Lipcowe Mamusie 2016 :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-12, 15:44   #121
MarcelkowaMama
Raczkowanie
 
Avatar MarcelkowaMama
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 69
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Ja biorę tylko ten kwas foliowy na receptę i mój gin jest przeciwnikiem wszystkich suplementów a jak zlecił mi badania krwi to na wszystkie możliwe potasy wapno itp
MarcelkowaMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 15:48   #122
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Powtórzę wobec tego w poniedziałek. Nie mogę się już doczekać, aż zobaczę to ziarenko wielkości sezamu na USG ;]

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez MarcelkowaMama Pokaż wiadomość
Ja biorę tylko ten kwas foliowy na receptę i mój gin jest przeciwnikiem wszystkich suplementów a jak zlecił mi badania krwi to na wszystkie możliwe potasy wapno itp
Ja mam mutację genu MFHR c677t, przez co zle przyswajam kwas foliowy w zwykłej formie. Muszę się więc suplementować
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 15:51   #123
marcylina
Wtajemniczenie
 
Avatar marcylina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 354
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

U mnie na wyniku taka tabelka:
Ciąża 0,2 - 1 tydzień 5 - 50
Ciąża 1 - 2 tydzień 50 - 500
Ciąża 2 - 3 tydzień 100 - 5000
Ciąża 3 - 4 tydzień 500 - 10000
Ciąża 4 - 5 tydzień 1000 - 50000
Ciąża 5 - 6 tydzień 10000 - 100000
Ciąża 6 - 8 tydzień 15000 - 200000
Ciąża 8 -12 tydzień 10000 - 100000

Dzis mam prawie 4000
Biore tylko Inofolic, bo bralam go juz od kwietnia, pewnie do przyszłej wizyty.

Nareszcie w domku! Po drodze wpadłam do sklepu po kilka smakołyków.
Wyobrazcie sobie, obudzilam sie przed 5 tak glodna haha pierwszy raz w zyciu :-D

Edytowane przez marcylina
Czas edycji: 2015-11-12 o 17:21
marcylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 17:09   #124
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Ja biorę kwas foliowy i magnez. Ale pewnie będę jeszcze musiała coś brać na obniżenie TSH bo mój wynik to 3,5 a to z tego co wiem za dużo jak na ciążę. No i może lekarz zapisze mi jakiś kompleks witaminowy dla przyszłych mam ale to się zdam na to co mi zaproponuje
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 17:25   #125
marcylina
Wtajemniczenie
 
Avatar marcylina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 354
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Ja również ufam swojemu lekarzowi, cieszę się ze trafilam do niego.. okazalo sie ze mam pcos, niepłodność.. 8 miesiecy wizyt 2-3 razy w tygodniu, jego spokój i udało się
marcylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 17:45   #126
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Czołem ja już po wizycie ciąża 6/7 tydzień, serduszko bije wszystko gra
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 17:48   #127
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Czołem ja już po wizycie ciąża 6/7 tydzień, serduszko bije wszystko gra
Super
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-12, 18:01   #128
aclerya
Raczkowanie
 
Avatar aclerya
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 382
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Dziewczyny ja Wam polecam sok z natki pietruszki. W natce jest dużo kwasu foliowego i lepiej się przyswaja naturalny a sok jest dobry, jeżeli macie blender to bez problemu można robić i pić codziennie np szklankę czy rozłożyć sobie na kieliszki np 3-5 dziennie i naprawdę jest dobry, robi się z wodą, cukrem i pomarańcza albo cytryna (z pomarańcza lepszy )

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Czołem ja już po wizycie ciąża 6/7 tydzień, serduszko bije wszystko gra
Super kolejne serduszko
aclerya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 18:09   #129
marcylina
Wtajemniczenie
 
Avatar marcylina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 354
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Czołem ja już po wizycie ciąża 6/7 tydzień, serduszko bije wszystko gra
Gratulacje!!! ♡♡♡

Aclerya luubie sok jablko kielki lucerny i peczek pietruszki niom niom
marcylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 18:27   #130
MarcelkowaMama
Raczkowanie
 
Avatar MarcelkowaMama
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 69
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Elfka86 super wiadomość
MarcelkowaMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:43   #131
Arida_
Zadomowienie
 
Avatar Arida_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Eg
Wiadomości: 1 523
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Lazurowa1 Pokaż wiadomość
Bywa tak, że objawy mijają a dzień później wracają ze zdwojoną siłą. Niczym się nie martw. Po wieczornej wizycie się uspokoisz.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Miałaś rację,serduszko bije jak szalone, 7 tydzień, jestem przezakochana w Bąbelku, a żebyście widziały minę mojego TŻ Banan taki mega, myślałam, że mu ryjek pęknie ze szczęścia
Teraz chodzi po mieszkaniu i śpiewa "Będę tatusiem, będę tatusiem" Chyba ma większą radochę niż ja
Cytat:
Napisane przez hawrodytka Pokaż wiadomość
Hello Drogie Panie W poniedzialek moje przeczucie sie sprawdzily - jestem w ciazy. To moja druga ciaza. Niestety pierwsza poronilam w 11 tygodniu. Mam nadzieje, ze teraz obedzie sie bez przykrych niespodzianek i w lipcu urodze malenstwo.

