Różane zapachy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 10:45   #481
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Na mnie jest Mialam kiedys, pozbylam sie, bo byla dla mnie za slodka
Testowałam ją razem z koleżanką wizażanką, jej skóra bardziej wysładza zapachy i też machnęła ręką . Jak dla mnie te wszystkie Rosine są słabe wiem bo miałam próbki i wszystkich się pozbyłam .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 11:00   #482
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Testowałam ją razem z koleżanką wizażanką, jej skóra bardziej wysładza zapachy i też machnęła ręką . Jak dla mnie te wszystkie Rosine są słabe wiem bo miałam próbki i wszystkich się pozbyłam .
Uwielbiam roze i marka Les Parfums jest bardzo ciekawa jesli chodzi o swoje twory z ta nuta
Ale to jak wiem po prostu nie Twoje klimaty
A Rose Praline pachnie na mnie identycznie jak Brulee i dla mnie to slodziaki
A Les Parfums ma naprawde wyjatkowe propozycje jesli chodzi o roze - roze z mieta, roze z anyzem, szminkowe La Rosine, sliwkowe Poussiere
Nie wiem, czy testowalas wszystkie, ale to te trzeba uwielbiac roze, zeby polubic sie z ta marka
A wiem po Kwarcu, ze z roza Ci niekoniecznie po drodze
Ja z kolei nie lubie wielu slodziakow i uwazam, ze i maintreamowe slodziaki sa czesto niespecjalne i kompletnie niewarte swojej ceny m.in. Micallefy i na czele Dolce Ananda - zapach w klimatach La Vie ..., dla mnie kompletne nieporozumienie jesli to ma byc nisza A nisza potrafi miec genialne slodziaki typu chociazby Mbucuruya, Ume, Lumiere Blanche, Dambrosia ...
Ale i wtiopy typu Dolce Ananda, Aqua et Zuccero, Sorriso, Manakara i wiele innych Niestety, nad czym ubolewam ;(

W zapytaniu slodkiej rozy wg mnie warto Mancery - roza z wanilia i roza z czekolada, niedrogie teraz, a naprawde dobre Praline i Brulee super, ale cenowo za nic nir wpasuja sie w 220zl

Jeszcze z slodkich jest miodowa roza w slodkiej wodzie Parfum d'Empire, a zapach to Eau Suave

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Sprawdzilam fragr http://www.fragrantica.com/perfume/L...line-4730.html I w sumie jest wiecej osob, na ktorych Praline uklada sie podobnie do wspominanej 13tki PG
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 11:14   #483
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Różane zapachy

No tak ja lubię róże konfiturowe, słodkie chociaż róża plus oud np. w rose d'arabie czyli bliźniaku ASOEII też lubię . Różę w Lithium tez lubię a ona według mnie konfiturowa nie jest. W Durbano ta róża pachniała dla mnie jak olejek różany a to mi się za bardzo nie podobało. Róża róży nie równa . A jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie lubiłam róży w perfumach . Moje ulubione różyczki to Roses Vanille, Intense Cafe, Manakara, ASOEII i Keiko Mecheri.
naan a testowałaś tresor lumineuse? Ja go testowałam tylko raz i według mnie to optymistyczna, słodka różyczka .

Tak w ogóle to miałam dziś fajny sen . Śniło mi się, że spodobał mi się jakiś zapach podobny do Mbucuruya tylko nazwę miał inną, ale już nie pamiętam jaką . I chciałam go rozebrać, wchodzę na wspólne zakupy a tam już ktoś ją rozbiera. Myślę sobie ok zaczekam, zbierze się komplet i zakładam swoją rozbiórkę. Odświeżam, a tam kolejna osoba założyła rozbiórkę tego zapachu . I nawet pamietam nick tej osoby .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 11:26   #484
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 168
Dot.: Różane zapachy

Uwielbiam róże w perfumach, ale raczej te słodkie. Te świeższe i bardziej wytrawne również, ale bardziej na kimś, niż na sobie. Moje ulubione różane perfumy to:

Mancera Roses Vanille - bardzo słodka róża, nieprawdopodobnie komplementogenny zapach

