Wrześniowe mamusie 2015 - część I - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-15, 15:39   #871
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Ehh a prywatnych żłobków tez mało .. na śródmieściu żadnego a na Woli 3 Ehh katastrofa jakaś. Może do prywatnych tez juz trzeba składać wnioski. Ja nie wiem jak ja to zrobię ja musze wrócić do pracy.
Ja jeśli sytuacja pozwoli to pośle małego dopiero do przedszkola...
Mąż nie chce żeby szedł do żłobka, ja nie wiem... Zobaczymy, co życie pokaże.

Moje dziecko dzisiaj śpi najchętniej wtulone we mnie, odkładam do łóżeczka pospi godzinę i się budzi...
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 15:45   #872
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Któraś kupowała staniki do karmienia piersią z H&Mu.
Chodzi które są usztywniane bo mam dosyć tych miękkich
Ja kupilam. Jest usztywniany ale nie ma fiszbin.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Tak w ogole wracając do kombinezonów zimowych to Ewa teraz wchodzi w rozmiar 62 niektore sa dobre niektore przyduze. Mam kupowac 62 czy 68 ? czy kupic dwa jeden taki jeden taki?
Ja bym brala wiekszy. U mnie niektore ciuszki 68 już używane.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Kupuj 68 bez zastanowienia bo dzieciaki rosną bardzo szybko a jak dobry mróz to dodatkowo musisz zmieścić ubranie pod spodem. Mój w 68 juz chodzi i nie jest jakiś mega luźny...






No to ładnie go tam tuczysz


Stosuj moja metodę, jak słyszę ze to telemarketing to od razu mówię dziękuję nie jestem zainteresowana i nie czekając na reakcję rozłączam się i dodaje numer do zablokowanych tadaaaam



Ja kupowałam i nie polecam. W przymierzalni był bardzo fajny a po kilkunastu minutach noszenia jest tragedia, usztywnienia się jakoś przemieszczają i cycki wyskakują przodem, miseczki lądują pod pachami, żal generalnie. Ale może to wina moich cycków wiec nie wiem na ile moja opinia jest ci pomocna.
Ja tez kupilam i mam te sama opinie. Ale nie wiem czy poprostu z pospiechu nie kupilam za malego i dlatego takie rzeczy mi sie dzieja

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 16:13   #873
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Ja jeśli sytuacja pozwoli to pośle małego dopiero do przedszkola...
Mąż nie chce żeby szedł do żłobka, ja nie wiem... Zobaczymy, co życie pokaże.

Moje dziecko dzisiaj śpi najchętniej wtulone we mnie, odkładam do łóżeczka pospi godzinę i się budzi...
O matko, mój nigdy w dzień nie śpi dłużej niż godzinę
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 16:17   #874
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
O matko, mój nigdy w dzień nie śpi dłużej niż godzinę
Mój mnie przyzwyczail do dobrego bo spał po jedzeniu po 3-3,5h

Miałam zrobić coś do jedzenia... Pierdziele, wysłałam tż do rossmana i kazalam przywieźć coś do jedzenia :-P
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 16:21   #875
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Y
Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Za to czy jesteś samotna matka, czy masz mieszkanie, czy masz więcej niż jedno dziecko itp.

Generalnie jak masz męża, mieszkanie i jedno dziecko to już w Wawie możesz zapomnieć o żłobku...

Ja dzisiaj dzwoniłam i chciałam młodego na szczepienie zarejestrować na listopad - nie ma miejsc do pediatry na następny miesiąc taaaaaadam :-D
Jak może nie być miejsc? A w razie choroby to co?


Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Jak widzę ta reklamę IBUM co te dzieci tak dziękują mamie i tacie to się wzruszam !
Mnie się jeszcze jedna podoba, ale nie pamiętam czego to jest - jak dziecko mówi, że rodzice są dziwni, bo np. mama płacze jak mu się wszystko udaje (a stoi na scenie i gra w jakimś przedstawieniu)

U nas rekrutacja do żłobka i przedszkola jest zawsze marzec/kwiecień. U mnie też pewnie będzie problem z dostaniem się. Ja tez musze się dostać, mimo że będę pracować na 3/4 etatu, czyli 3-5 godzin dziennie.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.

