Wrześniowe mamusie 2015 - część I - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-27, 07:24   #4051
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Co do szczepień to jestem ich absolutną zwolenniczką jeśli: dziecko jest dobrze zakwalifikowane przez pediatrę (zbada, przeprowadzi wywiad, odpowie na nurtujące pytania), rodzic nie zatai informacji o zdrowiu dziecka (miało gorączkę ale nie powiem o tym lekarzowi bo każe przyjść jeszcze raz) i nie szczepi się jak popadnie na wszystko (trzeba się zastanowić czy w przypadku konkretnego dziecka konkretne szczepienie jest potrzebne). Ja (i to moja prywatna opinia a każdy zrobi jak chce) szczepienie na rota, ospę nie jest niezbędne. Ja jestem przeciwna nieszczepieniu z przyczyn ideologicznych (rodzica nie dziecka). Jeśli w rodzinie pojawiły się ciężkie NOPy to trzeba zebrać dobry wywiad po jakim szczepieniu, czy dziecko było dobrze zakwalifikowane, jaki jest stopień pokrewieństwa miedzy dziećmi i najwyżej odroczyć szczepienie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 07:31   #4052
Ewelina9033
Rozeznanie
 
Avatar Ewelina9033
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 655
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I


---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------



no rozumiem, a co się dzieje z tym mlekiem które jest jeszcze w piersi a nie jest odciągnięte wyssane

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

sam zaniknie
__________________
http://barwne-stylizacje.blogspot.com/ Zapraszam


16.11.2008 Razem

13.06.2015 Żona

Tp 26.09.2015 Szymuś
Ewelina9033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 08:10   #4053
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez ali_ma Pokaż wiadomość
Owieczka, a możesz i mi pomóc bo moja pediatra to szczepilaby każdego i wszystkim więc nie ma sensu z nią rozmawiać
Myślałam właśnie żeby zaszczepić małego na meningo i pneumokoki, ale mam dylemat kiedy i czy w ogóle biorąc pod uwagę, że mały napewno nie będzie chodził do żłobka, a do przedszkola pójdzie jeśli dostaniemy się do państwowego, jeśli nie to zostanie w domu, aż pójdzie do szkoły.
Obowiązek przedszkolny jest od 5 roku życia wiec do przedszkola wtedy musi iść i musi się znaleźć państwowe.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 08:55   #4054
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Alima
No k.u r wa! Jak ja nienawidzę takiego gadania. "dam dupy to mi pomoże" a co to obowiązek? Nie ma kobieta ochoty na seks ale się musi żeby facet pomógł/nie donsał się? Pff. Trzeba mieć nie pokolei w głowie sorry... Ta ciotka masakra jakaś. W ogóle takie uprzedmiotowienie kobiety. Słowo "dawanie". Dac to ja mogę na tacę albo ksiądzu po kolędzie kasę.

Kiss
Wytrzymacie to tylko 3 miesiące. Niektóre dzieci pół życia takie ortopedyczne sprzęty noszą. To dla jego dobra pamiętaj o tym.

Grita
My katarek mamy ale nie lubię tego myć :p fuj


Moje dziecko przespalo w nocy 7 godzin.
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 09:03   #4055
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
hello.
sorki że mnie tak mało na forum, ale u mnie sytuacja podobna do tej u Gosi, z tym, że jak coś się ruszy ku lepszemu, to zaraz tż-etowi coś odbija i znowu jest kicha.
Staram się dla Matyldy, ale nie wiem ile jeszcze wytrzymam.
Przytulam bo wiem jak cięzko jest tak samej ze wszystkim


ehhh, szkoda gadać.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

a gadki typu 'daj chlopu to sie odczepi' sa ponizej poziomu jak dla mnie.
tu nie o seks chodzi, a facet to nie zwierze, które pocieszy sie kawalkiem tylka
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 09:16   #4056
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Dla mnie tez slaby tekst nawet jesli mowi to starsza babka. Wspolczuje jej dotychczasowego zycia skoro tak podchodzila do swojej kobiecosci. Dawac to moze dupy jakas k@#$wa przy drodze. U nas z przykroscia stwierdzam ze niedlugo minie ROK od kiedy tego nie robilismy. Mimo to moj TZ mi pomaga. Jest czuly. Kochany. Pocieszy. Przytuli.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 09:19   #4057
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dokładnie Iza. Ale to są rady tego pokolenia babek i ciotkę które uważają że jedyne czego facetowi potrzeba do szczęścia to pobzykac a ty jako dobrą żona masz mu to zapewnić. Generalnie ma być zaspokojony i mieć obiad ba stole to będzie dla żony łaskawy