Montale Intense Cafe - to samo, bo bardzo podobny do Roses Vanille

Rosine Ballerina no. 1 - wiem, że Never nie przepada za balerinką, ale dzięki niej ja poznałam i flaszkę zakupiłam. Zapach jest uroczy, słodko-świeża róża z puderkiem i brzoskwinią
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 11:36   #485
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
No tak ja lubię róże konfiturowe, słodkie chociaż róża plus oud np. w rose d'arabie czyli bliźniaku ASOEII też lubię . Różę w Lithium tez lubię a ona według mnie konfiturowa nie jest. W Durbano ta róża pachniała dla mnie jak olejek różany a to mi się za bardzo nie podobało. Róża róży nie równa . A jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie lubiłam róży w perfumach . Moje ulubione różyczki to Roses Vanille, Intense Cafe, Manakara, ASOEII i Keiko Mecheri.
naan a testowałaś tresor lumineuse? Ja go testowałam tylko raz i według mnie to optymistyczna, słodka różyczka .

Tak w ogóle to miałam dziś fajny sen . Śniło mi się, że spodobał mi się jakiś zapach podobny do Mbucuruya tylko nazwę miał inną, ale już nie pamiętam jaką . I chciałam go rozebrać, wchodzę na wspólne zakupy a tam już ktoś ją rozbiera. Myślę sobie ok zaczekam, zbierze się komplet i zakładam swoją rozbiórkę. Odświeżam, a tam kolejna osoba założyła rozbiórkę tego zapachu . I nawet pamietam nick tej osoby .
Fajny sen ;D
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 12:02   #486
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez Szarada Pokaż wiadomość
Uwielbiam róże w perfumach, ale raczej te słodkie. Te świeższe i bardziej wytrawne również, ale bardziej na kimś, niż na sobie. Moje ulubione różane perfumy to:

Mancera Roses Vanille - bardzo słodka róża, nieprawdopodobnie komplementogenny zapach

Montale Intense Cafe - to samo, bo bardzo podobny do Roses Vanille

Rosine Ballerina no. 1 - wiem, że Never nie przepada za balerinką, ale dzięki niej ja poznałam i flaszkę zakupiłam. Zapach jest uroczy, słodko-świeża róża z puderkiem i brzoskwinią
Ballerina to według mnie najlepszy zapach Rosine .

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Fajny sen ;D
Była jeszcze część druga ale to już nie na perfumowy .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 12:32   #487
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Ballerina to według mnie najlepszy zapach Rosine .

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------



Była jeszcze część druga ale to już nie na perfumowy .
A kto ci tak podebral rozbiorki? )
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 12:43   #488
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
A kto ci tak podebral rozbiorki? )
Pierwszej osoby nie znam, miała 50 postów i taki avatar mały kolorowy z jakąś postacią . A drugą dziewczynę znam z pewnego wątku i targowiska i ma czarno-biały avatar .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 12:44   #489
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Różane zapachy

Never, dzięki, muszę wypróbować Lumineuse. W ogóle muszę sobie odświeżyć niektóre Tresory, bo już zapomniałam jak pachną.
Jak myślicie, La Fille de Berlin Lutensa mi się spodoba(dopasowując go do wypisanych przeze mnie przykładów)?
Swoją drogą - Roses Vanille lubię bardzo, planuję zakup, ale w stosunku do wszystkiego co napisałam to ekstremalnie słodki zapach, mi chodzi o coś mniej hardkorowego pod tym względem.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 12:54   #490
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Pierwszej osoby nie znam, miała 50 postów i taki avatar mały kolorowy z jakąś postacią . A drugą dziewczynę znam z pewnego wątku i targowiska i ma czarno-biały avatar .






Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Never, dzięki, muszę wypróbować Lumineuse. W ogóle muszę sobie odświeżyć niektóre Tresory, bo już zapomniałam jak pachną.
Jak myślicie, La Fille de Berlin Lutensa mi się spodoba(dopasowując go do wypisanych przeze mnie przykładów)?
Swoją drogą - Roses Vanille lubię bardzo, planuję zakup, ale w stosunku do wszystkiego co napisałam to ekstremalnie słodki zapach, mi chodzi o coś mniej hardkorowego pod tym względem.
Roses Chocolate Mancery jest do 220zl i nie jest az tak ekstremalnie slodkie

Fille mialam, to zupelnie inne klimaty, chlodna gleboka roza, klimaty olejku rozanego
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 17:02   #491
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość








Roses Chocolate Mancery jest do 220zl i nie jest az tak ekstremalnie slodkie

Fille mialam, to zupelnie inne klimaty, chlodna gleboka roza, klimaty olejku rozanego
Zapamiętałam ją jako słodką różę, pamiętam też, że nasuwało mi się małe skojarzenie z PRL-em. Muszę jeszcze raz przetestować.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 07:22   #492
AlexGGS
Zadomowienie
 
Avatar AlexGGS
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 282
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Mam teraz ogromną fazę na różę w wydaniu słodkim, w niektórych przypadkach jest to róża naturalna z dodatkiem czegoś co zamienia ją później w jakiś smakołyk.
Moje typy: Rose Absolue, Ghost The Fragrance, Under My Spell Noelle, Calligraphy Rose, ASOE II, Brulure de Rose.

Czy znacie coś w tych klimatach(do 220zł maksymalnie)? Chętnie bym się zakochała w czymś jeszcze.
Cześć. A nie myślałaś o jakichś arabskich zapachach? Wprawdzie nie na każdym ładnie się układają, ale ceny mają bardzo dobre i za tę sumę mogłabyś mieć chyba nawet trzy flaszeczki. Poza tym są bardzo trwałe.
Niedawno wąchałam Al-Rehab Nebras i one chyba wpisują się w Twoje potrzeby.Al-Rehab Saat Safa- ten też piękny, na początku cudowna oudowa róża, a potem łagodnieje. Popatrz na Al.-Rehab.
AlexGGS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:38   #493
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Różane zapachy

Specjalistki ds. różanych, pomóżcie proszę w moich zachciewajkach.

Poszukuję róży, a w zasadzie trzech zapachów różanych.

1. Zapachu jasnego, świetlistego, wiosenno-letniego, świeżo zerwanych płatków.

2. Róży podbitej np. porzeczką, litchi. Może być słodko, ale nie chcę słodyczy ulepnej, "tłustej".

3. Róży drewnianej.

Moje typy na podstawie pogrzebania tu i ówdzie:
Roses de Chloe
Rose The One D&G
Paul Smith Rose
Roses et Reines L'Occitane
Eau Rose Diptyque
Roses Elixir Montale
Miss Charming Jhag
L'Ombre Dans L'Eau Diptyque
YR Rose absolute
Eau de Cartier Goutte de Rose

Czy cokolwiek z powyższej listy wpisuje się wg Was w moje poszukiwania? Wąchałam tylko Chloe i nawet mi się podoba, ale to jeszcze nie to.
Tęskni mi się za klasyczną Stellą (można ją jeszcze gdzieś złowić? Na Allegro widziałam mało wiarygodne flaszki), poszukuję czegoś w podobnym stylu...
Różę w Perłach, Safranie i Voleur de Roses kocham, ale marzy mi się coś nowego-innego.
Będę wdzięczna za rady.
__________________

Edytowane przez agusskaa2
Czas edycji: 2015-08-25 o 14:41
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:41   #494
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Różane zapachy

Ad 1. Atelier Cologne Rose Anonyme
Ad 3. zaryzykowałabym Madness (uwielbiam ) a jakby tak zdobyć Madness in Black, to już w ogóle byłby rarytas.....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:52   #495
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość
Specjalistki ds. różanych, pomóżcie proszę w moich zachciewajkach. rosi:

Poszukuję róży, a w zasadzie trzech zapachów różanych.

