Wrześniowe mamusie 2015 - część I - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-09, 21:00   #4951
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Aaaaa. A ja myslalan ze chodzilo Ci o te specjalne http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0190284001.html
Bo jestem ciekawa cxy te co ja wkleilam sa na piersiach jakos usztywnione czy co.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:00   #4952
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Taa to takie zwykle topy basic na naramkach, one chyba 19zl kosztuja ale glowy sobie nie dam uciąć.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Uwielbiam je.. mam zawsze conajmniej 5 takich w szafce zawsze. I tylko z hm inne mnie wkurzaja. Sa rozciągliwe na lato uwielbiam na wszytsko i pod wszytsko uwielbiam

Dziś pierwszy raz ze chciałam kąpać się z małym. No i ok weszlam przytulilismy się wkurzył się bo nuda. A więc ok. Jest dużo wody kładę go plecami na mój brzuch podtrzymuje teka głowę i palcami trzymam pod pachami i wsadzam do wody. Omg 20 minut pluskania pływania kręcił się wiercił czad. Nogi latały czuje ze na basenie będzie szał. )
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:04   #4953
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Aaaaa. A ja myslalan ze chodzilo Ci o te specjalne http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0190284001.html
Bo jestem ciekawa cxy te co ja wkleilam sa na piersiach jakos usztywnione czy co.
Ja je mam. Nie są usztywniane na biuście, ale mają tam dodatkową warstwę materiału zakończoną gumką na dole.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:09   #4954
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Aaaaa. A ja myslalan ze chodzilo Ci o te specjalne http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0190284001.html
Bo jestem ciekawa cxy te co ja wkleilam sa na piersiach jakos usztywnione czy co.
Ze zdjecia wydaje sie ze nic pod tym materialem nie ma.
Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Uwielbiam je.. mam zawsze conajmniej 5 takich w szafce zawsze. I tylko z hm inne mnie wkurzaja. Sa rozciągliwe na lato uwielbiam na wszytsko i pod wszytsko uwielbiam

Dziś pierwszy raz ze chciałam kąpać się z małym. No i ok weszlam przytulilismy się wkurzył się bo nuda. A więc ok. Jest dużo wody kładę go plecami na mój brzuch podtrzymuje teka głowę i palcami trzymam pod pachami i wsadzam do wody. Omg 20 minut pluskania pływania kręcił się wiercił czad. Nogi latały czuje ze na basenie będzie szał. )
Tez je uwielbiam i nosze pod wszystko cala ciaze w nich chodzilam i teraz dalej wyglądają dobrze mimo ze wymeczylam je brzuszkiem


A kapieli mega zazdroszcze moj nadal ma strach przed wodą masakra nie wiem co mu sie poprzestawialo, nie daje sie wykąpać, ledwo mogi zamoczy i ryk nie do ukojenia przez pol godziny murowany. Juz go kapie co drugi dzien a tak przecieram mokrymi wacikami bo mi go szkoda...
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki

Edytowane przez Blondynka17
Czas edycji: 2015-12-09 o 21:14
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:13   #4955
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Ja je mam. Nie są usztywniane na biuście, ale mają tam dodatkową warstwę materiału zakończoną gumką na dole.
Czyli nie zastapia stanika i sutki przeswituja? Jeny... zadnego stanika noaic nie moge i szukam czegos co by mi pozwolilo sie czuc dobrze, swobodnie, suty oblednie nie swedzialy i nie odznaczaly sie suty. Bede miala zwisy jak nic...
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:24   #4956
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Czyli nie zastapia stanika i sutki przeswituja? Jeny... zadnego stanika noaic nie moge i szukam czegos co by mi pozwolilo sie czuc dobrze, swobodnie, suty oblednie nie swedzialy i nie odznaczaly sie suty. Bede miala zwisy jak nic...
Kurcze a myslalas moze o silikonowych nakladkach maskujacych na sutki moze one by cie uratowaly od tego swedzenia?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:51   #4957
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jakie książki o niemowlętach polecacie? Jeśli czytacie, macie porównanie, doświadczenie itp.
Ja czytałam Zawitkowskiego, fajnie napisane. Innych nie czytałam, więc nie mam porównania.
Aktualnie rozczytuję się w książkach dzieciowych, ale pod kątem starszej, jak coś to na przyszłość polecam Jespera Juula