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Beznadziejne te rady. Kobiety nie chcą chyba spokoju i łaskawego męża, a partnera, prawda? Mnie takie gadanie zawsze denerwowało. Najlepiej mężowi "dać" (i nienawidzę tego stwierdzenia bo mi się kojarzy z prostytucją a nie małżeństwem czy związkiem), a mąż żonie niech coś kupi - kwiaty, biżuterię, da kasę na zakupy to się "odczepi". Bo kobiety to chcą tylko kasy a mężczyźni tylko seksu...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 09:20   #4058
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Hej nie mam niestety zbytnio czasu pisać, choć podczytuje podczas karmienia U nas wczoraj byl dzień marudy, ale dziś już jest lepiej. Szkoda tylko że od jakiegoś tygodnia mały nie przesypia w nocy więcej niż 2 godzin... Wcześniej pierwszy sen trwał 4-5 godzin a teraz jakoś się cofnął i co chwilę pobudki :/ do tego mamy ciężkie usypianie wieczorami (bo w dzień śpi tylko na spacerze), usypia przy cycu, inaczej nie umie zasnąć, a te kamienie (a raczej ciumkanie) wieczorne to 1,5-2 godziny średnio. Smoczka nie chce, krzywi się jakbym mu cytryne dawała :p wiec wieczorem licząc od kąpieli mam 2-3 godz z życia wzięte... Nie mam pomysłu jak inaczej go nauczyć zasypiać, bo nawet jak zaśnie bujany na rękach to przy odkladaniu od razu pobudka. A tak je na leżąco, a jak dobrze zaśnie to delikatnie wciągam mu cyca i śpi dalej. Czy któraś tez ma taką sytuację?...
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 09:32   #4059
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Grita, ja potrzebuję nefrologa dziecięcego, a tych jak na lekarstwo, terminy na świętego nigdy. Mój brat ma coś poszukać. Na razie za tydzień w środę mamy hematologa a w piątek gastrologa. Już mi cierpnie skóra, bo znowu kłucie i czekanie Bóg wie jak długo rosi:
Malena a z jakich okolic jestes?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 09:57   #4060
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Hej nie mam niestety zbytnio czasu pisać, choć podczytuje podczas karmienia U nas wczoraj byl dzień marudy, ale dziś już jest lepiej. Szkoda tylko że od jakiegoś tygodnia mały nie przesypia w nocy więcej niż 2 godzin... Wcześniej pierwszy sen trwał 4-5 godzin a teraz jakoś się cofnął i co chwilę pobudki :/ do tego mamy ciężkie usypianie wieczorami (bo w dzień śpi tylko na spacerze), usypia przy cycu, inaczej nie umie zasnąć, a te kamienie (a raczej ciumkanie) wieczorne to 1,5-2 godziny średnio. Smoczka nie chce, krzywi się jakbym mu cytryne dawała :p wiec wieczorem licząc od kąpieli mam 2-3 godz z życia wzięte... Nie mam pomysłu jak inaczej go nauczyć zasypiać, bo nawet jak zaśnie bujany na rękach to przy odkladaniu od razu pobudka. A tak je na leżąco, a jak dobrze zaśnie to delikatnie wciągam mu cyca i śpi dalej. Czy któraś tez ma taką sytuację?...
Taki regres jest w miarę normalny. Pozostaje wierzyć że przejdzie.
Mój tez przesypiał 7h w nocy a od dwóch tygodni budzi się 3-4 razy w nocy. Na szczęście u mnie usypianie to wciąż bajka, mały zasypia sam w łóżeczku w ciągu 5 minut.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 10:01   #4061
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Hej nie mam niestety zbytnio czasu pisać, choć podczytuje podczas karmienia U nas wczoraj byl dzień marudy, ale dziś już jest lepiej. Szkoda tylko że od jakiegoś tygodnia mały nie przesypia w nocy więcej niż 2 godzin... Wcześniej pierwszy sen trwał 4-5 godzin a teraz jakoś się cofnął i co chwilę pobudki :/ do tego mamy ciężkie usypianie wieczorami (bo w dzień śpi tylko na spacerze), usypia przy cycu, inaczej nie umie zasnąć, a te kamienie (a raczej ciumkanie) wieczorne to 1,5-2 godziny średnio. Smoczka nie chce, krzywi się jakbym mu cytryne dawała :p wiec wieczorem licząc od kąpieli mam 2-3 godz z życia wzięte... Nie mam pomysłu jak inaczej go nauczyć zasypiać, bo nawet jak zaśnie bujany na rękach to przy odkladaniu od razu pobudka. A tak je na leżąco, a jak dobrze zaśnie to delikatnie wciągam mu cyca i śpi dalej. Czy któraś tez ma taką sytuację?...
Mój też tak miał, że co się go odłożyło to ryk niesamowity. Samo przeszło.





Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Taki regres jest w miarę normalny. Pozostaje wierzyć że przejdzie.
Mój tez przesypiał 7h w nocy a od dwóch tygodni budzi się 3-4 razy w nocy. Na szczęście u mnie usypianie to wciąż bajka, mały zasypia sam w łóżeczku w ciągu 5 minut.
Mój od trzech tygodni śpi od 23 do 5:30. Dwa razy tylko się zdarzyła dodatkowa pobudka. Dzisiaj po jedzeniu spał jeszcze do 9:30, a zawsze o 8:30 się budził. Dziwnie mi się jadło śniadanie w samotności.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 10:06   #4062
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

No i zakupy nieudane. W samochodzie rzeznia mimo, ze real dwie ulice dalej. Nie zdazylismy wejsc na sklep. Ryk krzuk zapowietrzanie. Fotelik w wozku nie. Na rekach nie. Smoczek nie. Cycek na lawce nie. Fioletowa i spocona zabralismy do domu. Tyle z kupowania prezentow. I oczywiscie moj placz. Glupia ja...na co ja liczylam
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 10:09   #4063
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Malena a z jakich okolic jestes?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Górny Śląsk.
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 10:14   #4064
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
No to masz ciężki orzech do zgryzienia. Na pewno bym opoznila szczepienia ale nie rezygnowała z nich całkowicie bo jednak w dzisiejszych czasach ryzyko zachorowania jest naprawdę wysokie.

Ja szczepię mimo że nie wiem czy wyślemy małego do żłobka ale chodzę z nim wszędzie, ludzie na niego kichają i kaszlą i nie chcialam ryzykować. Zakażenie meningokokami to śmierć dziecka w kilka godzin wiec nawet nie ma czasu na reakcję.

Bidulek... A jakie przyczyny takiego stanu stawu?

Ooo to macie naprawdę ciepło. Ja mam 19-20 i oprócz body i rajtek mały nic nie ma na sobie a często na podłodze leży.

Dzisiaj pobudka o północy, przed trzecią, o 5 i 6... A czytałam ze w drugim półroczu w ogóle może być masakra...
Najprawdopodobniej urodził się z taką wada stawu. Nie jest ona dużą bo 2 stopnia. Kość biodrowa jest ok, natomiast panewka jest zbyt płaska by trzymać tą kość w miejscu. Na szczescie przy ruszaniu nie przeskakuje. Lekarz powiedział ze nie trzeba będzie operować, ale musimy sumiennie zakładać mu te szelki.

10 grudnia mamy kontrolę a ja 11 urodziny. Mam ciche marzenie ze jak pojedziemy to lekarz powie ze wszystko jest już ok i mały może zdjąć je i nosić tylko na noc.
Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Alima
No k.u r wa! Jak ja nienawidzę takiego gadania. "dam dupy to mi pomoże" a co to obowiązek? Nie ma kobieta ochoty na seks ale się musi żeby facet pomógł/nie donsał się? Pff. Trzeba mieć nie pokolei w głowie sorry... Ta ciotka masakra jakaś. W ogóle takie uprzedmiotowienie kobiety. Słowo "dawanie". Dac to ja mogę na tacę albo ksiądzu po kolędzie kasę.

Kiss
Wytrzymacie to tylko 3 miesiące. Niektóre dzieci pół życia takie ortopedyczne sprzęty noszą. To dla jego dobra pamiętaj o tym.

Grita
My katarek mamy ale nie lubię tego myć fuj


Moje dziecko przespalo w nocy 7 godzin.
Wiem wiem ze to dla jego dobra, ale ile ja przeplakalam to nikt nie wie.
Jak mąż mu to zakładał to nie mogłam na to patrzeć. Teraz juz jest ok bo mowie i tłumacze sobie ze to mu pomaga.