1. Zapachu jasnego, świetlistego, wiosenno-letniego, świeżo zerwanych płatków.

2. Róży podbitej np. porzeczką, litchi. Może być słodko, ale nie chcę słodyczy ulepnej, "tłustej".

3. Róży drewnianej.

Moje typy na podstawie pogrzebania tu i ówdzie:
Roses de Chloe
Rose The One D&G
Paul Smith Rose
Roses et Reines L'Occitane
Eau Rose Diptyque
Roses Elixir Montale
Miss Charming Jhag
L'Ombre Dans L'Eau Diptyque
YR Rose absolute
Eau de Cartier Goutte de Rose

Czy cokolwiek z powyższej listy wpisuje się wg Was w moje poszukiwania? Wąchałam tylko Chloe i nawet mi się podoba, ale to jeszcze nie to.
Tęskni mi się za klasyczną Stellą (można ją jeszcze gdzieś złowić? Na Allegro widziałam mało wiarygodne flaszki), poszukuję czegoś w podobnym stylu...
Różę w Perłach, Safranie i Voleur de Roses kocham, ale marzy mi się coś nowego-innego.
Będę wdzięczna za rady.
Spróbuj Miss Charming - dużo osób porównuje je do Stelli. Nawet jeśli na Tobie to podobieństwo nie wyjdzie, to i tak zapach powinien Ci się spodobać. Natomiast Rose Absolue YR to zupełnie inne klimaty niż te które wypisałaś - to bardzo słodka, gęsta konfitura różana.
Różę "drewnianą" ja osobiście czuję w Rose Calligraphy Aramisa.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Madness to dla mnie z kolei bardzo słodka, ciężka, ciut ostra i owocowa(litchi) róża, ale z nutą retro i na pewno nie każdemu się spodoba.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:53   #496
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Różane zapachy

Kenzo Flower, lecz niestety bardzo zniechęcił mnie do innych różanych zapachów
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:01   #497
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość

Madness to dla mnie z kolei bardzo słodka, ciężka, ciut ostra i owocowa(litchi) róża, ale z nutą retro i na pewno nie każdemu się spodoba.
Co nos to inny odbiór w życiu bym nie powiedziała, ze Madness są słodkie...!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:03   #498
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Co nos to inny odbiór w życiu bym nie powiedziała, ze Madness są słodkie...!
Dlatego napisałam "dla mnie". Ja z kolei nigdy nie przypisałabym ich do kategorii "drewniana róża".
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:17   #499
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Różane zapachy

1. Zapachu jasnego, świetlistego, wiosenno-letniego, świeżo zerwanych płatków:
L'Ombre dans L'Eau (pasuje też do 2), Diabolo Rose, może l'Eau de Chloe, Rosabotanica.

2. Róży podbitej np. porzeczką, litchi. Może być słodko, ale nie chcę słodyczy ulepnej, "tłustej":
Rose The One, Manakara Indult, Roses Elixir, Tresor Midnight Rose, Miss Charming, Dark Purple Montale (mógłby też podejść pod 3).

3. Róży drewnianej.
Nie do końca drewniana, ale mogłaby Ci się spodobać - Lithium Nu Be, Pousierre de Rose, może Attar de Roses (trochę podobna do Stelli), Isparta, 10 Corso Como, Amber Mystique EL.

Edytowane przez Pin up girl
Czas edycji: 2015-08-25 o 15:19
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 15:46   #500
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Różane zapachy

Dziękuję Wam za wiadomości!

Rose Anonyme mnie zawiodło, ale to przez wybujałą zapachową fantazję. Spodziewałam się czegoś innego po prostu.

Muszę przetestować w takim razie część z wymienionych zapachów. Zbankrutuję przy zamawianiu próbek. Na pierwszy rzut pójdzie Miss Charming, Montale, Diptyque i Mankara Indult.

Pin up girl, skład wymienionych przez Ciebie perfum do punktu 2 jest absolutnie fantastyczny. Może znajdę różaną miłość.
__________________
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:50   #501
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różane zapachy

1 - Zephir Rose, wiekszosc Stelli, Gallet Rose, Chloe Intense, Sublime Balkiss - cuuudo, Diabolo Rose - roza z mieta, podobne klimaty co Diabolo - Istanbul Rose
2 - Roses Elixir, Pousierre Rose, Tresor Midnight Rose
3 - roza drewniana - ciezko bedzie

Inne piekne roze - Byredo Rose Noire, Rosabotanica podpinam pod 1ke - roza figi zielonosci
Temat rzeka
Madness tez wg mnie nie jest kompletnie slodki, Pousierre nie jest wg mnie drewniana roza - to roza podbita mocno sliwka, konfiturowa
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:31   #502
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość
Specjalistki ds. różanych, pomóżcie proszę w moich zachciewajkach.

