagladac.
Przyszedl mi dzis olej kokosowy i pierwszy kontakt rewelacyjny-skora na brzuszku jakby sie rozciagnela po nim i nie jest taka napieta,a zapach kokosa,ktorego nie znosze,jest tak delikatny,ze nie przeszkadza
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:58   #4562
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Przyszedl mi dzis olej kokosowy i pierwszy kontakt rewelacyjny-skora na brzuszku jakby sie rozciagnela po nim i nie jest taka napieta,a zapach kokosa,ktorego nie znosze,jest tak delikatny,ze nie przeszkadza
No co Ty, zapach kokosa jest cudny a olejek faktycznie mega, skóra od razu taka elastyczna i mięciutka
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:14   #4563
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Ja juz jakis czas chodze bez obraczki wlasnie ze wzgledu na to,zeby nie bylo,tak,ze ktoregos dnia nie bede mogla zdjac.

Witam nowe Mamusie

Ja tez tu zagladam caly czas i czytam choc nie zawsze pisze i zaczelam jednak czesciej na facebooka zagladac.
Przyszedl mi dzis olej kokosowy i pierwszy kontakt rewelacyjny-skora na brzuszku jakby sie rozciagnela po nim i nie jest taka napieta,a zapach kokosa,ktorego nie znosze,jest tak delikatny,ze nie przeszkadza
ja mam jeszcze w koszyku na allegro ale znalazłam u tego sprzedawcy bezzapachowy bo właśnie też niecierpię tego zapachu. Muszę kliknąć wreszcie go bo moja skóra cierpi ostatnio smaruje się bardzo często bo jak nie to boli mnie nieziemsko i to góra brzucha, jakby miał mi pęknąć.
mają tam też masło shea, też wrzuciłam do kosza, tak mnie korciło błoto kolagenowe ale planuję kupić wspominany tu kiedyś kolagen naturalny to już sobie odpuszczę. Nakupowałam mnóstwo specyfików by skórę na brzuchu zregenerować, zobaczymy co z tego wyniknie
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:16   #4564
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hej dziewczyny, ja od dziś w szpitalu, po ktg skurczy brak jestem zawiedziona jedynie mam te kłucia w szyjce i coraz częstsze twardnienia brzucha, ale czy to zwiastun porodu... Położyli mnie na położnictwie obok sali porodowej odgłosy że szok mam nadzieję że ja tak nie będę krzyczeć

Cytat:
Napisane przez Michasia222 Pokaż wiadomość
Hej, można do Was dołączyć?



też będę mamą lipcową wg terminu 15 lipca, ale wszyscy wróżą mi szybciej.

Od jakiegoś czasu Was podczytuję, ale rzeczywiście wątek trochę podupadł
Witaj

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
no w sumie racja... Ale jak maz bedzie do mnie jeździł codziennie....to wolałabym chyba jednak byc w domu i na ktg jezdzic, ta sama droga dla auta ale kogo to obchodzi, co ja chce, najwazniejsze jest dziecko mam rozwarcie na 4cm ale kompletnie nic sie nie dzieje, nie mam ani pol skurcza, i dlatego musze do szpitala.... Podobno nie moge sobie ot tak łazić z rozwarciem
Zazdroszczę rozwarcia, bo u mnie 0cm i 1 dzień po tp.


A cicha i onagory rodziły sn? Z taką wagą? Niezłe klocuszki, pogratulować u mnie pewnie będzie podobnie,
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:19   #4565
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
ja mam jeszcze w koszyku na allegro ale znalazłam u tego sprzedawcy bezzapachowy bo właśnie też niecierpię tego zapachu. Muszę kliknąć wreszcie go bo moja skóra cierpi ostatnio smaruje się bardzo często bo jak nie to boli mnie nieziemsko i to góra brzucha, jakby miał mi pęknąć.
mają tam też masło shea, też wrzuciłam do kosza, tak mnie korciło błoto kolagenowe ale planuję kupić wspominany tu kiedyś kolagen naturalny to już sobie odpuszczę. Nakupowałam mnóstwo specyfików by skórę na brzuchu zregenerować, zobaczymy co z tego wyniknie
Bezzapachowy jest rafinowany, on się nadaje raczej do smażenia a nie do ciała ma dużo gorsze właściwości... Jak nie lubisz zapachu kokosa to może inny olejek spróbuj? Arganowy, lniany, ze słodkich migdałów?
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:22   #4566
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez ciezka_sytuacja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja od dziś w szpitalu, po ktg skurczy brak jestem zawiedziona jedynie mam te kłucia w szyjce i coraz częstsze twardnienia brzucha, ale czy to zwiastun porodu... Położyli mnie na położnictwie obok sali porodowej odgłosy że szok mam nadzieję że ja tak nie będę krzyczeć