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0355307002.html# tu masz do nich link sa fajne bo daja sie naciagnac a sie nie rozciagaja

Ridja wiesz co nie wiem u nas sie tak mówi, ja z wielkopolski a tu wiele dziwnych słów używają 😃


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Link mi sie nie dodaje ale to te o nazwie dzersejowa koszulka za 19.90, sa fajne bo daja sie naciagnac a sie nie rozciagaja i maja 95% bawelny

Ridja wiesz co nie wiem u nas sie tak mówi, ja z wielkopolski a tu wiele dziwnych słów używają 😃


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

A jednak sie dodal

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Uwielbiam te topy! Muszę dokupić ze 2 do kolekcji, niebieskiego mi brakuje Też je nosiłam w ciąży (a nawet dwóch ciążach) i wygląda super!

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
ja zawsze na sprzątanie całej chaty poświęcalam sobotę
Wszystko szorowalam na błysk. Kafelki w łazience. Podłogę na kolanach. Każdy zakamarek.
Od czasu urodzenia Werki jeszcze mi się to nie zdazylo.
Szybki odkurzacz mop z wierzchu kurze i jakoś to wygląda ale nie jest to już dom perfekcyjnie czysty.
Hehe, też tak w czasach sprzed dzieci sprzątałam chatę Teraz nie mam na to czasu i chęci, byleby ogarnięte w miarę było. Poza tym co posprzątam to mam wrażenie ze znowu jest taki sam bałagan i znów wszystko na wierzchu

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Ja chyba jestem niegoscinna. Powiedzcie mi czy zapewniacie nocleg po chrzcinach? Mi się wydawało, że to nie wesele. Robimy skromny obiad u nas w domu, tylko dziadkowie, rodzeństwo i chrzestni. I kuzyn męża mu powiedział, że zostaje na noc, bo chce pić...
Pomijam fakt, że nie zapytał tylko poinformował, ale mamy małe mieszkanie i niespecjalnie mam ochotę kogoś nocować przy małym dziecku. Szczególnie, że mąż też nie ma ochoty mu w tym piciu towarzyszyć, bo na drugi dzień wstaje o 6.30 do pracy. Co byście zrobiły? Głupio mi odmówić, bo ten kuzyn jest chrzestnym. Póki co zastanawiam się czy mu nie zarezerwować pokoju w hotelu ( sąsiaduje z naszym blokiem, odległość 20 metrów od drzwi do drzwi)
My robiliśmy chrzciny bez alko, był tylko toast z szampana symbolicznie. I tak jest chyba najlepiej, żadna to okazja do picia i siedzenia po nocy.
Niech mąż powie kuzynowi (skoro to jego rodzina to może będzie mu łatwiej niż Tobie), że następnego dnia idzie do pracy na rano i nie da rady, i tyle.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Mały nam zazwyczaj zasypia 21, dzisiaj po kąpieli zasnął od razu zadowolony o 19:30 i myślę sobie, że jakoś za gładko poszło To on oczywiście potraktował to jako drzemkę i wstał o 20 zadowolony i uśmiechnięty
Na szczęście zasnął 21:30, a już się obawiałam, że będzie buszował do 23

Jutro jadę do przyjaciółki na kawę, ale fajnie. Taka mała rzecz a cieszy Co prawda biorę Michała, ale przynajmniej pogadam z kimś dorosłym No i starsza w przedszkolu, dzisiaj nie była, bo miała wizytę u ortopedy. I mimo, że do popołudnia Mały był naprawdę grzeczny to momentami myślałam, że zwariuję, jak dobrze że na co dzień nie siedzę całe dnie z dwójką, bo chyba bym skończyła w psychiatryku
grita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-09, 21:53   #4958
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Misiskuku
Ja mam regularne od razu ale ja jestem innym przypadkiem medycznym xD. Okres może szaleć.

Owieczkaa
Czytamy to samo plus mam z prlu książki co moja mama czytała 30 lat temu.
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 23:07   #4959
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Czyli nie zastapia stanika i sutki przeswituja? Jeny... zadnego stanika noaic nie moge i szukam czegos co by mi pozwolilo sie czuc dobrze, swobodnie, suty oblednie nie swedzialy i nie odznaczaly sie suty. Bede miala zwisy jak nic...

Dlaczego mialabys miec zwisy?

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jakie książki o niemowlętach polecacie? Jeśli czytacie, macie porównanie, doświadczenie itp.