Poszukuję róży, a w zasadzie trzech zapachów różanych.

1. Zapachu jasnego, świetlistego, wiosenno-letniego, świeżo zerwanych płatków.

2. Róży podbitej np. porzeczką, litchi. Może być słodko, ale nie chcę słodyczy ulepnej, "tłustej".

3. Róży drewnianej.

Moje typy na podstawie pogrzebania tu i ówdzie:
Roses de Chloe
Rose The One D&G
Paul Smith Rose
Roses et Reines L'Occitane
Eau Rose Diptyque
Roses Elixir Montale
Miss Charming Jhag
L'Ombre Dans L'Eau Diptyque
YR Rose absolute
Eau de Cartier Goutte de Rose

Czy cokolwiek z powyższej listy wpisuje się wg Was w moje poszukiwania? Wąchałam tylko Chloe i nawet mi się podoba, ale to jeszcze nie to.
Tęskni mi się za klasyczną Stellą (można ją jeszcze gdzieś złowić? Na Allegro widziałam mało wiarygodne flaszki), poszukuję czegoś w podobnym stylu...
Różę w Perłach, Safranie i Voleur de Roses kocham, ale marzy mi się coś nowego-innego.
Będę wdzięczna za rady.
Ad 1 - DKNY Pure drop of Rose, YSL Young Sexy Lovely, Miss Dior Blooming Bouquet
Ad 2 - Roses Elixir, może Intense Cafe? także Ghost The Fragrance
Ad 3 - a ja bym powiedziała, że Rose Absolue jest drewniany, taki różańcowy, dla mnie raczej wytrawny niż konfiturowy .
A dobra wiadomość jest taka, że dzisiaj na inperfumach widziałam Stellę, więc czaj się .
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 01:42   #503
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 659
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Dlatego napisałam "dla mnie". Ja z kolei nigdy nie przypisałabym ich do kategorii "drewniana róża".
Na mnie z kolei Madness pachnie gęsto , momentami słodko-kwasno a momentami różą położoną na swiezym drewnie ,

"Drewniana" dzika róża - na mnie - to Sa Majeste La Rose Lutensa.
Zapachy róznae zdecydowanie bardzo róznie układają się na różnych osobach, bywają tez kapryśne
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 02:06   #504
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Na mnie z kolei Madness pachnie gęsto , momentami słodko-kwasno a momentami różą położoną na swiezym drewnie ,

"Drewniana" dzika róża - na mnie - to Sa Majeste La Rose Lutensa.
Zapachy róznae zdecydowanie bardzo róznie układają się na różnych osobach, bywają tez kapryśne
Dokładnie.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 23:20   #505
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Różane zapachy