Chociaż mały odstawił mi wczoraj raki cyrk przed kąpielą ze nie wiedziałam co robić. I dopóki mu tego nie ściągnęłam to się nie uspokoił. Potem jak go kładłam do snu znów. Dobrze że był mąż to jakoś dobie we dwóch poradziliśmy.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 10:14   #4065
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Górny Śląsk.
Ja z Dolnego, jeżdżę do Wrocławia do dr. Patkowskiego do kliniki urologii dzieciecej. Ponoć bardzo dobry lekarz.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 10:34   #4066
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
No i zakupy nieudane. W samochodzie rzeznia mimo, ze real dwie ulice dalej. Nie zdazylismy wejsc na sklep. Ryk krzuk zapowietrzanie. Fotelik w wozku nie. Na rekach nie. Smoczek nie. Cycek na lawce nie. Fioletowa i spocona zabralismy do domu. Tyle z kupowania prezentow. I oczywiscie moj placz. Glupia ja...na co ja liczylam
Ja bym na twoim miejscu zaczęła szukać kogoś od ndt bobath albo terapii sensorycznej bo może wam to bardzo pomóc.
Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej urodził się z taką wada stawu. Nie jest ona dużą bo 2 stopnia. Kość biodrowa jest ok, natomiast panewka jest zbyt płaska by trzymać tą kość w miejscu. Na szczescie przy ruszaniu nie przeskakuje. Lekarz powiedział ze nie trzeba będzie operować, ale musimy sumiennie zakładać mu te szelki.

10 grudnia mamy kontrolę a ja 11 urodziny. Mam ciche marzenie ze jak pojedziemy to lekarz powie ze wszystko jest już ok i mały może zdjąć je i nosić tylko na noc.

Wiem wiem ze to dla jego dobra, ale ile ja przeplakalam to nikt nie wie.
Jak mąż mu to zakładał to nie mogłam na to patrzeć. Teraz juz jest ok bo mowie i tłumacze sobie ze to mu pomaga.

Chociaż mały odstawił mi wczoraj raki cyrk przed kąpielą ze nie wiedziałam co robić. I dopóki mu tego nie ściągnęłam to się nie uspokoił. Potem jak go kładłam do snu znów. Dobrze że był mąż to jakoś dobie we dwóch poradziliśmy.
Nic dziwnego że mały protestuje ale tak jak mówisz to dla jego dobra chociaż on tego nie rozumie.
Moja siostrzenica miała przez 4 miesiące nogi w gipsie z powodu dysplazji. Podobno był to koszmar bo nie mogła z tym zasnąć i padała ze zmęczenia płaczem i budziła się z płaczem... Trochę się z tego powodu bałam bo jednak wywiad rodzinny z obciążeniem.
Będzie dobrze! Ten czas szybko zleci i będzie zdrów jak ryba!
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 10:38   #4067
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ja bym na twoim miejscu zaczęła szukać kogoś od ndt bobath albo terapii sensorycznej bo może wam to bardzo pomóc.

Nic dziwnego że mały protestuje ale tak jak mówisz to dla jego dobra chociaż on tego nie rozumie.
Moja siostrzenica miała przez 4 miesiące nogi w gipsie z powodu dysplazji. Podobno był to koszmar bo nie mogła z tym zasnąć i padała ze zmęczenia płaczem i budziła się z płaczem... Trochę się z tego powodu bałam bo jednak wywiad rodzinny z obciążeniem.
Będzie dobrze! Ten czas szybko zleci i będzie zdrów jak ryba!
U mnie nikt w rodzinie nie miał problemów z biodrami ani z męża strony.

Najprawdopodobniej mały byl zbyt duży do miejsca w brzuchu. Zbyt duza Waga urodzenia to już powód do takich wad.
Sam poród tego nie powoduje. Ale to moje prywatne zdanie ponieważ żaden lekarz nie chce mi tego wprost powiedzieć.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 11:36   #4068
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
U nas z przykroscia stwierdzam ze niedlugo minie ROK od kiedy tego nie robilismy. Mimo to moj TZ mi pomaga. Jest czuly. Kochany. Pocieszy. Przytuli.
A to od samego zajścia nic?