data ostatniej miesiaczki: 10.10
Data owu 23/24.10

powodzenia
Witaj, już wrzucam Cię na nasza listę napisz coś o sobie

Cytat:
Napisane przez aclerya Pokaż wiadomość
Hej ja się rozchorowałam. Bylam dzis u lekarza i poszłam tez do gina przy okazji, według usg to 5/6 tydzien, serce juz bije
Cudne uczucie zobaczyć takiego małego swojego robaczka z bijącym serduszkiem
Szybko zdrowiej
Cytat:
Napisane przez hawrodytka Pokaż wiadomość
Dzięki



Qrde, ja tez mam ostatnio apetyt. Musze skończyć ze słodyczami. Dzis planuje zrobić sobie na kolację koktajl z jarmuzu, banana i awokado.


Oby. Dziękuję!
Ja zachcianek nie mam, objawy mi odeszły, nic tylko się cieszyć z lekkiej ciąży

Ja w pracy powiem dopiero w przyszłym mcu, bo czekam na um o pracę I chciałabym popracować do maja jak będę się dobrze czuła mam lekką i przyjemną pracę, więc mam nadzieję, że dam radę A w domu będe wymyślać wszystkie możliwe katastrofy i się roztyję jak szafa , a do szczuplutkich nie należę

Elfka, dzisiaj byłaś na nfz? Jakie dostałaś badania do zrobienia?
__________________
1 + 1 = 3
Arida_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-12, 19:47   #132
marcylina
Wtajemniczenie
 
Avatar marcylina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 354
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Ale Wam zazdroszczę ♡♡♡♡
Arida widzę, że tatuś był z Tobą
Na wizyty z dopochwowym usg same czy z partnerami sie wybieracie?
marcylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:48   #133
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Super
Cytat:
Napisane przez aclerya Pokaż wiadomość
Super kolejne serduszko
Cytat:
Napisane przez marcylina Pokaż wiadomość
Gratulacje!!! ♡♡♡
Cytat:
Napisane przez MarcelkowaMama Pokaż wiadomość
Elfka86 super wiadomość
Dzięki nie mogę uwierzyć
Cytat:
Napisane przez Arida_ Pokaż wiadomość
Elfka, dzisiaj byłaś na nfz? Jakie dostałaś badania do zrobienia?
Tak na nfz, dostałam morfologię, mocz, glukozę, UDRL i TSH
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 21:04   #134
aclerya
Raczkowanie
 
Avatar aclerya
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 382
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

W pierwszej ciąży chodziłam z mężem na wszystkie wizyty, teraz ktoś musi się zająć córką jak ja będę i gina wiec będzie musiał zadowolić się zdjęciami :p
aclerya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 21:20   #135
nitos
Przyczajenie
 
Avatar nitos
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Super że są listy na naszym wątku. Czytam was na bieżąco ale w telefonie w wersji mobinej nie mam odnosnika zeby odpowoedzieć w wątku :/
Ja dziś umowilam sie do innego lekarza a nfz na 23.11 do 30 chyba bym nie wytrzymała.
Dziewczyny a ile kwasu foliowego bierzecie, ja jedną tabletke o dawce chyba 0,4.
Jeśli chodzi o dolegliwosci to mnie czsem kłuje w podbrzuszu.
W ramach przedstawienia to mam 24 lata i to jest moja pierwsza ciąża. )
nitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 21:21   #136
marcylina
Wtajemniczenie
 
Avatar marcylina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 354
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Ja biore tyle samo, bo 2 saszetki Inofolicu po 200 ☺
marcylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 07:55   #137
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

dzień dobry,
Elfka super, ze serduszko bije i wszystko z fasolką w porządku Udało się dostać l4?
Arida Tobie również gratuluję udanej wizyty I fajnie, że reakcja TŻ taka pozytywna
Maryclina ja na tę pierwszą wizytę z usg dopochwowym też się wybieram z TŻ Tylko nie wiem czy na całą wizytę go wpuścić do gabinetu czy na samo usg
Ja wcześniej brałam kwas foliowy stndardowy 0,4 i aspargin i żelazo. Teraz przeszłam na kompleks witamin, poszperałam trochę w necie i zależało mi, żeby brać tylko 1 raz dziennie tabletkę i żeby była tabletką a nie powlekaną kapsułką. Zdecydowałam się na vita miner dla kobiet w ciąży. Dobra cena i wszystkie moje wymagania spełnia.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 08:33   #138
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Ja mojego TŻ będę zabierała na wizyty prywatne, jak uda nam się zgrać terminowo bo często nie ma go w domu.. Ale jak byłam ostatnio u tego gina na wizycie, to pamiętam, że kobietka przede mną była w ciąży, weszła sama do gabinetu, a dopiero później gin poprosił tatę dziecka

Pytanie do tych, które były już na wizycie u gina....polecił Wam jakieś suplementy dla kobiet ciężarnych?