Edytowane przez TusiaeM
Czas edycji: 2015-10-15 o 17:03
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 16:26   #876
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Jak może nie być miejsc? A w razie choroby to co?




Mnie się jeszcze jedna podoba, ale nie pamiętam czego to jest - jak dziecko mówi, że rodzice są dziwni, bo np. mama płacze jak mu się wszystko udaje (a stoi na scenie i gra w jakimś przedstawieniu)

U nas rekrutacja do żłobka i przedszkola jest zawsze marzec/kwiecień. U mnie też pewnie będzie problem z dostaniem się. Ja tez musze się dostać, mimo że będę pracować na 3/4 rysunek, czyli 3-5 godzin dziennie.
Nie mam pojęcia, mówię że chciałabym zarejestrować dziecko do pediatry na szczepienie po 3/11...
"w listopadzie nie mamy miejsc do pediatry przykro mi " tyle usłyszałam :-P
Także szczepimy w Enelmedzie, trochę drożej ale bez łaski przynajmniej. I nie muszę sama kupować szczepionek, bo tu bym musiała.
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 16:33   #877
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Aakkzzii- ja też nie nastawiam się że się dostaniemy. Chciałabym wrócić do pracy ale to będzie rachunek ekonomiczny bo jeśli mam pracować i zarobić na żłobek albo nianie to wole zostać w domu i tylko dorywczo coś robić. Ale może się uda .
Mten- to u nas są osobno miejsca do pediatry z dzieckiem chorym i osobno na szczepienie. Ja wykupiłam Małej pakiet medyczny ze szczepieniami w Medicoverze. Na szczęście wizyty od ręki. I do pediatry i na szczepienie i do specjalisty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 16:49   #878
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Aakkzzii- ja też nie nastawiam się że się dostaniemy. Chciałabym wrócić do pracy ale to będzie rachunek ekonomiczny bo jeśli mam pracować i zarobić na żłobek albo nianie to wole zostać w domu i tylko dorywczo coś robić. Ale może się uda .
Mten- to u nas są osobno miejsca do pediatry z dzieckiem chorym i osobno na szczepienie. Ja wykupiłam Małej pakiet medyczny ze szczepieniami w Medicoverze. Na szczęście wizyty od ręki. I do pediatry i na szczepienie i do specjalisty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam dobrą pracę na umowę stała 8 h dziennie . Pracuje tam 11 lat i chce wrócić. I tak jak mówiłam nie było by nas stać na to bym ja nie pracowała.
Ehh a babcie jeszcze mlode
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:06   #879
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Ja też muszę wrócić do pracy, bo ktoś na kredyt musi zarobić :-P Mama i teściowa chętnie by się zajęły, ale też obie pracują. No zobaczymy jak to będzie, ja mam to szczęście, że praca w oświacie wiec aż tylu godzin nie mam.

Co do pediatry to u nas przyjmują u dzieci zdrowych (wizyty kontrolne, szczepienia) i dzieci chore.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:08   #880
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

A dziecko przestało noc. Teraz śpi cały dzień.
Jezu coś czuje ze w nocy da czadu
Chociaż Michał powiedział ze jak ja jestem wyspana spokojna to i dziecko spokojne. Sprawdzimy to. Albo ten skok rozwojowy się skończył.
Dziś w żłobku pani dyrektor powiedziała ze Zadko spotyka miesięczne niemowlę tak skupiające wzrok na rozmówcy a jak ja coś wtrąciłam to mała odrazu na mnie oczy i uśmiechnęła się więc ogólnie wyszło na to ze jakaś mądra ta moja mała
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:17   #881
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Aakkzzii- ja też nie nastawiam się że się dostaniemy. Chciałabym wrócić do pracy ale to będzie rachunek ekonomiczny bo jeśli mam pracować i zarobić na żłobek albo nianie to wole zostać w domu i tylko dorywczo coś robić. Ale może się uda .
Mten- to u nas są osobno miejsca do pediatry z dzieckiem chorym i osobno na szczepienie. Ja wykupiłam Małej pakiet medyczny ze szczepieniami w Medicoverze. Na szczęście wizyty od ręki. I do pediatry i na szczepienie i do specjalisty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja wychodzę z podobnego założenia, jak mam zarobić na nianie to mi się to nie opłaca. I tak robię małe rzeczy do pracy męża czasami więc dodatkowe jakieś pieniądze zawsze z tego są ;-)

