Oryginał czy podróbka? Część IV - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-27, 21:53   #4171
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
Dodając swoje 3 grosze do dekodowania perfum - miałam flakony z pousuwanymi, bądź zaklejonym kodami z perfumera.pl - Nu edt, z e-glamour Sonię Rykiel i z perfumesco L'eau par Kenzo, i Allure EDT.
Zdaje się, że to powszechny proceder, po sprawdzeniu kodów odniosłam wrażenie że chodzi o perfumy wg sprzedawców stare - wszystkie flaszki miały powyżej trzech lat od daty produkcji.
ja miałam powycinane kody w Jimmy Choo Stars, które dopiero co wtedy weszły na rynek, także niekoniecznie chodzi o wiek perfum
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 11:54   #4172
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Proszę o ocenę oryginalności flakonu Bottega Veneta edp. Nie miałam flakonu w rękach nigdy wcześniej, ale ten wygląda porządnie, nie wzbudził moich podejrzeń. Niestety, zapachu w ogóle nie czuję! Miałam kilka próbek i dla mnie BV to perfumy o słabej projekcji i kiepskiej trwałości, ale jednak przez 2-3 godziny czułam przy skórze wyraźnie mech i jaśmin, a w tych jedynie tuż po psiknięciu czuję BARDZO słabo skórzaną bazę, a po chwili nie czuję już absolutnie NIC! Nawet na ubraniach nic nie czuć... Na dnie wybity jest kod w kolorze dna i wskazuje na datę produkcji sierpień 2015, więc to świeżutka partia. Jeśli oczywiście są oryginalne... Flakon był zafoliowany, więc nie podejrzewam, by coś kombinowano z zawartością.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2821.jpg (44,7 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2823.jpg (50,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2824.jpg (61,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2825.jpg (53,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2826.jpg (57,7 KB, 24 załadowań)
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2015-12-28 o 11:58
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 12:43   #4173
rena63
Zakorzenienie
 
Avatar rena63
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7 026
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez julka29111 Pokaż wiadomość
Spotkaliście się z czymś takim? dlaczego mógł ktoś to zrobić? folia moim zdaniem była odklejana i zaklejona ponownie, pudełko delikatnie rozcięte wzdłóż klejenia wycięty fragment w środku i zaklejone ponownie.
Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej zadziwia ten wycięty prostokąt w kartoniku(też tak miałam) . Jestem w stanie uwierzyć, że np.pakowacz bawi się w rozcinanie folii i kartonika żeby podmienić zawartość, ale po co wycinałby ten prostokąt?
Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
To po co wycięto ten kod/piszczyk? Abstrakcja jakaś. Widziałaś na fotce powyżej, wygląda jakby ktoś rozciął kartonik na klejeniu, u mnie było identycznie i ten wycięty prostokąt, flakon i zapach oryginał. Komuś się nudzi i na chybił-trafił wycina? Elfy?
Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
Dodając swoje 3 grosze do dekodowania perfum - miałam flakony z pousuwanymi, bądź zaklejonym kodami z perfumera.pl - Nu edt, z e-glamour Sonię Rykiel i z perfumesco L'eau par Kenzo, i Allure EDT.
Zdaje się, że to powszechny proceder, po sprawdzeniu kodów odniosłam wrażenie że chodzi o perfumy wg sprzedawców stare - wszystkie flaszki miały powyżej trzech lat od daty produkcji.
Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
ja miałam powycinane kody w Jimmy Choo Stars, które dopiero co wtedy weszły na rynek, także niekoniecznie chodzi o wiek perfum
Takie wyjaśnienie odnośnie wycinania kodów znalazłam kiedyś na Fragrantice:
Kody wycina się w przypadku importu niektórych marek spoza Unii Europejskiej, które do UE nie powinny trafić, bo mają tutaj swoich dystrybutorów. Czyli np. produkty na Amerykę Północną nie mogą trafić do Europy, dlatego wycina się kody, aby usunąć ślad dystrybucji przewidzianej nie na ten rynek.

rena63 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 15:05   #4174
julka29111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 335
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez rena63 Pokaż wiadomość
Takie wyjaśnienie odnośnie wycinania kodów znalazłam kiedyś na Fragrantice:
Kody wycina się w przypadku importu niektórych marek spoza Unii Europejskiej, które do UE nie powinny trafić, bo mają tutaj swoich dystrybutorów. Czyli np. produkty na Amerykę Północną nie mogą trafić do Europy, dlatego wycina się kody, aby usunąć ślad dystrybucji przewidzianej nie na ten rynek.

