Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :) - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-16, 06:40   #3721
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez caramella_91 Pokaż wiadomość
U mnie pęcherz przebijany był w trakcie porodu 😊 a co do wody to moja tez lubi cieplutka 😄 chociaż jak wychodzimy na spacerki to nie ma mowy o rękawiczkach- dopiero jak uśnie to zakładam 😊

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------



oo a ja buraczków jeszcze nie próbowałam 😊 od kiedy można już podawać ?
Po 6ms z tego co pamiętam.
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 06:41   #3722
caramella_91
Raczkowanie
 
Avatar caramella_91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 56
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Ikaa01 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja również podczytywałam a teraz chciałabym spróbuję też popisać. Jestem mamą Oskara, który miał się urodzić pod koniec sierpnia, ale "zasiedział" się w brzuszku i skończyło się cc. To nasza pierwsza pociecha i raczej tak zostanie (głównie ze względu na nasz wiek). Szczepimy 6w1 i rotawirusy. Później planuję pneumokoki. Ząbków jeszcze nie ma chociaż synek ślini się okrutnie, szczególnie jak się zaczyna cieszyć albo na brzuszku leży. Karmię mm i powoli zaczynamy rozszerzać dietę o warzywka. Niestety mam mało wprawy i co karmienie to plamki na ubrankach i odplamiacz w ruchu :-( nawet śliniak z rękawami nie bardzo nam się sprawdza bo rączki szybko do buźki wędrują. Liczę, że Osi zacznie ładniej jeść a ja lepiej karmić zanim wszystko pomarańczowe będzie
kolejna nowa mamusia 😊 witamy 😊😊 u nas tez ząbków jeszcze nie ma, ale ślini się od bardzo dawna.. w buzi lądują dosłownie wszystko, na dziąsłach są takie białe miejsca ale to już od dawna. wiec czekamy dalej 😊

---------- Dopisano o 06:41 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Po 6ms z tego co pamiętam.
no to niedługo chyba będziemy próbować 😊 chociaż obawiam się jak będziemy wyglądać po pierwszej próbie 😄
caramella_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 06:49   #3723
etoile83
Przyczajenie
 
Avatar etoile83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 25
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez ladybird1395 Pokaż wiadomość
Żadna nadwrażliwość :P Przy ubieraniu jej nic nie jest. Dzisiaj do wanny wlałam wodę z czajnika, żeby była praktycznie gorąca i było ok ;p



Mi w nocy wody odeszły i rano jechałam na IP. Babka mnie na oddziale bada i twierdzi, że mi żadne wody nie odeszły. No a wieczorem sama mi cięcie robiła



Ja w październiku na studia uciekam, też będzie ciężko, ale wyjścia nie ma :P
Mnie tez wody odchodzily powoli, we wtorek wieczorem mialam regularne skurcze, ale powiedzieli mi, ze jeszcze nie. Od srody rano az do czwartku rano ciagle sie cos saczylo,ale znowu mi powiedzieli, ze to nie wody. Ale widocznie jakies pekniecie w pecherzu plodowym sie zrobilo, bo wdala sie infekcja. Dziwne, bo przez cala ciaze wyniki mialam dobre. W czwartek wieczorem zaczal sie porod z goraczka, a reszte juz opisalam. Teraz wiem, ze nastepnym razem nie dam sie tak odeslac do domu no i wybiore szpital z oddzialem dla noworodkow!
etoile83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 06:59   #3724
etoile83
Przyczajenie
 
