Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-26, 19:07   #181
fistaszek
Raczkowanie
 
Avatar fistaszek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

dzięki za miłe powitanie
__________________
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
fistaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 20:50   #182
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agulfa Pokaż wiadomość
Tez mam uczulenie na metal i tego sie obawialam wlasnie,ale stomatolog zapewnił mnie ze nic nie powinno sie dziac i wlasnie taka mi zaproponowal,bo myslalam o pelnoceramicznej za 1200 zobaczymy co to bedzie dalej a ty wczesniej mialas na metalu ?czy od razu wiedzialas ze metalowa odpada bo masz alergie ??
wcześniej miałam zwykłą plombę, taką światłem utwardzaną czy jakoś tak, ale że za rok wychodzę za mąż więc chciałam sobie zrobić porządną koronę na stałe a o alergii wyszło przypadkiem w trakcie rozmowy z lekarzem. Najpierw w planach była korona na niklowym sztyfcie, tylko że jak usłyszałam słowo nikiel to od razu zaalarmowałam że taka nie wchodzi w grę bo mam uczulenie.
Gdybyś miała alergię na chrom lub na nikiel, to już kilka godzin po założeniu korony na niklu bolało by Cię dziąsło albo ropiało ( lub w jakiś inny sposób by się to objawiło). Ja mam alergię tylko na te dwa metale i nie mogę mieć z nimi fizycznej styczności bo dostaję uczulenia.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 10:38   #183
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

blush
ja sie raczej na tym nie znam,ale z tego co kojarze to ja mam koronke zalozona na wlasnym zebie ,zadnego sztuftu mi stomatolog nie wkladal bo jak stweirdzil nie ma takiej potrzeby pamietam ze pytalam o włókno szklane,bo na czyms takim tez mozna koronke osadzic i wtedy wlasnie lekarz mi wytlumaczyl ze jest cos takiego ,ale ja nie potrzebuje bo mam swojego zeba


fistaszek
witam rowniez

kaja2929
ja wiem,ze mam uczulenie na te metale juz od dawien dawna,od małego jestem alergikiem i zawsze mialam jakies wypryski na skorze,przez te metale tj,od klamry od paska,od zegarka,nie moge nosic zwyklych kolczykow,tandetnego srebra,pozlacanych produktow ale ja widze w ustach nic sie nie dzieje ,wiec sie siesze bo juz sie przestraszylam ze bedzie nastepny problem więc jeśli chce nosic jakas bizuterie to tylko zloto mi zostaje ....a mi tak bardzo podoba sie srebro :/
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 17:34   #184
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Ja tez nie zauwazyłam zeby działo sie cos z moimi dziąsłami dzis mija tydzien od kiedy jestesmy razem czyli ja i moja nieszczesna koronka,jak bym była uczulona to pewnie juz bym to czuła.Moja korona jest tez osadzona na moim własnym ząbku,spiłowanym najpierw,była to jedynka po kanałowym leczeniu i po 5 latach zrobiła sie strasznie sina.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 22:11   #185
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

no to podobnie jak u mnie,ja tez mialam po kanalowym leczeniu jedynke i tez zciemniala,ale po dwoch latach ,a ze w przyszlym roku wychodze za maż to musialam cos z tym zrobic bo jak bede na wlasnym slubie wygladala przeciez musze sie usmiechac od ucha do ucha poki co staram sie moja koronke zaakceptowac,a jesli mi sie nie uda to bede przed slubem zmieniala na jasniejsza ! a Ty mężatka czy panienka ?
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:35   #186
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agulfa Pokaż wiadomość
no to podobnie jak u mnie,ja tez mialam po kanalowym leczeniu jedynke i tez zciemniala,ale po dwoch latach ,a ze w przyszlym roku wychodze za maż to musialam cos z tym zrobic bo jak bede na wlasnym slubie wygladala przeciez musze sie usmiechac od ucha do ucha poki co staram sie moja koronke zaakceptowac,a jesli mi sie nie uda to bede przed slubem zmieniala na jasniejsza ! a Ty mężatka czy panienka ?
Jestem szczesliwą mezatką od 4 lat,mam super synka 4 latka.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:40   #187
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dziewczyny błagam!!!!!!!