Dlatego mąż zgłosił w firmie swojej Tymka do Enelmedu, wizyty przez Internet umawiam, bioderka usg i ortopede można wybierać spokojnie z kilku terminów zawsze. Więc już go umówiłam na szczepienie tam.
My sami też tam chodzimy.
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 17:20   #882
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Kobietki ktora z Was podejrzewała ze moze byc zle zszyta, mają zaparcia? bo ja tez podejrzewam
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:22   #883
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Te zapisy w przychodniach są przerażające. U mnie w Lublinie nie było zapisów. To 30 km od domu ale i dobrzy lekarze o brak zapisów. Dzwoniłam 5 października do przychodni dowiedzieć sie czy moja ulubiona pediatra przyjmuje i usłyszałam ze od pierwszego zapisy. A ja przerażenie w głosie, no ale uspokoiła mnie pielęgniarka bym sie nie martwiła bo z chorym dzieckiem zawsze mnie przyjmą- chwile wcześniej moja położna zgłaszała Lusię a w przychodni mnie i moją rodzine znają od lat -zmienili system bo byli pacjenci co przychodzili i 4 razy dziennie.
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:23   #884
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie - część I

A ja wczoraj wieczorem i dzisiaj rano miałam mega załamke. Suty bolą, mały co chwilę chciał być na piersi. Myślałam, że już mi odlecą. Rano nie wytrzymałam i dałam Jasiowi smoczka... Nie wiem kto wymyślił smoczki, ale naprawdę z całego serca mu za to dziękuję...
Na dodatek mój zły humor spotęgowany był faktem, iż zawsze jak odciągam pokarm laktatorem to uzbieram 40-60ml MAX mleka z obu piersi... Dodatkowo mały aktywnie je max. 10 minut... zazwyczaj kończy po 6-7 minutach, a potem to już jest ciumkanie... więc myślałam, że może się nie najada, że mam za mało pokarmu.
Piję ostro herbatki z pokrzywy, laktacyjne, koper, piję karmi a piersi mam miękkie...
Dziś byliśmy zważyć małego i okazało się, że w tydzień przybrał 340g.
Stwierdzam więc, że nie liczy się ilość pokarmu tylko jego skład. I potwierdzam zdanie wielu osób, że każda matka ma inny skład pokarmu dostosowany dla dziecka oraz że każde dziecko je tyle ile mu potrzeba. I nie wolno patrzeć na żadne tabelki i wyznaczniki, że w danym tygodniu powinno zjadać tyle i tyle ml (jeżeli jest kp). Ja przez to ostro schizowałam słysząc, że mały powinien zjadać jednorazowo 80ml... i najlepiej jakby jadł aktywnie co najmniej 15minut..
Naprawdę humor miałam przez to wiecznie zwalony i ciągle się stresowałam. A tu proszę.
Jaś wyszedł ze szpitala z wagą 3230, a po dwóch tygodniach waży już 3740g, a karmię tylko cycem. Jestem z niego dumna
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:34   #885
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja też muszę wrócić do pracy, bo ktoś na kredyt musi zarobić :-P Mama i teściowa chętnie by się zajęły, ale też obie pracują. No zobaczymy jak to będzie, ja mam to szczęście, że praca w oświacie wiec aż tylu godzin nie mam.

Co do pediatry to u nas przyjmują u dzieci zdrowych (wizyty kontrolne, szczepienia) i dzieci chore.
Czego uczysz, jesli można wiedzieć?

