Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-16, 08:20   #3841
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 002
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
A czy ktoś z was stosował mikrodermabrazję? u mnie nastąpiło pogorszenie cery, pod linią żuchwy jest masakra. jestem załamana kompletnie zastanawiam się nad mikrodermabrazją ...
Ale masz na mysli grudki czy ropne wypryski?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 06:40   #3842
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

trochę ropnych wyprysków jest ale większość to grudki podskórne \, zaskórniki takie czuć jak pociągnie ręką
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 21:24   #3843
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
A czy ktoś z was stosował mikrodermabrazję? u mnie nastąpiło pogorszenie cery, pod linią żuchwy jest masakra. jestem załamana kompletnie zastanawiam się nad mikrodermabrazją ...
ja byłam na 3 zabiegach ale konieczne przy zabiegu jest żeby na cerze nie bylo zadnych stanów zapalnych
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-18, 14:03   #3844
Dominik905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć.
Przez jakiś czas używałem Aknemycin Plus na trądzik na czole, brodzie. Pomógł bardzo lecz pozostały mi na czole oraz brodzie różne przebarwienia/ zaczerwienia które nie mogę Aknemycinem usunąć.
Mam w domu takie rzeczy jak:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...treatment.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ia-twarzy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...skornikom.html

I mam pytanie czy któryś z tych rzeczy pomoże? czy kupić coś innego?
Jeśli te się nadadzą to jak stosować? Które najlepiej na noc, rano?

Wszelka pomocna mile widziana.
Dominik905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-18, 17:33   #3845
anna776655
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witam wszystkich Forum polecił mi lekarz ogólny, nie miałam pojęcia o istnieniu tej stronki. Mam problem z trądzikiem szczególnie na twarzy już od bardzo długiego czasu. Dermatolodzy przepisywali nowe leki, drogie jak cholera a nic nie pomagały. W końcu zrezygnowałam z dermatologa i próbowałam sama sobie poradzić. Ale niestety żadnej poprawy. Czy ktoś mógłby mi doradzić czym najlepiej na początek myć twarz, czym tonizować i jakim kremem smarować? Od dłuższego czasu już nic nie daje na twarz bo wtedy miałam jeszcze gorzej. Do tego zdarza się, że wyciskałam moje "diody" i niestety mam blizny i rany na twarzy. Nie wiem już co robić. Dowiedziałam się, żeby używać kosmetyków nie zapychających porów, tzw. nikomedogennych tylko nie bardzo wiem jak ich szukać i znaleźć te odpowiednie i gdzie mogę je kupić?A może ktoś z Was zna jakiegoś dobrego dermatologa?
BARDZO PROSZĘ O JAKIEKOLWIEK RADY
anna776655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 15:31   #3846
Zurawinka2
Przyczajenie
 
Avatar Zurawinka2
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 23
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mi się zawsze coś pojawia na twarzy..jak wcześniej piję alkohol. A tak normalnie prewencja z żelem Iwostin mi wystarcza i mam w miarę gładką cerę.
Zurawinka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 09:35   #3847
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Ciekawy link, może się przydać w wyeliminowaniu zmian trądzikowych
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,1...ign=FB_zdrowie
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-22, 15:15   #3848
kasucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

http://nplink.net/Ee4YeeGE a co sądzicie o tym? pomaga?
kasucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 21:27   #3849
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez takasobieania Pokaż wiadomość
A mi takie niespodzianki wychodzą po.. ruskich pierogach ew innych z baru mlecznego. Wiem ze brzmi to śmiesznie ale sprawdzałam to wiele razy jem pierogi i na drugi dzien mam od razu 2-3 takie bolące pryszcze.
Jem tony słodyczy i nic, zjem pierogi i od razu wysyp. Moze ja jestem uczulona na jakiś składnik?
Pierogi ruskie to twaróg, twaróg to mleko, mleko to białka mleka i laktoza, coś z tych rzeczy. Nie jedz. I tak nic tam wartościowego nie ma.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 21:38   #3850
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
co do słodyczy to mnie dermatolog powiedziała, że nie znalazło to żadnego potwierdzenia naukowego, aby to one powodowały 'powstawanie' pryszczy, a o laktozie powiedziała, że może powodować

ja ciągle myślę o tym izoteku, teraz jestem na etapie, że nie chcę jednego dnia mam całe czoło w podskórnych pryszczach, a następnego prawie nic jakieś pojedyncze stany zapalne się pojawiają
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”

Edytowane przez cherry pie
Czas edycji: 2015-11-23 o 21:41
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 21:46   #3851
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Koleżanko, widać, że jesteś na początku drogi dopiero..

