Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 07:03   #1
cabula
Raczkowanie
 
Avatar cabula
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37

Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?


Heej,
Od października wybieram się na studia do Warszawy i mam pytanie, gdyż może się tu ktoś orientuje w temacie.
Czy to prawda że pod koniec października/w listopadzie obniżają ceny? I czy w ogóle sens jest czekać? Czy to mnie nie pogrąży bo zostaną się same nory, albo "przytulne" pokoje (2x3m)?
Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby już coś załatwić, ale nie mam jak teraz siedzieć w Warszawie i przeglądać mieszkań, a w ciemno to nie bardzo chce brać ;x
Czy jest szansa że koło 20 września znajdę coś sensownego? A jeśli może być ciężko to lepiej brać coś co ujdzie, czy lepiej odpuścić i poczekać do tego listopada?
Ah, i najlepsza strona do szukania według Was?

Z góry dziękuję za każdą informację!

(Jeżeli zły dział, to sorka i ładnie proszę o przeniesienie do odpowiedniego
cabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 16:05   #2
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

gumtree.pl

Poprzeglądaj oferty, poumawiaj się z ludzmi na ten sam dzien na oglądanie i wystarczy, że przyjedziesz do Warszawy na kilka godzin. Najlepiej koło 10 września. Nie ma sensu czekać.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 08:10   #3
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

Obecnie najciężej jest z wynajeciem mieszkania - w większości są to odległe lokalizację, standard nieadekwatny do ceny. Jeśli już chce się wynająć fajne mieszkanie to trzeba mieć w zapasie dużo gotówki.
Co do pokojów - niedawno widziałam pokoje w fajnych lokalizacjach, głównie dwuosobowe za ok 1100 zł. Jedynki za ok 800 zł, czasami zdarzala się okazja za 600, ale do dosyć dalekie lokalizacje. Musisz przede wszystkim określić ile jesteś w stanie za pokój zapłacić i w jakiej dzielnicy
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 08:28   #4
cabula
Raczkowanie
 
Avatar cabula
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

Jeśli chodzi o lokalizacje to nie zależy mi na centrum.
Ale tak jak Flavis piszesz, już zdążyłam zauważyć że ceny baaardzo nieadekwatne do standardów. Większość pokoi jednoosobowych juz z opłatami to jakieś 800-900 zł, często kiepski standard, albo malutkie ;/ Właśnie dlatego pytam, czy jest szansa że w listopadzie będzie lepiej, bo mam możliwość (choć szerze, wolałabym z niej nie korzystać) pomieszkać u mojego chłopaka przez ten czas
Ale wolę już ten miesiąc przeczekać i mieć w miarę ogarnięty pokój z w miarę w porządku ceną, jeśli się da.
No bo jak nie, to już trudno, będę łapać co wleci.
cabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 08:52   #5
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

hm no nie wiem obniżają ceny raczej w czerwcu, kiedy nie ma sezonu - wrzesien / październik to takie miesiace, kiedy do Wawy napływają "nowi warszawiacy" :P i jest spora konkurencja ofertowa. popytaj obczaj ceny na gumtree
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 16:18   #6
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

Szukałam z przyjaciólkami mieszkania od lipca. Udało nam się znaleźc mieszkanie 2 tygodnie temu i niestety pod koniec poszukiwan zauwazylysmy, ze pojawia sie coraz mniej sensownych ofert. Pod koniec sierpnia pojawilo sie mnostwo pokoi do wynajecia, ale ceny tak jak wczesniej dziewczyny wspomnialy sa nieadekwatne do standardu.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 16:33   #7
lovely banshee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

Powiem Ci, że ceny obniżane są raczej koniec czerwca/początek lipca. W listopadzie już raczej nie za bardzo, powiem więcej, że wydaje mi się wtedy, że jest dużo mniej ofert i ciężej znaleźć coś sensownego. Nie czekałabym na Twoim miejscu, tylko szukała czegoś już - np tak jak napisała wizażanka wyżej umowić się na parę wizyt w ciągu jednego dnia.
lovely banshee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 20:19   #8
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

Cytat:
Napisane przez lovely banshee Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ceny obniżane są raczej koniec czerwca/początek lipca. W listopadzie już raczej nie za bardzo, powiem więcej, że wydaje mi się wtedy, że jest dużo mniej ofert i ciężej znaleźć coś sensownego. Nie czekałabym na Twoim miejscu, tylko szukała czegoś już - np tak jak napisała wizażanka wyżej umowić się na parę wizyt w ciągu jednego dnia.
Też to zauważylam podczas poszukiwan. Obecnie ceny oscylują od 800 zł za pokój w górę, zauważyłam wzrost cen właśnie pod koniec sierpnia.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 21:55   #9
cabula
Raczkowanie
 
Avatar cabula
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

Noo te jedynki to jest jakaś masakra teraz ;/
cabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 22:24   #10
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Warszawa - jak z wynajmowaniem pokoju?

Cytat:
Napisane przez cabula Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o lokalizacje to nie zależy mi na centrum.
Ale tak jak Flavis piszesz, już zdążyłam zauważyć że ceny baaardzo nieadekwatne do standardów. Większość pokoi jednoosobowych juz z opłatami to jakieś 800-900 zł, często kiepski standard, albo malutkie ;/ Właśnie dlatego pytam, czy jest szansa że w listopadzie będzie lepiej, bo mam możliwość (choć szerze, wolałabym z niej nie korzystać) pomieszkać u mojego chłopaka przez ten czas
Ale wolę już ten miesiąc przeczekać i mieć w miarę ogarnięty pokój z w miarę w porządku ceną, jeśli się da.
No bo jak nie, to już trudno, będę łapać co wleci.
Nie chce ciebie dobic, ale masz marne szanse na otrzymanie fajnej jedynki. Dlatego pytalam o lokalizacje, bo jest roznica miedzy Bialoleka a np Mokotowem. Masz dwie opcje - albo zwiekszysz budzet na mieszkanie i zamieszkasz tam do 2 kwartalu lub poszukasz pokoju pod Warszawa, ktora ma blisko SKM. Mozesz tez zamieszkac z kims obcym w dwojce, ale mysle, ze nie ma co liczyc na lepsze oferty w pazdzierniku. Musialabys miec duze szczescie i dobry refleks "odswiez" na stronach z ogloszeniami.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-31 23:24:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.