Ksiege Bliskosci

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Ja czytałam Zawitkowskiego, fajnie napisane. Innych nie czytałam, więc nie mam porównania.
Aktualnie rozczytuję się w książkach dzieciowych, ale pod kątem starszej, jak coś to na przyszłość polecam Jespera Juula



Uwielbiam te topy! Muszę dokupić ze 2 do kolekcji, niebieskiego mi brakuje Też je nosiłam w ciąży (a nawet dwóch ciążach) i wygląda super!



Hehe, też tak w czasach sprzed dzieci sprzątałam chatę Teraz nie mam na to czasu i chęci, byleby ogarnięte w miarę było. Poza tym co posprzątam to mam wrażenie ze znowu jest taki sam bałagan i znów wszystko na wierzchu



My robiliśmy chrzciny bez alko, był tylko toast z szampana symbolicznie. I tak jest chyba najlepiej, żadna to okazja do picia i siedzenia po nocy.
Niech mąż powie kuzynowi (skoro to jego rodzina to może będzie mu łatwiej niż Tobie), że następnego dnia idzie do pracy na rano i nie da rady, i tyle.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Mały nam zazwyczaj zasypia 21, dzisiaj po kąpieli zasnął od razu zadowolony o 19:30 i myślę sobie, że jakoś za gładko poszło To on oczywiście potraktował to jako drzemkę i wstał o 20 zadowolony i uśmiechnięty
Na szczęście zasnął 21:30, a już się obawiałam, że będzie buszował do 23

Jutro jadę do przyjaciółki na kawę, ale fajnie. Taka mała rzecz a cieszy Co prawda biorę Michała, ale przynajmniej pogadam z kimś dorosłym No i starsza w przedszkolu, dzisiaj nie była, bo miała wizytę u ortopedy. I mimo, że do popołudnia Mały był naprawdę grzeczny to momentami myślałam, że zwariuję, jak dobrze że na co dzień nie siedzę całe dnie z dwójką, bo chyba bym skończyła w psychiatryku

Co konretnie Juula?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 00:11   #4960
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Dziewczyny jeżeli któras z was myśli o kolejnym dziecku ale wciąż ma obawy to zapraszam na poczekalnie na wątek: drugie dziecko w planie - to będzie wyzwanie. Bo wiem że tu czesc nie planuje już drugiego albo po prostu już je ma
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 01:50   #4961
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślicie, że okres może teraz szaleć? Ala jest na mm, pierwszą miesiączkę już miałam teraz ponad 30 dni i nic, a na dodatek wczoraj miałam wrażenie, że dopiero miałam owulkę.. Chyba to normalne, że będzie teraz nieregularny?! Ile dać mu czasu na wyregulowanie i po jakim ewentualnie zgłosić się do gina?
Ja mam za każdym razem innym. Pierwszy się pojawił i byl obfity ale bezbolesny, drugi się pojawił chyba co do dnia ale już trochę bolał, trzeci dzień wcześniej ale bolał jak skurczybyl lało się jak z kranu i bez zapowiedzi żadnej w postaci plamienia itp. Każdy inny, tyle że w miarę regularnie. Także szaleć mogą
Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Czyli nie zastapia stanika i sutki przeswituja? Jeny... zadnego stanika noaic nie moge i szukam czegos co by mi pozwolilo sie czuc dobrze, swobodnie, suty oblednie nie swedzialy i nie odznaczaly sie suty. Bede miala zwisy jak nic...
A jak chodzisz bez to też Ci się sutki odznaczają przecież?
Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeżeli któras z was myśli o kolejnym dziecku ale wciąż ma obawy to zapraszam na poczekalnie na wątek: drugie dziecko w planie - to będzie wyzwanie. Bo wiem że tu czesc nie planuje już drugiego albo po prostu już je ma
A są tu takie?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-10, 03:48   #4962
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość

A jak chodzisz bez to też Ci się sutki odznaczają przecież?
Mam tego dosc dlatego szukam rozwiazania.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 06:50   #4963
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
U nas dzis pierwszy raz zalozylam 4... pasuja idealnie
O a ile ma mała? Moja matka
zrobiła nam takie zapasy pampkow,ze nie wiem czy zdążę zużyć, już ostatnio nawet wielo nie stosuje,a i tak mi z 150-200 zostało.




Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Uwielbiam je.. mam zawsze conajmniej 5 takich w szafce zawsze. I tylko z hm inne mnie wkurzaja. Sa rozciągliwe na lato uwielbiam na wszytsko i pod wszytsko uwielbiam

Dziś pierwszy raz ze chciałam kąpać się z małym. No i ok weszlam przytulilismy się wkurzył się bo nuda. A więc ok. Jest dużo wody kładę go plecami na mój brzuch podtrzymuje teka głowę i palcami trzymam pod pachami i wsadzam do wody. Omg 20 minut pluskania pływania kręcił się wiercił czad. Nogi latały czuje ze na basenie będzie szał. )

Super, ja też zawsze kładę sobie na brzuch. Spróbuj jeszcze go potrzymac za podbródek, tak żeby cały był zanurzony. Mój wtedy najbardziej fika. Ja tylko chronie uszka




Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Ja czytałam Zawitkowskiego, fajnie napisane. Innych nie czytałam, więc nie mam porównania.
Aktualnie rozczytuję się w książkach dzieciowych, ale pod kątem starszej, jak coś to na przyszłość polecam Jespera Juula



Uwielbiam te topy! Muszę dokupić ze 2 do kolekcji, niebieskiego mi brakuje Też je nosiłam w ciąży (a nawet dwóch ciążach) i wygląda super!



Hehe, też tak w czasach sprzed dzieci sprzątałam chatę Teraz nie mam na to czasu i chęci, byleby ogarnięte w miarę było. Poza tym co posprzątam to mam wrażenie ze znowu jest taki sam bałagan i znów wszystko na wierzchu



My robiliśmy chrzciny bez alko, był tylko toast z szampana symbolicznie. I tak jest chyba najlepiej, żadna to okazja do picia i siedzenia po nocy.
Niech mąż powie kuzynowi (skoro to jego rodzina to może będzie mu łatwiej niż Tobie), że następnego dnia idzie do pracy na rano i nie da rady, i tyle.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Mały nam zazwyczaj zasypia 21, dzisiaj po kąpieli zasnął od razu zadowolony o 19:30 i myślę sobie, że jakoś za gładko poszło To on oczywiście potraktował to jako drzemkę i wstał o 20 zadowolony i uśmiechnięty
Na szczęście zasnął 21:30, a już się obawiałam, że będzie buszował do 23

Jutro jadę do przyjaciółki na kawę, ale fajnie. Taka mała rzecz a cieszy Co prawda biorę Michała, ale przynajmniej pogadam z kimś dorosłym No i starsza w przedszkolu, dzisiaj nie była, bo miała wizytę u ortopedy. I mimo, że do popołudnia Mały był naprawdę grzeczny to momentami myślałam, że zwariuję, jak dobrze że na co dzień nie siedzę całe dnie z dwójką, bo chyba bym skończyła w psychiatryku
Tez czytałam zawitowskiego.

I bardzo dobrze zrobiłaś z chrzcinami. Ja tez uważałam, że nie powinno być alkoholu. Mąż chciał to ma;p
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 07:02   #4964
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Spróbuję znaleźć w pdf te książki o których piszecie, aczkolwiek jestem trochę sceptyczna do sposobów opieki/wychowania, które mają swoją własną nazwę (chodzi mi o RB)
A Zawitkowskiego zamówiłam na allegro podobają mi się jego filmiki ale ze cholerę nie umiem trzymać dziecka tak jak on pokazuje i na bank będę miała dziecko z krzywym kręgosłupem pocieszam się, że to dotyka 90% polskich dzieci także może pretensji nie będzie miała.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 07:31   #4965
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Dlaczego mialabys miec zwisy?

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:05 ----------


Ksiege Bliskosci

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

Co konretnie Juula?
Księgę RB też czytałam, rzeczywiście Ale trochę za późno niestety, trafiłam na nią w jakiejś sali zabaw, jak córa już miała koło 2 lat, i najtrudniejszy etap był za nami. A jest tam fajny rozdział o wymagających dzieciach, z dużymi potrzebami, a nie oszukujmy się, każde dziecko miewa takie okresy. Żałowałam, że nie wpadłam na nią wcześniej.