Ostatnio pisałam o słodkich zapachach różanych i wywiązała się wtedy dyskusja pomiędzy Never a Poziomką na temat Rose Praline Les Perfumes de Rosine.
No więc po raz pierwszy muszę zgodzić się z Poziomką - na mnie Rose Praline również jest bardzo słodkie i baaardzo przyjemne. Ale co ciekawe nie czuję w ogóle podobieństwa z Brulure.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 00:43   #506
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Ostatnio pisałam o słodkich zapachach różanych i wywiązała się wtedy dyskusja pomiędzy Never a Poziomką na temat Rose Praline Les Perfumes de Rosine.
No więc po raz pierwszy muszę zgodzić się z Poziomką - na mnie Rose Praline również jest bardzo słodkie i baaardzo przyjemne. Ale co ciekawe nie czuję w ogóle podobieństwa z Brulure.
Nuty ma smakowite, muszę koniecznie obwąchać!
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 08:00   #507
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Ostatnio pisałam o słodkich zapachach różanych i wywiązała się wtedy dyskusja pomiędzy Never a Poziomką na temat Rose Praline Les Perfumes de Rosine.
No więc po raz pierwszy muszę zgodzić się z Poziomką - na mnie Rose Praline również jest bardzo słodkie i baaardzo przyjemne. Ale co ciekawe nie czuję w ogóle podobieństwa z Brulure.
Na mnie sa identyczne i na zagr fragranticach tez czesto sie o tym wspomina
Nie, zebym zabrzmiala zarozumiale, ale obiektywnie wydaje mi sie moja skora bardziej wiarygodna, bo uzywam roznych typow zapachow, bez "przechylow" w zadna ze stron, natomiast Ty i Never uzywacie glownie slodziakow i to potem skutkuje innym niz zamierzony efekt - skora przyzwyczaja sie do slodkosci, nos tez i pozniej cos troche slodkie moze wydac sie nieslodkie.
Sama nazwa sugeruje, ze w obu przypadkach autor cos mial na mysli.
Kiedys ja i Szozda testowalysmy Tarife - na mnie slodka, na niej swieza, bo caly czas uzywa slodziaki
Ja mam stycznosc z kazda grupa od zielonych, hesperydowych, kwiatowycn, owocowych, po orienty, gourmand, drzewnosci, kadzidla ...
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 08:24   #508
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Na mnie sa identyczne i na zagr fragranticach tez czesto sie o tym wspomina
Nie, zebym zabrzmiala zarozumiale, ale obiektywnie wydaje mi sie moja skora bardziej wiarygodna, bo uzywam roznych typow zapachow, bez "przechylow" w zadna ze stron, natomiast Ty i Never uzywacie glownie slodziakow i to potem skutkuje innym niz zamierzony efekt - skora przyzwyczaja sie do slodkosci, nos tez i pozniej cos troche slodkie moze wydac sie nieslodkie.
Sama nazwa sugeruje, ze w obu przypadkach autor cos mial na mysli.
Kiedys ja i Szozda testowalysmy Tarife - na mnie slodka, na niej swieza, bo caly czas uzywa slodziaki
Ja mam stycznosc z kazda grupa od zielonych, hesperydowych, kwiatowycn, owocowych, po orienty, gourmand, drzewnosci, kadzidla ...
Moim zdaniem żadna skóra i żaden nos nie jest do końca wiarygodny.
Nie kwestionuję Twoich odczuć, po prostu ja nie czuję podobieństwa z Brulure, ale dla mnie to akurat lepiej. Choć zapach PG też bardzo lubię.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 11:00   #509
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Moim zdaniem żadna skóra i żaden nos nie jest do końca wiarygodny.
Nie kwestionuję Twoich odczuć, po prostu ja nie czuję podobieństwa z Brulure, ale dla mnie to akurat lepiej. Choć zapach PG też bardzo lubię.
Ale chyba zgodzisz sie, ze jak ktos uzywa tylko slodkich, to skora, nos sa duzo mniej wiarygodne
Skora, nos osoby, ktora uzywa roznych typow zapachow jest jakby na to nie patrzeb bardziej obiektywna, ale nigdy nie w 100%, bo subiektywizm ... tez
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 11:27   #510
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Różane zapachy

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Na mnie sa identyczne i na zagr fragranticach tez czesto sie o tym wspomina
Nie, zebym zabrzmiala zarozumiale, ale obiektywnie wydaje mi sie moja skora bardziej wiarygodna, bo uzywam roznych typow zapachow, bez "przechylow" w zadna ze stron, natomiast Ty i Never uzywacie glownie slodziakow i to potem skutkuje innym niz zamierzony efekt - skora przyzwyczaja sie do slodkosci, nos tez i pozniej cos troche slodkie moze wydac sie nieslodkie.
Sama nazwa sugeruje, ze w obu przypadkach autor cos mial na mysli.
Kiedys ja i Szozda testowalysmy Tarife - na mnie slodka, na niej swieza, bo caly czas uzywa slodziaki
Ja mam stycznosc z kazda grupa od zielonych, hesperydowych, kwiatowycn, owocowych, po orienty, gourmand, drzewnosci, kadzidla ...

A właśnie, że ostatnio mi się zmienia i sięgam też po zupełnie inne zapachy .
A tak serio nawet jakbym miała skórę hipopotama to te Roses Praline słodkie nie są. Tzn. jeśli ja używam loukhoumów i innych gourmandów to może i temu. Podobieństwa do PG Brulure de Rose nie wyczułam zupełnie .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-22 17:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.