ale czy w ogóle w tym miejscu był jakiś kod? nigdy nie widziałam kodu w takim miejscu?
julka29111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 19:35   #4175
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez julka29111 Pokaż wiadomość
ale czy w ogóle w tym miejscu był jakiś kod? nigdy nie widziałam kodu w takim miejscu?
Przecież to nie o kod nadrukowany na kartonie chodzi, tylko o kod paskowy przyklejany. W formie naklejek lub plastikowych klipsów (czy jak tam te białe cosie się nazywają). Zazwyczaj naklejka/klips nie jest przyklejony i lata luźno między kartonem zewnętrznym a wewnętrznym. Ale są firmy, które je przyklejają. A we flaszkach kupowanych na lotniskach potrafią być przyklejone i 4 sztuki w jednym kartoniku
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 20:23   #4176
julka29111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 335
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Przecież to nie o kod nadrukowany na kartonie chodzi, tylko o kod paskowy przyklejany. W formie naklejek lub plastikowych klipsów (czy jak tam te białe cosie się nazywają). Zazwyczaj naklejka/klips nie jest przyklejony i lata luźno między kartonem zewnętrznym a wewnętrznym. Ale są firmy, które je przyklejają. A we flaszkach kupowanych na lotniskach potrafią być przyklejone i 4 sztuki w jednym kartoniku
domyslam się że chodzi o jak to napisałaś "paskowy" kod, ale nigdy nie widziałam żeby jakikolwiek kod był w takim miejscu, dlatego pytam, luzem też nie. W tych kupowanych na lotniskach też nigdy nie widziałam.
julka29111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 20:23   #4177
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Kochane zawsze mogę liczyć na Was, pomóżcie i tym razem
Wymieniam się na perfumy na innym portalu na Dior Poison EDT 100ml, podsyłam zdjęcia, kiedyś przytrafiło mi się kupić podróbkę Pure Poison , wyglądały fatalnie i badziewnie i widzę, że te wyglądają całkiem dobrze, mi się wydaje, że są oryginalne, ale proszę o weryfikację
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 6866151.jpeg (109,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 6866153.jpeg (131,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 6866156.jpeg (110,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 6866157.jpeg (70,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 44248525.jpeg (68,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 44248542.jpeg (63,1 KB, 12 załadowań)
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 20:52   #4178
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez julka29111 Pokaż wiadomość
ale czy w ogóle w tym miejscu był jakiś kod? nigdy nie widziałam kodu w takim miejscu?
a ja dopiero zobaczyłam, że chodzi o coś, co zostało wycięte ze środka kartonika też nigdy nie widziałam żadnego kodu w takim miejscu, co najwyżej te białe paski -zabezpieczenia przed kradzieżą. Jak pisałam o Jimmy Choo Stars to chodziło mi o kod kreskowy,który był pod spodem na kartoniku.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 21:43   #4179
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez julka29111 Pokaż wiadomość
domyslam się że chodzi o jak to napisałaś "paskowy" kod, ale nigdy nie widziałam żeby jakikolwiek kod był w takim miejscu, dlatego pytam, luzem też nie. W tych kupowanych na lotniskach też nigdy nie widziałam.
Przed chwilą wyciągnęłam ze środka klips z Małej Czarnej Guerlaina. A w Allure edt jest przyklejony na dole z tyłu, między wewnętrznym i zewnętrznym kartonikiem, i żeby go odczepić musiałabym go wyciąć. I obydwa klipsy mają kody paskowe.
Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
a ja dopiero zobaczyłam, że chodzi o coś, co zostało wycięte ze środka kartonika też nigdy nie widziałam żadnego kodu w takim miejscu, co najwyżej te białe paski -zabezpieczenia przed kradzieżą. Jak pisałam o Jimmy Choo Stars to chodziło mi o kod kreskowy,który był pod spodem na kartoniku.
A ja się nigdy nie widziałam kartonika z wyciętym/zaklejonym kodem paskowym ze spodu. Moje zawsze z zewnątrz były widoczne. Wewnątrz wycięcia miał Valentino, i to nie jedno, i miał zaklejoną naklejką z kodem paskowym prawie dziurę na szwie z boku
Jutro mogę obfocić, bo zostawiłam sobie na pamiątkę to cudo, jeśli chcecie.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 06:46   #4180
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 325
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
Kochane zawsze mogę liczyć na Was, pomóżcie i tym razem
Wymieniam się na perfumy na innym portalu na Dior Poison EDT 100ml, podsyłam zdjęcia, kiedyś przytrafiło mi się kupić podróbkę Pure Poison , wyglądały fatalnie i badziewnie i widzę, że te wyglądają całkiem dobrze, mi się wydaje, że są oryginalne, ale proszę o weryfikację

