Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-13, 13:43   #211
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Mischa86 no właśnie najlepszym sposobem na taki problem jak Ty miałaś są właśnie LICÓWKI PORCELANOWE,wiec nie rozumiem dlaczego Cię namówił na korony ?!U mnie pierwsza wersją była właśnie licówka porcelanowa,a potem jak przyszło do roboty to dentystka zaczęła sciemniac,że to to samo itp i itd. Powiem szczerze,że kupiłam przysłowiowego " kota w worku" ale skąd miałam wiedzieć,że ona potrafi tylko kasę brać!

Mischa86 - skoro Twój protetyk idzie na emeryturę to szukaj innego,ja szukam cały czas,ale naprawdę kogoś sprawdzonego kto mi poprawi mój uśmiech chociaż troszkę ,bo na cud już nie liczę jak to było za pierwszym razem!Myślałam,że w końcu się będę mogła uśmiechać swobodnie,a tutaj załamka Wolałam już te Swoje stare zęby podobnie jak Ty,ale na to juz nie ma odwrotu !

A jeszcze jedno pytanko,a mianowicie jak trzeba dbać o korony porcelanowe??Dentystka mi mówiła ,że tak samo jak o prawdziwe zęby ,ale nie wiem??!!Jak wy dbacie dziewczyny o swoje koronki ???


pozdrawiam
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 20:06   #212
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agulfa Pokaż wiadomość
Mischa86 no właśnie najlepszym sposobem na taki problem jak Ty miałaś są właśnie LICÓWKI PORCELANOWE,wiec nie rozumiem dlaczego Cię namówił na korony ?!U mnie pierwsza wersją była właśnie licówka porcelanowa,a potem jak przyszło do roboty to dentystka zaczęła sciemniac,że to to samo itp i itd. Powiem szczerze,że kupiłam przysłowiowego " kota w worku" ale skąd miałam wiedzieć,że ona potrafi tylko kasę brać!

Mischa86 - skoro Twój protetyk idzie na emeryturę to szukaj innego,ja szukam cały czas,ale naprawdę kogoś sprawdzonego kto mi poprawi mój uśmiech chociaż troszkę ,bo na cud już nie liczę jak to było za pierwszym razem!Myślałam,że w końcu się będę mogła uśmiechać swobodnie,a tutaj załamka Wolałam już te Swoje stare zęby podobnie jak Ty,ale na to juz nie ma odwrotu !

A jeszcze jedno pytanko,a mianowicie jak trzeba dbać o korony porcelanowe??Dentystka mi mówiła ,że tak samo jak o prawdziwe zęby ,ale nie wiem??!!Jak wy dbacie dziewczyny o swoje koronki ???


pozdrawiam
Witam ja o moją koronke dbam tak samo jak o swoje ząbki tz.myje dosc mocno,uzywam irygatora tak polecił dentysta,pasta tylko lakalut lub blanx,pije dosc sporo kawy,i zaczynam widziec roznice tz.koronka jest bielsza od pozostałych ząbkow,przed swietami chyba bedzie konieczne wybielenie moich zebow.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 20:08   #213
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

czyli będe musiała o tę pastę się postarać a co to jest ten irygator??bo o tgym nie slyszałam i jak tego używac ???

apropo wybielania to czytałam gdzieś ostanio ,że to na stałe :/ a jaką metoda wybielałas ??
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 11:15   #214
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Irygator to elektryczne urządzonko, z którego pod ciśnieniem wypływa cienki strumyczek wody o różnej (ustawianej ) sile; pomaga on wypłukać wszystko ze szczelin między zębami i kieszonek, masować dziąsła. Dopiero po jego użyciu poczujesz, że buźkę masz naprawdę czystą i swieżą
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 13:54   #215
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

a moja dentystka mnie o tym informowała ale dobrze wiedzec - dzięki

dziewczyny czy któraś z Was wymieniala juz korony kiedykolwiek?nie ważne czy na ceramiczne czy nie?chodzi mi w ogle o wymianę ,a jak nie to moze któraś z Was orientuje się ile czasu trzeba przeznaczyc na wymiane korony??czy jest to tydzien,miesiac czy pół roku??bardzo prosze o odpowiedzi bo mi zalezy na tym bardzo !
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 12:36   #216
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny.
Mam pytanko. Gdzie można kupić taki "irygator" czy jak to się tam nazywa i ile takie coś kosztuje? I czy takie mycie pod ciśnieniem nie zaszkodzi w jakiś sposób koronkom..a w szczególności mostkom? Bo ja mam mostek koronek na metalu na przodzie.