Przestańcie się nad sobą użalać. Jak czytam niektóre wypowiedzi to robi mi się słabo i przekonuję się w teorii, że osoby z małymi problemami zawsze będą je wyolbrzymiać i użalać się nad sobą jak im to źle.
Sorki za te mocne słowa ale, są ludzie którzy mają gorzej, o wiele gorzej w życiu. (ale nie chodzi mi tu o mnie) Ja się właśnie tym pocieszam, że są ludzie którzy maja bardziej pod górkę. Wasz problem to koronka na jedynce, ewentualnie na 1 i 2. Ja mam mostek na całym przodzie, od 4 do 4, i jakoś nie użalam się nad sobą. Tak widocznie miało być. Teraz mnie czeka ruchoma protezka na dól. Widocznie na mnie maja zarabiać dentyści.
Dodam, że mam dopiero 23 lata. Nie chce myśleć co będzie za 10.

Pozdrawiam
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 14:05   #188
efka1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

hej, jestem na forum pierwszy raz.. mam mega problem.. od poczatku wrzesnia lecze kanalowo zab aby zalozyc koronke.. chodzi o to ze moja pani dentystka ktora obecnie juz nie bedzie przyjmowac w miescie gdzie mieszkam zaczela mi mowic cos na temat innych koron, na zlocie i jeszcze jakis. mowi ze te na metalu to troche sa widoczne i wogole ze mam sie zastanowic i w razie czego prywatnie do niej... a dodam ze do tej pory robilam to w gabinecie gdzie byla umowa z nfz, wiec leczenie kanalowe jedynek za darmo.. i boje sie ze chce mi wcisnac cos co moze bedzie takie samo tylko po to zeby kase wyciagnac.. jakos stracilam do niej zaufanie bo juz od 2 tygodni mowilam jej o bolach w dolnych jedynkach tzn przy dziaslach, poszlam na wlasna reke zrobic zdjecie i poszlam do gabientu gdzie ona przyjmowala i juz byla inna babka i co sie okazlo ze mam torbiel i trzeba usunac to chirurgicznie;( masakra dla mnie;( a ona nic nie stwierdzial i od tego czasu jakos czuje lek przed ta dr.. dzis bylam u takiego znajomego stomatologa i on powiedzial mi ze pelnoceramiczne (czy jakos tak) sa najlepsze ale najdrozsze i to mozna robic ale zeby musza byc idealnie biale bo jesli nie to wszystko bedzie widac na nich... i juz sama nie wiem, proponowal dla mnie te na zlocie... i mam wielki problem.. tym bardziej ze najpierw chyba musze sie rozprawic z ta torbiela a pozniej wroce do tematu koron.. a co jest najlepsze ze kiedys jak bylam mloda chodzilam do dentysty zupelnie innego i ona mi zakladala plomby na nie bo mialam strasznie slabe zeby i powiedziala ze moze to sciemniec po jakims czasie no i sie stalo, to nie rozumiem dlaczego od razu mi nie zrobilam koron albo chociaz licowek... prosze o pomoc bo juz sama nie wiem co mam robic...
efka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 17:43   #189
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez efka1986 Pokaż wiadomość
hej, jestem na forum pierwszy raz.. mam mega problem.. od poczatku wrzesnia lecze kanalowo zab aby zalozyc koronke.. chodzi o to ze moja pani dentystka ktora obecnie juz nie bedzie przyjmowac w miescie gdzie mieszkam zaczela mi mowic cos na temat innych koron, na zlocie i jeszcze jakis. mowi ze te na metalu to troche sa widoczne i wogole ze mam sie zastanowic i w razie czego prywatnie do niej... a dodam ze do tej pory robilam to w gabinecie gdzie byla umowa z nfz, wiec leczenie kanalowe jedynek za darmo.. i boje sie ze chce mi wcisnac cos co moze bedzie takie samo tylko po to zeby kase wyciagnac.. jakos stracilam do niej zaufanie bo juz od 2 tygodni mowilam jej o bolach w dolnych jedynkach tzn przy dziaslach, poszlam na wlasna reke zrobic zdjecie i poszlam do gabientu gdzie ona przyjmowala i juz byla inna babka i co sie okazlo ze mam torbiel i trzeba usunac to chirurgicznie;( masakra dla mnie;( a ona nic nie stwierdzial i od tego czasu jakos czuje lek przed ta dr.. dzis bylam u takiego znajomego stomatologa i on powiedzial mi ze pelnoceramiczne (czy jakos tak) sa najlepsze ale najdrozsze i to mozna robic ale zeby musza byc idealnie biale bo jesli nie to wszystko bedzie widac na nich... i juz sama nie wiem, proponowal dla mnie te na zlocie... i mam wielki problem.. tym bardziej ze najpierw chyba musze sie rozprawic z ta torbiela a pozniej wroce do tematu koron.. a co jest najlepsze ze kiedys jak bylam mloda chodzilam do dentysty zupelnie innego i ona mi zakladala plomby na nie bo mialam strasznie slabe zeby i powiedziala ze moze to sciemniec po jakims czasie no i sie stalo, to nie rozumiem dlaczego od razu mi nie zrobilam koron albo chociaz licowek... prosze o pomoc bo juz sama nie wiem co mam robic...
Hej ja tam mam na metalu i jest biała kolor B1 nic nie widac,czuje sie dobrze,a co to za bzdura ze pełna porcelana musi byc super biała,przeciez protetyk wykonuje ją tak samo jak te porcelane na metalu,nadaje jej KOLOR.Takie info.udzielił mi moj zębol.Aco do licówek,jesli masz jakie kolwiek problemy,dziąsła i tym podobne to mozesz zapomniec.Licówke zakłada sie na zdrowe zeby,tylko poto zeby zmienic kolor jak nieda sie wybielic bąć zmienic krztałt,na martwy ząb i przebarwiony po kanałowym nie wchodzi w gre licówka bo bedzie sie kruszyc,albo odpadnie.Ja równiez bardzo chciałam licówke strasznie bałam sie koronki,piłowanie zeba jest nie odwracalne,ale dentysta podjoł taką decyzje tylko KORONKA nic innego nie wchodzi w gre.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 15:49   #190
maria32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Angry Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tttita Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam!!!!!!!