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
A ja wczoraj wieczorem i dzisiaj rano miałam mega załamke. Suty bolą, mały co chwilę chciał być na piersi. Myślałam, że już mi odlecą. Rano nie wytrzymałam i dałam Jasiowi smoczka... Nie wiem kto wymyślił smoczki, ale naprawdę z całego serca mu za to dziękuję...
Na dodatek mój zły humor spotęgowany był faktem, iż zawsze jak odciągam pokarm laktatorem to uzbieram 40-60ml MAX mleka z obu piersi... Dodatkowo mały aktywnie je max. 10 minut... zazwyczaj kończy po 6-7 minutach, a potem to już jest ciumkanie... więc myślałam, że może się nie najada, że mam za mało pokarmu.
Piję ostro herbatki z pokrzywy, laktacyjne, koper, piję karmi a piersi mam miękkie...
Dziś byliśmy zważyć małego i okazało się, że w tydzień przybrał 340g.
Stwierdzam więc, że nie liczy się ilość pokarmu tylko jego skład. I potwierdzam zdanie wielu osób, że każda matka ma inny skład pokarmu dostosowany dla dziecka oraz że każde dziecko je tyle ile mu potrzeba. I nie wolno patrzeć na żadne tabelki i wyznaczniki, że w danym tygodniu powinno zjadać tyle i tyle ml (jeżeli jest kp). Ja przez to ostro schizowałam słysząc, że mały powinien zjadać jednorazowo 80ml... i najlepiej jakby jadł aktywnie co najmniej 15minut..
Naprawdę humor miałam przez to wiecznie zwalony i ciągle się stresowałam. A tu proszę.
Jaś wyszedł ze szpitala z wagą 3230, a po dwóch tygodniach waży już 3740g, a karmię tylko cycem. Jestem z niego dumna
Najlepiej nie sprawdzac,wywalić laktator i karmić; )
Poza tym laktator nie ściągnie Ci tyle co dziecko, nie wyzwala w Tobie hormonów.
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:55   #886
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

O ktorej pozwalacie sobie na piwo karmi tak jak z winem po karmieniu czy nie ma znaczrnia?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:00   #887
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Czego uczysz, jesli można wiedzieć?

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------



Najlepiej nie sprawdzac,wywalić laktator i karmić; )
Poza tym laktator nie ściągnie Ci tyle co dziecko, nie wyzwala w Tobie hormonów.
Nie wiem skąd u was to ze laktator nie wyssie tyle co dziecko. Mój wysysa dużo pokarmu i jak podłączam do siebie laktator to czuje ze napełniaja mi się piersi . Tak jak podczas zwykłego karmienia.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

I dla mnie laktator jest zbawienny i za chiny go nie wyrzuce bo ostatnio poszłam sobie na piwko i dałam dziadkom odciagniete mleczko w butli. Dzięki temu nie musiałam dawać mm i biec do nich i karmić.
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:06   #888
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd u was to ze laktator nie wyssie tyle co dziecko. Mój wysysa dużo pokarmu i jak podłączam do siebie laktator to czuje ze napełniaja mi się piersi . Tak jak podczas zwykłego karmienia.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

I dla mnie laktator jest zbawienny i za chiny go nie wyrzuce bo ostatnio poszłam sobie na piwko i dałam dziadkom odciagniete mleczko w butli. Dzięki temu nie musiałam dawać mm i biec do nich i karmić.
A ja teraz jak nacisne piersi to nie leci,musi młody "aktywowac" to leci fontanna ale ja nie używam laktatora,jestem przeciwna butli.
U Ciebie pewno spoko odciąga,bo od początku używasz.
Samo odciaganie jest ok, ale takie sprawdzanie i liczenie tylko powoduje wzrost nerwów. Dziecko przybiera-jest ok. A że wisi na cycku, trudno. Mamy połog. Trzeba się z tym pogodzić, wyluzować i karmić
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:09   #889
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A ja teraz jak nacisne piersi to nie leci,musi młody "aktywowac" to leci fontanna ale ja nie używam laktatora,jestem przeciwna butli.
U Ciebie pewno spoko odciąga,bo od początku używasz.
Samo odciaganie jest ok, ale takie sprawdzanie i liczenie tylko powoduje wzrost nerwów. Dziecko przybiera-jest ok. A że wisi na cycku, trudno. Mamy połog. Trzeba się z tym pogodzić, wyluzować i karmić
Jak ja nacisne tez nie leci ale laktator ciągnie tak ze sika z 3 dziur a jak ciągnie dziecko to mogę tylko sobie wyobrazić
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 18:20   #890
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Czego uczysz, jesli można wiedzieć?
Pracuje w przedszkolu