Proszę o odpowiedź

pozdrowionka
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 15:44   #217
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Ja mam Waterpik rodzinny (kilka końcówek, kazdy w rodzinie moze miec swoją), płaciłam (ale to juz dośc dawno było) ok.200zł. Poszukaj w necie.
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-18, 13:44   #218
kingba73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tttita Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam!!!!!!!

Przestańcie się nad sobą użalać. Jak czytam niektóre wypowiedzi to robi mi się słabo i przekonuję się w teorii, że osoby z małymi problemami zawsze będą je wyolbrzymiać i użalać się nad sobą jak im to źle.
Sorki za te mocne słowa ale, są ludzie którzy mają gorzej, o wiele gorzej w życiu. (ale nie chodzi mi tu o mnie) Ja się właśnie tym pocieszam, że są ludzie którzy maja bardziej pod górkę. Wasz problem to koronka na jedynce, ewentualnie na 1 i 2. Ja mam mostek na całym przodzie, od 4 do 4, i jakoś nie użalam się nad sobą. Tak widocznie miało być. Teraz mnie czeka ruchoma protezka na dól. Widocznie na mnie maja zarabiać dentyści.
Dodam, że mam dopiero 23 lata. Nie chce myśleć co będzie za 10.

Pozdrawiam
Witam
Jestem już umówiona u stomatologa na mostek- 12 zębów. Mam mieszane uczucia i nie wiem czy jest to dobry pomysł, a bardzo zalezy mi na estetyce. Napisz cos jak w Twoim przypadku to sie sprawdza, na co zwrócic uwagę i czy warto w to zainwestować. Od zawsze mam poblemy z zębami, nawet mój dentysta łapi sie za głowe jak mnie widzi, hi hi. Odwiedziłam już gabinet tyle razy, że niektórzy ani w ciagu całego życia tyle odwiedzin nie zaliczyli. Pozdrawiam
kingba73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 09:31   #219
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tttita Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Mam pytanko. Gdzie można kupić taki "irygator" czy jak to się tam nazywa i ile takie coś kosztuje? I czy takie mycie pod ciśnieniem nie zaszkodzi w jakiś sposób koronkom..a w szczególności mostkom? Bo ja mam mostek koronek na metalu na przodzie.

Proszę o odpowiedź

pozdrowionka
Hej o irygator zapytaj swego dentyste moze posiada w sprzedazy ja zakupiłam swoj u mojego wraz z nową koronką,firma Braun koszt 400zł jest tam 5 koncówek wiec moze uzywac cała rodzinka tak jest tez u mnie.A co najwazniesze to jesli kupisz droszy IRYGATOR wszystkie niezbedne akcesoria ktore podlegają wymianie są o wiele tansze od sprzetu ktory kosztuje np.200zł .Przekonałam sie na własnej skorze zakupując koncówke do dyszy.Efekt jest naprawde super zeby są duzo bielsze,i cała jama ustna jest czysciutka.Moim kłopotem były przestrzenie miedzy zebowe,irygator super daje rade z takimi miejscami.Wydatek spory ale słuzyc bedzie napewno dobrych pare lat.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 09:34   #220
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
Hej o irygator zapytaj swego dentyste moze posiada w sprzedazy ja zakupiłam swoj u mojego wraz z nową koronką,firma Braun koszt 400zł jest tam 5 koncówek wiec moze uzywac cała rodzinka tak jest tez u mnie.A co najwazniesze to jesli kupisz droszy IRYGATOR wszystkie niezbedne akcesoria ktore podlegają wymianie są o wiele tansze od sprzetu ktory kosztuje np.200zł .Przekonałam sie na własnej skorze zakupując koncówke do dyszy.Efekt jest naprawde super zeby są duzo bielsze,i cała jama ustna jest czysciutka.Moim kłopotem były przestrzenie miedzy zebowe,irygator super daje rade z takimi miejscami.Wydatek spory ale słuzyc bedzie napewno dobrych pare lat.
A co do cisnienia jest ono bardzo delikatne,ustawiasz sobie sama i nie ma prawa sie nic stac ani ząbką ani koronką.SZoruje swoje zebole i koronke juz 2 miesiąc i nic sie nie dzieje.Poszuk aj na allegro jest tam tego naprawde sporo i ceny tez są rozne.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 11:14   #221
enka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