Przestańcie się nad sobą użalać. Jak czytam niektóre wypowiedzi to robi mi się słabo i przekonuję się w teorii, że osoby z małymi problemami zawsze będą je wyolbrzymiać i użalać się nad sobą jak im to źle.
Sorki za te mocne słowa ale, są ludzie którzy mają gorzej, o wiele gorzej w życiu. (ale nie chodzi mi tu o mnie) Ja się właśnie tym pocieszam, że są ludzie którzy maja bardziej pod górkę. Wasz problem to koronka na jedynce, ewentualnie na 1 i 2. Ja mam mostek na całym przodzie, od 4 do 4, i jakoś nie użalam się nad sobą. Tak widocznie miało być. Teraz mnie czeka ruchoma protezka na dól. Widocznie na mnie maja zarabiać dentyści.
Dodam, że mam dopiero 23 lata. Nie chce myśleć co będzie za 10.

Pozdrawiam

Rozumiem doskonale ,ale tak to już w życiu bywa,że dla jednych tragedia jest proteza,a dla innych mała dziurka w zębie i ja właśnie należe do tych drugich osób i nic na to nie poradzę szlak mnie trafia przez tę koronkę,no ale nic sie nie da rady zrobić i trzeba jakoś dalej żyć pozatym dlaczego mam akurat patrzeć w tę gorszą stronę ,a nie w tę lepsza?przecież są tacy,którzy nigdy w żuciu niebyli u dentysty ,a zęby maja niczym z Hollywood i tutaj dopiero człowieka złość bierze!
maria32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 15:52   #191
maria32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

prosze to usunąc,to pomyłka ,upsss
maria32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 16:09   #192
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
Jestem szczesliwą mezatką od 4 lat,mam super synka 4 latka.

No to cięszę się razem z tobą kaja2929 mnie ślub czeka za rok,a dziecko to nie wiem kiedy?!pewnie nie prędko nie będę jednak ukrywała,że uwielbiam dzieci i chciałym mieć takiego swojego,ałego szkrabika

wracając do tematu koronek i licówek to ja też na licówkę byłam nastawiona,ale dużo czytałam w necie na temat zębów przebarwionych i okazało się ,że najlepsze wyjście to będzie koronka i teraz jestem właśnie na etapie oswaja nie się z nią,zobaczymy co będzie dalej
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 21:26   #193
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witaj Agulfa ja juz sie przyzwyczaiłam do tej koronki stwierdzam fakt dzisiejszego dnia,jak jem to zapominam ze ją mam lezy jak ulał.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 21:15   #194
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