Aakkzzii u mnie laktatorem prawie nic nie leci, a dziecko moje je i czasem aż jej wypływa więc u mnie tak jest właśnie.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:24   #891
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Pracuje w przedszkolu


Aakkzzii u mnie laktatorem prawie nic nie leci, a dziecko moje je i czasem aż jej wypływa więc u mnie tak jest właśnie.
Macie jakieś dziwne te laktatory
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:28   #892
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Ja kupilam. Jest usztywniany ale nie ma fiszbin.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------


Ja bym brala wiekszy. U mnie niektore ciuszki 68 już używane.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------


Ja tez kupilam i mam te sama opinie. Ale nie wiem czy poprostu z pospiechu nie kupilam za malego i dlatego takie rzeczy mi sie dzieja

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Dzięki za opinie to ja już nie wiem jaki mam kupić
Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Kobietki ktora z Was podejrzewała ze moze byc zle zszyta, mają zaparcia? bo ja tez podejrzewam
Ja man zaparcia ale nie wiem czy coś tam jest nie tak.
Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
O ktorej pozwalacie sobie na piwo karmi tak jak z winem po karmieniu czy nie ma znaczrnia?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ja po karmieniu pije karmi.
Wczoraj piłam
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:29   #893
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Macie jakieś dziwne te laktatory
Ja w sumie nie sprawdzilam laktatorem;p
Ale mam reczny. Tylko w nawale trochę odciagalam,do ulgi i było sporo tego. Chodzi mi bardziej o to żeby się nie nakrecac
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:31   #894
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Pracuje w przedszkolu


Aakkzzii u mnie laktatorem prawie nic nie leci, a dziecko moje je i czasem aż jej wypływa więc u mnie tak jest właśnie.

I to mnie zastanawia. Ja odciągałam 3 razy, mam ręczny Chicco i do tego mnie nie boli nic. No ale każda z nas jest inna
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:38   #895
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Wrześniowe mamusie - część I

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Tak wskazała. Jej zdaniem:
- mój stres hamuje laktacje
- mała ma tendencję do zasypiania przy cycku. Ssie powoli wiec dużo czasu jej zajmuje zanim się naje.

I to są dwa czynniki zalezne od siebie. Ona jest cały dzień przy piersi wiec ja jestem zestresowana wiec mleka mniej wiec tym dłużej jej zajmuje najedzenie się.
Jaki może być jeszcze problem z przystawianiem lub techniką? Położne jeszcze w szpitalu mówiły ze jest ok.

Jest tak jak mówisz. Dając mm tez nie umiem się uspokoić. Jeszcze jak ona dopije 20 ml to myślę że spoko, ale jak wypija 60 to już mam dola bo myślę że serio chyba pusto w tych cyckach. Chyba pozostaje mi być całodobowa mleczarnia bez życia.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
u mnie jest tak samo jak u Ciebie i chyba nie ma to nic wspolnego ze stresem.

wydaje mi się, że po prostu nasze dzieciaczki leniwe sa i nie chce im się ssac do konca.

Moj przyzwyczajony do tego ze mu leci i jak sie musi nameczyc to sie denerwuje bo mu nie leci jak troche possie..

i co mamy zrobic ? jak sie denerwuje przy ssaniu gdy mu nie leci a nie chce ssac mocniej itd ?

no tak.. opcja Menqu siedziec caly dzien z cycem na wierzchu i pewnie nawet nic nie zjeść bo to źle ze podajemy mm i nam laktacja nie pojdzie tak jak trzeba.

