Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-20, 19:19   #1681
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Szukam zegarka z funkcją monitorowania akcji serca oraz lcznikiem spalanych kalorri. Nie biegam (i raczej biegać nie zacznę), więc żzadne GPS nie są mi potrzebne.
Macie coś godnego polecenia?
Jak szukasz czegoś niskobudżetowego to poczytaj sobie informacje o zegarkach z lidla- będą akurat od przyszłego poniedziałku (28.09).
Ewentualnie porozglądaj się za pasami do mierzenia tętna i spiknij go z telefonem i jakąś aplikacją na telefonie (np. endomondo). Koleżanka kupowała taki pas w decathlonie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 13:54   #1682
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Mam pytanie odnośnie klatki piersiowej.
Czy ćwiczeniami na siłowni można zbliżyć do siebie piersi? Jestem szczupła, ale mam szeroką klatkę przez co nie mam rowka między piersiami (w staniku jest bez problemu) Implanty piersi dodatkowo podkreśliły tę moją wadę. Nie wiem czy cokolwiek można w tym ustępie zdziałać czy zaakceptować to jako - taka moja uroda
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 16:06   #1683
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Moje pytanie dotyczy łydek. Kto zna skuteczny i sprawdzony sposób na wyszczuplenie łydek? Moje dotychczasowe, nieudane starania:
- masa ćwiczeń wyszczuplających, niestety nie podam ich nazw, ponieważ nie znam ( jedyna znana mi nazwa to wspięcia )
- skakanka
- orbitek
- rozciąganie od ok. 2 lat, kontynuowane nadal
- rower ok. rok, od czerwca tego roku zdecydowanie intensywniej,
nadal jeżdżę

Poza tym od ok. 2 lat zdrowe odżywianie, zero słodyczy, fast foodów, tłustych potraw, makaronów, napoi, chipsów
Niestety łydki jak grube były tak są. Jakieś rady?
luqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 16:15   #1684
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jak szukasz czegoś niskobudżetowego to poczytaj sobie informacje o zegarkach z lidla- będą akurat od przyszłego poniedziałku (28.09).
Ewentualnie porozglądaj się za pasami do mierzenia tętna i spiknij go z telefonem i jakąś aplikacją na telefonie (np. endomondo). Koleżanka kupowała taki pas w decathlonie.
Dzięki. Niestety mieszkam poza Polską i chyba będę musiała poczekać aż oferta do nas dojdzie albo znaleźć coś innego.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 21:13   #1685
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez luqq Pokaż wiadomość
Moje pytanie dotyczy łydek. Kto zna skuteczny i sprawdzony sposób na wyszczuplenie łydek? Moje dotychczasowe, nieudane starania:
- masa ćwiczeń wyszczuplających, niestety nie podam ich nazw, ponieważ nie znam ( jedyna znana mi nazwa to wspięcia )
- skakanka
- orbitek
- rozciąganie od ok. 2 lat, kontynuowane nadal
- rower ok. rok, od czerwca tego roku zdecydowanie intensywniej,
nadal jeżdżę

Poza tym od ok. 2 lat zdrowe odżywianie, zero słodyczy, fast foodów, tłustych potraw, makaronów, napoi, chipsów
Niestety łydki jak grube były tak są. Jakieś rady?
Możliwe że takie już będą. Taka ich budowa.
Ja mam ŁYDY-PUDZIANY i nic nie pomogło schudnięcie 20 kg...jak ważyłam 86 kg to w łydce miałam 41 cm, ważąc 66 kg miałam 39 cm...swego czasu jako naprawdę szczupła dziewczyna miałam łydki masywniejsze niż uda nad kolanem. Ot taka uroda.
Poza tym to co opisujesz w żaden sposób nie przełoży się na węższe łydki- od roweru bardzo rośnie mięsień brzuchaty łydki, od orbitreka tak samo....może bieganie by coś pomogło....na pewno na wyszczuplenie łydek rower i orbi nie są dobrym pomysłem
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 09:55   #1686
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Poza tym to co opisujesz w żaden sposób nie przełoży się na węższe łydki- od roweru bardzo rośnie mięsień brzuchaty łydki, od orbitreka tak samo....może bieganie by coś pomogło....na pewno na wyszczuplenie łydek rower i orbi nie są dobrym pomysłem
Bzdura, bez dodatniego bilansu kalorycznego nie urosną Ci giga mięśnie od roweru.