Avatar etoile83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 25
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Ikaa01 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja również podczytywałam a teraz chciałabym spróbuję też popisać. Jestem mamą Oskara, który miał się urodzić pod koniec sierpnia, ale "zasiedział" się w brzuszku i skończyło się cc. To nasza pierwsza pociecha i raczej tak zostanie (głównie ze względu na nasz wiek). Szczepimy 6w1 i rotawirusy. Później planuję pneumokoki. Ząbków jeszcze nie ma chociaż synek ślini się okrutnie, szczególnie jak się zaczyna cieszyć albo na brzuszku leży. Karmię mm i powoli zaczynamy rozszerzać dietę o warzywka. Niestety mam mało wprawy i co karmienie to plamki na ubrankach i odplamiacz w ruchu :-( nawet śliniak z rękawami nie bardzo nam się sprawdza bo rączki szybko do buźki wędrują. Liczę, że Osi zacznie ładniej jeść a ja lepiej karmić zanim wszystko pomarańczowe będzie
No i super, jest nas coraz wiecej Widze, ze noc byla krotka
etoile83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 06:59   #3725
zakrecona_mufinka
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona_mufinka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 128
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cześć dziewczyny pisałam czasem na forum, teraz widzę nowe dziewczyny więc się przypomnę 31 sierpnia dwa dni po terminie urodziłam synka, ważył 3800 kg i miał 58 cm. Był to mój pierwszy poród, dosyć szybki dostał 10 punktów niestety przez dodatni wynik gbs musieliśmy tydzień leżeć w szpitalu za tydzień mamy szczepienie więc dowiem się ile teraz waży
__________________
Gotujemy
zakrecona_mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 07:06   #3726
etoile83
Przyczajenie
 
Avatar etoile83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 25
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez zakrecona_mufinka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny pisałam czasem na forum, teraz widzę nowe dziewczyny więc się przypomnę 31 sierpnia dwa dni po terminie urodziłam synka, ważył 3800 kg i miał 58 cm. Był to mój pierwszy poród, dosyć szybki dostał 10 punktów niestety przez dodatni wynik gbs musieliśmy tydzień leżeć w szpitalu za tydzień mamy szczepienie więc dowiem się ile teraz waży
Pamietam cie (jakkolwiek to brzmi :P) U nas tez byl gbs dodatni
etoile83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 07:33   #3727
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez caramella_91 Pokaż wiadomość
kolejna nowa mamusia 😊 witamy 😊😊 u nas tez ząbków jeszcze nie ma, ale ślini się od bardzo dawna.. w buzi lądują dosłownie wszystko, na dziąsłach są takie białe miejsca ale to już od dawna. wiec czekamy dalej 😊

---------- Dopisano o 06:41 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------



no to niedługo chyba będziemy próbować 😊 chociaż obawiam się jak będziemy wyglądać po pierwszej próbie 😄
U nas nie było tak źle ;-) ładnie je
oczywiście jak ma ochote bo jak nie chce to się wykręca i nic na siłe ;-)




Cytat:
Napisane przez zakrecona_mufinka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny pisałam czasem na forum, teraz widzę nowe dziewczyny więc się przypomnę 31 sierpnia dwa dni po terminie urodziłam synka, ważył 3800 kg i miał 58 cm. Był to mój pierwszy poród, dosyć szybki dostał 10 punktów niestety przez dodatni wynik gbs musieliśmy tydzień leżeć w szpitalu za tydzień mamy szczepienie więc dowiem się ile teraz waży
Hej pamiętam Cie mój waży 8kg ma 6,5ms szczepienie mamy za tydzien lub dwa zalezy czy maly wyleczy sie z resztek choróbska
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-16, 07:48   #3728
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Witam wszystkie dziewczyny
I ja się teraz z chęcią dołączę. Od pewnego czasu podczytywała was, kilka razy próbowałam się przyłączyć ale jakoś wcześniej nic z tego nie wyszło bo w rezultacie zawsze brakło mi odwagi. Jestem mamą Zuzanny, która przyszła na świat 17 sierpnia poprzez poród SN. Urodziła się jako duża panna 3880 kg i 57 cm, teraz za to jest małą kruszynką. Dokładną wagę będę znała w przyszłym tygodniu jak pójdziemy na szczepienie ale myślę że ma troszkę ponad 7 kg. Od jakiegoś czasu rozszerzamy dietę i mała jest wielkim smakoszem, wcina wszystko ze smakiem mam nadzieję że tak jej to zostanie
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:04   #3729
Isabelle_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 371
Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Heloł
Witam nowe mamusie fajnie ze sie ujawniacie..