Juula przeczytałam Twoje kompetentne dziecko, w kolejce czeka Twoja kompetentna rodzina.
Zamówiłam jeszcze w bibliotece Życie w rodzinie, Nie z miłości i szukam tej o wspólnych rodzinnych posiłkach (Uśmiechnij się, siadamy do stołu).
W Juulu podoba mi się to, że skłania bardzo mocno do refleksji, przemyślenia jak wychowujemy dziecko, a nie podaje gotowych rozwiązań. Polecam

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Spróbuję znaleźć w pdf te książki o których piszecie, aczkolwiek jestem trochę sceptyczna do sposobów opieki/wychowania, które mają swoją własną nazwę (chodzi mi o RB)
A Zawitkowskiego zamówiłam na allegro podobają mi się jego filmiki ale ze cholerę nie umiem trzymać dziecka tak jak on pokazuje i na bank będę miała dziecko z krzywym kręgosłupem pocieszam się, że to dotyka 90% polskich dzieci także może pretensji nie będzie miała.
E tam, spokojnie, dzieci nie tak łatwo powykrzywiać A wady postawy w znaczącej ilości przypadków wynikają z siedzącego trybu życia, również u dzieci niestety.
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 07:44   #4966
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Księgę RB też czytałam, rzeczywiście Ale trochę za późno niestety, trafiłam na nią w jakiejś sali zabaw, jak córa już miała koło 2 lat, i najtrudniejszy etap był za nami. A jest tam fajny rozdział o wymagających dzieciach, z dużymi potrzebami, a nie oszukujmy się, każde dziecko miewa takie okresy. Żałowałam, że nie wpadłam na nią wcześniej.

Juula przeczytałam Twoje kompetentne dziecko, w kolejce czeka Twoja kompetentna rodzina.
Zamówiłam jeszcze w bibliotece Życie w rodzinie, Nie z miłości i szukam tej o wspólnych rodzinnych posiłkach (Uśmiechnij się, siadamy do stołu).
W Juulu podoba mi się to, że skłania bardzo mocno do refleksji, przemyślenia jak wychowujemy dziecko, a nie podaje gotowych rozwiązań. Polecam

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------



E tam, spokojnie, dzieci nie tak łatwo powykrzywiać A wady postawy w znaczącej ilości przypadków wynikają z siedzącego trybu życia, również u dzieci niestety.
O proszę, muszę poczytać o tych książkach. Fajny temat rozpoczelyscie

A co polecacie na początku? Ta Księgę bliskości?
Ja oglądalam kilka filmików Zawitkowskiego ale jakoś nie zachęcily mnie do kupna książek
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 08:50   #4967
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Spróbuję znaleźć w pdf te książki o których piszecie, aczkolwiek jestem trochę sceptyczna do sposobów opieki/wychowania, które mają swoją własną nazwę (chodzi mi o RB)

A Zawitkowskiego zamówiłam na allegro podobają mi się jego filmiki ale ze cholerę nie umiem trzymać dziecka tak jak on pokazuje i na bank będę miała dziecko z krzywym kręgosłupem pocieszam się, że to dotyka 90% polskich dzieci także może pretensji nie będzie miała.

Dlaczego sceptycznie podchodzisz?

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Księgę RB też czytałam, rzeczywiście Ale trochę za późno niestety, trafiłam na nią w jakiejś sali zabaw, jak córa już miała koło 2 lat, i najtrudniejszy etap był za nami. A jest tam fajny rozdział o wymagających dzieciach, z dużymi potrzebami, a nie oszukujmy się, każde dziecko miewa takie okresy. Żałowałam, że nie wpadłam na nią wcześniej.

Juula przeczytałam Twoje kompetentne dziecko, w kolejce czeka Twoja kompetentna rodzina.
Zamówiłam jeszcze w bibliotece Życie w rodzinie, Nie z miłości i szukam tej o wspólnych rodzinnych posiłkach (Uśmiechnij się, siadamy do stołu).
W Juulu podoba mi się to, że skłania bardzo mocno do refleksji, przemyślenia jak wychowujemy dziecko, a nie podaje gotowych rozwiązań. Polecam

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------



E tam, spokojnie, dzieci nie tak łatwo powykrzywiać A wady postawy w znaczącej ilości przypadków wynikają z siedzącego trybu życia, również u dzieci niestety.