Oryginał, śliczniutkie
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 07:35   #4181
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Przed chwilą wyciągnęłam ze środka klips z Małej Czarnej Guerlaina. A w Allure edt jest przyklejony na dole z tyłu, między wewnętrznym i zewnętrznym kartonikiem, i żeby go odczepić musiałabym go wyciąć. I obydwa klipsy mają kody paskowe.

A ja się nigdy nie widziałam kartonika z wyciętym/zaklejonym kodem paskowym ze spodu. Moje zawsze z zewnątrz były widoczne. Wewnątrz wycięcia miał Valentino, i to nie jedno, i miał zaklejoną naklejką z kodem paskowym prawie dziurę na szwie z boku
Jutro mogę obfocić, bo zostawiłam sobie na pamiątkę to cudo, jeśli chcecie.
O to nie doczytałam, że to o te klipsy biega. Czy o takie jakby plastykowe grubsze po środku i z kodem paskowym?
Kurcze zawsze myślałam, że to są jakieś zabezpieczenia magnetyczne antykradzieżowe. Zastanawiała mnie tylko ich obecność w środku zafoliowanego, nieotwieranego opakowania. Miałam nawet obawy, że sprzedający otwierali je, żeby te paski tam poumieszczać ...
Ciekawe po co te dodatkowe kody?
__________________

Edytowane przez kanirak
Czas edycji: 2015-12-29 o 07:36
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 17:04   #4182
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
O to nie doczytałam, że to o te klipsy biega. Czy o takie jakby plastykowe grubsze po środku i z kodem paskowym?
Kurcze zawsze myślałam, że to są jakieś zabezpieczenia magnetyczne antykradzieżowe. Zastanawiała mnie tylko ich obecność w środku zafoliowanego, nieotwieranego opakowania. Miałam nawet obawy, że sprzedający otwierali je, żeby te paski tam poumieszczać ...
Ciekawe po co te dodatkowe kody?
Dokładnie o takie One są antykradzieżowe, ale zakodować tam można co się chce. Jak kogoś to interesuje, to znalazłam opis producenta: Klipsy i metki
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 19:35   #4183
Mloda_13
Raczkowanie
 
Avatar Mloda_13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
V&R Flowerbomb tester

Dziewczyny,

czy możecie proszę zweryfikować dla mnie te perfumy?

http://olx.pl/oferta/tester-viktor-r...7-IDdcY8F.html

Wydaje mi się, że flakon i opakowanie jest ok, ale wolałabym się upewnić. Napiszcie mi proszę ile kodów kreskowych jest na Flowerbomb? Czytałam gdzieś w necie, że na opakowaniu powinny być 3 - ten z butelki, 13 kreskowy kod i jeszcze jeden 9cyfrowy. Czy wiecie coś na ten temat?
Mloda_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 20:09   #4184
rudzia77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 1 730
Dot.: V&R Flowerbomb tester

Wydaje mi się,że źle to nie wygląda ( zdjęcia są słabe ) ,ale bałabym się je kupować z nieznanego źródła.
Lepiej kupić tu :
http://allegro.pl/viktor-rolf-flower...866652151.html
Sprzedawca pewny , a perfumy na 1000 % oryginalne i jeszcze trochę tańsze.
__________________
WYMIENIĘ

Edytowane przez rudzia77
Czas edycji: 2015-12-29 o 20:10
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 21:48   #4185
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: V&R Flowerbomb tester

Cytat:
Napisane przez Mloda_13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

czy możecie proszę zweryfikować dla mnie te perfumy?