Na wysmuklenie może pomóc streching - ale jeśli masz taką budowę ciała, że masz duże łydki to wydaje mi się, że bardzo ciężko będzie pozbyć się tych mięśni.
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 13:20   #1687
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Od dziewczyn na wielu forach słyszałam, że właśnie rower im dużo pomógł na wyszczuplenie lydek. Również przez trenerów rower jest polecany. Chociaż przypuszczam, że opinie są podzielone. Nie zauważyłam ani wyszczuplenia ani umięśnienia łydek.

Streching niestety nie pomógł
luqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 13:47   #1688
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

wiesz, jakby rower/orbitrek tak rozbudowywał mięśnie łydek.ud , albo na steperze tyłek to te wszystkie sprzęty zajęte byłyby przez kulturystów, nieprawdaż?

Ja u siebie nie zauważyłam jakiegoś super wysmuklenia, ale ja mam szczupłe nogi. Jakie masz wymiary łydka/udo?
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 19:41   #1689
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Bzdura, bez dodatniego bilansu kalorycznego nie urosną Ci giga mięśnie od roweru.

Na wysmuklenie może pomóc streching - ale jeśli masz taką budowę ciała, że masz duże łydki to wydaje mi się, że bardzo ciężko będzie pozbyć się tych mięśni.
bez dodatniego bilansu to nic nie urośnie, to chyba oczywiste...nie musisz od razu "bzdurować", nie nakręcaj się
Długie aeroby (rower/orbitrek) rozbudują mięsień- on nie będzie ładny jak u osoby ćwiczącej siłowo. Będzie duży, nie wyizolowany. Ja obecnie mam bardzo ładne łydki i uda, ale ćwiczę też siłowo- to raz, dwa- od samej jazdy na orbi i rowerze baaardzo mi się łydki rozbudowały. Od siłowych ćwiczeń- trochę się "scisneły".
Ja bym na wysmuklenie łydek orbitreka ani roweru nie proponowała. Rozciąganie to wiadomo że podstawa, joga jakaś i pilates też by dobrze zrobiły...może jeszcze tańce jakieś typu zumba?-tu strzelam,nigdy mnie takie sporty nie kręciły.

A teraz ja mam pytanie- jeżdzę przeciętnie 20-30 km dziennie rowerem, robie to codziennie bez względu na pogodę. Czasem w weekend odpuszczę...czasem przejadę 80 km zamiast tych 20...chcę się jakieś 10 kg zredukować jeszcze-pytanie czy liczyć to jako aktywność fizyczną przy obliczaniu zapotrzebowania?
I jako jaką aktywność? Wysoka? Średnia?
Może w ogóle nie wliczać- robię to od baaardzo dawna, codziennie, nic się w tej materii nie zmienia od powiedzmy lat...pozostała aktywność fizyczna jest powiedzmy średnia- 3x w tygodniu po godzince orbitreka i 3x trening siłowy. Przy czym orbitrek to bardziej z nudów i przyzwyczajenia niż z tego, że on mi coś daje...
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:12   #1690
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