Moja młoda właśnie ogarnia pierwsza drzemkę, starsza w szkole wiec chwila ciszy

Calineczka młoda nie lubi ubierania długiego rekawka po kąpaniu, bunt na całego wtedy.. Ale raz ciach i po krzyku a kapać sie uwielbia..

To i ja sie przypomnę nowym mamusiom jestem mama Hani i małej Martynki młodsza latorośl urodziła sie dzień po terminie - 20sierpnia SN.. Ważyła 4130g, nikt nie sadził ze taka duża będzie i wszyscy w szoku bo z usg wychodziło mniej, a z tego względu ze była długa.. Aktualnie nie wiem ile wazy, pewnie coś koło 8kg, miesiąc temu na szczepieniu ważyła 7300g a następne dopiero za trzy tygodnie nadal na piersi jesteśmy, gdzie nawet bym nie sadziła ze tak długo będę karmić bo przy starszej miałam problemy i karmiłam ok 6-8tygodni.. Rozszerzanie diety idzie powoli, poki co zupki, od czasu do czasu owoc a jeszcze przed nami mięsko i gluten..

Fajnie ze wątek znowu ruszył i dziewczyny z fb tez sie odzywają

Edytowane przez Isabelle_26
Czas edycji: 2016-02-16 o 08:05
Isabelle_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:05   #3730
zakrecona_mufinka
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona_mufinka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 128
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez etoile83 Pokaż wiadomość
Pamietam cie (jakkolwiek to brzmi :P) U nas tez byl gbs dodatni
Też musieliscie zostać w szpitalu i dostawać antybiotyk?
__________________
Gotujemy
zakrecona_mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:26   #3731
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez ladybird1395 Pokaż wiadomość
Ma gust Ale aż bym sobie zjadła buraki W ogóle są jakieś słoiczki z burakiem czy będę musiała sama się pobawić?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Chyba nie ma, ja gotowałam

Cytat:
Napisane przez Ikaa01 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja również podczytywałam a teraz chciałabym spróbuję też popisać. Jestem mamą Oskara, który miał się urodzić pod koniec sierpnia, ale "zasiedział" się w brzuszku i skończyło się cc. To nasza pierwsza pociecha i raczej tak zostanie (głównie ze względu na nasz wiek). Szczepimy 6w1 i rotawirusy. Później planuję pneumokoki. Ząbków jeszcze nie ma chociaż synek ślini się okrutnie, szczególnie jak się zaczyna cieszyć albo na brzuszku leży. Karmię mm i powoli zaczynamy rozszerzać dietę o warzywka. Niestety mam mało wprawy i co karmienie to plamki na ubrankach i odplamiacz w ruchu :-( nawet śliniak z rękawami nie bardzo nam się sprawdza bo rączki szybko do buźki wędrują. Liczę, że Osi zacznie ładniej jeść a ja lepiej karmić zanim wszystko pomarańczowe będzie
Witamy Nie wiem czy to kwestia wprawy, u nas to samo, strasznie się wkurzam bo ciągle muszę leżaczek czyścić. Mój lubi sobie pogadać z pełną buziom albo popluć a o łapaniu łyżeczki i kopaniu mojej ręki jak akurat zbliżam się z łyżeczką nie wspomnę...

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Hejka
Mój też lubi cieplejszą wode od samego początku.
A zupka z buraczków też mu bardzo smakuje jak się kończy to piszczy że chce jeszcze, tak samo jak z owocani... ;-)
A mój owoców nie chce...