od dwóch dni posiadm koronę ceramiczną na metalu na czwórce górnej.
Wczoraj na twarzy pojawiął się opuchlizna ( po okiem po przeciwnej stronie twarzy niż zalożona korona, oraz przy dolnej szczęce w po obu stronach brody - ta opuchlizna także swędzi ). Czy to możliwe aby było to uczulenie na metal? mam także założoną mini protezkę z metalowym haczykiem ( od kilku lat 0 i nic się nie działo/Może ktoś miał jakieś doświadczenia z alergią i może mi pomóc?
enka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-01, 19:17   #222
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

ciekawe to co piszesz ale zdecydowanie albo wystapila reakcja alergiczna na chromo nikiel i najprawdopodobniej tak jest albo ... no wlasnie jak dlugo uzywasz mini protezki i czy zab pok korona jest zywy czy matrwy???? wypij wapno duuuzo wapna jesli nie przejdzie a opuchlizna bedzie sie zwiekszac proponuje sie wybrac na pogotowie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 20:46   #223
agatttek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witajacie wszyscy,

dziewczyny (i chłopaki oczywiście też )) czy możecie mi polecić jakieś konkretne namiary na stomatologa który zrobi mi korone procera IDEALNIE. W Warszawie jest straaaasznie dużo reklam i adresów i bardzo trudno jsest wybrac cos konkretnego. Jeżeli ktos z Was jest bardzo zadowolony z kogoś usług, plisss wyslijcie mi namiary. Chciałabym miec spokojną głowe przed tym powaznym krokiem, jakim dla mnie jest korona. Chodzi o 1 wiec rozumiecie sami ....
dzieki wielkie z gory
agatttek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:05   #224
basia*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

czesc Pisze do dziewczyny ktora byla u stomatologa w rzeszowie chyba.....nie pamietam nicku Ja jestem spod rzeszowa Tez bede sobie robic koronki ...i myslalam o rzeszowie ale teraz po tym co napisalas........,.... daj znac jak bedziesz tu jeszcze gdzie dokladnie robilas swoja ze jestes taka niezadowolona..
basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 09:30   #225
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cześć.Ja mam założone 4 koronki do tego mostek porcelanowy na całą górną szczękę .Jak na razie czuję się jakbym miała kluchę w buzi ,dodatkowo przeszkadza mi głębokość podstawy tej protezki.Interesuje mnie czy ktoś miał podobne problemy i czy to jest kwestia przyzwyczajenia się do nowej sytuacji.
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 16:09   #226
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolina1820 Pokaż wiadomość
Cześć.Ja mam założone 4 koronki do tego mostek porcelanowy na całą górną szczękę .Jak na razie czuję się jakbym miała kluchę w buzi ,dodatkowo przeszkadza mi głębokość podstawy tej protezki.Interesuje mnie czy ktoś miał podobne problemy i czy to jest kwestia przyzwyczajenia się do nowej sytuacji.
dobrze zrobione koronki w ogóle nie powinny przeszkadzać, może powinnaś porozmawiać ze swoim stomatologiem i poprosić o korektę jeśli jeszcze nie jest za późno
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 21:14   #227
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Red face Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam!!!