Twoje kompetentne dziecko to podstawa. Mnie sie duzo po tym rozjasnilo. Bez nagrod i kar to tez jest Juul? Bo ja na to poluje

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
O proszę, muszę poczytać o tych książkach. Fajny temat rozpoczelyscie

A co polecacie na początku? Ta Księgę bliskości?
Ja oglądalam kilka filmików Zawitkowskiego ale jakoś nie zachęcily mnie do kupna książek

Tak na teraz to chyba wlasnie Ksiega Bliskosci. Tam jest sporo kwestii, ktore juz sie przedawnily, np kangurowanie, ale i tak uwazam, ze warto. Fajnie pokazuja jak rozne sa dzieci i jak roznie sobie rodziny radza
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 09:51   #4968
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

O matko, otworzyłam dziś nową paczkę pieluch dada(ostatnio była teściową ze szwagrem i dostałam dwie paczki, w tym jedną xxl). To są te różowe extra soft, a do tej pory używałam pomarańczowych perfect fit. Czemu nikt nie powiedział, że one tak śmierdzą?! To niby ten aloes? Capi na odległość, po przewijaniu cała tym smierdzę, nawet jak go trzymam pod pupę to przez rajstopy czy śpiochy mi ręce tym przechodzą. Jessu, mam ich prawie 150, jak się uduszę albo porzygam zanim się skończą
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 10:09   #4969
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Dlaczego sceptycznie podchodzisz?

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------




Twoje kompetentne dziecko to podstawa. Mnie sie duzo po tym rozjasnilo. Bez nagrod i kar to tez jest Juul? Bo ja na to poluje

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------




Tak na teraz to chyba wlasnie Ksiega Bliskosci. Tam jest sporo kwestii, ktore juz sie przedawnily, np kangurowanie, ale i tak uwazam, ze warto. Fajnie pokazuja jak rozne sa dzieci i jak roznie sobie rodziny radza
A co jest złego w karach i nagrodach?
Odpowiedzcie mi dokładnie o tej książce co polecacie, księga bliskości - o czym jest tak konkretnie? Fajna, gruba, sporo rzeczy się przydaje czy kilka tylko? Może sobie kupię i będę czytać, mam w końcu sporo czasu to do drugiego porodu wyryję na pamięć

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-10, 10:13   #4970
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
A co jest złego w karach i nagrodach?
Odpowiedzcie mi dokładnie o tej książce co polecacie, księga bliskości - o czym jest tak konkretnie? Fajna, gruba, sporo rzeczy się przydaje czy kilka tylko? Może sobie kupię i będę czytać, mam w końcu sporo czasu to do drugiego porodu wyryję na pamięć

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Powiem Ci ze oczywiście warto czytać zanim się dziecko pojawi ale jak już trochę czasu z dzieckiem spędzisz to ten sam tekst czyta się zupełnie inaczej. Jak inna książka.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 10:21   #4971
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Powiem Ci ze oczywiście warto czytać zanim się dziecko pojawi ale jak już trochę czasu z dzieckiem spędzisz to ten sam tekst czyta się zupełnie inaczej. Jak inna książka.
Czemu? To nie jest tak, że starasz się stosować do tego, co wcześniej przeczytałaś?

Tak mnie straszycie że z dzieckiem to się nic zrobić nie da to jak ja mam książkę przeczytać z takim zmęczeniem hehe

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 10:25   #4972
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Czemu? To nie jest tak, że starasz się stosować do tego, co wcześniej przeczytałaś?

Tak mnie straszycie że z dzieckiem to się nic zrobić nie da to jak ja mam książkę przeczytać z takim zmęczeniem hehe

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Szczerze mówiąc to niewiele zapamiętałam z tego co czytałam przed porodem. Bo na inne rzeczy się zwraca uwagę jak się już ma dziecko w domu. A czytasz szybko i fragmentami np w czasie karmienia.

A co do stosowania tego co w książkach to tak naprawdę ma to sens po tym okresie noworodkowym. Wcześniej prowadziło to tylko do porażki i frustracji. Na samym początku u mnie pomogło zdanie się na instynkt.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 10:26   #4973
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
A co jest złego w karach i nagrodach?
Odpowiedzcie mi dokładnie o tej książce co polecacie, księga bliskości - o czym jest tak konkretnie? Fajna, gruba, sporo rzeczy się przydaje czy kilka tylko? Może sobie kupię i będę czytać, mam w końcu sporo czasu to do drugiego porodu wyryję na pamięć