Słodycze na czekoladzie to laktoza, zmień lekarza na lekarza o nazwisku Internet, nie trać czasu na wizyty. Słodycze bez laktozy to nagły skok insuliny, który determinuje hormony, poczytaj o tym..

Ogólnie pryszcze wychodzą od tych rzeczy:

- zaburzone hormony (w tym stres czyli jego hormon o nazwie kortyzol, również. onanizacja, nie porównywać z seksem, gdzie przy obecności z drugim człowiekiem zachodzą inne procesy chemiczne w mózgu)

- alergie i nietolerancje pokarmowe

- cukier

- zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej (czyli złe proporcje, brak witamin, za dużo czegoś, np. cukru itd., przebiałkowienie to również zaburzenie równowagi, za mało minerałów itd.)

- chemia i syf
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2015-11-23 o 21:48
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-23, 23:14   #3852
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej wszystkim, wtrącę się tak z innym tematem.
Miesiąc temu dostałam u dermatolożki masę próbek Pharmaceris Almond Peel 5% i bardzo mi służy na trądzik w postaci zaskórnikowej i przebarwienia. Teraz się kończy i chciałam przejść na coś mocniejszego, słyszałam, że 10% nie daje dużo większych efektów dlatego pytam o radę, który kwas powinnam wypróbować jako kolejny. Myślałam o Colline Pharma Glycolique 12% i poza tym nic mi nie przychodzi do głowy. BU i półprodukty odpadają, poszukuję gotowca. I najchętniej w formie intensywnej domowej terapii, tak jak Glycolique.

Edytowane przez rinneko
Czas edycji: 2015-11-23 o 23:17
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 23:47   #3853
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Glikol, potem jak nie starczy to TCA a na końcu IPL i Fraxel. Temat blizn i przebarwień wyczerpany.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 00:35   #3854
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Czyli rozumiem, że po glikolu to tylko zabiegi? Szperam w necie i chyba nie ma gotowych kremów z TCA np. a właśnie nieco mocniejszych gotowców szukam. No i przebarwienia to nie główny problem.

Edytowane przez rinneko
Czas edycji: 2015-11-24 o 00:36
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 13:43   #3855
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Ze stron anglojezycznych wynika,ze na blizny najlepszy TCA.Tylko weź znajdz w tym kraju takiego lekarza ,ktory zgodzi Ci sie zrobic TCA cross,a nie bedzie Ci wciskal zabiegu laserowego.masakra;/ Ja tez mysle o glikolu,bylam zdecydowana na tca,ale moze najpierw sprobuje peelingi glikolem bo on podobno tez troche moze pomoc.No i rolka.Dermaroller jest bardzo pomocny i tani,jesli robi sie to samemu w domu.Nadal sie edukuje w tym temacie i w grudniu planuja kupic sobie dermaroller.Ktos jeszcze o tym mysli?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 16:26   #3856
Karolinarekos91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witajcie. Ja pozbyłam się trądziku i wielu osobą pomogłam moim sposobem!
Mam 25lat. Jestem Kosmetyczką. od 13 roku miałam trądzik na całej twarzy plecach i dekoldzie( wielkie czerwone z białym bolące pryszcze do tego taka kaszka !) 6 lat leczyłam u dermatologów, po 6 latach jeździłam do dermatologa 100km bo ten miał mnie wyleczyć( ten dermatolog wysłał mnie również do ginekologa) jadłam antybiotyki pełno maści i co tylko, Badania krwi co miesiąc, 1000zl miesięcznie wydawałam w końcu zaproponowali mi Ci lekarz, ze njalepiej będzie jak zajdę w ciąże ... i Co mam 4 letnią córkę. Trądzik wrócił gdy córka miała 3 miesiące. Byłam bez silna pogodziłam się z tym. Zostałam z bliznami i trądzikiem Macie tu mój tel. 669910059 lub @ karolinarekos91@gmail.com Chętnie się podzielę, nie ukrywam ze wolę byście dzwoniły ponieważ nie lubię pisać Pozdrawiam
Karolinarekos91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 17:09   #3857
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: bolące pryszcze

U mnie przebarwienia z czasem sporo bledną, dlatego bardziej zachwyciło mnie w migdałowym, że w miarę zapanował nad zaskórnikami. Ten Glycolique 12% to ścierka, z opisu wynika, że może być spore łuszczenie ... O ile ma się cerę nieprzyzwyczajoną do kwaszenia. Ciekawe jak będzie, powinien do mnie przyjść do końca tygodnia więc będę dawać znać co i jak 😊
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 20:45   #3858
luminalum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w mojej ankiecie dotyczącej kosmetyków do twarzy - to zajmie kilka minut, a mnie bardzo pomoże.