http://olx.pl/oferta/tester-viktor-r...7-IDdcY8F.html

Wydaje mi się, że flakon i opakowanie jest ok, ale wolałabym się upewnić. Napiszcie mi proszę ile kodów kreskowych jest na Flowerbomb? Czytałam gdzieś w necie, że na opakowaniu powinny być 3 - ten z butelki, 13 kreskowy kod i jeszcze jeden 9cyfrowy. Czy wiecie coś na ten temat?
Cytat:
Napisane przez rudzia77 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że źle to nie wygląda ( zdjęcia są słabe ) ,ale bałabym się je kupować z nieznanego źródła.
Lepiej kupić tu :
http://allegro.pl/viktor-rolf-flower...866652151.html
Sprzedawca pewny , a perfumy na 1000 % oryginalne i jeszcze trochę tańsze.
Dziewczyny, aukcje weryfikujemy w innym wątku (gdzie należy wpisu dokonać zgodnie z regulaminem wskazanym w pierwszym poście).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 09:19   #4186
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Zdjęcia wyglądają ok
a skąd masz flakonik? miał taki duży ubytek?
przyznam, że BV bardzo mi się podoba ale upolowany flakonik szybko puściłam w świat bo na mnie też bardzo słabo były wyczuwalne a tego bardzo nie lubię

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę oryginalności flakonu Bottega Veneta edp. Nie miałam flakonu w rękach nigdy wcześniej, ale ten wygląda porządnie, nie wzbudził moich podejrzeń. Niestety, zapachu w ogóle nie czuję! Miałam kilka próbek i dla mnie BV to perfumy o słabej projekcji i kiepskiej trwałości, ale jednak przez 2-3 godziny czułam przy skórze wyraźnie mech i jaśmin, a w tych jedynie tuż po psiknięciu czuję BARDZO słabo skórzaną bazę, a po chwili nie czuję już absolutnie NIC! Nawet na ubraniach nic nie czuć... Na dnie wybity jest kod w kolorze dna i wskazuje na datę produkcji sierpień 2015, więc to świeżutka partia. Jeśli oczywiście są oryginalne... Flakon był zafoliowany, więc nie podejrzewam, by coś kombinowano z zawartością.
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 10:31   #4187
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez agnes_bdg Pokaż wiadomość
Zdjęcia wyglądają ok
a skąd masz flakonik? miał taki duży ubytek?
przyznam, że BV bardzo mi się podoba ale upolowany flakonik szybko puściłam w świat bo na mnie też bardzo słabo były wyczuwalne a tego bardzo nie lubię
Nie, byl pelny, ale tyle wypsikalam w te kilka dni, bo co godzine sie dopsikuje, bo ich w ogole nie czuje flakonik mam z allegro, od michalwisnianski. Kurcze, sa dosyc świeże, wiec chyba faktycznie nie mialy duzo czasu, zeby sie zepsuć

Pomyslalam tez, ze swiateczne odbzarstwo przytlumilo mi węch, ale inne perfumy czuje normalnie. Nawet sie popsikalam Daisy, czyli najwiekszym słabiakiem, jakiego mam w kolekcji i przy BV to prawdziwy killer

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2015-12-30 o 15:56
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 12:05   #4188
Zuela
Raczkowanie
 
Avatar Zuela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 497
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Hej
Przybywam z prośbą o ocenę Aliena Essence Absolue. To pierwsze dziecko Muglera w mojej kolekcji, dlatego nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę przy ocenie ich oryginalności. Na pierwszy rzut oka byłam pewna, że wszystko jest okej, ale kiedy przyjrzałam się bliżej flakonowi zobaczyłam, że nalepka z kodem jest krzywo przyklejona i w jednym rogu wychodzi poza "ramkę", oprócz tego farba przy atomizerze jest wytarta w jednym miejscu, a cała złota powierzchnia jest pokryta takimi małymi bąbelkami (niestety nie dałam rady uchwycić ich na zdjęciach, to chyba pęcherzyki powietrza - w każdym razie całość wygląda przez to trochę niechlujnie). Kolor samych perfum też jest dużo ciemniejszy niż w sephorowym testerze. I czy rurka od atomizera nie powinna być przypadkiem prosta?
No i trochę dziwi mnie napis "no tester" na odwrocie flaszki - spotkałam się już z "tester", "not for sale" i tak dalej, ale nigdy z "no tester". Bo co to ma znaczyć - "nie tester"?