łydka - 32, udo dół - 37 ( o ile dobrze zmierzyłam), udo góra - 48, 5 , a wzrost 160 cm
luqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 12:32   #1691
Czerwona_Nitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 13
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cześć, mam kilka(naście) kilogramów nadwagi, które staram się zgubić. Niestety skutki są marne, ponieważ waga zamiast spadać skacze w górę.
Dodam, że ćwiczę co drugi czasami co trzeci dzień minimum 40 minut. Na początku ćwiczyłam z filmikami ale szybko mnie nudziły, więc teraz sama dobieram sobie to na co aktualnie mam ochotę. Staram się przede wszystkim aby to było cardio, interwały i inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Od około miesiąca ograniczyłam częściowo ilości spożywanych posiłków. Zmniejszyłam dotychczasowe porcje np., mięsa i ziemniaków na rzecz większej ilości surówek. Ograniczyłam fast foody, nie zrezygnowałam z nich całkowicie pozwalam sobie na nie raz w tygodniu (słodycze) lub rzadziej (pizza itp).
Dlaczego moja waga rośnie, a nie spada?
Czerwona_Nitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 19:42   #1692
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Wg. mnie problem leży w tym "podjadaniu", jeśli chcesz zobaczyć efekt to nie powinnaś sobie pozwalać na jakiekolwiek słodycze czy fast foody będąc na diecie ( odchudzając się ).
Radziłabym całkowicie wyelminować takie jedzenie. Z pewnością zależy też w jakich ilościach jesz te pyszności.

Edytowane przez luqq
Czas edycji: 2015-09-29 o 19:43
luqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 12:04   #1693
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Dla mnie raz w tygodniu jest okej - kluczem jest raczej brak zbilansowanej diety. Samo ograniczenie jedzenia mięsa z sosem i ziemniakami nie wystarczy. Zarówno mięso jak i ziemniaki są w diecie potrzebne.
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 09:54   #1694
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Długie aeroby (rower/orbitrek) rozbudują mięsień- on nie będzie ładny jak u osoby ćwiczącej siłowo. Będzie duży, nie wyizolowany.
Jakaś nowa teoria, zakładajaca powrót do ćwiczeń wytrzymałościowych różowym ciezarkiem 0,5 kg w celu przypakownania się ?

jakoś nie widzę zjawiska o którym piszesz ani w peletonie kolarzy, ani w peletonie biegaczy.
Widać tam piękne, smukłe, suche i "wysokie" łydki o dużej izolacji mięśniowej.

Sedno tkwi w tym, ze na wysmuklanie, jeździć należy długo i z wysoką kadencją, ale na niskim obciążeniu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 21:36   #1695
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jakaś nowa teoria, zakładajaca powrót do ćwiczeń wytrzymałościowych różowym ciezarkiem 0,5 kg w celu przypakownania się ?

jakoś nie widzę zjawiska o którym piszesz ani w peletonie kolarzy, ani w peletonie biegaczy.
Widać tam piękne, smukłe, suche i "wysokie" łydki o dużej izolacji mięśniowej.

Sedno tkwi w tym, ze na wysmuklanie, jeździć należy długo i z wysoką kadencją, ale na niskim obciążeniu.
Ee Cava a gdzie ja pisałam o "ciężarku" 0.5kg na przypakowanie ...nie imputuj mi idiotyzmów proszę Cię i błagam czytaj ze zrozumieniem a nie odpowiadasz sobie jakieś dziwne rzeczy o których ja nie pisałam.jakos nie widzę żeby panna która się ODCHUDZA (słowo klucz) jeździła bądź biegała zawodowo. Raczej to amatorskie bieganie/jazda na rowerze.
Dwa- poczytaj np.na SFD o długotrwałych aerobach. Jak wpływają na strukturę mięśnia.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 07:41   #1696
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Ee Cava a gdzie ja pisałam o "ciężarku" 0.5kg na przypakowanie ...nie imputuj mi idiotyzmów proszę Cię i błagam czytaj ze zrozumieniem a nie odpowiadasz sobie jakieś dziwne rzeczy o których ja nie pisałam.jakos nie widzę żeby panna która się ODCHUDZA (słowo klucz) jeździła bądź biegała zawodowo. Raczej to amatorskie bieganie/jazda na rowerze.
Dwa- poczytaj np.na SFD o długotrwałych aerobach. Jak wpływają na strukturę mięśnia.
Napisałaś że jak będzie kręcić długie aeroby to jej mięśnie będą większe i bez izolacji i jeszcze zwiększy obwody.
SDF z jednej strony to kopalnia wiedzy, z drugiej... przepraszam za wyrażenie, ale "beton" zamknięty na jakiekolwiek inne opcje i nie przyjmujący do wiadomości ze można robić inaczej i w innym celu .