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Nie mam pomysłu jak inaczej go nauczyć zasypiać, bo nawet jak zaśnie bujany na rękach to przy odkladaniu od razu pobudka. A tak je na leżąco, a jak dobrze zaśnie to delikatnie wciągam mu cyca i śpi dalej. Czy któraś tez ma taką sytuację?...
Hej u mnie tak było. Każde odlozenie ryk wiec usypialismy na rękach. Od 3 dni chyba robie jednak tak ze odkładam ona placze biorę ja daje smoczek uspokajam śpiewam bujam itp jak jest spokojna to znawu kładę. I tak długo aż zaśnie w łóżeczku. Kiedyś nam to nie wychodziło. Teraz juz łatwiej nam ją uspokoic wiec jest prościej.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 12:12   #4069
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
U mnie nikt w rodzinie nie miał problemów z biodrami ani z męża strony.

Najprawdopodobniej mały byl zbyt duży do miejsca w brzuchu. Zbyt duza Waga urodzenia to już powód do takich wad.
Sam poród tego nie powoduje. Ale to moje prywatne zdanie ponieważ żaden lekarz nie chce mi tego wprost powiedzieć.
Szczerze mówiąc wydaje mi się że to niczyja wina. Możliwe ze mały źle się w brzuchu ułożył a potem miał już za mało miejsca żeby się poprawić. Z tego co pamiętam to twój synek nie był wcale aż tak duży. Jest tu wiele dziewczyn których dzieci miały około 4 kg czy więcej i nic się nie dzieje wiec ta teoria chyba nie jest najlepsza.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 12:19   #4070
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
No i zakupy nieudane. W samochodzie rzeznia mimo, ze real dwie ulice dalej. Nie zdazylismy wejsc na sklep. Ryk krzuk zapowietrzanie. Fotelik w wozku nie. Na rekach nie. Smoczek nie. Cycek na lawce nie. Fioletowa i spocona zabralismy do domu. Tyle z kupowania prezentow. I oczywiscie moj placz. Glupia ja...na co ja liczylam
Nie poddawajcie się i faktycznie może poszukajcie specjalisty? Zawsze to lepsze niż siedzieć i płakać

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 12:28   #4071
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Agu
No brak słów. Nie ma sposobu na Ewke?

Kiss
Masz urodziny w tym samym dniu co mój tata <3 to życzę Ci takiego prezentu . Ja jako dziecko nosilam pelotę na klatkę piersiową 2 lata... I to do szkoły w tym chodzić musiałam....
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 12:38   #4072
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Niestety będzie to dziadostwo musiał nosić do 6 miesiąca życia.
Ale lekarz powiedział ze jak będzie znaczna poprawa to każe nam zakładać te szelki np. Tylko na noc i na kilka godzin w dzień.
Teraz musi je nosić praktycznie cały czas z paroma przerwami bo to jest straszne niewygodne.
Ech... Z dwojga złego najważniejsze, że zła budowa bioderka jest szybko wyłapana i dość szybko da się to skorygować Zobacz, zaraz Filipek będzie miał 3 mce, jak to szybko zleciało. I kolejne 3 zlecą raz dwa!
Trzymajcie się!

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Alima
No k.u r wa! Jak ja nienawidzę takiego gadania. "dam dupy to mi pomoże" a co to obowiązek? Nie ma kobieta ochoty na seks ale się musi żeby facet pomógł/nie donsał się? Pff. Trzeba mieć nie pokolei w głowie sorry... Ta ciotka masakra jakaś. W ogóle takie uprzedmiotowienie kobiety. Słowo "dawanie". Dac to ja mogę na tacę albo ksiądzu po kolędzie kasę.

Kiss
Wytrzymacie to tylko 3 miesiące. Niektóre dzieci pół życia takie ortopedyczne sprzęty noszą. To dla jego dobra pamiętaj o tym.

Grita
My katarek mamy ale nie lubię tego myć :p fuj


Moje dziecko przespalo w nocy 7 godzin.
Też nie cierpię, bo gile się przylepiają do tej szczoteczki, fuj!

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
No i zakupy nieudane. W samochodzie rzeznia mimo, ze real dwie ulice dalej. Nie zdazylismy wejsc na sklep. Ryk krzuk zapowietrzanie. Fotelik w wozku nie. Na rekach nie. Smoczek nie. Cycek na lawce nie. Fioletowa i spocona zabralismy do domu. Tyle z kupowania prezentow. I oczywiscie moj placz. Glupia ja...na co ja liczylam

Dużo siły wam życzę
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 12:42   #4073
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Kurcze w ogóle nie podeszły mi te pieluchy z Lidla. Nie wiem czy kupiłam nie takie czy co. To co mały zrobił nic się w nie wchłaniało.