Biorąc pod uwage jeszcze ze ja nie zawsze mam czas siedziec z malym caly czas przy cycu itd bo jednak trzeba cos ogarnąć w domu, zjeść i zajac się drugim dzieckiem.. i to przekonanie jej o tym wszystkim troche mnie wkurza bo to troche dziwne . Niektóre stają na rzesach i nic im z tego nie wychodzi pomimo chodzebia do poradni laktacyjnej itd. na wszystko wytlumaczenie.. źle przystawiasz itd itd .

nie kazdej kobiecie jest pisane karmienie piersia i nawet jakby nie wiadomo co robila to nic nie zrobi..

a raczej mojemu 2 miesiecznemu dziecku nie powiem jak ma ssac ani nie naucze go tego, gdy krzyczy, złości sie itd wiec takie gadanie jest do dooopyyy !! i w niczym nie pomaga.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Skoro polozne mowily, ze jest ok, to pewnie tak jest. Myslalam, zeby moze probowac w innej pozycji, czy moze niewystarczajaco gleboko przystawiasz, moze wedzidelko?
Stres owszem hamuje laktacje, ale to kwestia kilku dni, zeby wypracowac a wtedy i zycie wroci normy. Chyba warto zawalczyc? Bylabys w stanie na powiedzmy trzy dni polozyc sie z Milenka i tylko ja karmic? Punkt drugi - owszem, tu sie zgadzam. Wiele razy spotkalam sie z opinia, zeby tuczyc do 4kg, bo to magiczna granica, od ktorej dziecko ma dostatecznie duzo sily, by najesc sie bez przysypiania; tylko co z tego jak wtedy laktacja u mamy siada.
ja tak robilam przez conajmniej 4 dni i nic to nie dało. Mały nie wysysal piersi do konca.. a mleka mam dość bo leci itd jak on juz uwaza ze nie leci. bo sciskam i leci..
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:40   #896
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Ja w sumie nie sprawdzilam laktatorem;p
Ale mam reczny. Tylko w nawale trochę odciagalam,do ulgi i było sporo tego. Chodzi mi bardziej o to żeby się nie nakrecac
No jasne ja odciągam i jak jest dużo to się jaram ale jak mało to mam to gdzieś
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:47   #897
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Ja myślę że każda z nas musi znaleźć swój złoty środek w kp. Jedne chcą ściągać i gdzieś wyjść inne dają tylko pierś. A jeszcze inne dokarmią mm. I każde postępowanie jest dobre. Myślę że mamy prawo dawać sobie rady ale nie nachalnie i bez obrażania się bo nie o to w tym chodzi. Każda z nas ma inne doświadczenia i inne oczekiwania. I nie ma jednej prawdy dla wszystkich.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:53   #898
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja myślę że każda z nas musi znaleźć swój złoty środek w kp. Jedne chcą ściągać i gdzieś wyjść inne dają tylko pierś. A jeszcze inne dokarmią mm. I każde postępowanie jest dobre. Myślę że mamy prawo dawać sobie rady ale nie nachalnie i bez obrażania się bo nie o to w tym chodzi. Każda z nas ma inne doświadczenia i inne oczekiwania. I nie ma jednej prawdy dla wszystkich.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
no właśnie. .



a moze mi powiesz Meneq jak mam nauczyć małego wyssac pierś do końca? bo to by mi pomogło bardzooo!
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 19:09   #899
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja myślę że każda z nas musi znaleźć swój złoty środek w kp. Jedne chcą ściągać i gdzieś wyjść inne dają tylko pierś. A jeszcze inne dokarmią mm. I każde postępowanie jest dobre. Myślę że mamy prawo dawać sobie rady ale nie nachalnie i bez obrażania się bo nie o to w tym chodzi. Każda z nas ma inne doświadczenia i inne oczekiwania. I nie ma jednej prawdy dla wszystkich.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubie to !

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
no właśnie. .



a moze mi powiesz Meneq jak mam nauczyć małego wyssac pierś do końca? bo to by mi pomogło bardzooo!
Ja powiem ja powiem

Porozmawiaj z nim poprostu jak dorosły z dorosłym bez ceregieli
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 19:22   #900
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Ja powiem ja powiem

Porozmawiaj z nim poprostu jak dorosły z dorosłym bez ceregieli
Buahahaha

Żeby się tak dało hehe
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 23:30:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.