Edit: bo nie wiem czy od razu na pierwszej wizycie coś proponują, czy ewentualnie później jak są jakieś niedobory.
__________________
<3

Edytowane przez confused women
Czas edycji: 2015-11-13 o 08:38
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 08:44   #139
MarcelkowaMama
Raczkowanie
 
Avatar MarcelkowaMama
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 69
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Witam się od razana i ja ponownie w pracy na szczęście dzisiaj ostatni dzień
Mój ginekolog uważa że do 12 tc sam kwas foliowy wystarczy
Swojego tz chętnie wezmę na wizytę ale On woli zdjęcie przyniesione do domu no i nasz synek tez by musiał iść z nami wiec raczej będą chodzić na usg brzuszkowej obaj ze mną
MarcelkowaMama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 08:56   #140
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Confused mnie w poprzedniej ciąży doktorowa zaproponowała preparat który nie dość, że był drogi to jeszcze był w kapsułkach po których się strasznie odbijało, mówiąc wprost. Ale jako mało doświadczona w tej kwestii zaufałam jej. Teraz dochodzę do wniosku, że lepiej samemu poszperać po necie, porównać składy i swoimi preferencjami sie raczej sugerować a nie lekarza, bo niestety często lekarze też coś z tego mają by zlecić dany preparat.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 09:10   #141
mezzaluna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 344
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Gratuluję zaserduszkowanym Ale fajnie macie!
Ja nie wiem jak wytrzymam do 24.11, ale postanowiłam zaufać lekarzowi, nie robić wcześniej bety (mówił, żeby nie) i czekać na moje serduszko, które pewnie się tylko nieśmiało schowało, bo malutkie
Łykam kwas foliowy (brałam już wcześniej), innych suplementów gin mi nie kazał brac, ewentualnie imbir na mdłości. Nawet dobrze się dzisiaj czuje, tylko te kłucia podbrzusza (ale od tego mam duphaston).
Na wizycie we wtorek z usg do(w)cipnym ja byłam z TŻ, wpakował się do gabinetu, nie ma zmiłuj
mezzaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 09:56   #142
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

No ja właśnie też czytałam głównie opinie, żeby do do końca I trymestru tylko kwas foliowy przyjmować, na zdrowy rozum faktycznie maluszek nie potrzebuje wtedy dużej ilości witaminek od nas, dopiero później to zapotrzebowanie wzrasta.
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:03   #143
Arida_
Zadomowienie
 
Avatar Arida_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Eg
Wiadomości: 1 523
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Pytanie do tych, które były już na wizycie u gina....polecił Wam jakieś suplementy dla kobiet ciężarnych?

Edit: bo nie wiem czy od razu na pierwszej wizycie coś proponują, czy ewentualnie później jak są jakieś niedobory.
Babeczka, u której wczoraj byłam po znajomości i bez żadnych badań upewniła się tylko, ze biore kwas foliowy, spytała czy na coś jestem chora i powiedziała żeby nic więcej nie brać. Z tej racji, że jest mi ciągke zimno możliwe, ze wróciła anemia, więc dopiero po morflo będę się suplementować żelazem, Ale dzisiaj kupię sobie w aptece jakiś magnez dla kobiet w ciąży, bo od kilku dni męczą mnie okropnie ściągnięte łydki

Cytat:
Napisane przez mezzaluna Pokaż wiadomość
Gratuluję zaserduszkowanym Ale fajnie macie!
Ja nie wiem jak wytrzymam do 24.11, ale postanowiłam zaufać lekarzowi, nie robić wcześniej bety (mówił, żeby nie) i czekać na moje serduszko, które pewnie się tylko nieśmiało schowało, bo malutkie
Mi wczoraj babeczka tłumaczyła, że chociaż zaczęłam 7tydz +0 to jeszcze tak na prawdę nie jest serduszko tylko przepływ pomiędzy dwiema żyłami, ale wszystko jest w normie jak na ten czas i mam przestać świrować Więc z tej racji, że u Ciebie młodsza ciąża, pewnie jeszcze nawet tego nie było widać

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
No ja właśnie też czytałam głównie opinie, żeby do do końca I trymestru tylko kwas foliowy przyjmować, na zdrowy rozum faktycznie maluszek nie potrzebuje wtedy dużej ilości witaminek od nas, dopiero później to zapotrzebowanie wzrasta.
Dokładnie, nasze fasolki na razie odżywiają się z otaczającego żółtka, pępowina powstaje dopiero w 12 tygodniu, więc nie ma co świrować z suplementacją
__________________
1 + 1 = 3
Arida_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:11   #144
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
Elfka super, ze serduszko bije i wszystko z fasolką w porządku Udało się dostać l4?
Tak od dziś mam wolne
Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Pytanie do tych, które były już na wizycie u gina....polecił Wam jakieś suplementy dla kobiet ciężarnych?