Bardzo Was proszę o weryfikację mojego obcego


EDIT: Właśnie zauważyłam, że oprócz tego wszystkiego dolna część atomizera jest lekko przebarwiona na biało - widać to na ostatnim zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151230_124538.jpg (55,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151230_124519.jpg (62,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151230_124437.jpg (62,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151230_124416.jpg (72,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151230_124346.jpg (62,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151230_124330.jpg (61,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151230_133022[1].jpg (82,2 KB, 26 załadowań)
__________________

Edytowane przez Zuela
Czas edycji: 2015-12-30 o 12:33
Zuela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 12:58   #4189
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez Zuela Pokaż wiadomość
Hej
Przybywam z prośbą o ocenę Aliena Essence Absolue. To pierwsze dziecko Muglera w mojej kolekcji, dlatego nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę przy ocenie ich oryginalności. Na pierwszy rzut oka byłam pewna, że wszystko jest okej, ale kiedy przyjrzałam się bliżej flakonowi zobaczyłam, że nalepka z kodem jest krzywo przyklejona i w jednym rogu wychodzi poza "ramkę", oprócz tego farba przy atomizerze jest wytarta w jednym miejscu, a cała złota powierzchnia jest pokryta takimi małymi bąbelkami (niestety nie dałam rady uchwycić ich na zdjęciach, to chyba pęcherzyki powietrza - w każdym razie całość wygląda przez to trochę niechlujnie). Kolor samych perfum też jest dużo ciemniejszy niż w sephorowym testerze. I czy rurka od atomizera nie powinna być przypadkiem prosta?
No i trochę dziwi mnie napis "no tester" na odwrocie flaszki - spotkałam się już z "tester", "not for sale" i tak dalej, ale nigdy z "no tester". Bo co to ma znaczyć - "nie tester"?



Bardzo Was proszę o weryfikację mojego obcego


EDIT: Właśnie zauważyłam, że oprócz tego wszystkiego dolna część atomizera jest lekko przebarwiona na biało - widać to na ostatnim zdjęciu.
masz oryginał
u mnie też nalepka jest krzywo nalepiona, kolor mam ten sam - ciemny, jedyne czego u mnie nie ma to napisu tester ( czy no tester ) mimo, że akurat tester posiadam, z tyłu flaszki mam tylko kod dwuznakowy, ta złota część u mnie z jednej strony jest jakaś zmatowiona, z drugiej świecąca, nie wiem czy tak było od kupna

ok widzę twój napis - to kod N zero, nie NO tester
wszystko zatem gra i buczy
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..


Edytowane przez Miskaa78
Czas edycji: 2015-12-30 o 13:00
Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 13:01   #4190
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez Zuela Pokaż wiadomość
Hej
Przybywam z prośbą o ocenę Aliena Essence Absolue. To pierwsze dziecko Muglera w mojej kolekcji, dlatego nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę przy ocenie ich oryginalności. Na pierwszy rzut oka byłam pewna, że wszystko jest okej, ale kiedy przyjrzałam się bliżej flakonowi zobaczyłam, że nalepka z kodem jest krzywo przyklejona i w jednym rogu wychodzi poza "ramkę", oprócz tego farba przy atomizerze jest wytarta w jednym miejscu, a cała złota powierzchnia jest pokryta takimi małymi bąbelkami (niestety nie dałam rady uchwycić ich na zdjęciach, to chyba pęcherzyki powietrza - w każdym razie całość wygląda przez to trochę niechlujnie). Kolor samych perfum też jest dużo ciemniejszy niż w sephorowym testerze. I czy rurka od atomizera nie powinna być przypadkiem prosta?
No i trochę dziwi mnie napis "no tester" na odwrocie flaszki - spotkałam się już z "tester", "not for sale" i tak dalej, ale nigdy z "no tester". Bo co to ma znaczyć - "nie tester"?