czy ktoś się z was interesuje czy istnieje możliwosc wymiany koron ceramicznych na metalu na korony pełnoceramiczne ?i czy to boli ??
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 10:01   #195
Mischa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 25
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Podczepiam się pod pytanie wyżej! Poza tym mam problem...ułamał mi się kawałek korony na metalu... Umówiłam się już do mojego protetyka, i powinien mi to zrobic na gwarancje (korony zakładałam rok temu), ale mam pytanie? Czy konieczna jest całkowita wymiana korony, czy poprostu można dokleić ułamany kawałek (mam go)? Bo jeśli będzie trzeba wszystko wymieniać, to nie będa mogla sie pokazac ludziom, a studiuje na 2 kierunkach i nie moge opuszczac zajec:/
Mischa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 20:14   #196
enka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam, a ja mam pytanie do dziewczyn mających koronki na metalu czy nie zauważyły sinienia dziąseł. nie wiem już co o tym myśleć ponieważ dwie moje znajome mają korony na metalu i rzeczywiscie dziąsła zrobiły się w brzydkim sinym kolorze, natomiast moja dentystka powiedziała , ze w koronach jest metal szlachetny i efekt sinienia występuje bardzo bardzo rzadko. Waham się, bo korona na złocie kosztuje o około 800 zł więcej niż ta ceramiczna na metalu- może wypowiedzą się na ten temat dziewczyny, które mają takie korony.
enka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 13:05   #197
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez enka14 Pokaż wiadomość
Witam, a ja mam pytanie do dziewczyn mających koronki na metalu czy nie zauważyły sinienia dziąseł. nie wiem już co o tym myśleć ponieważ dwie moje znajome mają korony na metalu i rzeczywiscie dziąsła zrobiły się w brzydkim sinym kolorze, natomiast moja dentystka powiedziała , ze w koronach jest metal szlachetny i efekt sinienia występuje bardzo bardzo rzadko. Waham się, bo korona na złocie kosztuje o około 800 zł więcej niż ta ceramiczna na metalu- może wypowiedzą się na ten temat dziewczyny, które mają takie korony.

Witaj,a więc ja mam koronkę ceramiczną na metalu dokladnie od dwoch tygodni i poprostu nie mogę patrzeć na swoje sine dziąsło,cieszylam się,że bede mogla sie normalnie uśmiechać a tutaj dalej to samo!mam taką nerwe na moją dentystkę,bo jak pytałam czy nie lepsza bedzie pełnoceramiczna to zapewniała mnie ,że to jedno i to samo!i wtopiłam tylko 500zl na te metalowa po to,żeby po dwoch tygodniach zmieniać na pełnoceramiczna za 1200zl.ale juz na pewno nie u tej dentystki,bo straciłam do niej zaufanie!więc ja bym jednak polecala koronke pelnoceramiczna jesli w gre wchodzi przedni ząb lub na złocie jeśli nie ma tego efektu sienienia?!?!bo sie nie orientuje jak to jest w koronkach na złocie?!?! a co na ten temat myślą inne dziewczyny??
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 14:14   #198
fistaszek
Raczkowanie
 
Avatar fistaszek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam Dziewczyny. Od prawie tygodnia mam dwie korony pełnoceramiczne, na jedynce i dwójce. Jak na razie nie zauwazylam żadnych, negatywnych zmian, trudno powiedziec jakby bylo, gdyby korony byly na metalu...Pozdrawiam
__________________
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
fistaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:11   #199
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fistaszek Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny. Od prawie tygodnia mam dwie korony pełnoceramiczne, na jedynce i dwójce. Jak na razie nie zauwazylam żadnych, negatywnych zmian, trudno powiedziec jakby bylo, gdyby korony byly na metalu...Pozdrawiam

a jak z dziąsłem?jest sine czy nie różni się żadnym kolorem od dziąsła nad naturalnymi zębami??pisz na bieżąco czy coś się zmienia,bo ja chcę wymienić na metalu na pełnoceramiczne !
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 22:15   #200
fistaszek
Raczkowanie
 