http://www.survio.com/survey/d/X4B3G7R3L2P2U7G5N
luminalum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 23:56   #3859
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Zużyłam całą tubę glycolique z przyjemnością. Aż żałuję, że potem byłam durna i nie stosowałam go regularnie, bo trochę mi się znowu wtedy cera pogorszyła (ale mam ŁZS, więc powinnam pilnować się non stop). Działa świetnie i nie łuszczyłam się po nim. Stosowałam dokładnie według instrukcji, więc po niedługim czasie zostawiałam go na twarzy nawet na godzinę.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-25, 00:12   #3860
kolorchabrow
Raczkowanie
 
Avatar kolorchabrow
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 359
Dot.: bolące pryszcze

Czy Epiduo komus pomogl? Kiedys mialam go przepisany,pomoglo krotkotrwale i niewiele,ale teraz znowu mi dermatolog go przepisala (inna poinformowana o tym co bralam wczesniej). Ogolnie mam wrazenie,ze lekarze zapisuja ciagle ta sama "ulubiona"pule lekow,jakby im nie zalezalo zeby kogos wyleczyc. Albo ten sam zestaw lekow albo izotek (wystarczy w google w grafice wstukac leki na tradzik i sie pokrywa). Dzisiaj i tak sukcesem bylo,ze spytala mi sie czy na cos choruje,o miesiaczke,jakies uczulenia,bo wczesniejszych nawet to nie interesowalo. Moglby mi ktos powiedziec jaki jest sens zapisywania czegos co juz bralam i nie skutkowalo? Pani dermatolog odpowiedziala mi jedynie,ze niektorzy maja tradzik i 20 lat (a co mnie to obchodzi,4lata juz sie mecze,lekarz ma probowac pomoc a nie rzucac glupie teksty na zasadzie,ze niektorzy maja gorzej)
kolorchabrow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 11:09   #3861
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez kolorchabrow Pokaż wiadomość
Czy Epiduo komus pomogl? Kiedys mialam go przepisany,pomoglo krotkotrwale i niewiele,ale teraz znowu mi dermatolog go przepisala (inna poinformowana o tym co bralam wczesniej). Ogolnie mam wrazenie,ze lekarze zapisuja ciagle ta sama "ulubiona"pule lekow,jakby im nie zalezalo zeby kogos wyleczyc. Albo ten sam zestaw lekow albo izotek (wystarczy w google w grafice wstukac leki na tradzik i sie pokrywa). Dzisiaj i tak sukcesem bylo,ze spytala mi sie czy na cos choruje,o miesiaczke,jakies uczulenia,bo wczesniejszych nawet to nie interesowalo. Moglby mi ktos powiedziec jaki jest sens zapisywania czegos co juz bralam i nie skutkowalo? Pani dermatolog odpowiedziala mi jedynie,ze niektorzy maja tradzik i 20 lat (a co mnie to obchodzi,4lata juz sie mecze,lekarz ma probowac pomoc a nie rzucac glupie teksty na zasadzie,ze niektorzy maja gorzej)
ja stosowałam epiduo przez 15 miesięcy razem z duac'iem, przestały działać po tych 15 miesiącach więc odstawiłam, ale że niedawno znalazłam w szufladzie nową tubkę epiduo a na czole pojawiły się podskórne krosty i pare naskórnych to posmarowałam czoło na noc epiduo (po 3 miesiącach przerwy od maści) i na drugi dzień czoło wyglądało znacznie lepiej
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 11:15   #3862
broziak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 117
Dot.: bolące pryszcze

mi znowu trądzik wrócił :/ głownie na szczęce :/ a leczyłam się 5 miesięcy antybiotykami i juz cera była cudowna, zero problemow, a rtu znowu na jesien boom (
broziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 11:24   #3863
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 002
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Zużyłam całą tubę glycolique z przyjemnością. Aż żałuję, że potem byłam durna i nie stosowałam go regularnie, bo trochę mi się znowu wtedy cera pogorszyła (ale mam ŁZS, więc powinnam pilnować się non stop). Działa świetnie i nie łuszczyłam się po nim. Stosowałam dokładnie według instrukcji, więc po niedługim czasie zostawiałam go na twarzy nawet na godzinę.
Ja miałam podobny produkt, ale z Le'Maadr. I byłam baaardzo zadowolona. Przebarwienia się rozjaśniły, cera była świeża, i mniej niespodzianek. Polecam
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 13:44   #3864
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: bolące pryszcze

Wielkie dzięki dziewczyny, teraz to już w ogóle nie mogę się doczekać mojej tubki glycolique 😁 A jak ze świeceniem się, na to też pomoże?
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 11:40   #3865
Grazia31
Raczkowanie
 
Avatar Grazia31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 54
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