Witaj



Zazdroszczę rozwarcia, bo u mnie 0cm i 1 dzień po tp.


A cicha i onagory rodziły sn? Z taką wagą? Niezłe klocuszki, pogratulować u mnie pewnie będzie podobnie,
cicha tak a onagory to nie wiemy bo relację z porodówki zdawał mąż mało szczegółową. Cicha na pewno sama napisze, ale miała ciężki i długi poród, wydaje mi się, że u onagory też dość długo wszystko trwało

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Bezzapachowy jest rafinowany, on się nadaje raczej do smażenia a nie do ciała ma dużo gorsze właściwości... Jak nie lubisz zapachu kokosa to może inny olejek spróbuj? Arganowy, lniany, ze słodkich migdałów?
A to muszę doczytać bo w opisie było o tym, że do ciała i było że perfumowany to jakoś do smażenia mi nie pasuje. Ze słodkich migdałów to też nie dla mnie jestem ograniczona zapachowo ale przemęczę się jeżeli ten bezzapachowy faktycznie gorszy, już tę oliwkę z babydream jakoś toleruję :p
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 13:30   #4567
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
A to muszę doczytać bo w opisie było o tym, że do ciała i było że perfumowany to jakoś do smażenia mi nie pasuje. Ze słodkich migdałów to też nie dla mnie jestem ograniczona zapachowo ale przemęczę się jeżeli ten bezzapachowy faktycznie gorszy, już tę oliwkę z babydream jakoś toleruję :p
A to nie wiem jaki tam wynalazłaś ale skoro bezzapachowy, to czemu jest perfumowany? za dużo nie rozumiem z tego
Wiem jedno, że rafinowanie pozbawia olej nie tylko zapachu, ale również tych dobrych właściwości, więc szkoda kupować rafinowany, nie będzie tak dobrze działał
A może oliwka z Hippa? Ma przyjemny zapach i genialny skład, niuchnij sobie jak będziesz w sklepie bo ta z Babydream jest bardziej chemiczna.
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 13:59   #4568
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

kupilam tez,olejek,ze,slodkich migdalow-bez zapachu jak dla mnie jest....a paznokcie po nim cudne... nie bede musiala malowac
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 14:08   #4569
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
kupilam tez,olejek,ze,slodkich migdalow-bez zapachu jak dla mnie jest....a paznokcie po nim cudne... nie bede musiala malowac
No i jest świetny do masażu krocza! ale przy cc raczej nie musisz o to dbać kiedy szpital?
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 14:08   #4570
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
Ja sie stresowalam kilkanascie dni przed, ze nie bede wiedzala, ze to wody odeszly ale jak juz odeszly to przestalam sie stresowac
mi przy pierwszym porodzie wody odeszły i to było jednoznaczne, a że ta ciąża była jaka była i od 25 tc miałam już skurcze, a potem było tylko gorzej to sama się bałam, że nie będę wiedziała jak już przyjdzie co do czego. Na szczęście problem się rozwiązał, bo teraz też odeszły mi wody, ale powiem Wam, że jak to się stało (była 00:30 i szłam akurat do klopa ) to jak już do niego dobiegłam i usiadłam to serce mi waliło jak nigdy w życiu, szybko i strasznie glośno (a biegam na długich dystansach i myślałam, że w tej kwestii nic mnie nie zaskoczy ) W każdym razie miałam taką kupę w gaciach ze strachu, że ja dziękuję

Cytat:
Napisane przez ciezka_sytuacja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja od dziś w szpitalu, po ktg skurczy brak jestem zawiedziona jedynie mam te kłucia w szyjce i coraz częstsze twardnienia brzucha, ale czy to zwiastun porodu... Położyli mnie na położnictwie obok sali porodowej odgłosy że szok mam nadzieję że ja tak nie będę krzyczeć
ja przy pierwszym porodzie strasznie przeklinałam w trakcie za drugim razem założyłam sobie, że się nie będę darła, ale jak już przyszło co do czego to jedyne co robiłam to darłam paszczę, bo mówić nie byłam nawet w stanie
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 14:37   #4571
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
No i jest świetny do masażu krocza! ale przy cc raczej nie musisz o to dbać kiedy szpital?