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ksiega bliskosci jest cienka, ale duzo informacji zawiera. Wszystko zalezy od tego, jaka mama chcesz byc. Czytalabym tuz przed porodem raczej. Tak na sucho, to chyba nie bardzo.
A co jest dobrego w nagrodach i karach? Wg mnie niewiele, dzieci powinny miec motywacje w sobie i wiedziec, dlaczego cos robia a nie dla nagrody czy pochwaly. To samo z karami, kara tlumi jakies zachowanie, ale nie rozwiazuje przyczyny. Sprawia jedynie przykrosc, poniza.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 10:31   #4974
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Ksiega bliskosci jest cienka, ale duzo informacji zawiera. Wszystko zalezy od tego, jaka mama chcesz byc. Czytalabym tuz przed porodem raczej. Tak na sucho, to chyba nie bardzo.
A co jest dobrego w nagrodach i karach? Wg mnie niewiele, dzieci powinny miec motywacje w sobie i wiedziec, dlaczego cos robia a nie dla nagrody czy pochwaly. To samo z karami, kara tlumi jakies zachowanie, ale nie rozwiazuje przyczyny. Sprawia jedynie przykrosc, poniza.
Zamówiłam Księgę bliskości myślę że będzie zgodna z moją filozofia bycia rodzicem, dzięki za polecenie !
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 10:39   #4975
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to niewiele zapamiętałam z tego co czytałam przed porodem. Bo na inne rzeczy się zwraca uwagę jak się już ma dziecko w domu. A czytasz szybko i fragmentami np w czasie karmienia.

A co do stosowania tego co w książkach to tak naprawdę ma to sens po tym okresie noworodkowym. Wcześniej prowadziło to tylko do porażki i frustracji. Na samym początku u mnie pomogło zdanie się na instynkt.
Dzięki! To będę na nią czyhać i przeczytam jak urodzę książek nigdy za wiele.

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Ksiega bliskosci jest cienka, ale duzo informacji zawiera. Wszystko zalezy od tego, jaka mama chcesz byc. Czytalabym tuz przed porodem raczej. Tak na sucho, to chyba nie bardzo.
A co jest dobrego w nagrodach i karach? Wg mnie niewiele, dzieci powinny miec motywacje w sobie i wiedziec, dlaczego cos robia a nie dla nagrody czy pochwaly. To samo z karami, kara tlumi jakies zachowanie, ale nie rozwiazuje przyczyny. Sprawia jedynie przykrosc, poniza.
A ja wiem, jaką chcę być mamą... Ja nie umiem tak jak Wy myśleć. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to żywą i żywego dziecka. Nie wiem jaką mamą jestem, jaką będę i jaką chcę być

A co do kar i nagród, wydaje mi się, że ja byłam tak wychowywana. Fakt, nie każdą karę zrozumiałam, ale np zawsze wiedziałam, po co coś robię a nagroda była dla mnie dodatkiem, coś mi się udało, coś dobrze zrobiłam, rodzice zadowoleni i jeszcze nagroda Więc całkiem złe to być nie może skoro na ludzi wyszłam Ale nie wiem, czy tak bym chciała wychowywać dziecko. Ja ogólnie nie boję się pierwszego roku jakoś specjalnie, wiem co mnie może czekać i uważam, że dam sobie radę. Natomiast jak już dziecko jest starsze, niegrzeczne i ma te wszystkie nowe bunty x-latka, to nie wiem jak sobie radzić. Widzę po moich rodzicach i ciociach, że też nie wiedzą

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 11:30   #4976
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Meneq a na czym polega przedawnienie kangurowania?

Sceptycznie bo moim zdaniem rodzicielstwo nie musi mieć nazwy nie musi być realizacja jakiegoś systemu czy metody. To tak jakby małżeństwo musiało być dopasowane do jakiejś metody. To takie szufladkowanie mam wrażenie. Aczkolwiek chętnie poczytam. Zresztą różne artykuły na ten temat już czytałam.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 11:36   #4977
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Dzięki! To będę na nią czyhać i przeczytam jak urodzę książek nigdy za wiele.