Mam podobny problem jak większość z was mianowicie mam martwa jedynkę i do tego jest sztukowana po upadku zwykłą plombą światłoutwardzalną . Moze ząb nie jest tak tragicznie ciemny ( minęły jakieś 2 lata) ale np jest to bardzo widoczne na zdjęciach i czasem myślę na co dzień do tego irytujący jest fakt ze wiem ze wytrzymałość tego zęba jest bardzo osłabiona ( wiec boje się normalnie gryźć) to tez zastanawiam sie nad koronka pelnoceramiczna na cyrkonii u mojej dentystki koszt 800 zl . Mam do was pytanie czy jest z posród was osoba która naprawde uważa ze zrobila dobrze?? bo po przeczytaniu tych negatywnych opini sam nie wiem co mam zrobic Do tego zapisałem sie do 2 innych stomatologów na konsultacje niech oni tez ocenia sprawę, może wtedy bardziej mi sie w głowie rozjasni.... . chociaż chyba czasem ci stomatolodzy to niezli sciemniacze....narazie mam w głowie mętlik i naprawde chcialbym przeczytac, ze ktos jest super zadowolony z dokonanego wyboru...


Aha i wczesniej dziewczyny pisaly ze z tylu widoczny jest metal .... jak to w ogole mozliwe???? to koronka nie jest przykryta dziąsłem???......jak sobie pomysle ze cos moze wystawac z pod dziąsla to az mi sie odechciewa grzebać przy mojej jedynce Pozdrwiam i proszę o szybką odpowiedz
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 21:35   #228
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sefarek Pokaż wiadomość
Witam!!!

Mam podobny problem jak większość z was mianowicie mam martwa jedynkę i do tego jest sztukowana po upadku zwykłą plombą światłoutwardzalną . Moze ząb nie jest tak tragicznie ciemny ( minęły jakieś 2 lata) ale np jest to bardzo widoczne na zdjęciach i czasem myślę na co dzień do tego irytujący jest fakt ze wiem ze wytrzymałość tego zęba jest bardzo osłabiona ( wiec boje się normalnie gryźć) to tez zastanawiam sie nad koronka pelnoceramiczna na cyrkonii u mojej dentystki koszt 800 zl . Mam do was pytanie czy jest z posród was osoba która naprawde uważa ze zrobila dobrze?? bo po przeczytaniu tych negatywnych opini sam nie wiem co mam zrobic Do tego zapisałem sie do 2 innych stomatologów na konsultacje niech oni tez ocenia sprawę, może wtedy bardziej mi sie w głowie rozjasni.... . chociaż chyba czasem ci stomatolodzy to niezli sciemniacze....narazie mam w głowie mętlik i naprawde chcialbym przeczytac, ze ktos jest super zadowolony z dokonanego wyboru...


Aha i wczesniej dziewczyny pisaly ze z tylu widoczny jest metal .... jak to w ogole mozliwe???? to koronka nie jest przykryta dziąsłem???......jak sobie pomysle ze cos moze wystawac z pod dziąsla to az mi sie odechciewa grzebać przy mojej jedynce Pozdrwiam i proszę o szybką odpowiedz
metal przebija przez dziąsło przez co wygląda jakby było sine.
Ja mam koronkę porcelanową na złocie i jestem zadowolona. Ząb wygląda naturalnie i nie różni się od reszty.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 21:52   #229
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Blysh a jak długo juz posiadasz koronke??? w ogole podali ci jakaś żywotność?? i jak dlugo mozna z taka koronką "ciągnąć" ja mam 23 lata i boje sie ze kolo 40 bede musial sobie wstawiac implanta:/ masz jakies ifno???
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 16:55   #230
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

korony kompozytowe zywotnosc okolo 5-8lat i do wymiany,korony porcelanowe zywotnosc wieczna,a implanty to sie wstawia jak sie zeba nie ma wogole wiec korona a implant to sa 2 zupelnie rozne sprawy jedno pytanie do was wizazanki dlaczego nie robicie sobie koron porcelanowych pelno ceramicznych czyli metalu nie ma wogole(nie widac) tylko napalane tzn polowa metal polowa porcelana albo kompozyt ???? ciekawe
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:30   #231
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
korony kompozytowe zywotnosc okolo 5-8lat i do wymiany,korony porcelanowe zywotnosc wieczna,a implanty to sie wstawia jak sie zeba nie ma wogole wiec korona a implant to sa 2 zupelnie rozne sprawy jedno pytanie do was wizazanki dlaczego nie robicie sobie koron porcelanowych pelno ceramicznych czyli metalu nie ma wogole(nie widac) tylko napalane tzn polowa metal polowa porcelana albo kompozyt ???? ciekawe
mnie stomatolog polecił na złocie, bo podobno w moim przypadu miała lepiej wyglądać. Mówił coś o bradzo dużym przebarwieniu martwego zęba i że złoto miało to ukryć. I co myślisz??
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:20   #232
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