"Długotrwali aerobowcy" w celu wysmuklenia łydek jeżdżą treningi długie, lekkie i "młynkiem" i nie są to tylko zawodowcy.
No raczej wiedzą co robią, a przegląd peletonu czy to zawodowego czy amatorskiego potwierdza fakt, że łydki od tego nie rosną, wręcz przeciwnie.

Jak zaglądam na cycling, to tam jednak tak to nie wygląda, za duże obciążenia, na maszynach tez ludzie dokłądaja ile mogą zgodnie z siłkową teorią, ze dokładac należy.
Tyle że na im wiekszych obciazeniachs ie ćwiczy, nawet w ramach obciazeń "fitnesowych", tym większa dążnosc mięsnia do hipertrofii.
Z błahej przyczyny- bo pęka więcej włókien podczas treningu.
Tak samo działa chodzenie w ciężkich butach - łyda rośnie bo dzwiga.
Chodzenie w lekkich butach tego nie robi.

Na wysmuklanie: _długo_, wysoka kadencja, małe obciążenie.
+ regularny stretching i rolowanie.
Uzyska się wtedy mięsień w wersji najbardziej smukłej i gęstej .
Oczywiście w ramach możliwosci dago osobnika.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 13:58   #1697
Emmons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Witam! Zapewne temat już był aczkolwiek pewności nie mam, nie jestem w stanie przeszukać całego forum ani nie chce zaśmiecać zakładając niepotrzebny wątek! No wiec czy moglibyście polecić mi jakieś ćwiczenia dla początkujących? Mianowicie Ewka czy Mel B niestety rady nie daje! Od 8 miesięcy pracuje w domu mój kręgosłup i mięśnie są w opłakanym stanie mieszkam na pietrze wiec samo wejście po schodach to straszny wysiłek.... Wstyd sie przyznać w wieku 23 lat ale po wyjezdzie za granice strasznie sie zaniedbałam. Chciałabym powoli jakoś poprawić swoją kondycje, mięśnie małymi kroczkami. Może ktoś orientuje się w ćwiczeniach dla początkujących? Pozdrawiam
Emmons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 14:24   #1698
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Moze marszobiegi?
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 08:51   #1699
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Moze marszobiegi?

tak, przy czym na początek same marsze i je stopniowo wydłużać do około 7 km dziennie.
Chodzenie po schodach jest super, pracuje bardzo dużo mięśni i jest to ćwiczenie już siłowe, wiec do spacerów chodzenie po schodach.
+ jakiś lekki pilates z n. Bloogilates poszukać sobie filmików, żeby wzmocnić kręgosłup i zniwelować te bóle.


Jakby na początku bolały łydki, stopy, to maszerować co drugi dzień, potem codziennie a w weekendy dłuzej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-06, 11:02   #1700
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Jakie ćwiczenia polecicie na równowagę itp.? Chodzi pewnie o coś na mięśnie głębokie. Ostatnio za dużo przewracam się na rowerze na korzeniach i w błocie i muszę ćwiczyć balans ciałem w takich sytuacjach Zauważyłam, że przy przeszkodach spinam się (to nie jest najlepszy pomysł) i potrzebuję jakichś ćwiczeń, żeby nauczyć się lepiej balansować ciałem, rozluźnić się itp.
Piłki fitness? (oprócz oczywiście samej jazdy, ćwiczenia stójek i innej ekwilibrystyki rowerowej itp.)
(Mile widziane jakieś filmiki w necie, bo jak na razie nie mam jak chodzić do klubu na zajęcia fitness).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 16:38   #1701
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jakie ćwiczenia polecicie na równowagę itp.? Chodzi pewnie o coś na mięśnie głębokie. Ostatnio za dużo przewracam się na rowerze na korzeniach i w błocie i muszę ćwiczyć balans ciałem w takich sytuacjach Zauważyłam, że przy przeszkodach spinam się (to nie jest najlepszy pomysł) i potrzebuję jakichś ćwiczeń, żeby nauczyć się lepiej balansować ciałem, rozluźnić się itp.
Piłki fitness? (oprócz oczywiście samej jazdy, ćwiczenia stójek i innej ekwilibrystyki rowerowej itp.)
(Mile widziane jakieś filmiki w necie, bo jak na razie nie mam jak chodzić do klubu na zajęcia fitness).
Wyszła właśnie ksiazka dla i od rowerzysty: "ukryta przewaga. Trening mięśni głębokich" Toma Danielsona.
Ujmę to tak, i wiem z jestem już nudna potwornie - to pilates po prostu na zajeciach robimy to wszytko + 1000 Wiec jesli masz wybór- iść na pilates lub kupić ksiażkę, to idz na zajecia pilatesu. Jak nie, no to ksiazka- dobrze jest wszystko opisane.