A ja wiem, jaką chcę być mamą... Ja nie umiem tak jak Wy myśleć. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to żywą i żywego dziecka. Nie wiem jaką mamą jestem, jaką będę i jaką chcę być

A co do kar i nagród, wydaje mi się, że ja byłam tak wychowywana. Fakt, nie każdą karę zrozumiałam, ale np zawsze wiedziałam, po co coś robię a nagroda była dla mnie dodatkiem, coś mi się udało, coś dobrze zrobiłam, rodzice zadowoleni i jeszcze nagroda Więc całkiem złe to być nie może skoro na ludzi wyszłam Ale nie wiem, czy tak bym chciała wychowywać dziecko. Ja ogólnie nie boję się pierwszego roku jakoś specjalnie, wiem co mnie może czekać i uważam, że dam sobie radę. Natomiast jak już dziecko jest starsze, niegrzeczne i ma te wszystkie nowe bunty x-latka, to nie wiem jak sobie radzić. Widzę po moich rodzicach i ciociach, że też nie wiedzą

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

A ja wychodze z zalozenia, ze zadowolenie rodzicow jest zupelnie niepotrzebne. Widzisz roznice w: jestem z siebie dumna a rodzice sa z ciebie dumni? O to mi chodzi. I widze po spoleczenstwie japonskim, ze chwalenie na dobre nie wychodzi. Tu sie chwali za wszystko, doslownie. Dzieki temu rosna pokolenia bez motywacji. Ja tak nie chce

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Meneq a na czym polega przedawnienie kangurowania?

Sceptycznie bo moim zdaniem rodzicielstwo nie musi mieć nazwy nie musi być realizacja jakiegoś systemu czy metody. To tak jakby małżeństwo musiało być dopasowane do jakiejś metody. To takie szufladkowanie mam wrażenie. Aczkolwiek chętnie poczytam. Zresztą różne artykuły na ten temat już czytałam.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

Bo np tam jest caly rozdzial o kangurowaniu po porodzie. O to mi chodzi, ze bylo, minelo. Chyba rozumiem, co chcesz powiedziec. Tylko chyba dla wspolczesnych rodzicow jest dobre ubranie tego w pojecia, poniewaz to, co kiedys bylo instynktowne zostalo zastapione czyms sztucznym. Ja odbieram rb jako powrot do zrodel
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 11:49   #4978
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

A ja po przeczytaniu ksiazki pana Karpa stwierdzilam, ze mam w d.... wszelkie ksiazki o wychowaniu dzieci. Od kiedy sie urodzila dzialam wg swojego instynktu. Po poradach z kazdej strony od ludzi i z ksiazek popadalam tylko w wiekszego dola. Zyje tym co jest teraz. Nie wiem jak bedzie jak podrosnie...znajac moj temperament nie raz nie dwa bedzie kara. Ja mialam kary i nagrody. Nie czulam sie nigdy ponizona bo zawsze mialam wyjasnione za co jest kara. Ja jakos tak chyba lajtowo podchodze. Nie mam planu jakim chce byc rodzicem. Nie mam swojej filozofii. Wiem tylko, ze chce aby moja corka byla szczesliwa, ale nie rozpuszczona/zepsuta. To jedyne co dzisiaj wiem.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 11:51   #4979
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Czemu? To nie jest tak, że starasz się stosować do tego, co wcześniej przeczytałaś?

Tak mnie straszycie że z dzieckiem to się nic zrobić nie da to jak ja mam książkę przeczytać z takim zmęczeniem hehe

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Ja nie odniosłam wrażenia, że ktoś Cię straszy Myślę tylko, że dziewczyny dzieliły się swoim doświadczeniem. Mój Kuba np nie jest wymagającym dzieckiem i dużo mogę przy nim zrobić. Są jednak dni marudy kiedy jem pierwszy posiłek o 17 lub robię siku po 4 godzinach. W takie dni też nie wyobrażam sobie czytania książki nawet podczas karmienia bo wtedy chce mieć po prostu pusąa głowę tzn bez myśli, dźwięków itp

Co do czytania przed porodem to pewnie, że nie niektóre informacje zapamiętasz, ale dziewczyny też myślę z doświadczenia napisały że o wiele bardziej i lepiej przyswoiły wiedzę po porodzie kiedy możesz od razu przeczytaną wiedzę zastosować na maluchu. A jak wiemy praktyka czyni mistrza
Virves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 12:09   #4980
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Ja zamierzam wychowywać totalnie na instynkt. Czytać można ale i tak życie weryfikuje wszystkie metody. Co do kar i nagród to u nas w domu było i to i to. Nagrody nigdy nie materialne. Mama przede wszystkim tłumaczyła nam dlaczego coś jest dobre a co złe ale zdarzył się szlaban czy ochrzan i spaczona nie jestem.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 23:30:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.