Ale to nic dziś dorwałam w Tesco te Giant Boxy więc zakupiłam 2 i może na jakiś dłuższy czas nam wystarczy.

Ostatnio któraś z Was pisała o babie z Lidla co jej zabawkę chciała z ręki wyrwać. Ja dziś w tesco włożyłam sobie do koszyka takiego małego kwiatka w magnetycznej doniczce ( wiecie taka pierdoła na lodówkę) Był ostatni żywy więc się ucieszyłam. Stoję jeszcze chwilę przy tych roślinach i obczajam te sztuczne. Nagle jakiś babsztyl sięga do mojego koszyka po mojego kwiatka Mówię do kobity "halo halo to mój koszyk i mój kwiatek " a ta do mnie z głupim uśmiechem "o przepraszam nie zauważyłam"

Ale to nie wszystko ...... stoje przy kasie. Rachunek nieco ponad 300 zł. Zakupy już skasowane, schowane do koszyka a tu nagle terminal płatniczy płata figle nie chce poprosić mnie o PIN. Więc tak sobie stoimy i czekamy aż coś zacznie działać a tu nagle facet za mną sapie i stęka i do mnie wali pretensje " No to sobie Pani wymyśliła" . Jak by to była moja wina że sprzęt w tesco coś nie praży. Zaproponowałam Panu żeby za mnie gotówką zapłacił to się dziwnie spojrzał, ale sapać przestał
Virves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 12:43   #4074
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

U nas mały coś podejrzanie dużo śpi, już 2 godzinę ma drzemkę Obudził się z rykiem, dałam pierś i od razu znowu zasnął, jak nie on. Ale to dobrze, może nie będzie miał tej drzemki o 19 i pójdzie wcześniej spać na noc

Edytowane przez grita
Czas edycji: 2015-11-27 o 12:45
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 12:51   #4075
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc wydaje mi się że to niczyja wina. Możliwe ze mały źle się w brzuchu ułożył a potem miał już za mało miejsca żeby się poprawić. Z tego co pamiętam to twój synek nie był wcale aż tak duży. Jest tu wiele dziewczyn których dzieci miały około 4 kg czy więcej i nic się nie dzieje wiec ta teoria chyba nie jest najlepsza.
Miał 4 kg.

Możemy sobie gdybać. Na usg w brzuchu nóżki zawsze były dobrze ułożone.

Najważniejsze że lekarze zareagowali i kazali za wczasu pieluchować ale niestety nie dało to efektywnych rezultatów. Zobaczymy jak szelki.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Agu
No brak słów. Nie ma sposobu na Ewke?

Kiss
Masz urodziny w tym samym dniu co mój tata <3 to życzę Ci takiego prezentu . Ja jako dziecko nosilam pelotę na klatkę piersiową 2 lata... I to do szkoły w tym chodzić musiałam....
Nie dziękuję
Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Ech... Z dwojga złego najważniejsze, że zła budowa bioderka jest szybko wyłapana i dość szybko da się to skorygować Zobacz, zaraz Filipek będzie miał 3 mce, jak to szybko zleciało. I kolejne 3 zlecą raz dwa!
Trzymajcie się!



Też nie cierpię, bo gile się przylepiają do tej szczoteczki, fuj!




Dużo siły wam życzę
Tak o tyle dobrego.
Tylko młody zaczyna już co nie co rozumieć i jak my mu to zakładamy to już wie o co kaman i strasznie się denerwuje :/
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 13:09   #4076
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Kurcze w ogóle nie podeszły mi te pieluchy z Lidla. Nie wiem czy kupiłam nie takie czy co. To co mały zrobił nic się w nie wchłaniało.

Ale to nie wszystko ...... stoje przy kasie. Rachunek nieco ponad 300 zł. Zakupy już skasowane, schowane do koszyka a tu nagle terminal płatniczy płata figle nie chce poprosić mnie o PIN. Więc tak sobie stoimy i czekamy aż coś zacznie działać a tu nagle facet za mną sapie i stęka i do mnie wali pretensje " No to sobie Pani wymyśliła" . Jak by to była moja wina że sprzęt w tesco coś nie praży. Zaproponowałam Panu żeby za mnie gotówką zapłacił to się dziwnie spojrzał, ale sapać przestał
No chyba jakaś trefna seria bo w moich z lidla się wchłania jak w pampersach.
A twój tekst przy kasie bezcenny . Z takimi ludźmi trzeba równie bezczelnie jak oni.
Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Miał 4 kg.