Bardzo Was proszę o weryfikację mojego obcego


EDIT: Właśnie zauważyłam, że oprócz tego wszystkiego dolna część atomizera jest lekko przebarwiona na biało - widać to na ostatnim zdjęciu.
To nie jest "no tester" tylko NU TESTER - NU to litery kodu. Naklejka krzywo przyklejona i napisy na niej takie same jak na Alienie EA w D gdy poszłam sprawdzać swojego. Ciut się różnią układem od nie-testera.
Kolor perfum - taki sam jak mojego. On zmienia kolor bardzo szybko.
Co do bąbelków na złotej powierzchni, to na testerach muglerowych w D takowe widziałam. Na swoich - nigdy, ale testera nigdy nie miałam.
Co prawda zdjęcia flaszki poziome a moja w domu - i jak bardzo chcesz, to mogę porównać dokładnie ze swoją wieczorem - ale wg mnie masz oryginał.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 13:15   #4191
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Powiedzcie proszę co sądzicie o poniższym flakonie
Chcę go puścić w świat ale sama nie wiem, niby szkło ładne, zapach ok ale ta rura jakaś taka długa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151230_133613.jpg (81,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151230_133647.jpg (113,5 KB, 20 załadowań)
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 13:23   #4192
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Powiedzcie proszę co sądzicie o poniższym flakonie
Chcę go puścić w świat ale sama nie wiem, niby szkło ładne, zapach ok ale ta rura jakaś taka długa
szalimary takie brzydkie rurki mają
ja mam edp, czyli inny kolor chwostka bo już chciałam grzmieć
u mnie tez grzybek jest niewidoczny, jednak myślę, że masz produkt oryginalny
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 13:28   #4193
Zuela
Raczkowanie
 
Avatar Zuela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 497
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
masz oryginał
u mnie też nalepka jest krzywo nalepiona, kolor mam ten sam - ciemny, jedyne czego u mnie nie ma to napisu tester ( czy no tester ) mimo, że akurat tester posiadam, z tyłu flaszki mam tylko kod dwuznakowy, ta złota część u mnie z jednej strony jest jakaś zmatowiona, z drugiej świecąca, nie wiem czy tak było od kupna

ok widzę twój napis - to kod N zero, nie NO tester
wszystko zatem gra i buczy
Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
To nie jest "no tester" tylko NU TESTER - NU to litery kodu. Naklejka krzywo przyklejona i napisy na niej takie same jak na Alienie EA w D gdy poszłam sprawdzać swojego. Ciut się różnią układem od nie-testera.
Kolor perfum - taki sam jak mojego. On zmienia kolor bardzo szybko.
Co do bąbelków na złotej powierzchni, to na testerach muglerowych w D takowe widziałam. Na swoich - nigdy, ale testera nigdy nie miałam.
Co prawda zdjęcia flaszki poziome a moja w domu - i jak bardzo chcesz, to mogę porównać dokładnie ze swoją wieczorem - ale wg mnie masz oryginał.
Wielkie dzięki dziewczyny Faktycznie tam jest U a nie O, a ja już się zbulwersowałam, że mi jakieś bzdury na flaszce wypisują
__________________
Zuela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 13:41   #4194
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Powiedzcie proszę co sądzicie o poniższym flakonie
Chcę go puścić w świat ale sama nie wiem, niby szkło ładne, zapach ok ale ta rura jakaś taka długa
Jak dla mnie w porządku , wszystkie moje PI i edt i edp w pojemności 100 ml mają taki widoczny grzybek i rurka jest zbyt długa jak u Ciebie
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 14:21   #4195
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
szalimary takie brzydkie rurki mają
ja mam edp, czyli inny kolor chwostka bo już chciałam grzmieć
u mnie tez grzybek jest niewidoczny, jednak myślę, że masz produkt oryginalny
Cytat:
Napisane przez kanirak Pokaż wiadomość
Jak dla mnie w porządku , wszystkie moje PI i edt i edp w pojemności 100 ml mają taki widoczny grzybek i rurka jest zbyt długa jak u Ciebie
Dzięki dziewczyny, odetchnęłam
Flakon z zaufanej perfumerii internetowej ale jakoś zwątpiłam. To w takim razie z czystym sumieniem puszczam w obieg.
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 21:56   #4196
kajuuchna
Raczkowanie
 
Avatar kajuuchna
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 53
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Witam wszystkich. Chciałabym się poradzić w sprawie zakupu perfum, które wciąż mam na oku i chcę zakupić w jak najbardziej przystępnej cenie Chodzi o Paco Lady Million i znalazłam jeden na aukcji allegro 80 ml EDP za 199 zł. Myślę, że cena rozsądna ale nie jestem przekonana co do zdjęć. Podaję link oraz fotki poniżej.