W środę... z jednej strony się cieszę i już nie mogę doczekać kiedy Zuzia będzie spała wtulona we mnie a z drugiej mam mega stresa przez te sterydy, które mają mi podać i boję się, że nie będą chcieli ciąć w piątek i będą mnie trzymać przez weekend bez sensu. Przeraża mnie rozłąka z Hanią - choć rozmawiałam z Nią o tym i wygląda na to, że nie robi to na Niej wielkiego wrażenia, ale boję się, że jednak nie będzie tak łatwo. A na pewno ja będę za Nią tęsknić

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ciezka_sytuacja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja od dziś w szpitalu, po ktg skurczy brak jestem zawiedziona jedynie mam te kłucia w szyjce i coraz częstsze twardnienia brzucha, ale czy to zwiastun porodu... Położyli mnie na położnictwie obok sali porodowej odgłosy że szok mam nadzieję że ja tak nie będę krzyczeć



Witaj



Zazdroszczę rozwarcia, bo u mnie 0cm i 1 dzień po tp.


A cicha i onagory rodziły sn? Z taką wagą? Niezłe klocuszki, pogratulować u mnie pewnie będzie podobnie,
Ze skurczami na ktg to chyba tak może być, że się nie piszą a są... poza tym nie każda kobieta ma skurcze takie wyczuwalne a ma np tylko bóle krzyżowe.
Powodzenia w szpitalu, trzymam kciuki
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 14:37   #4572
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
W środę... z jednej strony się cieszę i już nie mogę doczekać kiedy Zuzia będzie spała wtulona we mnie a z drugiej mam mega stresa przez te sterydy, które mają mi podać i boję się, że nie będą chcieli ciąć w piątek i będą mnie trzymać przez weekend bez sensu. Przeraża mnie rozłąka z Hanią - choć rozmawiałam z Nią o tym i wygląda na to, że nie robi to na Niej wielkiego wrażenia, ale boję się, że jednak nie będzie tak łatwo. A na pewno ja będę za Nią tęsknić
Wszystko bedzie dobrze, musi być!
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 15:28   #4573
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
A to nie wiem jaki tam wynalazłaś ale skoro bezzapachowy, to czemu jest perfumowany? za dużo nie rozumiem z tego
Wiem jedno, że rafinowanie pozbawia olej nie tylko zapachu, ale również tych dobrych właściwości, więc szkoda kupować rafinowany, nie będzie tak dobrze działał
A może oliwka z Hippa? Ma przyjemny zapach i genialny skład, niuchnij sobie jak będziesz w sklepie bo ta z Babydream jest bardziej chemiczna.
No bo w tytule było, że bezzapachowy, zapewne taki skrót myślowy a w opisie było, że pozbawiony zapachu kokosa, lekko perfumowany taki wynalazłam. Kiedyś betti wkleiła tu foto jednego to tej samej firmy tylko "bezzapachowy".
Zobaczę oliwkę z hippa - taka dla kobiet na rozstępy konkretnie czy taka dla dzieci to jest?
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 15:58   #4574
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
No bo w tytule było, że bezzapachowy, zapewne taki skrót myślowy a w opisie było, że pozbawiony zapachu kokosa, lekko perfumowany taki wynalazłam. Kiedyś betti wkleiła tu foto jednego to tej samej firmy tylko "bezzapachowy".
Zobaczę oliwkę z hippa - taka dla kobiet na rozstępy konkretnie czy taka dla dzieci to jest?
Dla dzieci
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 16:12   #4575
Kropek22225
Raczkowanie
 
Avatar Kropek22225
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czechówka
Wiadomości: 359
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cześć kobietki, ja zaglądam i tu i na fb. Tam w sumie tylko patrze która już się rozpakowała i gratuluje. Nie chce mi się nic pisać nawet w takie upały i ograniczam kontakty z ciepłym laptopem .