Avatar fistaszek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agulfa Pokaż wiadomość
a jak z dziąsłem?jest sine czy nie różni się żadnym kolorem od dziąsła nad naturalnymi zębami??pisz na bieżąco czy coś się zmienia,bo ja chcę wymienić na metalu na pełnoceramiczne !
Z dziąslem nic zlego sie nie dzieje. Nie wyglada zle, ale przed zrobieniem koron mialam problem z dziaslem nad tymi dwoma zebami,na ktorych teraz mam korony. W sumie miesiac trwalo leczenie dziasla, plukanie plynem (Eludril,Listerine), smarowanie żelem (Trascodent). Teraz nie widze zadnego zasinienia, a dziaslo ma sie dobrze
__________________
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
fistaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 07:22   #201
enka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Fistaszek, czyli dziąsło siniało przy koronie na metalu? Były z nim jeszcze jakieś inne problemy? Moja dentystka przekonuje mnie, ze metal jest szlachetny i sinienie może się zdarzyć ale w naprawdę nielicznych przypadkach, ale to chyba jakaś ściema/
enka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 13:20   #202
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez enka14 Pokaż wiadomość
Fistaszek, czyli dziąsło siniało przy koronie na metalu? Były z nim jeszcze jakieś inne problemy? Moja dentystka przekonuje mnie, ze metal jest szlachetny i sinienie może się zdarzyć ale w naprawdę nielicznych przypadkach, ale to chyba jakaś ściema/

nie wierz dentystce,bo efekt sinienia będzie na sto procent!każdy ma sine dziąsło przy koronie na metalu!dlatego lepiej dołożyć i od razu założyć droższą,niż potem żałowac i wymieniać tak jak to w moim przypadku!byłam od razu nastawiona na pełnoceramiczną,ale dałam się zbałamucić i czeka mnie jeszcze raz przeprawa przez to samo!pozdrawiam
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:44   #203
Mischa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 25
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Hej ja mam korony porcelanowe na metalu i nie jestem zadowolona. Rzeczywiscie dziąsła nad koronami mają troche sinawy kolor. Prosto z mostu: żałuję, że zrobiłam sobie korony na metelu a nie pełnoceramiczne, wolałabym wydać więcej i być zadowolona (fakt- nie byłoby to zagwarantowane) niż wydać mniej i rozmyślać o zmianie na pełnoceramiczne (czyli w rezulatacie wydatek będzie większy niż jakby założyc od razu pełnoceramiczne)
Mischa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 17:04   #204
fistaszek
Raczkowanie
 
Avatar fistaszek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez enka14 Pokaż wiadomość
Fistaszek, czyli dziąsło siniało przy koronie na metalu? Były z nim jeszcze jakieś inne problemy? Moja dentystka przekonuje mnie, ze metal jest szlachetny i sinienie może się zdarzyć ale w naprawdę nielicznych przypadkach, ale to chyba jakaś ściema/
Nie mialam koron na metalu. Wczesniej (przed zalozeniem pelnoceramicznych koron) zapalenie dziasla zrobilo mi sie glownie nad dwojka, ktora zostala zlamana przez ortodontke, a nastepnie odbudowana z kompozytu. Jedynke mialam martwa, bardzo mi sciemniala, i kilka lat temu, zostala troche spilowana, na to naklejono kompozyt. Na poczatku wygladala ladnie, pozniej kolor byl juz sredni... Myslalam, ze mam uczulenie na kompozyt (jak wczesniej sugerowali mi inni dentysci), ale pani dr kt, robila mi teraz korony, stwierdzila,ze zapalenie dziasla spowodowal ucisk ww kompozytu na dziaslo. Miesiac temu, jak poszlam zrobic korony, zaczelo sie od leczenia dziasla...Dentystka podpilowala mi kompozyt przy obu zebach (przy dziasle). dziaslo od razu poczulo sie lepiej,wczesniej krwawilo,i wygladalo marnie. Przez miesiac plukalam (Eludrilem i Listerine) i smarowalam dziaslo zelem Trascodent. Teraz wyglada juz calkiem dobrze, o niebo lepeij niz przed leczeniem Mam korony pelnoceramiczne, w jedynce mam wkład z włókna szklanego. Nie zauwazylam nad koronami sinienia dziasla.
__________________
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
fistaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 17:28   #205
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
co do licówek,jesli masz jakie kolwiek problemy,dziąsła i tym podobne to mozesz zapomniec.Licówke zakłada sie na zdrowe zeby,tylko poto zeby zmienic kolor jak nieda sie wybielic bąć zmienic krztałt,na martwy ząb i przebarwiony po kanałowym nie wchodzi w gre licówka bo bedzie sie kruszyc,albo odpadnie.
A ja akurat miałam licówke na martwej ciemnej jedynce przez wiele lat i nic mi nie odpadało ani nie kruszyło się; zamieniłam sobie na koronkę i teraz dopiero mam problem! Ale o tym było wyżej.
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 19:13   #206
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