Piłka fitnes tak. (slenei zajęcia, te na których bywąłam, sa bardziej nakieroan ena po prostu ćiczenia ogólnorozojowe z piłką fitness, mało core, prawie nic akrobatyki na piłce) Bardzo wyrabia mięśnie głębokie, kolejno mozna ćwiczyć: siedzenie na niej bez podparcia, klęczenie na niej, aż do stania. Hardkory robia na niej przysiady, harkory level hard- potrafia na nią wskoczyć i... ustać to. :/ Ale Ci to są jacyś inni. Mutanty. :/
Do tego planki na piłce z podpora o piłkę kończyn górnych lub dolnych, 1 z nich, naprzemiennie którejś (praktycznie każdy rodzaj modyfikacji dynamicznej planku da sie zrobić na piłce - np. "marsz do okoła ziemi"

Cwieczenia na rollerze też sa dobre. rzeźnia dla brzucha i miesni głebokich jak mało co. :/

Ode mnie- stanie na głowie, dla lepszych: stanie na rękach. Bez podporu o ścianę.
+ z jogi np opanowanie pozycji kruka. Swietne sa też asany "stojące" na 1 nodze.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 17:06   #1702
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Ja widziałam typa, który na takiej piłce robił stanie na rękach
Do połowy listopada nie mam jak chodzić na zajęcia, bo mam egzaminy, to raz. A dwa- wszelkie zajęcia typu pilates są u mnie rano jak mam pracę, a po południu sztangi, hiity itp.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 17:31   #1703
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Dziewczyny prosze o radę w sprawie BCAA, jestem teraz na redukcji, jak dawkować? W dni treningowe przed i po treningu, w nietreningowe rano na czczo i przed snem, 0,5 g. Na 10 kg ciała co by dawało mi dwa razy dziennie po 3 gramy?
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:51   #1704
0livvka
Zadomowienie
 
Avatar 0livvka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 399
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