http://allegro.pl/paco-rabanne-lady-...364726323.html
sprzedający:kuczek3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160102_152620.jpg (42,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160102_152627.jpg (44,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160102_152706.jpg (61,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160102_152725.jpg (51,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160102_152903.jpg (52,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160102_152915.jpg (55,7 KB, 0 załadowań)
__________________
Moja wymiana ----->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827787

Edytowane przez kajuuchna
Czas edycji: 2016-01-02 o 21:57
kajuuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 21:58   #4197
sylwia989
Zadomowienie
 
Avatar sylwia989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 272
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez kajuuchna Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Chciałabym się poradzić w sprawie zakupu perfum, które wciąż mam na oku i chcę zakupić w jak najbardziej przystępnej cenie Chodzi o Paco Lady Million i znalazłam jeden na aukcji allegro 80 ml EDP za 199 zł. Myślę, że cena rozsądna ale nie jestem przekonana co do zdjęć. Podaję link oraz fotki poniżej.

http://allegro.pl/paco-rabanne-lady-...364726323.html
sprzedający:kuczek3
To nie jest wątek weryfikacyjny.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
sylwia989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 08:57   #4198
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez kajuuchna Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Chciałabym się poradzić w sprawie zakupu perfum, które wciąż mam na oku i chcę zakupić w jak najbardziej przystępnej cenie Chodzi o Paco Lady Million i znalazłam jeden na aukcji allegro 80 ml EDP za 199 zł. Myślę, że cena rozsądna ale nie jestem przekonana co do zdjęć. Podaję link oraz fotki poniżej.

http://allegro.pl/paco-rabanne-lady-...364726323.html
sprzedający:kuczek3
fotki sa marnej jakości, ciężko stwierdzić, niby wyglada dobrze ale widziałam juz "dobre" podróbki tego zapachu
poproś o lepsze zdjęcia o kod to pomożemy

edit weszłam na aukcję są lepsze zdjecia, flaszka wyglada dobrze, reszta asortymentu też mi dobrze wyglada
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..


Edytowane przez Miskaa78
Czas edycji: 2016-01-03 o 09:01
Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 09:57   #4199
kajuuchna
Raczkowanie
 
Avatar kajuuchna
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 53
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Dzięki za odpowiedź. Fakt ja też miałam problemy z rozpoznaniem tych zdjęć... Wciąż nie jestem do końca przekonana, bo nawet sam sprzedający może mieć wątpliwości co do tego co sprzedaje. Już chyba lepiej jak zakupię od jakiejś konkretnej i sprawdzonej perfumerii, za niewiele większą cenę... Lady million jest często podrabiana i nieraz ciężko rozpoznać, poza tym prosiłam o zdjęcie "pokrywki" i sfotografowanie jej z dołu i z góry, czego ten ktoś nie zrobił więc to już jest lekko podejrzane...
__________________
Moja wymiana ----->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=827787

Edytowane przez kajuuchna
Czas edycji: 2016-01-03 o 09:58
kajuuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 17:55   #4200
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część IV

Cytat:
Napisane przez kajuuchna Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Chciałabym się poradzić w sprawie zakupu perfum, które wciąż mam na oku i chcę zakupić w jak najbardziej przystępnej cenie Chodzi o Paco Lady Million i znalazłam jeden na aukcji allegro 80 ml EDP za 199 zł. Myślę, że cena rozsądna ale nie jestem przekonana co do zdjęć. Podaję link oraz fotki poniżej.

http://allegro.pl/paco-rabanne-lady-...364726323.html
sprzedający:kuczek3
Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
fotki sa marnej jakości, ciężko stwierdzić, niby wyglada dobrze ale widziałam juz "dobre" podróbki tego zapachu
poproś o lepsze zdjęcia o kod to pomożemy

edit weszłam na aukcję są lepsze zdjecia, flaszka wyglada dobrze, reszta asortymentu też mi dobrze wyglada
Kuczek3 w 2013r w tym wątku został zweryfikowany jako sprzedający podroby chanel. Siedzę na tel wiec nie podam wam bezpośredniego linka. Ja juz bym u niego nie kupiła
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-11 20:07:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.