Cytat:
Napisane przez caramella_91 Pokaż wiadomość
U mnie pęcherz przebijany był w trakcie porodu 😊 a co do wody to moja tez lubi cieplutka 😄 chociaż jak wychodzimy na spacerki to nie ma mowy o rękawiczkach- dopiero jak uśnie to zakładam 😊

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------



oo a ja buraczków jeszcze nie próbowałam 😊 od kiedy można już podawać ?
Jeśli już podwałaś inne rzeczy to jak najbardziej możesz

Cytat:
Napisane przez sweetrose Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny
I ja się teraz z chęcią dołączę. Od pewnego czasu podczytywała was, kilka razy próbowałam się przyłączyć ale jakoś wcześniej nic z tego nie wyszło bo w rezultacie zawsze brakło mi odwagi. Jestem mamą Zuzanny, która przyszła na świat 17 sierpnia poprzez poród SN. Urodziła się jako duża panna 3880 kg i 57 cm, teraz za to jest małą kruszynką. Dokładną wagę będę znała w przyszłym tygodniu jak pójdziemy na szczepienie ale myślę że ma troszkę ponad 7 kg. Od jakiegoś czasu rozszerzamy dietę i mała jest wielkim smakoszem, wcina wszystko ze smakiem mam nadzieję że tak jej to zostanie
Witamy również Duża pannica z niej była, a teraz co? Apetycik nie bardzo miała?

U nas dziś pierwszy raz od kilku dni normalna pobudka o 6.30 a nie o 4-5 się wyspałam wreszcie
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-16, 08:27   #3732
Ikaa01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 156
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Nawet sobie nie chcę wyobrażać jaki armagedon będzie po buraczkach...
Etoile83, Osi chodzi spać zwykle ok 19.30 i budzi się na karmienie między 2 a 3 w nocy ale dziś zaspaliśmy. Chyba gdybym go nie wybudzała to spałby do rana, ale on jest straszny szczuplak (6 kg i 65 cm), generalnie kruszynka i nie chcę mu takich długich przerw w karmieniu robić :-(
Ikaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:27   #3733
LaTraviata86
Przyczajenie
 
Avatar LaTraviata86
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 15
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez zakrecona_mufinka Pokaż wiadomość
Też musieliscie zostać w szpitalu i dostawać antybiotyk?
Antybiotyk nie zawsze jest konieczny. Zależy czy zakażenie przeniknęło do dziecka. Jeśli wody odeszły, a poród się przeciąga jest największe ryzyko.
Poprawcie mnie jak się mylę.

Też miałam to ustrojstwo, dlatego specjalnie nie oponowałam, gdy lekarz zaproponował cc
LaTraviata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:27   #3734
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez zakrecona_mufinka Pokaż wiadomość
Też musieliscie zostać w szpitalu i dostawać antybiotyk?
Ja mufinkę pamiętam, tzn avatar
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:35   #3735
Kasiaaaa23
Rozeznanie
 
Avatar Kasiaaaa23
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 561
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Widzę, że wątek żyje, super
My od wczoraj zaczęliśmy wprowadzać gluten, Igor oczywiście zjadł bardzo ładnie, brzuszek go nie bolał, mam nadzieję, że nic już mu nie będzie
Kasiaaaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:35   #3736
LaTraviata86
Przyczajenie
 
Avatar LaTraviata86
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 15
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość
Ja mufinkę pamiętam, tzn avatar
I ja!

A! I witam nowe Mamy
LaTraviata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:36   #3737
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kasiaaaa23 Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek żyje, super
My od wczoraj zaczęliśmy wprowadzać gluten, Igor oczywiście zjadł bardzo ładnie, brzuszek go nie bolał, mam nadzieję, że nic już mu nie będzie
Ja już z 2 tygodnie podaję rano do mleka miareczkę kaszki manny nestle
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:37   #3738
Kasiaaaa23
Rozeznanie
 
Avatar Kasiaaaa23
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 561
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez LaTraviata86 Pokaż wiadomość
Antybiotyk nie zawsze jest konieczny. Zależy czy zakażenie przeniknęło do dziecka. Jeśli wody odeszły, a poród się przeciąga jest największe ryzyko.
Poprawcie mnie jak się mylę.