czekaj czekaj bo ja czegos nie jarzeskoro dentysta zaproponowal ci korone na złocie to ok ale pełnceramiczna oczywiscie i porcelanowa mam nadzieje ale co ma przebarwiony ząb do korony przeciez jak sie szlifuje ząb pod korone to nie widac przebarwienia tak czy siak bo tak żąb jest tak bardzo spiłowany ze korona wszystko porywa hmm reasumujac korona na złocie pełnoceramiczna porcelanowa zdecydowanie tak
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:25   #233
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
czekaj czekaj bo ja czegos nie jarzeskoro dentysta zaproponowal ci korone na złocie to ok ale pełnceramiczna oczywiscie i porcelanowa mam nadzieje ale co ma przebarwiony ząb do korony przeciez jak sie szlifuje ząb pod korone to nie widac przebarwienia tak czy siak bo tak żąb jest tak bardzo spiłowany ze korona wszystko porywa hmm reasumujac korona na złocie pełnoceramiczna porcelanowa zdecydowanie tak
nie znam się na fachowym nazewnictwie ale koronę mam porcelanową na złocie
czy jest różnica między porcelanową a pełnoceramiczzną??
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 21:33   #234
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nie nie ma tak sie nazywa pełnoceramiczna porcelanowa
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 10:05   #235
asiulahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

czesc
Jestem z rzeszowa i chcialambym zrobic sobie koronke pelnoceramiczna na 2. Zna ktos moze dobrego lekarza i jakie sa koszte koronek w rzeszowie?? prosze o pomoc
asiulahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 13:30   #236
pandziksa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

ivoclar chyba głównie chodzi o pieniądze. Porcelana napalana na metal to koszt u mojej dentystki chyba 360 zł. Pełnoceramiczna 1200. Do tego wkład za 170 zł - metal. Mam do zrobienia dwie koronki na jedynkach pilnie. Do tego dwie w lutym na dalszych zebach. Nie stać mnie po prostu.
Na jedynkach musze mieć wkłady bo na nich w tej chwili jest licówka kompozytowa i dośc duże plomby i od ponad 10 lat zęby sa martwe.
pandziksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:42   #237
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Mi wczoraj dentysta zaproponował około 1500 za jednego zęba za cyrkon na włóknie szklanym :/ trochę mnie tym zabił 3 tys za 2 ząbki to masakryczne dużo:/
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 13:22   #238
asiulahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

no to strasznie drogo ( niestety nie stac mnie na takie cos w tej chwili a nie zna ktos tanszego dentysty to dobrze robi koronki prcelanowe w rzeszowie?? jak ktos zna to podajcie adres i cene. pozdrawiam
asiulahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 12:44   #239
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Asiulahaha musisz pochodzi i pytać ja niestety nie jestem z Rzeszowa ogólnie mialem tez propozycje koronek za 800 zl na cyrkonii ale jakoś nie ufam tej dentystce mimo ze to moja na co dzień to szukałem dalej
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:15   #240
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

BLUSH,BLUSH,BLUSH

pisałas wyżej ze przy koronce porcelanowej na metalu dziąsło jest sine,a w takim razie przy tej koronce co ty masz nie ma tego efektu sinego zęba ??Jak wygląda Twoje dziąsło?i jestem faktycznie ciekawa czy ząb na złocie nie różni się od innych i jak to jest jeśli chodzi o przezierność światła?Bo ja mam koronkę porcelanową na metalu i przyjżałam się temu z bliższa w różnym świetle i niestety nie w każdym jest dyskretna dlatego chcę zmienić i tutaj nie wiem czy na złocie czy lepiej na pełnoceramiczną !!??
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.