jak myslicie czy joga to dobry początek rozpoczecia aktywosci fizycznej dla leniucha ktory unikal do tej pory wysilku fizycznego?
__________________
zabierzcie te ciuchy
kosmetyczka
0livvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 19:29   #1705
201604111348
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 17
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez 0livvka Pokaż wiadomość
jak myslicie czy joga to dobry początek rozpoczecia aktywosci fizycznej dla leniucha ktory unikal do tej pory wysilku fizycznego?
Każda aktywność jest dobra, jeśli rozpoczyna się z głową. Zależy od tego, co chcesz osiągnąć.
201604111348 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 21:14   #1706
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez kalou88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o radę w sprawie BCAA, jestem teraz na redukcji, jak dawkować? W dni treningowe przed i po treningu, w nietreningowe rano na czczo i przed snem, 0,5 g. Na 10 kg ciała co by dawało mi dwa razy dziennie po 3 gramy?
skoro masz brać 0,5g na każde 10kg masy ciała a ważysz ok 60kg to wychodzi 3g dwa razy dziennie ja biorę BCAA tylko w dni treningowe i z tego co czytałam sporo osób tak robi.
Cytat:
Napisane przez 0livvka Pokaż wiadomość
jak myslicie czy joga to dobry początek rozpoczecia aktywosci fizycznej dla leniucha ktory unikal do tej pory wysilku fizycznego?
każda aktywność jest lepsza niż leżenie na kanapie ale ja bym na Twoim miejscu popróbowała różnych rzeczy - może joga będzie dla Ciebie nudna a spodoba Ci się np zumba czy pump. Każdy lubi co innego - nie dowiesz się co lubisz jak nie spróbujesz. No i tak jak koleżanka powyżej napisała - ważne jaki masz cel.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 23:39   #1707
DzikiLesnyKot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 163
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Chcę wreszcie zrobić coś ze sobą, przełamać swoje lęki i zapisać się na naukę pływania. Tyle, że panicznie boję się być w wodzie do ramion a jak tracę grunt pod nogami to już w ogóle tragedia. W ogóle ze mną jest tak, że jakieś minimalne niepowodzenie to chowam głowę w piasek i stwierdzam, że jednak do niczego się nie nadaje . Ale chcę to zmienić. Czy któraś z Was zaczynała od zera uczyć się pływać będąc dorosła? Jak to wyglądało w praktyce? Możecie polecić jakiegoś indywidualnego, nie za drogiego trenera w Warszawie?
DzikiLesnyKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 12:16   #1708
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dziewczyny,mam pytanie o odżywki białkowe.
Czy któraś z Was zauważyła pogorszenie cery po odżywkach białkowych? Czy to w ogóle możliwe?
Mam cerę tłustą, sporadycznie jakiś pryszcz sam z siebie wyskoczy (raczej przed okresem), ale pryszcze mam zawsze po czekoladzie oraz jak mnie jakiś kosmetyk zapcha. Mam sprawdzoną pielęgnacje, z czekolady ( z bólem serca) zrezygnowałam więc buzia jest ok. I teraz tak się zastanawiam nad odżywką. Jakie macie doświadczenia?
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 12:21   #1709
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cześć chciałam zapytać o zęby mądrości. Tzw ósemki - Wychodzą mi wszystkie jednocześnie. Czy wyrywacie je "profilaktycznie" byliście z tym u chirurga? Mam wyleczone wszystkie zęby i dam o nie na bieżąco. Nie chce popsuć sobie uzębienia - ostatnio moja pani stomatolog powiedziała że mogę przez to mieć bardziej scisniete zęby. Jeżeli usunęłyście ósemki powiedzcie jaki jest koszt tego i kogo w Krk lub Tarnowie polecacie?
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 14:56   #1710
Almostrosey
Raczkowanie
 
Avatar Almostrosey
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zza biurka :)
Wiadomości: 491
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jak pozbyć się oponki z brzucha, grubych ud i jak wyrzeźbić pupę, żeby była ładnie wymodelowana? Mam do dyspozycji rowerek, skakankę i twister. Nienawidzę biegać, próbowałam nawet szybkich marszów z delikatnym podbieganiem, ale przy tej formie ruchu czuję po prostu dyskomfort. Wiem, że na redukcję najlepsze jest właśnie bieganie, ale no nie dam rady. Podobnie odpada zumba, próbowałam i to nie moje klimaty. Jak zatem ćwiczyć? Z jaką częstotliwością? Jak zredukować tłuszcz z brzucha (mam 163 cm wzrostu, jestem szczupła z brzuchem jak w 5 miesiącu i grubymi udami, ramiona, twarz, tułów do talii mam szczupłe) ? Co począć z tym tłuszczem od talii w dół?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150807_123947.jpg (70,5 KB, 23 załadowań)
__________________
Generalnie postać dziwna, trudna i skomplikowana


"everybody lies"

Mój blog o perfumach: http://theworldofperfume.blogspot.com


60/58 93/
Wizaż uczy, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Almostrosey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.