Możemy sobie gdybać. Na usg w brzuchu nóżki zawsze były dobrze ułożone.

Tak o tyle dobrego.
Tylko młody zaczyna już co nie co rozumieć i jak my mu to zakładamy to już wie o co kaman i strasznie się denerwuje :/
Mój też miał 4 kg i bioderka ma w porządku. A na USG takich szczegółów nie widać niestety. Zresztą przed porodem i tak niewiele można zrobić. Na szczęście jest wiele opcji jakie jeszcze można zastosować, oby synkowi pomogły szelki. A że kojarzy to normalne, dzieciaki coraz więcej kojarzą.

Moje dziecko już drugi dzień śpi po spacerze jak ta lala. 2 godziny już stuknęły.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 13:17   #4077
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Wracam właśnie z kontroli u lekarza. Staś nadal ma katar do tego chyba pojawiły się pleśniawki w buzi :-( szczepienie odroczone dopóki katar się nie skończy. Za to mój katarek i kaszel okazał się być zapaleniem oskrzeli i zatok i wylądowałam z antybiotykiem na tydzień :-(
Uroczo kuwa, uroczo...
Tak mi się odbija wyjazd do teściów i ich grzanie w domu (robili raz lodówke bo zapomniał ktoś napalić w piecu, a raz saunę bo są małe dzieci i musi być ciepło, a po tyłku aż cieknie)... Rrrrr jestem zła
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 13:20   #4078
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Ridja - noooo najpierw lozysko sie odklejalo. Potem infekcja a potem te zylaki

Owieczka wlasnie szukam od paru dni w necie terapeuty SI ale czy takie cos jest na nfz? Nawet nie wiem gdzie sie udac.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 13:26   #4079
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez zuzulka_89 Pokaż wiadomość
Wracam właśnie z kontroli u lekarza. Staś nadal ma katar do tego chyba pojawiły się pleśniawki w buzi :-( szczepienie odroczone dopóki katar się nie skończy. Za to mój katarek i kaszel okazał się być zapaleniem oskrzeli i zatok i wylądowałam z antybiotykiem na tydzień :-(
Uroczo kuwa, uroczo...
Tak mi się odbija wyjazd do teściów i ich grzanie w domu (robili raz lodówke bo zapomniał ktoś napalić w piecu, a raz saunę bo są małe dzieci i musi być ciepło, a po tyłku aż cieknie)... Rrrrr jestem zła
Matko jak ja tego nie znoszę jak jest taka huśtawka temperatur. Sama wolę jak jest chłodno, wtedy się wkłada kapcie i sweter i jest ok. A jeszcze teraz jak często jestem z dzieckiem na rękach to już w ogóle.
Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Owieczka wlasnie szukam od paru dni w necie terapeuty SI ale czy takie cos jest na nfz? Nawet nie wiem gdzie sie udac.
Z NFZ to możesz zapomnieć moim zdaniem. Bo to gabinet musi mieć podpisaną umowę z NFZ.

Znalazłam coś takiego:
http://www.centrum-logop.pl/ 75 zł za 45 minut
http://www.anisto.pl/ 80 zł za 50 minut
http://gpp.edu.pl/kontakt-dane-adresowe
https://www.facebook.com/Integracja-...4147950331193/
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif

Edytowane przez owieczkaa
Czas edycji: 2015-11-27 o 13:30
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 13:40   #4080
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Agu- na NFZ nie ma refundacji (jest chyba tylko dla dzieci z rozpoznana choroba ZD i coś tan jeszcze) Także zostaje prywatnie. Tylko koniecznie znajdź certyfikowana osobę bo się tych terapeutów narobiło jak grzybów po deszczu i żeby gorszej biedy nie narobili.

Ja byłam dziś w Tesco i te gigant boxy to się nie opłacają. Wychodziło grubo ponad 62 gr za pampersa. I zamówiłam na Allegro po 49 gr active fit z Niemiec. Plus przesyłka to wyszło 54 gr za pampersa. Zobaczymy ocenimy bo takich nie miałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 23:30:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.