Też miałam to ustrojstwo, dlatego specjalnie nie oponowałam, gdy lekarz zaproponował cc
U mnie tak było, poród się przeciągał i dostałam antybiotyk w trakcie

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość
Ja już z 2 tygodnie podaję rano do mleka miareczkę kaszki manny nestle
Ja podaję kaszkę nestle do deserku rozprowadzoną w moim mleku
Kasiaaaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:47   #3739
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

A tak wogóle, to jak skończy mi się opakowanie, to podam mu już normalnie kaszkę glutenową, nie będę się dłużej w to bawić i tak dużo zachodu z tym rozszerzaniem diety, a to mięsko, a to żółtko i kojejne warzywa owoce, masakra

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

mello_yello, sweetrose, widzę was zachęcam do pisania z nami
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-16, 08:50   #3740
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość
Chyba nie ma, ja gotowałam



Witamy Nie wiem czy to kwestia wprawy, u nas to samo, strasznie się wkurzam bo ciągle muszę leżaczek czyścić. Mój lubi sobie pogadać z pełną buziom albo popluć a o łapaniu łyżeczki i kopaniu mojej ręki jak akurat zbliżam się z łyżeczką nie wspomnę...



A mój owoców nie chce...



Jeśli już podwałaś inne rzeczy to jak najbardziej możesz



Witamy również Duża pannica z niej była, a teraz co? Apetycik nie bardzo miała?

U nas dziś pierwszy raz od kilku dni normalna pobudka o 6.30 a nie o 4-5 się wyspałam wreszcie
Apetycik to ona miała od samego początku bardzo lubiła jeść, nie wiadomo tylko dlaczego mało przybierała na wadze. Tzn pediatra mówił, że mało przybiera ale jak na kp to jest jeszcze ok. Tym bardziej że jest bardzo żywym i ruchliwym dzieckiem i przez to też trochę wolniej przybiera. Do 3 miesięcy karmiłam tylko piersią, później mieszanie ale niestety pokarm zanikł i od 5 miesiąca tylko mm. Od kiedy przeszłam tylko na mm oraz zaczęłam rozszerzać dietę to widzę, że zaczęła nadrabiać
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:55   #3741
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez sweetrose Pokaż wiadomość
Apetycik to ona miała od samego początku bardzo lubiła jeść, nie wiadomo tylko dlaczego mało przybierała na wadze. Tzn pediatra mówił, że mało przybiera ale jak na kp to jest jeszcze ok. Tym bardziej że jest bardzo żywym i ruchliwym dzieckiem i przez to też trochę wolniej przybiera. Do 3 miesięcy karmiłam tylko piersią, później mieszanie ale niestety pokarm zanikł i od 5 miesiąca tylko mm. Od kiedy przeszłam tylko na mm oraz zaczęłam rozszerzać dietę to widzę, że zaczęła nadrabiać
Laseczka będzie ;-)
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:57   #3742
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość
A tak wogóle, to jak skończy mi się opakowanie, to podam mu już normalnie kaszkę glutenową, nie będę się dłużej w to bawić i tak dużo zachodu z tym rozszerzaniem diety, a to mięsko, a to żółtko i kojejne warzywa owoce, masakra

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

mello_yello, sweetrose, widzę was zachęcam do pisania z nami
Jestem z wami.....
A kaszkę glutenową będziesz podawać także po łyżeczce czy całą porcję?
Ja właśnie też tak się zastanawiam. Od niedzieli zaczęłam podawać gluten. Jak na razie podaję kaszkę zdrowy brzuszek, po 1 łyżeczce dziennie. Wg wytycznych przed dwa miesiące powinno się podawać po 1 łyżeczce później trzeci miesiąc 2 łyżeczki i dopiero następnie pełną porcję. Trochę mi się to nie uśmiecha, i tak zastanawiam się, czy np. po dwóch tygodniach jak będzie wszystko ok czy nie zwiększać stopniowo porcji.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość
Laseczka będzie ;-)
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:58   #3743
Ikaa01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 156
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Zastanawiałam się też jak z tym forum zrobić, żeby założycielki uszanować. Przyznam się, że ja do dziewczyn napisałam na FB, ale to chyba panika była, jak się tam zdecydowały przenieść i tak na spokojnie, z perspektywy czasu wcale im się nie dziwię, że nie chcą tam nikogo nowego.
To forum jest skarbnicą wiedzy dzięki dziewczynom i szkoda to zaprzepaścić. Jeśli dziewczyny nie będą miały nic przeciwko to spróbujmy dociągnąć do 5000 postów i założyć kolejną część. Myślę, że dziewczyny powinny być na liście jako alumni bo to forum to ich dzieło (super je prowadziły) i zawsze będą tu miłe widziane i oczekiwane.
Skoro tutaj zaglądają to może niech się wypowiedzą czy nie przeszkadza im kontynuowanie forum przez nowe osoby i już.
Ikaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:01   #3744
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Hejka
Mój też lubi cieplejszą wode od samego początku.
A zupka z buraczków też mu bardzo smakuje jak się kończy to piszczy że chce jeszcze, tak samo jak z owocani... ;-)
Jak ją przyrządzasz?
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:08   #3745
caramella_91
Raczkowanie
 