Edit: bo nie wiem czy od razu na pierwszej wizycie coś proponują, czy ewentualnie później jak są jakieś niedobory.
Ginka powiedziała, że po 12 tc można się ewentualnie suplementować wcześniej nie ma potrzeby, tylko kwas foliowy brać
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:22   #145
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

W sumie ja stosuję te witaminy głównie dlatego ze i tak mi się sam kwas akurat kończył a po samym zelazie które muszę brać ze względu na anemię miałam straszne zaparcia, w sumie myślę że raczej te witaminy krzywdy mi nie zrobią.
Confused bo jeszcze mi się przypomniało ja na tarczycowych sprawach się nie znam, ale mam nadzieje ze lekarz na wizycie Cie uspokoi, rozwieje Twoje watpliwosci i w razie co wdroży odpowiednie leczenie.
Dziewczyny a jak Wy liczycie dokładnie te tygodnie mam wg om 5t2d czyli zaczęty 6t i teraz się zastanawiam czy np zapisując sie na badania sugerowac się tym że jest to jeszcze 5t czy jako ze juz 6t?
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:56   #146
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
W sumie ja stosuję te witaminy głównie dlatego ze i tak mi się sam kwas akurat kończył a po samym zelazie które muszę brać ze względu na anemię miałam straszne zaparcia, w sumie myślę że raczej te witaminy krzywdy mi nie zrobią.
Confused bo jeszcze mi się przypomniało ja na tarczycowych sprawach się nie znam, ale mam nadzieje ze lekarz na wizycie Cie uspokoi, rozwieje Twoje watpliwosci i w razie co wdroży odpowiednie leczenie.
Dziewczyny a jak Wy liczycie dokładnie te tygodnie mam wg om 5t2d czyli zaczęty 6t i teraz się zastanawiam czy np zapisując sie na badania sugerowac się tym że jest to jeszcze 5t czy jako ze juz 6t?
Też mam taką nadzieję, bo jak gin oleje to wysokie TSH to go chyba.... Ale w razie czego tydzień później idę prywatnie do innego gina więc liczę, że jak nie jeden to drugi się tym zainteresuje..
Kochana, z tego co się ostatnio zorientowałam, to lekarze liczą skończone tygodnie, nie zaczęte. Czyli jak masz 5t2d to jesteś w 5tygodniu. A jak masz np. 8t6d to jesteś w 8
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 14:28   #147
aclerya
Raczkowanie
 
Avatar aclerya
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 382
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Dokładnie ginekolodzy liczą skończone tygodnie
aclerya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:34   #148
maaalena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 41
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Ja biorę kwas foliowy i DHA, mam wizytę 18 listopada w środę i nie moge sie doczekać... ciekawa jestem co tak słychać, czy wszystko dobrze
maaalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:46   #149
pszczolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 271
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Cześć dziewczyny, chciałam dołączyć do Waszego Forum. Mam 35l, wczoraj nasza córka skończyła 6 lat, a Ja zaczęłam 6 tydz ciąży. Pierwszą wizytę u gina mam 24.11. Miesiąc temu widziałam na kontrolnej wizycie jajeczko, lekarz kazał odrobić pracę domową i niespodziewanie się udało. Staraliśmy się około pół roku. O drugim dziecku myśleliśmy już wcześniej, ale miałam okropną anemię, po ponad pół roku, żelazo w miarę wróciło do normy. Mam też niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox. Mój gin miesiąc temu mówił mi, że mam brać tylko kwas foliowy i jak tylko dowiem się o ciąży odstawić żelazo (sorbifer), bo w pierwszym trymestrze nie można. Pozdrawiam wszystkie zafasolkowane
pszczolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 18:22   #150
Lazurowa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazurowa1
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2 670
Dot.: Lipcowe Mamusie 2016 :)

Witam nowe ciężarówki!
Ja biorę od maja folik. Czasem magnez. Również zgadzam się z opinią, że lekarze zazwyczaj liczą tygodnie skończone.
Tak w ogóle to dziś czuje się fatalnie. Jakie macie inne sposoby na mdłości?
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem." Katharine Hadley
Lazurowa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-10 18:08:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.