Wczoraj dopadł mnie w nocy mega ból brzucha, już myślałam, że zaczyna się ale tylko zwymiotowałam....

A już miałam nadzieje....dziś czasem podbrzusze poboli ale to nic wielkiego. Jak widać dzidzi się nie spieszy.
__________________
W oczekiwaniu na niespodziankę od losu.... 15.07.2015r
Kropek22225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 16:41   #4576
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hej hej

Jestem po wizycie. Klocek wazy 3900g umrę Jutro mam się zgłosić na IP bo rozwarcie 5 cm a skurczy brak... I ciśnienie mi skacze.... No cóż,nic na to nie poradzę
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 17:56   #4577
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

.

Edytowane przez Marita1203
Czas edycji: 2015-07-18 o 18:40
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 18:40   #4578
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Hey mamuśki byłam dziś w pracy po wniosek na urlop macierzyński 20tyg i osobny wniosek na dodatkowy urlop macierzyński i rodzicielski. I przy okazji się dowiedziałam, że mojemu mężowi przepadną 2 dni urlopu okolicznościowego na urodzenie dziecka ze względu na to, że w tym czasie i tak ma urlop wypoczynkowy, no szkoda...

Zastanawiam się czy opiekę nade mną musi mąż mieć od razu po wyjściu ze szpitala? czy może później wziąć po skończonym urlopie wypoczynkowym?

W środę mam pierwsze KTG ale nie wiem czy jechać bo za tydz mam wizytę + KTG.
Absolutnienie dajcie sobie wmówić, ze dwa dni na urodzenie dziecka przepadają! Nic nie przepada, maz moze wziac dwa dni i uzasadnić, gdyby ktos pytał, choć nie powinien, ze potrzebuje załatwić cos w urzędach związanego z dzieckiem. Sa to dwa dni które przysługują ojcu i prawo nie nakazuje brania ich w dniu porodu i dzien po. Nie definiuje sie tez limitu, do kiedy mozna wyczytać te dwa dni- wiadomo po pol roku to juz trochę głupio Normalnie wypisuje wniosek o urlop okolicznościowy po urlopie wypoczynkowym i juz. Opiekę mozna wziac po wypoczynkowym, aczkolwiek to, czy mu zostanie to wypisane zalezy od lekarza. Opieka płatna jest jak l4 czyli 80% wiec nikomu nic do tego, kiedy maz je bierze. przysługują mu tez dwa tyg urlopu ojcowskiego, do wykorzystania w ciagu 12 miesięcy od daty narodzin dziecka. Pracodawca nie ma prawa go odmówić. Wiadomo, lepiej sie jednak dogadać
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 19:19   #4579
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

.

Edytowane przez Marita1203
Czas edycji: 2015-07-18 o 18:41
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 19:30   #4580
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

U nas nie szpital wystawial opieke a moj lekarz rodzinny
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 19:39   #4581
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Kończycie już ten remont? Rozkładaj ten wózek, bo mój dalej śmierdzi a mam go tydzień teraz nie było nas 3dni w domu i jak otworzyliśmy pokój z wózkiem to przywitał nas odór plastiku, bleee już jest na balkonie
Moj stoi i sie wietrzy juz ze 3 miesiace i daej smierdzi :/


Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
U mnie w nocy popadało, pogrzmiało i jest dużo przyjemniej na dworze. Od rana też ze trzy razy przelotnie padało. A mieliśmy dziś basen rozkładać. Wczoraj tż synkowi rozłożył, dobrze że się zdażył wykąpać :p

właśnie ściągnęłam obrączkę i pierścionek zaręczynowy. Zauważyłam, że mi się lekko odparzył palec pod obrączką i planowałam tylko zajrzeć ale tak ciężko schodziły z palca, że stwierdziłam, że czas najwyższy je zdjąć
Ja nie nosze w ogole to mialam spokoj


Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
cicha tak a onagory to nie wiemy bo relację z porodówki zdawał mąż mało szczegółową. Cicha na pewno sama napisze, ale miała ciężki i długi poród, wydaje mi się, że u onagory też dość długo wszystko trwało