Avatar caramella_91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 56
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

witam kolejne mamusie 😊 fajnie ze tak dużo nas 😊
Właśnie, możecie powiedzieć jak przyrządzić buraczki?
Co do glutenu to my od kilku tygodni zaczęliśmy wprowadzać i co kilka dni zwiększa dawkę, ale córcia nie zjada więcej niż 90ml. zobaczymy jak będzie później. a podaje jej kaszkę manna z Nestle
caramella_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:10   #3746
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez sweetrose Pokaż wiadomość
Jestem z wami.....
A kaszkę glutenową będziesz podawać także po łyżeczce czy całą porcję?
Ja właśnie też tak się zastanawiam. Od niedzieli zaczęłam podawać gluten. Jak na razie podaję kaszkę zdrowy brzuszek, po 1 łyżeczce dziennie. Wg wytycznych przed dwa miesiące powinno się podawać po 1 łyżeczce później trzeci miesiąc 2 łyżeczki i dopiero następnie pełną porcję. Trochę mi się to nie uśmiecha, i tak zastanawiam się, czy np. po dwóch tygodniach jak będzie wszystko ok czy nie zwiększać stopniowo porcji.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------



No ja podaję właśnie do mleka 1 miarkę już ok 2 tygodni, jutro dam 2 i to tak do skończenia opakowania, a jak opakowanie się skończy to nowe będę już dawać normalnie jako posiłek.

Cytat:
Napisane przez Ikaa01 Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się też jak z tym forum zrobić, żeby założycielki uszanować. Przyznam się, że ja do dziewczyn napisałam na FB, ale to chyba panika była, jak się tam zdecydowały przenieść i tak na spokojnie, z perspektywy czasu wcale im się nie dziwię, że nie chcą tam nikogo nowego.
To forum jest skarbnicą wiedzy dzięki dziewczynom i szkoda to zaprzepaścić. Jeśli dziewczyny nie będą miały nic przeciwko to spróbujmy dociągnąć do 5000 postów i założyć kolejną część. Myślę, że dziewczyny powinny być na liście jako alumni bo to forum to ich dzieło (super je prowadziły) i zawsze będą tu miłe widziane i oczekiwane.
Skoro tutaj zaglądają to może niech się wypowiedzą czy nie przeszkadza im kontynuowanie forum przez nowe osoby i już.
Ja myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciwko i tak jak dziewczyny wspominałay, będą zaglądać

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Jak ją przyrządzasz?
Wprawdzie nie do mnie pytanie, ale ja robiłam tak:

2 marchewki, pół pietruszki, ziemniak, 1 buraczek - to gotowałam na parze, zblendowałam dodając wody - to już w zależności jaką konsystencję będziesz chciała, mój woli gęstą, i 1 łyżeczkę masła. Wyszło mi z tego więcej niż 2 porcje. potem dodałam jeszcze indyka, nie wiem czy dajesz już mięsko... Indyka też na parze gotowałam, pokroiłam drobno i zblendowałam.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez caramella_91 Pokaż wiadomość
witam kolejne mamusie 😊 fajnie ze tak dużo nas 😊
Właśnie, możecie powiedzieć jak przyrządzić buraczki?
Co do glutenu to my od kilku tygodni zaczęliśmy wprowadzać i co kilka dni zwiększa dawkę, ale córcia nie zjada więcej niż 90ml. zobaczymy jak będzie później. a podaje jej kaszkę manna z Nestle
Ja tą samą kaszkę daje/
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:22   #3747
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Dziewczyny a mam do was takie pytanie. Gdzie przebieracie swoje maludy? Ja do tej pory przebierałam na przewijaku, było mi tam najwygodniej. Nie musiałam się schylać i wszystko pod ręką miałam ale niestety musiałam z niego zrezygnować ponieważ mała takie akrobacje na nim wyprawiała, że nie szło jej utrzymać. Teraz przebieramy się na łóżku ale jest mniej wygodnie. Macie może jakieś fajne rozwiązania
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:26   #3748
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Jak ją przyrządzasz?
Kroje buraczka, albo ścieram na tarce, to samo z marchewką, kroje ziemniaczka, gotuje to z odrobiną wody, jak wszystko miękkie to blenderem wszystko rozdrabniam jak jest zbyt gęste dodaje przegotowanej wody. A teraz jak już się przyzwyczaił to dodaje jeszcze troche mrożonego koperku albo natki pietruszki. I na gorąco składam w słoiczki, później jak się pozamykają i wystygną to sru do lodówki ;-)
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:27   #3749
IwonaS
Raczkowanie
 
Avatar IwonaS
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cześć też jestem podczytujaca, ale teraz jak wątek zaczyna sie rozkręcać się na nowo chciałbym bym sie udzielać jakoś chyba będzie łatwiej. Na poczekalni coś tam napisałam ale przeszło bez echa i sie zniechecilam. Jestem mamą Gabrysi urodziła sie przez CC 9.08 ważyła 4570g i 60 cm długa. Jest na mm niestety ale nie wyszło kp moja trauma do konca życia ☺. Aktualnie waży ok 8.8kg na szczęście zwolniła z przybieraniem za to wyciąga się ma ok 72cm. Rozszerzamy dietę juz jakis czas aktualnie nowością jest mięso. Zostały jeszcze ryby, gluten i jaja. Mała jest alergikiem pije pepti wiec z tym rozszerzaniem musimy ostrożnie. Ale jak na razie wszytko oki.
IwonaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:33   #3750
Kasiaaaa23
Rozeznanie
 
Avatar Kasiaaaa23
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 561
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez sweetrose Pokaż wiadomość
Dziewczyny a mam do was takie pytanie. Gdzie przebieracie swoje maludy? Ja do tej pory przebierałam na przewijaku, było mi tam najwygodniej. Nie musiałam się schylać i wszystko pod ręką miałam ale niestety musiałam z niego zrezygnować ponieważ mała takie akrobacje na nim wyprawiała, że nie szło jej utrzymać. Teraz przebieramy się na łóżku ale jest mniej wygodnie. Macie może jakieś fajne rozwiązania
My już od 2 miesięcy na łóżku się przebieramy

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez IwonaS Pokaż wiadomość
Cześć też jestem podczytujaca, ale teraz jak wątek zaczyna sie rozkręcać się na nowo chciałbym bym sie udzielać jakoś chyba będzie łatwiej. Na poczekalni coś tam napisałam ale przeszło bez echa i sie zniechecilam. Jestem mamą Gabrysi urodziła sie przez CC 9.08 ważyła 4570g i 60 cm długa. Jest na mm niestety ale nie wyszło kp moja trauma do konca życia ☺. Aktualnie waży ok 8.8kg na szczęście zwolniła z przybieraniem za to wyciąga się ma ok 72cm. Rozszerzamy dietę juz jakis czas aktualnie nowością jest mięso. Zostały jeszcze ryby, gluten i jaja. Mała jest alergikiem pije pepti wiec z tym rozszerzaniem musimy ostrożnie. Ale jak na razie wszytko oki.
Hej
Czemu kp nie wyszło?
Kasiaaaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-27 13:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.