przypomnij jaki masz problem z koronką ???
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 13:59   #207
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agulfa Pokaż wiadomość
przypomnij jaki masz problem z koronką ???
Po obu stronach korony coraz bardziej podnosi mi sie dziąsło. Wygląda to jakbym miała z obu stron dziury w zębach. Za moment będzie mi widać metal z korony (nikt mi nie mówił, ze istnieją pełnoceramiczne, może wtedy u nas tego nie robili). Przy licówce (jedną mam nadal chyba już naście lat) nic takiego mi się nie działo. Jak kazała mi periodontolog myję zęby szczoteczka średniomiękką o małej główce i w pokazany, wymiatający, sposób, używam głównie past Lacalut, regularnie sciągam kamień, używam irygatora... Moja przyjaciółka miała ten sam problem, cos jej w zw. z tym wszczepiali, ale sie nie udało i efekt jest tragiczny: dziąsło tak sie podniosło, ze jeden ząb od drugiego (tj. koronka) jest dużo dłuższy, a zeby zniwelowac róznicę ma na niej załozony kawałek rózowego materiału udającego dziąsło. Dlatego wtrąciłam swoje "trzy grosze" na forum. Jednak co własny ząb, to własny (choć kiedyś stomatolog przekonał mnie, ze nie...
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 14:22   #208
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

a ja w tym roku wzbogaciłam się o kolejne dwie korony na trzonowcach już mam trzy.
Ale na razie, odpukać, problemów brak.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 19:34   #209
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Budleja Pokaż wiadomość
Po obu stronach korony coraz bardziej podnosi mi sie dziąsło. Wygląda to jakbym miała z obu stron dziury w zębach. Za moment będzie mi widać metal z korony (nikt mi nie mówił, ze istnieją pełnoceramiczne, może wtedy u nas tego nie robili). Przy licówce (jedną mam nadal chyba już naście lat) nic takiego mi się nie działo. Jak kazała mi periodontolog myję zęby szczoteczka średniomiękką o małej główce i w pokazany, wymiatający, sposób, używam głównie past Lacalut, regularnie sciągam kamień, używam irygatora... Moja przyjaciółka miała ten sam problem, cos jej w zw. z tym wszczepiali, ale sie nie udało i efekt jest tragiczny: dziąsło tak sie podniosło, ze jeden ząb od drugiego (tj. koronka) jest dużo dłuższy, a zeby zniwelowac róznicę ma na niej załozony kawałek rózowego materiału udającego dziąsło. Dlatego wtrąciłam swoje "trzy grosze" na forum. Jednak co własny ząb, to własny (choć kiedyś stomatolog przekonał mnie, ze nie...

zgadzam się ,że nie ma to jak swój ząb,ale czasami różnie w życiu bywa i trzeba się jakoś ratować szlak mnie trafia,że to wlasnie mi sie przydarzyło!


w takim razie ty masz koronke na metalu?i Twojej przyjaciółce tez sie to zrobiło po koronce na metalu?czemu sobie nie wymienisz na te pełnoceramiczna?ja mam korone na metalu od dwoch tygodni,ale tak jej nienawidzę,że nie moge patrzeć na siebie i sie usmiechac!szukam dobrego fachowca w całej Polsce który ,wymieniłby mi na pełnoceramiczna,żebym była w koncu zadowolona ze swojego uśmiechu w przyszłym roku mam ślub i nawet nie chce mi sie o tym myśleć ta koronka na metalu poprostu mnie przeraża!!!!!!!!!!!!
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:57   #210
Mischa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 25
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Agulfa doskonale Cię rozumiem. Również nieznoszę swoich koron na metalu, które mam na obu dwójkach. Ślub narazie mi się nie szykuje, ale kurcze mam 21 lat i wstydzę się swojego uśmiechy. Bardzo chciałabym je wymienić na pełnoceramiczne! A najlepsze jest to że mój protetyk, idzie teraz na emeryturę i ja będę musiała się z tym jakoś sama bujać. Namówił mnie na korony, mimo że miałam calkiem zdrowe, białe, mocne dwójki, tylko że były starsznie malutkie i cienkie... Żałuję, że się zgodziłam (on jest również ortodontą i namówił mnie na korony aby lepszy był efekt po zdjęciu stałego aparatu).

Nie orientujecie się czy są jakieś metody powiększenia zęba inne niż korony????????
Mischa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.