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------



A to muszę doczytać bo w opisie było o tym, że do ciała i było że perfumowany to jakoś do smażenia mi nie pasuje. Ze słodkich migdałów to też nie dla mnie jestem ograniczona zapachowo ale przemęczę się jeżeli ten bezzapachowy faktycznie gorszy, już tę oliwkę z babydream jakoś toleruję :p
Pokaz ten olej, zobaczymy


Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
W środę... z jednej strony się cieszę i już nie mogę doczekać kiedy Zuzia będzie spała wtulona we mnie a z drugiej mam mega stresa przez te sterydy, które mają mi podać i boję się, że nie będą chcieli ciąć w piątek i będą mnie trzymać przez weekend bez sensu. Przeraża mnie rozłąka z Hanią - choć rozmawiałam z Nią o tym i wygląda na to, że nie robi to na Niej wielkiego wrażenia, ale boję się, że jednak nie będzie tak łatwo. A na pewno ja będę za Nią tęsknić



Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
Hej hej

Jestem po wizycie. Klocek wazy 3900g umrę Jutro mam się zgłosić na IP bo rozwarcie 5 cm a skurczy brak... I ciśnienie mi skacze.... No cóż,nic na to nie poradzę
Ladna waga. Jak dobijecie do 7 to bedziecie we fakcie


Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
Absolutnienie dajcie sobie wmówić, ze dwa dni na urodzenie dziecka przepadają! Nic nie przepada, maz moze wziac dwa dni i uzasadnić, gdyby ktos pytał, choć nie powinien, ze potrzebuje załatwić cos w urzędach związanego z dzieckiem. Sa to dwa dni które przysługują ojcu i prawo nie nakazuje brania ich w dniu porodu i dzien po. Nie definiuje sie tez limitu, do kiedy mozna wyczytać te dwa dni- wiadomo po pol roku to juz trochę głupio Normalnie wypisuje wniosek o urlop okolicznościowy po urlopie wypoczynkowym i juz. Opiekę mozna wziac po wypoczynkowym, aczkolwiek to, czy mu zostanie to wypisane zalezy od lekarza. Opieka płatna jest jak l4 czyli 80% wiec nikomu nic do tego, kiedy maz je bierze. przysługują mu tez dwa tyg urlopu ojcowskiego, do wykorzystania w ciagu 12 miesięcy od daty narodzin dziecka. Pracodawca nie ma prawa go odmówić. Wiadomo, lepiej sie jednak dogadać
Moja gin mi mowila w piatek, ze opieka po cc jest 100% okszd


Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Bo dokładnie sytuacja wygląda tak, mąż ma urlop od 20.07 do 03.08 ja nie mam jeszcze ustalonej daty CC a ogólnie termin porodu jest na 31.07 także coś pod koniec lipca pewnie będę rodzić... Aby mąż był przy nas jak najdłużej trzeba byłoby zrobić tak, że mąż wykorzysta urlop normalnie do 03.08 później te 2 dni urlopu okolicznościowego i następnie 2tyg opieki, ale właśnie pytanie tak jak mówisz czy lekarz wypisze opiekę dopiero od 06.08 bo szpital na pewno odgórnie wystawia opiekę w dniu wyjścia ze szpitala to co mamy powiedzieć, że nie chcemy teraz opieki sama już nie wiem
Ja ne dostalam nic przy wyjsciu odgornie. Przyszla do mnie moja gin sama i zapytala czy pisac. Powiedziala tez, ze jakby bylo trzeba to wypisze kiedykolwiek.
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 19:45   #4582
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
Hej hej

Jestem po wizycie. Klocek wazy 3900g umrę Jutro mam się zgłosić na IP bo rozwarcie 5 cm a skurczy brak... I ciśnienie mi skacze.... No cóż,nic na to nie poradzę
Big boy! Pewnie dlugi no bo siatkarzem ma być chyba, nie?





Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Bo dokładnie sytuacja wygląda tak, mąż ma urlop od 20.07 do 03.08 ja nie mam jeszcze ustalonej daty CC a ogólnie termin porodu jest na 31.07 także coś pod koniec lipca pewnie będę rodzić... Aby mąż był przy nas jak najdłużej trzeba byłoby zrobić tak, że mąż wykorzysta urlop normalnie do 03.08 później te 2 dni urlopu okolicznościowego i następnie 2tyg opieki, ale właśnie pytanie tak jak mówisz czy lekarz wypisze opiekę dopiero od 06.08 bo szpital na pewno odgórnie wystawia opiekę w dniu wyjścia ze szpitala to co mamy powiedzieć, że nie chcemy teraz opieki sama już nie wiem
już Ci Strobiluska napisała jak to jest z urlopikiem okol. Na swoim przykładzie napiszę Ci jak po ślubie brałam dzień okolicznosciowego - wcześniej miałam zwykly wypoczynkowy a jak wrocilam to napisalam o okolicznosciowy dzien na poniedzialek po slubie i oni mi to potem rozliczyli, dzien wypoczynkowego oddali.


Betti wkleje z kompa link do łolejku jak dopadne
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 19:47   #4583
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Big boy! Pewnie dlugi no bo siatkarzem ma być chyba, nie?

Betti wkleje z kompa link do łolejku jak dopadne
Naogladal sie teraz meczy Ligi Swatowej, wzial i urosl

Spoko
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 20:24   #4584
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Mielismy dzisiaj wyjsc do domu, ale przyplatala sie zoltaczka i jeszcze zostajemy. Na szczescie laktacja ruszyla. Maly adas caly dzien na piersi bez dokarmiania mm mam nadzieje ze nie spadnie z wagi. Chcialabym do domu, do synka krzysia bo mi go brak a wiadomo ze w domu najlepiej
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 20:42   #4585
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Ja też się właśnie rozstałam z biżuterią, w czwartek ledwo zdjęłam obrączkę więc stwierdziłam, że nie będę czekać aż mi palec odpadnie ale czuję się bez niej jak bez ręki... pewnie kwestia przyzwyczajenia

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Właśnie się dowiedziałam, że moja kuzynka jest w trzeciej ciąży szalooooona mają dwie córeczki i powiedzieli, że liczą na chłopca, jak będzie kolejna córka to już kończą "produkcję" i nie będą próbować do skutku a termin ma na grudzień, więc Nina będzie miała kuzyna/kuzynkę w tym samym wieku
Ja nosze od kilku dni jedynie obraczke i ukochana bransoletke, pierscionki od meza i tesciowej sciagnelam jak mi palce zaczely puchnac, bo wczesniej jakos nie puchly. Niezalogowana, moglabys mi przypomniec, dlaczego w ciazy nie mozna uzywac olejku herbacianego? Musze przeprowadzic kuracje na paznokciach, bo przez remont i pewnie ta ciaze sa w takim stanie, ze musialam spilowac caly wolny brzeg anie pamietam, wktorej czesci watku to bylo
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 04:02   #4586
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hej dziewczyny. Wlasnie ruszamy na porodowke trzymajcie kciuki
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 04:50   #4587
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Wlasnie ruszamy na porodowke trzymajcie kciuki
Powodzenia

Melduje się po ostatniej wizycie dziś. Na razie 1 cm rozwarcia tak jak tydzień temu i czekam do piątku na cięcie
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 05:28   #4588
sagarmathaa
Raczkowanie
 
Avatar sagarmathaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Wlasnie ruszamy na porodowke trzymajcie kciuki
Trzymaj się

---------- Dopisano o 05:28 ---------- Poprzedni post napisano o 05:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Powodzenia

Melduje się po ostatniej wizycie dziś. Na razie 1 cm rozwarcia tak jak tydzień temu i czekam do piątku na cięcie
Fajnie że wiesz już kiedy to tylko 3 dni :thumbup:
sagarmathaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 05:42   #4589
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Wlasnie ruszamy na porodowke trzymajcie kciuki
Powodzenia!!

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:41 ----------

Mamy kolejne maleństwo

Wczoraj Harrods urodziła Ewunię
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 08:53   #4590
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Dzień dobry mamuśki!
Coraz mniej tych w dwupaku, jak tak dalej pójdzie to się rozpakujemy do połowy lipca
Ja dziś się toczę na KTG, zobaczymy czy maluszek mój znów tak bojowo się zachowa wobec tych głowic
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 20:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.