2 miesiące temu skończyłam brać Axotret (brałam rok). efekty były rewelacyjne -pomijam wszystkie skutki uboczne, bo najbardziej zależało mi na wyleczeniu twarzy. teraz jednak z przerażeniem zerkam w lustro bo.... pojawiają mi się nowe pryszcze jestem zdruzgotana
__________________
odliczam dni do Świąt!
Grazia31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 22:20   #3866
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: walka z trądzikiem

Kochane, postanowilam wejść na wszytskie fora odnośnie trądziku. Ja zmagałam się z trądzikiem od wielu lat. Jestem osobą, którą stać na przeróżne zabiegi i powiem Wam, że jedyne co mi pomogło i to w 100% to taki lek Izotek. Niby pogoniłabym Was do internetu do czytania o nim, ale mam wrażenie, że piszą o nim tylko Ci pechowcy albo jacyś panikarze, a ogólnie ten lek wyleczył mnie i 3 znane mi osoby z tego parszywego trądzika. Poszukajcie lekarza w okolicy, który zajmuje się terapią Izotekiem i nie wydawajcie już kasy na kremy , które i tak gucio Wam dadzą. Jak coś możecie pisać do mnie z pytaniami, z chęcią odpisze byleby uratować choć jedną biedną buźkę. W skrócie napiszę: terapia trwa 8-12 miesięcy, efekt widoczny po 5-6 miesiącach, wizyta u lekarza (Wrocław) 150zł leki na miesiąc 100zł. Efekt-100% wyleczenia!!!
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 14:17   #3867
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: bolące pryszcze

Hej dziewczyny! Niestety wracam.. na tarczy. Mój trądzik jest tak upierdliwy, że po każdej kuracji wraca jak bumerang. Póki co wielki powrót Epiduo i żelu Duac. Uparte zaskórniki ani myślą schodzić z buźki. Zastanawiamy sie z moja panią dermatolog nad Izotekiem. Jeszcze sie nie zdecydowałam i jak narazie dalej dzielnie walczę.. chociaż coraz częściej przychodzą dni załamania. I jestem coraz bardziej na tak jeśli chodzi o kuracje Izotekiem..
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 22:15   #3868
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Niestety wracam.. na tarczy. Mój trądzik jest tak upierdliwy, że po każdej kuracji wraca jak bumerang. Póki co wielki powrót Epiduo i żelu Duac. Uparte zaskórniki ani myślą schodzić z buźki. Zastanawiamy sie z moja panią dermatolog nad Izotekiem. Jeszcze sie nie zdecydowałam i jak narazie dalej dzielnie walczę.. chociaż coraz częściej przychodzą dni załamania. I jestem coraz bardziej na tak jeśli chodzi o kuracje Izotekiem..
Ja Izoteku się trochę boję. Wiadomo, silne leki niszczą. Do tego chłopak znajomej brał i był bardzo zadowolony, po czym trądzik wrócił ze zdwojoną siłą. Z kolei inna znajoma też brała i od dwóch lat po kuracji ma cerę jak niemowlak ...
Mi też ciągle wraca ... w październiku miałam siódmą rocznicę znajomości z trądzikiem. Co gorsza, antybiotyki działają przez pierwszy tydzień a potem wszystko wraca 'do normy'. :/ No nic, czas się przebadać.
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%

Edytowane przez rinneko
Czas edycji: 2015-11-27 o 22:18
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 23:38   #3869
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Wam przynajmniej coś pomaga, nawet jeśli na krótko, a mi jeszcze nigdy nic. Właśnie w poniedziałek zmierzam na wizytkę u pana doktora i mam nadzieję wyjść z niej z receptą na izotek, normalną, pełną kurację. Chyba już z 16 lat się użeram. Dość. Chociaż i tak nie jest tak dramatycznie jak bywało, tylko po prostu non stop mnie sypie, głównie policzki+żuchwa, ale też czoło, a na nim miałam od lat spokój. Tak że nawet jeśli to nie jest 'raz na całe życie', to docenię każdy miesiąc świętego spokoju. :/
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 23:40   #3870
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: bolące pryszcze

Ja po pierwszej kuracji izo byłam wniebowzięta. Już po tygodniu (!!!!) miałam cerę idealną. Trwało to 1,5 roku. Nastąpił nawrót. Nie taki zły, ale dermatolog zarządził izotek po raz drugi. Tu już dłużej czekałam na efekty bo i dawka była dużo niższa... W końcu nastąpiły i byłam zadowolona.. Po dwóch latach stan mojej skóry nieco się pogorszył. Ale Głównie na szyi.
Mimo to nie żałuję. Moja cera i tak nigdy nie była w takim stanie jak teraz. No może kiedy brałam diane. Ale to co się stało po odstawieniu to był istny dramat...
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.